8 Die Houten Klaas EGMOND AAN ZEE KOEDIJK Glimlachje Qememtemdm De gemeenteraad kwam Donderdag avond in voltalligezitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester C. J. Eyma. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken kunnen ver meld worden, het besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring van den verkoop van 40 M2. grond aan den Watertorenweg a 1.50 per M2., aan C. C. van Rijswijk te Heemstede. De verkoop geschiedde door B. en W. met machtiging van den raad. De opbrengst mag besteed worden voor bestrating der Wilhelminastraat. Voorts was goedgekeurd de reglements wijziging, waarbij het aantal leden van Maatschappelijk Hulpbetoon verlaagd werd van 7 tot 5. Vergoeding voor de bijzondere lagere scholen. De aanvrage der r. k. en christelijke la gere school om afrekening der exploita tievergoeding over 1935 werd aangehou den, tot na het vast stellen der gemeente rekening over dat jaar. Voor 1936 werd aan deze scholen een voorschot verleend van respectievelijk 500 en 425, over eenkomstig de aanvragen, naar een gemid deld aantal leerlingen van 81 en 52. B.-steun. Van den minister van sociale zaken was bericht ingekomen, dat voor 1936 voor kleeding en schoeisel voor steuntrekkende werkloozen een bedrag van 4.20 per werklooze, gerekend naar een gemiddeld aantal van 231 over 1935, uitgetrokken mocht worden. Het rijk betaalt hiervan 2.20, de gemeente 2 per werklooze. In totaal kon aldus ongeveer 970 beschik baar gesteld dworden tegen 1990 in 1935. Daartoe werd besloten. Afschaffing der kermis. Waar de afschaffing der kermis op Pinksteren door Ged. Staten is goedge keurd, verzochten de caféhouders en de Vereeniging van Kermisvakgenooten „Ons Belang" de kermis in September te hou den. Men meende, dat de raad zich had vergist en eigenlijk in meerderheid niet voor algeheele afschaffing was. Vandaar het verzoek tot verplaatsing naar Sept. De heer J. Dekker steunde dit verzoek, omdat een groote categorie menschen van de kermis profiteert. De heer F. Snoeks sloot zich hierbij aan. De heer E. Prins wenschte het besluit te handhaven en hechtte aan een ingediende lijst van be lang hebbenden geen waarde. Men tee kent zoo gauw! Het voorstel tot wederinstelling der kermis werd verworpen. Vóór stemden wethouder C. Broek en de leden J. Dekker en F. Snoeks. Geldleenipg. Z. h. s. werd besloten in plaats van de geldleening van 24.000 een leening te sluiten van 28.250 met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, tegen een ren te van 4bij parikoers. Wijkgebouw van het Witte Kruis. Het Witte Kruis verzocht van gemeen tewege gratis grond beschikbaar te stellen voor een te stichten wijkgebouw en tevens een daarvoor te sluiten leening van hoog stens 4000 te garandeeren voor betaling van rente en aflossing. B. en W. stelden voor hoogstens 300 M2. grond af te staan en de leening te garan deeren voor hoogstens 5 rente en een aflossing van 100 per jaar. De stichting van het wijkgebouw achtten zij een ge meentebelang. Nadat op enkele vragen nader informa ties waren verstrekt, werd conform het voorstel van B. en W. besloten. Kampeerregeling. B. en W. stelden voor een kampeerver- bod in het leven te roepen, zooals dat ook elders bestaat, om het kampeeren in de hand te hebben. Voor een kampeerver- gunning zullen dan de volgende rechten betaald moeten worden: 0.25 per dag, 1 per week voor de eerste twee weken, voor de Volgende weken 0.75 per week. Voor diegenen, die dag en nacht kampee ren geldt het dubbele van dit tarief. Dit tarief zal dan gelden voor het vrije strand aan den Zuidkant. Het Noordelijke vrije strand zal vrij blijven. Op het Zuidelijke strand zal dan een wacht aangesteld wor den, terwijl, als daarop tijdig hoogere goedkeuring kan worden verkregen water leiding zal worden aangelegdd, W. C.'s worden geplaatst en een tent voor opber ging der kampeertenten zal worden ge maakt. De raad vereenigde zich hiermede en stelde de vergoeding voor den wachts- man op 10 p. w. minimum, plus 10 der inkomsten, tot 20 en 5 daarvan tot hoogstens 30 per week. Begrooting 1935. De begrooting voor 1935 was wederom van Ged. Staten teruggekomen met de noo- dige opmerkingen. De regeering zegde over 1935 een bijdrage fonds perdu van 14700 toe, waarmede de begrooting sluitend ge maakt diende te worden. Verder werden de gewone voorwaarden voor rijkssteun gesteld en moest o.m. 6000 bezuinigd worden op onderhoud van wegen. Daarentegen mocht het subsidie voor Maatschappelijk Hulp betoon van 15000 tot 16000 worden ver hoogd. De raad besloot aan de gestelde eischen te voldoen en de begrooting aldus opnieuw vast te stellen. Rekening 1934. Ook de rekening over 1934 werd gewijzigd. Reorganisatie der politie. Van den com missaris der koningin was beticht ingeko men dat hij het in overleg met den procu reur-generaal bij het gerechtshof te Amster dam, fungeerend directeur van politie, niet noodig achtte een tweeden veldwachter in volledigen dienst aan te stellen. Het politie toezicht werd voldoende geacht als naast den rijksveldwachter een gemeente-veldwachter dienst deed met twee gemeenteveldwachters voor bijzondere diensten, voornamelijk dienst doende tijdens het badseizoen. Voor deze laatsten ware een salaris vast te stellen overeenkomstig de gepresteerde diensten, terwijl de eischen van benoembaarheid min der streng konden zijn. De raad besloot de voorgestelde regeling te aanvaarden. De strandexploitatie. De raad besloot aan de Maatschappijen Zeebad en Noordzeebad weder hetzelfde ge deelte strand te verpachten voor resp. 275 en f 300. De Maatschappij Noordzeebad zal het recht hebben zelf een consumptietent te plaatsen. Op het aan de Maatschappij Zee bad verpachte gedeelte zal een plaats voor een consumptietent verpacht worden voor 3 jaar. Voorts zal van Hecht Munting Napjes weder voor 15 een consumptietent mogen plaatsen als hij geen ijs verkoopt en anders voor 65. De tenten zullen een behoorlijk aanzien moeten hebben. Voorts zullen alle pachters der gemeente, die kampeertenten laten plaatsen, geen lager tarief mogen re kenen dan het gemeentelijke, terwijl B. en W. toezicht op de plaatsing zullen hebben. Voorts zal de gemeente nog gelegenheid geven om op het onverhuurde gedeelte van het Zuiderstrand, dichtbij het dorp een tent te plaatsen tegen betaling van 10 voor het geheele seizoen. Tenslotte zullen de exploi tanten van plezierbooten 10 pacht voor het seizoen moeten betalen. Er zullen er niet meer dan 4 worden toegelaten. Gezien het verbod om na 1 April a.s. de putten anders te ledigen dan met pneuma tische werktuigen, boden zich drie gegadig den aan om dit werk te verrichten met subsidieering door de gemeente. B. en W. achtten de aanbieding van Joz. v. d. Pol aannemelijk. Hij verzocht 225 subsidie per jaar en zou dan de putten ledigen vöor een tarief van 3, 1.75 en 1.50 voor de eerste, tweede en meerdere M3. De raad besloot op deze voorwaarden voor 4 jaar met v. d. Pol in zee te gaan. y Rondvraag. De heer E. Prins stelde voor een boom- plantdag te houden. B. en W. zullen zich hierover beraden. Voorts had hij er bezwaar tegen dat de aannemer van de Prins Hendrikstichting met oud materiaal daarvan 40 woonhuizen wilde bouwen. De voorzitter meende dat daar niets tegen te doen was. De heer Dekker eischte dat in ieder geval geen gemeentegrond daar voor verkocht zou worden zonder den Raad er in te kennen. Dit zal geschieden. De heer E. Prins maakte er voorts bezwaar tegen, dat in het stempellokaal een oproep had gehangen voor een cursus voor de werk loozen, geteekend door den heer van Kleef. De menschen denken nu dat deze het be taalt. Hij zag hierin een prooaganda voor den oud-katholieken bond. De voorzitter meende, dat wethouder van Kleef er geen bezwaar tegen zou hebben hierin verande ring te brengen. Deze wees er op, dat het hem niet ging om de eer, maar niettemin dacht niemand nog aan ontspanning en ont wikkeling voor de werkloozen, toen hij er mee begonnen was. Hij had het toen ook uit eigen zak betaald. Van propaganda voor een oud-kath. bond was geen sprake. Hij wees er voorts op dat dit werk geen gemeentelijke zaak was, doch uitging van een comité. De onderhavige cursus was voor ieder toegan kelijk. De heer E. Prins had geen bezwaar tegen de circulaire, maar tegen de onderteeke- ning. Wethouder van Kleef liet dat koud. De bestrijding van den heer Prins vond hij echter niet eerlijk. De heer T. Halff: „U moet zeker onder een schuilnaam werken!" Wethouder van Kleef: Ik moet heelemaal niets meer doenj Laat een ander het dan maar doen!" .-. De heer E. Prins maakte er voorts be zwaar tegen, dat van de menschen in de werkverschaffing direct 1.50 belasting in gehouden worden. De voorzitter zou dit eens met B. en W. bespreken. De heer E. Prins stelde o.a. nog voor het gymnastieklokaal in te richten en f 500 subsidie te geven voor toestellen en dan te verhuren voor b.v. 40 cent per uur. Dit zal nader besproken worden. Tenslotte merkte hij op dat het z.i. een vuile boel in de school is. Er waaien wolken stof op. Ook dit zal besproken worden. De voorzitter verzocht voortaan een en ander tevoren in te dienen, dan kon het besproken en meteen afgehandeld worden. De heer F. Snoeks verzocht lantaarns bij te plaatsen op den Watertorenweg en de Trompstraat. Voorts informeerde hij naar de overname van de straten der Mij. Zee bad, hetgeen juist plaats gehad bleek te hebben en naar de onderhandelingen met het P. E. N., die nog steeds gaande bleken. De heer T. Halff verzocht de Schoolstraat bij te straten. De voorzitter deelde hierop mede, dat deze straat inbegrepen was in het stratenplan en dat, blijkens een tele foontje uit den Haag, er goede kans bestond, dat dit voor elkaar komt. De heer T. Halff vertelde, dat er laatst een heer liep te zoeken, zoodat men dacht, dat hij wenschte te huren. Hij bleek echter tevergeefs te zoeken naar een urinoir, want dat bestaat in de heele gemeente nietl De voorzitter vond het een lastig pro bleem en meende, dat meer gemeenten met deze moeilijkheid zitten. In de revue van Heiloo had hy een bordje gezien „Water plaats 6 K.M. Alkmaar" II De heer F. Snoeks: „Dan moet je dus een taxi nemen"! Onder groote hilariteit ging de raad hier na in comité. i De raad vergaderde Vrijdagmiddag vol tallig. Medegedeeld werd: dat op 14 Febr. 1936 heeft plaats gehad de kasopname by den administrateur van het burgerlyk armbestuur; dat door den minister van sociale zaken is toegestaan het verrichten van slootwerk met bijkomende werkzaamheden in werk verschaffing. Voor kennisgeving aangeno- men; dat voor het verrichten der werkzaamhe den, betrekking hebbende op werkverschaf fing en steunverleening door B. en W. is aangesteld de heer P. Broersen, volontair ter secretarie, op een beiponlng van 400 per jaar. Als vorert. Voorts werd medegedeeld,.dat van notaris van Riet te Bergen bericht was ingekomen, dat de gemeente eenige erfgenaam was van den heer G. IJfs. De raad ging hierover een poos in comité. Na heropening werd op voorstel van B. en W. besloten de erfenis te aanvaarden. Op verzoek van B. en W. werd het Amb tenarenreglement gewijzigd. Men zal in beroep gaan tegen een beslis sing inzake de regeling met St. Pancras over de toelating van leerlingen tot de openbare scholen. Een verzoek van A. Langendijk om voor de hondenbelasting in de 2e klasse te wor den geplaatst, zal in comité worden behan deld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten in het borgstellingsfonds voor een bedrag van 15 tot 20 cent per in woner deel te nemen, als dit van hooger- hand wordt goedgekeurd, aangezien de ge meente noodlijdend is. Besloten werd aan de tuinbouwvereeni- ging „De West" een schoollokaal beschik baar te stellen voor het houden van vijf praatavonden, onder de gebruikelijke voor waarden. De heer W. Visser vond het verkeerd, dat voor het houden van deze cursussen 25 cent per avond betaald moet worden. Spr. stelde voor gratis het lokaal beschikbaar te stellen. De voorzitter achtte dit niet mogelijk, omdat ook andere vereenigingen die vergoe ding betalen. Het geldt hier trouwens voorwaarden door #®oo®o© JLuLopcogcaiiima Dinsdag 17 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8,— Gr.pl. 9.Ensemble Jetty Cantor. 10.— Morgenwijding, gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Orgel en zang. 12.30 De Octopho- nlkers. 1.30 Omroeporkest en deel. 3.— Kniples. 4.— Pianorecital. 4.30 Kinderkoorzang, "i.05 Voor de kin deren. 5.30 VPRO: Bijbelvertelling. 6.— Gr.pl. 6.30 RVU.: Psychologi sche causerie. 7.Voor kinderen, 7.05 Viool en piano. 7.30 Engelscho les. 8.— Ber. 8.10 Toespraak. 8.20 Omroeporkest en de „Harmony Kings". 9.40 Causerie. 10.05 Om roeporkest. 10.25 Schaakles. 11.— Ber. 11.10—12.— Dansmuziek. HILVERSUM, 301 M. (KRO-uitz.) 8.9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30—12.-— Godsd. halfuur. 12.IÖ Gr.pl. en KRO-Melodisten. 2.— Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.HIRO. 5.05 Gr.pl. en KRO-orkest. 6.40 Espe ranto. 7.15 KRO-orkest. 7.50 Ber. 8.Lijdensmeditatie. 9.Gr.pl. 9.10 Zang en piano. 9.20 Sted. Orkest Maastricht m.m.v. zang soliste. 10.— Gr.pl. en vervolg van 9.10. 10.30 Ber. 10.35 Populair con cert. 11.15—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Kwintetconcert. 12.50 Gr.pl. 1.20—2.20 BBC-Welsch- orkest. 3.10—3.55 Kwintetconcert en zang. 4.20 Lezing. 4.40 Trio en zang. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Kamermuziek. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Het Orchestra Raymonde. 9.05 St. Patrick's Day- progr. 9.50 Ber. 10.20 Causerie. 10.40 „Lots of love", gev. progr. 11.40—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gr.pl. 4.20 Saxofoonkwartet en piano. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dans muziek ei\ populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestcon cert. 12.35 Leipz. Symph.-orkest. 1.35 Gevar. concert. 5.20 Concert mmv. orkest en koor. 7.309.20 Kamermuziek en koorconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Zigeunermuziek. I.502.20 en 5.20 Gr.pl, 6.20 Dans muziek. 7.20 Gr.pl. 8,20 Omroep orkest, zang en radiotooneel. 10.30 ik 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl, 12.50 Omroeporkest. 1.502.20Q Gr.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 6.35 Gr.pl. 6.50 Viool en zang. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.15 Gr. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Ber. 9.50 Ka mermuziek. 10.05 Weerber. 10.20— II.20 Opera-uitz. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Brussel VI. 8.—9.20, Keu len 9.20—9.35, D.sender 9.35—11.20, Kalundborg 11.2012.20, Brussel VI. 12.20—15.10, Droitwich 15.10— 15.55, D.sender 15.55—16.20, Parijs Radio 16.20—17.20, Brussel (VI.) 17.20—18.50, Brussel (Fr.) 18.00 19.20, Weenen 19.20—20.55, Paris P. P. 20.55—21.55, Berlijn 21.55— 23.20, Weenen 23.20—24.—, Lijn 4: Parijs Radio 8.058.50, Normandië 8.50—10.35, Lond. Reg, 10.35—12.10, Droitwich 12.10 14.20, Lond. Reg. 14.20—17.35, Droitwich 17.3518.20, Luxemburg 18.2018.50, Lond. Reg. 16.50— 19.35, Beromünster 19.3520.20, Droitwich 20.2021.50, Lond. Reg. 21.50—22.20 Droitwich 22.20—24.—, Ged. Staten gesteld. De heer W. Visser meende, dat men het verkeerde niet moest handhaven. De voorzitter: Wjj zijn noodlijdend en mogen dus geen lokalen voor niets be schikbaar stellen. WD mogen later wel ont heffing vragen. De heer Visser stelde voor aan Ged. Staten voor alle vereenigingen vrijstelling te vragen. Weth. Hart stelde voor om het voorstel aan te nemen, omdat de consequentie dit vordert. Men kan dan tevens besluiten om bij Ged. Staten er met klem op aan te dringen allen vry te stellen. De heer W. Visser keurde alle cursus sen goed, doch meende, dat aan cursussen van den tuinbouw de voorkeur gegeven moest worden. - Z.h.st. werd het voorstel 'van d en heer Hart aangenomen. Aan den heer K. Slooten werd ingevolge zyn verzoek onder dankbetuiging eervol ontslag verleend als gemeentebode. De heer Hart was van oordeel, dat de heer Slooten een woord van dank verdien de, omdat hy zich de rechte man op de rechte plaats had getoond. Tot voorzitter van de commissie van toe zicht op het correspondentschap der Ar beidsmiddelen werd ambtshalve de heer P. Hart aangewezen. Als leden werkgevers werden de volgende personen aanbevolen: A. Schoen en P. J. Lammerschaag. De heer Schur wenschte een herbenoe ming niet te aanvaarden, omdat de commis sie de laatse jaren buiten alles is gehouden. De voorzitter stelde nu in de plaats van den heer A. Schuer, de heer S. Bypost voor, die evenals de heer P. J. Lammer- schaam met algemeene stemmen werd ge kozen. Als leden werkgevers werden voorgedra gen de heeren bJ. Boon en H. Beers. De heer Boon verzocht den heer J. Otto in zyn plaats te kiezen, waartoe met alge meene stemmen werd besloten. Ook de heer H. Beers verkreeg alle stem men. De heer K. J. de Geus werd als lid van de commissie van toezicht op het L.O. herko zen. Aan de orde was hierop het voorstel om een comité in te stellen voor jeugdige werk loozen. Het comité zal door B. en W. worden sa mengesteld. Later zal aan den raad verzocht worden voor het werk van het comité gel den beschikbaar te stellen. De oprichting geschiedt overeenkomstig de wenschsn van den minister van sociale zaken. - De heer Schuer deelde mede, dat in andere gemeenten deze comité'i doot den raad zyn samengesteld. De voorzitter was overtuigd, dat B. en W. het goed doen en wilde andere plaat sen buiten beschouwing laten. De raad ging hierop met het voorstel ac- coord. De heer Boon vroeg of de werkster van het raadhuis, die officieel was benoemd, ook een officieele aanstellen had gekregen. De v o o rz i 11 er meende, dat dit was ge schied. Zy blyft in dezelfde verhouding staan als ze stond. Er is wel e.en correwo».--; dentie met de schoonmaalttlêr, doch dft ggatT. niet over het al of niet aannemen. De heer H a r f oordeelde, dat een vaste aanstelling verleend moet worden en wilde, als er een verzuim in deze is, dit verzuim spoedig herstellen. De heer Boon zou nog gaarne zien, dat de agenda den raad eerder bereikte. De voorzitter zegde dit toe. Hierop sluiting. Aannemen!een couvert •l-~kaak, een schaal melk, wat vogeltjeszaad en een biefstuk myn vrouw is op reis! HeuiUetm door J. L en E. A. H. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. YONGE 34) „Wees daar maar niet bang voor!" klonk het verontwaardigd van Conny. „Zoo iets gemeens zal ik niet doen!" „Kom, kom, Ida, je weet toch ook wel, dat je zusje niet tot zoo iets in staat is. Is dat nu een manier, om haar te ontvangen! Ze is pas thuis en ze is zoo gegroeid en zoo knap geworden! Echt een jonge dame!" Mrs. Morton had het hart van een moeder voor Constance, ofschoon slechts in den derden graad en was dus bly, dat zy het kind zoo knap zag opgroeien. Conny had het aardige bruine haar opgestoken; ze had fijn-gevormde trekken, donkere oogen, een vriendelyken mond en een roze kleurtje, ofschoon er, volgens haar moeder, geen was, die haalde by Ida met haar levendige oogen en haar frissche kleur, die haar tot de belle maakte van een bepaalde kliek in Westhaven. Het gezelschapje was vriendschappelijk gezind aan tafel; men sprak tegenwoordig ook van „diner", in navolging van den adel. „Mag je laat dineeren?" vroeg Ida met beschermend air aan haar zusje, „als je niet op school bent?" „Lady Adela dineert vroeg", antwoordde Constance. „O, zeker voor jou?" „Neen, ze doet het, geloof ik, altyd". „Ja, altyd", zei Herbert nu ook. „.Men schen uit den werkelyk hoogen stand hoe ven zich niet af te vragen, wat adellijk is, zie je". Dit was nagenoeg de eenige strubbeling en na het diner ging Herbert eens even genieten van een pypje rooken aan de zee. Intusschen werd Constance ondervraagd maar de omstandigheden van het opont- had vannRHatZu8 6n. naar al wat 2« gehoord kleiJn iw u TSt V8n den onwelkomen, 7,,tterterwiJ1 haar moeder en zuster haar eigen gevolgtrekkingen maak- ,,'t Is net zoo'n geval uit een boek", zei Ida en haastte zich er bij te voegen: „om dat ze er zoo gelukkig-verrast door waren' Maar dat doen ze altyd, als ze een onder geschoven erfgenaam willen hebben". „Ida, hoe kun je toch zulke dingen zeg gen?" „Maar het is zoo. Conny. Er was eens een boosaardige sir Ronald Macronald. Hij nam zyn vrouw mee naar Belgrado, heele maal in het Oekraine-gebergte „Belgrado ligt in Servie en de Kozakken wonen in de Oekraine in Rusland", viel Constance in. „Wat doet die school-aardrijkskunde er nu toe? In ieder geval was het iets van Beleen plaats ergens in de bergen, en daar beweerde hy, dat zy een kind had gekregen, enkel uit boosaardigheid te genover den juisten erfgenaam, de allerlief ste Lillian. Hy werd gedood door een hert en zy heeft het bekend op haar sterfbed. Dit is nu juist als „Maar, kindje, praat toch niet zoo! Je oom zou nooit „O, ik zei het maar voor de grap! Ik kan u zooveel van die geschiedenissen vertellen. Daar ligt by voorbeeld een roman van Broughton op tafel. Ik begreep al dadeiyk, dat hy een bedrieger was; en de Oude ver pleegster, als non' verkleed, was zyn moe der". „Ik geloof, dat je altyd het eind weet, eer je half door het eerste deel heen bent'", zei haar moeder bewonderend. „Maar hier is het natuurlyk volkomen in orde; alleen het eei? erse teleurstelling voor ons; iets. at wij in het geheel niet verwacht had- den, na die jaren". atSte Jd"e Kerstfeesten waren op Northmoor doorgebracht, waar ze zien hadden moeten schikken in van het huis, die door Ida en ha.r00^" w.l voor deftig J houden, maar tegelyk ook voor veel saai en te godsdienstig getint. Maar nu ze dus noodzakelijkerwijze in Westhaven wi ren, zouden ze haar schade wel inhalen en de Kerstavond was dan ook één voorberei- ding voor de vermakelijkheden van den volgenden dag. Mrs. Morton had nu twee meisjes, maar ze keek op hen neer als op een paar min derwaardigen, aan wie ze toch de fyne keu ken niet kon overlaten. Ida was intusschen druk bezig met de versiering van de kamer en van haar eigen persoontje, terwyl Con stance beiden hielp en althans van haar moeder meer dank kreeg dan van haat zuster. Ida zou den dag besluiten met een dans party by een vriendin aan huis; maar ze voelde nu niet zooveel lust, om Constance mee te nemen, daar zy haar tot nog toe als een kind had kunnen behandelen, wr.t nu niet meer ging; en het zusje zelve, al voelde ze nu wel wat voor een pretje, wist, dat haar oom en tante haar zouden mee genomen hebben naar de kerk, waar ze den feestelyken dienst zou hebben byge- woond. Haar moeder wilde haar echter niet alleen in het donker laten loopen en was te moe, om zelf mee te gaan; dus moest zy thuis bUjven, terwyl Herbert el ders heenging. Zy werd nu weer onder vraagd over de foto's die zy meegebracht had, maar mrs. Morton was nooit onvrien- delyk, wanneer zy met haar alleen was en Constance vond het heerlyk, om eens van haar avonturen te kunnen vertellen. Haar moeder voelde zich beleedigd, dat zy niet was geroepen in plaats van mrs Bury, ,,die toch zoo minder na familie was" en of Constance al zei, hoe lastig de wegen er heen waren en hoe moeilijk men zich ver- Sf a.a"kaar k°n maken, mrs. Morton hield ''l' ,at ze niet begreep, waarom ze over '1 e naar zulk een afgelegen berghol wa ren gegaan, als er immers altyd zooveel modeplaatsen in de kranten stonden, w**r ze gezelschap en hulp konden gehad heb ben, zooveel als hun hart maar begeerde! „Maar dat wilde oom Frank juist nl®* „Nu, als ze dan persé excentriek wIUWJ zyn en terughoudend en schuw, dan is ook geen wonder, dat de menschen PT ten!" nk „Maar u bedoelt toch niet dien nonsens, waarvan Ida praatte? Dat was toch m® een grap?" t „Kyk eens, kindje, ik zeg niet, dat ik ie» verwacht, O, neen, maar als ze n zoo terughoudend en vreemd waren 8 weest, dan zou men het hebben kunnen genspreken. Ik mag zoo graag, dat de me schen rondborstig zyn; dat wilde ik even zeggen. En het is verschrikkely voor je armen broer, om zoo teleurges te worden, nadat eerst zyn verwachting zoo hoog gespannen waren!" Mrs. Morton smolt in tranen, terwu^ Constance hier niets op te 2eg^at wist, want vooreerst meende ze me Herbert, tenminste nu voor het blik, zoo sterk onder den ind moe- van zijn verlies ert dan wilde ze hanr der maar liever niet vragen, of die meening was geweest, dat de kIeI"e_ _n chael had moeten opgeofferd w°rde kods de verwachtingen van Herbert. US ,;f0to ze maar de wyste party en liet een van Weenen zien. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6