^Buitenland Spoct ALKMAAKSCHE COURANT van DINSDAG 3 MAART 1936 13 arbeiders gedood. de staking der liftboys. aardbeving op hokkaido? tien geboden voor de vrouwen. grootvorstin kyrill gestorven. Langs de N.H.V.B.-velden. DE ZITTING DER COMMISSIE VAN ACHTTIEN. Poging tot verzoening in Abessinisch conflict. Engeland bereid tot petro- leumsanctie. In het verder verloop van de zitting der commissie van achttien stelde de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Flandin, !!oor aan den oorlog in Abessinië zoo spoe dig mogelijk een einde te maken door we derom een poging tot verzoening in het «erk te stellen. Tot dit doel zal de commissie van dertien van den Volkenbondsraad d.w.z. van den raad zonder de confligeerende partijen, bin nenkort bijeengeroepen worden. De Engelsche minister van buitenlandsche raken, Eden, stemde in met dit voorstel, waarop het bijeenkomen van de commissie van dertien reeds voor heden onder oogen werd gezien. Er blijven nog formaliteiten te regelen voor de bijeenroeping, aangezien de commissie van achttien als orgaan van de coördinatieconferentie daar geen bevoegd heid toe heeft. Voor het geval dat de nieuwe arbitrage pogingen niet tot een resultaat mochten lei den, heeft Eden in de zitting van gister aangekondigd, dat Engeland zal toestemmen in het afkondigen van een petroleum- embargo, ingeval de voor de productie en het transport toonaangevende landen zich daar bij aansluiten. Uit Revelstoke (Britsch Columbië) wordt gemeld, dat daar een verschrikkelijk onge luk heeft plaats gehad, waarbij, naar tot nu toe bekend is, dertien arbeiders om het leven zijn gekomen; acht arbeiders zyn ernstig gewond, terwijl twee werklieden nog worden vermist. De arbeiders probeerden een ontspoorden tender weer op de rails te zetten. Door tot nu toe onbekende oorzaak geraakte de tender in beweging. Eenige arbeiders wer den overreden, terwijl anderen tegen de locomotief werden gedrukt en een ontzet- tenden dood vonden. De staking der New-Yorksche liftboys is gistermiddag nog weer uitgebreid. Thans heeft de staking ook de wijk der finan- cieele instellingen en der confectiebedrijven gegrepen. In deze bijzonder drukke buurten stonden duizenden kantoorbedienden op straat, daar zy na de lunchpauze niet meer naar hun kantoren gebracht werden. De ge- heele politie der stad is gereed voor alarm. Tot dusverre is het nog slechts tot weinig ordeverstoring gekomen. Ongeveer 30 per sonen zijn gearresteerd. Burgemeester Laguardia heeft in een proclamatie den openbaren noodtoestand afgekondigd en medegedeeld, dat de stede lijke overheid ter bescherming van de ge zondheid en de beveiliging van de bevol king in alle meer dan zes verdiepingen hooge woonhuizen zich belasten zal met het liftbedrijf. Hiervoor zullen ongeveer 40.000 gemeente-arbeiders aangewezen worden. HET BRÏTSCHE WITBOEK. Hedenmorgen publicatie. Het Britsche kabinet, dat reeds gistermor gen bijeen was gekomen, heeft gisteravond een tweede zitting gehouden teneinde defi nitief zyn goedkeuring te hechten aan den tekst van het witboek over de bewapenings plannen. Het witboek zal hedenmorgen worden gepubliceerd. Naar de Daily Telegraph meldt, hebben de minister van financiën, Neville Cham- berlain en de minister van binnenlandsche zaken, Sir John Simon, by de opstelling ervan een groote rol gespeeld. Herbewapening en Italiaansch Abessinisch conflict hoofdpunten. Het hedenmorgen door de Britsche regee ring gepubliceerde witboek geeft allereerst een overzicht van den toestand der laatste jaren, op bewapeningsgebied. Het wijst dan op de noodzaak, de verdedigingsmid delen te herzien, teneinde het land te be veiligen tegen een aanval van een vreem de mogendheid doch tevens om het land in staat te stellen zijn rol te vervullen, by do nakoming der internationale verplichtingen door gemeenschappelijk optreden. Het witboek wijst verder op de verant woordelijkheid van Engeland tegenover de geheele wereld, die het land niet toestaat zijn strijdkrachten bij zijn kusten te con- centreeren waarvan als voorbeeld werd genoemd het ItaliaanschAbessinisch con flict en voorts wijst het op de versterking der bewapening in andere landen. Het document zet voorts de redenen uit- een, waarom Engeland in verband met het ItaliaanschAbessinisch conflict voorzorgs maatregelen heeft genomen in de Middel- landsche zee en de Roode Zee o.a. de hefti- ge en dreigende propaganda, die Italië te gen Engeland heeft gevoerd welke in Augustus de mogelijkheid van e enincident, dat to uitbreiding van het conflict zou kun- nen leiden, niet uitgesloten deed zijn. Gistermiddag om 3 uur 29 minuten 40 seconden (Greenwichtijd) heeft het centraal seismologisch station een aardbeving van aanzienlijke kracht geregistreerd op een afstand van 7160 K.M. van Moskou. Het epicentrum bevindt zich in Noord-Japan, in de streek van het eiland Hokkaido. De tril ling van den grond te Moskou bedroeg 65 microns. Ontwerp van Mussolini's vrouw. Donna Rachele Mussolini, de vrouw van Mussolini, heeft aan de Italiaansche vrou wen tien geboden gegeven. Zij hoopt, dat deze door de vrouwen van andere Euro- peesche landen en ook van Amerika zullen worden verstaan. De tien geboden luiden als volgt: 1. Wijdt u zelf geheel en al en met trots aan Italië, aan het fascisme, door Benito Mussolini gegrondvest. 2. Zorg er voor, dat er dagelijks een laaiend enthousiasme van u uitgaat, dat het land vervult van optimisme. 3. Heilig meer en meer uw overtuiging en gevoelsleven. Wees er trouw aan, ver loochen het niet! 4. Let niet op de wreedheid en pijn van een bevalling. Het moederschap is geestelijk een offer aan de menschheid, dat steeds met blijmoedigheid moet worden volbracht. 5. Beschouw u zelf niet als een enkeling, maar beleef de schoonheid van de sociale structuur, buig dan nederig uw hoofd voor zijn wetten. 6. Verban uit u zelf kleine, nuttelooze ij delheden, zonder echter het masker van huichelarij aan te nemen. 7. Wees trots en dankbaar op uw bestem ming als vrouw, een wezen, voorbeschikt om in zich de toekomst te dragen en voor te bereiden. 8. Ontwikkel uw verstand. Sla acht op het maatschappelijk leven en volg moedig alle nieuwe paden, by voorkeur het moeilijkste. 9. Verzorg uw lichaam, teneinde schoon heid, gezondheid en kracht te verkrijgen. 10. Werk hard. CHINA VOERT ALGEMEENEN DIENSTPLICHT IN. Alle mannen van 18—45 jaar dienstplichtig. De centrale regeering heeft meegedeeld, dat in geheel China onverwijld de alge- meene dienstplicht zal worden ingevoerd. De militaire diensttijd zal twee jaar bedra gen voor alle mannen van 18 tot 45 jaar, die geen lichamelijke gebreken hebben. In den nacht van Zondag op Maandag is in Amorbach (Odenwald) grootvorstin Kyrill in de villa van haar schoonzoon, den kroonprins zu Leiningen overleden. Zy was gehuwd met grootvorst Kyril Wladi- mirowitsj, neef van den laatsten Russischen Czaar. De grootvorst proclameerde zichzelf in 1924 door een manifest tot Czaar aller Russen en werd als zoodanig door de emi granten erkend. De overleden grootvorstin was dus in de oogen der Russische emigran ten Czarina. KONING GEORGE VAN GRIEKENLANO IN GEVAAR. Ten tweede male een autobotsing. Voor de tweede maal in enkele da gen heeft koning George van Grieken land in gevaar verkeerd. Zijn auto, die door hemzelf werd bestuurd, is n.L in botsing met een taxi gekomen. De ge volgen waren evenwel niet ernstig. KEIZER HHtOHITO RAADPLEEGT ZIJN ADVISEUR. Prins Saionji bij den Mikado. Gistermiddag is prins Saionji, die te 15 uur 25 te Tokio arriveerde, om 15 uur 35 naar het keizerlijk paleis gegaan, waar hy door den Mikado in audiëntie werd ont vangen. De keizer vroeg zijn advies betref fende de keuze van een lordgrootzegelbe- waarder en van een premier. Naar verluidt, raadpleegt Saionji minister Yoeasa, van de keizerlijke huishouding, baron Ikki, voorzitter van den Geheimen Raad, graaf Makino en andere oude staats lieden, alvorens zijn advies aan de kroon bekend te maken. De minister van oorlog, Kawasjima, heeft zich nog in den loop van gistermiddag naar het keizerlijk paleis begeven, waar hij met Saior.ji van gedachten wisselde en hem de opvattingen bekend maakte van de leger leiders. Graaf Makino is, eveneens gister middag, door den keizer ontvangen, waarna hij overleg pleegde met Yoeasa en Ikki in 't keizerlijk paleis. De minister van handel, Matsjida, die tevens op het oogen blik de portefeuille van financiën beheert, heeft tegenover een aantal journalisten ver klaard, dat de nieuwe premier met een paar dagen benoemd zal worden. Hij sprak als zijn meening uit, dat het nieuwe kabinet een nationaal kabinet zal zijn, waarin de politieke partijen en andere invloeden zul len zyn vertegenwoordigd. Economische en financieele leiders hebben uiting gegeven aan de opvatting, dat het nieuwe kabinet geen fascistisch kabinet moet zijn. NIEUW HEIDENDOM IN DUITSCHLAND. Verheerlijking van Hitier. Volgens een bericht uit Berlijn aan de News Chronicle houden jongens en meisjes van de Hitlerjeugd te Keulen voor en na de gemeenschappelijke maaltijden spreek koren, waarin Hitier wordt verheerlijkt. Dit kwam aan het licht door een strooibiljet van een groep evangelische geestelijken van de Belijdenisbeweging, die daarin gewaagde van anti-christelijke en godslasterlijke stroomingen onder de H.J. De Gestapo heeft dit strooibiljet in beslag genomen, doch de inhoud is niettemin bekend geworden. De spreekkoren, die er in geciteerd worden, zijn vóór den maaltyd: „Leider, mijn Leider, dien God mij heeft gegeven, bescherm en bewaak mij mijn leven lang. Gij hebt Duitschland uit de diepste ellende gered en ik heb u mijn da- gelijksch brood te danken. Sta mij bij en verlaat mij nooit. Leider, my'n Leider, mijn toeverlaat en mijn licht". Na den maaltyd: „Voor dit maal danken wij u, besc' r van de jeugd en behoeder van den dom. Blijf verzekerd van onze trouw Het strooibiljet haalde voorts brokken uit nat.-soc. geschriften aan ten betooge dat de H.J. in aanbidding van Teutoonsche god heden wordt voorgegaan. LABOUR-PARTU TEGEN DE REGEERING. Motie van wantrouwen verworpen. De Lagerhuisfractie van de Labour-partij heeft Maandag in verband met het thans ontvangen officieele rapport over de maat regelen ter bestrijding van de moeilijkheden bij de Engelsche werkverschaffing een motie van wantrouwen tegen de regeering ingediend. De afgevaardigde Dalton betoogde, dat de regeering op dit gebied volkomen gefaald heeft. Tijdens de debatten deelde de president van den Privy Council, Ramsay MacDonald, mede, dat de regeering voornemens is bij ten uitvoer legging der bewapeningsplan nen groote orders in werkverschaffing te plaatsen, zoomede door de vestiging van nieuwe industrieën rekening te houden met de moeilijke situatie. De regeering heeft o.m. besloten In Zuid Wales een nieuwe wapenfabriek te openen. De motie verworpen. Het Lagerhuis heeft met 357 tegen 54 stemmen de motie van de Labour-party, waarin de regeeringspolitiek tot verbetering van de situatie in de districten, die bijzon der te lijden hebben van de economische en industrieele crisis onvoldoende werd ge noemd, verworpen. Voetb aL WEDTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Afdeeling L le klasse. R. C. H.Hermes-D. V. S. A. D. O.—V. S. V. SpartaHaarlem AjaxXerxes K. F. C.—H. B. S. 2e klasse A. E. D. O.Zeeburgia A. F. C.—U. V. V. Kinheim't Gooi Alcmaria-VictrixD. O. S. (L. F. A. v. d. Burg) BloemendaalVriendenschaar 2e klasse B. Velox—O. V. V. O. HilversumO. S. V. HerculesB. F. C. West-FrisiaDe Spartaan Z. V. V.—w. F. c. 3e klasse A. De VolewyckersAlkmaarsche Boys (E. H. Crabbendam) H. R. C.Hollandia PurmersteijnSucces K. V. V.Zaandijk 3e klasse B. HalfwegD. E. C. T. L W.De Zeemeeuwen Z. R. C.Ahrend's V. C, S. D. Z.—D. w. V. AssendelftD. J. K. 4e klasse A. StrandvogelsNleuwe-Niedorp SchagenD. T. S. B. K. C.Andijk 4e klasse B. ZilvermeeuwenZaanlandia WestzaanR. C. A. A. V. O. G.—S. C. A. A. D. W.Neerlandia Q. S. C.—Uitgeest Reserve 2e klasse A. D. W. V. 2—West-Frisia 2 D. W. S. 2—H. R. C. 2 Blauw-Wit 3De Volewyckers 2 Reserve 2e klasse B. O. S. V. 2—W. M. S. 2 T. O. G. 2—V. V. A. 2 Ajax 3—Z. V. V. 2 Reserve 2e klasse C. D. O. S. 2Rapiditas 2 B. F. C. 2Hercules 2 't Gooi 2Velox 2 Vriendenschaar 2Hilversum 3 Reserve 3e klasse A. Z. F. C. 3Purmersteijn 2 Helder 2—W. F. C. 3 De Kennemers 2H. R. C. 3 Alcmaria-Victrix 3K. V. V. 2 (H. J. Haak) Afdeeling DL le klasse. FeyenordV. U. C. D. H. C.Excelsior StormvogelsBlauw-Wit H. F. C.—D. F. C. D. W. S.—Z. F. C. Afdeeling HL le klasse. Enschedesche BoysA. G. O. V. V. WageningenTubantia Afdeeling IV. le klasse. JulianaP. S. V. L. O. N. G. A.—B. V. V. N. A. C.—N. O. A. D. RoermondBley erheide M. V. V.—Eindhoven Afdeeling V. le klasse. Be QuickVelocitas FrieslandVeendam H. S. C.—Hoogezand SneekAchilles Moeilijke zege van de leiders in IA. Vrone incasseert een kost baar punt. Bijna drie verrassin gen in de tweede klasse. Slechts enkele wedstrijdresultaten gingen door terrein-afkeeuringen verloren, waar bij het vooral zeer jammer was, dat de ont moeting K.F.C. IV—K.V.V. III geen door gang kon vinden, omdat we in de eerste klasse een ietwat anderen kyk gekregen zou den hebben. Het gelukte de leiders in Ber gen een zeer moeilijke zege te behalen, ter wijl O.S.V. III door een flinke overwin ning, blijft volgen. De Krommenieërs zijn nu door hun pprogramma-achterstand wat op achter geraakt, doch blijven niet tegenstaande hun kans behouden. Erger is het gesteld met de Koogers, die ten aan zien van de leiders nu 10 punten op achter zyn gekomen en nu wel een zeer kleine kans op het kampioenschap verkrijgen. De afdeeling der verrassingen, is wel de tweede klasse! De derde elftallers van de Boys haalde het stoute stukje uit, het lei dende O.F.C. I in eigen huis te slaan en het was een geluk voor de Oostzaners, dat ook Z.V.V. IV zich bij Zilvermeeuwen III liet verrassen en bovendien W.F.C. VI in eigen huis tegen de hekkensluiters ook een veer moest laten. Nu de onderste ploegen ge ducht van zich af bijten, belooft het slot in deze afdeeling nog interessant te worden. Zooals reeds eerder gemeld, behaalden in de eerste klasse A de Alkmaarsche Boys-reserves in Bergen een moeilijke zege. De Bergenaren lieten zooals we reeds eerder hadden voorspeld, hun beste spel zien en zoo kon het gebeu ren dat ver na de rust, de stand nog dubbel blank was, daar ook de rood witte defensie niet wilde wyken. Toen,.... geheel onver wachts, de Bergerspil voor de kaasmen- schen het eerste doelpunt scoorde, kwam tevens het keerpunt. De Alkmaarsche rechtsbinnen die naar de midvoorplaats was verhuisd, maakte er spoedig 02 van en zoo kwam het einde. O.S.V. III had bezoek van C.S.V. t De Castricummers hadden nagenoeg een half- elftal aan invallers en konden op het zeer zware Oostzaan-terrein niet veel uitrichten en gingen ten slotte met een 60 nederlaag ten onder. Vrone I deed, wat we van haar verlangd hadden. De Vronianen pakken geducht aan en zoo kon het gebeuren, dat de rust met een nuttige 20 voorsprong aanbrak. Na de rust werden de rollen eenigszins omge keerd, daar de bezoekende Z.F.C.-ers wat meer op kwamen zetten en de stand wa rempel nog gelijk (22) kwam. Zonder verandering brak het einde aan. De Zaan dammers kregen iets meer dan hun toe kwam, terwijl de Vronianen toch weer een zeer kostbaar punt incasseerde. De stand is thans: Alkm. Boys II 14 10 3 1 37—9 23 O. S. V. Hl 14 8 3 3 43—26 19 K. V. V. II 12 7 3 2 31—16 17 Bergen I 15 6 3 6 29—31 15 C. S. V. I 15 6 3 6 21—29 15 K. F. C. IV 11 4 5 2 22—17 13 Z. F. C. V 14 3 4 7 21—36 10 Vrone I 11 3 2 6 21—29 8 Zilverm. II 13 3 2 8 2643 8 W. F. C. V 13 1 2 10 16—31 4 In de tweede klasse A waren het de derde elftallers van de Alk maarsche Boys, die wel zeer voortreffelijk werk deden, door het leidende O. F. C. I in eigen huis met 01 te slaan, in een zeer spannenden en heftigen strijd. Bravo rood witten, dat is nog eens werk. Het waren de derde elftallers van Zilver meeuwen die voor de volgende verrassing zorg droegen, door het op bezoek zijnde Z. V. V. IV met 21 te slaan. Daar W. F. C. VI het tegen 't bezoekende Meervogels Hl niet verder wist te brengen dan een 00 uit slag, is de spanning aan den kop weer iets toegenomen, al hebben de Oostzaners altijd nog een voorsprong. De stand is nu: O.F.C. I 12 10 0 2 50—18 20 Z.V.V. IV 11 8 0 3 40—21 16 Alkm. Boys III 11 6 2 3 50—19 14 W.F.C. VI 11 6 2 3 30—17 14 Zaansche B. I 15 5 4 6 36—43 14 Verkade H 13 5 2 6 39—36 12 Zilverm. H 13 3 2 8 31—43 8 Z.F.C. VI 12 2 3 7 27—49 7 Meervogels III 12 2 1 9 13—60 5 In de tweede klasse D kon de ontmoeting Alkmaar IID.T.S. II geen doorgang vinden. De derde klasse E. C.S.V. n verscheen ook al met een half dozijn invallers en kon de kampioenen dan ook niet weerstaan. Het bezoekende Alc- maria V trok met een 1—5 uitslag aan het langste eind Akersloot I zou natuurlijk in eigen om geving van Vrone II winnen en de Akerslooters deden het dan ook. Met een 61 overwinning wisten zij zich van de tweede plaats te verzekeren. Alkmaar II deed zeer goed werk, daar de groen-witten kans zagen om Ursem I in eigen omgeving een 24 nederlaag toe te brengen. De stand is hier nu: Alcmaria V 14 13 1 0 66—20 27 Akersloot I 15 10 2 3 45—27 22 C.S.V. II 15 8 1 6 37—32 17 Ursem I 15 6 3 6 48—33 15 Alkmaar III 12 6 0 6 35—28 12 Schoorl II 14 4 3 7 28—29 11 Egm. Boys II 13 3 3 7 28—49 9 Bergen I 16 3 2 11 23—41 8 Vrone II 14 3 1 10 15—72 7 In de vierde klasse F noteeren we slechts, het verdienstelijk ge lijke spel (22) van Alkmaarsche Boys V, by Ursem II behaald. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De zesde cupronde: Arsenal en Fulham in de demifinale. Voor de League verliest Liver- pool van Aston Villa. De uitslagen van de laatst gespeelde wed strijden voor de zesde cupronde luiden: ArsenalBarnsley 4l FulhamDerby C. 30 Grimsby T.Middlesbrough 3—1 Sheffield U.Tottenham H. 31 Op Highbury had Arsenal heel wat moei te met Barnsley. De tweede klasser, die een echte cupfighter is, nam in het begin het iniatief tot verwoede aanvallen, die Male en Hapgood voor moeilijke problemen stel den. Deze schokken wisten ze echter glans rijk te doorstaan en toen eindelijk de Arse- nal-voorhoede zich begon te roeren, kregen zij de verdiende gelegenheid om even op adem te komen. Het eerste doelpunt der kampioenen Werd gescoord door den links buiten Beasley, die den bal, na prachtig werk van Bowden, onhoudbaar in het net kogelde. Dit scheen weer het sein voor de tegenpartij om hevig te attaqueeren. De linksbinnen kreeg een pracht kans om de partijen op gelijken voet te brengen, maar zeker door het feit dat 60.000 paar oogen zyn doen en laten volgden, werd de bal hoog over het Arsenaldoel geschoten. Een kans zoo schoon, dat de Barnsley-aanhang de teleurstelling niet onder stoelen of ta fels stak. Na de rust nam Arsenal het heft in handen. Bowden deponeerde nummer twee in het doel. Dit kon geschieden na een uiterst fraaie dribble. Bastin maakte even later, door een strafschop te benut ten, den stand op 30. Toen Ar senal het tot 4—0 gebracht had, was de strijd vrijwel beslist. Het eenige doelpunt dat de tweede klassers mochten maken, hoe fraai het ook was, mocht geen enthousiasme verwekken, Derby C. die veel technischer en tactischer speelde dan de tweede klasser Fulham, moest niettemin met 30 het on derspit delven. Voor de rust kon de kam- pioenscandidaat van de le divisie nog stand houden, maar daarna waren zy volkomen uitgespeeld. Een compliment voor Fulham voor deze voortreffelijke zege. League-uitslagen 1* divisie. Aston VillaLiverpool 30 Bolton W.Stoke C. 12 BrentfordBirmingham 01 EvertonManchester C. 22 HuddersfieldBlackburn r. 11 PortsmouthW. Bromwich a. 3—1 Preston N.E.Sunderland 32 Sheffield W.Leeds U. .3—0 De stand der leiders is hier: Sunderland 31 21 5 5 8646 47 Huddersfield 31 15 8 8 48—44 38 Derby C. 30 14 9 7 44—29 37 Sunderland kon zich de weelde veroor loven haar uitwedstrijd tegen Preston met 32 te verliezen. Dat moeten zij niet teveel doen, anders zou het kampioenschap nog een toekomstbeeld blijven. Zou nu toch nog Aston Villa aan het degradatiegevaar ontsnappen? Een vraag waarmede voetbal lend Engeland zich bezig houdt. The good Old gaf zelf een gunstig antwoord door Li verpool met 30 te overwinnen. Met groo te belangstelling worden de komende wed strijden tegemoet gezien. League-uitslagen Ze divisie. Bradford C.Southampton 2—1 BurnleyW. Ham U. 1—0 Charlton A.—Swansea T. 4—1 Huil C.Leicester C. 33 Manchester U.Blackpool 3—2 Newcastle U.Norwich C. 1—1 Port ValeDoncaster R. 20 De stand der leiders is hier: W. Ham U. 31 17 6 8 68—47 40 Sheffield U. 31 17 6 8 63—37 40 Charlton A. 31 16 8 7 60—40 40 V I s s c h e n. VISCHCOLLEGE „VISCHLUST". Zondag j.1. heeft het vischcollege „Vïsch- lust" zyn sluitingswedstrijd gehouden aan den groenen kant te Schoorldam. Daar de baars zooals gewoonlijk om dezen tijd uiterst voorzichtig was, werd de kundigheid der vischers op een zware proef gesteld. Zooals uit den uitslag blijkt, is ook deze wed strijd weer een succes geweest voor „Visch- lust". Aan den wedstrijd namen 15 leden deel. Er werd 30 stuks baars gevangen, waarvan 22 boven maats. De grootste baars werd gevangen door den heer J. Egbergen Jr. De hoofdprijzen werden gewonnen door: 1. J. Egbergen Jr. 7 stuks, 2. A Mooy 5 stuks; 3. A. Winkelaar 4 stuks, 4. P. Mooy 3 stuks, 5. K. de Groot 3 stuks, 6. J. Egber gen Sr. 3 stuks, 7. P. de Haas 2 stuks. Wielrennen. WIELERCLUB ALC>IARIA. Alcmaria heeft 1 Maart gereden in Hy- politushoef tegen Wieringen en D. O. K. Zij legde beslag op den len prijs (clubprys) Gereden werd over 500, 1000 en 3000 M. Premies werden behaald door J. Derk- sen, W. Wouters, F. Roobeek, K. Stehr, F. de Haan en J. H. Mulder. Schaatsenrij den. JAN LANGENDIJK WEER THUIS. Jan Langedijk is weer thuis gekomen, ha een afwezigheid van twee maanden. Van 28 Dec. tot 28 Febr. heeft hij in het buiten land vertoefd en er de Nederlandsche kleu ren op de gladde ijzers verdedigd. Na de goed verzorgde training in Nederland, wel ke in September j.1. reeds in Amsterdam was begonnen, werd ook in het buitenland intensief getraind om in goeden vorm te komen en te blijven. Het vertrouwen, dat in Langedijk werd gesteld, heeft hij niet beschaamd. Tot nu toe heeft Van der Scheer steeds als de beste Nederlandsche rijder gegolden, doch dit jaar heeft Langedijk getoond de meerdere te zyn van Van der Scheer. Jan is een klasse beter geworden dan verleden jaar. Wy hebben Jan een bezoek gebracht. Hij was al weer aan zijn dagelyksche bezighe- denden; een schuit kool laden voor de vei ling, tesamen met zijn vader. Bij de begroe ting en het latere gesprek bleek, dat Lange dijk nog steeds de eenvoudige tuinbouwers- zoon is, die hij was en wel altijd zal blijven ook. Van een huldiging of zoo iets, had hij niets willen weten. Op het laatste nipper tje had hij naar huis getelegrafeerd, dat hij thuis kwam om alle huldigingen maar te voorkomen. Doch hij had zich er niet heele- maal aan kunnen onttrekken. De ijsclub Volharding en de ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen hebben hun lid van den trein gehaald en eenige hartelijke woorden toegesproken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9