Marktberichten Onze dienstplichtigen. OFFICIEELE OVERDRACHT VAN DE SCHOORLSCHE KORENMOLEN. Onvoorzichtige vlieger veroordeeld. broek op langendijk, 19 Maart 1936. Dinsdagavond overleed alhier de heer J. J. Swets Bzn., bijna 25 jaar onafgebro ken penningmeester van Alcmaria V.V.V. Een foto van den overledene. in PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Commissie voor het Waarborg fonds der leening 1867 gaat cassatie. Naar wij vernemen, heeft de commissie tot beheer van het Waarborgfonds der leening 1867 ten laste van het Paleis voor Volks vlijt besloten in cassatie-beroep te gaan bij den Hoogen Raad tegen het op 4 Maart ge wezen arrest van het Gerechtshof te Am sterdam. In dit arrest werd naar men weet beslist, dat de commissie voor het Waarborgfonds van het Paleis zal moeten meewerken aan de uitvoering van het besluit der obligatiehou- dersvergadering, gehouden in Juli 1935, krachtens welk besluit het geheele waar borgfonds voor de loten zal worden te gelde gemaakt en houders van die loten daaruit al reeds zeker percentage van hun aanspraak zullen ontvangen. De commissie voor het Waarborgfonds die naar men weet bestaat uit de Nederlandsche Trust Maatschappij eenerzijds en de heeren mr. C D. Asser en N. de Graaf anderzijds heeft het besluit tct het cassatieberoep ge nomen omdat naar de meening vah haar ad vocaat de uitspraak van het Hof op sommige punten voor cassatie vatbaar is. Dit besluit beteekent dat de afwikkeling der financieele zijde van de Paleis-affaire opnieuw een ver traging heeft ondergaan een feit, dat onge twijfeld een teleurstelling vormt voor de houders der loten 1867, die nu reeds zoo lang wachten op de liquidatie van het waarborg fonds. Het is immers juist ook ter bespoedi ging van deze aangelegenheid geweest, dat partijen verleden jaar besloten hadden het geschil bij prorogatie voor het Hof te Am sterdam te brengr .1. Gehoopt mag thans slechts worden, dat de kwestie spoedig voor den Hoogen Raad zal komen, zoodat althens een uitspraak ver wacht kan worden, vóórdat de geldigheids termijn van het besluit der vergadering van lotenhouders van Juli j.1. is verstreken. De Schuldbrievenwet heeft dezen termijn be paald op één jaar. De genie-ploeg gaat met groot verlof, De minister van defensie heeft be paald, dat de maatregel van het langer in dienst houden in verband met de huidige omstandigheden niet zal wor den toegepast op de van het regiment genietroepen, voor wie de eerste oefening op 21 Maart 1936 eindigt. Deze dienstplichtigen zullen derhalve op dien datum in het genot van groot verlof worden gesteld, voor zoo- ver zij niet om een andere bijzondere reden in werkelijken dienst blijven, verkeerde, op een gevaarlijke manier met zijn vliegtuig over het vliegveld Schiphol had getaxied en niet dadelijk had voldaan aan het bevel van den plaatsvervangenden havenmeester om den motor van zijn toestel stop te zetten. De rechtbank vernietigde op formede gronden het vonnis van den kantonrechter' dienstplichtigen en veroordeelde, opnieuw rechtdoende, den vlieger tot drie weken hechtenis en maanden intrekking van zijn vliegbrevet. Zjj verwierp het verweer van den ver dediger, mr. J. Deenink uit Haarlem, dat.» verdachte de openbare orde en veiligheid» niet in gevaar zou hebben gebracht, omdat Schiphol geen openbaar terrein is. Volgens de rechtbank, moet onder orde en veiligheid worden verstaan de natuurlijke orde in(Je maatschappij,' welke ook op een niet» open-' baar terrein kan worden verstoord.^ rechtbank ontsloeg verdachte op - gronden van het tweede fpit, het eerste vordering vol^pen wtn het be\$el uw DE KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Bezoek van minister Colijn. I Het is gisteren een buitengewoon drukke I Het OM- h-ad veertien dagen geledon INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Gevecht met een bedrijfsleider in een matzefabriek. In de bekende Matzefabriek van de fa. A. J. de Haan en Zoon, aan de Valkenbur gerstraat te Amsterdam is gisteren tegen het middernachtelijk uur de bedrijfsleider der firma slaags geweest met twee inbre kers, die hij, toen hij een controleronde door het fabrieksgebouw deed, in het kan toor op heeterdaad betrapte, terwijl zij be zig waren met het forceeren van de brand kast. Toen zij zich ontdekt zagen wierp een van hen zich onmiddellijk op den bedrijfs leider, doch deze, die een man van flink postuur is, wist zijn aanvaller de baas te blijven en zou hem zeker vastgehouden hebben als de andere inbreker zijn mak ker niet te hulp was gekomen. Beiden wisten te ontvluchten, achtervolgd door den bedrijfsleider, en eenige burgers, die op de vluchtenden attent waren gemaakt. Van 't tweetal wist er één te ontkomen; de ander was een huis binnengevlucht, vermoedelijk bewoond door kennissen, en daar werd hij .aangehouden en naar het bureau J. D. Meyerplein overgebracht. Bij zijn eerste verhoor heeft hij beweerd dat men in hem den verkeerde voor had en dat hij met de zaak niets te maken heeft. De bedrijfslei der heeft hem echter pertinent aangewezen als een der personen, die hij in het kan toor der fabriek had gesnapt. De aangehou dene is een ongeveer 30-jarige man, die zeer ongunstig bekend staat. In het kantoor is een aantal inbrekers- werktuigen in beslag genomen. HET LOT VAN LEEGSTAANDE GEBOUWEN TE DELFT. Een gedeelte door de „Hemburg" gehuurd. Naar wij vernemen, is een gedeelte van de leegstaande gebouwen der Technische Hoogeschool, staande aa.i de Julianalaan, verhuurd aan de Artillerie-inrichtingen lemburg, te Hembrug. Deze inrichting heeftdaar dezer dagen een messingpers- ïnstallatie doen plaatsen alsmede een aan- naten ren' vervaardi8in8 van gra- De rest der leegstaande gebouwen heeft nog geen bestemming gevonden en het kan wel uitgesloten worden geacht dat zij ooit weer in dienst van de Technische Hoogeschool zullen worden ingericht. ONZE VLAG OP NEDERLANDSCHE OORLOGSSCHEPEN. Oranje-Blanje-Bleu in Indië? Het Tweede Kamerlid Schaepman heeft aan den minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat aan boord van Hr. Ms. kruiser Sumatra en ook aan boord van andere schepen der Koninklijke Marine bij de overdracht van het commando over de vloot te Soerabaja in plaats van de Nederlandsche vlag een vlag Oranje- Blanje-Bleu gehsschen was? Indien de eerste vraag bevestigd wordt beantwoord, wil de minister dan maat regelen treffen, dat aan boord van Neder landsche oorlogsschepen geen andere dan de Nederlandsche vlag geheschen wordt? dag op de Kon. Ned. Jaarbeurs geweest. Des middags bewoog zich onder de tal rijke bezoekers ook minister dr. Colijn, ver gezeld van zijn vrouw en den heer Reijsin- ger, zijn particulieren secretaris. Z.Exc. was per trein uit Den Haag naar Utrecht geko men en aan het Centraal Station verwel komd door de heeren W. Graadt van Rog gen, secretaris-generaal van de Jaarbeurs, en W. Terpstra, ingenieur bij de Jaarbeurs, Deze heeren, benevens de heer P. A. Roelof - sen, lid van den raad van beheer van de Jaarbeurs, hebben den minister-president met zijn gezelschap langs verscheidene stands rondgeleid. De minister verklaarde, dat het een mooie beurs was en verheugde zich zeer over deze manifestatie van het Ne derlandsche zakenleven. overeenkomstig het vonnis van den fcentoe- rechter één maand hechtenis en zes maan-.l den intrekking van het vliegbrevet en 501 boete geëkcht. NIEUWE SIMPLEX-FABRIEK GEOPEND. Vergroote perceelen aan den Overtoom. Gisterochtend heeft de N.V. Simplex Machine- en Rijwielenfabriek aan den Overtoom haar vernieuwde en vergroote ge bouw geopend. Bij deze gelegenheid heeft de directeur, de heer Leeuwenberg, eraan herinnerd, dat de Simplex in 1887 te Utrecht werd opge richt in een huurhuis met één gasmotor- tje, dat op de drukste uren den dienst wei gerde. Met frappante cijfers illustreerde spreker den groei der onderneming die in 1896 naar Amsterdam is verplaatst tot een groot en bloeiend bedrijf, modern ge outilleerd en geleid door bekwame inge nieurs. In den loop dier veertig jaren is de pro ductie geweldig uitgebreid en ten slotte werd het noodig, een nieuw, grooter ge bouw voor de magazijnen en kantoren op te richten, dat thans tot stand is gekomen. Eenige aangrenzende perceelen zijn ge sloopt, evenals het front van de oude fa briek, en een nieuwe facade is verrezen, dertig meter breed en van drie tot zes ver diepingen hoog. De diepte van de nieuwe fabriek bedraagt ongeveer 130 M. Het gebouw is hoog geconstrueerd, met verdiepingen en liften, op grond van prac- tische overwegingen. De totale oppervlak te van werkplaatsen, nuttige magazijn ruimte en kantoor is ongeveer 6000 m2. Er staan 190 machines in bedrijf, in beweging gebracht door 54 electromotoren met een jaarlijksch verbruik van 250.000 K.W.U. Het mag wel bekend worden veronder steld, dat de Simplex-fabriek rijwielen maakt, lichte motoren en transportdriewie lers. Minder bekend is de afdeeling voor spoorrijwielen en rail-auto's voor inspectie en licht transport, welke aan de spoorwe gen in ons land en Ned..-Indië, aan de Ja- pansche en de Sowjet-spoorwegen, aan Z. Amerika en aan plantages en onderne mingen in Ned.-Indië werden geleverd. De ze taak van bedrijf van Simplex is door de crisis tijdelijk zeer ingekrompen, doch ont ving de laatste dagen weer enkele orders. EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN. Nu geen grapje. Hedenochtend is onder Idaard in Fries land door Hansje Oosthoek uit Idaard het eerste kievitsei gevonden. Het ei zal wor den opgezonden aan H. M. de koningin. ZIJN DUIM LATEN AFHAKKEN. Om in het bezit van de verzeke ringspremie te komen. Voor de Leeuwarder rechtbank stonden gisteren terecht de 45-jarige M. B. uit Bolsward en 'de 29-jarige J. B. uit Amers foort. Aan den eersten verdachte was ten laste gelegd zich door zijn medeverdachte den linkerduim te hebben laten afhakken, om daardoor in het bezit te komen van de verzekeringspremie groot 18.000. Tegen M. B. eischte het O. M. anderhalf jaar gevangenisstraf en tegen J. B. twee jaar met bevel tot onmiddellijke gevan genneming, waarop de rechtbank niet in ging- Uitspraak over 14 dagen. VIER DIEVEN AANGEHOUDEN. Groot aantal inbraken en dief stallen gepleegd. Door een rijksveldwachter werd te Buurse, gemeente Haaksbergen, een vier tal personen aangehouden, die op hun rijwielen goederen vervoerden, welke af komstig bleken te zijn van een inbraak in een landhuisje. Twee van hen wisten te ontkomen, doch de beide anderen, de 28- jarige S. uit Enschede en diens 20-jarige vrouw, slaagden er niet in te ontvluchten. De anderen werden in den loop van den avond in Enschede gearresteerd. Het ble ken te zijn een 19-jarige broer van den man en een 13-jarig broertje van de vrouw. De vier aangehoudenen zijn schuldig aan een groot aantal inbraken in Enschede en omgeving gepleegd. Tot nu toe hebben zij toegegeven aan drie-en-twintig inbra ken en diefstallen schuldig te zijn. Tal van ontvreemde artikelen zijn reeds in beslag genomen. 6 voort! 0nderzoek van de politie duurt nog De Haarlemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 31- jarigen sportvlieger F. J. J. M. ten B., ge boren te Almelo, thans wonende te Londen, die in tweede instantie door den Haarlem- schen kantonrechter was veroordeeld tot één maand hechtenis, zes maanden intrek king van zijn vliegbrevet en 50 boete, om dat hij op 19 Mei van het vorige jaar, toen hij onder den invloed van sterken drank DE FILM „HOOGE SCHOOL" IN DE HARMONIE. Reeds onmiddellijk na de succesvolle ver tooning in Amsterdam komt de film Hooge School met Rudolf Forster in de hoofdrol in de Harmonie alhier. Morgen zal de eerste voorstelling plaats vinden. Deze film, „De Hoogeschoolrijder" ge- heeten, is een zoo boeiende roman tische en sterke speelfilm, dat gesproken wordt als van een dier zeldzame films, die een klasse op zich zelf vormen. Dit is een aanbeveling, die feitelijk reeds alles zegt. Maar het spel van Rudolf Forster mag nog wel nader belicht. Deze eminente acteur overtreft in de rol van den Oostenrijkschen graaf Werffer, stafkapitein, zich zelf. Tij dens den oorlog heeft hij in een duel een generaalszoon doodgeschoten. Hij neemt ontslag en verdwijnt. Jaren later treedt in Weenen de beroemde paardrijder Carlo Cavelli op in het circus. Hij, de ongenaak bare Cavelli, interesseert zich dan voor een jong meisje, Irene genaam, dat later blijkt de zuster te zijn van den doodgeschoten generaalszoon. Het romantische en groote conflict is er. Maar 't wordt schitterend opgelost en het geheel wordt door Rudolf Forster, Angela Salloker en Hans Moser op zoo bijzondere wijze gespeeld, dat ieder wordt meegesleept. Weinig filmliefhebbers zullen deze week verzuimen om Hooge School te gaan zien. 20000 MIJLEN OVER ZEE. Victoria Theater. Ondanks het feit dat de film reeds den 13den dag draait, was de belangstelling voor de film de K XVIII „2000 Mijlen over zee" gisteravond wederom zeer groot. Het is dan ook alleszins de moeite waard deze mooie nationale prestatie op het wit te doek te gaan zien. Voor hen die tot nog toe verzuimden deze kans waar te ne men, bestaat hedenavond voor de laatste maal nog de gelegenheid. Laten zij haar waarnemen! AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Maart 1936. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.402.70, eigenheimers 1.90 2.10, bintjes 22.10, poters 22.20; Noordholl. eigenheimers 1.902; Frie- sche borgers 2f 2.10, redstar 2.50 2.80; Andijker bonte en bl. f 2.202.40; Drentsche zandaardappelen 1.902.25; Duinzandaardappelen 1.902.25, alles per H.L. Malta 12 cent per K.G. Aanvoer 293000 K.G. HOORN, 19 Maart 1936. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in totaal 4 sta pels kleine fabriekskaas aangevoerd, wegen de 3417 K.G. en de prijs 20. De handel was goed. SCHAGEN, 19 Maart 1936. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen alsv olgt: 12 Paard enf 150300; 10 Geldekoeien (mag.) f 90f 115; 27 Geldekoeien (vette) 140190; 30 Kalf- koeien 130170; 425 Nuchtere kalveren 5—10; 48 Schapen (vette) 18—25; 150 Overhouders 10f 17.50; 16 Varkens (vette) per K.G. 33—35 cent; 114 Biggen f 9—f 14; 10 Konijnen f 0.501.50; Kip pen 5090 cent. 36000°°k: r" n r^en ,waren heden als volgt: KOr^uw6 5.10-/ 10; 15000 £-G:,?.ele. ko.ol./ 4.60-/ 14.20; 38000 K.G Mr. van Tienhoven (links) overhandigt Fridagh, de molensleutels Voor de geschiedenis van Schoorl was het gisteren een dag, die in de annalen van deze gemeente als een waardevolle zal worden aangeteekend. Onder begunstiging van één van de zeld zaam mooie voorjaarsdagen, die Maart kan brengen, had gistermiddag het heuglijke feit plaats, dat de oude 18de eeuwsche ko renmolen door het Comité, dat zich voor het behoud had geïnteresseerd, officiéél in eigendom aan de gemeente werd overgedra gen. Ter eere van dit feit, was de ingang van de molen met sparre groen en doeken in de Schoorlsche kleuren (rood-goud) feeste lijk versierd, terwijl inwendig de molen- steenen met nationaal vlaggedoek waren omhangen. Onder de talrijke belangstellenden merk ten wij op: den 81-jarigen molenaar, den heer Duin, de bestuursleden van de Vereeni- ging ,De Hollandsche molen", mej. Caro en ir. ten Bruggencate, den secretaris van Heemschut, architect A. A. Kok, den burge meester van Bergen, H. D. A. van Reenen en zyn echtgenoote, den voorzitter van de V. V. V. te Bergen, den heer Zeiler, mevr. Van der WalDe Boer, mevr. van Fridagh, wet houder Bijl en verschillende raadsleden van de gemeente Schoorl, benevens vele leden van het Comité. De overdracht geschiedde door den eere voorzitter van het Comité, mr. van Tienho ven, voorzitter van de Vereeniging „De Hol landsche molen" die allereerst hulde bracht aan het comité, dat zoo succesvol voor het behoud en het herstel van de molen had ge streden. Spr. voerde in drie kwaliteiten het woord en wel: als eere-voqrzitter van het Comité, als vertegenwoordiger van den mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen, Slotemaker de Bruine èn als voorzitter van de Ver. „De Hollandsche molen". Het verheugde spr., namens het Comité de molen, die een sieraad is voor de gemeente* en na verloop van jaren een groote schat zal blijken te zijn, te kunnen overdragen. Naar spr. had vernomen waren er in vroeger eeuwen in de dorpen slechts dria notabelen: de burgemeester, de notaris en de molenaar. Gij, burgemeester, komt nu ook op de plaats van den molenaar te staan en ik hoop, dat de combinatie burgemeester- molenaar, een gelukkige zal zijn. Dank bracht spr. aan al Regenen, die het aan het Comité mogelijk hebben gemaakt, de gelden bijeen te zamelen. Een bizonder woord van dank past ons aan de overheids lichamen, de gemeente Schoorl, het Rijk en de Provincie. Dank verdient ook de nabij gelegen gemeente Bergen, de V.V.V.'s te Bergen en Alkmaar, die het streekbelang hebben gezien en de Ver. „De Hollandsche molen", die ook deed, wat ze kon. Daarnaast staan de massa particulieren, die hun gave hebben geofferd en zoo is door de alge- meene samenwerking het bewijs geleverd, dat de belangstelling voor het behoud van onze molens steeds sterker wordt gevoeld. 3000 zijn bijeengebracht en nog slechts een deficit van 54 moet gedekt worden. In de Telegraaf las spr., dat de gezant van Lodewyk XIV tot Lodewijk XIV zeide: De molens in het Hollandsche landschap heb ben iets dat vrees aanjaagt. Zij zijn de sym bolische uitdrukking van de kracht der Ne derlanders, als zij strijden voor een goed doel." Met deze kracht heeft het Comité gewerkt om het doel te bereiken en dat het daarin geslaagd is, dankt het in hoofdzaak aan het stoere, krachtige volhouden van den secr.- penningmeester, den heer Schermer. Daar voor zeg ik hem hartelijk dank. Spr. deelde mede, dat minister Slotemaker de Bruine hem verzocht had, zijn hartelijke gelukwenschen voor dit mooie resultaat over te brengen. Ook namens „De Hollandsche molen" sprak spr. een woord van gelukwensch, tevens deze vereeniging feliciteerende. 10 jaar geleden zou deze daad onmogelijk zijn geweest, omdat men toen nog lachte om het behoud van een molen. Wij hebben het vaste vertrouwen, dat in handen van 't gemeente bestuur van Schoorl dit sieraad veilig is. Zich tot den ouden molenaar richtende, zeide spr., dezen dag ook voor hem als een feestdag te beschouwen en hy uitte den wensch, dat de heer Duin de molen nog vele jaren, in het bezit van de gemeente, zal mogen zien draaien. den burgemeester van Schoorl, baron v. by de overdracht. Hierop overhandigde spr. den sleutel van de molen aan baron van Fridagh. Ten over- staan van notaris Pinxter werd hierop in d" openlucht de acte gepasseerd. De burgemeester van Schoorl, baron van Fridagh, bracht hierop mr. van Tien- hoven dank voor zyn hartelijke woorden zich erover verheugende, dat deze, ondanks zyn drukke werkzaamheden, toch gelegen- heid heeft gevonden, aanwezig te zyn. Spr. herinnerde aan den arbeid, fa Schoorl verricht, om het oude raadhuisje verplaatst en gerestaureerd te krijgen. Met de molen ging het al wat vlotter. Schoorl bezit thans twee prachtige monumenten en nu de molen eigendom van de gemeente is geworden, zullen wy het noodige doen om hem, althans een paar dagen in de week, weer in werking te stellen. Ook spr. bracht dank aan den minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen Gedeputeerde Staten en en den gemeente-' raad van Schoorl, die het goede voorbeeld heeft gegeven, waardoor dit monument voor het nageslacht bewaard kan blijven. Voor Schoorl, als seizoenplaats, zou het zeker een groot nadeel zyn geweest, wanneer de molen verloren zou zyn geraakt of zonder wieken een theeschenkerijtje zou zijn ge worden. Spr. was ervan overtuigd, dat mo lenaar Duin tot in lengte van dagen dank baar zal zyn voor het behoud te hebben medegewerkt. Hierna uitte spr. een woord van dank tot de persvertegenwoordigers in het comité, die de propaganda voor het behoud van de molen in ons vaderland hebben gevoerd, waardoor de helft van het benoodigde be drag aan vrijwillige bijdragen byeen kwam. Het zyn de particulieren geweest, die aan de actie den stoot hebben gegeven en de eerste gelden byeen brachten. Het is altjjd verblijdend, dat ook in dezen tijd van stof- felyken nood nog altijd menschen gevonden worden, die offers willen brengen voor ideëele zaken. Speciaal dank bracht spr. ook aan den secr.-penningmeester, den heer Schermer, die steeds de actie gaande heeft gehouden en uit waardeering daarvoor, bood hij mevr. Schermer een bouquet in de Schoorl sche kleuren aan. Aan de secretaresse van de vereeniging „De Hollandsche molen", mej. Caro, die in het jaarverslag zoo waardeerend over de Schoorlsche molen schreef, bood spr. even eens een bouquet aan. Na een dankwoord tot notaris Pinxter, verklaarde spr. namens de gemeente, de molen gaarne in eigendom te aanvaarden. De molenaar, de heer Duin, bracht dank voor de waardeerende woorden tot hem ge richt en verzekerde, dat het hem een vreugde was, zyn medewerking te hebben kunnen verleenen, om de molen voor de gemeente te behouden. Hierop noodigde de burgemeester de ge- noodigden uit, in de Roode Leeuw een kop je thee te gebruiken. Tijdens het gezellig samenzijn aldaar, deelde de secr.-penn. nog mede, dat van min. Slotemaker de Bruine een waardeerend schrijven was ingekomen en de mededeeling, dat hij mr. Tienhoven had verzocht, zyn gelukwenschen over te brengen. Berichten van verhindering wa ren voorts ingekomen van het Prov. te stuur van N.-Holl., van het eere-comitehd, Pastoor Nieman en van het eere-comiték Herman Robbers. Voorts deed spr. voorlezing van een in gekomen sympathiek schrijven van mevr. Van der Wal—de Boer. «fu. Dank bracht spr. aan zijn mede-comiteie* den, die hem het werk hadden vergemak kelykt, een teleurstellend feit noemde M) het, dat een eere-comitélid, dat een be langrijk bedrag had toegezegd, zijn gegr ven woord niet had ingelost. Dank verdiende z.i. ook het fanfarecorps dat op den collectedag zoo ijverig had S musiceerd en mevr. Van der Wal-de Bo die, met heele kleine bijdragen, 11-20 bijeengebracht. Dankbaar was spr. door de wetensc dat ook zij, die na ons komen, in Sc deze molen zullen zien draalen. De heer Kok sprak nog namens Hee™ schut een woord van gelukwensch, vvaa na een woord van baron van Fridragh, m van Tienhoven een slotwoord sprak. 3.50. Totaalaanvoer: 1800 K.G. Roode kool en 600 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 18 Maart 1936. 9600 K.G. Uien: grove 3.504.20, uien 2.803.20, drielingen 1.401.60, gele nep 3.50, 2300 K.G. Peen 4.50 en kleine WARMENHUIZEn!' lVMaart 19^'n' I P°en f 1-3°' alles per 100 KG' 1- - ,n Maa" 1936- Roode PURMWRTTMrv 10 K/T-..-. 1 drielingen 1.50—i.80, grove 8 3900 K.G. Bieten 1.803.60; f 3—3.80; 3000 K.G. Breekpeen 34.60, alles per 100 K G kool le s. 10—10.30, 2e s. 8.30—/"sTcr I PURMEREND, 18 Maart 1936. „Afslag- Drielingen 1.70, uien 3 en Grove uien Beemster, Purmerend en Om ken Aardappelen (borgers) 5968 ct. per kist, 25 K.G.; Witlof f 0.46-f '1M P*J K.G.; Roode kool f 8.10—f 15, Witte f 8.9012.10 en Savoye kool '15 per 100 stuks; Spruitkool f 1-35f 3 P K.G.; Boerekool 0.80 per kist, 10 Spinazie 0.78—1.26 per kist, 6 K.U, dijvie 64—80 cent per kist; Raapstelen 2; Rabarber 7; Wortelen 42—88 Uien 50—93 cent en Uien drielingen J» per 25 K.G.; Prei 2.40—9-60 per 100

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8