1 i s Die Houten Klaas Internationaal filmbal in de hoofdstad. Stad en Omgeving, HeuiUetoH Reünie van beroemde filmfiguren in het Carlton-hotel. Mariene Dietrich, de gelief koosde imitatie. (Van onzen specialen verslaggever). Ieder die Berlijn kent, weet, dat een van de hoogtepunten van het seizoen al daar het groote filmbal is, waar op alle celebriteiten en niet enkel de celebri- teiten uit de wereld van de rolprent elkander plegen te ontmoeten. Tot dusver, dat wil zeggen: tot aan het vorige jaar, bezat Holland een zoodanige gebeurtenis in artistieke kringen niet. Het wachten was namelijk op twee dingen: Een eigen filmleven in de hoofdstad en het Carlton Hotel. Nu zijn ze er beiden. Amsterdam is op zijn wijze een filmcentrum geworden en het Carlton Hotel heeft zich op een ge heel on-Hollandsche, dat wil zeggen Inter nationale wijze weten te verheffen boven het aloude begrip hotel in den engeren zin. Het Carlton Hotel is geworden tot het meer en meer indrukwekkend middelpunt van intellectueel leven, waar den eenen avond ministers en gezanten een Zuid- Afrikaansche tentoonstelling openen en waar den volgenden avond film-beroemd heden van over de grens in levenden lijve voor de microfoon staan en in het schijnsel van jupiterlampen. Vandaar dat drie dingen elkaar wel moesten vinden: De filmwereld, de lief dadigheid en het Carlton Hotel. Ziedaar de drie ingrediënten voor het bijzonder ge slaagde filmbal, dat Zaterdagavond in alle, en docent versierde, zalen van bo vengenoemd hotel plaats vond. Ten bate van het bekende Bio-vacantie kinderoord te Wijk aan Zee, een stichting van den Ned. Bioscoopbond, was het bal georgniseerd. Vanzelfsprekend kon het bal niet anders zijn dan een bal in het teeken van de film. Het werd 'n soort filmstar imitatie-wedstrijd en men had zich de meeste moeite gegeven dit plan volledig te doen slagen. Hetgeen gelukt is. Dagen te voren had een ter zake kundige commissie zitting in het hotel ten einde aspirant imitators (en -trices!) voor te lichten in de details van de make up. De verschil lende theater-directies hadden prachtige prijzen beschikbaar gesteld en in hun theater het noodig fotomateriaal ten toon gesteld. Behalve het recht van vrije figu ren, waren dwoor de organisatoren een serie verplichte figuren voorgesteld, te weten. Mariene Dietrich, Lilian Harvey, Jeanette Mac Donald, Grace Moore, Char lie Chaplin, Hans Albers, Boris Karloff of Warner Oland, ieder in een of meer van zijn of hare creaties. En voor dit artistieke amusementsfeest had de directie van het Carlton Hotel zijn' zalen ter beschikking gesteld, op deze buitengewoon loyale wijze naar de directeur vn den Ned. Bioscoopbond, de heer A. de Hoop in een korte speech mee deelde dat de volledige baten van den avond, zonder eenige restrictie zouden worden afgestaan aan de kas van het Bio- vacantie kinderoord. De avond zelf was een volledig succes. De geheele reeks van ineenloopende zalen was gevuld met een uitgelezen gezelschap, waaroider natuurlijk tal van bekende per soonlijkheden uit de kunst, film- en za kenwereld. Maar deze bekende persoonlijkheden waren de clou niet, dezen avond. De aan dacht ging uit naar de Mariene Dietrich's in diverse „uitgaven", naar Mary Dressler, die 'n ontmoeting had met Charlie Cha plin in hoogst eigen persoon, naar den populairen Hans Albers en Pola Negri. Er was opvallend serieus werk gemaakt van de imitaties, ook in de vrije figuren. Tegen middernacht werden de deelnemers naar de American Bar gedirigeerd, waar een jury zetelde onder voorzitterschap van den bekenden Franschen filmkunstenaar Pierre Blanchard, en waarin mede zitting hadden de tooneelspeelster Mevrouw Mien Duymaer van Twisk, de geliefkoosde Duitsche filmspeelster Dolly Haas, Alex. Benno, de schepper van Op Hoop van Zegen, A. de Hoop en andere .kopstukken uit rolprentleven. Zij had een moeilijke taak. In het bijzonder onder de „Mariene Dietrich's die blijkens het .aanwezig^ aantal liet meest geliekfoosde object was geweest, zagen wij figurep neen, per soonlijkheden, zoo frappant in wezen, ga baar en innerlijke uitbeelding, dat; de?e bewonderenswaardige figuren stellig iedèr voor zich geboren Dietrich-karakters moeten zijn. - Ten slotte zetten zich de machtige jupi terlampen in werking, draaiden de appa raten van Profilti-nieuws en Polygoon, benevens de schare van pers-toestellen, werden de microfoons van de A.V.R.O. en de P.H.O.H.I. aangezet en defileerden de helden en heldinnen van dezen nacht voor het critisch oog van de menigte Het feest ws in vollen gang. De heer A. de Hoop verzorgde het oficieele gedeelte. Mr. Pierre Blanchard hield 'n geestig speechje voor de microfoon en deelde de eerste prijzen uit. Mevr. Duymaer van Twisk reikte de prijzen uit aan de manne lijke filmhelden en Mevrouw Dolly Haas was de eere-gast bij de plechtigheden. De voornaamste prijs was voor ,,'n" Mariene Dietrich. Daarna volgde Jean Harlow, Charlie Chaplin de Eerste, Mary Dressler en Hans Albers (de Eerste). Pola Negri kreeg helaas geen prijs. Wel de beide lugubere imitaties van den navranten filmster Boris Karloff, en de Oberon uit Midzomernachtsdroom. Ieder van de hier bewierookte beroemd heden defileerde voorbij de microfoons en sprak 'n karakteristiek woord voor het Radio-journaal en voor de luisteraars in Indië. Onder luide toejuichingen van het audi torium was hiermede het eerste, het se rieuze gedeelte van den nacht voorbij. Het tweede gedeelte was inmiddels reeds ge- ruimen tijd aangevangen. De champagne ws reeds hier en daar geserveerd. Nu werd dit deel van het programma gecompleteerd door 'n souper, 'n exquise band hield de dansstemming erin en nog ettelijke uren leefde het aanwezige publiek in de prettig aandoende mondaine sfeer temidden van positieve en voor deze gelegenheid na ge maakte beroemdheden, welke de directie van het Carlton Hotel had weten te scheppen. En waarvan aanstonds honder den in bekrompen omstandigheden ver- keerende kinderen op hun beurt achterna het genoegen zullen beleven. Zij het dan in anderen vorm. Het ware te wenschen dat dezen nacht 'n symbool worden kon van de samenwer kende eendacht en eensgezindheid, welke er ten nutte van een sympathiek doel wer kelijk onder de menschen heerschen kan'. Dit internationale filmbal in de hoofdstad heeft het bewezen - MIDDENSTANDS- BORGSTELLINGSFONDS. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 37: Op uitnoodiging van het bestuur der stichting „Alkmaarseh Borgstellingsfonds" is den 5den Februari j.L ten Stadhuize een vergadering gehouden, waarin aanwezig waren leden van den Armenraad, afgevaar digden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, van een aantal middenstands-, vereenigingen, van de Hulpbank, van de Voorschotbank van den R.K. Volksbond, en van Liefdadigheid naar vermogen, zoomede Burgemeesters en Wethouders van onder scheiden gemeenten uit de omgeving. Deze vergadering had tot doel: de oprich ting van een middenstands-Borgstellings fonds voor Noordholland-Noord, waarmede beoogd wordt: het voorkomen van verval tot armoede, bestrijding van den woeker, het geven van bemiddeling en voorlichting, saneering van middenstandsbedrijven en het verleenen van borgstellingen aan cre- dietwaardige credietbehoevenden. Aan een commissie werd de verdere voor bereiding van de oprichting van bedoeld fonds opgedragen. Deze commissie heeft zich thans tot ons •gewend met het voor U tér inzage gelegde schrijven. Het is de bedoeling voor het verstrekken van voorschotten een grondkapitaal bijeen te brengen, uit de revenuen waarvan de te lijden verliezen zooveel mogelijk bestreden zullen moeten worden. Men^ stelt zich voor dit kapitaal te ver krijgen door: v a. een gift van de aangesloten gemeenten a f 0.10 per inwoner; b. een gift van het Plaatselijk Crisiscomité 'van f 0.10 per Inwoner; c. een gift, van het Nationaal Crisis-comité, wanneer di( liquideert; d. bijdragen van de Middenstandsvereenl- gingen, terwijl ten slotte e. een bijdrage van het jijk wordt ver wacht van 40 in de verliezen, voor zoo ver deze worden geleden op de rente van het aanwezige kapitaal. Is in de gemeente geen crisis-comité aan wezig, of mocht dit comité niet over midde len beschikken, dan zou het door de ge meenten te verstrekken bedrag berekend dienen te worden naar 0.13 k 1 0.20 per in woner. In de statuten zal worden bepaald, dat bij eventueele opheffing van hét fonds iedere gemeente en rechtspersoonlijkheid bezitten de instelling of vereeniging, naar gelang van haar bijdrage, een evenredig deel van het aanwezig saldo zal terugontvangen. De commissie verzoekt ons haar mede te deelen, of in beginsel op financieelen steun der gemeente zal kunnen worden gerekend, zoomede hoe groot de te verleenen bijdrage zal zijn. Naar onze meening moet de vraag, of een middenstandsborgstellingsfonds in dezen tijd vruchten zal afwerpen en of bij de in stelling daarvan op de sympathie der ge meente moet kunnen worden gerekend, be vestigd worden beantwoord. In verband hiermede zal deg emeente zich ook van het verleenen van geldelijken steun bezwaarlijk kunnen onthouden. Van Alkmaar zou, naar de boven vermel de normen, een bijdrage van f 0.15 per in woner of rond 4500 worden verwacht. Onzerzijds bestaat hiertegen geen beden king. De financieele moeilijkheden evenwel, waarin de gemeente verkeert, stellen ons niet in staat om tegenover die uitgaaf een gelijk bedrag aan middelen aan te wijzen. De bijdrage zal mitsdien niet anders kun nen worden toegestaan dan door gedeelte lijke beschikking over den post voor on voorziene uitgaven. De commissie van bijstand voor de finan ciën, wier advies wij bij de stukken zullen voegen, is van oordeel, dat geen bijdrage moet worden toegezegd, zoolang niet be kend is, welke eischen van hooger hand aan de gemeentebegrooting voor 1936 zullen worden gesteld. Wij meenen, dat aan de door de commis sie beoogde voorzichtigheid niet wordt te kort gedaan, wanneer thans in principe tot het verleenen van een bijdrage wordt be sloten en tegelijkertijd een daarmede sa menhangend besluit tot wijziging van de gemeéntebegróoting vvWfclt vastgesteld. Eenerzijds zou hierdoor worden, gehandeld in-het belang vare adresstfnte, die er prijs op stelt het oordeel van uwe: vergadering spoe- dik te kennen,-, terwijl anderzijds voldoende waarborg aanwezig is, dat het besluit in verband met de te stellen begraotings- eischen zal. worden beoordeeld. Indien ook uwe vergadering met deze op lossing instemt, stellen wij u voor thans in beginsel, behoudens hoogere goedkeuring, de gevraagde bijdrage te verleenen tot een bedrag van 4500 en voorts een ontwerp-, besloot tot wijziging van de gemeentebe- grooting voor 1936 vast te stellen. AANKOOP GROND AAN DEN SCHERMERWEG. In bijlage Nr. 34 schrijven B. en W.: De Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij N.V. te Haarlem heeft aan de gemeente te koop aangeboden een stukje grond, gelegen aan den Schermerweg, ka dastraal bekend gemeente Alkmaar, Sectie B nr. 3424, ter grootte van ongeveer 26 c.A., voor den prijs van"/ 10 in totaal. Bedoeld stukje grond grenst aan de ter plaatse gelegen aan de gemeente toebe- hoorende perceelen grond, Sectie B. nrs. 3359 en 3889 en zou daaraan kunnen wor den toegevoegd. Blijkens de teekening is de eigendom van het stukje grond, dat geheel ingesloten is door gemeente-eigendom, voor de gemeente van belang: De gevraagde prijs Woensdag 25 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pl. 9.30 Onze keuken. 10.— VPRO-morgenwijding. 10.15 Kamermuziek, VARA-tooneel, de Flierefluiters, causerie. 12.—1.45 Gr.pl. en VARA-orkest. 2.Voor de vrouw, 2.15 Orvitropia. 3.— Voor de kinderen. 5.30 De Noten krakers. 6.15 E. Walis en zijn orkest. 7.— Sportpr. 7.15 De Roodborstjes. 7.40 Zang. 7.55 Ber. 8.03 „MatthSus- Passion", mmv. Residentie-orkest, Toonkunstkoor, jongenskoor en so listen. 11.— Berichten. 11.1012. Gr.pl. HILVERSUM, 301M. (NCRV-uitz.) 8.— Schriftlezing, meditatie. 8.15 0.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.— Harmonium en sopraan. 12.15 Gr.pl. 12.30 Kleinorkest der H.Q.V. 2.— Gr.pl. 2.15 Sopraan ep gr.pl. 3.— Gr.pl. 3.45 Het Haagsche Trio en gr.pl. 5.— Kinderuurtje. 6.— Landbouwpr. 6.30 Afgestaan. 7.— Ber. en reportage. 7.30 Gr.pl. 7.40 Lezing. 8.— Ber. 8.15 NCRV-str(jk- orkest en vrouwenkoor. 9.Le zing. 9.30 Verv. concert. 10.— Ber. en dampr. 10.20 Vervolg concert. 10.45—11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Gr.pl. 12.05 Orgelconcert. 12.35 Or kestconcert. 1.352.20 BBC-Schot- sche orkest. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en piano. 5.05 Kwintetconcert. 5.35 Populair concert en zang. 6.20 Ber. 6.50 Vocaal concert. 7.10 Le zingen. 7.50 Dansmuziek. 8.35 Cau serie. 8.50 BBC-Symph.-orkest, solisten en koor. 9.10 Ber. 9.25 Verv. concert. 10.40 „Ski Heil", Ti- roolsch progr. 11.10 Het Vario-trio. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. 4.20 Pianorecital. 4.35 Gr. pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Harpen zang. 9.05 Radiotooneel. 11,05— 12.35 Dansmuziek en populair con cert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestcon cert. 11.20 Populair concert. 1.35 Schrammelconcert. 3.50 Orkestcon cert. 5.20 Omroeporkest en solis ten. 7.30 Cabaretprogr. 9.50—11,20 Omroepkleinorkest, dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Zigeunermuziek. 1.30—2.20 Omroeporkest. 6.35 Gr.pl. 6.50 Om- roeporkest. 8.20 Gr.pl. 8.50 Symph.- concert uit Londen. 10.50—11.20 Gr.pl. 484-M.: 12.20 Omroeporkest. 1.302.20 Zigeunermuziek. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Gr.pl. 6.50 Zigeu nermuziek. 8.20 Operette-uitz. 10.30 —11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Operetteconcert mmv. solisten! koor en orkest. 9.20 Ber. 9.30 Gr.pl. 10.05 Weerber. 10.2011.20 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2. Hilversum. Lijn 3: Brussel VL 8.—9.20, Keu len 9.2010.50, D.sender 10.50— 11.20, Keulen 11.2012.20, Brussel VI. 12.20—14.20, Kalundborg 14.20 —14.50, Parijs R. 14.50—17.20, Keu len 17.2018.50, Brussel Fr. 18.50 —19.30, Berlijn 19.30—21,20, Wee- nen 21.2024. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.20, Normandië 8.20—10.35, Lond. Reg. 10.35—13.35, Droltwlch 13.35—14.20 Lond. Reg. 14.2015.10, Droitwicb 15.10—18.20, Luxemburg 18.20— 18.50, Lond. Reg. 18.50-19.50, Droit- wich 19.50—23.10 en Lond. Reg. 23.10—24.—. komt ons billijk voor. Wij geven den raad in overweging het boven bedoelde stukje grond aan te koopen en daartoe een desbetreffend besluit te nemen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 opz. teekenaars, 1 waterbouwkundige, 6 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 3 steenhouwers, 4 straten makers, 3 stratenm. opperlieden, 1 stuc. oppermn, 1 tegelzetter, 5 hetonwerkers, 39 opperlieden, 18 stucadoors, 41 metse laars, 16 voegers, 53 schilders, 97 grond werkers, 75 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 14 bankwerkers, 4 blikslagers, 1 carrosse riebouwer, 1 constructiewerker, 1 carrosse- triciens, 3 fitters, 1 fraiser, 2 instrument makers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 9 klinkers, 15 loodgieters, 2 lijnwerkers, 8 machinisten, 3 mach. teekenaars, 9 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslij pers, 18 monteurs, 3 orgelmakers, 2 plaat werkers, 1 rijwielhersteller, 1 rijwiellak ker, 5 scheepsbouwers, 2 scheepstimmer lieden, 1 scheepswerktuigkundige, 11 sme den, 12 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegen- houder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 12 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 1 zand- vormer. Groep voedings- en genotmiddelen: 54 sigarenmakers, 2 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 11 sla gers, 2 koks, 6 chocoladebewerkers, 1 sui kerbakker, 1 off. choc. dragist, 19 bakkers, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders. Groep verkeerswezen: 59 chauffeurs, 8 koetsiers, 4 motorschippers, 22 pakhuis knechten, 19 magazijnbedienden, 7 kell- ners, 1 hotelknecht, 2 loopknechten. Groep houtbewerking: 26 meubelma kers, 6 stoffeerders, 8 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Criêit'publieaHe. CONSl'.MPTIEMELK. De Nederlandsche Zuivelcentnla naakt bekend, dat ten aanzien van de uitvoering van de consumptiemelkregeling 1938(1637 nader is besloten, dat melk en room, gebe zigd voor de bereiding van consumptie-ijs en roomijs, afgerekend zal kunnen worden op z.g. industriebasis. Evenals echter bepaald is met betrekking tot de z.g. bakkersmelk, zal ook melk, resp. room, als bovenbedoeld, in formeelen zin worden beschouwd als consumptiemelk, zoo dat de aflevering, het verkoopen en vervoe ren daarvan slechts zal mogen plaatsvinden door melkvergunninghouders A en zulks niet dan met goedkeuring van de Centrale. Koopers van melk wordt aanbevolen bij het afsluiten van regeeringscontracten roet het voorgaande rekening te houden. 's-Gravenhage, 23 Maart 1936. Groep boek- en steendrukkerijen: 7 let terzetters, 3 drukkers. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep landbouwbedrijven: 13 tuinlie den, 24 boerenarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 7 boekbinders, 4 wss- schers, 3 kleermakers, 2 rietwerken, 5 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verf- bereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 6 incasseerders, 5 zakkenstippers, 2 secre tarieambtenaren, 2 onderwijzers, 1 klom penschilder, 1 cartonnagebewerker, 1 pa pierbewerker, 21 kantoorbedienden, 3 ad ministrateurs, 1 boekh. corr., 1 controleur, 40 transport- en 279 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, metaalindustrie 24, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 33. Vrouwelijk personeel: 7 kantoorbedien den, 6 verkoopsters, 4 dagmeisjes, 3 dienstboden. 4 werksters. Alkmaar, 21 Maart 1936. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Naar het Engelsch »aujdoor J. L en CHARLOTTE M. YONGE E.A.H, 41) „O, als je in Westhaven had gewoond, zou je wel ondervonden hebben, dat je het zoo nauw niet nemen moest met die meis jes; dat haar dit juist méér doet liegen" zei mrs. Morton. „Ik geloof, dat wij nu een heel goed meisje hebben; ze is opgevoed in een weeshuis". „O, die meisjes uit weeshuizen zijn nog het ergst van allemaal! Ik heb er tenmin ste genoeg van! Ze 'breken alles en ze loo- pen nog het hardst de jongens na, omdat ze er nooit een gezien hebben!" Mary antwoordde kalm: „Ik hoop, dat het met haar niet zoo gaat". Er vielen meer belangrijke dingen te be handelen. Herbert had zich zeer goed ge dragen sinds het geval met die witte raaf; hij had gedurende de afwezigheid van zijn oom trouw z'n beloften gehouden, van niet te wedden. Ongelukkigerwijs bezat hij niet de gave. om door examens te komen. Hij was niet dom of lui, maar iedere soort studie ver veelde hem. Van nature was hij knapper dan zijn oom; het leeren viel hem minder moeilijk; maar hij werkte alleen maar, om zoo gauw mogelijk zijn taak af te hebben, waarvoor hij niet voelde en waarin hij zich geen oogenblik meer verdiepte, nadat zij ter zijde geschoven was; dus was hij al herhaaldelijk gezakt en bleef er nog maar één kans over. Hij was er steeds even welgemoed on der, spotte er wat mee, dat zijn moeder scheen te meenen, hoe het alles de schuld van zijn oom zou zijn en was bereid te doen, al wat ze van hem verlangden, als hij er zich maar niet te veel voor hoefde in te spannen. Mrs. Morton was zeker, dat er iets op te vinden was. Kon zijn oom hem dan niet naar Oxford zenden? Dan kon hij dominee, advocaat, of wat dan ook worden,.. O, hemel, waren daar ook alweer van die ver schrikkelijke examens voor noodig? En dan die heeren, die tot de gezanten en con- üt ^hofrden? Mr- Rollstone had toch wel erteld, dat iemand, die maar een goede kinvehiileH K*1 Cen der6elÜke betrek- ambassade kon krijgen. Wat? je.da.ar nu wéér examens voor doen. En hielp geen connectie? Waar moest dat toch heen? Op een handelskantoor?Ba, zoo'n gentleman als haar Herbert was? Hoe kwam zijn oom er nu ook bij, om hem eerst wel te willen helpen en hem dan ineens los te laten? Het was hard! En lord Northmoor was blij, dat, op dit punt gekomen, de tranen haar verstikten en hij dus gelegenheid kreeg, haar te ver zoeken voor..het oogenblik nog maar ver trouwen te hebben op die ééne mogelijk heid. Het was tijd genoeg, om te overleg-, gen, wat hun dan te doen stond, als die kans verkeken was. Over Constance werd ook gepraat. Zij was nu achttien jaar, een allerliefst, knap jong meisje, die den cursus op de school te Colbeam met het grootste succes gevolgd had; maar helaas, was ze niet in aanmer king gekomen voor de studiebeurs. Het stond echter bij haar vast, dat zij gouvernante zou worden en dit kwam haar mpeder het eerst ter oore door een aanbod van lady Adela, om te beginnen met Ami ce, die nu elf jaar was. Mrs. Morton voelde er zich beleedigd door, maar Constance deed haar best, haar dit uit het hoofd te praten. „Hoe komt u daar bij, ma! Ik ben im mers altijd van plan geweest, onderwijze res te worden; ik vind het een nuttigen, edelen werkkring. Ik zou toch mijn heele leven niet afhankelijk willen blijven..." „Dat lady Adela ons op die manier be- leedigen zou, terwijl jij toch net zoo goed bent als zij!" viel haar zuster nu in. „Onzin, Ida! Ik acht het 't grootste com pliment en ik ben er zeer mee ingeno men!" „Ja, en dan moet je daar wonen; steeds maar voor haar gereed staan en dat kind achterna loopen met haar lessen!" „En dat, nadat je oom en tante nog al zoo met je ingenomen waren en dat ik vast had verwacht, dat ze je aan het Hof zou den houdenn wnten dat Ze Je b« zlch zou- trouwen in hen stelten® 81 g66n Vel> „Toe, ma, huil niet zoo! Ik zou h«t prettig vinden, - tenzij tante Ma X waarlijk noodig had; maar dat is toch niet zoo. Mijn eenig bezwaar is..." „Dus je hebt dan toch eenig bezwaar?" „Ja. Ik zou veel geschikter voor de taak van gouvernante zijn, als ik maar een van de damescolleges had mogen volgen en dan bij Amice gekomen was; maar, nu ik niet geslaagd ben, wil ik niet, dat oom Frank al dat geld voor mij zou uitgeven, als ik zelf al tachtig pond zou kunnen ver dienen!" „Je bent een vreemd meisje, zonder eenigen familietrots", zei haar moeder. „Ja, denk je, dat nu ooit iemand je trou wen wil?En als je daar dan zelf niet om geeft, mocht je tenminste wel eens aan mij denken!" Mrs. Morton was natuurlijk weer tot tra nen bewogen, toen zij het met lady North moor besprak. „Zie je", zei Mary vriendelijk, „ik zou niets liever wenschen, dan dat Conny bij ons bleef als een dochter; maar vooreerst zou het niet mooi zijn tegenover Ida en dan zou het niet goed zijn voor haarzelve, in geval zij niet trouwde, om die jaren dan verloren te hebben". Mrs. Morton was het in het geheel niet eens met dit argument en lord Northmoor stelde het gouvernanteschap althans nog eenigen tijd uit, doordat hij besliste, dat hij Constance naar St. Hugh's Hall zou zen den, daar zij dit wel verdiende als beloo ning voor haar vlijt. HOOFDSTUK XXVIII. Tusschen die Twee Ida was, hier waren allen het over eens, door haar reizen er veel op voor uitgegaan in uiterlijk en manieren. Het was nu waarlijk een knap jong meisje met een donkeren, schitterenden blos; ze had een aardig figuurtje en had zich goed en stijlvol leeren kleeden. Die twee jaren afwezigheid hadden 00* eenige verandering aangebracht in haa kring van kennissen in Westhaven. V jonge mannen, die op zoo'n luidruchtig wijze geflirt hadden met Ida, waren groo- tendeels weg van de plaats, of ze ware_ al veel kalmer geworden; haar meisjesken nissen waren meest getrouwd; er was ee nieuw terras bijgebouwd, waar velen1 va de bewoners, of de pensiongasten, ook een beteren stand behoorden en die mrs. miss Morton gaarne ontvingen wegens goede connectie". r Mr. RoUstone had als pensiongast m Deyncourt, een jongen dominee, die ijver daar in het zich steeds uitbrel district zijn ambt had aanvaard. Hu gedurende korten tijd in de bu"^j Northmoor gestaan, en zoo had hu naam Morton gehoord op het 8®b'e goede werken en had hij dikwijls lady la en Constance met haar Zondagssc bezig gezien. Daar mr. Rollstone al g met de connectie te voorschijn kwam, g hij weldra mrs. en miss Morton 0P*°* in de hoop op haar medewerking, daar mr. Rollstone haar had weten te vw tellen, dat de jonge dominee van voornam familie was en ruime middelen beza te mrs. Morton hem veel hartelijker kom dan zijn armen voorganger, die do een schoenmakerswerkplaats had gew en, naar zy verklaarde, nooit gekomen dan met een inteekenlijst voor het ee andere nonsens-doel. (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6