Agenda Alcmaria Victrix I. D. 0. S. I. £aatste Berichten JCecft School Stad en O Zondag a.s. 2 uur: Neerlands' meest beruchte smokkelaar gevat. BERGEN Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het recht van het kind (tendenzfilm); hoofdrol len Frankie Thomas, Edward Arnold, Karen Morley. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, eiken dag 's middags half 3 en 's av. half acht, hoofdnummer De we reldreis van de K XVIII, 20.000 mijlen over zee. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond t/m. Woensdag, hoofdnummer Zwarte rozen (rom.); hoofdrollen Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willy Birgel. Toegang boven 14 jaar. - Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De cowboy-millionnair (avonturen); hoofdrol George O'Brien. Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 7 Maart. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, verg. Alkm. Exportveiling. 7.30' uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Ned. Arb. Sportbond. 8 uur, in de Overdekte, zwem- en spring- demonstraties (o.a. de Ned. kampioene schoonspringen); polowedstrijd. Zondag 8 Maart 1.30 uur, in de Overdekte, bridge-drive. Ongecorrigeerd.) HET GEVAL „DER STURMER". Gerechtelijk vooronderzoek geopend. Naar wij vernemen, heeft de recht- commissaris in strafzaken, het gerechte lijk vooronderzoek geopend tegen den verkooper van „Der Stürmer", welk blad tot voor kort in den sigarenwinkel „De Driehoek" in de Kalverstraat te Amsterdam verkrijgbaar was. AUTO TE WATER. Inzittenden wisten zich zwem mende te redden. Tusschen Broek-in-Waterland en Mon nikendam is vanmorgen vroeg een vrachtauto in de diepe Broekervaart te recht gekomen. Verblind door de lich ten van een uit tegenovergestelde rich ting komenden wagen heeft de bestuur der den weg niet kunnen houden en reed het water in. De auto kwam bijna geheel onder water terecht. Zwemmende konden de twee inzit tenden den wal bereiken, na de ruit van het portier te hebben ingeslagen. Met een auto zijn zij naar Amsterdam gereden, waar zij de politie van het ge beurde in kennis stelde. De auto, welke dienst deed voor de firma Jamin te Rot terdam, zal met behulp van een kraan wagen uit Rotterdam gelicht worden. LIJK OPGEHAALD. Slachtoffer van een tragisch ongeval. Het lijk, dat gisteren door een baggermo len tusschen de pieren van IJmuiden werd opgevischt, is thans geïdentificeerd. Het ver moeden dat het hier den jongeman betrof, die op 17 Febr. 1935 met zijn meisje door een golf van de zuidpier werd gespoeld, is inderdaad juist gebleken. De man, J. Betse- ma genaamd, was uit Haarlem afkomstig. HET 148STE LEGERBERICHT. Maarschalk Badoglio seint in zijn 148-ste legerbericht: Aan het front van het eerste legercorps hebben gisteren Eritreaansche detachemen ten Corbeta ten zuid-oosten van Amba Alagi bezet. Zjj werden met vreugde be groet door de Azebo-Galla bevolking, die zich met kracht verzet tegen de Amhaar- sche onderdrukkers, die thans nog vluch tend door de streek dwalen. Het derde legercorps is gisteren naar het zuiden opgerukt, nadat het zijn taak in Tembien had vervuld om Fanaroea Samre te bereiken. Het Sjire-gebied wordt nog steeds ge zeverd van den vijand, die niet meer over e Takazze kan vluchten, aangezien de doorwaadbare plaatsen door onze troepen zyn bezet. Enkele stamhoofden hebben zich by onze commandanten aangemeld, om zich te onderwerpen. Zij leverden hun wapens PROTEST-TELEGRAM VAN ABESSINTE. De tekst van het protest-telegram, dat de Abessinische regeering heeft doen toekomen aan den secretaris-generaal van den Vol kenbond, luidt als volgt: „Gistermiddag is het Italiaansche vlieg tuig No. 62 na de open stad Kworan te hebben gebombardeerd, waarbij non-com battanten zijn gedood, naar de Britsche Roode Kruis ambulance, gelegen op 3 K.M. van het naastbij zijnde militaire kampement, gevlogen. Na negenmaal boven de ambulance te hebben gecirkeld, wierp het minstens 40 bommen af met het bekende resultaat. Naar aanleiding van dit nieuwe en bar- baarsche bombardement van een ambulance herhaalt de Abessinische regeering haar vroegere protesten," ARBEIDER VERDRONKEN. Door de duisternis misleid is de 37-jarige arbeider K. de Roo te de Krim (O.) gister avond in de Dommelswijk nabij zyn woning te water geraakt en verdronken. Zijn vrouw en vijf kinderen blijven onverzorgd achter. GESCHOTEN TE BOEKAREST. Tijdens ministerieele rede. Tijdens de rede van minister-president Tojadiniwts te Boekarest werden hedenoch tend drie revolverschoten gelost. In de zaal ontstond een groote verwarring. De zitting werd onmiddellijk geschorst. Het schijnt, dat niemand werd getroffen. De politie ar resteerde de afgevaardigde Damian Arnau- towitsj, lid van de Jeftitsj-oppositie. OLIERAFFINADERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN. Brandweerman valt door brandend dak. Hedenmorgen is de bovenverdieping van de olieraffinaderij Zuilen te Zuilen ten ge volge van een ontploffing uitgebrand. De brandweeren uit Zuilen-Maarssen en Utrecht waren op het terrein van den brand aanwezig. Bij het blusschingswerk is de brandweerman Bos uit Zuilen door het brandende dak van de olieraffinaderij ge vallen. Met vrij ernstige verwondingen is hij naar de rijksklinieken te Utrecht ver voerd. Smokhelaarscomplot ie Rotterdam ontmaskerd. Dezer dagen is de crisisdienst van de centrale recherche er in geslaagd een smokkelaarscomplot te ontmaskeren, waarbij men heeft aangehouden den 26-jarigen H. H. A. C. gedomicilieerd te Breda, bijgenaamd „De Pooter" of „Het blonde Gevaar" en die in Bra bant bekend staat als Neerlands' meest beruchte smokkelaar. De man is te Rotterdam aangehouden, toen hij 420 doozen Belgische margarine per auto vervoerde. In den wagen zaten twee mannen. Zij hadden geen papieren bij zich en een van hen bleek C. te zijn. In den wagen vond men de 420 doozen Belgische margarine. De wagen werd meegenomen naar de Duiven voordestraat te Rotterdam, bij welke rit de tweede man uit den wagen sprong, en wist te ontkomen. Denzelfden middag had men op den Oudendijk een auto aangehouden met den 26-jarigen L. R. wonende aan den linker- Maasoever te Rotterdam en die bekend staat als smokkelaar. Op den linker-Maas- oever n.1. wordt zeer veel Belgische mar garine clandestien aan den man gebracht. In de auto van L. R. vond men dien mid dag echter niets en ook een huiszoeking bij hem leverde niets op. Men heeft daar na een onderzoek ingesteld in Brabant in de grensstreek om na te gaan, wie tezamen met C. den linker-Maasover te Rotterdam van Belgische margarine voorzien. Na eenig zoeken kwam men bij den 37-jarigen landbouwer A. S. te Teteringen. Deze bleek één der financiers van het complot te zijn. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. De tweede financier bleek te zijn de 26- jarige J. G. uit Chaam. Hij had in het complot de functie van reiziger-verkooper van de margarine. C. „Het blonde Gevaar" zorgde ervoor, dat de door de financiers in België gekochte margarine over de grens kwam. De 420 doozen margarine waren bij Ulikoten over de grens gebracht. Men is daarna door Brabant en Gelderland gere den, via Zaltbommel en Vianen naaT Gouda, om de controle bij ponten of veer diensten te vermijden. C. is thans in het huis van bewaring te Rotterdam opgesloten De man is in de grensstreek zeer gevreesd. Met zijn aanhouding heeft men dus wel een zeer goede vangst gedaan. 'fxovindaai 'Hieuwt Een ergerlijke baldadighei.d Een Alkmaarsche automobilist, die een bijeenkomst in „De Rustende Jager" had bijgewoond en op het parkeerterrein al daar zijn auto had geplaatst, kwam, toen hij wilde vertrekken, tot de conclusie, dat zijn wagen met geen mogelijkheid startte. De automobilist was genoodzaakt zijn auto naar Alkmaar te laten slepen en kwam den volgenden dag tot de conclusie, var™ iJ*?ngens de bou3iedraden hadden htk \ra 00r het starten onmoge- werk v^S,"" mertjpend mogel^k te maken. W°rde°' °m we» Wanneer men hier te doen heeft met een resultaat van de motorcursus voor jeugdige werkloozen, dan moeten wij dit ais een ergerlijke en ongeposte baldadig- heid bestempelen. Vooral in een plaats als Bergen moet zoo iets niet voorkomen en wij hopen dan ook, dat de politie een ernstig onderzoek zal instellen. Voorloopig komt het ons wenschelijker voor, dat de politie tijdens uitvoeringen niet voortdurend in de zaal, waar de orde door de organiseerden organisaties wel be waard wordt, aanwezig is er zich bepaald tot het toezicht op baldadigheid buiten de lokaliteiten. Voetbal. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. Het Zwaluwen-elftal, dat op Woensdag 18 Maart a.s. des avonds om 7 uur op het terrein van de Tilleur F. C. in Luik tegen de Roode Duivels zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Pöttgers (Bleijerheide); achter: van Stokken (D. W. S.), van Run (P. S. V.); halflinie: Visscher (N. A. C.), Bosscher (Blauw Wit), Breitner (H. D. V. S.); voor: Wels (Unitas), Slot (D. W. S.), Simons (N. A. C.), v. Spaendonck (Neptunus), Kammeijer (Haarlem). Reserves: Verwijneren (N. A. C.), van Gooi (Haarlem), van Gelder (V. U. C.) en Broeken (Longa). Waterpolo. D. A. W. I WINT MET GROOTE CIJFERS (8—1). Het dames-zevental verliest van A. D. Z. s Het is de D. A. W.-dames niet gelukt een overwinning te behalen op haar Amster- damsche tegenstandsters. Goed spel werd in deze onmtoeting slechts weinig te zien gegeven, het samenspel en het vrij zwemmen was ditmaal beslist onvoldoende. Corry de Vos Burghardt, de D. A. W.-keepster, werd al direct op de proef gesteld; geruimen tijd wist zij haar doel voor doorboring te vrij waren, totdat haar tenslotte een schot te machtig was. Meteen ondernam D. A. W. eenige enthou siaste aanvallen. Bep Smit schoot na een rush in de bovenhoek, maar de A. D. Z.- keepster stopte uitstekend. Midden in een gevaarlijken D. A. W.-aanval floot de scheidsrechter voor rust. Na de rust kwam de A. D. Z. iets meer in den aanval, hetgeen resulteerde in 2, ove rigens weinig fraaie, doelpunten, zoodat het einde met een 30-nederlaag voor D. A. W. kwam. D.A.W. I—H.Z.V. I (Den Helder) 8—1. Het heeren-zevental was ditmaal uitste kend op dreef. Zoowel in het plaatsen als in het vrijzwemmen was D.A.W. zijn tegen standers verre de baas, waardoor keeper v. Beek weinig te doen kreeg. Bij het uit- zwemmen was D.A.W. het eerst bij den bal en reeds de eerste aanval leverde succes op door een schitterenden doorslagbal van Ab van Beek, het mooiste doelpunt uit de zen wedstrijd. Na het wederom uitzwemmen was Leen heer weer het eerst bij den bal, zonder dat een der Heldersche spelers hem ook maar kon aanraken door keurig samenspel bij Ab van Beek en deze doelpuntte opnieuw (2-0). Eenmaal moest Ru van Beek ingrijpen bij een lastig schot maar dan kwam D. A. W. weer in den aanval. En door geraffi neerd spel volgden met regelmatige tus- schenpoozen nog 3 doelpunten, waarvan 2 door Leenheer en 1 door Caarls Sr. Om beurten trokken de achterspelers CaarlsSr. en Pesie er tusschen uit, waardoor mooie kansen ontstonden, en dankens den rust stand van 50 had de Heldersche keeper niet over geluk te klagen gehad, daar vele schoten van van Beek, Leenheer en Im- hülsen Sr. tegen den lat kwamen. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Aanval op aanval volgde op het Heldersche doel. Pesie voerde de score op tot 60 met een zeer hard schot. Daarna ontstond even een misverstand in de Alkmaarsche achter hoede, de Heldersche midvoor kwam vrij te liggen waardoor hij de eer voor zijn club kon redden. D. A. W. deed het nu wat kal mer aan, maar toch wist zij den voorsprong door Leenheer en Imhülsen Sr. nog tot 81 te vergrooten, met welke cijfers zij tevens de overwinning behaalde, onder groot enthouisasme van een vrij talrijk publiek. Turnen. O.D.I.S.-UITVOERING. De Alkmaarsche Christelijke gymnastiek- vereeniging OD.I.S. heeft gisteravond in de Harmonie haar jaarlijkschen feestavond gehouden, waarop alle afdeelingen, die de vereeniging telt, in touw zijn gekomen. Deze avond, die voor een geheel gevulde zaal ging, mag in alle opzichten geslaagd heeten, want het gebodene stond op uitste kend peil en toonde, dat het turnen dit laatste jaar bij O.D.I.S. zeer vooruit ge gaan is. De heer Heinis, directeur van de vereeni ging, heeft een succesvol jaar gehad, heeft een grootere groep turners om zich heen gekregen en kan zeggen, dat O.D.I.S. zoo wel kwantitatief als kwalitatief vooruitge gaan is. Het programma werd zeer vlot afgewerkt en bestond als bij alle turnuitvoeringen uit vrije oefeningen en oefeningen aan de toe stellen. De jongeren hebben met animo hun turnstof verwerkt en vooral de meisjes hebben bijgedragen tot het welslagen van den avond. Bij de ouderen was over 't alge meen ook alles in orde en werd er door ve len correct gewerkt, terwijl de oefeningen zoo waren gekozen, dat ze niet uitgingen boven het kunnen der turners. Bij de oudere dames zijn er verschillende, die ziender- oogen vooruitgaan en bij de heeren hebben we meerdere uitstekende turners aan het werk kunnen zien. Het programma werd afgewisseld met verschillende aardige nummertjes. Daar was een zangduo, dat veel succes boekte met de liedjes, daar was een zeer geslaag de spriet-oefeningen, keurig uitgevoerd door de jongere meisjes in zeer aantrekkelijke costuumpjes en onder fraaie belichting; daar was een rei-dans van oudere meisjes, welke dans eigenlijk gebisseerd had moeten div VolPnH Was een buite"Sewoon aar dig Volendammer-nummertje, een zang- on turnspelletje, dat enthousiast ontvangen werd en een verdiend applaus verkreeg Zoo was er afwisseling genoeg en die afwis seling werd zeer gewaardeerd. Aan het einde van het programma wer den nog eenige groepen gevormd, die even eens bijdroegen tot het succes van het ge heel. De voorzitter, de heer Knaap, heeft by den aanvang hartelijke begroetingswoorden gesproken tot allen, vooral tot afgevaardig den van zusterverenigingen, heeft gewezen op den groei der vereeniging en op het nut van gymnastiek, terwyl hij in de pauze kon meedeelen, dat er naast de veteranenafdee ling (die dezen avond ook een nummer van het programma vulde!) thans een dames- veteranenafdeeling is opgericht. Verder heeft de voorzitter dank gebracht aan den directeur, aan de accompagnatrice en aan verschillende medewerkers. Er waren verder bloemen voor de pianiste en een fraaie cadeau voor den directeur. O-D.I.S. kan op een uitstekenden avond terug zien, op een avond, die ook uit pro pagandistisch oogpunt waarde had. Door de herv. kerk te Benningbroek, Sijbekarspel en Nibbixwoud is toezegging van beroep uitgebracht op ds. Baudet van Terapel (Gron.) SCHRIFT EN BELIJDENIS. De jaarvergadering van de herv. geref. kerkelijke kiesvereeniging „Schrift en Be lijdenis" werd gehouden in de Christelijke school, Doelenstraat. Na opening door den voorz. hield de heer Bakker een uitnemend verzorgde bijbel inleiding waarop gedachten-wisseling volg de. Na de pauze volgden jaarverslagen van secretaris en penningmeester waaruit bleek dat de vereeniging zich mag verhougen in een bloeienden toestand. Bij de gehouden verkiezingen werden gekozen de heeren N. van de Poll en J. Deurloo, terwyl de heer P. van der Borden als penningmeester werd herkozen. Na behandeling van inge komen stukken en rondvraag werd de ver gadering met dankgebed gesloten. VRIJ EVANG. GEMEENTE. Men vraagt ons opname van het vol gende: De hier'in de Vrije Evang. gemeente, Geesterweg gehouden lichtbeeldenavond is uitsluitend geslaagd. De heer H. Meijering van Rotterdam vertoonde schitterende beelden van Bij— belsche kunst, alle voorstellingen van groote meesters. Af en toe zong de heer Meijering er ook 'n lied bij. Hy gaf bij alle beelden een duidelijke verklaring! Bij de beelden van het koninklijke huis werd staande „het Wilhelmus" gezongen. De slotvoorstelling: „Een vrouw zich vast grijpend aan 't kruis", een ander meene mende, was treffend. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 8 MAART 1936. Groote Kerk, 10.45 uur, ds. Baar. (25-ja- rige ambts-bediening van ds. Deetman). Kapelkerk, 10 uur, Prof. dr. F. W. A. Korff, van Leiden; 6 uur, ds. J. W. van Swigcum, van West-Terschelling. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappolt. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur, (heilig avondmaal) en 5 uur (heilig avondmaal en dankzegging) ds. Von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. The Star of Hope Mission, (bovenzaal café Central), Woensdagavond, 8 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur. ds. Ruys. (Onderwerp: „Daad der Liefde"); 12 uur, Zondagsschool; 7.30 uur, ds. Ruys, (Onderwerp: „Moederliefde"). Leger des Heils, stichter William Booth, Limmerhoek 40. Zaterdagavond, 8 uur, openluchtsamenkomst op de Steenen Brug: Zondagmorgen, 7.30 uur, bidstond; 10 uur, altaardienst; 3.30 uur n.m.; vreugde-samen komst; 8 uur n.m., overwinningsavond; Dinsdagavond, 8 uur, samenkomst voor Gods volk; Donderdagavond, 8 uur, heill- gingsdienst, onderwerp: „Heiligmaking". Stads Evangelisatie, Laat no. 56, 10 uur wydingsdienst; 8 uur en Donderdagavond 8 uur, openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, geen «opgave ontvangen. BARSINGERHORN, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. van der Veen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 5 uur, hulpprediker J. H. Slager. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Swaan, van IJmuiden. BURGERBRUG, geen dienst. CALLANTSOOG, 10 uur. ds. Wichen. DRIEHUIZEN, geen dienst EGMOND AAN ZEE, geen opgave ont vangen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Nobel. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, geen dienst HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff. (Tekst Matth. 16 21. Onderwerp: „Naar Jerusa- lem"). Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer A. van Ginkel, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, geen opgave ont vangen. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. RooboL LIMMEN, 9.30 uur, ds. Baar. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. OUDE NIEDORP, 7 uur n.m., ds. Boeke, van Schoorl. OUDESLUIS, geen dienst. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds Eikema. SCHAGERBRUG, 7 uur n.m., ds. Witkop. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke SINT MAARTENSBRUG, lo' uur, ds. Witkop. SINT PANCRAS, 9.30 uur, Leesdienst, 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN. 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, ds. J. Lourense, van Amsterdam. UITGEEST, Evangelisatiegebouw Sedeur, Weec&ecictit ^(?ANpEft, naar waarnemingen, verricht in den moreP„ van Vrijdag 6 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 m M 4 Ingö en La Coruna. te Laagste barometerstand 746,2 m m Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond va« Zaterdag 7 Maart: Zwakke tot matige zuid-westelyke tot zui delijke of zuid-oostelyke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; aanvankelijk weinig of geen neerslag; wellicht later iets zachter. Weeroverzicht. Kalm weer met betrokken lucht De kern van de depressie welke tusschen IJsland en de Britsche eilanden ligt, ver plaatste zich naar Schotland. Over Groot- Britannië en Ierland bleef het bewolkte eiï eenigszins regenachtige weer nog aanhou den. Over Schotland werd het iets zachter terwijl de temperatuur er elders iets daalde! Een secundaire strekt zich nog steeds zuid oostwaarts van de kern uit en heeft thans over Oostenrijk een afzonderlijk kerntje ge vormd. Het weer in deze secundaire, welke ons land, België, noord-Frankrijk, Dene marken, Duitschland, Tsjecho-Slowakfje en Polen beslaat, is somber. Uitgestrekte nevel- gebieden komen voor; sinds gisteren is er de temperatuur een weinig gedaald. Het hooge drukgebied over Scandinavië versterkte zich nog in zyn kern. Over het algemeen werd er de vorst echter minder streng. Het hooge drukgebied over Spanje versterkte zich in zijn kern eveneens, doch verloor aan zyn noordzijde aan beteekenis- daar verschijnt nl. thans een depressie met flinke barometerdalingen. Waarschijnlijk zal deze laatstgenoemde depressie den wind ten onzent doen krim- pen. Overigens is nog niet veel verandering te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.16 uur licht op. 10 uur, de heer Akse, van Beverwijk; 11.40 uur, Zondagsschool; Woensdagavond, 7.30 uur, Bijbelbespreking. URSEM, 7 uur n.m., ds. de Pree. WINKEL, 10 uur, ds. Molenaar. ZUIDSCHERMER, geen dienst. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 42.000 K.G. De markt vertoonde een stijgende tendens, die vooral in de middenprjjzen tot uiting kwam. Ook de hoogste markt was 1 per 50 K.G. hooger en bedroeg 20. ONVOORZICHTIGHEID. Een 15-jarige jongen wilde gisteravond op de Nieuwesloot in een auto stappen «n stootte door onvoorzichtigheid zijn hoofd door de portierruit, waardoor hij eenige wondjes aan zyn hoofd bekwam. Door de politie is hij verbonden, waarna hij zich naar huis kon begeven. BENOEMD. Onze vroegere stadgenoot ir. J. M. van Rooyen, die op 1 April a.s. zyn tegenwoor dige functie zal neerleggen, is op dien datum benoemd op het Laboratorium voor Internationaal Rubber Analyse met stand plaats Delft, NOTARIAAT. By Kon. besluit van 4 Maart is aan den heer P. J. V. van Toornenburgh, op zijn verzoek, met ingang van den dag van in diensttreding van zyn opvolger, eervol ont slag verleend uit zyn betrekking van nota ris te Alkmaar. (Reeds in onze stadseditie van gisteren geplaatst.) PORTEMONNAIES ONTVREEMD. Tijdens een trainingsuurtje van voetbal lende scholieren op het Sportpark alhier zijn gistermiddag door een totnogtoe onbe kend persoon uit de kleedkamer een zestal portemonnaies ontvreemd. De inhoud be droeg tesamen 14. Door de politie wordt een onderzoek inge- steld. W EEN ZWERVERTJE. Door de politie werd gisteren een 15-jari- ge jongen zwervende in de stad aangetrof fen, die van huis bleek te zijn weggeloopen. 's-Middags is hy naar zyn familie te Am sterdam overgebracht. AFD. ALKM. NED. ARB. SPORTBOND. Wy wijzen er op verzoek ook te dezer plaatse op, dat de afdeeling Alkmaar van den'Ned. Arb. Sportbond Zaterdagavond w 't Gulden Vlies een uitvoering zal geven- WAARSCHUWING. De burgemeester van Hillegom geeft be langhebbenden in overweging om, alvoren^ in relatie te treden met de bloembollen firma WalravenDe Jong, gevestigd te H - legom, bij hem inlichtingen omtrent dez firma in te winnen. Aangezien in de gemeente Hillegom meerdere bloembollenfirma's zyn 8evest'g die den naam „Walraven" voeren, ve de burgemeester speciaal de aandacht op d toevoeging „De Jong",

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2