Rechtszaken fond* en Jxria&ouw Jxidschtiftm De laatste ronde! Uw winke lier is nog maar een paar dagen in staat om U van het zeld zame voordeel te doen profite ren! Zorg dat U niette laat komt, want zulk een voordeel moet U zich niet laten ontglippen. De speciale aanbieding eindigt 7 Maart a.s. Credieten voor werkverruiming. Auto over den kop. Glimlachje BON VOOR GRATIS PRESTO GELDIG TOT EN MET 7 MAART A.S. Uw winkelier verstrekt U tegen deze bon 3 pakken Presto, 7} ct. zeeppoe der, voor de prijs van 2, dus voor slechts 15 ct. 3 pakken Presto zeeppoeder. Naam Straat NV. W AS CHOLI NE FABRIEK KJ Neem in plaats van het GRATIS PAK PRESTO geen ander merk zeeppoeder aanl U heeft recht op PRESTO en wie U iets anders geeft, benadeelt U. PR0.A.117-092H Deze zegels zullen derhalve op de kan toren der invoerrechten en accijnzen en zoo veel mogelijk ook op andere plaatsen ver krijgbaar worden gesteld. De reiziger die bij binnenkomst geen of te weinig zegels aan zijn paspoort heeft ge hecht, zal het dus aan zich zelf hebben te wijten, indien hij bij terugkomst aan de grens belangrijk oponthoud ondervindt. Het zelfde geldt voor den reiziger die heeft na gelaten den dag van zijn vertrek uit het Rijk te doen vastleggen. Dergelijke reizigers zul len het dubbele van de te weinig betaalde belasting moeten voldoen. Willen zij hiertoe niet overgaan, dan zal van hen geldelijke zekerheid voor dit dubbele bedrag worden geëischt. en kunnen hun bagage en hun particuliere vervoermiddelen worden aange houden, waarop dan later de dubbele belas ting wordt verhaald. De reiziger die bij het uitgaan den dag van zijn vertrek niet doet vastleggen, zal niet alleen de kans loopen, dat hij bij we- derbinnenkomst dubbele belasting moet be talen omdat n.1. moeilijk kan blijken hoe veel dagen hij op reis is geweest doch zal bovendien bij het verlaten van het land voor de mogelijkheid komen te staan, dat reeds van hem zekerheid zal worden geëischt voor de belasting welke hij by weder-binnen- komst redelijkerwijze verschuldigd kan wor den en dat ook dan reeds zijn bagage en particulier vervoermiddel worden aangehou den. De formaliteiten, welke hierboven zijn aangegeven, zullen aanmerkelijk kunnen worden vereenvoudigd voor degenen, die in groepsverband een reis maken. Door een tijdelijke versterking van de posten aan de grenzen gedurende het reis- seizoen, zal worden bewerkt, dat de treinen niet zullen worden opgehouden en dat ook het toeristenverkeer zoo vlot mogelijk zal verloopen. In het algemeen zullen personen, di'e bui ten de zoogenaamde eerste linie aan de landzijde wonen, d.w.z. meer dan een uur gaans van de grens, niet als grensbewoner aangemerkt dienen te worden. Daar de reisbela'ting een uitvloeisel is van of althans ten nauwste samenhangt met de abnormale onevenwichtige economische om standigheden hier en in 't buitenland, heeft de minister gemeend, dat 't gewenscht is den werkingsduur van de ontworpen wet voors hands tot een drietal jaren te beperken. DE BLUE BAND-RECLAME. En de N. S. B. Wij ontvangen het volgende persbericht van de nat.-soc. fractie der Eerste Kamer: „Naar aanleiding van de weigering van minister Slingenberg om het door het lid der Eerste Kamer mr. van Vessem ge vraagde onderzoek naar de gestie van het Rijks Instituut voor de Volksgezondheid in verband met de reclame voor Blue Band margarine in te stellen, zulks ondanks het in de vergadering der Kamer van 26 Februari herhaalde verzoek, welke weigering door den minister gemotiveerd is met door hem uitgeoefende kritiek op de redactie van de desbetreffende schriftelijke vraag, wordt medegedeeld, dat omtrent de door mr. van Vessem aan den minister gestelde schrifte lijke vragen tusschen den voorzitter der Eerste Kamer en mr. van Vessem overleg had plaats gevonden en dat de redactie der vragen, in den vorm, waarin deze aan den minister zijn medegedeeld en zooals deze zijn gepubliceerd, in overeenstemming is met een door den voorzitter der Eerste Kamer voorgestelde redactiewijziging, waar mede mr. van Vessem zich had vereenigd". Wij herinneren er aan, dat mr. van Ves sem gevraagd had, of de minister bereid was te onderzoeken „door welke invloeden" de directeur van het Rijks Instituut voor de Volksgezondheid er toe gekomen was, de geadverteerde verklaring omtrent de Blue- Band-margarine af te geven. Er is nog 13.7 millioen van de 60 millioen uit het Werkfonds be schikbaar; verhooging tot 20 millioen. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging en verhooging van het zevende hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1935. (Crediet voor werkver ruiming). Aan de toelichting hiervan is ontleend: Gelijk uit het aan de Staten-Generaal toegezonden driemaandelijksche verslag van het Werkfonds 1934 .loopende van 16 September tot en met 16 December 1935, blijkt, is ten laste van den begrootingspost van het Werkfonds 1934 rond 61.2 mil lioen geblokkeerd, waarvan rond 17.7 millioen bestemd voor zgn. industrieele projecten. Inmiddels zijn deze bedragen (midden Februari 1936) op respectievelijk rond 46.2 en 17.9 millioen te stellen. Laatstenoemde som zal worden overge bracht naar de op den kapitaalsdienst van Hoofdstuk X uit te trekken post voor te verstrekken geldleeningen aan de N. V. Maatschappij voor Industriefinanciering. Als gevolg daarvan blijft dan van het toegestaan crediet ad 60.000.000 rond 13.7 millioen beschikbaar voor nieuwe plannen voor openbare werken. De regee ring acht het echter wenschelijk, dat voor dit doel de beschikking worde verkregen over een som van in totaal 20 millioen. Vandaar, dat bij het bij deze memorie be- hoorend wetsontwerp een nieuw crediet wordt aangevraagd, ten beloope van het verschil tusschen deze twee bedragen, zijn de 6.3 millioen. De werken, die zullen worden uitgevoerd, zijn onder andere de voortzetting van de scheepvaartverbin ding van Groningen met de Zuiderzee en het Jselmeer, de voorzetting van het reeds aangevangen afwateringskanaal voor de Geldersche Vallei, van het spoorwegplan Utrecht en nog verschillende wegenver beteringen met name de verbindingen Amsterdamden Haag, den Haag en Rot terdamUtecht. AUTO TEGEN BOOM EN VERBRAND. Jas met 80 in de vlammen. Gisteravond is in de Voorsterallee te Zutphen een met turf geladen vrachtauto tengevolge van een defect aan de stuurin richting tegen een boom gereden en in brand gevlogen. De bestuurder M. uit Does burg liep vrij ernstige brandwonden op en werd bij omwonenden binnengebracht. De auto werd geheel vernield. De lading turf kon door de brandweer in veiligheid wor den gebracht. Een jas, welke in de cabine lag en waarin zich een portefeuille met 80 bevond, is mede verloren gegaan. 17 STUKS VEE VERBRAND. Bewoners van boerderij met moeite gerea. J"den fgeloopen nacht is door onbeken de oorzaak brand uitgebroken in de kapi tale boerderij van de weduwe Banko te Batenburg by Wijchen (G.) Het vuur greep zeer snel om zich heen en de bewo ners moesten zich in nachtgewaad in vei ligheid stellen. De knecht, die op den zol der sliep, zag geen kans meer langs de trap de woning te verlaten en sprong uit het raam, waarbij hij geen letsel opliep. De brandweer uit Wijchen, die spoedig was gealarmeerd, was weldra ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat de geheele boer derij een prooi der vlammen werd. Het lukte haar de belendende perceelen voor het vuur te vrijwaren. Niets kon worden gered. Zeventien stuks vee kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. 22 jari£e student® gedood In doe afgeloopen nacht te ongeveer 4 uur is een personenauto, komende uit de richting Müverawm, Hi'dk bocht van den Totekkerweg naby de Hottandsche Rading te Maartensdijk gestapt en over den kop geslagen. Van de vijf in zittenden werd de 23-jarige mejuffrouw C. J. G. van der Eist uit Den Haag op slag gedood. De overige personen kwa men er met lichte schaaf- en sny won den af. Het lijk van mejuffrouw van der Eist is naar de brandweergarage over gebracht. De inzittenden waren studenten uit Lei den, drie heeren en twee dames, die fami liebezoek in Blaricum hadden gebracht en op den terugtocht waren naar Leiden. Be stuurder was de heer Droogleever Fortuyn Nadat de wagen over den kop was geslagen, is hij nog tien meter doorgeschoven, waar bij het voertuig geheel werd vernield. GEVOLGEN VAN VERKEERSFOUT. Motorrijder zwaar gewond. Op den Maasbreescheweg te Blerick heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad. De 21-jarige motorryder J. H. Hutgens reed in de richting Maasbree, terwijl uit tegenover gestelde zijde een auto, bestuurd door H. N. uit Helmond naderde. De Maasbreeschestraat, aldus de „N. K." mag van die zijde niet door auto's worden bereden, zoodat de motorryder, die ter plaatse goed bekend was, in de meening verkeerde, dat de autobestuurder den grooten weg zou blijven houden. De auto bestuurder reed waarschijnlijk ten gevolge van onbekendheid met het verkeer ter plaatse echter tegen het verbod de Maas breeschestraat in, waardoor 'n botsing on vermijdelijk was. In volle vaart reed de motorryder toen tegen de auto op. De jongen werd van zijn voertuig geslingerd. In ernstigen toestand werd hij opgenomen en in een naburige woning binnengedragen. Bij onderzoek bleek, dat het linkerbeen van het slacht offer verpletterd was terwijl de ongeluk kige zware hoofdwonden had opgeloopen. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Tegen den autobestuurder is proces ver baal opgemaakt. DER STURMER EN DE N.S.B. De liberale protestvergadering. Naar aanleiding van de vragen die het Tv.-eede Kamerlid mr. Boon tot den minister van justitie heeft gericht nopens den verkoop van Julius Streicher's Der Stürmer in den sigarenwinkel Het Nederlandsch sigarenbedrijf de Driehoek in de Kalverstraat te Amsterdam, hebben Wij ons om inlichtingen gewend tot het bestuur van de afdeeliyg Amsterdam van de liberale staatspartij De Vrijheidsbond. Van die zijde deelde men mede, dat op het gerucht als zou in bedoelden winkel de verkoop van het bekende Duitsche anti-semietische weekblad plaats vinden, op Vrijdag j.1. tot driemaal toe, een steekproef is genomen. In den winkel zelf, waar ook, behalve tabak en sigaren, nationaal socialistische propagandalectuur: Volk en Va derland, de Daad, enz., wordt verkocht, was Der Stümer niet te krijgen, d. w. z. op de vraag er naar werd in eerste instantie niet ge reageerd. Maar na eenigen aandrang werd men meegenomen naar een achter den winkel gelegen leeskamer, en daar ontving men een exemplaar (tot driemaal toe dus) van het ge- vvraagde blad, tegen betaling van 15 ets. De aanwezige voorraad ervan bleek geborgen te zijn in een achter de leeskamer gelegen ruimte. Men toonde ons het aldus verkregen Fe- bruarinumer van Der Stürmer, dat, gelijk reeds uit de vragen van den heer Boon bleek, op de bekende onsmakelijke wijze ophitst tegen de Joden. En men zag in den verkoop van dit blad in dezen winkel met zijn uitgesproken N.S.B.-cacahet het bewijs, dat er wel degelijk verband is tusschen de Duitsche nazi's en de N.S.B., al moge dan De Daad van 16 Januari beweerd hebben, dat deze winkel niets te ma ken heeft met de N.S.B., en alleen door een paar partijgenooten wordt gehouden. Men vroeg zich ook af of aldus Der Stürmer, die heette bestemd te zijn voor Duitsch inwendig (binnenlandsch) gebruik en, naar het heet, niet over de grenzen mag, niet ook verspreid wordt en gelezen in de N.S.B.-kringhuizen te Am sterdam en hier te lande, zoodat de verderfe lijke lectuur ook hier invloed uitoefent. In een man.fest van de afdeeling Amsterdam van den Vrijheidsbond naar aanleiding van deze zaak wordt er bovendien nog eens op gewezen, dat Der Stürmer hier te lande i erboden lectuur is op grond van de anti-haatzaaiwet van 19 Juli 1934. In dit manifest wordt meegedeeld, dat er op Woensdag 4 Maart een openbare protest vergadering zal worden gehouden tegen deze Duitsche anti-semietische propaganda van de N.S.B. Als sprekers zullen optreden mr. W. C. Wendelaar, voorzitter van de liberale Staats partij, en mr. G. A. Boon, beiden lid van de Tweede Kamer. SPORTFONDSENBAD „BREDA" GAAT SLECHT. Bouwkosten hooger, bezoek lager. De raad van beheer van de N.V. „Sport- fondsenbad Breda" heeft het gemeentebestuur van Breda verzocht vrijstelling te verleenen tot 1 Februari 1937 van betaling van rente en aflossing van de geldleening, groot 175.000, haar door de gemeente verstrekt. Een en an der is een gevolg van de omstandigheid, dat de bouw van het bad 30.000 meer kostte dan aanvankelijk vermoed werd, terwijl het bezoek beneden de verwachtingen bleef Voorts liep door afschaffing van het ge- mengd zwemmen het bezoek aanzienlijk terug, erw,,1 der. spaarderg hun maandeHjk sche stortingen staakten en hun premievrij aandeel opvroegen. Wel i, waar liep het be zoek in de laatste maanden op tot 1500 baden per week, doch door tariefsverlaging ging dit voordeel weer verloren. Reeds heeft de N V de per 1 Augustus 1935 en 1 Februari 1936 vervallen rente en aflossing niet kunnen vol doen. RAAD VAN KATHOLIEKEN DER N. S. B. De bisschop van 's Hertogenbosch verbiedt deelneming. D£ bisschop van 's Hertogenbosch, mgr. 4l. F. Diepen, heeft een verbod uitgevaar digd ten aanzien van de deelneming aan en het behulpzaam zyn van den „raad van katholieken" der N.S.B. Mgr. Diepen acht de leiding van N.S.B. volstrekt onbevoegden, zich in ker kelijke aangelegenheden te mengen ORGEL IN DE URKER KERK. En een aantal leden er uit. In een vergadering van leden der Chr. Geref. Gemeente van Urk is het besluit ge nomen een orgel in de kerk te plaatsen. „De Banier" verneemt, dat thans een aantal leden dezer kerk, welke steeds tegen het plaatsen van een orgel zich verzet hebben en die bezwaar hebben tegen het gebruik van muziek in de godsdienstoefeningen, als leden der kerk zullen bedanken. DE NOODLOTTIGE BRAND. Bijna 4800 gulden bijeengebracht. Op den laatsten dag der inzameling voor de slachtoffers van den brand aan den Oude Zijds Achterburgwal te Amsterdam zijn nog zeer veel bijdragen binnengekomen. Het totaalbedrag liep daardoor van 4.480.78 <4 op tot 4.799,08«4. Bijna acht en veertig honderd gulden! Het comité van journalisten, dat deze in' zameling organiseerde, verwachtte, dat het niet tevergeefs een beroep zou doen op milddadig Nederland, doch dat een zoo mooi resultaat zou worden bereikt, hoeft alle verwachtingen overtroffen. De eerste stappen voor de juiste bestemming der gel den zijn reeds gedaan. Een bekende instel ling op het gebied van sociaal werk heeft zich, op verzoek van het comité, bereid ver klaard, voor de goede bestemming zorg te dragen. Daarvoor is het comité zeer dank baar. INBREKER SPRINGT UIT RAAM. Toch gearresteerd Terwijl een bakker uit de Stationsstraat te Raalte (O.) gistermorgen met een klant stond te praten, hoorde hij gerucht in de kamer achter den winkel, dat werd veroorzaakt door een ongenooden bezoeker, die zich, zooals la ter bleek, door een raam toegang tot de wo ning had verschaft. Terwijl de bakker de deur der kamer met een ijzeren staak blokkeerde, ging de klant ijlings de marechaussee waar schuwen. Toen de inbreker er evenwel de lucht van kreeg dat hij was betrapt, vluchtte hij naar boven en zag hij door een sprong uit het raam van de eerste verdieping kans om te ontkomen. Bij de achtervolging herkende de bakker in den vluchteling echter een vroege- ren kostganger. Op zijn aanwijzingen heeft de marechausee dezen man later gearresteerd, die een volledige bekentenis aflegde. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Zitting van van 3 Maart. Uitspraken. Willem Gr., monteur, Egmond aan Zee, (toebrengen van zwaar lichamelijk letsel tengevolge van roekeloos rijden; aanrijding Hoeverweg 16 Dec. j.1.) eisch 150; uit spraak 150 subs. 60 dagen hechtenis. L. H. C. S., directeur Zuivelfabr. Hoorn, eenvoudige mishandeling; eisch 25 of 15 dagen; uitspraak conform. Simon T., hooger beroep vonnis kanton rechter te Hoorn; eisch 10 bevestiging vonnis kantonrechter; uitspraak conform. KL N., Den Haag; Willem Br., Amster dam; P. Kn., Th. J. O., Den Haag en L. M., Amsterdam, hazardspel te Schagen; eisch tegen de twee eersten resp. 200 of 60 dagen en 75 boete of 35 dagen; uitspraak vrijge sproken; eisch tegen de andere drie vrij spraak: uitspraak conform. Adr. Nic. v. d. W., taxichauffeur, Alkmaar, hooger beroep vonnis kantonrechter 6 wegens niet voldoende links uithalen; eisch vonnis bevestigd; uitspraak conform. Reinier Kr., Egmond aan Zee, strooperij, hooger beroep vonnis kantonrechter; eisch bevestiging van het vonnis 25 of 20 da gen. Uitspraak 15 boete of 10 dagen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het was deze week aan de Langendyker groentenveilingen weer rustig en kalm, zon der iets, dat naar emotie zweemt. Het was er eigenlijk veel te stil, omdat er veel te weinig wordt omgezet. Aan beide veilingen werden in de afge- loopen week nog winteraardappelen aange voerd. De prijs ervan was matig: voor Be velanders werd 1.80 tot 2.30 betaald; Eigenheimers brachten 2.40 op. Blauwe Eigenheimers golden 2 tot 2.50, blauwe aardappelen 2.90. Voor Robijn werd 1.50 tot 2.10 betaald. Voor roode kool was deze week iets meer vraag, ook voor export. Over 't geheel is de kwaliteit voor het product niet best en is het gewicht, door het vele afval, al sterk ver minderd. Roode kool van 2 pond werd voor 5 tot 6 verkocht, van 2 tot 3 pond voor 8.10 tot 8.60, van 3—4 pond voor 9 tot 10. Deze prijzen betreffen eerste kwaliteit. Voor tweede kwaliteit werden meer variee- rende prijzen besteed. Kool van 2—4 pond bracht 5.50 tot ruim 7.50 op, soms tot bij de 9; voor de sorteering boven de 2 kilo werd 6.40 tot 7.60 betaald. De vraag naar gele kool was deze week wat levendiger met het gevolg iets hoogere prijzen. De laatste dagen liepen die prijzen echter weer wat terug. De sorteering van 3 tot 4 pond werd verkocht voor 8.40 tot f 10.40, zwaardere, boven de 4 pond dus, bracht 8 tot ruim 9 op. Over 't geheel werd voor tweede kwaliteit l tot i«ft minder betaald. Voor het kleingoed 2 5 tot 6 betaald. De aanvoer van h koolsoort was ook deze week gering, a de Broeker veiling werd nog watrujan gele kool aangevoerd. Van deze soort k m raakt het beste af. De pryzen zyn zeer ve schillend, al naar gelang van grootte kwaliteit. Enkele mooie partijtjes bracht611 3.50 tot 4.10 op. Overigens werd ze 1.20 tot 1.80 verkocht. r Veel verandering ondergingen ook d prijzen der Deensche witte kool niet N het buitenland ging van deze kool zoo KOed als niets. Zy is dus geheel op het binne land aangewezen, waar de zuurkoolfabrT kanten nog het belangrijkste deel afnemen Eerste kwaliteit van de sorteering 3 tot 4 pond werd voor 4.60 tot 5 verkocht; som mige partijtjes brachten het tot 5 20 5.40. Kool met een gewicht van boven d* 4 pond gold van 4.50 tot ongeveer 5 Mooie tweede kwaliteit werd voor 4.40 t i 4.90 verkocht. Kleine en afwijkende sonrt bracht 1.80 tot 3.80 op. Van deze kool soort werd nog het meeste aangevoerd De aanvoer van uien was deze week vri' groot. De tuinders hebben al zoo lang op be tere prijzen gewacht, dat zy thans, nu er maar geen prijsstijging komt, beginnen op te ruimen. Het bewaren heeft hun geld ge. kost, daar de prijs ongeveer dezelfde is ge. bleven en er heel wat afval moest worden uitgeworpen. Voor grove uien werd van 2.70 tot ruim 3 betaald, voor middel- groote 1.70 tot 2.50, drielingen 0.60 tot 1.10 en voor nep 3.40 tot 4.50. Wortelen kwamen vooral aan de Broeker veiling. De pryzen daarvan zijn bevredigend. Jammer dat de voorraden zoo klein zijn. Voor grove peen werd 2 tot 2.70 betaald, al naar ge lang van kwaliteit; voor kleine lagen de pryzen tusschen 1 en 1.30. De aanvoer van bieten liet te wenschen over. Grove brachten ongeveer 2 op. Voor middelmaat werd 2.60 tot 3 betaald en voor kleine 3.60 tot 4.60, enkele partijtjes tot 5. Haagsch Maandblad. Het Maartnummer van het „Haagsch Maandblad" bevat zeer interessante bij dragen. De Indische politicus A. J. P. Tuinzing opent met een bijdrage getiteld: „Indië's Verwijt", waarin hij wijst op de geringe be langstelling en de geringe wteenschap, die er by den doorsnee-Nederlander over Indië heerscht. Hij betoogt, dat Indië wel degelijk recht heeft op belangstelling en doet uit komen, dat Nederland tot een onbeteeke- nend staatje zou ineenschrompelen, wan neer het Indië verloor. „Patriottische en Nationalisme" is het on derwerp, dat door den sinds 1927 in Frank rijk wonende schrijver van philosophisclie en cultuur-philosophische studies L. Hoyack wordt behandeld. Prof. dr. K. W. C. Bordewijk, de liberale econoom aan de hoogeschool te Wageningen, schrijft over het onderwerp „De Nieuwe Pachtregeling een aanslag op ons Burger lijk Recht", ontwikkelt uitvoerig zyn be zwaren tegen het ontwerp en uit den wensch, dat de Tweede Kamer daarvoor oog zal hebben, omdat z.i. door het ontwerp, dat onder crisismentaliteit is geboren, het al oude burgerlijk recht in gevaar wordt ge bracht. De heer D. van de Bospoort, redacteur van de Emmer Courant, schrijft over „Ons Volk en zyn Boeren". Dr. Boris Raptschinsky publiceert een be schouwing over „De Sovjet-Unie als een Militaire Mogendheid". Georg Schlummer schrijft over Alfred Rosenberg's „Mythe der 20ste Eeuw"; D. Hans, hoofdredacteur van de Avondpost en uitnemend kenner van ons parlementair stelsel, over „De Godsdienst van Thorbecke" en Dr. Ing. Louis G. Stokvis over Heinrici Keine's Weldoener en Kwelgeest. Tenax sluit als steeds met ..Maand- schouw" waarin hy Het 100ste kabine der Fransche Republiek, den R.K. Landdag, de economische wijsheid van onze bankdirec teuren en de onthullingen in de Chicago Daily News over de militaire versterkingen door Duitschland langs onze grens be" spreekt. Tenax veronderstelt, dat we hier met een gecamoufleerd artikel van de Nieu we Rotterdamsche Courant te doen hebben en qualificeert het artikel als een venijnige11 aanval op Duitschland. Wanneer de veron derstelling van Tenax juist is, dan verdient de onthulling o.i. meer aandacht, dan wan neer het artikel slechts afkomstig zou z'Jn van een Amerikaansche sensatieblad. Ook de mededeeling van minister Colyn> dat de regeering van een en ander op de hoogte was, wijst er op, dat men met ie» ernstigers te doen heeft dan met een venu- nigen aanval. Van Tenax kan men deze kwalificatie echter wel verwachten. Dokter: En denk er vooral om, geen hersenwerk van welken aard ook! Patiënt: En mijn nieuwe ro man, dokter?! Dokter: Ja!daar kan je ge rust aan doorwerken!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8