Agenda Betrokkene de Lange &m moraaz tta„srd?fCVhrft Wl««tog«. Hrt is £aatste A Weec&eeUM fsmnsasmssssP BANKIERS ie ALKMAAR SINDS Slad en Om Het Locarno-conflict. Aanslag op N.S.B.-er bij Centraal Station. J. J. SWETS Bzn. t Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Jeugd in nood (dram.); hoofdrollenFranchot Tone, Jean Muir, Ann Dvorak. Toegang bo ven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ro- berta (operette); hoofdrollen Irene Dunn, Fred Astaire, Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De wereldreis van de K XVIII, 20.000 mijlen over zee. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond t/m. Woensdag, hoofdnummer De melkboer (kom.) hoofdrollen Harold Lloyd, Adolphe Menjou, Helen Mack, Dorothy Wilson. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdag 18 Maart. 2—10 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling werkstukken bakkerscursus. 8 uur, dancing Harmonie, voordrachtavond Maatsch. tot Nut v. h. Alg., te geven door Kommer Kleyn. Donderdag 19 Maart. 2—10 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling werkstukken bakkerscursus. 8 uur, consistoriekamer Groote Kerk, rede ds. van Veen, secretaris V.C.J.C., voor de afd. Alkmaar. 8 uur, Harmonie, filmavond met lezing vanwege de Broederschaps-federatie over vivisectie. 8 uur, De Unie, Palestina-avond voor het herv. Jeugdkerkcomité (spr. de heer Speel man van Zeist bij lichtbeelden). Het leven van Venizelos. De Grieksche staatsman Eleutherios Ve nizelos werd op 23 Augustus 1864 op Creta geboren. Hij is dus 71 jaren oud geworden. Zijn familie was in 1770 uit Griekenland geëmigreerd. Venizelos genoot zijn opleiding te Syra en Athene. Op 23-jarigen leeftijd behaalde hij zijn graad aan de universiteit van Athene. Hij vestigde zich als advocaat op Creta, doch ging spoedig in de politiek. Bij den opstand van 1889 moest Venizelos vluchten. Na zijh terugkeer werd hij gekozen tot lid van de Wetgevende Vergadering van Creta. In 1897 behoorde hij tot de leiders van den opstand. Het was Venizelos, die de Britsche, Fransche en Italiaansche admi raals ontving, die kwamen onderhandelen over de voorwaarden voor een bijlegging van het geschil tusschen de insurgenten en de Turken. In December 1898 landde prins George van Griekenland als Hooge Commissaris van de mogendheden op Creta. Een paar maanden later werd Venizelos leider van de Uitvoerende Macht. In 1904 ontstond tusschen den prins en Venizelos een ver wijdering. De Venizelisten werden kort daarop bij de verkiezingen verslagen, maar Venizelos organiserde een opstand, welke de impopulairteit van den Hooge Commis saris deed toenemen. In September 1906 verliet de prins het eiland. Zijn plaats werd ingenomen door Alex Zaimis, die niet door de mogendhe den, maar door den koning van Grieken land was benoemd. Vooral aan Venizelos' beleid was het te danken, dat een samen gaan tusschen Creta en Griekenland tot stand kwam. In 1909 werd Venizelos door de militaire liga uitgenoodigd naar Athene te komen. Hij overtuigde toen koning George en de Liga, dat de beste manier om uit de ge vaarlijke situatie te geraken de herziening van de Grondwet door een Nationale Ver gadering zou zijn. Na de verkiezingen, welke in Augustus 1910 werden gehouden, werd Venizelos minister-president van Griekenland. Hoe wel hij zeer groote macht had, besloot hy toen loyaal samen te werken met den ko ning en diens opvolgers. In 1911 werd de Grondwet geleidelijk herzien. De reorgani satie van leger en vloot werden onder scheidenlijk toevertrouwd aan Fransche- en Britsche missies. Venizelos werkte hard aan de tot stand koming van den Balkanbond en op 29 Mei 1912 werd het Grieksch-Bulgaarsche ver drag geteekend. Als opvolger van koning George, die op 18 Maart 1913 te Saloniki werd vermoord, besteeg diens zoon, Constantijn, den troon. Constanten heeft nooit de houding van Venizelos tegenover prins George op Creta kunnen vergeten. Toen de wereldoorlog uitbrak, was de positie van Griekenland zeer ingewikkeld, daar Griekenland met Servië verbonden was door een verdrag, dat in den zomer van 1913 tot stand was gekomen. Venizelos den C^^JUiri,! aanhanger van de Geallieer- ™]1 koning George met de Centra- le mogendheden sympathiseerde. oor Turkije den oorlog inging, had Ve- nizelos openlijk een aansluiting van Grie kenland by de Entente bepleit. Er zouden dan verschillende concessies moeten wor den gedaan. De koning sprak zijn veto uit tegen de voorstellen van Venizelos en de ze moest aftreden, hoewel hy in de Kamer de meerderheid had. Bij de verkiezingen, welke in Juni 1915 werden gehouden, be haalden de Venizelisten 190 van de 316 ze tels. Desondanks kwam Venizelos pas aan het bewind na een in Augustus gehouden Ka merzitting. De rituatie was toen ernstig ge wijzigd. De mobilisatie in Bulgarije, op 29 September 1915, deed het GriekschServi sche verdrag van 1913 van kracht worden. Griekenland moest Servië helpen. Een paar dagen later kreeg Venizelos na groote moei te de toestemming van den koning te mobi- liseeren. Na de landing van geallieerde troepen te Saloniki, op 1 October, verzekerde Venizelos zich in een stormachtige Kamerzitting het vertrouwen der meerderheid, toen hij ver klaarde dat Griekenland door Servië te hel pen, deed, wat het aan zyn eer verplicht was. Niettemin moest Venizelos kort daar op aftreden. Het kwam tusschen koning Constantijn en hem tot een openlijke breuk. De positie van Constantijn werd versterkt door het uitblijven van successen der geal lieerden. In September 1916 vertrok Venize los naar Creta, van waar uit hij proclamaties richtte tot de „ware patriototen". Begin October van dat jaar vertrok hij naar Salo niki. Hij vormde een voorloopige regeering, welke ongeveer twee maanden later door Groot Britannië en Frankrijk, maar niet door Italië werd erkend. In Juni 1917, toen koning Constantijn ge dwongen werd af te treden, keerde Venize los naar Athene terug. Toen werd een alge- meene Grieksche mobilisatie afgekondigd. Griekenland opende formeel de vijandelijk heden aan de zijde der geallieerden. De po pulariteit van den minister-president nam evenwel meer en meer af door het aftreden van den koning, de successen der Centralen, vooral op den Balkan, den wensch neutraal te zijn, waaraan Duitsche propaganda niet vreemd was. Officieren en ambtenaren tra den af wegens politieke meeningsverschillen. Dp oppositie werd steeds meer actief. Bij de vredesonderhandelingen deden Venizelos en zijn collega's hun best om zoo veel mogelijk voordeelen voor Griekenland te behalen. Zij vonden te Parijs en Londen gehoor. In April 1919 landden de Grieken te Smyrna. Griekenland had bij de ver dragen van San Remo, Sèvres en Neuilly gunstige resultaten behaald. De vertegen woordiger van Griekenland werd een voor aanstaande figuur in de zittingen der ge allieerden. Niettemin werd in Augustus 1920 een aanslag gepleegd op het leven van Venizelos, terwijl hij drie maanden later (14 November 1920) bij de Grieksche ver kiezingen een geweldige nederlaag leed. De voortdurende mobilisatie, de hand having van den staat van oorlog, het slechte beheer van de medewerkers van Venizelos, diens voortdurende afwezigheid deden zijn populariteit groote schade, terwijl de popu lariteit van koning Constantijn toenam. Constantijn keerde terug, doch twee jaren later (30 September 1922) abdiceerde hij definitief. Bij de verkiezingen van December 1923 behaalde Venizelos wederom de meerder heid. Hij keerde naar Athene terug, waar hij begin Januari 1924 aankwam. Van 11 Janu ari tot 4 Februari was Venizelos minister president. Om gezondheidsredenen trad hij toen af. Hij vertrok naar het buitenland. Hij verbleef vooral in Frankrijk. Kort na zijn vertrek werd de republiek geconsti tueerd. Tot 1928 hield Venizelos zich af zijdig. Hij nam toen als opvolger van Kap- trandair de leiding der liberalen over, hij verklaarde, dat dit de beste waarborg tegen een dictatuur was. Hij bracht de regeering ten val, vormde een nieuwe regeering en behaalde bij de verkiezingen een groote meerderheid. Hij sloot verschillende over eenkomsten met andere mogendheden: een vriendschapsverdrag met Mussolini, een handelsverdrag met Joego-Slavië, terwijl hij onderhandelingen voerde met Bulgarije en Turkije. Het aanzien van Griekenland steeg hierdoor en zijn diplomatieke positie werd sterker. In Maart 1933 werd Venizelos ten slotte bij de verkiezingen verslagen. In dat zelfde jaar werd nog een aanslag op zijn leven gepleegd. De belangrijke ro\ welke Venizelos in den jongsten tijd heeft gespeeld, de opstand op Kreta, zijn verblijf te Parijs, de restauratie van het koningschap liggen nog versch in het geheugen. (Ongecorrigeerd.) De Engelsche pers over den toe stand. Naar de „Times" schrijft, meent men te weten, dat de Britsche voor stellen om met betrekking tot West- Europa tot een regeling te geraken, o.a. de instelling beoogen van een neutrale zóne tusschen Duitschland eenerzijds en Frankrijk en België an derzijds. Het gebied aan de Fransche zijde van de grens zou in deze zóne moeten worden opgenomen, en het zou zich natuurlijk niet verder uitstrek ken dan tot de fortenlinie. Volgens het blad bestaat er gegron de reden om aan te nemen, dat volgens het Britsche standpunt de strooken Fransch, Belgisch en Duitsch grondge bied, die in deze zóne zouden moeten worden opgenomen, onder toezicht van een internationale politiemacht zullen worden geplaatst. Commentaar leverend op het bericht, dat Duitschland een vertegenwoordiger naar de zitting van den Volkenbondsraad zal zenden, schrijft de „Times", dat de Britsche openbare meening Duitschland geen gelijk geeft, doch evenmin het stand punt aanvaardt, dat Duitschlandês ver dragspartner niet tot de schending van het van i0"" bindender verplichting daardoor De „Daily Telegraph" acht het een v»r heugend feit, dat Duitschland erm toege"- stemd heeft naar Londen te komen het geen volgens het blad een b^ngrijke schrede voorwaarts is op den weg naar een accoord. „Maar", zoo laat het blad er di rect op volgen, „het zou onvoorzichtig zijn, de moeilijkheden te onderschatten van de taak, die de Europeesche diplomatie thans wacht." De Duitsche pers over de situatie. De geheele Duitsche pers wijdt veel aandacht aan de wending, die zich in de ontwikkeling der gebeurtenissen te Lon den heeft voorgedaan. De „Voelkischer Beobachter" schrijft: „De wending, waarop Engeland heeft ge hoopt en welke Frankrijk, gesteund door Rusland, heeft trachten te verhinderen, is gekomen. De crisis is nog niet overwon nen, maar voorloopig heeft de wensch naar toenadering de belemmeringen over wonnen. Chicaneerende juristen hebben voor het gezonde verstand moeten wijken." De „Berliner Boersenzïitung" schrijft, nadat de volkomen rechtsgelijkheid van Duitschland aan de tafel der onderhande lingen reeds tevoren was gegarandeerd, thans de voorwaarden zijn vervuld, die Duitschland heeft gesteld voor deelneming aan de onderhandelingen te Londen, zoo dat niets meer aan het zenden van een delegatie in den weg staat. De „Germania" legt er den nadruk op, dat Von Ribbentrop over een omvattende kennis beschikt, het volle vertrouwen van Hitier bezit en vertrouwd is met de Lon- densche sfeer, drie omstandigheden, die succes kunnen doen verwachten. Overi gens zal hij te Londen veel moeilijkheden ondervinden en de verantwoordelijkheid, die op zijn schouders rust, is groot. Volgens het „Berliner Tageblatt" bewijst het zenden van een Duitsche delegatie naar Londen, dat Duitschland alles in het werk stelt om het vredesprogram van den Fuehrer tot werkelijkheid te maken. HITLER'S VERTEGENWOORDIGER TE LONDEN. De Duitsche delegatie naar den Volken- bondsraad te London onder leiding van von Ribbentrop is hedenmiddag te 14.05 u. M.E.T. in twee vliegtuigen van het Berlyn- sche vliegveld Tempelhof naar Londen ver trokken. ZAKJE MET BANKBILJETTEN GESTOLEN. Penningmeester te Haarlem gedupeerd. Een penningmeester van een woning- bouwvereeniging te Haarlem heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een zakje met bankbiljetten, dat in een actetasch was geborgen. De penningmees ter had het geld Maandagavond in de tasch geborgen en de tasch in een brandkast ge plaatst. Den volgenden morgen heeft hij zooals gewoonlijk de tasch mee naar de fabriek genomen en daar in een kastje ge borgen. Om half twaalf is hy naar een bankinstelling gegaan om het geld te depo- neeren. Daar kwam hij tot de minder pret tige ontdekking, dat het zakje met bankbil jetten was verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.3 m.M. te Praag en Krakau. Laagste barometerstand 740.0 m.M. te Röst. Verwachting (geldig tot den avond van 19 Maart): Zwakke tot matige oostelijke tot zuide lijken wind; licht tot half bewolkt; droog weer; temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag iets warmer. Weeroverzicht. Minder koud overdag; droog, goed weer. Het gebied van hooge druk over centraal Europa nam in zy'n kern toe en breidden zich verder oostwaarts uit. Het vormt over Schotland een verbinding met een machtig gebied van hooge druk. Ver in het westen op den oceaan en New-Foundland. De depressie in het noorden heeft zich naar de Noorsche kust verplaatst, die in het zuid westen bleef stationnair en werkt in hoofd zaak naar het noorden door. Zoowel op IJsland als op de Azoren, steeg de druk! in het noord-westen werd het weer kouder; in het Oostzee-gebied werd het warmer; in oost-Frankrijk en zuid- en oost-Duitschland daalde de temperatuur by helderheid en windstilte, nog onder het vriespunt; in de bovenlucht heeft een warme oostelijke tot zuidelijke strooming den wind vervangen. In de Alpen heerscht Föhn: De warme en droge strooming in de bovenlucht zal ook hier aanleiding kunnen geven tot geleide lijk stijgen der dagtemperatuur, echter aan vankelijk nog met koude nachten. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 18.30 uur licht op. DE KONINGIN BEZOEKT DE K 18-FILM. H.M. de koningin heeft heden in gezel schap van prinses Juliana en groot-herto gin van Oldenburg een bezoek gebracht aan het kapitaal-theater te Den Haar, waar de bezoekers een besloten voorstelling bij woonden van de K XVIII-film. ZITTING EERSTE KAMER. Hedenmiddag vergaderde de Eerste Kamer. Aan de orde was de voorzetting van de behandeling der waterstaatsbegrooting. De heer S. de la Bella (soc. dem.) vraagt een einde te maken aan het groote aantal overuren in de mijnindustrie. Verder vraagt hy, hoe het staat met de ratificatie van de conventie ter bespreking van den arbeids tijd in de mijnen. Spr. critiseert den te klei nen opzet van het werkfonds, waardoor de outillage onvoldoende is. Ook meent hij, dat teveel in werkverschaffing wordt uit gevoerd, dat daaronder niet behoort. De heer de Savornin Lohman (c.h.) pleit eveneens voor betere waterstaatkundige toestanden in West-Brabant. Minister van Lidth de Jeude wijst erop, dat groote werken van waterstaatkundigen aard uitvoerige bestudeering vereischen. Het einde der studie, betreffende West- Brabant nadert snel en dan zal spr. zijn belangstelling doen blijken. Deze laatste geldt ook andere groote werken. De ljjn tusschen werkverschaffing en werkver ruiming is niet altijd evengoed te trekken. Tegen verdachte vijf jaar geëischt. Op 30 Sept. van het vorige jaar pleeg de de 46-jarige vertaler C. F. B. op het plein voor het Centraal Station te Am sterdam een moordaanslag op den N.S.B.-colporteur L. H. G. Dassen. Dassen was vlak voor den hoofdingang van het station bezig met „Volk en Va derland" te verkoopen, toen plotseling een man op hem af kwam die zon der een woord te spreken door zijn jaszak heen drie revolverschoten op den colporteur loste. De dader poogde te vluchten, doch de politie, geassis teerd door burgers, wist hem nog voor hij gelegenheid had het stationsplein te verlaten, te grijpen. Hy bleek in het bezit te zyn van twee automatische re volvers, waarop zich nog acht schoten bevonden. De colporteur was door drie kogels getroffen, edele deelen bleken echter met te zijn geraakt. Na de ope ratie kon hij na betrekkelijk korten tijd het ziekenhuis verlaten. De dader toonde zich aanvankelijk volko men van streek, hij maakte een overspannen indiuk. (Jit zijn papieren bleek, dat hy lan gen tijd in Frankrijk had gewerkt bij de Sonora-fabrieken te Putehux aan de Seine, waar hij in April 1935 ontslag kreeg. Mid den September keerde hy naar zijn vader land terug, hy nam zijn intrek in een hotel in de St. Jacobsstraat. Bij de politie ver klaarde de man, dat hij jaren geleden uit de communistische party is getreden, om dat hij zich met de zienswijze dezer partij niet kon vereenigen. Hij noemt zich anar chist van de daad. Uit het psychiatrisch on derzoek, ingesteld door dr. Tammenons Bak ker, bleek, dat verdachte verminderd toere keningsvatbaar is. Vandaag stond hy voor de vierde kamer der rechtbank terecht, verdacht van poging tot moord, subs. poging tot doodslag, meer subs. tot zware mishandeling. De rechtbank werd gepresideerd door mr. Thöne: het O.M. werd waargenomen door mr. Wassenbergh en als verdediger trad op mr. J. K. M. Mathuisen. Op de gebruikelijke vragen van den pre sident betreffende naam, voornamen enz. antwoordde verd. rustig en beleefd. Hij is een keurig gekleed man met snor en puntbaard; hij luistert bedaard naar de ver klaringen van den arts dr. Haverkamp, die den gewonde heeft onderzocht. Drie kogels hadden doel getroffen; na een week was hij weer in zooverre genezen, dat hy het ziekenhuis kon verlaten. De officier van justitie mr. Wassenbergh eischte wegens poging tot moord een ge vangenisstraf van vijf jaar met ter be schikkingstelling van de regeering. Gisteravond is hier ter stede nog vrij plotseling overleden de heer J. J. Swets Bzn., penningmeester van Alc- maria V. V. V. De overledene bereikte den leeftijd van 71 jaar. Met den heer Swets is een zeer markante figuur uit het Alkmaarsche leven verdwe nen, iemand dij vooral op V. V. V.-gebied een belangrijke plaats heeft ingenomen. Reeds in 1912 werd hij tot bestuurslid der V. V. V. alhier gekozen en vanaf dien tijd heeft hij onafgebreken het penningmees terschap waargenomen op een buitenge woon accurate wijze. In al die 24 jaren van penningmeester schap heeft de heer Swets zeer veel gedaan in het belang der V. V. V. en er zijn perio den geweest, waarop de geheele V. V. V. als het ware op hem dreef. In 1921 werden in Alkmaar door de V. V. V. voor het eerst motorraces georga niseerd en vanaf dien tijd hebben wij jaar lijks in onze stad dergelijke sportgebeur tenissen gehad, die duizenden en nog eens duizenden bezoekers hebben getrokken, die zoowel voor de gemeente als voor haar aar inwoners van groot materieel be lang waren. Het was de heer Swets, die de or^n satie van deze races in handen had Ve' dagen van voorbereiding waren er 'steed* noodig, om dergelyke races goed te doen slagen. Dagenlang werkte de heer Swet voor die races, die we wel zijn races m gen noemen. Hij correspondeerde met d' renner» en met de K. N. M. V., hij hield contact met de directie van het sportpark hfj beheerde de financiën van de wedstrii den, kortom, hy was de ziel, de spil alles om draaide. In de kringen der K. N M. V. wist men dat en waardeerde men dat Wy zyn er persoonlyk dikwyls getuieP van geweest, hoe de heer Swets voor zii, motorraces werkte en wy hebben uit den mond van velen, zeer velen gehoord hoe men zyn werk waardeerde. En toen hij het vorige jaar door ziekte gedwongen was om tydelyk het werk voor de races aan anderen over te geven, toen hy 0p het wedstrijdterrein ontbrak, toen miste men hem. En men sprak des avonds de waar achtige hoop uit, dat zyn afwezigheid slechts tydeiyk zou zyn. Die ziekte van den heer Swets, nu juist een jaar geleden, heeft hem een knak ge, geven. Een ernstige longontsteking verd zwakte het lichaam en de natuur kon dè lichaamskrachten niet meer terug 'geven Wel herstelde de patiënt in zooverre, dat hy weer aan het werk kon gaan, wel 'nam hij dageiyks weer plaats achter de be stuurstafel in het Waaggebouw, maar zijn wilskracht was niet opgewassen tegen de lichaamszwakte. Nog gistermiddag kwam hy op het bu- reau en besprak de komende motorraces. En gisteravond laat was alles voorby. De V. V. V. zal hem missen, dé K. N. M. V. zal hem missen. En met deze twee vereenigingen duizenden Nederlanders. Een groot liefhebber van de jacht, dat was de heer Swets. Tot voor enkele jaren kon men hem dikwyls in het jachtveld vinden met zyn trouwen hond. In 't jacht veld haalde hy zyn hart op, omdat de jachtsport zyn sport was. Tenslotte was hy tot zyn dood rentmees ter van graaf Bentinck en beheerde h(j diens boerderyen en landerijen in de Zype. De crematie zal plaats hebben op Vrijdag a.s. na aankomst van trein 15.15 te Wes- terveld. NOGMAALS DE VERNIETIGING VAN DE SECREARISBENOEMING TE WINKEL. Naar wy vernemen is de gemeente secretaris van Winkel, de heer P. J. Korver wiens benoeming, zooals wij destyds meldden, by kon. besluit is ver nietigd tegen deze vernietiging in be roep gegaan by het ambtenarengerecht Mr. Buiskool uit Scha gen zal voor den heer Korver by het ambtenarengerecht pleiten. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING. Te Bergen aan Zee. Ter gelegenheid van de door de V.V.V. te Bergen van 28 Mei tot en met 20 Juli in Farnassiapark te Bergen aan Zee georgani seerde bloemententoonstelling, zullen; de be kende kunstschilders D. H. W. Filarski en Germ de Jong in de zalen van hotel Stroo- mer een expositie houden van schilderstuk ken, betrekking hebbend op bloemen en bloemstukken. AANRIJDING. Gistermiddag vond op den Kennemer- straatweg ter hoogte van de Kruislaan een aanryding plaats tusschen een auto en een wielryder. De wielryder, die evenals de auto uit de richting der stad kwam aanrij den, stak zonder zich ervan te hebben over tuigd of de ryweg vry was en zonder op eenigerlei wyze richting te hebben aange geven, over, waardoor de aanryding ont stond. De materieele schade was gering. Te gen den wielryder is proces-verbaal door de politie opgemaakt KETTINGBRIEVEN. By de politie is door een ingezetene me- dedeeling gedaan van het ontvangen- van een z.g. kettingbrief, waarin een zestal adressen worden genoemd, aan elk waar van men 10 gebruikte of ongebruikte.ip'e" ressante postzegels moet zenden. Voorgel6" kend wordt dat door bUschryving van eigen- adres men tenslotte als nr. 1 van de li)st 15625 brieven met 156250 postzegels <>nt' vangt v Waar deze kettingbrieven by het publiés voldoende bekend mogen worden geacht en op het bygeloof speculeeren, wordt volstaan met deze waarschuwing. GESLAAGD. Te Amsterdam is voor het examen machineschrijven (40 lettergrepen) va^ de Ver. van Leeraren en Steno- en Ma- chineschryven geslaagd mej. B. Roeper, alhier. DE INBRAAK TE MIDDELIE. Een arrestatie. In verband met de inbraak, welke den nacht van Zondag by de wed. Bark te delie is gepleegd, waarbij de bran werd opengebroken en eenige gou z zilveren voorwerpen benevens een e van 150 werden gestolen, is gistere:n Zaandam aangehouden zekere F., WOB® aldaar. i-ilcpn Ondanks de bezwarende getuigem!js ontkent de verdachte echter alle schu de inbraak. By *eu huiszoeking is een g aantal inbrekerswerktuigen gevonden, geen voorwerpen van den diefstal afko PALESTINA-AVOND. Het Ned. Herv. Jeugdkerkcomité te Alk maar hoopt morgen een Palestlna-avo houden voor jeugdkerkbezoekers en belangstellenden. r. De heer A. Speelman van Zeist, die malen geruimen tyd in het Heilig vertoefde, zal over dit land spreken hand van zUn pracht collectie la" plaatjes.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2