JUiadetu&aek De van oudsberoemde en beproefde JkotUMciaal 7 Nederlandsch-lndië en de Marine blijft ongeëvenaard: als wond-middel, als wrijf "middel, als huid "middel. Vraagt nu eens hei beproefde huismiddel CADENA (Penaal) aan Uw winke» De belangentegenstellingen van de mogend heden in Oost-Azië. PETTEN Onze Eerste Maart-Opgave. Welke Vermenigvuldiging? De door ons bedoelde som, dje al spoedig diverse goede oplossingen bracht, zag er als volgt uit: 47281 56293 141843 425529 94562 283686 236405 2661589333 Stand der ljjst per 1 Maart. Aan 't hoofd der lijst stonden op 1 Maart: W. C. Einwachter 120 p., R. Smids 102 p., Mej. Pastoor 101 p., J. Jansen 97 p., Mej. A. v. Nienes 95 p., Wed. Schagen en Mej. G. Hoogland 88 p., Mej. L. v. Ossen bruggen 66 p., Mevr. Hassels 58 p., P. Haasbroek 52 p., F. Trijbetz 32 p., H. Schiphorst 30 p., D. A. Wittop Koning en P. Kuiper 28 p., J. L. J. v. Oeveren 26 p., Mevr. Eecen 24 p., P. Meijer 22 p., C. Blankendaal 21 p., J. F. de Waal, A. v. Dijk en Mevr. Bruinvis 18 p., J. Joustra 14 p. en verder een groot aantal met min der punten. Om voor den Maartprijs in aanmerking te komen moet men minstens 3 goede Maart-oplossingen inzenden. Onze Nieuwe Opgave. (No. 2 der Maart serie). Een léttergreep-puzzle. Wij laten hieronder 70 lettergrepen vol gen waaruit de 19 woorden kunnen ge vormd worden die voldoen aan de om schrijvingen. Heeft men de juiste woorden onder elkaar satan dan moet men maar eens lezen wat op de le rij en 6e rij van boven naar beneden gelezen, staat. Lettergrepen. a be bi bo boci cot di dig dig dra e e er,es ex fon gant ger gus ha ham in ki ki li lis lo luw me me mo ne ne nis no o oe pe pe ra re re ren rie ru san so ta ta ta te tein ter ter ter ter tér tie tie tie to tra va ven ven ver ver wa zwa Omschrijvingen: 1 gebouw aan den Ber- gerweg. 2. tusschenkomst 3 term uit de reken kunde 4 versiering met doeken of kleeden 5 buitensporig 0 let goed op 7 lengtemaat 8 politieke richting 9 muziekterm (nadruk kelijk) 19vogel 11 eerherstel 12 onverglaasde gebran de klei 13 lust elk kind graag 1 4verontwaardiging 13 onnoodig 16 woont in Groenland 17 spuit het water om- hoog 1 8geleerdheid 19 doet aan Abessinië denken. Oplossingen (2 p.) van woorden en zin, liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiter lijk tot Vrijdag 20 Maart 12 uur aan den Puzzle Redacteur van de Alkmaarsche Courant. want dit is het bijzondere voordeel van Akker'i Kloosterbalsem een verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking zonder litteekens en tegelijkertijd een won dere uitwerking op spieren, weefsels en ge wrichten. Daardoor bijzondeT doelmatig bij kneuzingen en dergelijke verwondingen. Als wond-middel onmiddellijk verzachtend, zuiverend en genezend bij oude en nieuwe wonden, zweren, brandblaren, ontvellingen, insecten-beten, uitslag, dauwworm, zonne brand, wintervoeten, winterhanden, schrale huid, springende handen, doorrijden en won de- of doorgeloopen plekken, aambeien, enz. Als wrijfmiddel ongeëvenaard tegen pijn in spieren en gewrichten, rheumatische aan doeningen, spit in den rug, stijve nek, spier- verrekkingen, stramheid, in de ledematen, zadelpijn, verstuikingen, heupjicht, enz. enz. Overal verkrijgbaar 1 Doosje van 10 Gram 35 cent, Potten van: 85 Gram 68'/j cent, 50 Gram i 1.04 en 100 Gram 1.83. De groote potten sijn voordeeliger I Snijwond.n Kh.amatUk WARE GROOTTE VCT gemeester afwijzend stond tegenover het N.C.C., had het hoofdbestuur, dat perplex stond, ons geadviseerd om dat aan het N.C. C. bekend te maken en buiten den burge meester om steun in natura te ontvangen. Na uitvoerige bespreking werd hiertoe be sloten. Besloten werd om geen gebruik te maken van den humorist Ros uit Amster dam, die (teeken des tijds) bijna voor niets op vergaderingen wil voordragen enz. De afdeelingskas is ledig, constateerde de secretaris. De heer L. Denneman verklaar de namens de kascommissie, dat de reke ning was goedgekeurd. In de vacture A. Schouten werd de heer Th. Willems als bestuurslid gekozen. Be sloten werd om aan B. en W. goedkeuring te vragen voor uitgifte van 2000 loten a 10 cent. In bespreking kwam een verzoek van eenige leden om steun te mogen ont vangen. De werkverschaffing levert wel een loon op, doch men houdt belasting af> dreigt met ontslag als men geen ziekengeld betaalt enz. Er is geen sprake van dat men hier, met de hooge huishuren, kleeding of schoeisel kan koopen. Na uitvoerige bespreking werd besloten om een bedrag aan het hoofdbestuur vragen, om althans de grootste gezinnen helpen. Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering V. V. V. in café-Vriesman alhier werd een leden vergadering gehouden van de plaatselijke vereeniging V. V. V. Na de opening werd de rekening over 1935 vastgesteld, waaruit bleek, dat de in komsten hebben bedragen 246,46 en de uitgaven 171,24, batig saldo alzoo 75,22. Daarna volgde na eenigë discussie vast steling van de statuten der vereeniging, nadat op voorstel van den heer mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, eenige kleine wijzigingen waren aangebracht. Bij de rondvraag werd gewezen op den slechten toestand, waarin het voormalige raadhuis verkeert. Besloten werd voor het a.s. seizoen eenige herstellingen aan dit gebouw aan te brengen. .Op voorstel van den heer Roozing werd vervolgens besloten op het strand een bord te plaatsen, waarop te vermelden de hoog- en laagwaterstanden. Hierna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12