UITGEEST WERVERSMOOF De koningin op de jaarbeurs De oorlog in Oost-Afrika Sabotage in Friesland. lessenaars van kantoor opengebroken. Agenda i g tot Stedelijk Museum inga Breedstraat, eiken werkdag van 9 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Jeugd in nood (dram.); hoofdrollenFranchot Tone, Jean Muir, Ann Dvorak. Toegang ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ro berta (operette); hoofdrollen Irene Dunn, Fred Astaire, Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De wereldreis van de K XVIII, 20.000 mijlen over zee. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond t/m. Woensdag, hoofdnummer De melkboer (kom.) hoofdrollen Harold Lloyd, Adolphe Menjou, Helen Mack, Dorothy Wilson. Toe gang voor alle leeftijden. Zondagmiddag 2 uur, half 5 en half 8 voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 14 Maart. 8 uur, café De Graanhandel, propaganda avönd Jeugdbond voor onthouding. 8.30 uur, De Unie, gemaskerd sporthal. Sir Robert Vansittart; voor Frankrijk Flan din en Corbin; voor België Van Zeeland en baron Cartier de Marchienne; voor Italië Grandi. Met algemeene stemmen werd er kend, dat de herbezetting van de gedemili tariseerde zone door Duitschland een evi dente schending vormt van artikel 42 en 43 van het verdrag van Versailles en van dat van Locarno. De Volkenbondsraad, tot wien Frankrijk en België zich gewend hebben, zal zich op dit punt moeten uitspreken. Teneinde een vollediger bestudeering van den toestand mogelijk te maken hebben de eerste gedelegeerden van Groot-Brittannië Frankrijk, Italië en België zich vervolgens in kleine comité vereenigd. Dit comité zal hedénochtend om 11 uur 30 wederom bij eenkomen". Engeland verzoekt Duitschland een „symbolisch terugtrekken" van een deel der troepen. Vernomen wordt, dat Eden Woensdag door tusschenkomst van von Hoesch de Duitsche regeering heeft laten verzoeken een deel van de troepen, die gelegerd zijn in het Rijnland symbolisch terug te trekken. In antwoord hierop heeft de Duitsche regeering doen weten, dat zy slechts bereid was zich te verplichten de thans in de zone gekantonneerde troepen niet uit te breiden en deze troepen niet nader te brengen tot de Fransche en Belgische grenzen, op voor waarde, dat Frankrijk en België evenzoo zouden handelen. Dit antwoord wordt te Londen niet als bevredigend beschouwd. Italië en de internationale toestand. De diplomatieke redacteur van het agent schap Stefani schetst den internationalen toestand als volgt: Frankrijk eischt ont ruiming van de Rijnzone en dreigt in het tegenovergestelde geval met toepassing van financieele, economische en militaire sanc ties. Rusland steunt volledig den Franschen eisch. Engeland stemt toe in een juridisch betreuren van de unilaterale daad der Duitschers, maar geeft niet toe aan solida riteit met de politiek van Frankrijk ter toe passing van sancties tegen Duitschland. Wat de evacuatie van de Rijnzone betreft, zou de Engelsche diplomatie een compromis aan Berlijn stellen tot gedeeltelijk terugtrekken der Duitsche troepen. Aan den anderen kant schijnt Duitschland, dat zich bedreigt acht door het Fransch-Russische pact tot dus verre niet geneigd werkelijke, doeltreffende militaire beperkingen te aanvaarden, welke de Fransche eischer. zouden kunnen tevre denstellen. Engeland blijft sanctionnistisch ten opzichte van het koloniale conflict in Ethiopië en anti-sanctionnistische ten op zichte van een conflict in Europa. Italië be houdt een absolute reserve. Na de bijeenkomst der Locarno- mogendheden. Omtrent den toestand na beëindiging van de gisteren gevoerde besprekingen meldt Reuter, dat Frankrijk, naar van Fransche zijde verluidt, ofschoon het erop staat, dat Duitschland om te beginnen zijn troepen uit het Rijnland terugtrekt, nooit geweigerd heeft, erover te onderhandelen, dat de ge demilitariseerde zone wordt afgeschaft. Frankrijk weigert slechts onder den druk van een voldongen feit te onderhandelen. Ook heeft Frankrijk deze zone nooit be schouwd als voor eeuwig te zyn ingesteld. Reuter spreekt voorts van een „dood punt", dat door het antwoord van Hitier op de voorstellen van Eden is ontstaan, en dat de zitting van den Volkenbondsraad van bij zonder belang doet zijn. De Raad is bijeen geroepen, niet slechts om te beslissen over de vraag, of sprake is van een schending van het Locarnopact of niet, doch de Raad zal tevens tot taak hebben, de aanbevelin gen vast te stellen, die hij onder de gege ven omstandigheden wenschelijk acht. Er wordt reeds gesproken van het instel len van een speciale commissie, bestaande uit de vertegenwoordigers van Denemarken, Fortugal, Spanje, Tsjechoslowakije en Zuid- Amerika, die zich met deze kwestie zou hebben bezig te houden. Deze commissie zou artikel 17 van het Volkenbondshandvest als grondslag voor haar aanbevelingen aannemen. Deze aan bevelingen zouden dan ter kennis van de Duitsche regeering worden gebracht. Ingeval de houding van Duitschland on verzettelijk blijft, zal de Volkenbondsraad gedwongen zyn, de Volkenbondsvergadering in buitengewone zitting bijeen te roepen, om te beslissen welke maatregelen moeten wor den genomen. Duitsche persstemmen over den toestand. De „Berliner Boersenzeitung" schrijft over den internationalen toestand, dat de rol, die Engeland speelt, van zeer groote beteekenis is. Engeland moet kiezen tus schen een systeem voor de Europeesche po litiek, dat berust op de onderdrukking van Duitschland, welker symbool de weerloos heid van het Rijnland was, en een stelsel van gelijkgerechtigde, onafhankelijke, son vereine Europeesche staten. Sedert den oor log heeft Engeland in dit opzicht nooit een duidelijke beslissing genomen. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft: Het is verre van ons, dat wij ons zouden verheugen over een verschil in de opvattingen van Frankrijk en Engeland, Veeleer betreuren wy het, dat het de Fran sche openbare meening tot dusverre niet mogelijk is geweest zich bij de Engelsche opvatting aan te sluiten. Wy weigeren te gelooven, dat de Fransche regeering de ver antwoordelijkheid voor de verstoring der Europeesche orde op zich zal nemen. Ander zijds moet ook de Britsche regeering zich bewust zyn, dat het door Hitier gedane aan bod voor éénmaal geldt. Engelsche persstemmen. De situatie moeilijk geacht. De „Daily Telegraph" is van meening, dat de Britsche staatskunde nooit voor een be langryker en delicater vraagstuk geplaatst is. Het Duitsche antwoord op de Britsche informatie kan niet al^ definitief worden beschouwd. Terwijl deze aangelegenheid wacht op een beslissing, die de taak van Engeland gemakkelijker maakt, moet in de andere kwesties opheldering worden ver kregen. Wanneer Frankrijk in wanhoop ge noegdoening zoekt, hebben andere staten tegenover dat land verplichtingen, die niet behandeld kunnen worden als waren zij zonder beteekenis. De diplomatieke medewerker van het blad schrijft, dat de ministers gisteren tot de slotsom zijn gekomen, dat iedere methode om het voeren van onderhandelin gen te bewerken beproefd moet worden. Indien deze pogingen echter zouden mis lukken, meent de regeering nog slechts voor de keüze te staan tusschen het nakomen en het verbreken harer verplichtingen. Ver breken zou beteekenen, dat het Volken bondssysteem volledig in elkaar zou storten. Volgens de „Daily Mail" is de situatie uiterst moeilijk, doch kan door verstand en gematigdheid het gevaar voor een cata strofe worden afgewend. Fransche persstemmen. De „Oeuvre" is van meening, dat het af wijzende antwoord van Duitschland op de Britsche vraag een toenadering tusschen de Fransche en Britsche opvattingen tot ge volg zal hebben. De indruk bestaat, dat de besprekingen vry lang zullen duren. Frank rijk zal van zijn eenmaal ingenomen stand punt niet afwijken, maar Engeland weigert meer dan ooit, zich definitief te binden. De „Jour" is van oordeel, dat er geen ver andering in de situatie is gekomen. In En gelsche kriugen gelooft men, dat de toe stand niet zal verergeren en dat geeft aan leiding tot eenig optimisme. De „Petit Parisien" schrijft, dat de openbare meening in Engeland nog niet voor het Fransche standpunt is gewonnen. Het blad noemt den Britschen stap bij de Duitsche regeering onvoorzichtig. Duizend recruten gevraagd. De Engelsche minister van oorlog, Duff Cooper, publiceert een oproep aan de be volking van Engeland, waarin duizend recruten voor het Engelsche territoriale leger worden gevraagd. 'fxooinciaal 'flieums Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder het vee begint zich al meer en meer uit te breiden. Het eene geval dat zich voordeed aan het einde der vorige week heeft zich thans reeds uitgebreid tot drie. De veestapels van de heeren H. Bourgonje en C. Bour- gonje zijn thans ook door deze gevreesde ziekte aangetast. Leelijk ongeval. De heer W. van Galen, winkelier alhier, had het ongeluk, by de firma Sch. te Hoorn van den zolder van het pakhuis te vallen. De dokter constateerde hersenschudding en achtte opneming in het ziekenhuis noodza kelijk. Hy mocht nog niet naar huis worden vervoerd. faatste Betichten (Ongecorrigeerd.) ZITTING TWEEDE KAMER. Benzinebelasting verhoogd. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. By den aanvang der vergadering wordt met 82 tegen 3 stemmen verworpen de motie-de Visser inzake restitutie van pluimrechten aan pluimveehouders. Met 65 tegen 20 stemmen wordt aange nomen het wetsontwerp tot verhooging van de benzine-belasting ten behoeve van den versnelden bruggenbouw. Het interpellatieverzoek van den heer de Visser inzake maatregelen der regee- mg fa verband met de toenemende span ning in Europa wordt op voorstel van den voorzitter, na korte discussie, met 80 tegen 3 stemmen niet toegestaan. ENGELSCHE POLITIEKRUISER IN DEN HELDER. Hedenmorgen te half negen is in de ha ven van Nieuwediep de Engelsche kruiser Harsebell" binnengeloopen. Het schip meerde tegenover het paleis van den ma rine-commandant. Het zal hier tot Maan dag vertoeven, waarna het zijn reis naar Noorwegen zal voortzetten. Nadat het schip gemeerd was, brachten rert na elkaar de commandant van den Nederlandschen politiekruiser „Nautilus'' en een vertegenwoordiger van den mari necommandant een bezoek aan den com mandant van de „Harebell". Ter gelegenheid van dit Engelsche be zoek speelde de marinekapel tijdens de ge bruikelijke vlaggenparade om 9 uur op het wachtschip het „God save the King", hetwelk door officieren en manschappen aan boord van het Engelsche schip stram in de houding werd aangehoord. AUTO-ONGELUK DOOR ALCOHOLICA. Onvoorzichtige chauffeur in ar rest gesteld. Gisteravond is te Kerkerade nabij de halte „Niersprink" gisteravond een per sonenauto, die voor de electrische tram den weg wilde oversteken, door deze tram in de flank aangereden. De auto werd ge heel vernield.d Zekere H. M., die in de auto zat, werd er uit geslingerd. De man bleef bewusteloos op den weg liggen. Hy is met een schedelbasis-fractuur in het ziekenhuis opgenomen. De andere perso nen. zekere M. B., taxi-chauffeur uit Bleijerheide, liep geen letsel op. B. is in de marechaussee-kazerne in arrest gesteld. Het is nog niet bekend, wie van beiden, die onder den invloed van sterken drank verkeerden, de auto heeft bestuurd. GEMEENTE-ONTVANGER GESCHORST. 2000 ontvreemd? In de gisteravond gehouden buiten gewone vergadering van den gemeen teraad van Middelstum werd, wegens een geconstateerd kastekort, de ge meenteontvanger H. P. M. geschorst. Het tekort zou ongeveer tweeduizend gulden bedragen. De officier van justitie te Groningen is in deze zaak gemoeid geworden. Tijdens de vergadering werd een nieuwe ontvanger benoemd. KOOLMONOXYDE-VERGIFTIGING IN DEN HAAG. Bejaarde menschen tijdig gered. Dinsdag j.L werd de Haagsche politie ge waarschuwd, dat op herhaald bellen aan het perceel aan de Suringerstraat te Den Haag, bewoond door het echtpaar van B., niet werd open gedaan. Daar men een on geluk vreesde, verschaften twee agenten van de motorbrigade door verbreking van een ruit aan de achterzijde zich toegang tot de woning, waar zy het echtpaar, dat 60 jaar oud is, in bedwelmden toestand te bed aantroffen. Zy werden daarop door den geneeskundi gen dienst naar het r.k. ziekenhuis ver voerd. Hun toestand is redelijk weL Uit het onderzoek is nog niet komen vast te staan, wat de oorzaak van dit ongeval is. Het is mogelijk, dat het niet voldoende trekken van den schoorsteen koolmonoxyde-vergifti- ging heeft veroorzaakt Aankomst aan het station. De stad Utrecht was vandaag feeste lijk met vlaggen getooid in verband met het bezoek, dat H.M. de koningin aan de Jaarbeurs zou brengen en ter gelegenheid van een uitgebreiden rij toer dien Hare Majesteit door Utrecht's straten zou maken. Omstreeks tien uur had zich een tal rijke menigte voor het station ver zameld om de koningin een hartelijk welkom toe te roepen. Ter officieele begroeting waren aanwezig de commissaris van de koningin, mr. dr. G. A ter Pelkwijk, de hoofdcommissaris van politie en de stationschef. Een luid gejuich weerklonk toen Hare Majesteit, die in het wit was gekleed en een witten hoed met grijze veeren droeg, uit stapte. Na de begroeting in de wachtkamer verscheen de koningin op het bordes van het station, waar zy hartelijk door het publiek werd toegejuicht. Hare Majesteit was vergezeld van de eer ste hofdame jkvr. D. H. van Tets, den Grootmeester J. H. F. Graaf Dumonceau, den particulieren secretaris C. S. Sixma baron van Heemstra, den eersten stalmees ter jhr. Verheyen, den kapitein adjudant H. J. Phaff en den ordonnans officier jhr. G. II. A. van Kinschot. Rondgang. H.M. werd by' haar aankomst verwel komd door den voorzitter van den raad van beheer, de heer Fentener van Vlissingen, terwijl verder het dagelij ksch bestuur aan wezig was. De rondgang over de Jaarbeurs, waarbij de commissaris der koningin en de burge meester van Utrecht aanwezig waren, ge leek een ware zegetocht. De koningin werd overal luide toegejuicht. H. M. bezocht verschillende stands en de groepen Zuiderzee, Canada en Estland. Op de afdeeling Estland werd H.M. de koningin een kalfsleeren gastenalbum aangeboden benevens een leeren vloeiblad voor H. K. H. prinses Juliana. Bij de groep bouwmaterialen werd namens de geheele groep een bloem stuk aangeboden, terwijl de dochter van den burgemeester van Edam zulks in de kamer van den raad van beheer namens de ver- eeniging van Zuiderzeegemeenten deed. Bij het verlaten van de Jaarbeurs heeft de heer Fentener van Vlissingen de koningin een exemplaar van de Jaarbeurs-catalogus in perkamenten band aangeboden. Na het bezoek aar de Jaarbeurs heeft de koningin een rijtoer door de stad gemaakt, waarbij zij overal bij herhaling luide werd toegejuicht. Op verschillende plaatsen wer den H.M. bloemen aangeboden. Leger bericht 154. Maarschal Badoglio telegrafeert: „Het Eritrea-front is in beweging. In de Westelijke laagvlakte hebben onze deta chementen het gebied van Alcadra bereikt, waar zij door de bevolking met vreugde werden ontvtangen. Een vooruitgeschoven detachement van het derde legerkorps heeft Fenaroa bereikt. De luchtmacht bombardeerde belangrij ke vijandelijke concentraties in de zóne van Encetcab en in het gebied ten zuiden van Kworam. Aan het Somaliefront zet de lucht macht haar actie tusschen Neghelli en Addis Abeba in het merengebied voort, Gewapende troepen der aan onze autoori- teiten onderworpen Galla Borana voeren met succes een guerrilla-actie, terwijl de stammen uit alle aangrenzende gebieden rond Neghelli tezamen stroomen, om onze bescherming te zoeken. De civiele organisatie der bezette gebie den wordt zonder ophouden voortgezet voor de verschillende volksstammen der Digodia is te Garsia een koninklijke resi- dentig ingesteld. Aan hef front ten Zuiden van Bali wordt de dagelijksche actie onzer vliegtuigen tegen de vitale vijandelijke centra van het leger van dedsjas Beiene Merid voortdu rend voortgezet. Blatingheta Atala Gabre, die van een missie naar Yemen is teruggekeerd zonder succes te hebben bereikt, heeft volgens het agenttschap Stefani in een verklaring, afgelegd door den correspondent van het blad Resto del Carlino uit Bolonga, toege geven dat de Abessiniërs thans vrede wil len sluiten met Italië, waarvan het hoe wel te laat de militaire kracht en de groote civiliseerende kwaliteiten inziet. Slechts bepaalde personen behoorende tot de koptische geestelijkheid en eenige Ras sen, die hun bevoorrechte posities vreezen te verliezen, zouden tegen het sluiten van vrede zijn. Tydens de luchtbeschermings oefeningen. By de gisteren gehouden luchtbe schermingsoefeningen in de provincie Friesland hebben zich te Oosterwolde dingen voorgedaan, die aan sabotage doen denken. Tydens de verduisteringsoefeningen gisteravond is een hooimijt bij een boerderij onder Oosterwolde in vlam men opgegaan. De brand verlichtte den geheelen omtrek. De politie heeft een aanwijzing, dat deze hooimijt door onbekenden opzettelijk in brand is gestoken. Verder werden van een Radiocentrale te Oosterwolde, die me dewerking verleende bij de oefenin gen, eenige lijnen doorgesneden. Ook hier is kwaadwilligheid in het spel. De politie zet haar onderzoek voort. Silmnieiuos Tot A Da*ers "eten zich insluiten. Tot dusver onbekend gebleven om hebben in den afgeloopen nacht ln kantoor aan de Weesperzijde 21 te (ton uit e«ig, dlf npengebroken bedr,B v» 60 gestolen. De daders hebben zich ver moedelijk laten insluiten. DE GELUKKIGE JEUGD. Een machtig Russisch filmwerk. In het Roxy Theater, dat geheel bezet was, werd gisteravond op een door de Ver- eeniging van Vrienden der Sovjet-Unie ge- organiseerden avond de grootsche sport film „De gelukkige jeugd" vertoond. De voorzitter deelde mede, dat waar schijnlijk Dr. Snethlage, die de laatste dele gatie-reis naar Rusland had medegemaakt en een speciale studie gemaakt had van de beweerde geloofsvervolgingen,, ook in Alk maar komt spreken. Hierna werden een paar Russische jour naals vertoond, waarbij wy een geweldige tentoonstelling in Leningrad van werk stukken van scholieren, als tramwagens, schepen, auto's en vliegtuigen te zien kregen; het leven op de groote boerderijen in de Oekraine; het arbeidstempo in mijnen en het hoogovenbedrijf, een vacantie in de Krim, benevens een concours-hippique van Kozakken. Op arbeidsgebied en op het gebied der hygiënische verzorging van de jeugd is dit 170 millioenen-volk in een geweldigen op bouw. De heer Boer uit Amersfoort, lid van het hoofdbestuur van de V. V. S. U., deelde een en ander mede, van wat er in het Rusland van thans voor de jeugd wordt gedaan. De jeugd in West-Europa, aldus spr., leeft zonder eenig perspectief, verliezende de idealen, die zy zich eens had gesteld. In Rusland heeft spr. zoowel bij de wer kende, de studeerende en de ambtenaren- jeugd een echte levensblijheid waarge nomen, omdat er geen werkloosheid is en de jeugd zich daar kan wijden aan den socialistischen opbouw van het land. Wanneer men, aldus spr., het reeds thans bereikte vergelijkt met het Rusland van vóór 1917, dan aarzelt men niet te ver klaren, dat er aan het Russische volk een wonder is verricht. De arbeidstijd is 6 a 7 uur per dag en voor de jeugd 4 uur, met 2 uur ambachtsonderwijs in de vakken, die zy wenschen te volgen. 1/5 gedeelte van de bevolking van Moskou had vóór 1917 geen woning; de woningruimte was 2 M3. per in woner; thans is die opgevoerd tot 15 M3. per inwoner en met alle energie werken de stootbrigades om dit nog te verbeteren. Men begeeft zich in Rusland met idealisme aan den arbeid, omdat men het gevoel heeft te werken voor de toekomst van het land. In de fabrieken hebben de arbeiders rechtszekerheid, gewaarborgd door de com missies uit de vakbeweging. Men begrijpt, dat slechts met een gezond proletariaat het socialisme kan worden opgebouwd. De ar beiders zyn verzekerd en genieten 3 weken vacantie met gratis reisbiljetten voor ge heel Rusland. Enthousiast vertelde spr. van de demon stratie op het Rode Plein in Moskou van 2.700.000 arbeiders en soldaten op 1 Mei. De Russische arbeider staat versteld, als ,^00rt. van den West-Europeeschen ar- ei er, die gebrek lydt by overvloeden, naar waarnemingen, verricht in den van Vrijdag 13 Maart gCn Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te de Bilt 772,3 m.M. te m.M. te van Hoogste barometerstand Haparanda. Laagste barometerstand Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond Zaterdag 14 Maart: Zwakke tot matige noordoostelijke wi„^ half tot zwaar bewolkt; weinig 0f neerslag; temperatuur om het vries^ 's nachts; overdag wemig verandering i„ temperatuur. 6 Weeroverzicht. Zonnig weer met koude nacht. Het hooge drukgebied over Scandinavië bleef in beteekenis toenemen en breidde zich over onze omgeving uit; de depressies namen af; ten westen van Ierland verschijnt een nieuwe, die wellicht naar de Golf vL Biscaye trekt. van Ofschoon de bewolking in Scandinavië toe nam bleef de vorst er even streng. Een ge deeltelijke opklaring gedurende den nacht heeft lichte vorst gebracht in een groot deel van ons land, België, noord-Frankrijk en west-Duitschland. In oost- en zuid-Holland valt nog sneeuw. In Frankryk is alleen in het zuiden de temperatuur vrij hoog geble ven. Ook in Schotland kwam lichte vorst voor. Alleen in noord-Scandinavië en om de Middellandsche zee vindt men krachtige winden. Onder den invloed van de afnemen de depressie in het oosten zyn nog groote afwisselingen in de bewolking mogelijk, zonder dat hier te lande neerslag van betee kenis zal vallen. De verdere opdroging in de bovenlucht verhoogt de kans op opklaring, zoodat 's nachts weer lichte vorst en overdag eeni ge zonneschijn is te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.20 uur licht op. die vernietigd worden. Spr. eindigde met een opwekking om het blad „Het Rusland van heden" te lezen. Hierna vertoonde een tooneelgroep uit Oudkarspel met behulp van spreekkoor en tableaux het Rusland van voorheen en thans. Wy bewonderden vooral de ernst en de overtuiging, waarmede deze vertooning plaats had. De film „De gelukkige jeugd", die hierop vertoond werd, is inderdaad een machtig filmwerk. De sportdemonstratie op 30 Juni te Moskou, die hierop werd uitgebeeld, is van een ongekende grootheid en getuigt van een machtig organisatie talent. Wat ons hierbij het meeste opviel was de frissche levendige blijheid van de jonge menschen. Wat de eugd in Rusland op sportgebied in zijn breede schakeering bereikt heeft, toont ons deze film, die vast stelt, dat het Rusland van heden in ieder geval veel goeds heeft Stad en OmqeMU} DE KAASMARKT. De prijzen beginnen zich, zooals wy reeds eenige weken verwachtten, in opgaande.lijn te bewegen. De hoogste markt was 21, ter wijl de gemiddelde markt 19 per 50 KG. bedroeg. De aanvoer was echter 10.000 K.G. lager dan in dezelfde week van het vorig aar toen de prijs 17 bedroeg, doch 9000 K.G. hooger dan in 1934 toen de hoogste markt 23 was en 6000 K.G. lager dan in 1933 toen de hoogste prijs f 24.50 bedroeg. De hoogere prijs van thans, in vergelij king met dien van de vorige weken, wordt zeker beïnvloed door den geringen aanvoer, doch daardoor niet alleen verklaard. De hoofdfactor is o.i. dat de handel nagenoeg over geen voorraden beschikt en zelfs niet aan de vraag naar oude kaas kan voldoen. Wy vernemen, dat enkele handelaren er reeds toe overgingen om in hun pakhuizen door verwarming een hoogere temperatuur te verkrijgen en daardoor het vocht sneller aan de kaas te onttrekken. Het spreekt ech ter van zelf, dat de op natuurlijke wijze oud geworden kaas de voorkeur verdient In hoofdzaak kan echter geconstateerd worden dat ten aanzien van de kaas voor onze zuivelproducenten een gezonde toe stand is ingetreden. JUBILEUM. Maandag 16 Maart herdenkt de heer H. J. K. Bakker, directeur van het huis van bewaring alhier, den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij het gevangeniswezen. EEN OOG VERLOREN. De heer J. Schuit te Egmond aan de Hoef had by het verrichten van timmermans werkzaamheden het ongeluk een steen m het oog te krijgen. Het oog kon niet behou den blijven en moest worden weggenomen. TER WAARSCHUWING. Gisteravond omstreeks 8 uur zagen om standers op den Kennemerstraatweg na U de Regulierslaan een ongeveer 8-jarig meisje angstig schreeuwend over den weg snellen. Bij nader onderzoek bleek, dat een in vidu het meisje lastig had willen doch door het geschreeuw van het kind op de vlucht was geslagen. Moge dit wederom een waarschuwi g zyn voor ouders om hun kinderen niet avonds zonder geleide op straat te laten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2