JluMicaties ÜHitwetdand 's Nachts opstaan ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 13 MAART 1936 Keuring voor den dienstplicht. dinsdag, 31 maart 1936: woensdag, 1 april 1936: donderdag, 2 april 1936: vrijdag, 3 april 1936: zaterdag, 4 april 1936: omvang der keuring. keuringsplicht. vrijgestelden. tijdelijk ongeschikt verklaarden. wie niet voor den keuringsraad behoeven te verschijnen. niet-verschijning na inzending geneeskundige verklaring. ONZE AMBULANCE IN ABESSINIË. de voorgestelde reisbelasting. De KEURINGSRAAD zal voor de inge schrevenen voor den dienstplicht, der lich ting 1936 dezer gemeente zitting houden te ALKMAAR in lokalen van het gebouw DE NIEUWE DOELEN", Doelenstraat 3, en wel op de navolgende dagen en uren: 9.15 uur voorm. tijd. ongeschikten 1936 en A.—BI. J.30 uur nam. Bo.—Dr. 9.15 uur voorm. Du.He. 1.30 uur nam. Hi.Ke. 9.15 uur voorm. KLMu. 1,30 uur nam. N.P. 9,15 uur voorm. R.Sch. 1.30 uur nam. Se.T. 9.15 uur voorm. V.Z. Bovenvermelde letters duiden aan de be ginletters van de geslachtsnamen der inge schrevenen. Het onderzoek omtrent de geschiktheid van personen, die nog niet zijn ingelijfd, omvat een onderzoek naar de lichaams lengte en naar het al of niet bestaan van ziekten of gebreken. Het onderzoek tot het verkrijgen van ge gevens voor hun nadere bestemming bestaat in een onderzoek naar hun algemeene prac- tische intelligentie (verstand en bevatte lijkheid). Voor zoover de Minister van Defensie het noodig acht, is ieder ingeschrevene verplicht zich te onderwerpen aan een onderzoek tot het beoordeelen van zijn geschiktheid voor den dienst in het algemeen en tot het ver krijgen van gegevens voor zijn nadere be stemming en daartoe te verschijnen op plaats en tijd, welke hem worden aangewe zen. Zij die wegens broederdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk ambt of opleiding daartoe, zijn vrijgesteld, zullen niet aan den keuringsplicht worden onder worpen. Op den ingeschrevene, die tijdelijk onge schikt is verklaard, rust de in het vorig lid omschreven verplichting nogmaals in het jaar, volgende op dat, waarin deze uit spraak geschiedde, tenzij hij inmiddels ge schikt of voorgoed ongeschikt is verklaard of van den dienst is uitgesloten. Voor den keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen: a. die zijn opgenomen in een krankzinni gen-, idioten-, doofstommen- - of blindenge- sticht; b. die doen blijken door ziekte of gebre ken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als onder a bedoeld. De hier bedoelde personen worden on derzocht op de plaats, waar zij zich bevin den, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zjjn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. Het onderzoek geschiedt door een door den Voorzitter van den keurings raad aan te wijzen geneeskundige. c. die zijn opgenomen in een rijksopvoe dingsgesticht, een tuchtschool, een gevange nis of een rijkswerkinrichting Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepa lingen als voor de categorie onder b ge meld. d. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands. Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keu ring wenschen, zich voor den keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen, voor zoo- ver zij geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om tot en met 31 Maart een dergelijk onderzoek te ondergaan van wege den garnizoenscommandant in een garnizoen of den commandant der afdee- ling mariniers te Rotterdom. e. die langer dan een maand in het bui tenland verblijven in een plaats, welke meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen. Deze ingeschrevenen kunnen niettemin zoo zij keuring wenschen, zich bij den keu ringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zy kunnen bovendien op de hiervoor aan gegeven wyze met een eigenhandig getee- kend verzoekschrift vragen om het onder zoek voor een anderen keuringsraad te on dergaan. die een geestelijk of een godsdienstig- tnenschlievend ambt bekleeden of tot zoo- anig ambt worden opgeleid in den zin van art. 10 der wet. Deze ingeschrevenen kunnen zich even wel, indien zij dit wenschen, aan het on derzoek voor den keuringsraad onderwer pen. g. die als vrijwilliger behoort tot de landmacht uitgezonderd den vrljwiM- gtn landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Voor den ingeschrevene, op wien de ver plichting rust voor den keuringsraad te verschijnen, doch die aan den raad een ver klaring zendt, welke den raad voldoenden grond geeft om den ingeschrevene voor goed of tijdelijk ongeschikt te verklaren, komt bedoelde verplichting te vervallen. De verklaring moet op of na 1 Maart zijn afgegeven, bij voorkeur door TWEE ge neeskundigen, en worden ingezonden zoo spoedig mogelijk nadat de ingeschrevene is opgeroepen om voor den keuringsraad te verschijnen. Adres: Voorzitter Keuringsraad, stadhuis, Alkmaar. Uit de verklaring moet, zoo mogelijk, blijken: a. dat de ingeschrevene met geslachts naam, voornamen en leeftijd aan te duiden voorgoed of tijdelijk ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld; b. de aard en de graad van de ziekte of het gebrek, op grond waarvan de onge schiktheid aanwezig wordt geacht, alsme de de bezwaren, door de ziekte of het ge brek veroorzaakt. KEURING ELDERS. (Verschijning voor een anderen Keuringsraad). Zij, die niet in deze gemeente of in de onmiddellijke nabijheid woonachtig zijn, kunnen zich elders aan de keuring onder werpen. Daartoe richten zij vóór 22 Maart a.s. on der opgave o.m. van de gemeente van in schrijving, een verzoek, op ongezegeld pa pier (gefrankeerd) aan: den Voorzitter van den Men Keuringsraad te Overveen, Oran je Nassaulaan 102. HERKEURING. Ten aanzien van eiken ingeschrevene, omtrent wien de keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den keuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd: a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor de gemeente ingeschreven personen of hun wettigen vertegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aanneme lijke in het verzoekschrift omschreven gronden en uiterlijk den tienden dag na den dag waarop de uitspraak in het open baar is medegedeeld, zijn ingeleverd bi] den burgemeester der gemeente, waar de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht ingeschreven is. Verschijnt de ingeschrevene niet voor den herkeuringsraad, dan wordt de aan vraag, indien zij is gedaan door den inge schrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn wettigen vertegenwoordiger, als ver vallen beschouwd, behoudens de door de Kroon vast te stéllen uitzonderingen. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. WENSCHEN OMTRENT INLIJVING ENZ. De voorzitter van den keuringsraad ver zamelt tijdens de zitting gegevens omtrent de indeeling. De ingeschrevenen hebben bij de keu ring de gelegenheid hunne wenschen met betrekking tot de inlijving, het garnizoen en het tijdvak van inlijving kenbaar te ma ken. De ingeschrevene kan den voorzitter eene schriftelijke verklaring ter hand stel len, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid be zit. Met de wenschen kan evenwel slechts re kening worden gehouden voor zoover de dienstbelangen het toelaten.. AFKEURING ENZ. DOOR BEDROG. Art. 24 en 48 der Dienstplichtwet. Blijkt, dat iemand voorgoed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt de desbetreffende uitspraak door den mi nister vervallen verklaard en wordt de persoon, wien het geldt, geplaatst in de verhouding tot den dienstplicht, waarin hij zou hebben verkeerd, indien hij niet onge schikt verklaard was. STRAFBEPALINGEN. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste hon derdvijftig gulden wordt gestraft: a. hij, die niet voldoet aan de op hem rus tende verplichting, zich aan een keuring te onderwerpen en daartoe te verschijnen op plaats en tijd, welke hem worden aangewe zen; b. degene, die de in verband met deze wet van hem gevraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden wordt gestraft hij, die op zettelijk een der in het vorige lid bedoelde feiten pleegt. ARTIKEL 206 WETBOEK VAN STRAFRECHT. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: le. hij die zich opzettelijk voor den dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken; 2e. hij die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenisstra] van ten hoogste zes jaren opgelegd. Alkmaar, 13 Maart 1936. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. HINDERWET. Bü besluit van 12 Maart 1936 is aan: a. den heer C. J. Rood, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een bakkerij, door het bijplaatsen van 2 electro-motoren, resp. van 1 en 2 P.K., voor de aandrijving van een amandel en een deegmachine in het perceel Overdiestraat nr. 73, alhier; b de N.V. American Petroleum Company te 's Gravenhage, vergunning verleend tot het oprichten van een ondergrond- sche benzine-bewaarplaats met aftap inrichting achter en ten behoeve van het perceel Kanaalkade nr. 55, aan de zijde van de Paardenmarkt, alhier. Alkmaar, 13 Maart 1936. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente A. van 30 Januari j.1., waarbij zijn vast gesteld: le. Eene verordening tot wijziging van de Instructie voor het personeel aan de gemeentelijke Avondschool voor lager nijverheidsonderwijs en aan de School voor voorbereidend middel baar technisch onderwijs (gemeente blad Nr. 1513); 2e. Eene verordening tot wijziging van de Verordening voor de gemeente lijke Avondschool voor lager nijver heidsonderwijs (gemeenteblad Nr. 1514). B. van 23 December 1935, waarbij is inge steld een woningbedrijf en waarbij is vastgesteld een verordening tot wijzi ging van de verordening op het beheer der gemeentebedrijven door toevoeging daaraan van het woningbedrijf (Gem. blad Nr. 1515). Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter gem.- secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk Jegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 12 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Van Addis Abeba naar Dessié. (Nadruk verboden.) Ik neem hier het verhaal van onzen karavaantocht van Addis Abeba naar Des sié weer op en heb nog de laatste dagen, die zeer zwaar bleken te zijn, te vermelden. Vooral Zaterdag 25 Januari was een moeilijke dag. We vertrokken 's morgens om 7 uur uit ons bivak en moesten 's mid dags een pas overtrekken van 35 a 3700 M. hoog. De weg er heen, door diepe dalen omhoogslingerend, was prachtig. Het heele dal vol kleurige bloemen, zoodat men zich in de Alpen waande. Een soort Alpenro zen, vlier, meidoorn, etc., alles volop in bloei en daarin een heir van vogeltjes. Eén soort leek precies op onzen nachte gaal, alleen heeft hij zijdelings twee witte veertjes in zijn staart. Verder blauwe ek sters, graspiepers, leeuwerikken, na tuurlijk ook vele onbekende soorten. Waar schijnlijk maken vele Europeesche vogel soorten hier haar winterkwartier. Halverwege onze dagreis begon de mist op te komen en een uur later de regen. Ik had er alles op gezet, nog dien avond in Dessié te zjjn, maar niemand, die ons af standen kon zeggen, 'k Heb het zeker wel tien maal laten vragen. De een zei morgen vroeg; de ander: als de zon ondergaat; een derde: nog 3 uur! En we waren zoo koud en zoo nat! Eindelijk begon het donker te worden en wilde ik kamp laten maken. Toen bleken onze ezels met tentmateriaal een paar uur achter te zijn geraakt. We gingen toen maar onder een klipje zitten! Even later kwam onze Nagadras opdagen en zeide, dat zijn eigen toekoel (huis) in de buurt was. In donker hebben we daar op nog een half uur getrappeld en bereik ten toen zijn huis. Men stelle zich voor 'n cirkel van ±15 M. middellijn. Een zware boomstam in het midden, die de palen steunt, die centraal er aan bevestigd zijn als dak. De zijkanten zijn houten palen, welker tusschenruimte opgevuld is met leem, mest en stroo. Een tusschenruimte van 4 M. langs den rand is afgeschoten met takken en balken. Te rweerszüden van de deur komt daar des nachts het vee te staan. Verder is achter de keuken en ter zijde de „slaapkamer" op 1 'A M. van den grond op wat balken gemaakt. Er voor slapen de bedienden en eenige vrou welijke slaven. In de middenruimte is het vuur, op den grond van hout gemaakt. Er is geen rookuitlaat, zoodat na korten tijd alles dik is van den rook en ik van tijd tot tijd naar buiten moest om wat frissche lucht te happen. Maar mijn jas, broek en schoenen konden tenminste drogen en dat had dit voordeel, dat je de koude uit je rug kwijt raakte. Ondertusschen werd achter ons een koe gemolken en wat kippen van haar eieren ontdaan, zoodat we een en ander onmid dellijk verorberen konden. Verder kregen we voor den honger wat geroosterde gerst en wat gerstebier als drank. Eindelijk kwamen om half 8 onze tenten aan. De Nagadi dropen van het water. Hoe deze menschen dit zware leven verdragen kunnen is me een raadsel. Kletsnat hokten ze wat bij elkaar, warmden zich bij een vuurtje buiten onder een afdakje en gin gen daarna onder een stuk zeil buiten sla pen en den volgenden morgen liepen ze, in die koude, weer frisch en vroolijk rond. Wij, Europeanen, zouden al lang van ont bering gestorven zijn. Wij sliepen dien nacht in een fluks op gezette tent alle drie bij elkaar want wij moesten den volgenden morgen weer vroeg op. De muilezels waren nog kletsnat, zoodat ik een half uur later liet vertrekken om de ruggen niet te beschadigen en, zooals de afspraak met Dr. Winckel en Ir. de Vries was, de karavaan zou buiten Dessié wach ten, omdat ik niet wist of de Italianen Des sié zouden bombardeeren, we mochten in ieder geval niet te Dessié kampeeren. Om half 11 kregen wij Dessié in zicht. Toen was het zoeken naar onze ambulan ce. Eindelijk aan de andere zijde van Des sié zagen wij de Hollandsche vlag wappe ren. Je weet niet, hoe goed het doet, na zoo'n tijd je eigen vlag weer te zien. Ik zond direct iemand terug om de kara vaan te doen optrekken. Om 1 uur waren Nachts moeten opstaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Boenen, Duizeligheid, Hoofdpijnen, Verlies van Energie, Branding en Krampen kunnen net gevolg zijn van slechte werking van de NÏEREN. Het doktersrecept Cystex voor komt, gegarandeerd, minder goed werken van de NIEREN en geeft in 8 dagen volledige voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem vandaag nog Cystex, Uw apotheker of drogist neeft het. we bij onze ambulance, die in tenten ge legerd was om het Missiehuis der Lazaris ten, een Fransche monnikenorde. We had den nog niets gegeten dien morgen en kre gen hier gelukkig een paar pannekoe ken. Om 3 uur was mijn karavaan er nog niet en ging ik met Ir. de Vries terug om ze op te drijven. Het was ruim 2 uur rijden naar de vlakte, waar ze voorloopig ge kampeerd waren. Het had nog heel wat voeten in de aarde om alles opgeladen te krijgen, maar even over vijven waren wij voor den afmarsch gereed en ging het in vluggen stap stadwaarts. Hier was echter de oorlogstoestand in getreden en dat hield in, dat na zonson dergang niemand meer Dessié binnen mocht. Echter was mij de verzekering ge geven, dat dit voor ons geen beletsel was, omdat de betrokken posten van onze komst op de hoogte waren gebracht. De douane liet mij dan ook door. Doch een halve K.M. verder kwam ik aan den hoofdpolitiepost en daar hield men mij aan, daar men niet van onze komst ver wittigd was. Een kwartier lang heb ik staan betoogen en met mijn papieren staan zwaaien en eindelijk scheen men te be grijpen, wie wij waren en onze karavaan werd doorgelaten, maar... ik werd aan gehouden. Ik gaf aan ons militaire escorte aanwij zing, waarheen ze zich moesten begeven naar de Lazaristen en ik wachtte kalm tot alle muilezels van ons escorte ge passeerd waren. Toen wilde men mij op sluiten! Doch ik liet de kerels, die mijn teugels tot dat doel dorsten aan te raken, mijn karwats op hun knuisten voelen en na ongeveer drie kwartier kwam ik in tele fonische verbinding met iemand van de regeering en daarop werd ik met vele verontschuldigingen doorgelaten. Mijn ka ravaan dacht ik natuurlijk thuis! Toen ik om 8 uur boven kwam: géén karavaan! De lieden, die ik 's middags had uitge stuurd, waren eenvoudig een uurtje blijven eten en praten en waren toen terugge keerd. En de karavaan zat beneden 'n eind je buiten Dessié. Alles is echter nog in orde gekomen en wij zitten dus thans te Dessié. Daarna ving overleg aan, hoe onze werkzaamheden in te deelen. Wij overleg den met Holland en met den Negus, zonder ons echter bij dezen op te dringen. Ook richtten wij ons tot Dr. Junod, die steeds met Genève in verbinding staat en die ons seinde, dat hij naar ons toe kwam. Ik eindig dit schrijven Dinsdag 4 Fe bruari. Wij hadden hier een kleinigheid uitgepakt van onze medicijnen om wat polikliniek te kunnen houden. Er kwamen al vrij veel menschen! Aan den linkervleugel van het Ethiop. leger schijnt een opstand te hebben plaats gehad, die echter, volgens berichten hier, alweer bedwongen is. De opstandeling was een zekere Ras Heiloe. Hij is verslagen en zit nu gevangen op het zadelplateau, waar wij langs kwamen. „En fers", zijn heele beenen vol ijzeren ketenen, is hij, volgens 'n Abess. geestelijke, die het ons vertelde, bezig „af te sterven" d. w. z. hij mag noch kan zich verplaatsen; door het zware ijzer is elke bloedcirculatie onmogelijk; in drek en vuil en door gebrek aan licht en lucht zal hij in enkele weken of maanden wel dood zijn! Zes jaar geleden kreeg men hier nog den giftbeker; dit is nu veranderd in dit langzaam laten afsterven. Toch wel moderner opvattingen!!! Inmiddels is een regeling getroffen, hoe wij werken zulleh: Dinsdag a.s. gaat Dr. van der Does weg en ik een paar dagen later met den Keizer. dr. VAN SCHELVEN. MET 1 CENT OP ZAK. Zwervende jongelui aten wel maar betaalden niet. Sinds gisteravond heeft in Amsterdam een drietal zwervende jongemannen, wier leeftijd varieerde van 21 tot 27 jaar, gratis onderdak gekregen. Doelloos slenterden ze door de straten, te zamen in het bezit van de kapitale som van één cent. Het voe dingsprobleem hebben ze niettemin opge lost. Als het etenstijd werd, gingen ze een of andere eetgelegenheid binnen en be stelden dan verschillende gerechten. Als ze voldoende gegeten hadden en het op be talen aankwam, kwamen ze er rond voor uit, dat ze arm waren als kerkratten. Soms liep het goed af, maar een anderen keer zag het er leelijker uit. Woensdagavond maakten ze kennis met de politie van het bureau Warmoesstraat. Toen is het nog goed voor hen afgeloopen. Gisteravond hadden ze in een cafetaria in het centrum der stad een vertering ge maakt van bijna vier gulden. De politie van het bureau Singel werd er bij ge haald. Die zag natuurlijk ook geen kans, uit het armzalige drietal zoo'n groot be drag te halen. Daar ze er evenwel van op de hoogte was, dat de delinquenten reeds eerder op een dergelijk onregelmatige wijze aan een diner gekomen waren, be greep ze ook, dat het zoo niet kon blijven duren. De drie jongemannen zonder te huis, zonder kapitaal, zonder toekomst, werden uitgenoodigd mee te gaan naar het bureau Singel. Daar hebben ze ieder een kamer gekregen, weliswaar sober gemeu bileerd en stevig afgesloten, maar toch verwarmd Vandaag zullen ze ter beschikking wor den gesteld van den officier van justitie. Daar ze geen woonplaats konden opgeven, bestaat de mogelijkheid, dat tegen hen ook een vervolging wegens landlooperij zal worden ingesteld. Adres van den Nederlandsohen Bond van Touringcarsonder nemers. De Nederlandsche Bond van Touringcar- ondernemers heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gericht in verband met de ontworpen reisbelasting. In dit schrijven wordt betoogd, dat ver hooging van de reiskosten een onmiddel- lijken teruggang van het aantal reizigers ten gevolge heeft en dat met dit effect de reisbelasting ook vermindering van werk gelegenheid zal opleveren. Hotelhouders en restaurateurs zullen hiervan eveneens den terugslag ondervinden. De Bond verzoekt de Kamer haar goed keuring aan dit wetsontwerp te onthouden, en mocht zij hieraan niet kunnen voldoen, het daarheen te leiden, dat geen belasting zal worden geheven over de eerste zes dagen van een reis. FELLE BRAND TE HAARLEM. Een groote vlammenzee. Gisteravond omstreeks kwart over elf is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een opslagplaats van meubelen en auto- onderdeelen van den heer Hovenier aan de Houtmarkt te Haarlem. Het vuur, dat gretig voedsel vond in een groote partij autoban den, greep buitengewoon snel om zich heen en binnen enkele minuten was het geheele pand één vlammenzee. De brandweer bestreed het vuur met vijf stralen, waarvan vier op de waterleiding en één op de motorspuit Zij wist te voorko men, dat de belendende perceelen door de vlammen werden aangetast waarvoor aan vankelijk groot gevaar bestond. De brand is ontdekt door den eigenaar van de naastgelegen garage,, welke twee maanden geleden grootendeels uitbrandde. De opslagplaats was na een half uur ge heel uitgebrand. Om acht uur was de heer Hovenier oog binnen geweest om zijn vrachtauto te halen. Het pand was verzekerd, de opgeslagen goederen echter niet ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. De 17-jarige kantoorbediende C. Blom te Sassenheim moest even een boodschap per rijwiel doen. Aan de Ziandslootkade geko men, deed hij een val. Toen hy thuis kwam, gevoelde hij zich niet geheel wel. Een ge neesheer constateerde een lichte hersen schudding. In den loop van gisteravond ver ergerde zijn toestand echter en reeds van nacht overleed hij aan de gevolgen van den vaL POSTAMBTENAAR PLEEGDE FRAUDE. Verduisterd bedrag op 2000 geschat Op het postkantoor te Alphen aan den Rijn heeft een ambtenaar in dienstbetrek king fraude gepleegd. Men schat het ver duisterde bedrag op circa 2000. De fraude werd gistermiddag door den directeur ont dekt Na verhoor door de politie is de ver dachte in arrest gesteld. Omtrent de wijze, waarop de fraude werd gepleegd, kon de politie nog geen nadere mededeelingen ver strekken. PIET HOLMAN OVERLEDEN. Bekende cabaretartist. Gisteren is te Amsterdam plotseling over leden de bekende conferencier, liedjeszan ger en humorist Piet Holman. Piet Holman was in 1886 te Amsterdam geboren. Hij zou eerst zijn vader als anti quair opvolgen, maar ging al spoedig deel uitmaken van het gezelschap Pisuisse. La ter, al reeds lang voor zich zelf begonnen en bekend als een uitstekend man van het vak, stichtte hij het gezelschap De Witte Raaf waaraan ook Otto Zeegers en Dassi verbonden waren. Per auto trok het gezel schap door stad en land tot.... het wegen3 financieele moeilijkheden ontbonden werd. Den laatsten tijd trad Holman vrij regel matig op in het nieuwe Amsterdamsche variété-theater Arena aan den Nieuwendijk. Woensdagmorgen bleek hij in het hotel, waar hij tijdelijk zijn intrek had genomen, plotseling overleden aan de kwaal, waaraan hij sinds eenigen tijd leed. Het heengaan van den knappen artist zal zeker onder zijn vele vrienden levendig be treurd worden. KINDERMOORD. Pasgeborene door verstikking om het leven gebracht. Begin Februari ontdekt de Marechaussee te Well (L.), dat ee npasgeboren kind van de ongehuwde moeder W. te Wellerlooi was verdwenen. Onmiddellijk werd aan misdaad gedacht en de marechaussee ging tot ar restatie over van het meisje en haar 54- jarigen vader B. W. Beide personen werden naar 's-Hertogenbosch gebracht. Het meisje werd na verhoor weer vrij gelaten. Ondanks de ontketenis van den vader werd deze in het huis van bewaring opge sloten. Thans heeft hij een volledige beken tenis afgelegd. Volgens zijn verklaring heeft hij het pas geboren kind van zijn dochter door verstik king om het leven gebracht, waarna hij het lijk onder het kippenhok heeft begraven achter zijn woning. Daar is het kinderlijkje, dat van het mannelijk geslacht was, door de Marechaussee inderdaad gevonden. Tegen den vader zal een vervolging wegens moord worden ingesteld. DE WERELD-JAMBOREE. Vogelenzang Is uitverkoren. Naar wij vernemen, staat thans definitief vast, dat de Wereld-jamboree 1937 te Bloe- mendaal-Vogelenzang zal gehouden worden. Over een ondergeschikt punt, de jamboree betreffende, dient nog een beslissing te wor den genomen in de vergadering van den ge meenteraad van Bloemendaal van 19 dezer. Een zeer groote deelneming uit alle landen voor deze jamboree mag verwacht worden, hetgeen gebleken is uit het dagelij ksch con tact, dat tusschen het Internationaal Bureau der Padvinders te Londen en het Neder landsche Hoofdkwartier bestaat.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9