de Lange &de moraaz: Jlqmda 1 pond met pond mtws&wmF- BANKIERS ie ALKMAAR SINDS luMicaties Uutwtand TxoiÜHciaal 1lieuws Stad w Omoewuf OUDKARSPEL SCHAGEN KOEDIJK Extra aanbieding: Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Jeugd in nood (dram.); hoofdrollenFranchot Tone, Jean Muir, Ann Dvorak. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ro- berta (operette); hoofdrollen Irene Dunn, Fred Astaire, Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De wereldreis van de K XVIII, 20.000 mijlen over zee. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 uur, half 5 en half 8 voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond t/m. Woensdag, hoofdnummer De melkboer (kom.) hoofdrollen Harold Lloyd, Adolphe Menjou, Helen Mack, Dorothy Wilson. Toe gang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 14 Maart. 8 uur, café De Graanhandel, propaganda- avond Jeugdbond voor onthouding. 8.30 uur, De Unie, gemaskerd sporthal. SCHOUW OVER DE WEGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS brengen \er openbare kennis, dat de, over eenkomstig artikel 10 van het „Wegen reglement Noordholland" te houden schouw over de wegen zal plaats hebben op 30 MAART 1936. Alkmaar, 14 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. v. KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BRAND OP MOTORSCHOKKER. Scheveningsche reddingboot vaart uit, doch behoeft geen assistentie te verleenen. Hedennacht ongeveer vier uur is brand uitgebroken op den motorschokker UK 24, schipper J. Bakker, welk schip zich juist voor de Scheveningsche kust bevond. De vlam sloeg in het zeil, wat vanaf de kust werd waargenomen. De Scheveningsche reddingboot van de Z.H.R.M. vertrok direct ter assistentie. Bij het schip aangekomen, was de bemanning den brand reeds meester. De brand was ontstaan door een explosie in de machinekamer. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. BRAND IN DEN HELDER. Fotozaak uitgebrand. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de fotozaak van de firma Krul, Koningstraat 21 te Den Helder. Hét vuur is ontstaan in een werkkamer, welke zich achter den winkel bevond en verspreidde zich snel naar de gang, die zich tusschen dit vertrek en het atelier bevindt. Enkele minuten na het alarm bevond zich reeds de slangenwagen der politie ter plaat se, die met twee stralen, waarvan een aan de voorzijde en een aan den achterkant van het perceel water gaf. Er ontwikkelde zich veel rook, die het vinden van den vuurhaard aanvankelijk bemoeilijkte. Men vreesde dan ook voor uitbreiding. Het bleek evenwel, dat de beide spuiten van Hr.Ms. Wachtschip, die eveneens arri veerden, geen water behoeften te geven en nog voor vijf uur was men het vuur mees ter De werkkamer is geheel uitgebrand, evenals de gang. Het atelier zoowel als de winkel en de bovenverdieping ondervonden ernstige wa terschade, evenals een kapperszaak, welke naast het perceel zich bevindt. De firma Krul is verzekerd. WAARSCHUWING. Reeds dikwijls is te Groningen en elders door de politie gewaarschuwd tegen onder nemingen en personen, die premie-obliga ties, premieloten en fondsen tegen afbeta ling te koop aanbieden. In dit verband geeft de commissaris van politie te Groningen in overweging, alvorens in relatie te treden met A. Nijboer, wonen de te Tolbert, gem. Leek, die als vertegen woordiger optreedt van het Universeel Trustkantoor, gevestigd te Amsterdam, War mondstraat 157, bij hem, commissaris van politie te Groningen, nadere inlichtingen in te winnen. N.S.B.-ERS GEARRESTEERD. Wegens verspreiding van soc.-dem. beleedigingen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn door den Haag strooibiljetten in de brievenbussen gestopt door propagandisten van de N.S.B., waarop een plaat overgedrukt was uit de „Notenkraker" van 18 Febr. 1933, bijblad van „Het Volk", weergevende de figuur van dr. Colijn met bloedbesmeur- de handen, benevens een vers en een arti kel uit hetzelfde blad overgenomen, waar in de bomaanval op „De Zeven Provinciën" in voor ons gezag beleedigende termen wordt gehekeld en belachelijk gemaakt. In dit strooibiljet worden hieraan verschillen de conclusies vastgeknoopt wat de S.D.A.P. wel mag in Nederland en de N.S.B. niet. De Haagsche politie heeft wegens belee- diging van minister Colijn verschillende N.S.B.-propagandisten op straat aangehou den en naar het politiebureau overgebracht. Zij zijn later vrijgelaten. Een aantal strooi biljetten is in beslag genomen. Proces-ver baal is opgemaakt op grond van de nieuwe wettelijke bepalingen, waarbij beleediging van de regeering en autoriteiten strafbaar is gesteld. Ten tijde, dat de „Notenkraker" deze serie beleedigingen aan het adres van minister Colijn en de regeering afdrukte, bestonden de betreffende wetsartikelen nog niet. Het merkwaardige feit zal zich dus misschien voordoen, dat N.S.B.-propagandisten gestraft zullen worden voor de verspreiding van be leedigingen, door S.D.A.P.-ers bedreven. Ook de chef van het Amsterdamsche poli tiecorps heeft in den loop van den dag den verschillenden bureau opdracht gegeven op te treden tegen de verspreiders van dit strooibiljet en tegen hen proces-verbaal op te maken. DR. WILLEM MENGELBERG. Op 22 Maart te Amsterdam. Naar wij vernemen is de gezondheids toestand van dr. Willem Mengelberg, die sinds eenigen tijd op zijn buitenverblijf te Zuort bij Ziirich in Zwitserland vertoeft, zeer goed. De dirigent geniet in het heerlijke Zwit- sersche landschap vooral gedurende de laatste dagen van prachtig voorjaarsweer. De volgende week zal hij uit Zuort ver trekken en na een kort oponthoud te Lu- zern naar Nederland terugkeeren. Op Zon dag 22 Maart zal dr. Mengelberg te Am sterdam aankomen, waar hij op 26 Maart a.s. weer het concert van het Concertge bouworkest zal dirigeeren. RELLETJES IN DE JORDAAN. Politie houdt de menigte in bedwang. Zooals eiken Vrijdag werd er ook gister avond in Amsterdam druk gecolporteerd. De avond is tot ongeveer half elf in de Jordaan rustig verloopen. Er werd wel ge colporteerd, maar dit heeft geen aanleiding gegeven tot eenige ordeverstoring. Echter plotseling, na afloop van de com munistische vergadering in „Bellevue", ver anderde het tooneel. Er kwamen samen scholingen, naar de surveilleerende agenten in de Tuinstraat werd met steenen ge gooid.'Toen er spoedig assistentie gearri veerd was in den vorm van een uitruk- auto en politiemotoren, werd in de Tuin straat van eenige balken en planken, die uit een huis, dat afgebroken wordt, waren ge haald, een soort barricade opgericht. Uit de ramen werden flesschen en met water naar de politie geworpen, waarop deze met re volverschoten antwoordde. Ook in de Madelievenstraat en in de Slootstraat werden eenige charges uitge voerd, waarbij flinke klappen werden uit- gtdeeld. De politie had de menigte spoedig verspreid en daarmede keerde ook weldra de rust terug. De bewoners zelf droegen de planken, die over de straat waren gewor pen, weer weg. Tegen half twaalf was alles weer kalm en behoorde dit opstootje tot het verleden. RUMOERIGE STEENZETTERS. Te Amsterdam. De N.V. Foltu, handel in bouwmaterialen aan de Valkenburgerstraat te Amsterdam, heeft een' conflict met steenzetters. Toen gistermiddag eenige leden van het perso neel van deze firma met een auto naar hun woning zouden gaan, werden zij in deze straat aangehouden door de steenzetters, die hen aanvielen en mishandelden. Zij vernielden bovendien de banden van den wagen en maakten den motor onbruikbaar. Toen de politie verscheen, namen zij in een andere auto de vlucht. De politie zorg de ervoor, dat het personeel der firma verder ongestoord naar huis kon gaan. DE EXAMENS M. O. GYMNASTIEK. Minister Slotemaker's conclusie naar aanleiding van den ongunstigen uit slag. Op vragen van het Tweede Kamerlid IJzerman betreffende mededeeling van de conclusies van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen naar panlei- ding van het onderzoek naar den uitslag Va^J^t?en laatsten tijd gehouden examina middelbaar onderwijs gymnastiek, heeft Van onderwijs, kunsten en wetenschappen geantwoord: 1. Overeenkomstig zijn toezegging heeft de ondergeteekende nagegaan, welke con clusies zijn vast te stellen naar aanleiding van de resultaten, welke het onderzoek in zake den ongunstigen uitslag van de akte examens middelbaar onderwijs lichame lijke opvoeding in de jaren 1934 en 1935 heeft opgeleverd. 2. Hij heeft er geen bezwaar tegen van die conclusies mededeeling te doen.' Zij komen hierop neer, dat de ongunsti ge uitslag eenerzijds te wijten is aan on voldoende voorbereiding van een deel der candidaten en anderzijds aan den strengen maatstaf, welken de examencommissie, uit vrees voor een daling var het peil der examens,'die van deze onvoldoende voor bereiding het gevolg dreigde te worden, althans voor sommige onderdeelen heeft aangelegd. Verwacht mag worden dat opleidings inrichtingen, welke tot dusver te dien op zichte te kort schoten, voortaan meer rekening zullen houden niet de eischen, welke voor de akte middelbaar onderwijs redelijkheidshalve moeten worden gesteld. Verder zijn de algemeene beoordeelings- normen aan de hand van de in de vorige jaren opgedane ervaringen gewijzigd. Maatregelen zijn genomen, opdat het gevaar, dat tegenover de candidaten on billijkheden zouden kunnen worden be gaan, worde voorkomen. SIGARETTENPAPIER GESMOKKELD. Door de Hoornsche politie is in samen werking met ambtenaren der rijksbelas ting een Amsterdammer aangehouden, die trachtte 1100 boekjes ongebanderolleerd sigarettenpapier de stad binnen te smok kelen. De geheele voorraad is in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. De aangehoudene bleek een goede bekende van de politie te zijn. Crisis-comité. Door het crisiscomité A is van het hoofdcomité nogmaals een zending ont vangen en aan de minderbedeelden uitge reikt. Het Plan van den Arbeid. Door den Nederlandschen Tuinders- bond afdeeling Oudkarspel was Woens dag een vergadering belegd, met als spre ker den heer W. van Dok uit Wijk aan Duin, die behandelde „Het Plan van den Arbeid". Spreker behandelde voornamelijk de landbouwparagraaf uit dit plan en wees er op dat verschillende landen tijdens den oorlog den landbouw verwaarloosden. In Nederland verwaarloosde men de in dustrie in dien zin dat men geen rekening hield met de 100.000 menschen die er elk jaar bijkomen, en de landbouw paste zich aan aan de behoefte van het buitenland. Toen de andere landen zich te dien op zichte herstelden, kwam de geweldige te rugslag voor den landbouw. Ook de graanpolitiek van o.a. Rusland en Amerika had slechte gevolgen voor den akkerbouw. De eene bedrijfstak tastte de andere aan. Men stelde de productie-capa citeit in landbouw en industrie in op het zoo mogelijk doodconcurreeren van de producten in andere landen inplaats van een regeling te treffen in het algemeen belang. Denenmarken deed aan deze concurren tie niet mee, om ten koste van alles de wereldmarkt te willen beheerschen; niet tegenstaande dat wisten zij op de m air kt in Engeland 71 ct. voor de boter te maken, terwijl Nederland voor precies dezelfde kwaliteit 41 ct. kon maken. Dit komt door onze verkeerde handelspolitiek. Minister Deckers heeft spr. zelf gezegd dat het groo- te verschil in prijs komt, door de betere verkoop-organisatie in Denenmarken en Zweden. Spreker wees op de lage loonen die betaald worden in Duitschland, Italië en Japan. Wanneer men ook in Nederland dien kant uit wil, dan is het leed niet te overzien. Wij hebben een ander plan. Spr. behandelde nu het Plan van den Arbeid, op een zeer populaire en bevattelijke wijze. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. „Zonnestraal". Het propaganda-comité tot bestrijding der tuberculose te Schagen hield Dinsdag een propaganda-filmavond in het N.H. Kof fiehuis aldaar. Te ruim 8 uur heette de heer J. Burger de aanwezigen van harte welkom. De film „De Sterken voor de Zwakken", weergevende het werk van Zonnestraal, sanatorium voor arbeidstherapie voor tu berculoselijders aller gezindten, werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd. Waar door het ontbreken van de benoo- digde gelden, thans in Zonnestraal slechts 100 in plaats van 130 patiënten kunnen worden verpleegd, vestigde de heer Burger in zijn sluitingswoord er sterk de aandacht op, dat door mild te geven genezing voor zeer velen verzekerd zou zijn. .Eveneens bracht spreker in herinnering de a.s. col lecte op 6 Juni, waarvoor medewerking ver zocht werd. Openbare aanbesteding. Woensdag werd door B. en W. der ge meente Schagen openbaar aanbesteed het sloopen van het oude O. L. schoolgebouw aan de Loet met bijkomende werken. Laagste inschrijver was de heer G. Coe- vert, Alkmaar. De gunning is aangehouden. Helpt Elkander. Woensdagavond werd doqr de vereeni- ging „Helpt Elkander de jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerdt onder leiding van den heer A. J. Schipper. De voorzitter opende met een woord van welkom, en wees er op, dat er weer een jaar gepasseerd is met zijn lief en leed, maar het meest leed. Hij achtte het noodig, weer de werkzaamheden te aanvaarden. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat het ledental 33 is. Er zijn een leden- en een bestuursvergadering gehouden. Er is voor 6 leden gratis gewerkt met 91 werkdagen. Ook de slechte toestand in den tuinbouw was van ongunstigen invloed. De secretaris ontving dank voor zijn jaarverslag De rekening van den penning meester gaf aan als ontvangst 29 56 uit gaaf 12, saldo 17,56 met dank voor zHn werk goedgekeurd. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat den heeren G. Hart In KooÜ en D. de Waal werden herkozen Het bestuursvoorstel om 0.25 contribu tie te heffen, werd met 19 voor en 5 tegen aangenomen. Na eenige besprekingen volgde sluiting der vergadering. Z/L GRATIS KOKENDE KOFFIE OVER HET LICHAAM. Het 4-jarig dochtertje van een zand- schipper te Stolpervlotbrug was zoo onge lukkig een pot kokende koffie over het lichaam te krijgen. De kleine liep vrij ernstige brandwonden op, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Nader vernemen wij, dat de toestand van het kind, naar omstandigheden, bevredi gend is HAND BEKNELD IN MACHINE. De heer v. d. W., machinist aan de zui velfabriek „Nieuw Leven" te 't Zand ge raakte met zijn linkerhand bekneld tusschen een machine van genoemde fabriek. Zijn middelvinger werd ernstig gewond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 15 Maart is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GESLAAGD. Geslaagd is voor 2de werktuigkundige bij de K. P. M. te Batavia de heer J. Ph. Muller, vroeger alhier. ZUIVELDEMONSTRATIE IN HET GULDEN VLIES. Bij de opening was gister de zaal zoo goed als geheel gevuld. Als eerste punt van het programma werd de zuivelfilm „Het Ontbijt" vertoond. Daarna ving mej. Postel met haar zui- veldemonstraties aan en werd den aanwe zigen gelegenheid gegeven een drietal ge rechten te proeven. Vervolgens kreeg dr. Mol het woord en bracht in de eerste plaats dank aan de pl.m. 2500 personen, die sedert Maandagav. de de monstraties bezochten. Daarbij presenteerde hij aan de Haagsche dames, demonstratrices van het Zuivelbureau, een klein aandenken en zegde ook haar vriendelijk dank voor de aangename en vlotte wijze waarop zij de demonstraties hebben geleid. Met de beste wenschen voor haar verdere reizen en demonstraties besloot spreker zijn speech je. Om ongeveer half tien eindigde mej. Pos tel haar laatste demonstratie v. d. Alkmaar- scne Zuivelweek, zoodat deze weder tot 't verleden behoort. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN DE KLEINE MIDDENSTAND. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier be sloot in haar Dinsdag gehouden verga dering, behoudens goedkeuring van den betrokken minister, voor duizend gulden deel te nemen in het reservefonds van het op te richten Borgstellingsfonds voor den middenstand in Hollands Noorderkwartier en het Fonds iu 1936 tevens een bijdrage van honderd gulden te verleenen voor zijn werkkapitaal. WINKEL AFGEBRAND. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur is te Dirkshorn de kruidenierswinkel van den heer J. Kant Jzn. door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. De brandweer van Dirkshorn en Warmen- huizen kon slechts de aangrenzende percee- len voor brand vrywaren. Verzekering dekt de schade. TARIEFSVERLAGING P.E.N. De Directie van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf van Noordholland bericht ons het volgende: Uit dit blad blijkt, dat het tarief voor verlichting en huishoudelijke doeleinden met ingang van 1 Januari 1936 is gewijzigd. Voor verbruikers, waarvoor het maandelijks verschuldigd vastrechtbedrag is bepaald naar de vloeroppervlakte van het perceel, wordt het vastrechtbedrag zonder meer met 10 pCt. verlaagd. Voor verbruikers, wier vastrechtbedrag is vastgesteld volgens het stroomverleden, zal, voor zoover zulks nog niet is geschied, de vloeroppervlakte van hun woning worden opgenomen. Dit zal in hoofdzaak geschieden bij de aangeslotenen van overgenomen ge meentelijke electriciteitsbedrijven en bij verbruikers, die na den datum van invoe ring van het algemeen geldend vastrechtta rief, waarbij de vaststelling van het vast rechtbedrag voorzoover mogelijk geschied is naar het stroomverleden, niet zijn ver huisd. Ligt hun huidig stroomverleden-vastrecht- bedrag 10 pCt. of meer hooger dan het vastrecht voor hun woning volgens de nieuwe vloeroppervlakte-basis, dan wordt hun vastrechtbedrag verlaagd met 10 pCt. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Maart. Medegedeeld door het Kon. NederL Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.8 m.M. te Stensele. Laagste barometerstand 754.3 m.M. te Jan Mayen. Verwachting (geldig tot den avond van 15 Maart): Zwakke tot matige noord-oostelijke tot noordelijken wind; grootendeels zwaar be wolkt; weinig of geen neerslag; tempera tuur om het vriespunt 's nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht Voor onze omgeving vooruitzichten onzeker; kalm weer. Het hooge drukgebied breidde zich over de Britsche eilanden en noord-Frankrijk uit en neemt in noord-Scandinavië iets af. De oostelijke depressie blijft afnemen, maar brengt nog steeds sneeuw in DuitscMand. In Scandinavië houdt de strenge vorst aan, in onze omgeving nam de bewolking weer toe en bleef vorst uit, maar in Frankrijk is de lucht opgeklaard en kwam tot 4 gr. C, vorst voor. De Britsche eilanden hebben grotendeels betrokken weer; alleen in Schotland kwam plaatselijk opklaring met lichte vorst voor; aan de Noorsche kust waait het krachtig uit zuid-westelijke rich ting. De verplaatsing van den hoogen druk in zuidelijke richting zal den wind hier te lande weer naar het noorden doen loopen, waardoor de vochtigheid der lucht toe neemt. De temperatuur zal daarna zelfs bij opklaring gedruende den nacht, weinig onder het vriespunt dalen, maar overdag is nog weinig stijging van temperatuur te verwachten. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 6.22 uur licht op. Bij een verschil naar boven van minder dan 10 pCt. wordt het vastrechtbedrag volgens het bovengenoemde nieuwe vloeroppervlak te-tarief vastgesteld en bedraagt de verla ging dus minder dan 10 pCt. tot 0. Is het naar stroomverleden bepaalde vastrecht la ger dan dat volgens de nieuwe vloeropper vlakte-basis, dan vindt geen verlaging plaats, doch verhoogd worden zij thans niet, ook al liggen zij dus lager dan normaaL Door vorenstaande maatregelen worden voor een groot gedeelte de voorkomende verschillen in vastrecht voor woningen van dezelfde grootte weggenomen; er vindt, al thans voor een belangrijk gedeelte, een nivelleering op dit gebied plaats. Naast het vorenstaande geldt nog, dat voor verbruikers, die een vol jaar in het zelfde perceel stroom hebben afgenomen en over 1935 meer aan stroom hebben betaald dan gemiddeld 25 cent per kWh., zoolang zij niet verhuizen, het vastrechtbedrag zoo danig zal worden bepaald, dat zij bij een- zelfde verbruik per jaar gemiddeld 25 cent per kWh. zullen hebben te betalen. Ook deze categorie van verbruikers zal minder te betalen krijgen. Nu de vastrechtbedragen voor het groot ste deel der verbruikers zullen worden ver laagd en daarnaast de bestaande verbruikers bij een verbruik als over 1935 niet meer zullen betalen dan 25 cent per afgenomen kWh., kan de restitutie-regeling (de afreke ning op 30 cent per kWh.) komen te ver vallen en is deze met ingang van 1 Januari 1936 ingetrokken. De toepassing van de tariefwijziging vraagt veel voorbereiding; voor de bestaan de verbruikers zal die wijziging dan ook ge* leidelijk moeten worden ingevoerd, vo nieuwe verbruikers en voor verbruike die binnen het verzorgingsgebied van "irc te levering door het P.E.N. verhuizen v het nieuwe verlaagde tarief direct toep Sjng# De reeds eerder aangesloten verbruikers zullen, zoodra hun geval behandeld is, a zonder onderscheid een bericht over vastrecht en, indien door hen op het stip, waarop de afrekening wordt a'^ca ten, teveel betaald is, restitutie ontvang onder mededeeling van de wijze, wa deze werd berekend. In verband met de vele aan de tariefs ziging verbonden werkzaamheden, *!f f mede, vóórdat alle vastrechten der rond 70.000 afnemers zullen zijn behan wel het geheele jaar 1936 gemoeid kan1z wordt iedereen verzocht geduldig zijn be af te wachten en zal de Directie het op P stellen, indien men, zoo zulks om andere denen niet dringend noodig is, zich zou len onthouden van het vragen van na met de tariefswijziging verband houde inlichtingen over het vastrecht.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2