Jiidschciften jSae&eu Jietk School PuMicaties Van de Alkmaar-elftallen, De Ned. voetbalbeker. OP DE WERELD DE UITSLAGEN. Afdceling I. Eerste klasse. XerxesV. S. V. Afdceling II. Eerste klasse D F. C.—D. W. S. H. F. C.Excelsior Afdeeling III. Eerste klasse. Go aheadP. E. C. HeraclesEnschedesche Boys EnschedeS. C. H. Z. A. C.—A. G. O. V. V. Afdeeling IV. Eerste klasse. LON GABleyerheide Afdeeling V. Eerste klasse. AchillesBe Quick LeeuwardenSneek VelocitasG. V. A. V. Afdeeling I. Tweede klasse A. E. D. O.'t Gooi U V. V.Vriendenschaar Tweede klasse B. West-Frisia—W. F. C. Derde klasse A. PurmerstenH. R. C. Zaandijkde Volewijckers Derde klasse B. T. I. W.—D. J. K. Z. R. C.Assendelft D. E. C.de Zeemeeuwen Vierde klasse A. SchagenAndijk D T. S.—B. K. C. AlkmaarStrandvogels Vierde klasse B. NeerlandiaWestzaan S. C. A.Zilvermeeuwen R. C. A.—A. D. W. Q S. C.Zaanlandia A. V. O. G.Uitgeest Reserve tweede klasse A D. W. V. 2—H. R. C. 2 Blauw Wit 3Alcmaria Victrix 2 Reserve derde klasse A Alcm. Victrix 3Purmersteijn 2 Z. F. C. 3—W. F. C. 3 Hollandia 2H. R. C. 3 3—1 2—4 5—2 1—0 2—2 2—1 3—2 0—0 1—3 0—1 4—0 4—2 1—1 2—4 2—2 0—1 1—2 1—6 1—4 7—0 1—5 4—2 6—3 2—2 0—1 62 3—0 2—3 2—1 3—4 1—3 02 weer, dat de rood-witte defensie zeer hecht is en vooral de rechtsback Weel en doelman v. d. Horst zorgden vrijwel steeds voor de afwerking-in-laatste-instantie. De Alkmaarsche aanvallers hadden echter ook niet stil gezeten en eenmaal ging het Berger-doel, uit een scherpen voorzet van Goudsblom, door het bekende oog-van- de-naald. Zeer jammer was het, dat de Groot die steeds voor een goede spel- verdeeling zorg draagt, reeds vrij spoedig moest uitvallen. Zijn plaats werd door den vierden elftalier Scheuerman bezet. De strijd verliep zonder dat een der partijen het doel had kunnen vinden, zoodat de rust dubbel blank aanbrak. Na rust, de rood-witten konden er maar niet inkomen, ging het bij de Alkmaarders merkbaar beter, doch de Berger-verdedi ging, met doelman de Moor aan het hoofd, bleek eveneens uit het goede hout ge sneden te zijn en kon den meest gevaarlij ken aanval en corner verwerken. Reeds waren 28 minuten gespeeld, toen de Ber ger-spil een zeer groote fout begin. Op bijna dertig meter afstand van eigen doel kreeg hy het leder en meende zeker op zijn doel te moeten terugspelen. Een ge weldige punter, een zeer mooien boog- bal, en juist over de vingertoppen van doelman de Moor, die even voor z'n hei ligdom stond, trok de bal onder de lat het doel, 01. De Boys-reserves wisten met een de gelegenheid uit te buiten, door een serie goede aanvallen op te zetten en het gelukte Booij met een goed en onhoud baar schot vijf minuten later den stand op 02 te brengen. Zonder verandering kwam toen het einde. Het derde elftal was bij het leidende O.F.C. I dat over slechts twee verlies- punten beschikte op bezoek en dat be- teekende wel een zeer moeilijke opgaaf. Wat wel niet velen zullen hebben ver wacht, gebeurde. De Boys namen na 3 minuten de leiding (01) en zagen zelfs kans hun voorsprong te vergrooten, doch dit tweede doelpunt werd echter geannu leerd. Er ontspon zich verder een ver woeden strijd. De Alkmaarders konden het Oostzaner-doel niet meer vinden, ter wijl de leiders alles in het werk stelden, om zoo noodig gelijk te maken, doch ook dit lukte niet. De beide punten gingen naar de kaasstad. Bravo derde elftallers! Het vijfde team deed het ook niet slecht en wist in een 22 ontmoeting het pittige Ursem II op eigen veld een punt afhandig te maken. De A-adspiranten klopten volgens de regelen der kunst het bezoekende D.T.S. a 60, terwijl de B-adspiranten in eigen huis het tegen Uitgeest A niet ver der konden brengen dan een 1—1 uitslag. w?nst optreffen leverde dus n°g eenige lii?wlein£ Boys (D) zouden het natuur lijk tegen Egmondsche Boys A niet kun nen bolwerken. Met een 16-0 uitslag werden de Egmonders meteen kampioen van deze, voor hen te lichte afdeeling. Weer was het maar één lager elftal, dat gisteren in het strijdperk moest treden n 1 het derde, dat de reis naar Ursem moest ondernemen om het eerste van Ursem par tij te geven. We kunnen al direct melden, dat ze dat aardig gedaan en hebben en dé 4—2 overwinning was dan ook allerzins verdiend. Voor de rust was het eerst Ursem, dat de leiding nam. Het duurde echter niet lang of A. maakte gelijk en nam zelfs de leiding over, doch nog voor dé rust maakte Ursem gelijk, zoodat de stand met de rust juist zoo was als by het eerste elftal, n.1. 2—2. Na de rust een sterk aanvallend A.-elftal en met succes, want nog tweede goede doel punten werden er aan toegevoegd en waar de Alkmaar-verdedigen doelpunten wist te voorkomen, werd de eindstand 2—4. Jam mer, dat het derde onnoodig eenige wed strijden heeft verloren, doch ook nu kan nog een aardige plaats op de ranglijst be reikt worden. Wanneer de Sportredacteur van de Alk maarsche Courant vriendelijk vraagt aan de lezers-voetbalenthousiasten, om hun mee ning naar voren te brengen omtrent datgene wat gedaan kan worden tot het op hooger peil brengen van de ontmoetingen om bo- vengenoemden beker, dan wil ik zoo vrij zijn om van die gelegenheid gebruik te maken. Er zijn blijkbaar vele voetbalbewon deraars in ons land die de alom beroemde wedstrijden in Engeland om de „cup" op één lijn trachten te stellen met den strijd om den Nederlandschen Voetbalbeker. En het is natuurlijk te waardeeren, dat men aan de beteekenis van deze wedstrijden in ons land een grootere waarde wil hechten. Maar ik geloof toch, dat men het zoover voorloopig niet zal brengen. Ik twijfel er zelfs sterk aan of verbetering hier te lande wel mogelijk zal zijn. De redenen? Och, die zijn niet zoo ver te zoeken. Allereerst moe ten wij toch bedenken, dat er ten onzent een buitengewoon groot aantal clubs zijn, die er zelf een beker of iets dergelijks op na houden, met welke wedstrijden verschil lende Zondagen gemoeid zijn en dan de wedstrijden om den Zilveren Bal, ook daar gaan drie Zondagen mee heen, enz. enz. Dan kennen wij ook nog de districts-wedstrijden en de wedstrijden Noord-NederlandNoord- Duitschland, Oost-NederlandWest-Duitsch- land, Zuid-NederlandLuxemburg, alle maal ontmoetingen waar nog één of meer oefenwedstrijden aan voorafgaan, en met al dat krijgt men een overvol programma, waardoor buiten de bekerwedstrijden om de zomer al wordt bereikt. En juist door dat overvolle programma gaat de groote inte resse voor de bekerontmoetingen m.i. ver loren. In Engeland is het precies andersom. Daar stelt men meer belang in de „cup"' wedstrijden dan in de competitie, dat bewijst steeds meer de eindstrijd, waar zoo'n kleine honderdduizend belangstellenden aanwezig zijn. En dit spreekt nog des te meer, als men bedenkt, dat de competitie daar precies 1 Mei wordt gesloten. Na dien datum wordt daar niet meer gespeeld. In het tijdvak 1 Oct.1 Mei spelen de eerste klasse clubs dus niet minder dan 42 competitiewedstrijden plus de ontmoetingen voor den beker. Wij zullen Engeland nu voorloopig maar buiten beschouwing laten en ons beperken tot de vraag, of er bij ons verbetering mo gelijk is. Een moeilijke vraag, waarop het ant woord maar niet één, twee, drie is gevon den. De sportredacteur van dit blad heeft enkele dagen geleden enkele voorbeelden genoemd, die z.i. zouden leiden tot verbete ring. Als eerste voorbeeld noemde hij dan: „verplichte" deelname. Dit is m.i. een gewaagd voorstel. Wanneer de clubs en de spelers werkelijk iets voelen voor de wed strijden om den beker, dan is dwang m.i. niet noodig. Er ligt in dit voorstel ook nog iets anders opgesloten, en wel het feit, dat er dus ook nog clubs zijn, die niets voelen voor deze wedstrijden en d-s niet inschrij ven. Wanneer men nu de deelname ver plichtend stelt, dan moeten dus deze clubs tegen wil en dank méér wedstrijden spelen, dan hun lief is. Dat doet reeds afbreuk aan de waarde van het spel, want een club, die tegen eigen wil in een wedstrijd moet spe len, zal een elftal in het veld brengen, dat er niets van terecht brengt. Meer vergelij kingen zal ik in dit opzicht niet noemen, uit dit eene feit blijkt voldoende, dat men niet met dwang moet beginnen. Ik ben van meening, dat het beter is, dat men aan het eigen-beker verspelen een eind moet maken. Ongetwijfeld zal dat eerst op moeilijkheden stuiten, daar de clubs zich met een dergelijk verbod niet kunnen vereenigen. Ik geloof echter, dat het op den duur wel mee zal vallen. In de tweede plaats acht ik het be ter, dat reeds in de eerste ronde ook de eerste en tweede klassers meedoen. Ik be grijp niet goed, waarom deze hiervan wor den vrijgesteld. Ten derde: waarom worden de lotingen eerst districts-gewijze gehouden? Ik geloof, dat het rechtvaardiger is, dat di rect een gewone landelijke loting wordt ge houden. Het bezwaar, dat de clubs dan te groote reizen moeten maken, gaat m.i. niet op, daar dit toch ook in de volgende ronden moet plaats hebben. En door verschillende clubs wordt nu toch ook deelgenomen aan seriewedstrijden in andere districten. Speelt Velocitas uit Groningen bijvoorbeeld niet elk jaar in Haarlem mee? En doet Be Quick niet mee aan den strijd om den Zilveren Bal? En waar komen de deelnemers aan het Arol-tournooi vandaan? Hoe mooi zal het b.v. voor de Boys of Alkmaar niet zijn, als zij voor de eerste ronde Velocitas of Be Quick eens kregen? Ik geloof, dat half Alk maar naar den Westerweg kwam. En zoo zou het ook in andere plar ni gaan. Maar door deze vrijstelling worden reeds in de eerste ronde de derde en vierde klassers gedupeerd, omdat zij tegen elkaar worden geplaatst. Ten vierde: het systeem, de be zoekende club wint by gelijk spel. Het voor deel van het thuis spelen gaat hiermede ge heel verloren. Elke club heeft nu eenmaal de kans, om bij de loting eenig geluk te heb ben en het is m.i. verkeerd, om de thuisspe- lende club de verplichting op te leggen om te winnen.^ Om nu nog even op Engeland terug te kómen: daar worden de gelyk ge speelde wedstrijden overgespeeld. Dit zou hier echter weer tot te groote moeilijkhe den leiden. Laat men dus deze voorwaarde laten vervallen. En dan ten slotte wilde de redacteur de club, die den beker wint ook doen deelne men aan den strijd om het landskampioen schap. Hiermede zou ik mij kunnen vereeni- i gen, wanneer het een eerste klasser betreft. Het zou m.i. toch dwaas zijn om een tweede of derde klasser te laten deelnemen aan de wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland. Ajax b.v. kan met een sterk elfta" een ongeluksdag hebben in de finale voor den beker tegen een tweede klasser, maar die tweede klasser zal toch een zwak figuur slaan in de wedstrijden om den landstitel. Hiermede zou aan de waarde van laatstge noemde wedstrijden weer veel afbreuk wor den gedaan. En dan bestrijdt men het eene kwaad met het andere. Men ziet dus dat het buitengewoon moeilijk zal zijn om verbe teringen aan te brengen. Men kan het eene doen en het andere laten, maar let zal zeer moeilijk zijn om de juiste oplossing te vin den. Ongetwijfeld ben ik het echter eens met den redacteur, dat er verandering moet ko men. Want de bekerwedstrijden in ons land zooals zij thans worden gespeeld, hebben voor ons en ook voor vele clubs, weinig waarde. Laten wij echter hopen, dat er meerdere voetbal-enthousiasten zich geroe pen achten over dit onderwerp eenige regels te schrijven en meerdere mogelijkheden naar voren te brengen. W. H. Wielrennen. VIERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Wat <le afgeloopen week ons bracht Wy besloten ons vorige weekoverzicht met de mededeeling, dat verwacht kon wor den, dat het contract met Jan Pijnenburg binnen enkele dagen zou worden geleekend en inderdaad, enkele dagen later konden wij het definitieve bericht publiceeren, dat Pijnenburg in de Amsterdamschè Zesdaag sche inderdaad van de partij zal zijn. Het zal den Velen enthousiasten wielrenliefheb- bers pleizier doen te weten, dat de popu laire Tilburgenaar in Amsterdam niet zal ontbreken; immers een Zesdaagsche in Ne derland zonder Pijnenburg zou ondenkbaar zijn. Een ander belangrijk nieuwtje, welke de afgeloopen week ons bracht, is het engage ment van Piet van Kempen. Men heeft in de verslagen van de Antwerpsche en Brussel- sche Zesdaagsche kunnen lezen, dat „Old Piet" weer in uitstekende conditie is, dat hij rijdt als in zijn beste dagen en met de sterk- sten kan wedijveren. Het was jammer, dat in de Ant werpsche Zesdaagsche zijn koppelge- nooten te zwak bleken in het buitengewoon sterk bezette veld en v. Kempen daardoor zijn talenten niet ten volle kon ontplooien. Maar in Amsterdam met een sterken partner doet Piet v. Kempen, die een eer zucht zonder weerga heeft een goede gooi naar de overwinning. Wij vernamen, dat Pijnenburg den wensch heeft geuit de Amsterdamsche Zesdaag sche met Piet van Kempen te rijden, terwijl ook v. Kempen zelf daar wel zin in heeft. De directie erkennende, dat 'n dergelijke ploeg een groote attractie zou zyn heeft echter nog geen beslissing genomen. Ook Slaats is gecontracteerd en zoo wordt langzamerhand een veld samengesteld, dat het sterkste schijnt te worden van alle zes- daagschen, welke dit seizoen plaats vonden. Over Slaats behoeven wij niet veel te schrijven, men heeft in de afgeloopen week weer kunen zien op welk een uitstekende wijze hij zich met Pijnenburg in de Ant- perksche Zesdaagsche heeft geweerd en in het Belgische blad „Sportwereld" werd hy zelfs de renner met den meesten contanten vorm genoemd. De Belg Billiet kon in Amsterdam moei lijk ontbreken en de directie heeft er goed aan gedaan den winnaar van Brussel en Kopenhagen ook voor Nederland vast te leggen om met deze keuze den strijd be langwekkender te maken. Wij kunnen aan dit overzicht nog toevoegen, dat de directie van de Spoorwegen besloten heeft aan de bezoekers van de Zesdaagsche op vertoon va i hun toegangsbiljet een reductie op hun spoorkaartje toe te staan van 40 Dit is van zeer groot belang, waar op 29 Maart ook de voetbalwedstrijd HollandBelgië plaats vindt, en de retourkaarten in ver band daarmede drie dagen geldig zijn. Het iS voor den sportliefhebbers een buiten kansje vanuit het verste hoekje van Neder land tegen een zacht prijsje Amsterdam te kunnen bezoeken en twee geweldige sport evenementen als de interlandwedstrijd Hol landBelgië en de Zesdaagsche te kunnen bijwonen. Wij zijn er zeker van, dat zeer velen van deze extra reductie der spoorwegen zullen gebruik maken. - Ten slotte kunnen wij nog mededeelen. dat onderhandelingen rapt Cor Wals nog gaande zijn, evenals met enkele renners, die momenteel aan de New-Yorksche Zesdaag sche deelnemen. De heer Grolms houdt woord! Inderdaad, Amsterdam moet het beste hebben, wat er op Zesdaagsche-gebied te krijgen is. ONDERLING GENOEGEN. De ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" te Noordscharwoude heeft op den eersten Maart het seizoen ingezet met een rit over 27 K.M. voor de A-klasse. De uitslag was: 1. J. Boon 52 min. 20 sec.; 2. P. Kort 53 min. 17 sec.; 3. C. Jongsma 53 min. 27 sec.; 4. J. Renaud 54 min. De juniores reden 20 K.M. Een en twee werden C. Zeegers en K. Heidsma met 41 min. 10 sec.; 3. T. Woldhuis 41 min. 15 sec. Sjoelen. SJOELSPORT TE NOORDSCHARWOUDE. Ie klasse: P. NiemandM. Slooves 12461060 A. KramerE. Bos Jr. 14101218 G. v. RijnP. Visser 16271507 3de klasse: H. LichtenbergH. Oudshoorn 11771034 J. SmitJ. v. Dort 1376—1530 J. BeenkenD. Man 12661091 ia, dan had'.u, de ruimte, kon u links of rechts rijdéri, of midden op den weg, dan waren er geen voorrangskwesties. Maar nu niemand alléénheerscher fs in het verkeer, spreekt het vanzelf, dat allen zich ac de wegregels moeten vaak en Panorama. De vakschool voor Hotel-, Café- Restaurant-personeel te Amsterdam leidt ook vele jongelingen tot kellner op. Dat lykt een heel gemakkelijk baantje, maar een goede kellner moet heel wat rou tine hebben en heel wat dingen kennen waarvan de gasten, die hij bedient niet het minste begrip hebben. Wat de jongelui o.a. op school leeren hoe dat in zijn werk gaat wordt in woord en beeld in dit tijdschrift duidelijk ge maakt. Staal boven water is het pakken de opschrift voor een beschrijving van bruggenbouw en bruggenconstructies boven onze groote rivieren. Typische afbeeldingen verduidelijken een beschrijving van den warmwaterverkoop in een der Utrechtsche volkswijken. Op 29 Februari was het hon derd jaar geleden, dat de opera De Huge noten van Meyerbeer voor de eerste maal te Parijs werd opgevoerd en de heer Bottenheim vertelt over den componist diens werk in een fraai geïllustreerd artikel De filmrecensent verhaalt bij mooie opna me over de film Peter Ibbetson. Aan actu eele gebeurtenissen in binnen- en buiten land is in de fotorubriek weer veel aan dacht geschonken. Mode en sport zijn ook ditmaal niet ver geten en verhalen of novellen zijn er van Al Calderon, van Edward Curzon, van Karl L. Kossak Raytenau en van Seppl Popfinger. Mijn land. Uitgave Jb. Bussink, Deven ter. Men kent de fraaie en leerzame uitga ven in albumvorm en men kent natuurlijk ook de serie welke de bekende Bussink s Koekfabrieken in den handel gebracht heb ben nml. „Mijn Land" waarbij elke pro vincie een afzonderlijk deeltje is gewor den. De heer G. Nyland heeft de bewer king daarvan op zich genomen en bekende illustratoren hebben van de meest mar kante landschappen en stadsgezichten fraaie aquarelletjes gemaakt, die men al koek- etende, kan verzamelen en inpakken. Het is dus in alle opzichten een smakelijke re' clame want koeketen is heerlijk, en in het bijzonder het eten van Deventer koek, en het daarbij als het ware etenderwijs toe- krijgen van plaatjes, die men in fraaie al bums kan plakken, is eveneens iets, dat niemand zal versmaden. Nu iets over de albums zelf en we kun nen daarbij eigenlijk kort zijn omdat wij reeds zeven uitgekomen provincies in ver loop van tijd de revu lieten passeeren. La ten wij dadelijk mededeelen, dat nummero VIII (Drenthe) en nummero IX (Zeeland) voor de reeds verschenen albums niet on derdoen. Integendeel, de uiterste zorg is weer besteed aan een keurige uitvoering, aan fraaie aquarellen en aan een boeiende beschrijving waarbij de heer Nyland van burgemeesteres en archivarissen, van V.V, V's en particulieren weer een schat van ge gevens heeft verkregen over land en volk, geschiedenis en afstamming, over grond soorten en industrie en over zoovele mar kante bijzonderheden van plaatsen en land- streeken waarbij hij door persoonlijk be zoek nog in de gelegenheid was om wat hij opmerkte in treffende bewoordingen weer te geven. Vooral Zeeland, het land van het wijde vaarwater, is prachtig beschreven. Wie Zeeland wil leeren kennen, zoo zegt de schrijver, moet hebben gezworven over de wijde wateren tusschen de lage kustlij nen, moet hebben gekoerst van roode ton naar roode ton, in spanning om de geul te houden, die moet Zeeland hebben aange voerd als het zilte, sterke waterland, dat terecht in zijn wapen voert de spreux „Luctor et Emergo". In beide albums is weer plaats voor 100 kleine en twee groote platen en by de Re- clame-afdeeling van Bussink's koekfabrie ken te Deventer kan de verzamelaar naar hartelust aan het ruilen gaan waarbij ook dubbele plaatjes van vorige albums nog ingeruild kunnen worden. Op de provincies Utrecht en Noord Bra bant na is de serie compleet en deze twee deelen zullen zeker niet lang op zich laten wachten. In de vergadering van Volksonderwijs te Limmen is ter sprake gekomen dat door de bezuiniging op onderwijs de o.l. school een éénmansschool zal worden. Besloten werd een adres aan den raad te richten om alsdan een kweekeling met acte aan te stel len. PREDIKBEURTEN. Vrij Ev. Gem„ Geesterweg la, Evangeli satie-avond, de heer H. Meijering van Rot terdam; Dinsdag, 5.30 uur, kinderbeelden- avond; Dinsdag, 8 uur, lichtbeeldenavond met zang, de heer H. Meijering van Rot terdam. OUDERAVOND TE HENSBROEK. Een ouderavond in de O.L. school werd Vrijdagavond gehouden. De voorzitter van de oudercommissie, de heer G. den Das, heette allen hartelijk welkom en verheugde zich over de goede opkomst. De leiding van dezen avond was verder aan het hoofd der school, den heer Kop- penol. Door den heer W. Boot, secretaris ^L°m«COmmiSfe' Werd het jaarverslag over 1935 voorgelezen. Hierna hield de heer ten Bruggencate uit Heiloo een lezing met lichtbeelden over de Snk", cu!tures in Indië. Deze heer is fc o„n meer in dezen omtrek. Hij n verteller over zyn reizen hit to*gellcht met duidelijke foto's en riinhi Van oudercommisie een goede ge in e,.gewecst hem voor dezen avond uit 1^en' Anderhalf uur heeft hy de aan- wezigen aangenaam bezig gehouden. he?r A- Overman deelde mede, dat hij ige dagen in de nabijheid van de school e gewerkt en paf heeft gestaan van de ïuwe taal die door de schooljeugd wordt ge ruikt. Spr. zag gaarne de medewerking van de ouders en van het onderwijzend per soneel. De heer Thijsen was er van over tuigd, dat er dingen gebeurden die absoluut er geen succes mee had gehad. Hij vroegTd Am nnlr Hf» VIAIIa mArtmirOrlrin/. niet door den beugel konden. Spr. had1 enkele ouders over aangesproken, waar 61 om ook de volle medewerking van het" derwijzend personeel om dit zoo spoed"" mogelijk den kop in te drukken. Het hoofd der school beloofde zyn medewerking zullen geven. Dan bracht de heer TM' den wensch naar voren om als het nog e^" mocht gebeuren dat de tijdelijke onderwin zeres door een andere moet worden ver va gen, de kleintjes niet steeds naar huis t sturen. Het hoofd der school kon zich d t niet best meer herinneren, maar beloofd den heer Thijsen op diens verzoek, om de kinderen dan om den anderen dag naar hu'6 te laten gaan. Daarna sloot de voorzitter, de heer De Das, dezen mooien avond, waarna gelegen" heid bestond tot bezichtiging van schrifte lijk werk en handwerken. KRIJGT GROOTSCHERMER EEN PREDIKANT? Reeds meerdere malen werden pogin. gen gedaan de kerkelijke gemeenten Groot schermer en Driehuizen samen te voegen om alsdan een predikant te kunnen beroe pen. Verschillende conferenties werden ge houden en al kon men financieel de zaak voor elkaar krijgen, de standplaats van den predikant werd het struikelblok, vandaar dat er gezamenlijk niets viel te bereiken. Thans worden te Grootschermer ernstige pogingen gedaan zelfstandig een predikant te beroepen. Echter waren de middelen voor het predikantentractement niet toereikend. Vandaar dat de kerkeraad by de leden der N.H. gemeente een lijst liet circuleeren, ten- einde door vrijwillige jaarlijksche bijdra gen het tekort te kunnen aanzuiveren. Door nagenoeg alle leden, n.1. 104 hoofden van ge- zinnen, werd in totaal ruim 100 per jaar toegezegd. Een der vooraanstaande ijveraarg voor een eigen predikant gaf te kennen, dat hij thans vrijwel zeker is, dat een predikant kan worden beroepen en men niet genood zaakt is, de kerkelijke hoofdelijke omslag te verhoogen. DISTRIBUTIE GOEDKOOPE GROENTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat de steuntrekkende en bij de werkverschaffing tewerkgestelde werkloozen, zoomede de ondersteunden vanwege de gemeentelijk» instelling voor maatschappelijk hulpbe toon, die in aanmerking wenschen te komen voor de verstrekking van distribu tiegroenten (versche als: koolrapen, bie ten, peen, uien en kool, en ingemaakte als; andijvie, specieboonen en snijboonen) hiervan opgave kunnen doen in het lokaal LAAT 35, op WOENSDAG 4 MAART a.s. en wel: le. voor de georganiseerde werkloozen (onder overlegging van hun inschry- vingskaart van de arbeidsbeurs), wier familienamen beginnen met de letters AH van 's morgens 910 uur IP van 's morgens 1011 uur RZ van 's morgens 11—12 uur 2e. voor de ongeorganiseerde werkloozen (onder overlegging van hun inschrij vingskaar t van de arbeidsbeurs), wier familienamen beginnen met de letters AL van des namiddags 23 uur MZ van des namiddags 34 uur 3e. voor de door de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijk hulpbetoon gesteunden (onder overlegging even tueel van een bonnenkaart, door die instelling verstrekt) van des namiddags 45 uur. Het tydstip waarop de legitimatiekaar- ten kunnen worden afgehaald en de groen- tenbons verkrijgbaar zullen worden ge steld, zal nader worden bekend gemaakt Alkmaar, 2 Maart 1936. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN „WEST". Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat van 2 tot 30 Maart a.s., ter secretarie der gemeente ter inzage is gelegd een ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan „West", vastgesteld bij Raadsbesluit van 15 September 1932, nr. 14, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten by hun besluit van 20 December 1932, nr. 142, welk her- zieningsontwerp betrekking heeft op net gebied ingesloten door de Zuidelijke ba- grenzing van den Bergerweg, de Weste lijke begrenzing van de Houtvaart, de Zuidelijke begrenzing van de Krommesloo en de Zuid-oostelyke begrenzing van de Hceverweg, zooals een en ander op de b'J het ontwerp behoorende kaart is aange geven. Alkmaar, 2 Maart 1936. Het Hoofd van het gemeentebestuur, F. H. VAN KINSCHOT. ADJUNCT-RAPPORTEUR AAN HET BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Sollicitanten worden opgeroepen naar e betrekking van adjunct-rapporteur aan het bureau voor Sociale Zaken der gemee Alkmaar. Alleen zy komen in aanmerking, die v het gebied van armenzorg over erva beschikken. De te benoemen persoon zal in het byz der belast zijn met het onderzoeken v aanvragen om ondersteuning, ingediend het bestuur der gemeentelijke instel! voor maatschappelijk hulpbetoon. Salaris 1570,tot 2100, Sollicitatiestukken met vermelding, leeftijd en tegenwoordigen werkkri» uitsluitend op zegel van 30 cent, in te zen aan den Directeur van het Bureau v0 Sociale Zaken, Doelenstraat 30, vóór Maart a.s. Bezoek alleen na oproeping. Burgemeester en Wethouders van Alkma F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10