SPORT EN WEDSTRIJDEN. Overspannen Interpellatie-L. de Visser afgewezen. Voor 100 jaar. Feijenoord-Blauw Wit voor de eerste plaats. Tweede Kamer Minister Cotijn antwoordt op vragen van.de heeren Aalberse en Vliegen. - Laatstgenoemde keurt het onder de wapenen houden van de winterploeg goed. Tot 1 April rtiet vacantie. De onderwijsbegrooting. Verwarring op spellinggebied. Behoort de bijbel op de open bare school De N. S. B. en de organisatie van de jeugd. B.V.V.N.A.C. om het Zuidelijk kampioenschap. Sneek of Achiiles DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS MIJNHARDTS ZENUW-TABLETTEN Koker 75ct DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. Den Haag, 13 Maart. De belangstelling richtte zich heden op wat er in de Kamer ter sprake kwam naar aanleiding van de maatregelen, door de re geering genomen in verband met den inter nationalen toestand, dus het onder de wa- peen houden van de winterploeg. Met 80 tegen 3 stemmen heeft de Kamer een voorstel van voorzitter Ruys de Beeren- brouck goedgekeurd om den communist De Visser geen verlof te geven om de regeering over deze zaak te interpelleeren. De presi dent merkte op, dat de regeering uit den aard der zaak haar standpunt nog niet heeft kunnen bepalen, nu de internationale toe stand zelf zoo onzeker is. En het onder de wapenen houden van de winterploeg kon op dat oogenblik niet het voorwerp van een interpellatie zijn, omdat aangekondigd was, dat de heeren Aalberse (r.k.) en Vliegen (s.d.) hierover te kwart voor vier monde linge vragen aan de regeering zouden stel len. Des Vrijdags hebben Kamerleden op genoemd uur gelegenheid, zulke vragen tot de regeering te richten, doch er wordt maar weinig gebruik van gemaakt. Alleen de communisten en de heer Sneevliet (r.s.) stemden tegen 's voorzitters voorstel om het verzoek van den heer de Visser af te wy-- zen. Toen het tijdstip van kwart voor vier was aangebroken, hebben de heeren Aalberse en Vliegen onder groote belangstelling van de Kamer den minister-president hun vra gen gesteld. Beide afgevaardigden vroegen, waarom de premier zijn mededeeling, dat dienstplichtigen onder de wapenen worden gehouden, heeft gedaan in een radiorede en niet in een Kamervergadering. Z.Exc. ant woordde, dat een mededeeling in een Ka mervergadering aan den maatregel een grootere beteekenis zou hebben gegeven, dan met de werkelijkheid in overeenstem ming zou zijn. Een radiorede vond hij de juiste gelegenheid om, tegelijk met de aan kondiging van den maatregel, de beteekenis ervan voor ons volk in het juiste licht te stellen, zoodat geen onnoodige onrust in het land werd verwekt. Prof. Aalberse meende, dat ons volk nu in ongerustheid is gebracht door het couran tenbericht, dat de minister-president 's avonds over beide zenders een rede zou houden, maar met die onrust is het, dunkt ons, nog al losgeloopen. Als Z.Exc. de me dedeeling in de Kamer op den, hem eigen, rustigen toon had gedaan, zou er volgens den leider der katholieken ook geen onrust in het land zijn gewekt. Z.Exc. stelde hier tegenover, dat men niet weet, wat erover naar het buitenland zou zijn geseind, maar dit kon men ten aanzien van de radiorede ook niet weten. De heer Vliegen had geen. bezwaar tegen de radiorede, maar meende, dat de regeering beter had gedaan, haar mededeeling ook in de Staten-Generaal te doen. Prof. Aalberse vroeg, of de regeering niet meent, dat overeenkomstig artikel 187 der grondwet onverwijld een wetsvoorstel moet worden ingediend om het onder de wape nen blijven zooveel doenlijk te bepalen. Minister Colijn antwoordde, dat in dit ge val artikel 187 zoo iets niet voorschrijft. Het doet, aldus Z.Exc., dit alleen voor het ge val, dat dienstplichtigen, die niet in werke- lijken dienst zijn, door den koning buitenge woon onder de wapenen worden geroepen. Maar dit heeft in het onderhavige geval niet plaats gevonden, omdat het besluit alleen betrekking had op dienstplichtigen, die in werkelijken dienst zijn. Wel zal waarschijn lijk binnenkort een suppletoire Defensie- begrooting worden voorgesteld, waarbij de regeering geld zal vragen voor het langere onder de wapenen houden van de lichting. Prof. Aalberse was hierdoor niet bevre digd en noemde zulk een suppletoire be grooting heel wat anders dan een wetsont werp, dat den omvang bepaalt van de maat regelen, bij Koninklijk besluit genomen. Beriep prof. Aalberse zich op de grond wet, de heer Vliegen baseerde zich op arti kel 1, 4de lid, der dienstplichtwet, dat het in dienst houden, van dienstplichtigen uit drukkelijk gelijk stelt met het roepen in werkelijken dienst en daarom is volgens dezen afgevaardigde de regeering verplicht tot het onverwijld indienen van een wets voorstel, als bedoeld in artikel 187 der grondwet, in gevallen, waarin dienstplich tigen, wier eerste oefentijd is verstreken, in dienst worden gehouden. Hierop antwoord- e minister Colijn, dat artikel 1, 4de lid der dienstplichtwet het onder de wapenen houden van dienstplichtigen wel administra tief gelijk stelt met het oproepen van niet m werkelijken dienst zijnde dienstplicht? gen, maar dat hieruit niet voortvloeit dat het imperatieve voorschrift van artikel 187 der grondwet daardoor toepasselijk wordt op een geval, waarvan in die grondwetsbepa ling niet gerept wordt. Volgens de regeering is uitsluitend de tekst van de grondwet zel ve hier beslissend. Daartegenover merkte de heer Vliegen op, dat de regeering niet alleen aan de grondwet, maar ook aan de wet gebonden is, en hij legt deze wet op een ruimere manier uit dan de minister van defensie ad interim. Intusschen verklaarde de laatste, dat hij de staatsrechtelijke kwes ties, in de vragen opgeworpen, opnieuw zou overwegen en desnoods advies zou vragen. De aandacht verdient, dat de heer Vlie gen in zijn vragen als terloops te kennen gaf, dat het onder de wapenen houden van de winterploeg op zichzelf zijn instemming heeft. Hat slot van het vragen-en-antwoorden- spel was een vroolijk oogenblik. De heer ■\hiegen had verklaard, dat hij niet alleen tegen 's ministers radiorede geen bezwaar had gehad, maar zelfs had voldaan aan 's ministers aansporing om rustig te gaan slapen. En minister Colijn eindigde zijn antwoord met de opmerking, dat hij de mededeeling per radio had gedaan, omdat de toon in de Kamer nu eenmaal anders is dan in een radiorede. Natuurlijk inter rumpeerden sommigen, dat men in de Ka mer elkaar niet aanraadt, rustig te gaan slapen. Regeeringsreglementen voor Suriname en Curacao. De wijzigingen der regeeringsreglemen ten voor Suriname en Curacao heeft de Kamer zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd, met aanteekening, dat de commu nisten en de heer Sneevliet (r.s.) tegen waren. De wijzigingen zijn reeds door de grondwetsherziening van 1922 noodzakelijk geworden en worden eerst nu een feit. De heer IJzerman (s.d.) drukte zijn teleurstel ling over het z.i. onvoldoende karakter er van uit, door te verklaren, dat hij, er kennis van genomen hebbende, zich had gevoeld als Jacob, toen deze, na zeven jaar op de lieflijke Rachel gewacht te hebben, Lea tot huisvrouw ontving. Worden thans alle leden der Koloniale Staten van Suriname verkozen, door de wijzigingen wordt teruggekeerd tot het vroegere stelsel en zullen de Staten in Suri name en Curacao voor een deel door be noemde leden worden bezet. De Kamer ver wierp amendementen-IJzerman om alle leden te laten kiezen. Benoemd kunnen nu worden leden uit bevolkingsgroepen, die door verkiezingen niet in de Staten kunnen worden vertegenwoordigd. Het censuskiesrecht, dat tot dusverre in Suriname uitsluitend heeft bestaan, wordt nu aangevuld met een capaciteitenkiesrecht. De heer IJzerman stelde bij amendement een uitsluitend capaciteitenkiesrecht voor, maar volgens minister Colijn zou hierdoor een volksdeel, minder dan de helft der be volking uitmakende, de suprematie krijgen. Z.Exc. gaf te kennen, bij aanneming van het amendement het wetsontwerp te zullen intrekken, maar de Kamer verwierp 's hee ren IJzerman's voorstel bij zitten en op staan. Met 43 tegen 29 stemmen verwierp zij een amendement-IJzerman om niet bij voorbaat de mogelijkheid van invoering van actief vrouwenkiesrecht uit te sluiten. Mevrouw BakkerNort (v.d.) steunde dit amendement warm, maar de minister be streed het, opmerkende, dat het principieele verschilpunten aan de orde zou stellen, welke dit crisiskabinet wil vermijden. Wel heeft de Kamer bij zitten en opstaan een amendement-BakkerNort aangeno men om het passieve vrouwenkiesrecht in te voeren. Hiertegen maakte Z.Exc. geen bezwaar. In Nederlandsch-Indë bestaat dit ook. Door de herziening wordt voor gevallen, waarin gouverneur en Staten het niet eens kunnen worden, een regeling ingevoerd, soortgelijk aan de conflictenregeling in de Indische Staatsregeling. Evenzeer in navol ging hiervan krijgen ten slotte de gouver neurs de bevoegdheid om zonder samenwer king met de Staten Landsverordeningen vast te stellen, indien deze colleges nalaten, binnen een bepaalden termijn hun gevoe lens kenbaar te maken, of wel, indien geen overeenstemming is verkregen en dringen de omstandigheden onverwijlde voorziening eischen. Minister Colijn deelde mede, dat zeer spoedig wetsvoorstellen zullen worden in gediend, waardoor tegemoet zal worden ge komen aan de afzonderlijke rechtsbehoeften voor bepaalde bevolkingsgroepen, als Java nen en Britsch-Indiërs, die bij voorbeeld geen Christelijke opvattingen omtrent het huwelyk zijn toegedaan. Vermeldenswaard is ook, dat Z.Exc. verklaarde, dat het arti kel uit de regeeringsreglementen, dat een gelijke behandeling aan erkende kerkge nootenschappen waarborgt, voortaan zoo zal worden geïnterpreteerd, dat ook Jode en Hindoes eronder vallen. Motie-de Visser over graanrechten verworpen. Met 81 tegen 3' stemmen heeft de Kamer de motie-De Visser (c.p.) verworpen, waar- In zy zou hebben uitgesproken, dat de tien millioen van de graanrechten aan de pluim' veehouders zouden moeten worden ge heven. Alleen de communisten stemden hiervoor. Versnelde bruggenbouw goedgekeurd Het wetsontwerp tot financiering van den versnelden bruggenbouw door middel van een verhooging der benzinebelasting heeft de Kamer met 65 tegen 20 stemmen aange nomen. Tegen stemden de staatkundig-ge reformeerden en communisten, de katholie ken Steinmetz, Kortenhorst, IJsselmuiden, Goseling, Teulings, Van Voorst tot Voorst, Van der Putt en Van der Weyden, en voorts de heeren Sneevliet (r.s.), Weitkamp (c.h.), Vervoorn (platteland), Arts (k.d.p.), Wes terman (partyloos) en Van den Heuvel en Duymaer van Twist (a.r.) De Kamer is tot 1 April uiteengegaan Natuurlyk zal zy vroeger bijeengeroepen worden, als bijzondere omstandigheden dit noodig maken. Moge deze mogelijkheid zich niet voltrekken. Eerste Kamer. Den Haag, 13 Maart. De senaat heeft de behandeling van de Onderwysbegrootjng voortgezet, maar is er nog lang niet mee klaar gekomen. De ver gadering eindigde reeds, even voordat in de Tweede Kamer de heeren Aalberse en Vliegen hun vragen tot de regeering richt ten over het onder de wapenen houden van de winterploeg. De heer Ossendorp (s.d.), zijn rede voort zettende, heeft betoogd, dat op de open bare school de bijbel niet moet worden in gevoerd. Prof. De Savornin Lohman (c.h.) daarentegen bepleitte onderwijs in bijbel kennis op de openbare school. De heer Gelderman (lib.) wenschte een bezuiniging door samentrekking van leer stoelen van verschillende universiteiten. Hij vroeg voorts, wat de regeering inzake de spelling voornemens is. Over dit nog steeds brandende vraagstuk hebben ook andere senatoren het woord gevoerd. Jhr. Van Citters (a.r.) bleek herstel van de buigings-n te verlangen,, alsmede een on derzoek, door een commissie op breede basis, van de vraag, welke veranderingen er in de spelling moeten komen. Prof. Loh man legde er nadruk op, «jat wy uit de tegen woordige spellingsverw^xing moeten wor den bevrijd, ep wil het liefste, dat de oude spelling in eer zal .worden hersteld. Maar de katholiek Serrarens wenscht de spelling- Marchant officieel te zien gemaakt. Mevrouw PothuisSmit (s.d.) deed een goed woord voor de landbouwhuishoudcur- sussen op het platteland. De katholiek De Bruyn vroeg meer steun voor het nijver heidsonderwijs. En zijn .partijgenoot Krop man zette uiteen, dat voor de musea niet alleen oude kunst, maar ook nieuwe, van tijdgenooten, moet worden aangekocht. De heer d'Ansembourg (N.S.B.) heeft zich beijverd, zijn denkbeelden omtrent het on- oerwijs en de opvoeding uiteen te .«ettan. Volgens hem moet het bijzonder onderwijs regel, het openbare aanvulling worden. Hij wil de jongelui van den leerplichtvryen tot aan den dienstplichtigen leeftijd in één nationale jeugdorganisatie zien onderge bracht, waarnaast evenwel confessioneele jeugdorganisaties zullen zijn toegelaten. In den loop zijner rede sprak hy over „een Christelijk georiënteerde staat, als de nat.- socialistische staat er één zal zyn", wat de heer Serrarens, gezien, wat in Duitschland gebeurt, vergeleek bij een vloek in het „Onze Vader"! Voetbal. Hoewel geen volledig programma is vastgesteld voor den komenden Zon dag, zijn er toch verschillende wed strijden, die van het allergrootste belang zijn voor de betrokken ver- eenigingen en die van beslissendden invloed kunnen zijn op kampioens titels. Wij noemen in dit verband de ontmoeting in Rotterdam tusschen Feijenoord en Blauw Wit, waarbij direct de eerste plaats op het spel staat, we noemen verder den wed- stryd in den Bosch, waarbij B V V a?n ^neCtik,!mpi°en kan worden en aan _een gelyk spel al genoeg heeft. erder zyn er nog andere belangrijke ontmoetingen, waarbij de bezetting spel staat. 6 laa'ste plaats °P hel Afdeeling I. In afdeeling I komt slechts een kam- pioenscandidaat in actie, n.1. het Amster- damsche Ajax, dat thuis speelt tegen R. C. H., dat niets meer te winnen of te verlie zen heeft. De Amsterdammers zullen wel hun best doen om dit partijtje te winnen en als zij de zaken ernstig genoeg aanpak ken, dan-zal R. C. -H. wel niet veel kans krijgen op winst. Van meer belang zijn de twee andere wedstrijden in deze afdeeling. Daar is allereerst de wedstrijd Xerxes— K. F. C. Hier ligt voor de Rotterdammers een kans, om twee punten te verzamelen en zij zullen zeer verstandig doen, om ook maar te zorgen, dat die twee punten bin nen komen. Want anders loopen ze kans dat 't verkeerd gaat. Intusschen is K. F. C. op het oogenblik geen gemakkelijke ploeg en waar haar voorhoede weer eenigszins in vorm schynt fe komen, daar moet Xerxes er op voorbereid yn, dat 'n overwinning niet zoo heel gemakkelijk zal worden verkregen. De derde wedstrijd is Hermes D.V.S. V.S.V. Vooral voor de thuisclub is deze ontmoeting van groot belang, want de Schiedammers staan op het oogenblik on deraan. Toch geven we ze wel een klein kansje op den inzet en als dan ook nog Xerxes zou winnen, zou de degradatiestrijd een ongekend hoogtepunt bereiken. T„ Afdeeling II. lan«£ii t l gaat natuurlyk alle be- in 'SSÏÏU* na!r dè groote ontmoeting Wit Dp Ar!T u®schen Feijenoord en Blauw W t Dg Amsterdammers hebben een week S een lelijke veer gelaten door wel verliezen, ^ormvogels te op Feijenoord geheel kwijt geraakt^Feben! oord, dat stil verder ging en geen enkel punt meer verloor sinds het begin van het seizoen, zal ook morgen probeeren, om te winnen. Terreinvoordeel en vooral routine spreken hier een belangrijk rol en het is vooral dit laatste, dat wellicht den doorslag kan geven. Wij tenminste zien de Rotter dammers, zij het met bescheiden cijfers, winnen. In Zaandam gaat een zeer belangrijke ontmoeting tusschen twee degradatiecandi- daten, n.1. Z.F.C. en H.F.C., daarvan heeft de thuisclub verreweg de beste papieren, maar ze zal danig op haar qui vive moeten zijn, want de Haarlemmers hebben een grooten wil om toch nog te ontsnappen en waar ze juist de vorige week zoo goed van zich afbeten en D.F.C. klopten, daar zyn ze zeker in staat om althans nu met een gelyk spel naar Haarlem terug te keeren. Intusschen zyn we benieuwd, naar wat V.U.C. gaat doen. Zij krijgt een bezoek van het sterke D.W.S. en boft er niet bij, dat de Amsterdammers juist den laatsten tyd goed op dreef zijn. Als de wedstrijd dan ook nor maal verloopt, moet V.U.C. geen schijn van een kans krijgen. Afdeeling III. In het Oosten komen alle elftallen in actie, dus ook de kampioenspretendenten Zoowel Enschedé als Go ahead krijgen het zeer moeilijk en misschien Enschedé wel te moeilijk om geen verlies te lijden. Enschedé toch moet naar het Zwolsche P.E.C., dat op eigen terrein in staat is om het tegen de kampioensploegen te bolwerken. Het zou ons dan ook niets verwonderen, wanneer Enschedé zich tevreden moest stellen met een gelyk spel. Daarvan zou Go ahead kunen profiteeren door den uitwedstrijd tegen A.G.O.V.V. in een overwinning om te zetten. Er is alle kans op, vooral daar de thuisclub niets meer te winnen of te verliezen heeft, dat zou meteen nog een verscherping van den strijd om den titel kunnen beteekenen. De overige wedstrijden zijn van geen be lang meer. Ensch. Boys kunnen thuis wel winnen van Z.A.C., Heracles zal thuis de Wageningers wel een lesje kunnen geven en S.C.H. zal probeeren om tenminste een overwininng te behalen in de eerste klasse. Zou het bezoekende Tubantia er echter iets voor voelen? Afdeeling IV. In het Zuiden is een zeer belangrijke ont moeting vastgesteld, n.1. in den Bosch tus schen B.V.V. en N.A.C. De thuisclub, die op eigen veld nog niet geslagen is, maakt een fraaie kans om kampioen te worden, maar de wedstrijd van morgen is wel zeer moei lijk voor hen, omdat juist de eenige concur rent tegen haar speelt. Als de Bosschenaren nu maar kalm kunnen spelen en hun zenu wen in bedwang kunen houden, is er niets dat hun een kampioenschap belet. Zou het gelukken? Elke uitslag is hier mogelijk. De andere wedstrijden van deze afdeeling zijn van geen enkel belang. P.S.V. zal thans van Longa kunnen winnen en Noad zal de wedstrijd NoadEindhoven als een goede oefening kunnen beschouwen voor de ko mende degradatie-wedstrijden. Afdeeling V. In het Noorden is de strijd om de boven ste plaats als beslist.. Be Quick zal er intus schen prijs op stellen om ongeslagen kam pioen te blijven en dus zal ze thuis Fries land wel gaan kloppen. LeeuwardenHoogezand is vpor geen der partijen van belang. Misschien zyn de Hoogezandsters zoo goed op dreef, dat zij nogmaals winnen. Sneek, dat een zeldzame eindspurt heeft ingezet, zou morgen uiterst nuttig werk kunnen doen door thuis Veendam te slaan. Nu is Veendam weliswaar geen ploeg die zich gemakkelijk laat kloppen, maar de Sneekers zyn zoo goed den laatsten tijd, dat een Veendammer nederlaag zeer wel moge lijk is. Achiiles zou dus zeer verstandig doen door in eigen home H.S.C. maar een neder laag toe te brengen. Het kan en als de Asse naren nog een kans op ontsnapping willen hebben, zal het ook moeten gebeuren. Zoowel Alcmaria als Kinheim hebben een vrijen dag, zoodat de degradatiestrijd nog een week van wapenstilstand doormaakt. E.D.O., dat er zoo fraai voor staat, moet een zeer lastigen wedstrijd spelen tegen A.F.C. nog wel in Amsterdam. De Amster dammers zijn soms zeer gevaarlijk en waar zerustiger kunnen spelen dan E.D.O., zou het best eens kunnen gebeuren, dat de club van Lungen voor een tweede Haarlemsche nederlaag zorg droeg. Vriendenschaar speelt thuis tegen Zee- burgia. Beide ploegen hebben vrij wel geen kans meer op den titel en dus kan het een rustig partijtje worden. De thuisclub kan wel winnen. 't Gooi speelt thuis tegen Bloemendaaï en dat wordt natuurlijk een overwinning voor de club der Cohens. In de B-klasse kan West-Frisia thuis van O.S.V. winnen, terwijl W.F.C. in Wormer- veer een goede kans op de beide puntjes heeft, nu tegen B.F.C. gespeeld wordt. Z.V.V.O.V.V.O. kan een vlot partijtje worden, waarin de Zaandammers zeker niet de minderen behoeven te zyn. Ook hier is het programma klein en zul len enkele achterstallige wedstrijden wor den verwerkt, zoodat na den Zondag de betrokken stand weer iets meer gelijk zal kunnen zyn. De Volewijckers 'die zich vorige week in eigen omgeving door de rood witte Alk- maarders een kostbaar punt lieten afsnoe pen krijgen een zeer lastige trip te ver werken, daar een bezoek gebracht moet worden aan Purmersteyn. Wel is waar blyken de Purmerenders nog lang niet de sterksten uit de afdeeling te zyn, doch het is een vaststaand feit, dat de bruin witten in eigen omgeving zeer moeilyk te kloppen zyn. Werd voor enkele weken geleden het pittige H. R. C. een punt afhandig gemaakt, vorigen Zondag moest Succes er in Purme- rend maar even met 62 aan gelooven. De Amsterdammers zullen zich echter volko men in dit treffen moeten geven, willen zij hun kans niet geheel om zeer brengen. Het zal by Purmersteyn dan ook een zeer zware stryd worden; mogelijk weet Vole wijckers het tot een zwaar bevochten zege te brengen. 7_De*wee<*e vastgestelde wedstrijd is, Zaandyk—Helder, die door de Zaandijkers Uit de Alkmaatsche Courant van 14 Maart 1836. Dc ondergeteekende, tot dusverre veelal vruchteloos gevraagd heb bende, dat aan hem geene reke ningen voor leveranciën of ge dane diensten, eenen gcruimen tijd nadat dezelve zijn gedaan ge weest, zouden worden ingezonden, herhaalt dit verzoek op nieuw, verlangende dat van iedere, het zij grootere of kleinere leveran- cie, grootere of kleinere dienst, welke voor hem of zijne huishou ding is geschied, onmiddellijk na dat dezelve heeft plaats gehad, eene notitie van kosten zal wor den gegeven, terwijl hy geene verdere leveranciën of diensten zal vragen van de zoodanigen, welke aan dit verzoek niet goed vinden te voldoen. Alkmaar, den 9den Maart 1836. FONTEIN VERSCHU1R van HEILOO enz. Jiu Clr oth -un Drooi^tvn. wel in een kleine overwinning zal worden omgezet, omdat de Zaarkanters nog een kleine kans op de bovenste plaats hebben. In deze afdeeling zyn de Alkmaardeis weer vrU van spelen, zoodat we nog een weekje op de eventueele beslissing zullen wachten. De Strandvogels gaan naar Andjjk en gezien vorigen Zondag tegen Nieuwe Nie- dorp, zyn we geneigd een kleine zege voor de benjamins te voorspellen, temeer, daar de Andykers er den laatsten tyd "geducht uit blyken te zyn. Nieuwe Niedorp ontvangt Schagen en krygt de gelegenheid zich van de jongste nederlaag te herstellen, alhoewel de mo gelijkheid geenszins is buitengesloten, dat de Spartanen een punt mede naar huis na men. v. .»■-•» - Districtswedstrijden aan de Zaan en te Bergen zyn oorzaak van een klein programma; wat echter niet geheel onbelangryk is. De te spelen districtswedstryden, om te komen tot de samenstelling van het beste team in den' „Noord-Hpllandschen", zijn oorzaak, dat'een klein programma is samen gesteld, hetwelk echter nog eenige belang- ryke ontmoetingen omvat Er zal" een districtswedstrijd gespeeld worden te Wormerveer tegen Q.S.C. I, waar van het vertegenwoordigd elftal is samen gesteld uit clubs, welke gehuisvest zijn in de Zaanstreek; terwyl in het duinlandschap Bergen I zal trachten een waardig tegen stander te zyn van de ploeg, die geformeerd is uit spelers van Alkmaar en omstreken. Deze „kaasstedelyke" ploeg ziet er als volgt uit: Van der Horst (Alkm. Boys II) De Graaf C. Baars (Egm. Boysl) (Alkmaar H) Pater Spaarmao Mollevanger (Mevol) (Beemster I) (Oudorp I) Henneman Jb. Vriesman (Schoorll) (Petten I) Goudsblom Th. Bos G, Hart (Alkm.Boysl) (AlcmariaIV) (Koedijk 1) Zooals reeds eerder gememoreerd, is het vastgestelde wedstrydprogramma beknopt en bemerken we in de eerste klasse A slechts twee ontmoetingen. K.V.V. UI krijgt een achterstand te verwerken en mag *en bezoek brengen aan Z.F.C. V. Het is een feit, dat de Krommenieërs vorige week in eigen omgeving tegen Bergen eenigszins te leurstelden en een veer lieten; dat de ont moeting voor morgen een „Zaansche derby is, doch we achten de Zaandammers niet m staat, de Krommenieërs den voet dwars te zetten, zoodat K.V.V. III den achterstand op de leiders wat kan verkleinen. K.F.C. IV ontvangt Vrone I en moet oo nog een zeer grooten achterstand inloopen, wat nu eindelyk eens kan gebeuren. Aan de Vronianen de zware taak om het in elk geval tot een puntenverdeeling te brengen, wat, gezien de goede prestatie van vorige week te Wormerveer, niet tot de onmoge lijkheden behoort. In de tweede klassei* gaat het leidende O.F.C. I naar W.F.C. Aanvankelyk was een bezoek aan de WO - merveerders een zware opgaaf, doch waa de AlkmaarsChe Boys vorige week kans zag W.F.C. VI met groote cUfers de eerste nederlaag in eigen huis toe te brengen, mee nen we dat het ys nu wel gebroken zal zy en een Oostzaner-zege eveneens wel feit zal worden. De derde elftallers van de Alkmaais Boys krbgen bezoek van Meervogels III doen goed hun kans te behouden. Na goede resultaten van de laatste weken du ven we dan ook een flinke overwinning voorspellen. Als het nu maar geen nederlaag worm-"- De tweede klasse v laat slechts het treffen D.T.S. IIKoedijkk zien, een ontmoeting die de Koedijkera tweede plaatsbezetting zou kunnen geve We zeggen „zou", want erg gemakkelyk het te Oudkarspel niet gaan, dat onderv den vorige week de Oudorpers! r De derde klasse t heeft ook al een kleine bezetting. Alkmaar III gaat naar Akersloot I en waar de groe.' witten de vorige week een magere z«ge eigen huis tegen Egmondsohe Boys II

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6