r Sïjsar- £:'~- Jedertm bewondert, de PALM O LIVE TEINT! ^Buitenland WARM EN HUIZEN HEEMSKERK ST. PANCRAS LANGENDIJK TEXEL UITGEEST De roode haan kraaide fcve„swr.Ti)dWt.ct!vr,,1V^ De oorlog in Oost-Afrika. Verg:. Middenstand. De Algem. Middenstandsver. afdeeling v. d. K.N.M.B. Warmenhuizen hield Don derdag een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin verzocht werd in het reglement aan art. 10 en art. 41 een lid toe te voegen. Deze toevoeging betreft, dat 40 dagen voor de te houden jaarlijksche verga dering aan den Standsraad moet worden opgegeven, wanneer bij vacatures of perio dieke aftredingen als lid van het hoofdbe stuur, de afdeeling of afdeelingen met een eigen candidaat komen. In een schrijven van de K.v.K. betreffende jaarlijksche con tributie werd vermeld, dat elke ingesche- ven zaak is verplicht contributie te betalen, ongeacht de inkomstendaling e.d. De B.U.V.A. verzocht de contributie met 4 cent per lid te verhoogen. Gezien het nut dezer instelling, ging de vergadering hier mede ccoord. De overige stukken werden voor kennis geving aangenomen. Hierna kwam in bespreking het Borgstel lingsfonds. Het nut van deze instelling is in den breede besproken. Dit is iets, dat voor kleine middenstanders, die vaak nijvere en harde werkers zijn, valt toe te juichen. De bedrijven, die er voor in aanmerking komen, moeten 5 jaar hebben bestaan. Verder moeten we hebben de financieele medewerking van het gemeentebestuur. Voor 1 Mei '36 moeten de noodige gege vens voorhanden zijn. De regeering draagt 40 bij in de verliezen, die worden ge leden in het Borgstellngsfonds. Tevens mag worden vermeld, dat door oprichting van voornoemd fonds veel woe ker en zwendel uit den weg wordt gerumd. De vergadering achtte het gewenscht, dat het bestuur de noodige stappen doet om zich bij het fonds aan te sluiten. Namens het bestuur is aan het Districts- bestuur bericht verzonden om inzake het Bergstellingsfonds de hieraan verbonden werkzaamheden te bevorderen. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring te Utrecht werd gekozen de heer W. Diepsmeer. Deze nam de benoeming aan. Bespreking houding Boerenleenbank. Enkele leden hadden aanschrijving gehad van de Rafaissenbank uit Utrecht. Na uitvoeringe besprekingen is besloten, dat het bestuur een schrijven zal richten aan het bestuur van de Boerenleenbank om verzachtende omstandigheden toe te passen. Geitenverzekering. Hier is in het lokaal van den heer J. Aar denburg eene verzekering voor geiten opge richt op onderlingen grondslag. Reeds traden zooveel leden toe, dat 72 dieren met eene ver- waarborging van ruim 800 zijn ingeschreven. Het inleggeld bedraagt 0.10 per dier en wanneer dit sterft, zullen de leden zich onder ling verbinden dit geldelijk verlies procentsge- wijze te doen aanzuiveren. Bloeiende anemonen. Als een bewijs hoe zacht de afgeloopen winter is geweest, kan gemeld worden dat in de duinstreek het geheele winterseizoen bloeiende anemonen in de vrije natuur werden aangetroffen. Bij planten waar in Nov. zich knoppen vertoon den, kwamen de bloemen einde Sprokkelmaand tot vollen wasdom. Het voorjaar komt. Ondanks de snerpende Maartsche koude geeft de duinstreek weer teekenen dat het voorjaar in aantocht is. Het waren eerst de sneeuwklokjes en later de winter-acconieten welke reeds in het begin van dit jaar enkele boerenerven en akkers sierden en thans wor den de velden getooid met de diverse crocus- sen, welke vooral te Limmen geëxploiteerd worden door kweekers uit Overveen. Overal waar bloembollen geteeld worden ziet men de winterbedekking weghalen en verrijzen oudergewoonte de rietmijten. Vele narcissen beginnen al te knoppen en het wachten is op een paar zonnige dagen en dan zitten wij weer spoedig voor een week of drie vier temidden eener echt-Hollandsche bloemen weelde. Duinaardappelen. De prijs van de duinaardappelen is momen teel zoo laag 3 per 100 K.G. als in geen jaren het geval is geweest. Aanzienlijke kwantums liggen nog in de duinen op afname te wachten van deze eertijds zoo gewilde hoofdschotel bij den disch. Het ambtsjubileum van burge meester Kroonenburg. Den 13 April e.k. zal het 25 jaar gele den zijn dat burgemeester Kroonenburg zal zijn geinstalleerd in de gemeente Sint Pan- cras. Om dezen dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan waren op initiatief van den gemeenteraad, alle vereenigingen vertegen- woord.ga do°r één bestuurslid uitgenoodtgd S ïr„df„mn""ek"'k"1 besprekingen De meeningen liepen nogal uiteen Ten slotte werd een commissie benoemd welke de zaak verder zal uitwerken. Deze commissie bestaat uit de heeren- C. Duif, wethouder; Jb. de Vries, G. L, Bruin, A. Hoogland, K. Kloosterboer, H Gerritsen, H. G. Muurling, P. de Ruiter en Joh. Kortleven. Export naar Duitschland. Naar wij vernemen, is het maximum te factureeeren bedrag voor kool welke naar Duitschland geëxporteerd moet worden, verhoogd. De bedragen, welke in rekening mogen worden gebracht zijn thans maxi mum 1020 per wagon voor Deensche wit- tekool, voor roodekool 1500 en voor gele kool 1620. Alzoo bedragen, waarvoor tegen de thans geldende prijzen wel kan worden geëxpor teerd, terwijl bij een eventueele prijsver- hooging export nog eenigen tijd mogelijk blijft. De voorraad kool begint al aardig te minderen. Er liggen er niet zoo heel veel meer in de schuren opgeslagen. Dit be merkt men het best op de veilingen, waar op z.g. tusschendagen, Maandag, Woensdag en Vrijdag heel weinig kool wordt aange voerd. Een corpsgebouw voor „Het Leger des Heils". Donderdagavond is te Den Burg het eerste corpsgebouw voor het Leger des Heils plechtig ingewijd. Voor deze gelegen heid was de Comm. van het Leger des Heils, de heer Bouwe Vlas, naar Texel gekomen, die verklaarde niet gewoon te zijn overal heen te reizen, doch dat hij ditmaal hier heen was gekomen, omdat hij een bizondere voorliefde voor Texel heeft. Wat hiervan de oorzaak is, kan spr. niet verklaren, de eenige reden, die voor de hand ligt, is, dat hier velen denzelfden naam dragen. Hierna had de officieele opening plaats door den burgemeester van Texel, mr. A. F. Kamp, die den wensch uitsprak, dat deze afdeeling tot heil van Texel moge zijn. Hierna werd de eerste samenkomst in het gebouw gehouden, waarbij commandant Vlas een zeer mooie rede uitsprak. Adj. Semijn was voor deze gelegenheid met zijn zangbrigade en muziekcorps van Den Hel der naar hier gekomen. Het gebouw, dat berekend is voor 160 personen, bleek ditmaal veel te klein te zijn. Meer dan 220 personen waren bij de ope ning aanwezig, terwijl nog velen moesten worden teleurgesteld, omdat er geen plaats meer was. Het gebouw is gelegen aan de Parkstraat te Den Burg. Commandant Vlas sprak nog een woord van dank tot den heer had gehad. Voorloopig zal het gebouw slechts be woond worden door een tweetal vrouwe lijke officieren, n.1. Adjudante v. d. Ploeg er. Luitenante Postema. N.V. Holl. Melksuikerfabriek. Naar wij vernemen zal de fabriek van de N.V. Hollandsche melksuikerfabriek al hier op Maandag 23 Maart a.s. weer in werking gesteld worden, zoodat voor velen daar weer werkgelegenheid open komt. FELLE BRAND IN AMSTERDAM. In zaak van sanitaire artikelen. Naar buiten uitgeslagen. Een felle brand, welke de brandweer niet temin betrekkelijk spoedig meester was, heeft in den vroegen Zondagochtend gewoed in het gelijkstraatsche gedeelte van perceel Utrechtschestraat 31 te Amsterdam, waarin de drogisterij en handel in sanitaire artike len van de weduwe Jacobsenvan der Kley is gevestigd. Het vuur had bij afwezigheid van de bewoners, die zich te Utrecht bevonden door onbekende oorzaak zijn oorsprong ge vonden in het achter den winkel gelegen vertrek. Weldra sloegen de vlammen aan den achterkant fel uit, terwijl, toen het eer ste brandweermateriaal kort na half negen ter plaatse was, ook de winkel reeds was aangetast. De bevelvoerder, brandmeester Dijkstra, deed dan ook onmiddellijk 't alarm middelbrand geven en temeer was dit noo- dig aangezien het vuur reeds was doorge broken naar de boven den winkel gelegen tusschenverdieping en daar een opkamer, die via een trapje in de keuken te bereiken is, had aangetast. Na een kwartier had men den brand gelo- caliseerd en het kostte verder geen hoofd brekens meer om hem geheel meester te worden. Het achtervertrek is geheel, de winkel gedeeltelijk uitgebrand, terwijl de tweede verdieping, die onbewoond is, doch pas was geverfd, brandschade heeft opge- loopend. De inventaris van den winkel is grootendeels verloren gegaan, zoodat met dit al de schade, die door verzekering wordt ge dekt, aanzienlijk is. Het verkeer van de tramlijnen 5 en 11 door de Utrechtschestraat moest vanwege de uitgelegde slangen eenigen tijd worden omgelegd. BOERDERIJ IN DE ASCH GELEGD. Centrale verwarming de oorzaak? De bekende boerderij „Zonneweelde" te Anrhem van den hr. A. J. A. v. Maanen, ge legen nabij den Velperweg, is hedenmor gen geheel afgebrand. De brand welke om streeks half zeven ontdekt werd, nam direct een grooten omvang aan. De bewo ners konden zich bijtij is in veiligheid stel len. Ook was er nog gelegenheid het vee r.aar buiten te drijven. De brandweer, die met groot materiaal ter plaatse verscheen, had aanvankelijk met gebrek aan water te kampen. Dit moest over grooten afstand worden aangevoerd, waarmede veel tijd verloren ging. Te omstreeks 9 uur heden morgen stonden nog slechts eenige muren overeind Deze werden dro." de brandweer omver gehaald. Vermoedelijk is de oor/.aak van den brand te zo aken bij de centrrle verwarming, welke 's morgens in de vroeg te was eangestok n. De boerderij was op beurspolis verzekerd. brandje in dierenasyl. Te Amsterdam. gelijkstraatsche gedeelte van per ceel Pieter Aertszstraat 101 te Amsterdam waarin een dierenhandelaar een asyl ex ploiteert, is Zaterdag kort na middernacht door niet vastgestelde oorzaak brand ont staan, welke ofschoon hij door de brand weer spoedig met één straal gebluscht was, noodlottige gevolgen heeft gehad voor eenige exemplaren van de levende have, bestaande uit honden, apen en vogels. Een vijftal jonge honden, zoomede kanaries, parkieten en een aap zijn tengevolge van den rook gestikt. De achterkamer is ge deeltelijk uitgebrand. Een aantal honden kon nog bijtijds met behulp van omwonen den worden gered. EERSTE „STILLE OMGANG". Ruim vijf en veertig duizend deelnemers. De eerste „Stille Omgang" voor deel nemers uit de provincies Limburg, Noord- Brabant, Friesland, Groningen, Drente, Zeeland en Den Haag) is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Amsterdam ge houden. De laatste avondsneltreinen, die met extra wagens versterkt waren, voerden reeds groote groepen pelgrims aan, die zich langs verschillende wegen naar de hun aange wezen patronaatszalen begaven. Tusschen twaalf uur en halftwee kwam aan het Centraal Station en Weesperpoort- Station een zeer groot aantal extra-treinen met deelnemers binnen. Op het Stations plein heerschte een groote drukte, doch dank zij de goede organisatie verliep alles even vlot. Deze deelnemers begaven zich eerst naar de hun toegewezen kerken voor het bijwonen van een korte godsdienst oefening. Hierna begaf men zich op weg naar het Spui. Om even voor één uur ver liet de eerste groep het Spui, om den weg van den „Stillen Omgang" af te leggen. En zoo trokken de duizenden van één tot vijf uur stil biddend langs den reeds zoo dik wijls afgelegden processieweg. Was de tocht volbracht, dan ging men weer ter kerke tot het bijwonen van een H. Mis. Dit jaar mochten de café's reeds om half- vier geopend worden en na afloop van de kerkdiensten was er in deze inrichtingen geen p'aatsje meer onbezet. Het aantal deel nemers voor dezen nacht bedroeg ruim 45.000. Nergens hebben zich incidenten voorge daan. De politie, welke onder leiding stond van hoofd-inspecteur A. Luteyn, had uitstekende maatregelen getroffen. Tusschen halfzes en zeven uur waren de deelnemers weer aan de stations terug en zonder de minste ver traging zijn alle extra-treinen weer ver trokken. DIEFSTAL BIJ ALBURY'S BURGEMEESTER. De Oranje-Nassau-orde. Het onderscheidingsteeken van de Oranje- Nassau-orde, waarmede koningin Wilhel- mina verleden jaar den burgemeester van Albury, Waugh, heeft gedecoreerd, in ver band met de noodlanding die de „Uiver" destijds te Albury heeft gemaakt, is ge stolen. De burgemeester liet tijdens een bezoek aan Melbourne een koffer, waarin zich het onderscheidingsteeken bevond, in een hotel achter. Bij zijn terugkomst was de koffer verdwenen. Detectives stellen een onderzoek in. SPELEN MET LUCIFERS. Een boerenschuur in Beilen afgebrand. Gistermiddag is brand uitgebroken in de boerderij van den heer H. J. Vos aan den Achterstraat te Beilen. Het schuurgedeelte van het pand brandde tot den grond toe af. Door den brandmuur werd het vuur ge stuit en kon het woonhuis nog gedeeltelijk worden gehouden. Het vee werd gered. Al les was verzekerd. De brand is door een vierjarig zoontje van den eigenaar gesticht. Het kereltje had in een onbewaakt oogen- blik lucifers weten te bemachtigen waar mee het spelenderwijs het hooi in de schuur in brand had gestoken. DE STUDENT GING UIT En zijn kamer brandde uit. Zaterdagavond te kwart voor tien werd de Groningsche brandweer opgeroepen voor een uitslaande brand in het perceel Noor derhaven 45a, bewoond door de wed. Al- bers. De brand was ontstaan op dg kamer van een bij haar inwonend student, die was uitgegaan zonder een brandend petroleum stel uit te doen. Men vermoedt, dat hierin de oorzaak van het vuur moet worden ge zocht maar zekerheid bestaat daaromtrent nog niet. De brand werd in korten tijd met twee stralen gebluscht. De bovenver dieping, een z.g.n arkeneelkamer, brandde geheel uit. Alles was verzekerd. „RHAPSODY IN BLUE". In het Concertgebouw. Tijdens het weekeinde werd in het Con certgebouw te Amsterdam door de A. V. „The Cullinans" een Night of Jazz georg- ganiseerd. Het hoogtepunt hiervan werd gevormd door de uitvoering van de „Rhapsody in Blue" van Gershwin. Dit werk, dat in ons land slechts zelden is uitgevoerd, werd uitgevoerd door een sym- phonisch-jazz orkest van ongeveer zes per sonen, bestaande uit leden van de orkest- vereeniging Haendel en de bands van Ge- orge Pickard en de Bonzonians. Het geheel stond onder leiding van den heer H. Schol. In aanmerking genomen, dat dit zeer moei lijke werk op jazzgebied uitsluitend door amateurs werd uitgevoerd, kan gezegd worden, dat het zeer goed geslaagd is. Vooral de piano-soli van den heer H. B. Boumans werden zeer goed uitgevoerd. Een zeer hartelijk applaus beloonde den heer Schol voor hetgeen hij met uitsluitend amateurs had weten te bereiken. TWEF. HONDERDJARIGEN. Een in Apeldoorn en een in Ohé en Laak (L.) A!,r\J' Gerse—van Voorden te SEhSFloSS Z°"daS 'er «tegenheid var. hL Vérjaardag veel blijken meester Jhr Dr o opzichte van eten en drinken. Het gebrSk van koffie ontraadt ze sterk en dat van thee beveelt ze slechts in bescheiden hoe veelheid aan. Ze heeft steeds een zeer be- Vele vrouwen hebben haar bizonder goede huid te dan ken aan regelmatige mas sage met het verzachtende schuim van Palmolive.de olijfolie-zeep. Gebruik ook voor Uw bad Palmolive, om jeugd en char me tebehouden. PMVAOlm drijvig leven geleid en nu nog kan zij haar handen maar noode rust gunnen. Vaak is ze dan ook nog met een handwerkje bezig. Toen men haar Zaterdag een krant wilde laten zien, waarin haar beeltenis als hon derdjarige was opgenomen, merkte de oude dame geestig op: „Ik heb mezelf an ders al zoo vaak gezien." Te Ohe en Laak (L.) vierde de heer Hub- vtn der Leeuw Zondag zijn lOOsten ver jaardag. In den namiddag trok een uit 17 afdeelingen bestaande feeststoet naar de woning van den honderdjarige, waar deze op uitbundige wijze werd gecomplimen teerd. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Door notaris J. P. Stuyt te Castricum werd aangeboden een woonhuis met 34.10 aren tuingrond a. d. Hoogeweg aldaar. Eigendom van C. de Jong te Limmen. Kooper Y. K. M. Kops, Heiloo voor 2170 plus 147.50 gerechtskosten. De Abessinische troepensterkte. De „Giornale d'Italia" betoogt in een hoofdartikel te Rome, dat men met de huidige operaties in Abessinië in een phase is gekomen, die zoo al niet beslis send, toch met versneld tempo de defini tieve afrekening naderbij brengt. Het blad geeft een overzicht over de vermoedelijke Abessinische troepensterkte. Deze troepen zouden na de nederlaag der bij de laat ste veldslagen overwonnen Abessinische legeraanvoerders, als volgt verdeeld kun nen worden. In het Noorden, links van den Setit, be vinden zich 35.000 gewapende manschap pen. 40.000 bevinden zich in Dessie in de omgeving van den hj^gus te zamen met de keizerlijke garde. In het Zuiden bevindt zich het leger van Ras Nassiboe, geflankeerd door generaal Wehib Pasja, die met 35.000 man den sector van Harrar bezet houdt. Bovendien staan in het Zuiden de troepen der Aroes- si, ongeveer 15.000 man. Ten Zuiden van Harrar liggen de troepen van de Bale, Cambetta en Wolamo, ongeveer 20.000 man. Aan een zijrivier van de Webbe Sjebeli liggen ongeveeer 10.001 man, die in Oostelijk Sidamo zouden zijn overgebleven van de legercorpsen van Ras Desta. Bo vendien moet men nog rekening houden met de, schaarsrche, reserves rondom Addis Abeba. Volgens den „Giornale d'Italia" gaat het dus in totaal om een leger van 350.000 man, dat echter niet op één lijn gesteld kan worden met de op oorlogssterkte uit geruste Abessinische legers, die reeds in het Noorden en het Zuiden verslagen zijn. Tegen deze zwakke strijdkrachten zullen de Italiaansche troepen nu oprukken. De eerstvolgende botsingen zullen der halve groote gevolgen hebben. Het blad leg* er dan opnieuw den nadruk op, dat de oplossing van het Italiaansch-Abessinische conflict in de verdere gewapende ontwik keling van het geschil gezocht en gevon den zal kunnen worden. Beide zoons van Mussolini ge decoreerd. Maarschalk Badoglio telegrafeerde den Duce: „Heden heb ik de zilveren medaille verleend aan Uw beide zoons, die gedurende 10 uren gevechtsvluch- ten bewijzen van dapperheid hebben geleverd. Ik wilde dit onmiddellijk aan Uwe excellentie meedeelen. De me daille werd op het slagveld verleend." LINDBERGII NAAR ITALIË. Zondag is te Rome medegedeeld, dat Lindbergh met zijn gezin voornemens is het voorjaar en den zomer in Italië te komen doorbrengen. Lindbergh zou zijn intrek nemen in de villa Imperiale in Alassio. DE LIFTBOY-STAKING. Als geëindigd beschouwd. De vertegenwoordigers van de liftboys en van andere groepen van huispersoneel, zijn gisteren te New- York na een staking, welke 15 dagen heeft geduurd, met de werkgevers tot overeenstemming gekomen. Er is een overeenkomst geteekend. Vandaag zal het werk worden hervat. De stakers zullen allen weer in dienst worden genomen. De kwestie der loonen zal door een speciale arbitragecommissie worden geregeld. DE OPSTAND IN TOKIO. Communistische idealen? Het onderzoek, dat door de politie en gendarmerie wordt ingesteld naar de bur gers, die betrokken zijn bij de laatste re volutie in Tokio, begint geleidelijk eenig licht te werpen op den ideologischen ach tergrond van het gebeurde. Zoo acht men het thans waarschijnlijk, vol m- opvaUingen van Ikki Kita en Mitsoe- is-actief betrokken te zijn geweest bü incidenten van dezen aard, een krachtï invloed hebben uitgeoefend op de be860 gingen ten gunste van een hervorming ZT Japan door een aantal radicalisten welk bewegingen haar hoogtepunt bereikten met de recente rebellie. Men meent nu te weten, dat zü trachten een reconstructi! tot stand te brengen van het politieke economische systeem van Japan, volgen welke ideologische richtlijnen, die gebT seerd waren op het communistische princi pe en die zich een directe actie ten doel stelden. Het lag in het voornemen der sa menzweerders het roer der staatszaken in handen te nemen door middel van staatsgreep. Met dit doel deden zij een be™ roep op het leger, waarbij zij de militairen dachten te kunnen gebruiken voor hun eigen doeleinden door hen inbreuk te laten plegen op de prerogatieven van het opper bevel. NEGER GELYNCHT. Verdacht blanke vrouwen te hebben overvallen. Uit Macon in den staat Georgia (Am) wordt een nieuw geval gemeld van lynch- justitie ten opzichte van een neger. Op den weg tusschen Macon en Columbus hebben Zaterdagnacht ongeveer 40 gemaskerde en gewapende mannen een gevangenistrans- portauto overvallen. In de auto bevond zich een 32-jarige neger, die er van werd beschuldigd twee blanken vrouwen en een negerin te hebben overvallen. De gemas kerde mannen hielden de auto aan, maak ten zich meester van den gevangene en ijl den met hem per auto weg. Zondagmor gen werd bij het ingestelde onderzoek het lijk van den neger gevonden met een strop om den hals en ernstige schotwonden. Het lijk was ip een moeras geworpen. ONTPLOFFING AAN BOORD. In een ruim geladen met benzine en springstof. Aan boord van de „Marchi Giano" is op 13 Maart 's ochtends in de Roode Zee een ontploffing gebeurd in een ruim, dat bela den was met springstof en benzine. Onder de dooden zijn de kapitein en de officier van het schip. De gewonden, die door een Britsch schip aan boord zijn genomen, zijn te Port Said aan wal gezet. De overleven den van de „Marchi Giano" schrijven de ontploffing toe aan gas, dat uit de benzi netanks ontsnapte. Vier van de negen ge redden zijn ernstig gewond en men heeft bijna geen hoop meer van hen, die naar het ziekenhuis van Port Said zijn getranspor teerd te redden. INCIDENT IN SPAANSCH PARLEMENT. Voorzitter weigerde „Leve de repu bliek" te roepen. Tijdens de voorbereidende Corteszittinf ,e Madrid, welke duurde van zeven uur tot kwart over zeven, heeft zich gister een heftig incident voorgedaan. Na voorlezing van een ontbin dingsdecreet bezette de schout-bij-nacht Car- ranza, een monarchistisch afgevaardigde, die behoort tol de partij van de „Spaansche ver nieuwing", den voorzitterszeteL Nadat hij d' dagorder had doen aannemen voor den dat van heden, welke de verkiezing van het Cor- tesbureau omvat, verklaarde hij de zilt»! voor geëindigd. Een linksch afgevaardigde verzocht heffl vervolgens te roepen: „Leve de republiek i maar hij weigerde met de woorden: heb ik geen lust in". De links-republikeineo reageerden hierop heftig, terwijl de socialisten en communisten met opgeheven vuist, de inter nationale aanhieven. Carranza verliet daarop de zittingszaal onder het gejoel van de linker zijde. De socialistische fractie in het parlemen heeft Largo Caballero tot haar voorzitter f* kozen. De communisten kozen Vincent Euri bez. BEWAPENING IN JAPAN. Een zesjaarsprogram gereed- Afgescheiden van het program tot verbe tering der oorlogsmaterialen, belichamen^ in de begrooting 1936'37, overweegt vo. gens de Nitsji Nitsji het Japansche legerul_ zesjaarsprogram op te stellen ter M„aa"v ling van de nationale verdediging" to geraamd totaal bedrag van 200 mi'''oen1?l7_ en aanvangende met het belastingjaar 1938 De Nitsje Nitsje voegt hieraan nog toe, dat dit zesjaarsprogram inhoudt: ten ee verbetering van de vuurwapenen va fanterie en artillerie, ten tweede mee satie der troepen, ten derde zeer ui g t„ de vergrooting der uitrusting van de verdediging en staatscontrole °ver tell dustrie, die lichte metalen vervaarrdig - vierde mechaniseering van het oor g paraat, ten vijfde reorganisatie naa' jn van de Japansche militaire krac ire vervolg op de hervorming van het m systeem. GRIEKSCH SCHIP IN BRAND. Bemanning £er Aan boord van het Grieksche ®tooI"S en „Styliani", dat een groote lading ben petroleum vervoerde en van Sue Massoea was vertrokken, is in de Zee brand ontstaan. bemant»"* Naar vernomen wordt is ae door het Italiaansche schip „Fusya red.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8