Jlqenda Stad m Omgeving. Weee&ecicfit Mannheim centraal Bolwerk? Engeland zal Frankrijk steunen. Na de nieuwe Duitsche verrassing. pen? Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met Vrijdag 2.30, 3.30, 8 en 9 uur, in 't Gulden Vlies, zuiveldemonstraties; toe gang vrij (geen kinderen). Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het recht van het kind (tendenzfilm); hoofdrol len Frankie Thomas, Edward Arnold, Karen Morley. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, eiken dag 's middags half 3 en 's av. half acht, hoofdnummer De we reldreis van de K XVIII, 20.000 mijlen ovèr zee. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 12 Maart. 8 uur, in de luth. kerk, wijdingsavond; spreekster mej. Mien Labberton; zang mevr. Eriks—Buys. 8 uur, Harmonie, concert Budapester Strijkkwartet vanwege de Alkm. Kamer- muziekvereeniging. 8 uur, Roxy-theater, film „De gelukkige jeugd" voor de V.V.S.U., en andere Russi sche films. Zaterdag 14 Maart. 8 uur, café De Graanhandel, propaganda- avond Jeugdbond voor onthouding. In den aanvang zijner redevoering had Van Zeeland verklaard het volkomen eens te zijn met de Fransche regeering over de handhaving van het gedeelte van het Fransch-Belgische militaire verdrag, dat niet verjaard is, d.w.z. het onderhouden van contact tusschen de generale staven der beide landen. Italiaansche vertegenwoordiger nog niet benoemd. Men heeft in Rome nog geen besluit ge nomen betreffende de persoonlijkheid, die Italië zal vertegenwoordigen in de zitting van den Volkenbondsraad in Londen op Zaterdag a.s. Men achtte het niet onwaar schijnlijk, dat ambassadeur Grandi met deze missie zal worden belast. Italië en de opzegging van Locarno. Stefani verneemt, dat in politieke krin gen wordt verklaard, dat de regeering nog geen beslissing heeft genomen ten opzichte van de houding, die Italië zal aannemen be treffende de opzegging door Duitschland van het verdrag van Locarno. Het agentschap teekent hierbij aan: Het is waar, dat Europa de samenwerking op- eischt van Italië voor de oplossing van de verschillende problemen, die voortvloeien uit het besluit van Duitschland, maar Italië kan zijn huidige positie van gesanction- neerd land niet vergeten. Bijgevolg is dit land in een positie, welke in tegenstelling staat met ieder optreden van den Volken bond van sanctionnistischen aard. Aan den anderen kant beweert Italië, op grond van de lankmoedigheid van Groot-Brittannië tegenover Duitschland dat het niet het prin cipe van meten met twee maten" kan aan vaarden. Het Italiaansche volk wil sancties tegen geen enkel land en het wil ze dus ook niet tegen zichzelve. Geen militair vliegveld binnen 40 K.M. van Fransche grens. De correspondent van de „Daily Tele- graph" in het Rijnland meldt, dat op het oogenblik plannen voor de versterking van dit gebied worden uitgewerkt Men ver wacht, dat Mannheim, het nieuwe militaire hoofdkwartier voor het Zuiden, het centrale bolwerk zal worden. Een militair vliegveld is daar reeds aangelegd, aldus de corres pondent Hij deelt verder mede, dat in dit Zuide lijk gedeelte 25.000 manschappen in garni zoen zullen worden gelegd. Vele bataljons zijn nog niet op volle sterkte; met lederen trein arriveeren officieren en manschappen. De correspondent van het Engelsche blad verneemt voorts, dat geen militair vliegveld zal worden aangelegd binnen een afstand van 40 myl van de Fransche grens. De tanks en de zware artillerie zijn niet, zooals aan vankelijk werd overwogen, naar Karlsruhe, dat dicht bij de grens ligt, doch naar Mann heim, dat buiten de 40 mijls-zóne ligt, ge zonden. De Rijnland-troepen moeten terug. De diplomatieke redacteur van de „Mor- ning Post" vertelt met stelligheid, dat het ntsche kabinet in zijn gisteravond gehou- pÜihv heeft besloten den grootst mo- H 8an. FrankriJk te verleenen den eisch, dat de Duitsclio troepen, die op het oogenblik de gedemili tainseerde Rijnzone bezetten, worden te- onder- in ruggetrokken, preliminair aan alle handelingen met Duitschland. Ieder aarzeling van de zijde van Enge land, zoo deed men gisteravond in welin gelichte kringen opmerken, zou evenals 1914 tot een oorlog kunnen leiden. Een vastberaden houding aan de zijde van Frankrijk, zoo werd hieraan toegevoegd, zou daarentegen de kansen op een conflict verminderen. De „Manchester Guardian" schrijft, men in Engelsche regeeringskringen door Frankrijk gestelden eisch inzake terugtrekken der troepen rechtvaardig redelijk acht De eenige meeningsverschil len tusschen de beide landen zouden vol gens dit blad betrekking hebben op de me thode, die voor de oplossing van het pro bleem moet worden gevolgd en op dei_ vorm en den aard van het terugtrekken der troepen. Volgens de „Daily Telegraph" zou oplossing hierin kunnen worden gevonden, dat Duitschland uit eigen beweging tot een dat den een en symbolische ontruiming der Rijnzone zou overgaan. Een dergelijke daad zou een practische bevestiging vormen van het Duitsche verlangen een regime van Euro- peesche vriendschap te vestigen en zou vertrouwen geven in den trouw van Duitsch land aan iedere verplichting, die het zou kunnen aangaan. De „Daily Herald" schrijft, dat een vrij willig gebaar van Hitier zijn prestige ver- hoogen en zijn positie versterken zou. Het prestige van Frankrijk zou door een ver zoenende houding eveneens worden ver groot. De toekomst van het Europeesche systeem en den wereld-vrede staat op het spek De Parijsche correspondent van de „Times meldt, dat Lord Halifax den Franschen mi nisters uiteengezet heeft, dat naar de mee ning van Engeland slechts kwaad gesticht kan worden door het voortdurend van de verlammende betrekkingen tusschen Duitsch land en Frankrijk, en dat de Britsche regee ring den wensch koestert een formule te vinden, waardoor in zekeren zin aan de eischen van beide partijen wordt tegemoet gekomen, wellicht in dien geest, dat Duitschland niet slechts in woorden, doch ook in feite zijn bezetting van het Rijnland binnen symbolische grenzen houdt en aan den anderen kant Frankrijk toestemt in on derhandelingen over een nieuw verdrag. PARIJS, 8 Maart. Het is merkwaardig hoe anders groote gebeurtenissen er uit zien als ze in plaats van een verre en eenigszins vage mogelijk heid een plotselinge dreigende realiteit zijn geworden. Men kan zeker niet zeggen dat de Franschen in het algemeen, en de Fran sche politieke personen in het bijzonder, dezen nieuwen zet van Adolf Hitier, die even logisch uit de vorige voortvloeide als die welke een Euwe of Aljechin maar op de vier-en-zestig velden kunnen doen, niet hebben zien aankomen. En toch hebben de Duitsche verklaringen van gisteren, ge paard aan het binnenmarcheeren van de troepen in de niet langer gedemilitariseer de zóne, hier een opschudding verwekt, alsof ze volkomen onverwacht waren. Niet bjj de Fransche regeering, die al een week geleden in het geheim beraadslaagd heeft over de wijze waarop zou worden gerea geerd, en die zich daarbij zeer energiek toonde, maar bij het groote publiek, en in parlementaire kringen. Weinig belangstelling voor buiten- landsche problemen. Dat komt zeker voor een deel omdat de menschen zoo graag gelooven wat ze graag willen, en de menigte zich daarom zoolang mogelijk gesust heeft met de gedachte: het zal zoo'n vaart niet loopen! Maar het is toch ook een gevolg van de neiging die bij de groote meerderheid der Franschen be staat, zich veel meer te interesseeren voor de binnenlandsche politiek dan voor de buitenlandsche. Vooral nu de verkiezingen weer voor de deur staan gaat de belang stelling van de meesten in de eerste plaats uit naar de verhouding tusschen de partij en en de kansen in het kleine kringetje van ieders kiesdistrict, en blijven de buiten landsche problemen den specialisten voor behouden. Ik déjeuneerde kort geleden met twee senatoren hier, en gedurende den geheelen maaltijd hadden ze het uitslui tend over de kansen van de candidaten in elk van hun departementen. Tot een wat dieper gaande bespreking van de buiten landsche verhoudingen anders dan in ver band met de partijpolitiek waren ze om zoo te zeggen niet te krijgen. Als het zoo gesteld is met de volksvertegenwoordigers begrijpt men dat een ware belangstelling voor de positie van Frankrijk in de wereld van den „gewonen man" nog veel minder te verwachten is. Deze eigenschap maakt dat ook de vra gen van buitenlandsche politiek hier in de eerste plaats bekeken worden van een partijstandpunt. De toepassing van de sancties op Italië deed schade aan handel en industrie, en dus was men rechts onge voelig voor het argument dat een opstan dig lid van den Volkenbond op deze wijze wel tot het nakomen van zijn verplichtin gen gedwongen moest worden, wilde men eventueel steun van d<. medeleden krygen als Frankrijk zelf bedreigd worden mocht. Het verdrag met Rusland, hoewel door Laval onderteekend, werd ter ratifi catie voorgesteld door het meer naar links georiënteerde ministerie dat het zijne had opgevolgd iaden genoeg cm er tegen te zijn, en de gevaren voor een binnenland sche bolsjewistische propaganda, waarvan men anders niet gerept zou hebben, thans breed uit te meten. En onderwijl amuseer de het publiek zich met de relletjes tegen professor Jèze, die uitsluitend uit politieke motieven door de rechtsche studenten ver hinderd wordt zijn colleges te geven. Wordt de positie der regeering verzwakt? Zelfs nu het door Duitschland verscheu ren van het verdrag van Locarno tot ern- sUgeprmclpleele beslissingen noodzaakt, naSstu!* nelgin,g aan den dag. Hoe anti- zitn te K Soclallst®n en communisten ook zyn, ze beginnen dadelijk weer met hun campagne tegen oorlog en bewaneninv Zlch e.rom.te bekommeren hoezeer dU de regeering in haar optreden naar iTj1? verzwakt. Leden van de rechter zijde in de Kamer ontzien zich, met ver waarlozing van diezelfde overwegina niet uit te roepen: „daar neb je het nu al: dat komt van jullie Fransch-Russisch ver drag!" en aldus Hitier in de kaart te spe len, al begrijpen ze heel goed dat als dat verdrag er niet geweest was een ander voorval zou hebben dienst gedaan tot motiveering van den volkomen logischen gang van besluiten, waarmee Duitschland zijn vroegere positie aan het heroveren is. Daaruit blijkt wel weer heel sterk hoe bij dergelijke buitenlandsche botsingen de „totalitaire" staat in het voordeel is boven Jfootfi tuitte tonden, IVOROIL DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60CT. een waar de burgers hun vrijheid van spreken en schrijven behouden hebben, en niet het verhoogen van de macht en het aanzjgn van hun land als hun eenig ge oorloofd doel hebben te beschouwen. Toch zal dit alles, evenals in 1914, zich wel schikken als de toestand nóg dreigen der wordt, en de vraag van oorlog of vrede alle andere primeert. Dan staan ook hier weer allen achter de regeering. De Duitsche nota onaanvaardbaar. Deze laatste schijnt thans wel vastbe sloten zich niet maar weer tot een zwak en theoretisch protest te bepalen. Ze han delt niet overhaast. In den ministerraad van vanmorgen is de minister van Oorlog voorloopig gemachtigd het noodige als voorbereiding te doen, zonder dat voor het oogenblik nog nieuwe lichtingen onder de wapenen geroepen schijnen te zullen wor den. Intusschen onderhandelt Flandin met de medeonderteekenaars van het verdrag van Locarno, alvorens hij zich tot den Vol kenbond wendt om daar de schending van het verdrag officieel aanhangig te maktn. Maar reeds nu heeft de ministerraad ver klaard dat de nota van Duitschland onaan vaardbaar is. Men kan dus voorzien dat Frankrijk den Volkenbond zal vragen Duitschland te gelasten zijn troepen op nieuw uit de Rynzöne teruf te trekken, en als het oordeelt dat het Fransch-Rus- sische verdrag in strijd komt met de be palingen van Locarno, de zaak te brengen voor het Hof van Arbitrage in Den Haag, zooals dat voorgeschreven is. Voldoet het daaraan niet Hitier kèn voor zyn positie daaraan niet voldoen dan komt in de eerste plaats de toepassing van de econo mische en financieele sancties in aan merking. Er zijn er hier die daarvan wel eenig resultaat verwachten, juist omdat de economische positie van Duitschland zoo bijzonder fragiel is. Wanneer niemand meer van Duitschland koopt, en niemand het meer geld leent, zoo meenen zij, dan zou dat in betrekkelijk korten tyd de ineen storting van het Rijk tengevolge hebben. IJet is de vraag of de ervaringen die men met de toepassing der sancties op Italië heeft opgedaan, zulk een optimisme wetti gen. Allereerst zal het moeilijk zijn te Genève eenstemmigheid te krijgen voor een maatregel, die zulk een tweesnijdend zwaard is, en de mogendheden die hem toepassen zelf zooveel schade berokkent. Het nut van sancties betwijfeld. Om slechts ons eigen land te nemen: hoe kan men verwachter dat er ook maar eenige geestdrift zal zyn voor een beslis sing, die onze reeds zoo vermagerde uit voeren opnieuw ten zeerste beperkt? Maar zelfs al wordt ertoe besloten, dan nog moet men afwachten wat het uitwerken zal, en het voorbeeld van Italië, dat wel zeer gehinderd wordt, maar het dan toch maar uithoudt, stemt te dien aanzien sceptisch. Te meer omdat het thans Duitschland geldt, dat in den grooten or- log zijn vaardigheid in het maken van allerlei „Ersatz" getoond heeft, en dat vooral tot het verkrijgen van in den mo dernen oorlog onmisbare benzine door het bouwen van fabrieken waar steenkool en bruinkolen in een voedingsvloeistof voor motoren worden omgezet zyn voorzorgen reeds zoo goed heeft genomen. Oorlog het ergste en toch Toch moeten we maar blijven hopen, dat het dezen kant zal uitgaan, en dat het niet komen zal tot het gebruik van hetgeen vanouds als „ultima ratio", als de uiterste maatregel der koningin gold: het kanon. Wij kunnen ons nog niet in ernst inden ken dat de verschrikkingen van 1914 weer zouden moeten beginnen. Hoevelen van mijn Frarfsche vrienden heb ik de laatste dagen al met een bezorgd gezicht hooren zeggen: myn zoon vertrekt den eersten, den tweeden, den derden dag van de mo bilisatieNiemand hier of hy be schouwt een oorlog als het allerergste wat de wereld zou kunnen overkomen. Maar men houdt er toch rekening mee dat die Frankryk wel eens opnieuw zou kunnen worden opgelegd, en somt voor dat geval de kansen op, die slecht zyn, en doen twij felen aan de oprechtheid van de verzeke ring aan den overkant van de grens, dat men ook daar dien oorlog niet wenscht. Steun te verwachten van Engeland en Italië. Engeland is tamelijk lauw, veel lauwer dan voor de sancties tegen Italië, en onge twijfeld gevoelig voor het lokaas van een lucht-pact, dat Hitier heeft doen schitte ren, en waarmee het voor zichzelf de grootste gevaren bezworen zou zien. Italië is zeer verzwakt door het Abessinische avontuur, en men weet niet in hoeverre het met Duitschland meegaat. Men ver zekert in ingelichte kringen hier dat de nota van Hitier oorspronkelijk ook een toespeling op Oostenrijk bevatte, en dat die er op uitdrukkelijk verzoek van Mussolini uit verwijderd is... Wat zullen als het ér op aan komt de landen der Kleine Entente, wat zal Rusland kunnen doen? In alle op zichten is het welbewapende, vastberaden Duitschland in het voordeel. Reeds dat al leen is een reden om aan te nemen dat de zerzijds alles gedaan zal worden om het aUerergste te vermijden. Doch of dit mo- hPteerst bunnen blijken na FUnd^lf ai dö V0lgende week minister carn^n^f onderteekenaars van Lo- de andere leden van den Vnlk^r bondsraad genomen zal hnhkJT volken- bij blijken moet welken steun f' *1™"' dit.geval tegen de'«h.nd^gvaTS** betwistbare verdragsrechten van de ande" ren te verwachten heeft. nde" lot zoolang moeten we dan nog optimistisch zien te blijven, al zal de methode van Coué er wel eens aan te nas moeten komen..» DE DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES. Nog een derde gearresteerd. Je tweede aangehoudene bekent Een paar dagen geleden maakten wij mel ding van het feit, dat door de Amster- damsche recherche twee personen waren gearresteerd als verdacht van de serie dief stallen van rywielplaatjes in Alkmaar, Haarlem, Koog a. d. Zaan, Amersfoort en misschien nog een of meer plaatsen. Het waren een smid en een timmerman, van wie de eerste een bekentenis aflegde. Thans heeft ook de timmerman bekend. Uit het verhoor en uit andere gegevens kon worden opgemaakt, dat dit tweetal niet alleen de diefstallen had bedreven, maar dat nog een derde er bij betrokken zou zijn. Gisteren heeft de Haarlemsche politie in Amsterdam dien derde kunnen arrestee- ren, n.1. een 22-jarigen bankwerker. Hij zou als heler o.m. twee der gestolen fietsen aan een kellner in Amsterdam hebben verkocht. De bankwerker, die nóg niet heeft be kend, is in bewaring gesteld. DE GEKANTELDE AUTOBUS. Het onderzoek naar de remmen en de stuurinrichting van de bus, die een paar dagen geleden nabij Koedijk kantelde (het was een tijdelijk uit den dienst genomen bus), heeft uitgewezen, dat alles volkomen in orde was. De oorzaak van het ongeval moet dan ook uitsluitend aan den toestand van den weg worden geweten. REMMEN ONVOLDOENDE. Door de motorpolitie is gistermorgen een auto in beslag genomen, waarvan de hand en voetrem niet voldoende werkten. Het motorrijtuig is in een garage hersteld. Te gen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. NOG GOED AFGELOOPEN. Een ongeluk, dat nog goed is afgeloopen, maar zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, is te Hensbroek gebeurd. Het 6- jarig dochtertje van den heer V., wonende aan den Uitgang, geraakte bij de brug over het ringslootje bij de woning te water. Haar 15-jarig zusje zag het ongeluk van af het erf gebeuren en snelde te hulp. Zy begaf zich te water, maar verdween onmid dellijk in de diepte. De moeder die inmid dels ook ter plaatse was gekomen, bedacht zich geen moment en sprong eveneens te water om haar kinderen te redden, maar ook voor haar was het ter plaatse te diep, zoo dat allen in levensgevaar verkeerden. Een zoon van de buren snelde met een langen stok te hulp, terwijl ook de heer V. en zijn buurman juist van het werk thuis kwamen, en met vereende krachten de drie drenke lingen op het droge wisten te halen. Waren deze niet precies op tijd gekomen, dsn had dit ongeluk voor de fam. V. ernstige gevol gen kunnen hebben. Het ongeluk was te wijten aan het feit, dat die kleine kinderen over een brug moeten loopen zonder leu ningen en dan nog achter het hek om moe ten stappen om op het land te komen, dat naar hun woning leidt. Hieraan mag wel het een of ander worden gedaan. EEN TENTOONSTELLING VAN OOSTERSCHE TAPIJTEN. Eeuwenlang is het bezit van Oostersche, en wel speciaal Perzische tapijten een goe de geldbelegging geweest en men wordt steeds getroffen door de voorname rustige sfeer, die zij aan het interieur verleenen. Thans zijn de prijzen van de verschillende soorten Perzische tapijten zoover gedaald, dat van eenig prijsverschil met het machi nale product practisch niet meer gesproken kan worden. In verband hiermede heeft de firma N. Masee Zonen, op het Ritsevoort, een ten toonstelling van de diverse soorten Ooster sche handgeknoopte tapijten en kleedjes ge organiseerd. Men vindt daarbij een uitge breide sorteering Chineesch en Britsch-Ind. koperwerk etc. ENKHUIZER PONT 1 APRIL STOP. In afwijking van eerder in de pers gepu bliceerde berichten wordt thans medege deeld, dat de veerpontdienst Enkhuizen— Stavoren niet op 1 Juli, doch reeds op 1 April zal worden stopgezet. ALKM. ROEI- EN ZEILVEREENIGING. De Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging hield Woensdag haar jaarvergadering. In de plaats van den heer F. Ringers werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer P. A. Sipman, die de functie van penningmeester op zich nam. Voor de vereeniging is de opening van de Jachthaven te Akersloot op 24 Mei a.s. een zeer belangrijke gebeurtenis. Deze haven zal ligplaats en winterberging bieden voor plm. 50 jachten. Terecht werd door de ver gadering hulde gebracht aan de heeren Boersma en Erdtsieck, die in samenwerking met den heer v. d. Heuvel, burgemeester van Akersloot, eindelijk hunne pogingen met een volledig succes zagen bekroond. Zooals bekend bezit de vereeniging thans ook een canoloods, waarin de cano's veilig kunnen worden opgeborgen. Verder bezit de vereeniging het noodige materiaal voor de roeisport, terwijl twee be kwame instructeurs zich beschikbaar stellèn voor het afroeien van jonge leden, die door deze gezonde sport zich lichamelijk wen- schen te ontwikkelen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten: le. G. Jorritsma, aannemer te Wester- Blokker, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en van mr. Winkel tot curator. 2®- D. Sniit, rijwielhersteller te Hypoli- ushoef met benoeming van mr. Ledeboer knniTÏ commiMari! en van mr. Buis- Kool tot ourator. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 12 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 769,4 m M t» Stensele. Laagste barometerstand 741,7 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 13 Maart: Matige, noord-oostelijke wind met afne mende bewolking: weinig of geen neerslag- temperatuur om het vriespunt 's nachts' overdag zachter. Weeroverzicht 's Nachts om het vriespunt, overdag goed weer. Opnieuw heeft de hooge druk zich weer krachtig over Scandinavië ontwikkeld, zoo dat de vorst daar weer veel strenger is ge- worden en in verband met de in het oosten aftrekkende depressie in oost-Duitschland, krachtige noordelijke winden de koude naar Duitschland brengen, waar in het oosten matige hoeveelheden sneeuw zyn ge vallen by temperaturen even boven het vriespunt. De depressie bü IJsland is sterk afgeno men; die in de Middellandsche zee werd nog iets dieper. In Frankrijk werd bij veel windstilte over het algemeen betrokken lucht en plaatselijk mist gemeld; ook de Britsche eilanden hebben nog betrokken weer met mist in Schotland en zeer lichte regen in het noord-westen. Alleen in het Kanaal aan de noordelijke Noorsche kust en in de Oostzee is de wind meer dan matig. De opdroging in de bovenlucht doet in ver- band met de verdere ontwikkeling van den hoogen druk over onze omgeving opklaring verwachten, waarbij 's nachts de tempera tuur onder het vriespunt zal dalen, maar overdag iets zachter weer is te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.20 uur licht op. STATUTEN GOEDGEKEURD. Bij Koninklijk Besluit van 5 Maart 19S8 zijn de Statuten van de Christelijke wo- ningbouwvereeniging „De Voorzorg", ge vestigd te Alkmaar, goedgekeurd. DE K XVin GEPROLONGEERD. Men verzoekt ons te melden, dat de film K XVIII in het Victoria-theater nog een week geprolongeerd zal worden. ADJUNCT-DIRECTEUR BENOEMD. In de vacature van Adj.-directeur a.d. Overdekte alhier is benoemd de heer L. de Vries uit Nijmegen. VOLKSZANGAVOND. Voor een aardig bezet zaaltje gaf de afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang haar zes den zangavond. Het stemt vreugdevol te mogen con- stateeren, dat er ook thans weer nieuwe gezichten waren, blijkbaar heeft het her haalde verzoek propaganda te maken in eigen kring succes gehad; laat ons hopen dat het niet bij een eerste kennismaking blijft en deze nieuwelingen tot de gere gelde bezoekers gaan behooren. Sixma gaf weer de volle 100 procent van zyn kunnen en ge weet wat dit zeggen wil, dan is het lied niet van de lucht. Als men weet dat deze leider door zijn maatschappelyken werkkring dag in dag uit tot over zijn ooren in het werk zit, dan dwingt het diep respect af dat hij maar steeds klaar staat voor iets dat weliswaar zijn volle liefde heeft, doch dat ten slotte toch zijn algeheele energie vraagt. Mevrouw L. VisserLangeveld, leer linge van mej. Annie Veenenbos, was de zen avond de soliste die ter afwisseling eenige liederen zorg. Mevr. VisserLangeveld, alhoewel geen beroepszangeres, toonde door haar wijze van zingen, dat zij de zanglessen van haar leerares met vrucht heeft givolgd. Daar mevr. G. OhlenBosman, door een lichte indispositie verhinderd was te begeleiden, had de heer A. Kooger deze taak op zich genomen, waarvan hij *ic" op serieuze wijze kweet. Het wordt echter tijd dat er ln het ge bouw van de vrijz. hervormden eens een nieuw instrument komt, de piano, die eT nu staat, wordt aftands, is haast niet mee ta bespelen. Wie weet een goed idee om dit 8eze*J'? gebouwtje aan een nieuwe piano te hel- Denkt er aan Volkszangers, 20 April sluitingsavond; dan wordt dc verloting Ée' houden, dus lootjes plaatsen en prijzen vo deze verloting worden dankbaar aanvaar Ad Int. jftucqediike ALKMAAR. GEBOREN: Engel, z. van Jacob Prins en Elisabe Visser. OVERLEDEN: Geert Reinders 44 jaar. Dirk ^®ndr,e) Peppinck 67 jaar. Hendrik, z. van Macnw Bijker en Hedwig Ruskowski, 5 weken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2