IVÖRÖL Opruiing tot moord? DE GEBROEDERS „OOCHEM" ficfodec&wdsche Jandfiasta Ernstig auto-ongeluk bij Groede. Wat mr. Joekes ervan zegt. De strekking van de publicatie in De Vrijzinnig- Democraat zou onjuist zijn weergegeven. Voor spr. is de moderne oorlog niet b^p'rs dan moord en doodslag in het groot. nen die Jezus Christus belijden, weten, Pet van een oorlog nimmer een zedenver- ,/Inde kracht kan uitgaan. Spr.'s norm en Kerk en Vrede" is de liefde tot ^Ven tot de naasten. God eischt, dat we zullen dienen en Hij eischt ook van dr. uil nee dat hü 1' t J van gel ie van Jezus de Sovjet-Unie brengt. Replieken. zijn wederwoord zeide dr. Snethlage, fds Buskes buiten het onderwerp is ge- den Tegen de uitspraken van ds. Buskes tre. hij doen uitkomen, dat hü met de jaren W' oeid en gerijpt is en dat de meeste van gCg geschriften, die ds. Buskes als tegen ging met zijn oordeel van het oogenblik V eft aangehaald, door hem jaren geleden 6 geschreven. Ds. Buskes heeft zich te Z1J,1 verdiept in bespiegelingen; béter wars Tt geweest als ..y zich streng gehouder £e. aan spr.'s gezichtpunten. Lenin noch ctalin hebben ooit gewild, dat de wereld- olutie komen zou door het ontketenen j6Vr de Sovjet-Unie van een nieuwen we- Idoorlog- Spr. herhaalde zijn standpunt 16 religieus mensch tegenover de Sovjet- ;an.e. men erkent daar vijandig te staan er de bestaande godsdiensten, omdat het werktuig zijn van de bezittende klasse. Ds. Buskes zou volgens spr. een meer bijbelsch standpunt hebben ingeno men als hü had rekening gehouden met de mogelijkheid dat zün God in deze 20ste eeuw met menschen, die Hem niet dienen, iets grootsch kan verrichten. Ds. Buskes, hierna wederom sprekende, (Van onzen R.-redacteur.) Het nationaal-socialistische lid der Eerste Kamer mr. A. J. van Vessem heeft aan de ministers van justitie en van buiteniand- sche zaken vragen gesteld over een publica tie in het nummer van 29 Februari van het weekblad De Vrüzinnig-Democraat, be treffende den moord te Davos op den Duit- scher Gustloff, waarin opruiing tot moord en opruiing tot aanslag op heri leven van het hoofd van een bevrienden Staat zouden zijn vervat. Het door mr. Van Vessem aan gehaalde citaat is in ons blad van gisteren weergegeven. Wij hebben naar aanleiding hiervan het Tweede Kamerlid mr. A. M. Joekes, die als redacteur van De Vrijzinnig- Democraat in de bovenbedoelde vragen hier tevens voor wordt verantwoordelük gesteld, gevraagd om een nadere uiteenzetting. Ik ben blü, dat u er me naar vraagt,' zei- de ons mr. Joekes, want de vragen van den heer Van Vessem zün zoo gesteld, dat de oppervlakkige lezer, naar my reeds is ge bleken, denkt, dat ik de geïncrimineerde woorden geschreven heb. Er is echter geen sprake van, dat het bewuste artikel van mü is. Ik heb er niet verder mee te maken dan dat ik het als redacteur van De Vrüzinnig- Democraat heb geplaatst en in zooverre draag ik wel een zekere verantwoordelük- heid voor den inhoud ervan. De aanleiding tot de publicatie is geweest een stukje van den secretaris-penningmees ter mr. L. G. van Dam, in De Vrüzinnig- Democraat van 15 Februari, waarin de moord op Gustloff te Davos op de meest scherpe wijze werd afgekeurd. Daar is mr. A. Prins Jr. te Alkmaar in zooverre in het nummer van 22 Februari tegenop ge komen, dat hij verklarende omstandigheden voor een moord als deze aanvoerde. Mr. Van Dam heeft daaraan weer een onder schrift toegevoegd, waarin hij nogmaals het in de eerste plaats afkeurenswaardige van den moord naar voren bracht. Daarop is weer in het nummer van 29 Februari een tweede stuk van mr. Prins ge volgd, waarin ook hü blyk gaf den moord in geenen deele goed te keuren. In een onder schrift daarop kon mr. Van Dam constatee- ren, dat hü en mr. Prins ten slotte niet zoo heel ver van elkander afstonden. Er bleek alleen een schakeering in de scherpte van afkeuring van den moord te Davos te be staan. Mr. van Dam citeerde verder nie mand minder dan dr. Abr. Kuyper, die ge schreven heeft, dat er inderdaad omstandig heden zün, die een afwüken van den wetti gen weg rechtvaardigen. In zyn laatste onderschrift besprak mr. Van Dam ook een brief van een partij genoot, waarin de door mr. Van Vessem in rijn vragen aan de ministers aangehaalde woorden voorkwamen. De strekking van de stukken in De Vrüzinnig-Democraat is door den vragensteller evenwel onjuist weerge geven en daardoor zou qen indruk kunnen worden gewekt, als de vragensteller bedoel de te geven. Een moord op een politieken -genstander, zooals die te Davos is voorge- v-JiHen, blijft af te keuren, zoo besloot mr. Joekes, en daarover zün allen het volkomen eens. WAT DE „VRIJZINNIG DEMOCRAAT" SCHRE.-CF. Van de zyde van den Vrijz. Dem. Bond wordt het volgende gemeld: Naar aanleiding van de vragen van het herste Kamerlid van Vessem, waarin deze suggereert, dat mr. van Dam, secretaris- Ponningmeester van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond in de Vryzinnig Demo craat den moord op den Duitscher Gustloff te Davos zou hebben vergoelijkt, hetgeen den steller der vragen aanleiding geeft een strafvervolging te vragen ter zake van opruiing tot moord, volgt hieronder de tekst van het door mr. van Dam in de Vryzinnig Democraat van 15 Februari 1936 geschrevene. »De moord te Davos. De moord op Gustloff, de leider der Duitsche nationaal- socialisten in Zwitserland, is niet alleen een afschuwelijke daad, maar ook een laf hnsdriif. dat in wezen in lijnrechte strijd DOOS^ZO CT.-TUBE 40 en 60 CT. '1 betoogde, dat vele van dr. Snethlage's ge schriften, door hem aangehaald, dateeren van 1932 en 1933. Met nadruk deed spr. uitkomen, dat Rusland niet vijandig staat egenover den bestaanden, doch tegenover eiken godsdienst. De vraag, welke aanlei ding heeft gegeven tot dit debat, heeft spr. belicht'uit het Evangelie; terecht mocht spr. daarom de philisophische beschou wingen inzake den godsdienst van dr. Snethlage aan een bespreking onderwerpen. God is echter geen idee, God heeft zich ge openbaard in Jezus Christus. De waarach tige opbouw van de wereld kan alleen ge schieden als rekening* wordt gehouden met den wil van God en Zün openbaring door Zyn Zoon Jezus Christus. De oorlog wordt in de Sovjet-Unie niet principieel verwer pen, als de toekomst van het communisme moet afhangen van den ondergang van drie kwart van de menschheid (Lenin), dan is spr. reeds daarom tegen 't communisme. Want als een land gered zal worden, dan zal het door Christus zün. Ook de commu nisten kunnen een dageraad hebben door Jezus Christus. Nadat den sprekers nog gelegenheid was gegeven voor een tweede wederwoord, werd de vergadering, die een rustig verloop had, gesloten. is met elk democratisch besef. Het neer schieten van staatkundige tegenstanders is een methode, die eigen is aan de vijan den der democratie. Het schot van dezen moordenaar treft dan ook niet het natio- naal-socialisme, maar het richt zich op de democratische gedachte zelve. Wezen der democratie is eerbied voor andersdenken den, ook al beschouwt men hun ideeën als dwalingen. Den politieken tegenstander kan men trachten te overtuigen en men mag hem bestrijden met alle wettige mid delen; het brute domme revolverschot past in de strijdwijze van den democraat niet. Niet met laaghartige moordaanslagen, met laster en verdachtmaking, met terrorisa- tie van tegenstanders, doch strijdend de strijd des geestes met open vizier, objectief elk streven toetsend en de fouten van de tegenpartij aan de kaak stellend, zal de democratie overwinnen. De moordenaar van Davos moge beweren zich op te wer pen als kampioen voor de verdrukten, in werkelykheid is de geestesgesteldheid der democratie hem vreemd en is zijn mentali teit nauw verwant aan die van degenen, die hy beweert te bestrijden. Een daad van dezen moordenaar wekt bij democra ten slechts afschuw en verontwaardiging." *In de Vryzinnig-Democraat van 22 Fe bruari in een onderschrift op een ingezon den stuk van mr. A. Prins te Alkmaar repliceert mr. L. G. van Dam: Het betoog van Prins kan ik in vrijwel geen enkel opzicht deelen. De meening van politieke tegenstanders mag men bestrij- den met alle wettige middelen; nooit mag men er geweld tegenover stellen. Pg. Prins betreurt de moord op drie gronden, allen utiliteitsgronden. Maar hij vergeet de voornaamste: de moord is in de eerste plaats afkeurenswaardig, omdat moord op politieke tegenstanders gemeen, bruut en misdadig is. Pg. Prins vindt moordaanslag alleen maar te betreuren, omdat het toch niet helpt, het slachtoffer een onbeteeke- nend man was en het Zwitsersche gast recht is geschonden. Als deze omstandig heden er niet waren geweest, had hij den moord dan geoorloofd gevonden? Prins' verdediging van de moord komt hierop neer, dat de moord op politieke tegen standers een begrijpelijke en verklaarbare daad van zelf weer der Joden is. Ik deel deze meening niet. De politieke moord is een afschuwelyk middel, passend in het stelsel van de dictatuur; de democratie kan dit geweldmiddel niet dulden. Tegen het onrecht, dat in nat.-soc. landen plaats vindt, past een beroep op het geweten der menschheid, een rotsvast geloof in de uit eindelijke overwinning van naastenliefde en humaniteit, een krachtig strijden voor de groote idealen der moderne beschaving, maar nooit het domme revolverschot en het brute geweldmiddel." In de Vrijzinnig-Democraat van 29 Fe bruari 1936: „Het verheugt my, dat pg. Prins ten slotte niet zoo ver van mij af blijkt te staan. Er kunnen inderdaad omstandig heden zyn, die een afwijken van de wettige weg rechtvaardigen: revolutie kan soms geoorloofd zijn, als wettige middelen ont breken. Zoo schrijft dr. Kuyper: „Wy er kennen, dat er oogenblikken zijn, waaarin de natuurlüke hoofden des volks zelfs de roeping hebben om aan een goddelooze tyrannie, waardoor het volk omkomt, een einde te maken en eeren mitsdien onzen opstand tegen Spanje, Engelands omwen teling onder Willem III, Amerika's afval van Groot-Brittanje, en onze omwente ling van 1813." Ik zie echter een groot verschil tusschen een opstand, strekkend om een volk van tyrannie te verlossen, en een individueele revanchemoord." Terwyl aan het slot geconcludeerd wordt: „Dat het constateeren, dat de dictatuur logischerwyze ook het geweld harer tegen standers uitlokt, ons niet behoeft te belet ten op het gruwelyke daarvan te wijzen." Hoe mr. van Vessem uit deze uitlatingen kan concludeeren, dat daarmede de moord werdt vergoelijkt, is ons een volkomen raadsel. Vrouw en driejarig kind ernstig gewond. De overige vier inzittende kwamen er goed af. Gistermiddag is een auto van de garage onderneming Putten en Vroon te Breskens (Z.-Vl.) op den provincialen weg tusschen Breskens en Groede in een drogen sloot gereden. De auto botste tegen een dam, waartegen een muurtje was gemetseld, en werd geheel vernield. De zes inzittenden van den wagen, de bestuurder, twee vrouwen en drie kinderen, werden allen gewond. Nadat door dokter Jongsma uit Groede de eerste hulp was verleend, wer den de gewonden met particuliere auto's naar het r. k. ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Omtrent het ernstige auto-ongeluk ver nemen wij nader, dat dit is geschied in de beruchte bocht van den provincialen weg, waar reeds verscheidene andere auto- ongelukken zyn voorgekomen. In den wagen waren gezeten de heer W. Kestelo, die chauffeerde, zyn echtgenoote en zijn beide kinderen alsmede zijn schoonzuster, mevrouw Bruinooge, en een kind van de laatste. Mevrouw Bruinooge werd bewus teloos uit den wagen gehaald; zü bleek ernstige verwondigen aan het hoofd te hebben opgeloopen. Het ergst was er echter aan toe het driejarige zoontje van de fa milie Kestelo, dat ook bewusteloos was en eveneens ernstig aan het hoofd gewond. Het knaapje zal een oog moeten missen en is naar het ziekenhuis te Vlissingen over gebracht, waar de operatie zal plaats vinden. Het kind had verder een ernstige hersenschudding bekomen. Mevrouw Bruinooge is opgenomen in het r. k. zie kenhuis te Oostburg. De heer Kestelo, die snijwonden aan het hoofd had opgeloopen en ook naar dit ziekenhuis was vervoerd, kon na te zijn verbonden huiswaarts kee- ren. Merouw Kestelo en de twee andere kinderen zyn ongedeerd gebleven. SCHIPPER VERDRONKEN. Verongelukte kon niet zwemmen. Gistermorgen is op de rivier het Spui tusschen de Oude Maas en het Haringvliet te Zuidland (Z.-H.) gelegen een ongeluk gebeurd, waarby een schipper het leven heeft verloren. De botter van den schipper G. van den Engel uit Nieuw Beierland raakte in het Spui nabij Zuidland vast op een zand plaat. De schipper besloot te wachten op den vloed om weer los te komen en wilde het anker in afwachting van den vloed uitwerpen. Hij ging daartoe met zijn knecht in een roeiboot om het ankertouw te vieren. Toen het anker reeds zonk bleef het ankertouw vastzitten aan een haak van de roeiboot. De roeiboot kapseisde hierdoor. Beide mannen geraakten te water. De schipper, die niet zwemmen kon, verdween onmiddellijk in de diepte. De knecht wist een balk te grijpen en kon na een kwartier door een passeerende schipper worden gered. Hoewel reeds vier uur naar den schipper gedregd is heeft men het lyk nog niet gevonden. Schipper van den Engel was 54 jaar oud. ARBEIDSONGEVAL. Schilder van 18 M. hooge mast gevallen en gedood. Gistermiddag is de 23-jarige ongehuwde schilder Dreessens uit Maastricht by' het verrichten van werkzaamheden in een on geveer 18-Meter hooge mast van de hoog spanningslijn RoermondStaatsmijn Mau- rits onder de gemeente Herten naar bene den gestort en op slag gedood. BEROEP OP NEDERLANDSCHE WERKGEVERS. Voor de dienstplichtigen, die straks werkloos zullen worden. Met het oog op den internationalen toe stand heeft de Nederlandsche regeering be sloten ongeveer vierduizend dienstplichtigen, die op 14 Maart j.1. naar huis zouden zijn gegaan, voorloopig in dienst te houden. Men heeft kunnen vernemen, dat zulks noodzakelük werd geacht, omdat er anders de eerste maanden een gemis aan geoefende infanteristen en wielrijders in werkelyken dienst zou bestaan. Om dit „vacuum" op te heffen, heeft de regeering den boven omschreven voorzorgsmaatregel genomen. Op allen, die niet voor deze taak zün aan gewezen, rust een moreele plicht tegenover hen, die momenteel de bedoelde onge- wenschte leegte moeten overbruggen. De Kon. Nat. Vereeniging tot Steun aan Mili ciens (Stamil) doet daarom een beroep op aller medewerking om te voorkomen, dat de dienstplichtigen van thans straks werkloozen worden. Vooral doet zü een krachtig beroep op de Nederlandsche werkgevers bij wie een of meer groot-verlofgangers deze week in dienst zouden zün teruggekeerd, een zoodanige op lossing te vinden, dat deze jongelieden eer lang toch de hun toegedachte plaatsen nog zullen kunnen innemen. In dat vooruitzicht zullen de miliciens, die zoo onverwacht hun dienstij d hebben zien verlengd, stellig met bhjmoedigheid het supplementaire offer brengen, hetwelk thans de Staat, ter wille van ons aller veiligheid, van hen verlangt! „DE JOODSCHE INVALIDE". Trekking der lotery N.-Holland. Het huis op no. 18214. De auto op no. 8826. Onder groote belangstelling zyn gister avond in de Concertzaal van Artis de prijzen getrokken van de loterij Noord- Holland, de derde van de zes, waarvoor de Joodsche Invalide een beroep op het Nederlandsche publiek heeft gedaan. Voordat notaris M. F. M. Deurvorst, onder wiens belanglooze leiding de trek king plaats had, zyn taak aanving, heeft de voorzitter der Joodsche Invalide, dr. A. Keesing, voor de ook nu weer ondervonden medewerking dank gezegd. In donkere tijden, zooals wy thans doormaken, aan opbouw te denken en dat nog wel door middel van het particulier initiatief, is geen gemakkelyke taak. De J. I. heeft dit aangedurfd, omdat zij zich door de sym pathie van het Nederlandsche publiek gedragen weet. Ook deze lotery was bin nen den bepaalden tijd geheel uitverkocht, dank zy de zoo prachtige medewerking uit alle rangen en standen. S^r. verwacht, dat deze sympathie de J. I. ook verder ten deel zal vallen. De vele honderden, die de zaal vulden, hebben in groote aandacht het verloop der trekking gevolgd. Het huis is gevallen op no. 18214, de auto op no. 8826. De directeur der J. I., de heer I. Gans, heeft in den loop van den avond de aan dacht gevraagd voor de loterij Overijsel, waarvan de trekking April a.s. zal plaats vinden. Hoofdprijs van deze loterij is een fraai heerenhuis, van Lennepweg 21 bij de Wittebrug te 's Gravenhage. Loten worden door de Joodsche Invalide, postgiro 10260 met gratis surprise, gaarna franco toege zonden. Zij, die willen weten waarvoor de loteryen dienen, worden opgewekt een kijkje te nemen op de Nieuwe Achter gracht waar de bouw van het nieuwe ge sticht der J. I. snel vordert. Met een dank woord aan notaris Deurvorst en alle me dewerkenden werd de avond gesloten. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Te Haaksbergen. Het was de politie te Haaksbergen ter oore gekomen, dat in de buurtschap Stepelo een paard op ergerlyke wüze zou zün mis handeld. Gemeente- en rüksveldwacht stel den een onderzoek in, waarbü bleek, dat H. M. te Oele (gemeente Hengelo) en D. B. uit Haaksbergen een paard, dat volgens de onverlaten een vracht zand niet wilde voorttrekken, een bos stroo onder het lichaam in brand hadden gestoken, waar door het dier ernstige wonden had opgeloo pen. Volgens verklaring van den veearts leed het paard veel pyn en zou het gerui- men tyd duren, voor het beest geheel her steld is. Proces-verbaal is opgemaakt. Crisis-publicatie. TEELTVERGUNNING VLAS. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat alle voor 12 Maart j.1. ingediende aanvragen om een teeltver gunning voor den verbouw van vlas oogst 1936 ten volle kunnen worden toegewezen. STEUNVERLEENING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 1 Maart tot en met 7 Maart voor de kwaliteitsklas sen C en D respectievelyk 3.60 en 3.10 per 100 K.G. zal bedragen; de steunver goeding voor in dat zelfde tijdvak ge- dorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal resnectie- velyk 3.en 2.50 per 100 K.G. bedragen. My., A. J. Roelse, werd een rondwandeling gemaakt over de uitgestrekte terreinen van het werkloozenkamp. De nieuwe büna vol tooide werkobejeten waarin thans 60 jeug dige werkloozen arbeid vinden werden be zichtigd. Na ten huize van den heer Vorrink kof fie te hebben gebruikt verliet de minister het kamp, zün byzondere voldoening uiten de over de wyze waarop de werkobjecten zijn ter hand genomen en thans gedeeltelijk reeds zün voltooid. CARILLONSPEL ZONDER KLOKKEN. Elk dorp, dat geen klokkespel heeft, kan toch het carillon laten spelen. Geruimen tüd geleden hebben wy gemeld, bij Philips een carillonspél gehoord te heb ben, zonder dat er één enkele klok aanwe zig was. Dat kan natuurlük door de gramo- foon, electrische versterkers en luidsprekers te hulp te roepen. Vrijdag 27 Maart zal des avonds te 7 uur op den kleinen Stadhuistoren te Purmerend een demonstratie gegeven worden met zulk een nieuwe installatie. Gegeven zal worden carillon-muziek van J. Vincent, gespeeld op de carillons resp. van het Koninklük Paleis te Amsterdam en den St. Libuinustoren te Deventer. Zoo doende kan elk dorp, dat geen klokkespel heeft, toch carillonbespelingen geven. LOONSVERLAGING BIJ PHILIPS. Moderne Bond vergaderde. De directie van Philips heeft volgens Het Volk den metaalbewerkers in haar bedryf een dezer dagen een nieuwe loonsverlaging aangezegd. Deze loonsverlaging komt, volgens het blad, neer op een vermindering van het uurloon met van één tot zes cent, terwyl ge constateerd kan worden, dat de gemiddelde verlaging in de onderscheiden groepen twee, drie en vier cent per uur zou bedragen. De moderne metaalbewerkersbond, waar in ongeveer 40 procent der 1000 tot 1100 be trokkenen georganiseerd zün, heeft Dins dagavond met zyn leden vergaderd. De bü- eenkomst was zeer druk bezocht. Een tegen voorstel werd na ernstige discussie verwor pen, omdat men van oordeel was, dat de economische toestand, waarin de onderne mingen van Philips verkeeren, niet van zoo- danigen aard zün, dat deze loonsverlaging wettigt. Aanvaarding van de aangekondigde verlaging der loonen werd tenslotte door de vergadering verworpen. DE LANDGOEDEREN VAN WIJLEN PRINS HENDRIK. Naar aanleiding van het bericht betreffen de de veiling van landgoederen in Mecklen- burg van wijlen prins Hendrik, vernemen wij nog, dat deze goederen zyn gebracht in een stichting, welke door samenwerking van verschillende groepen, tot stand is gekomen. Deze stichting heeft tot doel de opleiding van jonge menschen tot landbouwkundigen. Ook het Duitsche rijk is, evenals sir Henry Deterding, in het bestuur dezer stichting vertegenwoordigd. Behoudens goedkeuring van enkele offi- cieele instanties van het Duitsche rijk, is de koop definitief gesloten. MINISTERIEEL BEZOEK AAN WERKKAMP. Te Vierhouten. Gistermorgen heeft minister Slingenberg in gezelschap van den hoofdinspecteur voor de werkverschaffing ir. Meyer de Vries een bezoek gebracht aan het A.J.C.-werkkamp te Paaschheuvel te Vierhouten op de Ve- luwe. Onder voorlichting van de heeren Vor rink, J. Peters, voorzitter van de A.J.C. en den hoofdopzichter van de Nederl. Heide HOLLEND PAARD RENT WINKEL BINNEN. Voerman bleef ongedeerd. Een voor een wagen gespannen paard, dat Woensdagmorgen den Korvelscheweg te Tilburg passeerde, sloeg plotseling op hol, doordat het dier schrok van het ge weld, dat een deksel van eert rioolput, waarop het trapte, maakte. De voerman, die op den wagen zat trok de leidsels aan, doch toen deze braken was dit zoo mogelijk voor het hollende dier aanleiding nog wat harder voort te rennen. Tenslotte vloog het dier bij het indraaien der Korvelsche- dwarsstraat door de spiegelruit van een winkel aldaar. Het dier sprong zelfs over de steenen pui, dóór de spiegelruit over de etalage heen en kwam eerst voor de toon bank tot staan. De in den winkel aangerichte schade was uiteraard aanzienlijk. Wonder boven wonder bekwam de voerman, die deze capriolen geheel meemaakte, geen letsel. Het paard zelf was geheel bebloed door de verwonding met glasscherven, doch de toestand van het dier was toch nog zoo, dat het met een paar weken rust wel her steld zal zijn. 183. Weer kwam het brandglas te voorschijn en na en kele minuten stond er een heet zonnestraaltje op het puntje van de neus van de étalagepop. Weldra begon de was te smelten en liepen er zelfs eenige druppels op het mooie costuum. 184. De deugnieten bleven doorgaan en de wassen pop werd steeds zachter en begon langzamerhand als een slappe lap voorover te hangen. Toen münheer Slim naar buiten kwam om te zien of zün reclame succes had, viel hij haast flauw van den schrik, terwül de deugnieten het hazpnnarl kozen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7