Voor de Huisvrouw. Het Locarno-conflict. OOSTHUIZEN BEVERWIJK NIEUWE NIEDORP HAUWERT BARSINGERHORN HEEMSKERK £aatste êecicfitm (Ongecorrigeerd.) Von Ribbentrop spreekt in den Volkenbondsraad. De openbare zitting van den Volken bondsraad is vanmorgen even na half elf Engelschen tijd geopend. De Duit- sche vertegenwoordiger Von Ribben trop nam zijn zetel in aan de rechterzij de van de hoefijzervormige raadstafel, terwijl ministeriaal-director Dieckhoff en de overige leden der Duitsche dele gatie achter hem plaats namen. De voorzitter van den Raad, Bruce, gaf on middellijk het woord aan Von Ribben trop- Deze zeide onder meer: De Duitsche regeering heeft gevolg gege ven aan de uitnoodiging van den Volken bondsraad, in het streven, ook harerzijds bij te dragen tot de opheldering van den be landen politieken toestand. Zij heeft mij oDgedragen, voor de hier aanwezige staats mannen haar standpunt ten aanzien van de de agenda staande voorstellen der Fran sdie en Belgische regeeringen betreffende het Rijnpact van Locarno uiteen te zetten. Zij heeft hierbij na rijp beraad besloten haar verstandelijke formeele bedenkingen, die zouden kunnen voortvloeien uit het feit dat Duitschland op het oogenblik geen lid meer van den Volkenbond is, en uit het feit dat aan de agenda van heden de bepalingen van een verdrag ten grondslag liggen, dat Duitschland als niet door zijn schuld ont bonden beschouwt, op den achtergrond te schuiven. Ik persoonlijk heb met werkelijke voldoening mijn missie aanvaard, doordron gen van de overtuiging, dat de in hoogeren zin rechtvaardige zaak van ons volk in de zen raad van naties nog nooit vertegen woordigd is, en verder in de oprechte hoop, dat de hervatting van de betrekkingen tus- schen mijn land en den Volkenbond een keerpunt in de geschiedenis van Europa, na de veelvuldige verwarring van deri ramp zaligen oorlog, mag vormen. Het principieele Duitsche standpunt ten opzichte van het Locarno-vraagstuk is de wereld bekend uit de rede, die de Duitsche rijkskanselier op 7 Maart heeft gehouden. Het feit echter, dat het mogelijk is geweest, dat voorstellen als die der Fransche en Bel gische regeeringen zijn gedaan, maakt het noodig, dat ik nogmaals voor den raad het Duitsche standpunt in het kort uiteenzet. De bedoeling van het Locarnopact is ge weest, het aanwenden van geweld tusschen Frankrijk en België eenerzijds en Duitsch land anderzijds voor eeuwig uit te sluiten. Het Duitsche volk heeft de beperking van zijn souvereiniteitsrechten zoo vele jaren verdragen, omdat het verwachtte, dat ook de andere contractanten van Locarno hun veel lichtere verplichtingen zouden nako men. Wat is echter gebeurd? In den loop van het vorige jaar begon Frankrijk zijn betrekkingen tot de Sovjet unie steeds nauwer aan te halen, totdat op zekeren dag het Fransch-Russische militaire bondgenootschap bekend gemaakt werd. De beangstigende beteekenis van dit bondge nootschap voor Duitschland kan als volgt worden gekenmerkt: 1. Het bondgenootschap beteekent de sa menvoeging van twee staten, die met hun koloniaal gebied, dat voor militaire hulp verleening in aanmerking komt, over 275 millioen menschen beschikken. 2. De beide staten gelden als de sterkste militaire mogendheden ter wereld. 3. Het bondgenootschap is uitsluitend te gen Duitschland gericht. 4. Sovjet-Rusland, dat op zichzelf door een groot gebied van Duitschland is geschei den, heeft zich door een analoog verdrag met Tsjecho-Slowakije tot aan de Duitsche grens opgedrongen. 5. Frankrijk en Rusland maken zich op grond van dit bondgenooschap tot rechter in eigen zaak, doordat zij eventueel ook bui ten den Volkenbond om den aanvaller kun nen aanwijzen en derhalve naar eigen goed dunken tot een oorlog tegen Duitschland kunnen overgaan. De mogelijkheid van sancties heeft daarbij rechtens en politiek geen beteekenis, want beide staten zijn zoo machtig dat sancties tegen deze coalitie on denkbaar zijn. Het Rijnpact zoo te interpre teeren, dat het voor de eene party de moge lijkheid openlaat, naar believen nieuwe bij- standsverbintenissen van militairen aard te genover de andere partij aan te gaan, is naar de vaste overtuiging der Duitsche re- geering een onmogelijkheid. Wanneer op het oogenblik van het tot stand komen van bet Locarno-pact een dergelijke uitlegging was goedgekeurd, zou het pact door Duitsch- 'and nooit geteekend zijn. bovendien beteekent het Fransch-Russi sche bondgenootschap naar de historische op- vatting der Duitsche regeering een volledige wstoring van het Europeesche evenwicht, at dusverre heeft bestaan en daarmede 'an de fundamenteele voorwaarden, waar- onner bet Locarno-pact is gesloten. e Duitsche regeering staat op het stand- Punt dat het Fransch—Russische verdrag in stryd is met het west-Europeesche veilig heidssysteem van Locarno en dat derhalve et Locarno-pact door de eenzijdige hande- mS van Frankrijk is geschonden en de «cto opgeheven. De Duitsche rijkskanselier heeft sedert ae aanvaarding van 'iet bewind Frankrijk s eeds de hand ter verzoening geboden. Hij heeft de wereld een geheele reeks aanbie- ,'ngen tot pacificatie gedaan, die alle van e hand zijn gewezen. Toen de ratificatie van het FranschRussische verdrag een feit Werd, heeft Hitier daaruit de volgende con sequentie getrokken. Hij is overgegaan tot erstel der volle souvereiniteit over het Duitsche gebied. De Duitsche regeering moet et verwijt, het verdrag van Locarno een- aJdig te hebben geschonden, als ongerecht vaardigd afwijzen. Men heeft gevraagd, daarom Duitschland zijn bezwaren tegen aet FranschRussische pact niet voor een mternationaal gerecht heeft gebracht. Het 's. voldoende te wijzen op het beslissende e>t. dat het hier een vraagstuk betreft, dat van overwegend politiek belang is en waar van de opheldering en de oplossing derhalve niet van een gerechtelijke instantie kan wor den verwacht. Evenmin heeft de Duitsche regeering iets kunnen verwachten van het bespreken der aangelegenheid langs den weg van onderhandeling met de mogendhe den, die haar handteekening hebben ge plaatst. De ervaringen van de laatste jaren waren zoo duidelijk dat men daartoe niet is overgegaan. Von Ribbentrop vervolgde zijn rede met te constateeren, dat Duitschland, nu een volkomen rechtsgelijkheid is bereikt, er thans naar streeft een streep te zetten onder het treurige hoofdstuk van de verwarringen en dwalingen in Europa, Duitschland wil een einde maken aan de lange periode van DuitschFransche spanningen en oorlogen. Von Ribbentrop wees vervolgens nogmaals op de beteekenis der Duitsche voorstellen en zeide, dat deze ook door den Volken bondsraad niet onaangeroerd kunnen blij ven, daar zij een politieke eenheid vormen met het herstel der Duitsche souvereiniteit. De Duitsche gedelegeerde sprak tenslotte de hoop uit, dat de raad de draagwijdte der historische beslissing zou beseffen en daar door zou bijdragen aan een betere toekomst voor Europa. Een communiqué. Na afloop van de zitting van den Volken bondsraad is het volgende communiqué ge publiceerd: De Raad heeft hedenmorgen de bestudee ring hervat van de nota's der Fransche en Belgische regeering betreffende het Locarno pact In een besloten zitting heeft de voor zitter in verband met tusschen den raad en de Duitsche regeering gewisselde nota von Ribbentrop uitgenoodigd aan de raadstafel plaats te nemen. De gedachtenwisseling, waaraan werd deelge nomen door von Ribbentrop en Flandin heeft de raad na in een openbare zitting den ver tegenwoordiger van Duitschland te hebben gehoord, besloten, om 3 uur vanmiddag op nieuw een zitting te houden, waarin de FranschBelgische-ontwerpresolutie in stemming zal worden gebracht. ZITTING EERSTE KAMER. Het verkeersfonds. Hedenmiddag vergaderde de Eerste Kamér. Voortgezet wordt de behandeling der begrooting van het verkeersfonds voor 1936. De heer Moltmaker (soe.-dem.) zegt dat er te lang gewacht is met het ordenen van het verkeer. Er is teveel overgelaten aan het particulier initiatief en een ver keerde verkeerspolitiek gevoerd. Concen tratie is in het belang van de schatkist, het publiek en de ondernemingen zelve. Spr. wijst op het voorbeeld van de P. T. T. geoutilleerd staatsbedrijf, dat goed voor uit gaat. JUovütcioal 7lieuiüs INSTALLATIE BURGEMEESTER SPANBROEK—OPMEER. De datum der installatie van den nieu wen burgemeester is bepaald op morgen... De nieuwbenoemde zal te dien einde om 1 uur aan de grens der gemeente Obdam worden opgewacht en verwelkomd door de raadsleden en van daar worden begeleid naar het raadhuis te Spanbroek, waar de burgemeester te 2 uur in de openbare ver gadering van den raad zal worden geïn stalleerd. Na de vergadering zal den inge zetenen tusschen ongeveer 3.30-4 uur gele genheid worden gegeven hun gelukwen- schen aan te bieden. Om 4.30 uur zal de raad der gemeente Opmeer den burgemeester vanaf het raad huis te Spanbroek vergezellen naar het ge meentehuis te Opmeer, waar dan eveneens de installatie zal plaats hebben. Gelegen heid tot complimenteeren zal aldaar wor den gegeven tusschen 5.306 uur. De, ingezetenen van beide gemeenten wor den uitgenoodigd de vlaggen uit te steken, teneinde hun nieuwen burgemeaster op 'n waardige wijze te ontvangen. Poging tot oplichting. Dinsdag vervoegde zich by den heer H., manufacturier, iemand, die voorgaf een zoon te zijn van den nieuwen stationschef en gaarne eenige overhemden op zicht wil de mee hebben. De niets kwaads vermoe dende echtgenoote van den heer H. pakte eenige overhemden in en wilde deze aan genoemde persoon medegeven. Toevallig verbleef echter ten huize van den heer H. een meisje, dat den man als een oplichter herkende en mevrouw H. waarschuwde geen goederen af te geven. Mevrouw H. gaf hieraan gehoor en toen men later by den stationschef informeerde, bleek dat er van op zicht halen van overhemden niets be kend was, zoodat men hier te doen heeft gehad met een poging tot oplichting. De politie heeft de zaak in onderzoek. Woensdag is door notaris Moens ge veild het Evangelisatiegebouw Inmanuel veild het Evangelisatiegebouw Immanuel stige samenkomsten gehouden. Het gebouw is gelegen aan den Zeestr. 26 A en beslaat circa 50 H. A. Kooper werd voor 7600 de heer Hage- doorn, dr. Schuytstraat alhier. Huisvlijt- en Floraliavereeniging. In de Prins Maurits had gisteren een ledenvergadering van de huisvlijt- en flo- raliovereeniging. De opkomst van leden was slechts matig. De heer Keetman bracht een keurig jaar verslag uit. De rekening over 1935 gaf aan een ontvangst van 856.07, uitgaaf 780.24, batig saldo 75.83. By den aanvang van 't jaar was begonnen met 0.50. De heer J. Keetman werd wederom herkozen tot be stuurslid. Besloten werd dit jaar 4 stek- planten uit te reiken en dan zwaardere excemplaren dan vorig jaar. De resultaten waren vorig jaar niet schitterend. Vele bleken hun planten te droog te hebben ge houden. Dit jaar zal de collectie bestaan uit Geraniums, Colleuse, Knolbegonia rood, en een vetplant. Ook aan de schoolkinderen zal een stek- plant worden verstrekt. Half Mei zullen de planten worden uitgereikt. Vorig jaar heeft de uitreiking te laat plaats gehad. In de commissie voor de tentoonstelling werden benoemd mevr. Keetman-Oudendük, mevr. de Boer, mevr. BrouwerWit. Mevr. Zwa germanVet, mevr. StrybisFaus, mevr. v. d. StokHeinstman, mevr. GlasKui per, mej. A. v. d. Molen en de heeren P. Stryder en M. Oly. De tentoonstelling werd vastgesteld op 12 en 13 September in de Prins Maurits. Gevraagd zal worden om een zending van werk van de kinderen de» Kleuterschool te 't Veld. Mevr. KuiperGlas stelde voor materiaal beschikbaar te stellen voor leer lingen van de school welke dan onder toe zicht van de onderwijzeres zouden kunnen worden vervaardigd. Een dames-commis sie zal dit nader uitwerken. De heer de Jong stelde een extra prijs beschikbaar voor den ingezetene uit de ge meente die op de tentoonstelling de mees te prijzen betaald. Een verloting zal worden gehouden met 2000 loten a 15 cent. De hoofdprijs zal een waarde vertegen woordigen van pl.m. 30. De attractie voor den Zondagavond der tentoonstelling zal nog nader door het be stuur worden bekeken. Hierna sluiting. Iets bijzonders. Bij den veehouder P. Gorter alhier, bracht drie weken geleden een schaap een lam ter wereld, wat niets bijzonders is, maar wel, dat hetzelfde schaap thans we derom 2 lammeren het levenslicht schonk. Het schaap en de lammeren zyn gezond en normaal. Verkooping. Ten overstaan van notaris G. J. v. Leer- sum te Winkel, werd Woensdag openbaar verkocht het koffiehuis, genaamd Populair, te Barsingerhorn. Kooper werd de heer Joh. Schenk te Barsingerhorn voor 2700. HOE VERVANGEN WE IN ONZEN MAALTIJD HET VLEESCH? Wie, om welke reden ook, tijdelijk of blij vend afstand moet doen van vleesch en alle daarmee verband houdende stoffen bouil lon, braadvet, reuzel, enz. die zal ervoor moeten zorgen, dat het in de voeding benoo- digde eiwit, het evenzeer noodzakelijke vet en de zeker ook onmisbare „smaak"-stoffen, zy het dan op een andere fnanier, in de ge rechten toch een plaats krijgen. Met eenig nadenken kan de huisvrouw aan dien eisch heel goed voldoen: in eieren, in kaas, in melk, of karnemelk, in peul vruchten om maar enkele mogelijkheden te noemen vindt ze het verlangde eiwit; roomboter, plantenvet, plantenboter en olie helpen haar aan het vereischte vet; versche kruiden, maar ook het bekende extract daar van in den vorm van Maggi's Aroma, wor den toegevoegd om den smaak de gewensch- te „pittigheid" te geven. Een paar voorbeelden van bijzonder sma kelijke gerechten, ontleend aan de peul vruchtenrubriek, zullen in dezen tijd van het jaar de huisvrouw zeker welkom zijn; om „elck wat wils" te geven, kiezen we een soep, een vóórschotel en een soort „lapjes" die het vleeschgerecht by de groente en de aardappelen kunnen vervangen. Bretonsche soep (4 personen) 250 gr. pond) witte boonen, 1 liter water, yt afgestreken eetlepel zout, 3/4 liter melk, 1 uitje met 2 ingeprikte kruidnagels, 1 eierdooier, 3 theelepel tjes Maggi's Aroma. Wasch de boonen en zet ze liefst een dag vóór de bereiding te weeken in de aangege ven hoeveelheid water. Breng ze aan de kook met het uitje en laat ze zachtjes 2 uur doorkoken; giet dan den inhoud van de pan in een zeef en vang het uitlekkende kook nat op. Zeef boven de thans leege pan de boonen, tot enkel de schillen overblijven; giet er nu en dan eenige lepels van het kooknat by om het zeven gemakkelijker te maken. Verdun de hierdoor verkregen vrij dikke massa geleidelijk met de melk, voeg er het zout bij, laat de soep nog even zacht jes doorkoken en giet ze dan onder voortdu rend roerend in de soepterrine, waarin de eierdooier met de Maggi's Aroma en een paar eetlepels melk is geklopt. Vóórschotel van boonenpurée (4 pers.) 250 gr. pond) witte boonen, 60 gr. (3 afgestreken eetlepels) boter, een paar lepels melk, wat peper en noot muskaat, 2 theelepeltjes Maggi's Aro ma; 5 dunne sneetjes oud brood, 5 daarop passende plakjes kaas (vrij dik), 40 gr. (2 afgestreken eetlepels) boter. Laat de gewasschen boonen liefst een nacht in ruim water weeken; kook ze den volgenden dag gaar (ongeveer 2 uur), laat ze op een zeef uitlekken en wrijf ze dan boven de leege pan geheel door de zeef, zoodat slechts de schillen achterblijven. Giet af en toe een lepel kooknat over de boonen, zoodat ze gemakkelijker gezeefd kunnen worden; zorg er echter voor, dat de verkregen purée flink stevig blijft. Warm de purée op met een paar lepels melk, neem de pan van het vuur, roer er vlug de boter, de Maggi's Aroma, de peper en de nootmuskaat door en stapel de purée op een schotel eenigszins „kussenvormig" op. Omring ze met de in 8 driehoeken ver deelde sneetjes brood (gesmeerd en met kaas belegd), die intusschen met de na het smeren overgehouden boter in de koekenpan aan de onbelegde zijde mooi bruin zijn ge bakken en waarvan de kaas dus door de warmte is gesmolten. Linzenkoekjes (4 personen). 200 gr. (2 ons) linzen, 1 ui, 4 gekook te koude aardappelen, 2 eieren, wat peper, zout en nootmuskaat, 3 thee lepels Maggi's Aroma, een paar lepels paneermeel, ongeveer 100 gr. (1 ons) boter of plantenvet. Wasch de linzen, laat ze een nacht wee ken en kook ze den volgenden dag gaar in hetzelfde water (ongeveer 1 uur); breng ze dadelijk op een vergiet over en laat ze zoo droog mogelijk uitlekken en koud water. Wrijf of maal de linzen fijn met de aard appelen; fruit de gesnipperde ui lichtbruin in 1 lepel van de boter of het vet, roer ze door de linzen en werk alles samen flink door elkaar met de kruiden, de Maggi's Aroma, het zout en de eierdooiers. Vorm het deeg tot niet te groote ronde koekjes, haal die even door het eenigszins uit elkaar geklopte eiwit, wentel ze dan door paneermeel en bak ze in den koeken pan met de nog overgehouden hoeveelheid boter of plantenvet rondom mooi bruin en knappend. QemeeHtetaxUn De raad kwam Woensdagmiddag om om 2 uur voltallig bijeen. Een voorstel tot aanvaarding van stroo- ken grond langs de wegen werd z. h. st aangenomen. Inzake het vervoer van kinderen naar de 0. 1. s. te Beverwijk deelde de voorzitter mede, dat voor dit doel jaarlijks 250 min der gevoteerd zal worden. De heer Muijen drukte zijn spijt hierover uit en merkte op, dat dit busvervoer reeds een voordeel voor de gemeente was, daar volgens hem de gemeente thans geen meerdere kosten heeft. Spr. zag in deze verlaging een geleide lijke afschaffing van de subsidie voor dit vervoer. De voorzitter merkte op, dat de heer Muyen zich hierover niet ongerust behoefde te maken. Ook spr. betreurde dit vermin derde bedrag, maar het moest opgevat worden als de uitdrukkelijke wil van den minister van Onderwijs. Volgens den voorzitter zal de bus een kortere route nemen en kinderen die tot een maxumum van 3 K.M. van de naastbij- zijnde school wonen, zullen dan niet meer van de bus kunnen profiteeren. Aldus besloten. Daarna volgde een voorstel tot toeken ning van voorschotten inzake de L o.-wet. In ronde cijfers zal de r.-k. meisjesschool 2576, de r.-k. jongensschool f 2252 en de chr. school 537 ontvangen. Als voren. Ten opzichte toetreding tot een gemeen schappelijke regeling by hulpverleening voor eventueele brandbestrijding sprak de heer Outenaar er zijn bevreemding over uit, dat te Noorddorp, waar de heer J. C. de Weerd brandmeester is, het apparaat een 1/2 K.M. verder geborgen wordt Waarom, vroeg spr., kan dit materiaal niet bij voornoemden brandmeester geborgen worden, waar het aan plaatsgebrak geens zins ontbreekt? De voorzitter beloofde, dat hierin ver andering zal komen. De regeling werd daar na goedgekeurd. Aan de orde kwam nog een voorstel tot verpachting van 1000 M. Noordzeestrand. De heeren Vendel en Zuurbier maakten zich beangst, dat tijdens het seizoen door de talrijke kampeerders dingen gedaan zouden worden, welke het daglicht niet verdragen kunnen. De heer Muyen maakte zich daarover niet zoo bang en bezag het zaakje van een ge heel anderen kant. Hij zeide, dat het reeds op den weg lag van den exploitant van het Noorderbad, den heer Schoenmaker, om hiertegen streng te waken. De heer Muyen stelde den raad echter in genen deele gerust en ten slotte werd er een strandcommissie benoemd, welke het gemeentebestuur ten allen tijde op de hoogte zal brengen van eventueele onge rechtigheden door kampeerders begaan. In deze commissie kregen zitting de heeren Johs. Henneman Az., Ant Zuurbier en Chr. v. d. Outenaar. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling, gehouden bij opbod, te Alkmaar, op Woensdag 18 Maart 1936 ten overstaan van den notaris mr. C. J. de Lange, van de volgende perceelen te Alk maar: 1. De rentenierswoning met erf en tuin, aan de Zuiderhoutlaan no. 2 bij de Vierstaten, groot 4 A. 85 c.A. f 4085 2. Winkel- en woonhuis, magazijn cn erf, aan de Laat no. 163, bij de Ridderstraat, groot 1 A. 57 c.A. f 6800 3. Winkel en woonhuis aan de Hoogstraat no. 14, groot 36 C.A. f 3890 4. Winkel en woonhuis met erf, aan de Tuinstraat no. 41, groot plm. 80 c.A. f 3160 5. Pakhuis, naast het vorige per ceel, groot plm. 30 c.A. 705 6. Garage met erf en steeg, achter perceel 5 en 6, aan de le Tuindwars straat, groot plm. 62 c.A. f 490 Totaal ƒ18180 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Woensdag 25 Maart a.s. des avonds 8 uur, in het koffiehuis Het Gulden Vlies, aan de Koorstraat te Alkmaar. Awistecdcunscfie van Donderdag 19 Maart 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOLWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te 1931 1934 1934 193" A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-lndië 4 5X Duitschland Idem met kettingverklaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert. 250 Kubniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. hord ex 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever 1NDUS1R. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel U. S. Leather t 1 CULTUUR MAAISCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions ..at MIJNBOUW Alg bxplor Mij. 1 1 Redjans Lebong ..at PETROLEUM Uordtscbe Petr. a a Kon Pets. a a a Perlak Phillips Oil Shell Umoo Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Ru ber a Oostkust a Serbadjadi In tere. Rubber a a a SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboit Scheepvaart Unie a a a TABAKKEN. Deli Batavia a 1 Oode Deii Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50. x) ex-coupon +hxclaim. PR'" ATIE V "Exdividend. NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn a a a a a Parijs a a Brussel (Belga) Bazel a Kopenhagen Stockholm a a a a Osloa Mad.id Vorige koers 9&7. 9*7$ 9r>Vs 96'/. 22'/, 33»/, Hl V» 12' V% 61 V» 115 103'/, 25 41 59 225'/, 18 105'/, pl.m. 1.30 98'/, 98'/, 96 96'/, 2-V, 2 i'/e 3s'l6 39%6 5VI« 2T53/4 132V, 11 25% 16 90 167 2,4 226 37, Vis 38% 235 167 2377, 237%-i 93 92 26% 207a 11% 11% HVie ioi-% 125% 125* 5} 79% '4% 104 42% 42 68 2% 5% 46% 46% 183 184 19 195% 192% 194 447, 107, 19% 80'/, pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 23i/ii 247,-% 226 lSli/,-2 105% 50% 50 §2121 -20% 3 327, 7, 182% IOC/, 20% 183-% 106%-J 20* 3% 38'Via i 38%-'/8 335 182}-3* 106% 32.1% 3 38}-%, 235%-f 237% 238 238% ii-%« 11% V» 10% 1258/g 74 125% 125$ 68 28/g 2% 195%-6 koer» 2 pCt Heden 1% pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koers 1.46% 1.26% 59.14 9./°% 24. 0% 47.97% 32.40 37 40 37 40 20 12% Koers op heden 2 uur 1.46%, '•26% 59 16 9.7C'/, 24.80% 47.98 3'.40 37.40 36.40 20.12%

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9