Amstecdamsche ïBeucs 'WeetAeiicfd JUdÜsaaAeH "W~ Publicaties HlucQectiike Stand 5f' kind aangereden door auto. inschrijvingen handelsregister 25 febr3 maart. 40 Jaren gem.-ontvanger va#n Castricum. Alkmaarsche Politierechter gemeentelijk bureau voor sociale zaken. Bekendmaking. hinderwet. alkmaar. opgave van noordhollandsch landbouwcrediet n. v. 131 Vi 52 871/, iiv' NIET OFFICIEEL Berlijn naar waarnemingen, verricht in den morgen n van 3 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Laagste barometerstand 747.1 m.M. te Vardö. Verwachting (geldig tot den avond van 4 Maart): Zwakke tot matige zuidelijke tot ooste lijken wind; afnemende bewolking; weinig 0f geen neerslag; temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst 's nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Goed weer met lichte nachtvorst in het vooruitzicht. Sinds gisteren zijn de depressies overal in beteekenis afgenomen en vooral ip Scandi navië ontwikkelt zich snel hooge druk, ter wijl in zuid-Frankrijk de barometer nog het laagst blijft en de rug van hoogen druk in het zuid-westen den aanvoer van warme lucht blijft versperren. Op de Britsche eilanden is bij zwakken wind de lucht grootendeels zwaar bewolkt; in Schotland kwam lichte vorst en sneeuw voor; Frankrijk heeft nog regen in het zuiden en mist bij windstilte in het noorden. Ook in Duitschland is de lucht nog nevelig tot zwaar bewolkt met lichte regen in het zuid-oosten; in Scandinavië klaart de lucht op; de strenge vorst handhaafde zich in het noorden en in het zuiden wordt weer meer vorst gemeld. Bij het toenemen van den hoogen druk in Scandinavië is oostelijke wind met eenige opklaring te verwachten voor onze omge ving, waarbij 's nachts de temperatuur even onder het vriespunt kan dalen en overdag de zon de temperatuur minstens even hoog brengt als vandaag. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 6.08 uur licht op. AANRIJDING. In verband met den in de St.-Annastraat uit gebroken brand kwam de brandweerauto tien minuten voor tien met groote vaart van de Mient af het Waagplein oprijden. De werklooze 41-jarige in de St.-Jacobstraat wonende bakker F. Sehstadt, die juist was gaan stempelen, spoedde zich op zijn rijwiel uit de richting Houttil komende huiswaarts, vol angst dat de brand in zijn woning woedde, waar alleen zijn dochtertje aanwezig was, Op den hoek werd de man door de brand weerauto gegrepen. De chauffeur had de te genwoordigheid van geest om onmiddellijk te stoppen, met het gevolg, dat de man echt me ter ver werd weggeslingerd en zijn rijwiel ver nield werd. De man, die begrijpelijk zeer overstuur was, bleek, toen een kwartier r.a het gebeurde de heer Stoutjesdijk en de politie ter plaatse ver schenen, er gelukkig goed te zijn afgekomen. Hij had slechts 'n paar schaafwonden opgeloo- pen en hoewel hij klaagde over pijn in zijn rug, bleek later, toen hij per auto naar de wo ning van den heer Stoutjesdijk was vervoerd, dat de pijn slechts veroorzaakt werd door een gekwetste spier in zijn heup en dat er inwen dig niets was gebroken. De man kon zich dan ook te voet huiswaarts begeven. Dit ongeval is wel buitengewoon goed afge loopen. De man verklaarde ons de sirene van de brandweerauto niet te hebben gehoord. Omstanders verzekerden, dat de sirene pas twee huizen vóór den hoek in werking wrs ge steld. De politie stelt een onderzoek naar de aanrijding in. Met nadruk willen wij het publiek verzoeken aan het tieren van de sirene volle aandacht te schenken. Aan de brandweerauto moet n.1. onder alle omstandigheden voorrang worden verleend. Wij kunnen echter niet nalaten onze verwon dering er over uit te spreken, dat geen der omwonenden den aanvankelijk zeer overstuur geraakten man in zijn woning heeft opgenomen en dat het een kwartier duurde voor deskun dige hulp verscheen. Voor het arme slachtoffer hopen wij, dat hij althans zijn vernielde fiets vergoed zal krijgen. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag had te Schagerbrug ?®i aanrijding plaats, die betrekkelijk goed is afgeloopen. Het 6-jarig zoontje van den heer J. D. alhier bevond zich op het erf van den heer T. H. aan de Grootesloot en wilde al spelende plotseling den weg op,, juist op bet moment, dat een vrachtauto passeerde. Het knaapje zag den wagen niet en liep er pardoes tegen aan. De chauffeur was niet in staat de aanrijding te voorkomen. Het kind werd tegen den grond geworpen en kon later naar de ouderlijke woning worden overgebracht, alwaar dokter W. van Slooten uit Sint Maartensbrug geneeskundige hulp verleende. °e knaap bleek slechts een gekneusden voet en enkele ontvellingen opgeloopen te hebben. LIEDERENAVOND. Een in Alkmaar nog geheel onbekende zan geres, mej. Agathe Rengers, concerteert a.s. Donderdagavond met onzen stadgenoot Jan Couvee in de Unie. Hier nog onbekend, maar in de steden waar deze zangeres zich heeft laten hooren, is haar kunst allergunstigst beoordeeld. Amtzenius zegt in de Telegraaf van haar: Een belangwekkende liederzangeres. De ex pressie had bizonder goede oogenblikken, ont roerde maten, die talent, bewogenheid en artisticiteit bewezen. Herman Rutters, in het Handelsblad: Mooi klinkend, overvloedig stemmateriaal met een donker typisch alttimbre. Uitstekende stemkwaliteiten. (Groningen). Aan een vol en krachtig geluid paart zij voordracht en warmte. (Leeuwarden). Vocaal en consonantverzorging verdienen allen lof, woord en zin krijgen vollen eisch, daar is bloei en leven in haar lied (Leidsch Dagblad). Een nobele zangeres, met fraaie altstem, prachtige zangkunst. Alles onderging een su blieme vertolking. (Den Haag). Deze zangeres zal zich tot een meer dan ge wone podiumverschijning kunnen ontwikkelen. (Nieuwe Rott. Crt.). Nieuwe zaken: Alkmaar: E. Gasparini, Verdronkenoord 56, granietwerker. Den Helder: Embala, Keizerstraat 99, han del in verfwaren. W ij z igin gen: Alkmaar: W.I.C.A.. Langestraat t3, win kel in consump de-artikelen; omgezet in een Naamlooz» Vennootschap. Coöperatieve Alkmaarsche Centrale Melk inrichting; bestuurswijziging. N.V. Tegel- en Cementwarenfabriek „Alk maar"; statuten- en bestuurswijziging. N.V. Drukkerij De Spaarnestad (Drukke rij Ons Blad); statutenwijziging. Bergen: Vereeniging Helpt Elkander; be stuurswijziging. Dei» Helder: Julianadorp: N.V. Stoomzui- velfabriek „De Vooruitgang"; liquidatie be ëindigd. Koedijk: Coöp. Boerenleenbank; bestuurs- \yij?igipg.. Oude Niedorp: Wed. P. Raatgers, Zijde wind 176, brandstoffenhandel; overgegaan aan P. J. Raatgers. Texel: Den Burg: N.V. Texelsche Electri- citeits Mij. „T.E.M."; statutenwijziging. J. Eelman, Gasthuisstraat 7, coiffeurs zaak en winkelier in parfumeriën, tabak, si garen en sigaretten; zaak omgezet in ven nootschap onder firma. Opheffingen: Den Helder: J. Bakker, Weezenstraat 41, schoenmaker. Bergen: F. J. Feijen, Ruïnelaan 3, schoen- handel en schoenmakerij. Intieme huldiging op het raadhuis ten afscheid. „Vroeger werd je gem.-ontvanger als je maar 'n eerlijke jongen was". Bij missive van B. en W. van de gemeente Castricum werd de heer B. A. Res, ten drie uur dertig hedenmiddag ten raadhuize verzocht. Dit was het laatste officieele verzoek, dat den heer B. A. Rer van de zijde van B. en W. kon worden gedaan, aangezien deze sinds gisteren niet meer is de gemeente ontvanger van Castricum. Tot aan gisteren was hij dat ruim veertig jaren. Nu heeft een ander zijn plaats ingenomen en nu zal de oud ontvanger eindelijk van een welverdiende rust gaan genieten. De laatste missive gold een uitnoodiging tot een intieme huldiging van den sympa thieken ambtenaar, die veertig jaren de gemeente Castricum op bijzondere wijze diende. De burgemeester, de heer Lommen, memoreerde dit in een gevoelige speech, en overhandigde den oud-functionnaris een in drukwekkende bloemenhulde. Tevoren had reeds het secretarie-personeel voor een soortgelijke hulde gezorgd aan de woning van den heer Res. En daarmede was de levenstaak voor dezen hoogst bescheiden man uitgeluid. Op zijn uitdrukkelijken wensch was afgezien van eenige officieele en openbare huldiging. Het eenige wat er nog op kon overschieten was een persgesprek met uwen correspon dent in het nu verlaten ontvangerskantoor. Ik ben benoemd op 1 Januari 1896 vertelde de heer ResEn het was 'n slechte tijd. En 'n heel andere tijd. 'n Heel andere tijd... Vijftien jaren had ik een bezoldiging van 175 per jaar. De burgemeester had driehonderd gulden. En de secretaris twee honderd vijf en ze ventig. De rest was naar verhouding, 'n Gemeente-werkman had zoowat vier gul den. De veldwachter zes. Hoe groot was het inwoner-aantal? Zestien honderd. Het jaarcijfer van mijn Hoofdelijken omslag bedroeg f 1200. In 1922 92.000 En de aard van de bevolking? Boeren en arbeiders. Anders niet. En heel arm. Ik herinner me, dat we 's 'n col lecte gehouden hebben, die vijftig gulden opbracht. Dat was voor 'n arm gezin. Van die vijftig gulden is 'n houten keetje gezet en daar heeft 't gezin in gewoond. De men- schen aten toen dikwijls driemaal per dag pootersaardappelen met mosterd. Hoe kwam u tot het ambt van ontvan ger, meneer Res? Nou m'n vader was timmerman, maar ik wou in het bollenvak. M'n eerste baas was de bollenboer Mooy. Hij werd ontvanger vóór mij en later burgemeester. In alle drie deze functies was hij dus mijn eerste chef. Ik werd ontvanger toen ik 28 jaar was en zelf al bollenboer. Er was toen geen sprake van gemeente-administratie of diploma's voor staathuishoudkunde. In die dagen werd je gemeente-ontvanger als je maar 'n eerlijke jongen was... En hoe was de arbeid? Heel eenvoudig. Het kohier bestond uit Hoofdelijken Omslag, Inkomsten, huishuur, landhuur, pachten en poldergeld, schoolgeld en hakhout... Hakhout? ja Vroeger stonden hier langs de wegen geen huizen, maar boomen. In het voorjaar werd daarvan gekapt en verkocht. Dat moest in 't najaar betaald worden. En wanneer werden de omstandig heden beter voor Castricum? In 1905. Toen kocht de provincie 80 H.A. duingrond van de Prinses von Wied, voor de stichting van een Provinciaal Zie kenhuis. Tegenwoordig is de oppervlakte al zoowat 800 H.A. Dat gaf werk en inkomsten. Van toen af werd het beter voor Castricum Hebt u nooit andere functies bekleed? Ik was zes en twintig jaar secretaris penningmeester van het Burgerlijk Arm bestuur. En al jaren penningmeester van de Boerenleenbank afd. Castricum... En nu ben ik niets meer. Geen bollenboer meer sinds 1929 en geen ontvanger meer sinds gisteren Maar een zeer gewaardeerd inwoner van Castricum is u nog altijd wel zeiden wij en namens heel de bevolking spreken wij hier de hoop uit, dat u dit althans nog vele jaren blijven zult! FEESTAVOND MUZIEKVEREENIGING ALCMARIA-VICTRIX v.h. STED. MUZIEKKORPS. Zondagavond heeft bovengenoemde vereeniging onder leiding van^haar direc teur, den heer v. d. Laan, een feestavond gegeven in de schouwburgzaal van „Het Gulden Vlies" met medewerking van den „hofkuunstenaar" en humoristischen goo chelaar Wil v. Houten uit Amsterdam. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet en nadat geopend was met de marsch „Stars and Stripes for ever", brak al direct een donderend applaus los. Hierna was het woord aan den voorzit ter, die de bezoekers welkom heette. Het was hem een buitengewoon genoegen de zaal zoo flink bezet te zien, wat toch een teeken is, dat men ons oud Stedelijk Mu ziekkorps nog niet vergeten heeft. Spre ker zeide, dat het korps moeite had om het hoofd in deze kommervolle tijden boven water te houden en hij wekte dan ook ieder op zich op te geven als dona ur. Ook was er nog plaats voor werken de leden en vooral leerlingen. Spreker bracht dank aan de winkeliers, die een groot aantal prijzen voor de verloting be schikbaar hadden gesteld en eindigde met de mededeeling, dat het gelukt was de hand te le^er °n f,f>n hee1- Wil v. Hou ten, die hier nog wel niet zoo bekend is en de aanwezigen aangenaam kan bezig hou den. Toen was d- beurt weer aan het orkest, '-^rder alle nummers correct afwerkte. Hierna trad de heer Wil v. Houten op, die de toeschouwers in bewondering bracht met zijn treffende staaltjes van goochel kunst. Een gezellig 1^al or.der leiding van Eddie Porck besloot verder dezen succes vollen avond. HUISHOUDCURSUS. Het gaat met de aanmeldingen voor den dienstbodencursus nog niet bijzonder. Vijf Maart sluit de inschrijving; zijn er niet vol doende deelneemsters, dan is de kans weer verkeken voor di* voorjaar. De vacanties beginnen immers in Juli De gelegenheid is er nu om een goede opleiding te krijgen voor 10 cent per weeft De gemeente en de vereeniging van Huisvrouwen geven er een subsidie voor. In verschillende plaatsen zijn de huishoud-cursussen een succes geworden. De deelneemsters konden goede betrekkin gen krijgen. In de stempellokalen zijn for mulieren. Aan deze cursussen kunnen ook deel nemen zij, die bij de arbeidsbeurs zijn inge schreven voor dienstbode, alsmede vrouwe lijke personen, die werkloos zijn. Aan de Arbeidsbeurs zijn formulieren verkrijgbaar Wie zich nog niet heeft opgegeven, doe dit spoedig. VER. VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Fe bruari 102 patiënten en legden 1162,bezoe ken af, waarvan 416 betaalde, 698 voor 't Aza en 48 gratis. Er werd 3 x een dokter geassisteerd en 15 x de laatste hulp verleend bij het afleg gen. De wij kkraam verpleegster verpleegde 8 patiënten, bracht 162 bezoeken en heeft 2 x een dokter geassisteerd. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". Kweerenpad. In het badhuis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Februari de navolgende baden genomen; Kuipbaden 147 le klas Douche 115 2e klas Douche 444 3e klas Douche 668 Werkloozenbaden 96 Werkloozen en hun gezin kunnen, op ver toon van stempelkaart aan het badhuis van Het Witte Kruis een douche krijgen k 5 ets. per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week, DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 opz. teekenaars, 1 waterbouwkundige, 6 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 3 steenhouwers, 4 stratenmakers, 2 stratenm. opperlieden, 1 stuc. opperman, 1 tegelzetter, 5 betonwerkers, 1 betonemailleur, 39 opper lieden, 24 stucadoors, 45 metselaars, 16 voe gers, 66 schilders, 123 grondwerkers, 106 timmerlieden; groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 15 bankwerkers, 4 blikslagers, 1 carosserie- bouwer, 2 constructiewerkers, 17 electri- ciens, 3 fitters, 1 fraiser, 2 instrumentma kers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 7 klin kers, 15 loodgieters, 2 Hjnwerkers, 10 ma chinisten, 3 mach. teekenaars, 10 metaal draaiers, 1 metaalvjjler, 2 metaalslijpers, 13 monteurs, 3 orgelbouwers, 2 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 6 scheeps bouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheeps- werktuigkundige, 10 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 12 ijzerwerkers, 1 zandberei- der, 3 zandvormers, 1 tegenhouder, 1 voor- slaander, 5 wagenmakers, 3 vuurwerkers, 1 werktuigbouwkundige; groep voedings- en genotmiddelen: 52 si garenmakers, 1 sorteerder, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 10 slagers, 2 koks, 19 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zuivel- bereider; groep houtbewerking: 25 meubelmakers, 2 borstelmakers, 10 stoffeerders, 1 beitser, 10 mach. houtbewerkers, 1 beeldhouwer, 2 kistenmakers, 1 kuiper; groep boek en steendrukkeryen: 8 letter zetters, 3 drukkers, 7 boekbinders; groep handel: 19 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 1 colporteur; groep landbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 28 boerenarbeiders. 3 bloemisten; groep verkeerswezen: 62 chauffeurs, 8 koetsiers, 1 stuurman groote vaart, 4 motor schippers, 22 pakhuisknechts, 19 magazijn bedienden, 6 kellners, 1 hotelknecht, 2 loop knechten; overige beroepen: 3 wasschers, 5 kleerma kers, 2 rietwerkers, 6 schoenmakers, 1 port.- huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 5 zakkenstop- pers, 2 secretarie-ambtenaren, 2 onderwij zers, 1 el. techn. ingenieur, 1 klompenschil der, 1 tegelmaker, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbewerker, 20 kantoorbedienden, 3 ad ministrateurs, 1 boekh. corr., 1 controleur, 41 transport- en 299 los-arbeiders; gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 11, metaalindustrie 25, overige beroepen 8; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 35; vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 6 kantoorbedienden, 5 verkoopsters, 4 dag meisjes, 1 huishoudster, 3 dienstboden, 4 werksters. Alkmaar, 29 Febr. 1936. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Strafzitting van Maandag 2 Maart 1936. Betreft allen overtredingen van de Motor rijtuigen-belastingwet. 1., 2. en 3. A. S., garagehouder te Bergen, aangehouden tot 27 April, 4. H. J. v. M., chauffeur te Hoorn, vrijspraak. 5. D. A., bakker te Koedijk, 6 of 2 d. 6. A. Bart. handelaar te Alkmaar, 20 of 10 d. 7. R. B., caféhouder te Bergen, 0.50 of 1 d. 8. D. G., garagehouder te Amsterdam, 50 of 25 d. 9. C. Duin, vischventer te Hoorn, 15 of 5 d. 10. F. G., expediteur te Hoorn, 40 of 10 d. 11. M. H. H., ex' ïditeur te Amsterdam, 50 of 10 d. 12. J. W. van H., artist te Amster dam, 12 of 4 d. 13. IJ. M. K., chauffeur te Amsterdam, 3 of 3 d. 14. K. K., vracht rijder te Opperdoes, 20 of 5 d. 15. J. W. M. taxi-ondernemers te Amsterdam, 15 of 5 d. 16. A. L., tuinbouwer te Grootebroek, 6 of 2 d. 17. H. J. van M., monteur te Hoorn, 20 of 10 d. 18. H. J. van M., monteur te Hoorn, aangehouden tot 27 April. 19. J. van M., koopman te Hoorn, 15 of 5 d. 20. G. N. M., arbeider te Bergen, 15 of 5 d. 21. T. van R., chauffeur te Hoorn, 15 of 5 d. 22. P. S., autohandelaar te Halfweg, 1 12 of 3 d. 23. T. F. V., chauffeur te Amsterdam, 25 of 5 d. 24. H. IJ., manufacturier te Hoorn, 12 of 3 d. 25. E. R. wed. v. P. W. B., brandstoffenhandelaar te Medemblik, 15 of 3 dagen. t*tmBH De directeur van het gem. bureau v. so ciale zaken deelt aan belanghebbenden me de, dat gedurende het tydvak van Woens dag 4 Maart t.m. Dinsdag 10 Maart 1936 de volgende kleuren bons geldig zijn: Vleeschbonnen: witte kleur; Boterbon nen: bruine kleur. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 3 Maart 1936. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer P. Kooij, alhier, om vergunning tot het oprichten van een benzinebewaarplaats met aftapinrichting, vóór en ten behoeve van het perceel Nieuwlandersingel nr. 69. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 17 MAART a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de se cretarie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 3 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEBOREN: Cornelis Johannes Joseph, z. van Hendri- cus Bernardus Huybers en Maria Besteman. Johannes Joseph, z. van Klaas Rood en Johanna Veronica Baars. OVERLEDEN: Albert Pool 75 jaar. Cornella Maria Merens 81 jaar. Lucia Agatha Berger 11 jaar. van Dinsdag 3 Maart 1936. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te 1931 1934 1934 193* A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-lndië 4 5)4 Duitschland idem met kettingverklaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank Rotterd. Bank t INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. NederL bord ex 40 aftt. Philips Gloeil. Gem Bezit Uniicver INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg baplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. t Kon Petr. Per lak Phillips Oil i i Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Heasa Ru ber Oostkust Serbadiadi Lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboct Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Soutbero Railw. Cert Union Pacific Vorig# koer» 9SV, 981/, 97»/, 971/, 23n/ia pl.m. 1.30 98Vs 98»/, 971/s 97 V, 23V, pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.16 24% 24f% 24% 113»/, 12ö7/s 52 873/, 104 26'/, 4i 69V. 222>/8 26'A 593/, 222 20/3/1 200-199} 199J-200 108% 108 i/s 26y, 198}-9$ 39'/, §207/,, 33»/ie 3=7.6 37% 57/ie 2327/8 128 113 243/, 13.00 164'/, 2091/, 228 241»/, 9.3/, 251/, 107/:s l»Vl6 1235/8 741/, 102'/, 44'/, 69 2»/g 180 205 199 391/, 20% -1 3 V), 38f-9/is 23U/, 128 113 24 20% 33% 38|-% 38%-} 199}-200 108'/,-} 33 3'/is 38a/ig 2301/s 2301/,-} 165 240-J 1} 9,1/, 10%. 1 HVi6-i 102 43 241 921/, 10.11/16 11-1/16 2403/,-1 241 lU/ld-l 11 5 48 180 203 1991/, 2% 471/, 123}-'/, 74 67»/, 2% 202-3 123»/,-4 102% 43 10% 707/, 43'/, 10»/, Stil* t •••ti» fjNoteering per 50. x) eXTOupOO fExclaim. PROLONGATIE Vorige koers 1»/, pCt Heden 1»/, pCi •Exdividend. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige Koers op koers heden 2 uur New-York Londen t s Parijs 203 197 10'/. Brussel (Beige) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo MetLId 1.457/,, 7 26'/, 59161/, 9 721/, 24.sl 4810 32 42V, 37 47'/, 36 47'/, 20.15 M57/„ 7 263/, 59.161/, 9.71»/, 24.81 y, 4811 32.40 37 40 36 40 20.15

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3