Nieuwe verkeersregels voor ons land. 56itmetiiand Spod Komen er „voorrangswegen"? Langs de N.H.V.B.-velden. 4 Naar de „Telegraaf" verneemt, zal in de wijziging van het Motor- en Rijwielregle ment, die thans in vergevordenden staat van voorbereiding verkeert en o.m. naar tal van officieele en particuliere instanties om praeadvies is verzonden," de voorrang voor het verkeer op den hoofdweg defini tief worden geregeld. Er zullen z.g. „voorrangswegen" komen, welke met de internationaal aangenomen borden (roode driehoek met punt naar beneden) zullen worden gekenmerkt. Deze borden komen n.1. op de kruisende wegen voor het punt van samenkomst als waar schuwing, dat men een „hoofdweg" nadert en dus voorrang ook aan het van links komende verkeer moet verleenen. Een ander type bord zal ingevoerd worden, waaraan men zien kan, dat men op een voorrangsweg rijdt. Buiten bebouwde kommen zullen de rijks- en provinciale wegen in aanmerking komen om tot voorrangsweg te worden ge promoveerd, binnen de gemeentegrenzen zal de instelling in het algemeen aan het beleid van de gemeentebesturen worden overgelaten. Het Belgische systeem zal dus in Nederland niet worden gevolgd (daar gelden als „hoofdweg" o.m. de wegen, voorzien van een trambaan of van een middenpad). In Nederland zal men dus steeds aan een bordje moeten zien of men een voorrangsweg nadert, wat aan het stadsschoon o.i. niet erg ten goede zal komen. Voor de kruisingen van twee voor rangswégen (of van twee „gewone" we gen) zal de regel rechts gaat voor gehand haafd blijven. Een ander, zeer belangrijk onderwerp is de verlichting. Naar wij vernemen zullen alle koplampen van automobielen en mo torrijwielen gekeurd moeten worden en van een waarmerk voorzien. Daarenboven zal het gebruik van gloeilampen, die niet behoorlijk bij een bepaalde lantaarn pas sen, verboden worden. Ten slotte is een zéér gecompliceerde re geling in voorbereiding, (welke in de Motor- en Rijwielbeschikking komt, die ook gewijzigd wordt) welke de politie houvast moet geven bij het beoordeelen van de vraag of een lamp al dan niet ver blindend is. Dimmen. Tot op heden geldt het voorschrift, dat men bij het elkaar tegemoet komen moet dimmen op een afstand van minstens 100 M. Deze verplichting zal aanzienlijk uit gebreid worden: men zal namelijk volgens het nieuwe Motor- en Rijwielreglement al moeten dimmen zoodra de tegenligger zich in de omgrensde lichtbundel van de kop lampen bevindt, en aangezien het licht zich ongeveer rechtlijnig voortplant kan men van den (theoretischen) plicht spre ken op ongelimiteerden afstand zijn kop lampen te dempen en met klein licht ver der te rijden. Men zal overigens ook de eischen vast stellen, waaraan dat „kleine licht" (dim licht) moet voldoen, dit zal b.v. niet verder dan 100 M. voor den wagen den weg mogen verlichten en aangezien elders in 't regle ment voorgeschreven wordt, dat men om sneller dan 40 K.M. per uur te rijden den weg verder dan 100 meter voor den wa gen moet verlichten, volgt hieruit, dat men na het dimmen hoogstens 40 K.M. per uur mag halen. Deze bepaling zal onge twijfeld tot een zee van protesten aanlei ding geven. Iets héél origineels is de verplichting om aan de voorzijde van den auto een rood en van achteren een wit licht te voeren wan neer de wagen aan de linkerzijde van den weg geparkeerd is. Wie na het wegrijden verzuimt deze lichten te dooven, zal be keurd kunnen worden wegens het voeren van verwarrende verlichting. Stilstaande auto's zullen in het vervolg ook binnen bebouwde kommen weer hun lichten op moeten hebben, tenzij ze op niet verder dan ongeveer 25 meter van een straatlantaarn staan. Vermoedelijk zal voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen bepaald worden, dat deze twee roo de achterlichten moeten hebben. Signalen bij avond. Nieuw voor ons land is verder de moge lijkheid om in plaats' van geluidssignalen te geven, bij avond met de koplampen te knipperen; een dergelijk voorschrift be staat, zooals men weet, sedert jaren in verschillende buitenlandsche steden. Voor gesteld wordt verder om van des avonds elf ur af tot zonsopgang het geven van signalen met den hoorn te beperken tot noodgevallen. De geluidssignalen zullen aan strenge eischen moeten voldoen; thans is daarvoor, zooals bekend, alleen een minimum ge luidssterkte voorgeschreven, in het nieuwe reglement komt ook een maximum. (In het reglement zelf zullen overigens slechts de principes worden vermeld, de practische uitvoering wordt geëndoseerd naar de nieuwe Motor- en Rijwielbeschikking). Op het oogenblik is het inhalen en voor bij rij den van trams nogal omslachtig ge regeld: voor intercommunale trams vindt men bepalingen in het tramwegreglement, verder bevatten vele politieverordeningen nog voorschriften, die alleen binnen de verschillende gemeenten gelden. Het Mo tor- en Rijwielreglement gaat nu ook het inhalen van trams uniform regelen; in be paalde gevallen zal men deze ook links mogen voorbijrijden, namelijk indien ter rechterzijde niet voldoende ruimte is. Dit is dus een faciliteit voor het snel verkeer, dit echter minder gebaat is met de bepaling, dat vluchtheuvels principieel alieen rechts voorbijgereden mogen wor den. Alleen, waar dit speciaal aangegeven wordt, zal men den heuvel ook links mo gen passeeren; in he1- kort dus: het sy steem dat vroeger in Amsterdam bestond. Verder worden nog talrijke onderge- schikté dingen geregeld, zoo bijvoorbeeld het stilstaan met voertuigen; dit zal niet op zoodanige wijze mogen geschieden, dat de veiligheid van het verkeer wordt be lemmerd en verder niet op bruggen of te dicht bij straathoeken e.d. Ook is van de gelegenheid gebruik gemaakt om de re dactie van verschillende artikelen bij te werken. De indeeling van de wegen in klassen (in verband met het zware verkeer) wordt grondig gewijzigd. Thans zijn er vier soor ten wegen, welke resp. met oranje, witte of blauwe velden werden aangeduid (en ten slotte de niet-ingedeelde wegen) Deze indeeling houdt verband met de breedte van de vrachtauto's, hun wieldruk, enz. Een en ander is zeer ingewikkeld en bovendien spreken verschillende artike len elkaar tegen. Ook zijn de maximum snelheden, die voor de huidige wegklassen gelden (ook weer in verband met de af metingen, enz. van de vrachtauto's) te laag. Het nieuwe Motor- en Rijwielregle ment zal slechts twee klassen kennen, de eerste omvat de huidige le en 2e klasse, de tweede de derde-klas-wegen. Niet-in gedeelde wegen zullen in het vervolg tot de hoogste klasse behooren. Voor bepaalde motorrijtuigen zal de maximumsnelheid op deze wegen tot 5C K.M. per uur wor den verhoogd. Het systeem van inschrij ving der zware motorrijtuigen blijft be staan, ofschoon ook in dit opzicht eenige vereenvoudigingen worden aangebracht. HET „DUITSCHE" BOUWWERK TE VENLO. Er zullen vijf Duitschers en zes Nederlanders werken. Er is in Venlo veel te doen geweest dezer dagen over het verleenen van werkvergun ning voor een aantal bouwvakarbeiders voor het verrichten van werkzaamheden te Venlo bij den bouw van een villa voor een fabrikanl uit Krefeld. Over de reactie, die deze zaak had op de arbeidersorganisatie hebben wij reeds bericht. Het Eerste-Ka- merlid Hermans heeft in het geval aanlei ding gevonden schriftelijke vragen te rich ten tot minister Slingenberg, die daarop thans als volgt antwoordt: Het is juist, dat door een Duitschen aan nemer aan den directeur van den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling vergunning is gevraagd tot het doen verrichten van arbeid door eenige Duitsche bouwvakarbeiders bij den bouw van een landhuis te Venlo. Genoemde directeur heeft vergunning verleend voor het tijdvak van 6 Maart 1936 tot en met 30 Juni 1936 tot het doen ver richten van arbeid door vijf Duitsche bouw vakarbeiders, onder voorwaarde, dat ten minste zes Nederlandsche arbeiders gedu rende het tijdvak, waarvoor de vergunning is verleend, in dienst zullen zijn. Na afgescheiden van andere overwegin gen is het Nederlandsche belang in dezen gediend, doordat zes Nederlandsche arbei ders zullen worden te werk gesteld. Moei lijkheden in het internationale betalings verkeer maakten tewerkstelling alleen van Nederlanders bezwaarlijk. Zou door het niet verleenen van de ge vraagde vergunning de bouw van het huis niet doorgegaan zijn, dan zouden ook de bovenbedoelde Nederlandsche arbeiders niet te werk zijn gesteld, Dr. H. COLIJN LICHT ONGESTELD. Naar de „Standaard" meldt, moet mi- ster Colijn wegens een zeer lichte ongesteld heid zijn kamer houden. UITREIKING STALEN TROUWRINGEN. Plechtigheid in de Italiaansche kolonie. Gisteren hebben de Italianen, die hun gouden trouwringen voor het vaderland hadden ingeleverd, daarvoor in de plaats uit de handen van den Italiaanschen consul- generaal te Amsterdam, dr. Arduini, stalen ringen gekregen. De plechtige uitreiking vond plaats in de „Casa Italiana". Na een korte toespraak schoof de consul-generaal allereerst den stalen trouwring aan de hand van zyn echtgenoote. Daarna volgden de overige echtparen, die uit verschillende plaatsen in het land naar Amsterdam waren gekomen. Voetbal. HET BELGISCHE ELFTAL. Tien „Roode Duivels" gehandhaafd. Het Belgische elftal, dat Zondag 29 Maart fsSakvnlTerdam t6gen Ned*rland speelt, is als volgt samengesteld: Christiaens (Liersche Sport Kring). Achter: Paverick (Antwerp F. C en Smellmx (Union St. Gilloise). Midden: Dalem (Standaard Luik), Meul- derman Beerschot) en Henry (Daring) Voor: Devries Antwerp F. C.), Voorhof (Liersche Sport Kring), A. Dedeken (Ant werp F. C.), Capellen (Standaard Luik) en Isenborghs (Beerschot). Reserves zijn: Badjou (Daring Brussel), Joachim (Olympique Charlois), Stynen (Olympique Charlois), Claessens (Union St. Gilloise) en Ceuleers (Beerschot). Op een enkele uitzondering na is dit het zelfde elftal, dat Woensdag j.1. te Luik als Roode Duivels-team tegen de Zwaluwen uitkwam. De linksbuiten F. Dedeken, die toen niet geheel voldeed, is vervangen en voor hem in de plaats is de te Luik als linksbinnen opgestelde Isenborghs geko men. Als linksbinnen is thans gekozen Co pellen, dien wij meermalen op de midvoor plaats hebben zien spelen. De Alkmaarsche Boys-reserves moeten een kostbaar punt laten. Bijna de beslissing in de tweede klasse A. Alcmaria V niet on- geslag:- kampioen. Ook nu kon het programma in z'n geheel worden verwerkt, zoodat we opnieuw een belangrijke stap zijn vooruit gekomen. In de eerste klasse zou volgende week de be slissing om het kampioenschap kunnen val len, indien de Alkmaarsche Boys er in zouden slagen van het bezoekende K. V V. III te winnen, terwijl hier W. F. C. V mede in verband met de jongste nederlaag, wel het kind van de rekening zal worden. In de tweede klasse A kan het pleit ook gauw beslist zijn, indien O. F. C I uit haar resteerende twee wedstrijden, het eene noodige winstpuntje weet te behalen, iets, wat reeds de volgende week thuis tegen Z. F. C. VI wel gebeuren zal; terwijl men in de tweede klasse D geheel uitgespeeld is, Ook in de overige afdeelingen nadert het einde snel. Zooals reeds eerder gememoreerd moest in de eerste klasse A Alkmaarsche Boys II bij K. F. C. IV een kostbaar punt laten. De Koogers hadden zelf nog een kans en zouden die natuurlijk eveneens trachtte te benutten. En... ze deden dat aanvankelijk dan ook, door te gen de leiders een doelpunt te scoren en hierbij dus tevens de leiding te nemen. Een Kooger-zege was nu niet geheel ondenk baar, doch de Boys dachten er anders over. Zij zetten alles op den aanval en de gelijk maker (11) bleef dan ook niet uit. Wel moesten de rood witten een veer laten, doch indien ze a.s. Zondagmorgen tegen het be zoekende K. V. V. II voor een overwinning weten zorg te dragen, is het afdeelingskam- pioenschap hun. K. V. V. III had het in eigen omgeving tegen C. S. V. I ook niet gemakkelijk. De Krommenieërs speelde aanvankelijk zwak. waarbij de Castricummers zich zelfs een 13 voorsprong konden verschaffen. Toen werden de rollen omgekeerd en het einde kwam juist nog met een 43 zege voor de Krommenieërs. Wel teekenden beide partij en na den wedstrijd protest aan, zoodat er in den uitslag mogelijk nog eenige wijzi ging zou kunnen komen, doch we zullen dit resultaat maar in den stand verwerken. Vrone I moest naar O. S. V. III, wat een zeer zware opgaaf beteekende, daar de Oostzaners over een pittige ploeg beschik ken. De 52 nederlaag valt ons van de Vronianen dan ook werkelijk nog niet eens tegen. Vrone kwam toch vrijwel veilig te staan, daar W. F. C. V opnieuw een neder laag te slikken kreeg. Nu moesten de Wor- merveerders in eigen huis tegen Zilver meeuwen met 04 het onderspit delven. Bergen had bezoek van Z. F. C. V en het 11 resultaat valt ons van de Bergenaren wel wat tegen .temeer, daar het schijnt dat de Zaandammers feitelijk beide doelpunten hebben gefabriceerd. De stand is thans: Alkm. Boys II 16 10 5 1 40—12 25 K. V. V. III 15 9 4 2 39—20 22 O. S. V. IH 16 9 4 3 50—30 22 Bergen I 17 6 5 6 31—33 17 K. F. C. IV 13 5 6 2 34—28 16 C. S. V. I 16 6 3 7 24—33 15 Zilverm. II 15 5 2 8 34—45 12 Z. F. C. V 17 3 5 9 24—44 11 Vrone I 14 4 2 8 2546 10 W. F. C. V 15 1 2 12 17—37 4 In de tweede klasse A kon O. F. C. I haar positie geducht verster ken. Een der grootste concurrenten Z. V. V. IV, was in een zeer versterkte forma tie op bezoek enzou natuurlijk ook de kans waar nemen. Toch boekten de Oost zaners het eerste succes. Nadat een buiten spel goal was geannuleerd, werd het Zaandammerdoel op betere wijze bezocht en het gelukte de leiders, den ruststand op 20 te brengen.-Toen was het woord aan de blauw zwarten. Een omzetting had na rust tot gevolg, dat de achterstand kon worden ingehaald (2—1), doch... de Oost zaners waren op hun qui -vive. De voor sprong kon worden vergroot en ten slotte kwam het einde nog met een 41 zege voor de leiders. Alkmaarsche Boys III deed eveneens ver dienstelijk werk, klopte het bezoekende Zaansche Boys I met eenzelfde uitslag (41) en bezetten nu de tweede plaats. Verkade II zond het bezoekende W. F. C. VI met een 20 nederlaag naar huis, terwijl Zilvermeeuwen III het bezoekende Meervogels II met 10 sloeg, zoodat hier alle thuisclubs wonnen. De stand is hier nu: O. F. C. 1 14 12 0 2 61—20 24 Alkm. Boys III 14 9 2 3 6824 20 Z. V. V. IV 13 9 0 4 46—25 18 Verkade II 16 7 3 6 46—40 17 W. F. C. VI 14 6 2 6 32—32 14 Zaansche B. 16 5 4 7 3747 14 Zilverm. III 15 4 3 8 35—46 11 Z. F. C. VI 13 2 3 8 28—51 7 Meervogels III 15 2 1 12 1674 5 De tweede klasse D liet de laatste competitie-ontmoeting zien. Alkmaar II had hier bezoek van D. T. S. II en na veel spanning konden de groen wit te kaasmenschen het toch nog tot een klel- ne 4 3 le8e brengen, een resultaat, wat v®" de bezoekende Oudkarspelieren geducht mee valt. De eindstand is hier- Alcmaria IV u u - Koedijk 1 14 q n s Oudorp I 14 r i 5? 18 Egm. Boys I 14 7 2 5 17 Alkmaar II 14 5 3 R 18 M, E. V. O. I 14 4 2 S4-46 13 D-T.S.n 14 3 1 li Jtj; Alkm. Boys IV 14 l 2 11 155^ J De derde klasse E liet slechts het resultaat van Alcmaria v tegen het bezoekende Alkmaar III zien. De uitslag heeft zooals we dat bjj een der by meer zien, een verrassing gebracht. De groen witten zagen werkelijk kans de kampioenen in eigen omgeving een 23 nederlaag toe te brengen, zoodat de wit- hemden niet het ongeslagen kampioenschap konden behalen. In de vierde klasse 1 besloten de vijfde elftallers van de Alk maarsche Boys hun competitie met 'n klin kende 90 overwinning, waartoe Aker sloot II in eigen huis geslagen werd, ter wijl MEVO II zeer goed werk deed, door pittige D. T. S. III in eigen omgeving met 13 te kloppen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Arsenal en Sheffield U. komen in de cup finale. Voor de League verliezen Sun- derland en Huddersfield. De uitslagen van de gespeelde halve eindwedstrijden voor de Engelsche Cup luiden Grimsby T.—Arsenal 0—1 FulhamShefield U. 12 Arsenal en Sheffield zijn de gelukkigen die dit jaar hun opwachting op Wembley mogen maken. De groote finale zal dus gaan tusschen een le en een 2e klasser! Voor de Engelsche spelers is dit een zeer hooge onderscheiding om in de finale van de Cup te kunnen uitkomen. Niet alleen bij de spelers, maar ook bij de officials en het groote publiek bestaat voor de beker wedstrijden enorme belangstelling. Heeft Arsenal de Leaguewedstrijden niet meer of minder links laten liggen om toch maar een gunstig resultaat bij de Cupwedstrij den te behalen? Dat zij hierin niet ge slaagd is kan niet ontkend worden. Shef field de kranige 2e klaser wordt de tegen stander. Voorwaar een schitterend resul taat om het tot finalist te brengen. Wat de wedstrijden betreft, heeft Arsenal heel wat moeite gehad met Grimsby. Hoewel de kampioenen een geraffineerd spel demon streerden stelde de tegenpartij daar een enthousiasme tegenover dat prettig aan deed. Boven allen stak de Grimsbykeeper Tweedy uit. Wat hij hier verrichtte was wonderbaar. Het was Basting, die tusschen twee haakjes een pracht party speelde, Tweedy op onnavolgbare wyze wist te passeeren. In den wedstrijd Fulham Sheffield is eerstgenoemde het meest in den aanval geweest. Sheffield wist zich op tactische wyze te verdedigen en meerdere malen door snelle open uitvallen het doel der tegenpartij te bedreigen. De einduit slag was dan ook geheel open. Vrouwe Fortuna liet zich ten slotte gunstig stem men ten opzichte van Sheffield. Met 12 moest Fulham het onderspit delven. De uitslagen van de wedstrijden voor de League luiden: le divisie: BirminghamDerby C. 23 Blackba. R.Middlesbrough 22 ChelseaAston V. 10 Leeds U.Portsmouth 10 LiverpoolWolverh. W. 02 Manchester C.Bolton W. 70 Stoke C.Huddersfield T. 10 SunderlandBrentford 13 W. Bromw. A.Preston N. E. 24 De stand der leiders in deze afdeeling is: Sunderland 34 21 6 7 9053 48 Derby C. 34 1 9 9 50—3 41 Huddersf. T. 34 16 9 9 5046 41 Hier moesten eenige verrassende uitsla gen genoteerd worden. Zoowel Sunderland als Huddersfield moesten de eer aan hun respectievelijke tegenstanders laten. Een merkwaardige uitslag was Manchester Bolton W. 70. ChelseaAston Villa was een onbeteekende wedstrijd niettegen staande voor beide vereenigingen groote belangen op het spel stonden. Het leek meer op een vriendschappelijk partijtje dan een strijd om de onderste plaats te omzeilen. Chelsea plukte de vruchten, Aston kwam door deze nederlaag weer on deraan. De uitslagen in de tweede divisie luiden: BlackpoolBarnsley 30 BradfordPort V. 30 BuryBradford C. 11 Doncaster R.Plymouth A. 12 Leicester C.Manchester U. 1—1 Norwich C.—Charlton A. 3—1 Nottingham F.—Hul' C. 00 SouthamptonBurnley 10 Swansea T.—Tottenham H. 1—1 West Ham U.Newcastle U. 41 De stand der leiders is hier: West Ham U. 34 19 6 9 7651 44 Sheffield U. 34 17 9 8 6741 43 Charlton A. 34 17 9 8 6547 43 Zwemmen. ALG. VERGADERING VAN DEN K. N. Z. B. Zondagmiddag vond te Amsterdam onder groote belangstelling de jaarlyksche alge- meene vergadering van den Kon. Ned. Zwembond plaats. De heer J. de Vries opende de vergade ring en gaf een kort overzicht van de be langrijkste gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. Hij heette in het bijzonder de afgevaar digden van den Nederl. Indischen Zwem bond, de heeren De Ronde en Ruimschotel, welkom. Eenige gevoelvolle woorden wijdde spre ker aan de nagedachtenis van de overleden leden H. G. v. d. Kolk (oud-bestuurder) en J. L. Stotyn (kampioen van Nederland), welke woorden door de vergadering staan de werden aanhoord. Hoopvol was de heer De Vries gestemd voor de Olympische Spelen, daar de voor uitgang van de zwemsters en zwemmers in stijgende lijn is. Het huishoudelijk reglement werd daarna aan een bespreking onderworpen. Het door de afdeeling Utrecht ingediende voorstel om het bondsbestuur geen toegang te ver leenen tot de vergaderingen van de ver eenigingen, werd met 238 tegen 98 stemmen verworpen. Tal van voorstellen, door de afdeeling Utrecht ingediend, werden door het bond bestuur overgenomen. non®. De nieuwe contributieregeling, die vn taan 0.40 per lid zal bedragen,'werd zo'" der eenige bespreking aangenomen. °n" Bij de bestuursverkiezing werden heeren Sabel Steenhuis, mevr. De Dood Koenen en mevr. J. Luttropv. d B resp. met 316, 351, 308 en 356 stemmen kozen. 8e" T°l «en van de waterpolocommissie werden bij de eerste stemming gekozen- r Kal boord (86), C. Janus (75) en irWl (128). m Een herstemming tusschen L. LieftinnV en C. Huig had tot resultaat, dat de oud Utrechtenaar met 62—56 stemmen werd ae kozen. 6 De heer J. de Vries werd als voorzitter van de technische commissie herkozen. Tot leden van de protest- en arbitrage commissie werden herbenoemd de heeren G. Longelaar en L. K. Anthoni. Tot leden van de commissie van beroen werden herbenoemd de heer G. J. c H_ Claesens en mevr. J. E. Triebels^Koen'. De voorstellen tot wijzigingen van het wedstrijd- en kampioensreglement werden door het bondsbestuur teruggenomen. Turnen. HERCULES—HEBE. ■Zondagmiddag j.1. hield de Gym. Ver- eeniging Hercules—Hebe te Nieuwe Nie- dorp een openbare uitvoering in de Prins- Maurits, onder leiding van mej. M. Sepers! Na een openingswoord van den heer Wilken werd op vlotte wyze met de afwer king van het programma begonnen en wn zagen achtereenvolgens het optreden de meisjes van de le, 2e, 3e, 4e en 5e adeeling een afdeeling jongens en de dames en hee- renafdeeling. Behoudens enkele kleine foutjes is er door verschillende afdeelingen meisjes over 't geheel genomen zeer goed, in velerlei op zichten zelfs kranig werk geleverd. De dames voerden haar oefeningen even eens op fraaie wyze uit, terwijl de door hen uitgevoerde Vlinderdans veel succes oogste. Bij de afd. heeren konden wij tot ons ge noegen ook eenigen vooruitgang bemerken. Behoudens een enkele mislukking werden door hen de oefeningen aan brug en rek op goede wijze uitgevoerd. Wij hebben echter van de afdeeling jongens al zeer weinig goeds gezien. Niettemin is het geheel een middag ge weest van aangename afwisseling en is we- derom blyk gegeven, dat de leiding voor de afd. dames en meisjes bij mej. Sepers in uit stekende handen is. Na afloop van het officieele gedeelte sprak de heer Wilken nog een opwekkend sluitingswoord, waarna allen voldaan huis waarts keeren. TURNLUST TE OTERLEEK. De gymnastiekver. „Turnlust" te Oterleek gaf Zondag in het lokaal van den heer A van Ham haar tweede uitvoering van het seizoen onder de bekwame leiding vsm den heer G. de Rie. Het programma werd vlot en keurig af gewerkt waartoe de goede voorbereiding veel bijdroeg. Het publiek was vol waar deering voor de prestaties van klein en vooral van groot. Het werken van de dames en heeren in het bijzonder mocht gezien worden en verwierf dan ook een welver dienden byval. Een apart woord van waar deering voor de uitnemende leiding van den heer De Rie is hier wel op zyn plaats. Te betreuren is slechts, dat de vereeniging zoo weinig damesleden telt. Een leuke eenacter ter afwisseling, ge titeld „Twee oude vrijers-", zorgde voor va riatie en deed het publiek vaak schudden van den lach. De traditioneele verloting „tot stijving der kas" maakte een zevental winnaars gelukkig. In zijn sluitingswoord dankte de voorzit ter het publiek voor de getoonde belang stelling. Hij wekte op tot toetreding als kunstlievend lid en hoopte dat elk in zijn kring er toe zou meewerken, dat het aantal damesleden zou toenemen. Met deze op wekking stemmen wy van harte in. Een gezellig bal besloot den welgeslaag den avond. Wielrennen. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. De samenstelling der koppels. Gistermiddag is officieel door de directie van de Vierde Amsterdamsche Zesdaagsche het veld voor deze komende 145-uren-race als volgt samengesteld: Pijnenburg—Piet van Kempen (Nederland) WalsRausch (NederlandDuitschland) Jan van Kempen Pellenaars (Nederland) SlaatLacquehage (NederlandFrankrijk) Willy en Matthieu Vroomen (Nederland) BoslandLoskamp (Nederland) Van der Heiden—Schotman (Nederland) BillietDeneef (België) AertsBuysse (België) SchönHürtgen (Duitschland) ZimsKüsters (Duitschland) IgnatDiot (Frankrijk) VaessenKorridon (Nederland) Kolven. NEDERLANDSCHE KOLFBOND. Om den koningstitel. Zondag werden in de kolfbaan van den heer J. Vlam te Grootebroek de wedstrijden gehouden voor de tweede klasse van Nederlandschen Kolfbond om den koning» titel. Er werden door 21 aangesloten ko clubs een vertegenwoordiger naar dit to nooi gezonden, waarvan de uitslag was, de heer M. Groenewoudt te Spanbroek titel veroverde met 242 punten, s' 3?..-^ punt minder dan waarmee de heer KUP® Jr. het keizerschap won. De heer Groenewoudt heeft buitenge woon goed gekolfd. In zijn laatste se sloeg hij niet minder dan zestig pun hetgeen het maximum is. Van de sajetkolvers werd koning de Blaauboer te Barsingerhorn met punten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10