DE GEBROEDERS „GOCHEM" OUDE NIEDORP Moor kleine tuinen. hiervan was 'n brief ingekomen van „een landbouwer" die zich hiertegen verzette. Tevens wees deze op het vertrappen van het land door de jonge visschers. De voorzitter zeide wat het eerste ge deelte van den brief betreft niet te be grijpen waar de „landbouwer" zich mee bemoeit. Het vertrappen van het land is ergerlijk. zeide de voorzitter en hij hoopte dat degenen, die dit doen, er eens. tegenop zullen loopen. Tegen het voorstel kwam nog al verzet. Verschillende leden wilden dan maar dat de jongeren wat meer beta len Het voorstel werd verworpen met 16 tegen, 4 voor en 7 blanco. Voorgesteld werd de luikenvisschery te laten als in 1935. Het bleek dat er aan deze regeling nogal wat mankeert. Geen der leden schijnt echter te durven klagen of een klacht in te dienen by de politie, want, zooals de voorzitter zeide: „we heb ben werk genoeg", met andere woorden men is bang dat de aangeklaagde het ma teriaal van den aanklager zal vernielen. Het bestuur weet wel dat het niet in orde is, maar schijnt er niets aan te kunnen doen. Om 14 dagen of 3 weken wat te verdie- nen wordt de heele vischstand vermoord. De betrokkenen moesten zelf wijzer wor den. Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel om de grondelzegen weer te doen gaan tegelijk met de vischzegen werd aangenomen met 11 voor, 4 tegen en 13 blanco. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heer E. Vlug en als plaatsvervanger de heer Jong. Behandeling van de beschrijvingsbrief. De secre. wees op het voorstel van Kame- rik, betreffende verandering van de con sentenregeling voor den vischuitvoer. Met de tegenwoordige regeling is concurx-entie uitgesloten, wat schade brengt voor de visschers. In het Geestmer Ambacht is de handel in handen van twee vischkoopers die betalen wat zijn willen. Rondvraag. De heer W. Glas wees op het uitzetten ■van 1700 pond pootaal in den Alkmaarder- meer, welke het eigendom is van Gebr. Dil. Waarom kregen wij hier geen 500 pond van? Spreker hoopte dat de centrale hier 'n volgenden keer aan denken zal en dat 't Géestmer-ambacht het eerst aan de beurt komt. De heer Tiesema stelde voor den geslo ten tijd eerder te doen ingaan. Besloten werd dit voorstel een volgende vergadering op de agenda te plaatsen. De rijksveldwachter, de heer Rood, gaf het bestuur in overweging op de vergun ning te plaatsen dat indien tijdens het vis- -schen op het land wordt geloopen, wordt geacht dat de vergunning niet is verleend. -Tevens wees spreker er op dat klachten zijn ingekomen over 't lichten van fuiken, waarvan verdacht werden leden der ver- eeniging. Spreker vond het intreurig dat de eene broodvechter den ander op deze manier benadeelt. De heer Vlug deelde nog mede aan de centrale te hebben voorgesteld zich. niet precies te houden-, aan de .10 ct. voor .de pöotaal, doch als het een gezonde partij is, zoo noodig wat meer te betalen. Locarno en oorlogsgevaar. Over het verdrag van Locarno en het gevaar van den komenden oorlog, sprak de heer I, J. E. de Lange uit Amsterdam, ten lokale van den heer Jansen. Spreker wees op de noodzaak van het nagaan wat de leuzen zijn geweest in den oorlog 1914- 1918. Dit was zgn. een oorlog voor de de mocratie, voor bescherming van de kleine naties; dit zou de laatste oorlog zijn. Wat is er van deze leuze terecht gekomen? Zij die nu nog aan de democratie vasthouden worden in concentratiekampen opgesloten of komen op de Leparische eilanden. Alle landen bereiden zich voor op een nieuwen oorlog en van algeheele ontwapening is niets terecht gekomen. De arbeidersklasse moet lessen trekken uit de geschiede nis. Wij moeten niet alleen toejuichen de successen der arbeidersklasse in het bui tenland, maar ook zorgen dat wij hier de zelfde .resultaten bereiken. Wij moeten een éénheidsfront vormen tegen de reaction- naire Coiyn-regeering en tegen de Mus- sertfacisten. Mussert durft te verdedigen het barbarenwerk van Italië en Abessinië. Zij die nu het hardste roepen: „Leve de koningin" en hun hand uitstrekken, zullen straks, wanneer de Duitsche horden ons land binnenrukken landverraad plegen en ons overleveren. Juist deze menschen moe ten wij in het oog houden. Een strategisch net van spoorwegen en vliegvelden is reeds gereed om zoo vlug mogelijk Neder land te kunnen binnen vallen. Ook in Ja pan en Spanje moeten wij trachten een eenheidsfront te vormen waarin ver enigd zijn alle arbeiders, boeren en mid denstanders. Hier stuit dit nog steeds af °P de sociaal-democratische leiders. Zij motiveeren dat door te zeggen dat zij geen dictatuur wen^chen. Wij wijzen echter op uitlatingen van bekende persoonlijkheden, die gezegd hebben dat in de Sovjet de ware democratie heerscht. Daar gaat men in werkelijkheid het socialisme ten uitvoer orengen. Het platteland wordt genoemd de reactionnaire wandelstok waarop de regeering-Colijn steunt. Zorgt gij er voor dat deze stok hem uit handen wordt ge slagen. Laten wij later kunnen zeggen als wij in een socialistische maatschappij le- yen, wij hebben niet geparasiteerd op het ideale werk in Duitschland of op de hel dendaden in Oostenrijk maar wij hebben al onze krachten gegeven om dit tot stand te brengen, om te komen tot de overwin- nmg van het socialisme. zoo 10.50. B« de boerenleenbank staat 37.74. Totaal kasbëziF*48.24. Het vorig jaar bedroeg het kapitaalbezit 149.13. Het nadeelig saldo bedraagt dus 100.89. Bij dit bedrag dient men echter rekening te houden met dé omstandigheid, dat een tent werd aangekocht ad 100, waardoor jaarlijks pl.m. 30 aan huur wordt be spaard. Feitelijk bedraagt het nadeelig saldo dus 0.89. - - Bij de liierna gehouden, bestuursverkie zing (aftr. de heer D. Kriller.) werd de heer Kriller herbenoemd, die zeide, zich tot de volgende vergadering te zullen beraden, of hy zijne benoeming zal aannemen. Vei volgens werd besloten om evenals het vorig jaar een tentoonstelling te houden en na langdurige discussie werd als datum vastgesteld 13 en 14 September. lot leden van de commissie, afd. bloe men, werden benoemd mevr. Doorn en mej. yan Zoonen> terwijl als plaatsvervan gend lid werd gekozen mèj. M. Kriller. Mevr. Doorn nam hare benoeming aan, ter wijl aan de beide andere dames, dil niet ter vergadering aanwezig zijn, schriftelijk be richt zal worden gezonden. Het voorstel van den heer J. van Zoonen om het reglement dusdanig te wijzigen, dat een aftredend bestuurslid direct weer kan worden herkozen werd met algemeene stemmen aangenomen. Besloten werd om ook thans weer de plantjes bij den heer Kruit te bestellen.- Bij de rondvraag zeide de heer Leek, het wenschelijk te vinden, dat bij de dit jaar te houden tentoonstelling iets nieuws wordt gebracht, bijv. dooor een wedstrijd uit te schrijven voor het mooiste tuintje. Ook kwam ter sprake het versieren van de gevels van de huizen. Over het algemeen werd hiervoor wel gevoeld en het bestuur zal een en ander ernstig overwegen. Hierna sluiting. Wandelclub. In deze gemeente is opgericht een wan delclub voor schoolkinderen. Het idee is uit de kring der kinderen zelf voortgekomen en er bleek veel animo voor te bestaan. Verscheidene leden gaven zich reeds op en op Woensdagmiddag heeft de eerste trip plaats gehad. De route ging via Oude Niedorp via de Leyerdijk, Nieuwe Niedorp, Moerbeek, Zijdewind en daarna weer naar Oude- Nie dorp. Totaal 14 K.M. Een flinke prestatie dus voor de kinderen! Vanzelfsprekend had de club veel bekijk. £and* m JMW&OUW n Floraliavereeniging. Woensdagavond had ten lokale van den eer Feijs de ledenvergadering plaats van e_Floraliavereeniging. De heer Kriller opende de vergadering en sprak er zijn spijt over uit dat zoo weinig en aan de oproeping gehoor hebben ge- Keven. f ?e tc,tale ontvangsten hebben bedragen '- 766.96, de uitgaven f 756.46. Kassaldo al- KENNEMERLAND Over 't algemeen zijn er veel té weinig groenten. En dat is de grootste reden dat al les duur is (behalve enkele soorten waar van genoeg is). De overgang van oud op nieuw begint zich zaehtjes aan te voltrek ken, doch het gaat langzaam. Andere jaren valt het niet zoo op, omdat er dan genoeg oude groente is. Zooals wé reeds opmerk ten is alles duur. Een uitzondering- maakt witlof; waarin geëri gang schijht te komen. Aan de veiling werd goede kwaliteit andij vie aangevoerd, waarvan 1ste soort zeer ge wild was. De prijzen varieerden van 1.50 tot 4.50 per 100 stuks. Bloemendaler kool (middelmatige kwaliteit) gold 4 tot 8.50 per 100 st. Roode kool, voor zoover mooie kwaliteit, was duur, de noteering van 11 tot 20 per 100 st. Groene kool (welke in kwaliteit afloopt) had geen groote belang stelling. De prijzen waren van f 2.50 tot 5 per 100 st. Gele kool (mooie kwaliteit) had belangstelling en gold van 6.50 tot 12 per 100 st. Sla (waarvan geen onberis pelijke kwaliteit) gold niet hoog, n.1. 1.50 tot 2.25 per 100 st. Spinazie (schaars en duur) was hoog in prijs, n.1. 0.85 tot 1.30 per bakje of plm. f 10 tot f 15.50 per 100 K.G. Bospeen gold niet zoo hoog, n.1. 7.50 tot 10 per 100 bos. Rabarber is niet meer zoo duur, doch kwaliteit speelt een rol. De prijzen waren 6 tot 12 per 100 bos. Bos- groenten als selderie en peterselie waren pe perduur, n.1. 8 tot 17 per 100 bos. Prei was niet zoo duur, n.1. 4.50 tot 7 per 100 bos. Knolselderie was bijzonder gewild met prijzen van 7 tot 9.50 per 100 st, Sprui ten beginnen af te zakken en kwantiteit en kwaliteit houden gelijken tred. Niettemin was eerste soort stevig aan den prijs. De no- tot 2.25 per 100 st. Spinazie (schaarsch en lof gold weinig, eerste soort 10 tot 13 en 2e soort f 6 tot 8 per 100 K.G. Raap stelen en radijs waren gewild. De eerste gol den 1.50 tot 2.50 en de laatse f 6.50 tot 8.50 per 100 bos. De overige aanvoer gaf onveranderde prijzen. Het snoeien van rozen. Nu de winter achter den rug is snoeien we onze rozen. We snoeien rozen niet zoo lang nog eenigszins strenge nachtvorsten te vreezen zijn, daar het hout van de rozen zeer zacht is en daarom gemakkelijk in vriest. We kunnen de rozen indeelen in ver schillende groepen die- we, wat snoei be treft, afzonderlijk zullen behandelen. Zoo hebben 'we allereerst de grootbloemige struikrozen, wat wel de meest voorkomende zijn. We beginnen met de struikjes zoodanig uit te dunnen dat het overblijvende krach tige hout goed ruim staat. De krachtige tak ken snoeien we terug tot op 3 oogen, de zwakkere tot op 1 a 2 oogen, terwijl het dunne hout geheel wordt weggeknipt. Op de zelfde wijze handelen we bij het snoeien van stamrozen. Sommige, zeer krachtig groeiende soorten snoeien wé langer. Het zijn voornamelijk de remontantrozen. en Rosa hybrida bifera. Hiertoe behooren o.a. de bekende zuiver witte roos Frau Karl Druschki, de helderroode Hugh Dickson en de kersroode Ulrich Brunner. We knippen de krachtige jonge takken nu terug tot op. 6 ft 8 oogen. Knipten we ook deze kort terug, dan zou dat wel een krachtige groei, maar weinig of geen bloei tengevolge hebben, De kleinbloemige struikrozen of Rosa polyan- tha bloeien zeer rijk met groote bloemtros sen. De meeste worden niet hooger dan 30 tot 50 c.M. Ook bij d?ze groep beginnen we met het uitdunnen van de struikjes, waarbij we alleen de krachtige jonge takken en vooral diegene, die laag geplaatst zijn, spa - 1 ren. De gespaarde jakken worden vervol gens 'terug gesnoeid tot op 3 oogen. Klim- en leirozen behooren voor een groot gedeelte reeds in den nazomer, direct na den bloei te worden gesnoeid. Alleen de doorbloeiende maken hierop een uitzondering. Deze rozen worden nu los gemaakt van pergola, boog, muur of schutting waartegen ze zijn aange plant. We dunnen ze zoodanig uit dat alleen jonge-krachtige takken overblijven, en deze worden niet ingesnoeid, maar in hun geheele lengte opnieuwaangebonden. Op stam veredeld zijn d»t de bekende treurrozen. Ook deze dunnen we flink, uit bij 't snoeien, waarbij we een zeker aantal jonge krachtige takken sparen, die te samen weer een mooien treurvorm waarborgen. Het snoeien van rozen is een pijnlijk werkje door de scherpe stekels, die óns daarbij leelijk kun nen verwonden. Het beste is om hierbij een paar oude lederen handschoenen aan te trekken. Ook ruimen we het snoeisel vooral zorgvuldig 'op, daar het anders later bij ver schillende werkzaamheden nog hinderlijk kan zijp. a. g. Siad en Om VRIJZ.-CHRISTELIJKE JONGEREN- BOND. Propaganda-avond. Gisteravond belegde de afd. Alkmaar van den V.C.J.B. een propaganda-bijeenkomst in de consistoriekamer van de Groote Kerk, welke geheel bezet was. De pibsidente, mej. J. J. M u 1 d e r, sprak een welkomstwoord t.ot de vele aanwezigen, onder wie ook verschillende ouderen blijk van belangstelling hadden gegeven. Zij deelde-mede, dat in deze maand een lande lijke actie wordt gevoerd door den V.C.J.B., waarbij de afd. Alkmaar niet wilde achter blijven, omdat ook zij overtuigd is, dat van den V.C.J.B. een groote kracht kan uit gaan. a Staande werd gezamenlijk gezongen het bekende „Frisch als de morgen", waarna een groep leden een lied aanhieven, „Wij heb ben ons verbondëh in 's levens lentetijd". Jeugd en godsdienst. Ds. J.M.van Vee n, alg. secretaris Ned. Chr. Jeugd-Centralè te Utrecht, die hierna het woord kreeg, sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst, des te meer ver heugend, omdat er gisteravond talrijke bij eenkomsten hier ter stede werden gehou den. Het doel der Jeugdbeweging schetste spr. in enkele woorden -als „het verlangen om nieuwe menschen te Worden". De vraag klinkt erin Jonge menschen, wat gaat gij met uw leven doen?" Dit is een ernstige vraag, die doet inzien, dat het leven niet zoo maar zonder meer'geleefd mag worden: er wordt gevraagd naar geestelijke activiteit. Het christendom roept-op tot een voortdu rend, bezig zijn, de-liederen der vrijz. chr. jeugdbeweging zijn er vol van, en spreekt de bijbel niet vooVtdürend in termen, die op-actie—wijzen?-Spr. toonde eefT en andër nader aan. Waarom deze dadendrang? Omdat God wil, dat -de.-mensah. herschapen wordt- naar het beeld van Christus, omdat Hij vernieu wing van de. -wereldlik Spr."wéés*er .op, a'at in de evangeliën is te lezen, dat Christus^als Zijn ergste vijanden beschouwt hen, die. meenen, dat er aan de wereld niets meer te vernieuwen is, die meenen reeds genoeg te hebben bereikt. Paulus waarschuwde .-er reeds tegen zich „gelijkvormig te maken aan de wereld". Spr. voor zich had liever te maken met de onverschilligen dan met hen, die meenen rustig te mogen zijn, indien het materieel met hen in orde is. Voor jonggren met idealen is er nog zoo heel veel te doen in de wereld. In dit ver band achtte spr. het woord van Paulus van bijzonder groot belang vooral in dezen tijd, omdat hij wijst op verandering, vernieu wing van de wereld als gevolg van inner lijke vernieuwing van den mensch. Met een sprookje van Nico Donkersloot toonde spr. aan, dat de toekomst de echo is van onze eigen daden van het heden; is ons hart goed en vernieuwd, dan gaat er van onzen tocht door de wereld vernieuwing uit. Vernieu wing van het innerlijke leven is bij ieder der jongeren noodig,omdat ieder hunner wel iets heeft, dat strijdt met de nagestreef de idealen. Wij'beseffen juist in den tijd van deze weken vóór Paschen,. den lijdenstijd, dat vernieuwing van de wereld strijd brengt, die diepen ernst doet ervaren en ten slotte kracht geeft om te blijven werken voor het ideaal, dat God ieder in Zijn greep zal krij gen. Overal is vernieuwing noodig: in huis, vereeniging en samenleving, omdat er over al wel iets hapert aan de ware kameraad schap en dienende gemeenschap. Juist in een wereld, waar de 'groepsbelangen zoo groot zijn, is vernieuwing noodig, die de gerechtigheid zal doen opbloeien. De vrijz. chr. 'jeugdbeweging wil blijd schap en kameraadschap bevorderen, maar haar diepe beteèkenis is: het brengen van vernieuwing in de wereld en het met be zieling en liefde Vervullen van de taak, welke op aller schouders wordt gelegd. Nieuwe krachtèn in de gelederen van den V.C.J.B. z(jn noodig, telkens weer, omden vernieuwenden, verfrisschehden geest sterk te houden. De bondsfilm. Na de inleiding van ds. van Veen liet bet zangkoor zich nogmaals hooren. In 'de daarop volgende pauze werd gelegënheid gegeven tot het inwinnen van nadere in lichtingen en mededeelingen over den V.C. J.B. en zijn werk, terwijl de ouderen wer den opgewekt tot steun en de jongeren tot toetreding. En daarna werd de bondsfilm vertoond, waarin doel en werkwijze van de vrijz.- christ. jeugdbeweging werden weergegeven in tal van kieken betreffende conferenties, landelijke en geweatelijke bijeenkomsten, het kampleven, enz. Door een' en ander werd een goede kijk gegeven op de kame raadschap, welke heerscht in de groepen, deel uitmakend van de vrijzinnig-christe lijke jeugdbeweging. Met groote belangstelling werd van een en ander kennis genomen en verschillende aanwezigen zullen ongetwijfeld den wénsch hebben voelen opkomen om deel van de be weging uit te maken. Wat dan ook het doel van de bijeenkomst was. VERTROKKEN PERSONEN. N. Smit, geen, drogist, van Laat 136 naar Zaandam. M. J. J. v. d. Linden, R.K., rei ziger, en gezin, van Boterstraat 7 naar Zaandam. J. de Ridder, geen, reiziger, en echtg., van Verdr.oord 101 naar Bergen (N.H.) J. P. M. Klok, N.H., leerling-ver pleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Zeist. G. Spijker, R.K., dienstbode, van Huig- brouwerstraat 4a naar Coevorden. A. M. Slenters, R.K., echt. v. Th. L. Liefting, van Oudegracht 82 naar Heiloo. C. -Hoogers, R.K., Jcapitein b. d. infanterie, en gezin, van Kennemerstr.weg 129 naar Bergen op-Zoom. L, Griepsma, G.K., dienstbode, van Schoolstraat 3 naar Noordscharwoude. D. Veld, geen, reiziger, en gezin, van- Voor- meer 21 naar Steenwyk. E. Obdam, R.K., winkeljuffrouw, van Breedstraat 23 naar Amsterdam. C. A. Wijnker, R.K., dienst bode, van Zeglis 83 naar Bergen (N.H.) S. Rauter, R.K., dienstbode, van Kennemer- park 1 naar 's-Gravenhage. A. J. v. d. Stok, geen, z. b., van Stationsweg 32 naar Zuid-Afrika. W. v. d. Plas, N.H., coupeur, en echtg., van Paul Krugerstraat 7 naar Arnhem. W. Ambagtsheer, N.H., druk ker. en echtg., van Kennemerstraatweg 77 naar Oudorp. A. Lammers, geen, wed. v. Hendrik Pette,. z. b., van Kruislaan l4 naar Bloemendaal. A. Cammeraat, N.H., in specteur. levensverz., van Corfstraat 47 naar Amsterdam. C. P. Gildemeyer, steno typiste, van Nieuwpoortslaan 116 naar Doe- tinchem. M. M. Brück, R.K., dienstbode, van Langestraat 65a naar Bergen (N.H.) N. L. Jonker, geen, monteur, van Stations weg 37b naar Bergen (N.H.) M. M. Fuiik- schot, G.K., fabrieksarbeidster, van Ropjes- kuil 70 naar Schiedam. W.„Drager, geen, ambtenaar N.S., en gezin, van Roemer Vis- scherstr. 16 naar Ütrëcht. H. A. Richard Koster, G.K., kapper, van Kraanbuurf 3 naar Maarssên. B. M. de Bruljn, R!K„ z. b., van Boterstraat 14 naar Utrecht. J. Schermerhorn, N.H., wed. v. P. de Boer, z. b., van Bierkade 16 naar Oudorp. M. Heil, R.K., strijkster, van Staringhstraat 2a naar Amsterdam. JjiQezondeit Stukken HET BROKKENHUIS. Geachte Redactie, Vergun mij eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Sinds de aanvragen voor de instelling van een brokkenhuis behandeld worden door den Armenraad, zou ik hierover graag eenige regels willen schrijven. Ophet.oogen- blik gelijktde instelling het brokkenhuis, meer op een door een particulier gedreven zaak in 2e hands goederen, dan een Instel ling om noodlijdende huisgezinnen het hoogst noodige te verstrekken. De goederen, die daar verstrekt worden, zijn voor de meeste werkloozen niet te gekomen, wegens het veel te hooge bedrag dat daarvoor moet worden betaald. Mij is een geval bekend, waarvan de aanvrager, een werklooze, met een gezin van 7 personen, waar eenmaal per week warm eten op de tafel komt, en waar licht te begrijpén nog geen 50 cent gemist kan worden, voor eenige kleeding, een be drag moest betalen van ruim 3. Nu kunt u zich de teleurstelling indenken van den man, die niet meer dacht te moeten betalen dan hoogstens 60 of 70 cent, zooals dat voor heen was, als een kleine vergoeding voor te maken onkosten der instelling. Nog een aanvrager kreeg huisbezoek van een paar dames, om zich te vergewissen van de nood zakelijkheid dier aanvraag, en kreeg ten antwoord, dat hy toch nog een radio bezat (distributie), alsof daarmee te kennen werd ZZZZTi iT im i1* iV rrV i T HIHT" wif - - - VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK. Nu tennist hy weer. „Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn voeten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrische stroomen, massage, hetgeen niet hielp. Nu een jaar geleden raadde men my aan een proef met Kru- schen Salts te nemen. De verbetering trad als het ware onmiddeliyk in, toch verdwe nen de pijnen en zwellingen in mijn voeten slechts geleidelyk. Na zes maanden ver baasde ik myn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog jong. en U zult zich kunnen indenken wat het voor my beteekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zyn. Ik zal er steeds dankbaar voor blyven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen." C. W. te S. Rheumatische pijnen vinden hun oor zaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaarlyke urinezuur ont staat door afvalproducten, die zich door onvoldoend werkende afvoerorganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor de afval stoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pyn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ook d.e geheele gezond heidstoestand zal verbeteren. Lusteloos heid en vermoeidheid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsvermogen en men zal zich jaren jonger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar by alle apothekers en erkende dro gisten a 0.Ö0 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegreDen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. gegeven, dat de werklooze dat eerst maar eens moest laten afsluiten. Volgens my is dat toch niet prettig voor dien betrokken werklooze. Dankend voor de verleende ruimte, V F .v Wlllf-*- J. M. Wij hebben naar aanleiding van het bo venstaande eens nader geïnformeerd en plaatsen hieronder het volgende schrijven van het Kleeding- en Dekking-comité. Vermoedelijk is inzender iemand, die be richt heeft gekregen, dat hij, althans voor- looplg, niét in de gelegenheid kan worden gesteld óm by het Alkmaarsch Kleeding en Dekking-Comité, dat de werkzaamheden van het opgeheven pl.-crisiscomité en „Het Brokkenhuis" tracht voort te zetten, zyn in- koopen te doen. Hij wil zich nu schijnbaar opwerpen als pleitbezorger van hen die aanmerkingen zouden maken op de hande lingen voor of namens genoemd comité. Dat is' hem dan wel slecht afgegaan, want ieder begrypt wel, dat iemand, die in de gelegen heid wordt gesteld by het comité te koopen, er voor zal bedanken om voor „eenige klee ding" 3 te betalen. En wie komt er zoo maar met 3 op zak? Neen, dat ligt er wat te dik op. Hy zegt, dat op het oogenblik de •instelling „Het -Brokkenhuis" -meer Op een döör particulieren gedreven zaak in 2e hands goederen lykt dan op een instelling om noodlydende huisgezinnen het hoogst noodige te verstrekken. Het Kleeding- en Dekking-Comité is op gericht door niet belanghebbende vertegen woordigers van diverse instellingen en ver- eenigingen. Alles, goederen en geld, wordt verkregen om die instellingen en vereeni- gingen en van particulieren en daarvoor is het comité verantwoording schuldig. Maar om nu deze goedkoope koopgelegenheid in stand te houden, moeten de belanghebben den wat meewerken en voor het gewènschte een klein bedrag betalen. Wij begrypen, dat ieder dubbeltje, dat voor die goederen wordt besteed, in minde ring moet worden gebracht op het huis houdgeld. Daarom is die prijs zoo laag mo- gelyk gesteld. Maar belanghebbenden zul len toch moeten meehelpen om de exploi tatie ook in de toekomst mogelijk te maken; daarmee zijn zy zelf het beste gediend. Het op gang houden van zoo'n instelling is nog zoo eenvoudig niet. Dat kost heel wat tijd en zorgen. Die hebben wy er echter graag voor over, maar dan verwachten wij ook geen tegenwerking van de zijde van hen te wier behoeve de oprichting plaats had. Vriendelijke dankwoorden verlangen wij ook niet, maar wy zien graag gezichten waarop een uitdrukking van waardeering. Als de kooper voldaan is, dan zijn wij het ook. En tot dusver meenen wij, dat de men schen tevreden zijn. Van moeilijkheden ge sproken: inzender wist nog niet, dat de exl ploitatie van „Het Brokkenhuis" over 1935 81 meer heeft gekost dan de opbrengst der verkochte goederen. Wie moet de tekor ten bijpassen? Niet de koopers. Wat betreft de aanmerking op de radiodistributie; waar over inzender 't heeft, dat is wel even an ders geweest, dan 't wordt voorgesteld. Wij achtten het gewenscht een wat uitvoerig onderschrift te geven en zeggen beleefd dank aan de Redactie, die ons daartoe in de gelegenheid stelde. 185. Nu-moet ik "het brandglas nog eens een keertje hebben", zei Pit, „en dan gaan we op zoek naar een baantje". Ërgens op een vensterkozyn lag een groote baal die met eeh tóuw was dichtgebonden. „Ik brand het touw door", zei Pit, „dan rolt de inhoud eruit zonder dat iemand het merkt'Ven hy begon zijn vernielend werk. 186! Het touwtje rookte en schroeide, maar de zak ging niet open. Daarom begonnen ze aan het toüw te peuteren, om te zien wat er in den zak zat. Eensklaps schoot deze open en de inhoud een heele lading roet kwam op de deugnieten terecht. Nu hadden ze hun ver diende lo—i.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7