Agenda Bervoet* £aatste êericfUw. 1 APRIL 'ftaMHtiaat 'flimws L2,^s^73«.r va°71972 ^Bxugcdijke Stand Stad en Omgeving De overstroomingen in Amerika. Het Locarno-conflict. DUURT NOG TOT EN MET Waarom zoudt ook U niet tot de gelukkigen behooren SCHAGEN Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, heden Vrijdag en Zondag t/m. Woensdag, hoofdnummer Carlo Cavelli de hoogeschoolrijder (rom.); hoofdrollen Rudolf Forstner, Angela Sallo- ker en Hans Moser. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In do catacomben van Parijs (detective-film); hoofdrollen Warner Oland, Mary Brian, Thomas Beek, Erik Rhodes. Extra nummer: De grensroovers (sens.); hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het complot der 39 stappen (sens.); hoofdrollen Madeleine Carroll en Robert Donat. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Anna Karenina (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Fredric March. Toegang 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 20 Maart. 8 uur, dancing Harmonie, landel. fed. bouwvakarbeiders, spr. M. I. Roodveldt. Zondag 22 Maart. 1.30 uur in de Overdekte, bridge-drive. 8 uur, 't Gulden Vlies, film en cabaret „Brengt Uw vacantie in Nederland door"; conferencier-humorist George du Bree; n.m. 2.15 uur matinee. De Rustende Jager te Bergen, mi-carême- bal. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, opvoering Firma Adam en Eva door Aurora. 7.30 uur, lokaal A. van Ham, Oterleek, uit voering Turnlust. (Ongecorrigeerd.) MIEKE FLINK—VERSTRAETE. Mevr. Mieke FlinkVerstraete deelt ons mede, dat zy het volgend seizoen geen deel zal uitmaken van het Esther de Boer van Rijk-ensemble. Aantal dooden tot 163 gestegen. Het water zakt langzaam. Het water in de Oostelijke staten van Amerika heeft een hoogte bereikt als te voren niet is geregistreerd. Donderdag zijn verschillende nieuwe gebieden blank ko men te staan, terwijl talrijke steden door het hooge water bedreigd worden. Gisteren is een mededeeling gepubliceerd, volgens welke in de elf geteisterde staten minstens 133 menschen om het leven waren gekomen, van wie 90 in in Pennsylvanic en 21 in West-Virginië. Later verklaarde men, dat het aantal dooden tot 163 was gestegen. Voorzoover men den toestand thans kan overzien, bedraagt het aantal dakloozen ongeveer 300.000; alleen in het westen van Pennsylvanië zijn al 70.000 menschen zon der onderdak. De schade in het geheele geteisterde gebied wordt geschat op 250 millioen dollar; het grootste deel daarvan is niet door verzekering gedekt. Te Johnstown en in het district Pitts- burgh zakt het water, terwijl de Ohio nog stijgt. Langs deze rivier staan vele steden blank. In verscheidene der overstroomde steden zijn de bewoners zonder gas, licht en drink water. Het gevaar voor het uitbreken van epidemien is groot. In de zakenwijk van Wheeling in West- Virginië staan de huizen tot 3 meter, in de andere wijken zelfs tot 5<^ meter in het water. De Susquehanna heeft een hoogte van 9 meter bereikt en stijgt nog steeds. Ook Harrisburg, de hoofdstad van Pennsyl vanië, is geheel overstroomd. In alle door den vloed bedreigde steden werken duizenden in koortsachtige haast aan het opwerpen van dammen. In de meeste staten is de nationale garde gerequi- reerd om hulp te verleenen en de verlaten huizen te bewaken. Hartford wordt bedreigd door de woeste golven van de Connecticut. Ook de vallei van de Dalaware staat geheel onder water, zoo ook verschillende wijken van Trenton, de hoofdstad van New-Jersey. In verband met het groeiende overstroo- mingsgevaar in verschillende gedeelten van den staat New-York is de zitting van het parlement verdaagd om de leden in de ge legenheid te stellen, naar hun huizen terug te keeren. 6 In den senaat heeft Guffey voorgesteld den president te machtigen, het Roode Kruis een bedrag van 10 millioen dollar ter beschikking te stellen uit het federale nood fonds. Nader wordt gemeld, dat het water in het grootste deel van het geteisterde gebied langzaam zakt, nu de regenval tengevolge van de daling der temperatuur heeft plaat3 gemaakt voor sneeuwval. Alleen in Nieuw- Engeland blijft het water wassen, In vele fabrieken zijn de werkzaamheden gestaakt, daar de machines door het water zeer heb ben geleden; 75.000 arbeiders zijn werkloos geworden. Hier zijn 150.000 menschen dak loos. Meer dan honderd bruggen, waaronder vier groote spoorbruggen, zijn vernield. De toevoer van gas, electriciteit en water is afgesneden. Het spoorwegverkeer ligt ge heel stil. Op order van de federale regeering wordt aan het reddingswerk deelgenomen door 50.000 tewerkgestelden en door de kust wacht, Duitsche persstemmen over den toestand. Over de zitting van den Volkenbonds raad van gisteren schrijft de „Voelkischer Beobachter", dat het. vonnis van den raad tegen Duitschland na de verklaring, door Von Ribbentrop afgelegd, slechts kan wor den beschouwd als de eigenzinnige kant- teekening van registratie-ambtenaar in de boeken der Europeesche geschiedenis, die voor hem ondoorgrondelijk zijn. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft, dat de Duitschers zich door de uitspraak van den raad niet veroordeeld gevoelen. Het blad legt er den nadruk op, dat Von Ribbentrop zich reeds tegen een aanhangig maken van de kwestie voor het Ha'agsche hof heeft uitgesproken; ook de Volkenbondsraad is eigenlijk niet het ge rechtshof, waarvoor hij zich gaarne uit geeft. De „Berliner Lokal-Anzeiger" zegt, dat het scherpe protest van Von Ribbentrop tegen de resolutie van den raad door het geheele Duitsche volk onvoorwaardelijk wordt gesteund. De uitspraak van den raad zal een plaats in de geschiedenis krijgen als éen dier onjuiste beslissingen, die den vrede in gevaar brengen. Volgens de „Deutsche Diplomatisch- Politische Korrespondenz" hebben de raadsleden vrijwel geen aandacht besteed aan de uiteenzettingen van Von Fibben- trop. Dit doet de vraag rijzen, of er niet weer inbreuk op de rechtsgelijkheid is ge maakt. Engelsche persstemmen. De Britsche pers is zeer voldaan over de te Londen bereikte resultaten en in het bijzonder over de toenadering tusschen Frankrijk en Engeland. De „Daily Herald" schrijft, dat Frank rijk en België 'n kostelijke bijdrage tot den vrede hebben geleverd. Men verwacht thans een bijdrage van Duitsche zijde. Volgens de „News Chronicle" heeft Frankrijk een offer van beteekenis ge bracht: een Duitsche concessie zou thans een grooten vooruitgang mogelijk maken. De „Daily Telegraph" constateert, dat de uiteenzettingen van Von Ribbentrop wei nig instemming hebben gevonden, doch de indruk daarvan zou worden uitge- wischt, indien Duitschland zich niet lan ger verzet om een behandeling der pact kwestie voor het Haagsche hof. Fransche persstemmen. De „Petit Parisien" schrijft, dat het thans bereikte in ieder geval in sommige opzichten bevredigend is, hoewel niemand weet, wat er van zal worden. Volgens de „Excelsior" beschouwt men aan Fransche zijde hetgeen bereikt is als het minimum, dat geëischt kon worden. Men zal er zich echter bij neerleggen, in dien er perspectieven voor Fransch-En- gelsche samenwerking bestaan. De „Journal" schrijft, dat de meenings- verschillen tusschen de handhavers der orde althans voor het oogenblik uit den weg zijn geruimd. De „Oeuvre" constateert, dat Frankrijk de gedemilitariseerde zone blijkbaar ver liest, maar de alliantie met Engeland heeft weten te handhaven. Pertinax vraagt zich in de „Echo de Pa ris" af, of het bereikte resultaat duurzaam zal zijn en bestand zal blijken tegen de bewegingen in de Britsche publieke opinie. ZITTING EERSTE KAMER. Landbouwbegrooting aangenomen. Aan de orde is de begrooting van het departement $an landbouw en visscherij voor 1936. De heer de Marchant et d' Ansembourg (N.S.B.) klaagt over de houding tegenover de N.S.B. ingenomen door organisaties, in geschakeld in het crisissysteem. Spr. wijst op te vergaande splitsing der bedrijven. Hij oefent nogmaals critiek op de bekende mar garine-advertentie. De heer Ruyter (r. k.) zegt, dat door de export-moeilijkheden de productie beperkt en in andere richting moet worden geleid. Spr. ..schetst de moeilijkheden en bezwaren daarvan. Spr. vraagt of het melkvraagstuk door Amerikaansche maatregelen niet an ders moet worden bezien dan 3 maanden geleden. Spr. juicht de reorganisatie van den voorlichtingsdienst toe. Hij komt erte gen op dat N. S. B.-ers in boeren organi satie onrust stoken en de leiders belasteren. Hij oefent critiek op het landbouwprogram ma der N.S.B. Minister Deckers verdedigt den Limburg- schen Landbouwbank tegenover de aan vallen van den heer de Marchant et d' An sembourg. Hij schetst de bezwaren voor Nederland van het Duitsche Erbhof-stelsel. Door de wisselende buitenlandsche omstan digheden is een vast omlijnd productie stelsel niet mogelijk. Voor de kleine bedrij ven wordt een dienst gevormd om van be drijf tot bedrijf voorlichting te geven en steun te verleenen naar gelang van de op pervlakte van het bedrijf en het aantal stuks vee. De landbouwbegrooting wordt na re- en dupliek zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, tegen de N.S.B. Aan de orde zijn de defensie-begrooting voor 1936 c.s. en de wetsontwerpen inzake een defensiefonds. heer Blomjous (r. k.) vraagt in het ?r hlstone van den oorlog en van de gebeurtenissen der laatste weken, wat we zouden moeten beginnen met een door sommigen voorgestane politioneele grens- ïT a a .he,rinnert aaa den in 1914 sncl- en duidelijk gedemonstreerden wil om onze onafhankelijkheid te handhaven. Daarvoor heeft men ontzag gehad De radio-rede van minister Colijn heeft ons volk gesterkt in de overtuiging dat de re geering waakzaam is. Ook nu wenscht Ne derland zijn onafhankelijkheid en kolonia le positie te handhaven. Spr. juicht het vormen van een defensie fonds toe en is verheugd, dat het over het algemeen zoo gunstig is ontvangen. Spr. wil zooveel mogelijk de weermiddelen hier te lande doen vervaardigen en vestigt de aandacht op het gewicht van de perso- neelskwestie. Hij brengt hulde aan de be kwaamheid en werkkracht der legerlei ding. Begrooting Zuiderzeefonds aangenomen. Gestemd wordt over de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1936. Zij wordt aangenomen met 35 tegen 5 stem men. Tegen de N.S.B. en de Christelijk Historischen ter Haar, van der Hoeven en de Gijselaar. Hulde aan de K. 18-bemanning. Voortgezet wordt de behandeling der defensiebegrooting c.s. De heer de Savornin Lohman (c.h.) prijst de eerlijkheid, waarmede de regeering er kent, dat het met onze weermacht niet in orde is. Spr. ontkent, dat de geest in het leger en op de vloot niet in orde zou zijn, nu defaitistische elementen zijn verwijderd. Spr. huldigt officieren en bemanning der K 18, doch merkt op, dat men zich nu niet tot het toejuichen moet bepalen. Vele ge beurtenissen der laatste jaren in het buiten land zijn te voorzien geweest. AANVARING TUSSCHEN NEDERLANDSCH EN ENGELSCH STOOMSCHIP. Op de Schelde, nabij den Kruisgang, heeft een aanvaring plaats gehad tus schen het "-Nederlandsche stoomschip „Almkerk", dat uit Hamburg kwam en het Engelsche s.s. „Malinos". De „Alm kerk", die averij onder den waterspiegel had opgeloopen, kon desondanks nog naar het Kanaaldok worden opgesleept, waar het de noodige herstellingen zal onder gaan. De „Almkerk' 'behoort toe aan de Ver- eenigde Nederlandsche Scheepvaart Maat schappij te 's-Gravenhage, is in 1934 ge bouwd en meet bruto 6810, netto 4046 ton. Witte Kruis. Donderdag vergaderde de afdeeling Schagen van het Witte Kruis in het lo kaal van den heer J. K. Boontjes. De voorzitter, de heer J. P. Schoorl, heette de aanwezigen hartelijk welkom. De voorzitter deelde mede dat in de maand October of November een cursus gehouden zal worden in huiselijke zieken verpleging en eveneens een moedercursus. Ingekomen was een schrijven van de N. H. afd. het Witte Kruis betreffende verkiezing van de aftredende bestuursle den de heeren C. Bos, A. W. Michels en dr. Beeker. Het bestuur stelde voor geen tegencandidaten aan te wijzen. Uit het jaarverslag van den secretaris melden we dat het ledental op 1 Jan. 1936 774 bedroeg of 18 meer dan op 1 Jan. '35. Het magazijn is aangevuld met eenige ar tikelen. 666 stuks werden in gebruik afge geven aan 438 personen benevens 446 porties ijs aan 31 personen. De moedercursus werd gevolgd door 32 vrouwen en meisjes. Van de badinrichting was een grooter gebruik gemaakt, 9163 baden. Deze inrichting was in zeer goeden staat. Het jaarverslag voor de T. B. C.-bestrij- ding meldde dat 400 maal huisbezoek was Twee personen zijn uitgezonden De CrJlfanatorium' wat f 1686 kostte. sloot met eenikort vin A^^hl^ Ik alsnog door de gemeente Cv, 2' hatwalk den betaald. Ontvangsten J gaven 2769.07. De rekenini Ult" me, ïnSvaS Het verslag van ziekenzorg vermelrtHo- verstrekt aan 36 personen 3619 liter melk' 30 personen 141'/, liter room en 660 1/8 liter room, 15 personen 1032 eieren en aan 8 personen 420 ons vleesch. De lijsten had den opgebracht 367.45. De rekening werd goedgekeurd. De begrooting van het Witte Kruis 1936 sloot met een ontvangst en uitgaaf van 2270, idem t. b. c.-bestrijding met 2320. Voorgelezen werd het verslag van de afgevaardigde dr. H. U. Nanninga naar de algemeene jaarvergadering gehouden te Amsterdam. Een woord van dank werd gebracht aan mej. N. J. Leguit voor het slagen der Em- mabloemcollecte. In de rondvraag deelde de voorzitter mede dat in 1936 aangeschaft zal worden o.a. een zuurstofapparaat. Hierna sluiting. ALKMAAR. GEBOREN: Maria Jozefa Theresia, d. van Joannes An- thonius Maria Bos en Johanna Maria Dori- na Berns. OVERLEDEN: Jacobus Roobeek, gehuwd met Rosina Margaretha Sander, 42 jaar. HET TELEX-TELEGRAAFNET VAN HET A. N. P. Op 6 April geopend in tegen woordigheid van Z. Exc. Mr. J. A. de Wilde. Het telex-telegraafnet van het Alge meen Nederlandsch Persbureau „A. N. P." Stichting van de Vereeniging „De Neder- laandsche Dagbladpers", bij welk net 76 Nederlandsche dag- en nieuwsbladen zijn aangesloten, zal op Maandag 6 April a.s. des middags te half vijf in tegenwoordig heid van Z. Exc. den Minister van Binnen- landsche Zaken, Mr. J. A. de Wilde en van den Directeur-Generaal der P. T. T., Ir. M. H. Damme, vergezeld van eenige zijner voornaamste medewerkers in bedrijf wor den gesteld. Z. Exc. Minister Mr. J. A. de Wilde heeft zich bereid verklaard via het nieuwe telex-telegraafnet een eerste mededeeling aan de Nederlandsche bladen te richten. Bij de indienststelling van het net, wel ke met eenige plechtigheid zal geschieden, zullen tegenwoordig zijn het bestuur van de Vereeniging „De Nederlandsche Dag bladpers" en de Raad van Beheer van het A. N. P. HET TWEEDE „EERSTE KIEVITSEI". Wij hebben gister melding gemaakt van het vinden van het eerste kievitsei te Idaard in Friesland. Friesland is dus ditmaal Noord-Holland weer eens voor geweest. Wel kwam Zuid- scharwoude het eerst voor den dag, maar men bleek daar een „grapje" te hebben uitgehaald en niet het eerste kievitsei van dit jaar maar het laatste van het vorige jaar te hebben gevonden. Dat Noord-Holland en in het bijzonder deze streek bij het eierenzoeken toch een goed figuur slaat bleek heden, toen wij bericht kregen dat zekere D. Butter te Koedijk vanmorgen ook een kievitsei heeft gevonden. Het is wel niet het eerste maar dan toch het tweede en het is aangekocht door den heer G. N. Meijroos op de Laat, die zich on middellijk met Den Haag in verbinding ge steld heeft. Het blijkt dat men daar nog geen „eerste" kievitsei ontvangen had en voor aanbie ding aan H.M. de koningin op ontvangst van het tweede ei grooten prijs stelde, zoo dat onze vorstin waarschijnlijk toch nog een „eerste kievitsei" uit onze omgeving bij het ontbijt zal kunnen krijgen. ZIELIG KIND. Een klein kereltje van 11 jaar vervoegde zich Woensdagmiddag aan het loket van een onzer bioscooptheaters, toen de voorstelling reeds geruimen tijd aan den gang was. De eigenaar kreeg medelijden met het ventje en verleende hem gratis toegang. Na een poos ontdekte de echtgenoote van den eigenaar den jongen in de omgeving van de kassa. De jongen schrok, zag erg bleek, maar herstelde zich en vroeg waar de W.C. was, die hem zonder argwaan werd ge wezen. Een poosje later, toen de eigenaar in 't bureautje van de kassa het licht opdraai de, ontdekte hij daar den jongen, die echter met stelligheid ontkende iets verkeerds te hebben gedaan. De bioscoopondernemer vertrouwde de zaak niet te best, fouilleerde den knaap en bevond in diens bezit een bedrag van 25. De jongen verzekerde echter, dat het hem rechtmatig toebehoorde. Toen de kas echter werd opgemaakt bleek er een tekort van 21 en na een ernstig verhoor bekende de jongen. Ter zijne ver ontschuldiging voerde hij aan, dat zijn va der werkloos was, dat ze thuis met zijn der tienen waren en dat hij het geld aan zijn moeder gaf. De bioscoopondernemer kreeg met het ventje te doen, maar toen hij het noodig oordeelde met de ouders te spreken, bleek het, dat de jongen 'n verkeerden naam had opgegeven en tot een verdacht gezin met vijf kinderen behoorde. Later kwam aan het licht, dat de jongen door de politie gezocht werd wegens het lichten van een la bij een banketbakker. Op het politiebureau gefouilleerd, bleek de jongen, die zich van de bioscoop met zijn vader huiswaarts had begeven en onder weg door de recherche was aangehouden, niet meer in het bezit van de vier gulden van den banketbakker en met groote stelligheid ontkende hij zich aan de ladelichting te hebben schuldig gemaakt, terwijl hij, gesteund door zijn vader, even eens het gebeurde bij de bioscoopkassa ont kende. Gister heeft de politie het boefje opnieuw aan een verhoor onderworpen en werd het naar waarnemingen, verricht in den morcen van Vrijdag 20 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,4 m.M. te Libau. Laagste barometerstand 744,9 mM. t. Vest Manör. 16 Verwachting, geldig tot den avond v#„ Zaterdag 21 Maart: Meest matige wind uit zuidelijke richtin- gen; toenemende bewolking; weinig of geen neerslag; zachter des nachts; overdag wei. nig verandering in temperatuur. Weeroverzicht Toenemende bewolking; minder koude nacht. Het gebied van hoogen druk In het oosten verlegde zijn zwaartepunt naar het oostelijk Oostzeegebied en de Baltische staten. Het bedekt thans weer geheel Scandinavië en reikt tot over de Alpen. Op den oceaan ligt stationnair het uitgestrekte depressiegebied met een keten van minima van de Noord kaap tot aan de Azoren. Aan de oostzijde beweegt zich bij voortduring een strooming van warme lucht naar het noorden, die aan de kusten van Ierland en op IJsland neer- slag brengt, en bewolking over west- Frankrijk, Engeland en Schotland, Het vasteland is overdekt met een stroo- ming van zeer droge föhnlucht, waardoor in de middel-gebergten en in de Alpen hooge temperaturen voorkomen met sterke sneeuwsmelting. In de Poolzee en aan de oostkust van Groenland blijven de tempe raturen zeer laag; in midden-Zweden werd de vorst weer zeer rtreng. Het is te verwachten, dat de bewolking van de depressie zich langzamerhand naar het westen zal gaan uitbreiden en ook in onze omgeving merkbaar zal worden en aanleiding geven tot minder koude nachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen, er andere voertuigen 6.38 uur licht op. haar duidelijk, dat men in dit geval te doen had met het resultaat van een misdadige op voeding door den vader en wel dermate, dat de noodzakelijkheid is komen vast te staan om dezen onsocialen vader uit de ouderlijke macht te ontzetten. TRAGISCH ONGEVAL. Toen de heer G. Bakker te Bobeldük gister avond ongev. half 6 bezig was met 't snoeien van een boom, verloor hij zijn evenwicht en viel van ongeveer vijf meter hoogte met het hoofd op den verharden rijweg. De in aller ijl ontboden geneesheer, dr. v. d. Linden constateerde o.m. een schedelbreuk en wel in zoo ernstige mate,, dat geneeskundige hulp hier niet meer mocht baten en de on gelukkige nog denzelfden avond aan zijn verwondingen is bezweken. TOEVALLIGE ARRESTATIE. Een onguur individu gearresteerd. c.en der Alkmaarsche politie-agenten ge bruikte gisteren zijn vrijen middag voor een wandeling in het Heilooërbosch. Plotseling zag hij iets, dat hem als politie agent wel zeer interesseerde en waarvoor hij zijn bevoegdheden als buitengewoon rijksveldwachter liet gelden. Een nog jonge man stond daar midden in het bosch met drie kleine meisjes en maakte zich schuldig aan niet nader te noemen handelingen. De Alkmaarsche agent, die in burger was, bedacht zich geen oogenblik, maar de man ontdekt hem iets te vroeg en zag kans, om op zijn fiets te vluchten. Ge lukkig bleek de snelheid van den hardloo penden agent grooter dan die van den fiet ser en een arrestatie volgde. Waar he voorval plaats vond onder de gemeente Heiloo, werd de man naar het politie-bu- reau aldaar overgebracht, terwijl de gehee ontstelde kinderen door de vrouw van den agent naar het dorp werden gebracht In Heiloo werd den onbekende een ver hoor afgenomen en het bleek, dat hij de 27- jarige A. B. uit Wormerveer was. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt ter zake schending der openbare eerbaarheid. MUTATIE BIJ DE SPOORWEGEN. Met ingang van 1 Mei 1936 zal Ir. A. C. S. Schweers, ingenieur van den weg met den persoonlijken titel van hoofd ingenieur alhier worden overgeplaats naar Nijmegen. JONGETJE OP TEXEL VERDRONKEN. Een vierjarig zoontje van den heer H* te Ongeren, die met zijn tweelingbroer nabij de boerderij van zijn ouders spee viel in een put. Toen de kleine hier u' werd gehaald, bleek, dat de levensgees reeds waren geweken. ABDIJ VAN EGMOND. Tot priorij verheven. Naar „De Tijd" meldt, heeft de Paus hej Benedictijnenklooster te Egmond tot pr verheven. n Morgen zal de abt van de abdij te terhout in Egmond komen met de °"'cl® n brieven, die Zondag in het kapittel zu worden overgelegd. Dom Huyben zal worden benoemd tot prior en Dom Schutte tot sub-prior. Het klooster wo evenwel nog niet zelfstandig en blijft dergeschikt aan de abdij van Oosterhout.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2