Aqmda taaiste éecicfiteu r £atuU en Jmh&ouw IDeet&eriefii Roofoverval op klaarlichten dag te Westzaan. VOORIREFFEUIK Aspirin Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Jeugd in nood (dram.); hoofdrollenFranchot Tone, Jean Muir, Ann Dvorak. Toegang bo ven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ro- berta (operette); hoofdrollen Irene Dunn, Fred Astaire, Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De wereldreis van de K XVIII, 20.000 mijlen over zee. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond t/m. Woensdag, hoofdnummer De melkboer (kom.) hoofdrollen Harold Lloyd, Adolphe Menjou, Helen Mack, Dorothy Wilson. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 16 Maart. 8 uur, kleine zaal Harmonie, getuigenis avond Kerk en Vrede, sprekers ds. Rappold, ds. Boeke en ds. Kuiper. 8.15 uur, De Unie, psychometrische seance door mevr. J. van den BosTeunissen. 8 uur, Waakt en Bidt, de heer A. Ingwer- sen over de jeugdkampen; muziek en zang. Dinsdag 17 Maart 4—10 uur. 't Gulden Vlie6, tentoonstelling werkstukken bakkerscursus. Daders aangehouden. Kordaat optreden van den vader van de huishoudster. Westzaan is Zondagochtend in op schudding gebracht door een brutalen inval in de woning van den rustenden predikant ds. Van Dokkum, gelegen aan de Dorpsstraat. Tijdens de afwezigheid van den 84- jarigen ouden heer, die tegen 10 u. ter kerke was gegaan, vervoegde zich te half elf een tweetal mannen aan de woning van den predikant, die be weerden van een bank te komen en den dominé te willen spreken. Door het luikje in de deur gaf de huis houdster, de 28-jarige mejuffrouw T. Staal, hen te verstaan, dat de dominé niet thuis was. De mannen zeiden echter op zijn terugkomst te willen wachten en werden toen binnen ge laten. Daar maakten zij het zich gemak kelijk. Zij namen plaats, staken een sigaar op en lieten zich de koffie, welke de huishoudster hen bracht, goed smaken. Nadat zij zich even uit de kamer hadden verwijderd, kwam een der mannen terug, zwaaiend met een breekijzer, de huishoudster toe roepend: „Je geld of je leven!" Strooptocht door het huis. Mej. Staal, die nu de bedoeling van het tweetal doorzag, begon luid te schreeuwen, teneinde de aandacht van voorbijgangers te trekkén. Zij kreeg toen eenige opstop pers en viel op den grond, waarna haar een doek in den mond werd gestopt. Inmiddels was de andere onverlaat zijn strooptocht door het heerenhuis begonnen. Het hulpgeroep van de huishoudster, die zich krachtig verweerd had, werd echter door twee passeerende meisjes gehoord. Een hunner woonde toevallig dicht by den vader van de huishoudster en deze werd dan ook dadelijk gewaarschuwd. De zes tigjarige man spoedde zich onmiddellijk per fiets naar het huis van den dominé. Op zijn vraag, waar zijn dochter was, kreeg hij ten antwoord „Die komt direct!" Daar de indringers geen aanstalten maakten de deur te openen, smeet de heer Staal zijn fiets door het raam naar binnen. Begrij pende, dat hun plan mislukt was, poogden de twee mannen de vlucht te nemen, het geen de heer Staal trachtte te verhinde ren. In de gang raawkte hij met een hun ner slaags, doch deze slaagde er in te ont snappen, evenals zijn metgezel. Zonder zich tijd te gunnen naar zijn dochter om te zien, achtervolgde de heer Staal een der vluchtenden. Op zyn geroep kwamen om wonenden toegesneld en het resultaat was, dat de man kon worden gevat. Ook de an dere kerel, die den anderen kant was op- 21' kon wor<ien gegrepen. Beiden werden aan de politie overgeleverd. Op korten afstand van het huis trof de politie nog een derden man aan, die tot h- Plot behoorde en juist bezig was den motor van de auto, waarmede het drietal ge komen was, aan te slaan. Ook deze persoon werd gearresteèrd. Daders zijn Amsterdammers. De mannen zijn ingesloten in het bureau van politie te Zaandam. Het zijn de Am sterdammers P. H., J. G. P. en H. D. B. Bij fouilleering werden op een hunner een gouden horloge en een beursje bevonden. In de woning van den predikant, die kort na het gebeurde thuis kwam, was alles overhoop gehaald. Er werd behalve het horloge en het beursje, waarin zeven a acht gulden, niet vermist. De daders waren ongeveer 25 jaar oud. Zij zullen voor den officier van justitie te Haarlem worden geleid. De huishoudster was niet gewond, doch zij was begrijpelijk zeer overstuur. Nog twee arrestaties. Met betrekking tot den roofoverval te Westzaan wordt medegedeeld, dat ver moedelijk nog twee ingezetenen van Westzaan tot het complot behooren. Het is nl. komen vast te staan, dat de auto waar mede de daders zijn gekomen toebehoort aan twee broers, S. genaamd, uit West zaan. Deze beide mannen zijn op grond hiervan hedennacht gearresteerd en even eens in het politiebureau te Zaandam in sloten. Zij worden er van verdacht aan de drie Amsterdammers de noodige inlichtin gen te hebben verstrekt. Zoowel de Amsterdamsche als de Westzaansche ver dachten staan bij de politie niet gunstig aangeschreven. Behalve het gouden horloge van ds. van Dokkum en het beursje van de huishoud ster, mejuffrouw Staal, zijn ook ver schillende inbrekerswerktuigen op de be drijvers van den overval gevonden. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort. OUDE MOORDZAAK OPGEHELDERD. Goed werk van de marechaussee. Op Donderdag 9 November 1933 keerde een troepje kooplieden na afloop van de paardenmarkt te Heesch huiswaarts en deden onderweg het café De Zwaan te Heesch aan. Daar ontstond oneenigheid over den gevoerden handel, welke twist zoo hoog liep, dat de waardin het beter achtte het gezelschap buiten de deur te zetten. Toen zij het gezelschap inderdaad buiten het café had gedreven, bleef een der man nen zitten. Het bleek, dat hij hevig uit zijn zijde bloedde. Het was de koopman uit Uden L. van Boxtel, die den bijnaam had Mie van Os. Geneeskundige hulp werd spoedig inge roepen, en dr. Binsbergen uit Nistelrode moest een ernstige messteek in de hart streek constateeren. De man werd naar een ziekenhuis in 's Hertogenbosch overge bracht, waar hij denzelfden avond over leed. De gemeentepolitie van Heesch en de marechaussee van Geffen stelden een on derzoek in. Een speurhond bracht hen naar het woonwagenkamp te Heesch, waar ver schillende personen werden verhoord en zekere S. en M. als vermoedelijke daders werden gearresteerd. Wegens gebrek aan bewijs moesten zij echter weer worden vrijgelaten. Dezer dagen heeft een hernieuwd onder zoek van de gemeentepolitie van Heesch onder de leiding van den burgemeester, geleid tot de arrestatie van Joh. S. uit Uden, die in een woonwagenkamp onder Grave vertoefde. De man heeft volledig bekend. Hij noemde als zijn medeplichtige M. R. uit Oss, die in een woonwagenkamp onder Lahnstein verbleef. Beiden zijn te Heesch opgesloten. DE ONREGELMATIGHEDEN TE AMBT-HARDENBERG. De gewezen gemeente-ontvanger van Ambt-Hardenberg H. B. zal op 7 April voor de rechtbank te Almelo terecht staan duisteringen. Naar wij vernemen is ook de wegens door hem in functie gepleegde ver burgemeester dier gemeente H. H. W. tegen dien datum gedagvaard, als verdacht van verduistering van overheidsgelden en he ling van door den ex-ontvanger verduis terde gelden. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Zwaar- en lichtgewonden. Zondagavond om half elf is te Hoogkerk (Groningen) een personenauto in 'n scher pe bocht van den weg aldaar tegen een boom gereden. Van de drie inzittenden is de 25-jarige W. L. R. P. uit Winsum ern stig en de chauffeur de ongeveer 25-jarige E. H. K. K. uit Uithuizermeeden licht ge wond. De derde inzittende bleef ongedeerd. Door de politie is procesverbaal opge maakt. De chauffeur bekende sterken drank gebruikt te hebben. AUTO TE WATER GEREDEN. Chauffeur door fietslamp verblind. Gisteravond laat reed de luxe-auto van hotel De Gouden Karper te Hummelo op de z.g. Lange Brug in de richting van Does burg. De chauffeur, de heer Vreemans, werd vermoedelijk door het licht van een van den tegenovergestelden kant komende fiets verblind. Zijn auto begon te slingeren en reed te gen een brugleuning. De wagen viel onge veer vier M. doch kwam gelukkig nog juist aan den kant terecht. Er bevonden zich geen passagiers in den wagen. De chauffeur, die een schouderblad heeft gebroken, is door voorbijgangers uit zijn benarde positie bevrijd. Nadat den man de eerste hulp was verleend, kon hij huis waarts keeren. De auto is geheel vernield. DS. BAKHUISEN VAN DEN BRINK, t In den ouderdom van 73 jaar is heden ochtend te den Haag overleden ds. L. W. Bakhuisen van den Brink, em.-pred. der Ned. Herv. kerk. (Ongecorrigeerd.) NOG 10 REDEVOERINGEN. Van Hitier. i nHUier Zal.in de verkiezingscampagne nog 10 redevoeringen houden, o.a. te Beuthen* Vn^R K,eulen' Hamburg en Berlijn. rentie ,die ZaterdaÊ ecn confe- rentie m Wilhelmstrasse bijwoonde, is in den avond per vliegtuig naar München ver trokken, om de rede van Hitier bij te wonen. „UITVERKOOP" VOOR DEN 1IOOGEN RAAD. De Hooge Raad heeft heden behandeld de eerste zaak bij dat college aanhangig ge maakt, betreffende de wet op de uitverkoo- pen en opruimingen. De firma Gerzon heeft ln een Utrechtsch blad een advertentie ge plaatst, waarin stond „Coupons-Gerzon". De Utrechtsche kantonrechter zag daarin aangezien de Kamer van Koophandel geen vergunning verleende een overtre ding van de wet en veroordeelde de firma tot 5 boete. De firma ging van deze uitspraak in cassatie. Mr. S. v. Ulven, voor de firma Gerzon optredend, wees erop, dat de, wil de wet kunnen worden toegepast, sprake moet zijn van bijzondere omstandigheden. werkt bij pijn steeds AUTO IN EEN SLOOT GERAAKT. Bestuurder gedood. In den afgeloopen nacht te half een reed te Dubbeldam een personenauto, bestuurd door den heer R. H. M. A., uit Eindhoven, in de richting Moerdijk. In een bocht van den weg geraakte de wagen aan het slin geren en kwam daardoor in aanraking met een langs den weg staanden boom. De j wagen kantelde, waarby het portier werd afgerukt. De heer A. werd in de sloot ge slingerd, waarna de wagen op hem terecht kwam. Hy was op slag dood. De politie was spoedig ter plaatse en heeft het lijk naar het kerkhof te Dubbel dam vervoerd. De auto is later gelicht. NOODLANDING BIJ BUNNIK. Wegens mist daalde een Fransch toestel des avonds half zes. De machine werd niet beschadigd. Gisternamiddag half zes werden de in woners van Bunnik (U.) opgeschrikt door het ronkend geluid van een zeer laag v1 le gend toestel, een voor Zondag wel onge wone verschijning. Nadat het vliegtuig eenige cirkels om het dorp beschreven had, waarschijnlijk om zich te oriënteeren, werd de motor afgezet en maakte de bestuurder aanstalten om te lan den, hetgeen uitermate vlot geschiedde in de nabijheid van een boerderij. By deze noodlanding bleef de machine, dank zij de kundigheid van den piloot, volkomen in tact. Het gezelschap dat zich in het toestel be vond, was van Fransche nationaliteit en be stond uit den heer Didier Poulain, redacteur van het „Journal", bestuurder, diens vrouw en mevrouw Delesale, echtgenoote van den senator Delesale, eertijds onder-minister van luchtvaart toen Pierre Cot nog de belangen van dit ministerie behartigde. Zij vertelden dat zij omstreeks half vier te Keulen waren opgestegen met bestem ming Amsterdam. Reeds waren zij later gestart dan oorspronkelijk de bedoeling was aangezien de weersomstandigheden verre van gunstig waren, maar men had het ri sico maar aanvaard. Tijdens de vlucht, die werd aangevangen bij schemering, •ver slechterde het weer aanmerkelijk. Het zicht, dat toch al reeds zeer beperkt was, werd nog meer gereduceerd door den opkomen den mist, reden waarom de bestuurder tot een noodlanding besloot, die, wij zeiden het reeds, uitnemend slaagde. Het gezelschap heeft zich vervolgens naar Utrecht begeven, alwaar het zijn intrek ge nomen heeft in hotel des Pays-Bas. In den loop van vandaag zal de reis worden voortgezet naar Amsterdam. FEEST IN DUITSCHLAND. Militaire -dienstplicht 1 jaar. Alle Duitsche garnizoenen vieren heden den eersten verjaardag van het herstel van den militairen dienstplicht in Duitschland. Van alle gebouwen der weermacht waait de oorlogsvlag. In de hoofdstad is hedenmorgen in de ka zernes van de Pruisische garden, van het regiment Göring en van het 67e regiment infanterie van Spandau het Groote Réveil geblazen, dat op een meer dan 100-jarige traditie terug kan zien. Overal op straat worden de door de stad trekkende soldaten luide door de bevolking toegejuicht. PROTESTVERGADERING NEDERLANDSCHEN TUINDERSBOND TE NOORDSCHARWOUDE. In de groote zaal van hotel Concordia alhier werd door den kring Langendijk van den Ned. Tuindersbond een protestvergade ring gehouden, welke door pl.m. 400 per sonen werd bezocht. De voorzitter, de heer Jb. de Vries van St. Pancras, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, de teleurstelling rele- veerende, welke over de tuinders is ge komen tengevolge van het niet meer ont vangen van steun op de producten van 1935 en het geringe bedrag voor den misoogst- steun. Het geld, waar men zoo lang op heeft gewacht, is niet gekomen. Arbeiders waren er al op aangenomen, en aankoopen op ge daan. Noodgedwongen zullen de menschen naar de werkverschaffing geraxen. De tuinbouw is door alle reserve heen. De nieuwe loonbijslagregeling heeft tot gevolg, dat minder arbeiders kunnen wor den aangenomen. De heer N. Kaan sprak met als onder werp „Mogen wij zwijgen?" Wij mogen niet zwijgen, aldus spr., over de teleurstelling, welke het lage bedrag van den misoogst- stèun en van den anderen steun heeft ge geven. De bedrijven kunnen niet meer verder. Er is geen actief meer. De Boeren leenbanken kunnen ook niet verder gaan dan op het oogenblik het geval is. Spr. constateerde nog een zekere lakschheid on der de tuinders. De belooning van de tuin ders is niet in overeenstemming met de rechtvaardige verdeeling. Spr. schetste den toestand, waarin de akkers verkeeren, na de jaren, waarin slechts 50 pet. van de richtprijzen is uitgekeerd. Nu moet er iets an ors gebeuren. Alles wordt ontbeerd om op ket ,eiSpn bedrijf te kunnen blijven dig zhnn J? ïlel® ™»i°enen, welke noo- dig zijn de volkskracht weer od neil te Snrngr*/ai dC rogeering moeten vïden Spr. vond den misoogststeun veel t„ ring, het schadebedrag van 2 a a iv In genom*„8 J»,» j ».n het welzijn v,„ de tuinder,teïïktoï De nog jonge tuindersorganisatie zal al het mogelijke doen, om te verkregen, dat de tuinbouw een kans krijgt te komen tot een beteren tijd. Uitsluitend »erkrl|gbe«f In de orani»-bandbuls|es *en 20 tabl. 70 ets. en oranjeiekjes ven 2 tebL e 10 ets. De heer P. Hart, te Koedijk, sprak over: „Hoe kunnen wij verder" waarby hij memoreerde, hetgeen in het najaar 1935 is gedaan om steun te krijgen voor den mis oogst. Spr. stelde vast, dat ondanks de hooge prijzen der tuinbouwproducten de tuinders het niet beter hebben. De bagger- regeling kan niet meer door de tuinders worden voortgezet, omdat hij zijn eigen bedrijf moet bewerken. Wij vragen tewerk stelling op het eigen bedrijf. Daar wil de minister echter niet aan beginnen omdat hy bang is dat de industrie dan ook komt, maar er is nog wel een groot verschil tusschen een fabriek en een tuinbouwbedrijf. Omdat de vqlle 100 pet. der richtprijzen niet is uit betaald, hebben wij het recht om te pro testeeren. De steun werd in 1935 tot 65 pet. van den richtprijs betaald, zeggen des kundigen. Spr. gaf een overzicht van het geen in Koedijk wordt gedaan voor de tuin ders van gemeentewege. Er blijft voor de menschen niets anders over dan naar het Burg. Armbestuur te gaan. Het is de taak van den N. T. B. en de ge meenten op de bres te staan voor de tuin ders, die dreigen ten onder te gaan. Aan eengesloten moet men optrekken voor de instandhouding van de bedrijven. Als derde en laatste spreker werd door den heer A. Hoogland gesproken over: Waarom protesteeren wij. Een protestver gadering met de instemming van de regee ring zal men niet kunnen houden, zeide spr. Wy protesteeren echter niet voor ons pleizier. Het gaat veel te langzaam. Laat ze eens zoo hard werken en beslissen als in oorlogstijd. Geprotesteerd wordt er tegen het steeds maar niets hooren op de actie der gemeenten en het feit, dat de tuinders naar de werkverschaffing gaan, terwijl het land geen voldoende bewerking krijgt. Er zijn wel menschen, die een paar honderd gulden schuld hebben bij bakker en kruidenier, en geen cent om weer opnieuw te koopen. Die menschen kunnen hun bedrijf niet meer be ginnen. Aanpassen moet men, wordt er gezegd. Doch van een inkomen, waarvoor voor 10 jaar geen belasting moet worden betaald, betaalt men nu 12. Spr. zou willen, dat spoedig een voorschot werd gegeven op den misoogststeun. Voor de aanschaffing van benoodigdheden zou een voorloopig voorschot kunnen wor den gegeven. Als niet binnen een week iets gebeurt, zal het voor velen te laat zijn, daar de akkers weer in bedrijf worden ge nomen. Wanneer de producten dan later weer productiesteun krijgen, ontvangt men weer minder en wordt het steeds minder. Deze redevoeringen werden met aan dacht gevolgd en met applaus onderstreept. Verschillende personen voerden nog het woord. In alle toonaarden werd de nood van den tuinbouw bezongen en tenslotte de vol gende motie aangenomen, welke aan den minister van Landbouw en Visscherij zal worden gezonden. De kring Langendijk en de Ned. Tuin dersbond in protestvergadering bijeen, be sprekende den noodtoestand in den tuin bouw, brengt met verschuldigden eerbied onder Uwe aandacht, dat met den besten wil bezield, het voor de meeste tuinders niet mogelijk is hun bedrijven behoorlijk te be mesten en te bewerken. De zeer ernstige ondermijning der bedrijven door vijf ach tereenvolgende slechte jaren en de zeer geringe ontvangsten in het seizoenjaar 19351936 vanwege misoogst door de be kende luizenplaag, noper. ons om U onder danig en beleefd, doch met den meest moge lijken ernst en aandrang te verzoeken voor 1935 de volledige richtprijzen uit te keeren, den steun voor misoogst zoodanig te doen zijn, dat de vele hierdoor getroffenen een redelijke kans krijgen zich op hun bedrijven te handhaven. Voorschotten op de kortst- mogelijke termijn zijn noodig voor eerste levensonderhoud en arbeidsloon. BRUG INGESTORT. *Toen hedenmorgen de vrachtauto van de firma Krol uit Alkmaar, beladen met zakken kunstmest, de brug over het erf van den heer Kruier aan den Middenweg te Heerhugowaard wilde oprijden, stortte de brug ineen. Gelukkig bleef de auto aan weerszijden van de brug haken, zoo dat persoonlijke ongelukken voorkomen werden. 25 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. Vandaag was het 25 jaar geleden dat de heer J. Hintzen, machinist by de Ned. Spoorwegen, bij dit bedrijf te werk werd gesteld. Sinds 1925 is de heer Hintzen in Alk maar gestationneerd, zoodat hij hier onder het spoorwegpersoneel talrijke vrienden telt. Vandaag kwam dit wel op ondubbel zinnige wijze tot uiting. Reeds vroeg wapperde ter eere van het jubileum de Ned. driekleur van de ma- chineloods. De depotchef, de heer Moorer, kwam den jubilaris, die het feit in familiekring vier de, vanmorgen, namens de Spoorwegen, in zijn woning complimenteeren en over handigde hem, na in een hartelijke toe spraak zijn waardeering voor den heer Hintzen te hebben geuit, de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Ook de chef van het kantoorpersoneel, de heer Nies kwam den heer Hintzen per soonlijk complimenteeren. Namens zijn collega's bood de heer Schra-s se den jubilaris een keurige divan aan. Tal van collega's kwamen in den loop van j n dag den heer Hintzon felicüeeren, waardoor de geheele dag in het teeken naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 16 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,1 m M t« Valentia. Laagste barometerstand 740,6 m.M, te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 17 Maart: Matige tot zwakke, noordelijke tot weste lijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken weinig of geen neerslag; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzlcht. Onzekere toestand zal nog voortduren De hooge druk handhaaft zich in het wes ten met een uitbreiding naar het zuid-oosten op het continent. Tusschen die gebieden en een tweede over Groenland bevindt zich een langgerekt gebied van lagen druk, dat van benoorden Scandinavië tot bezuiden Groen land reikt. Bij de Azoren ligt een diepe de pressie, verder naar het westen weer hooge druk. Langs den westrand van een sta- tionnaire depressie boven de Baltische sta- ten worden nog steeds koude en vochtige luchtmassa's in west- en centraal-Europa aangevoerd, die in Duitschland nog aanlei- ding geven tot lichten sneeuwval. Warme luchtmassa's dringen door over de Noorsche zee en geven aldaar aanleiding tot zware regens. Op de Britsche eilanden blijft het nog koud, evenzoo in F- -ijk. In de mid- delgebergten en de Al ift de tempera tuur ver onder nul en iog voortdurend sneeuw. Voorloopig is nog weinig verande ring in den toestand te zien. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.24 uur licht op. van de feestvreugde stond. Ook van organisatie „De Nederlandsche Vereent, ging van Spoor- en Tramwegpersoneel", gewerd den jubilaris een sympathiebetui ging, terwijl uit tal van bloemstukken en gelukwenschen duidelijk werd dat in breeden kring van dit jubileum notitie wai genomen. 25-JARIG JUBILEUM DIRECTEUR HUIS VAN BEWARING. De heer H. J. K. Bakker, sinds Juni 1935 directeur aan het Huis van Bewaring al hier, herdacht heden het feit, waarop hij voor 25 jaar aan het Rijksopvoedingsge sticht alhier zijn werkzaamheden bij het gevangeniswezen in ons land aanving. Hedenmorgen om 10 uur werd de jubi laris toegesproken door ds. von Meyen- feldt en dr. Schröder, respectievelijk als predikant en medicus aan het Huis van Bewaring verbonden. Beiden wezen op de moeilijkheden aan de functie verbonden en constateerden dat zij den jubilaris leerden kennen als een persoonlkheid, zich volkoomen bewust van zijn zware taak. Namens het geheele personeel, w.o. ook de predikant, de pastoor en de medicus, werd de heer Bakker toegesproken door den oudsten bewaarder, die als blijk van waardeering twee antieke wandborden aanbood. Bij deze plechtigheid was ook tegenwoordig dr. Moolhuijzen. Te zijnen huize werd de jubilaris voorts gecomplimeerd door het college van re genten, terwijl hier bovendien verschil lende bloemstukken en gelukwenschen ge werden. Van een onbekende ontvingen wU nog het volgende aanvullende verslag, voor de juistheid waarvan wij echter niet kunnen instaan. Men schreef ons namelijk: Ook aan de gedetineerden was het jubi leum niet onbekend gebleven. In de zaal waar de hechtenis gemeen schappelijk wordt doorgebracht, rijpte het plan om ook blijk te geven van waardee ring voor den humanen directeur, die ook in de veroordeelden den mensch aanwezig weet Van de krullen waarmede de vuurma kers gemaakt worden, werd een krans gemaakt met het opschrift: „Lang zal hy leien." Op de in gevangenissen gebruikelijke wijze had men de afzonderlk gedetineer den op de hoogte gebracht dat Zondag morgen vóór den kerkdienst de directeur namens de gevangenen gehuldigd z°^ worden en dat één gedetineerde, die voo de tiende maal eenige dagen hechtenis at strooper opknapte, bij het aanbieden van een huldeblijk een poging zou doen om 1 jubileum ook voor de gedetineerden nic onopgemerkt voorbij te laten gaan. Tot groote verwondering van de waarders en den predikant, hield deze ge^ detineerde met instemming van zijn lo gej nooten vijóór den aanvang van den ker - dienst een toespraak, waarbij hij het we van den directeur en zijn vele voorgan8 in herinnering bracht, er op wijzende het ten slotte toch de overtreders van va ordeningen zijn, die er voor zorg dr j dat deze functionnarissen een bestaan v den en promotie kunnen maken. .fc Onder het aanbieden van het huldeb U verzocht hij den heer Bakker de 8ede neerden te willen tracteeren en een g zamenlijk bezoek aan een Alkmaars bioscoop mogelijk te maken. De heer Bakker, die dezen humor prijs wist te stellen, was zoo verstan

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2