Stremming Verkeer. Frankenberg N. V. Groote Schoonmaak! 2559': Firma fl. SCHELLINGER. v.h. JAN DE VRIES E In naam der gezondheid: doe open de deur/ "ZuuteL voedt UopecL.' Metselbedrijf P. J. VEEL WIJ ZIJN BEDDENMAKERS. Alleen POORTER, Mient 6-8. Koffers en Damestasschen l Oosterkolkstraat 29. De Brug en de Schutsluis te Rustenburg zijn op 27 en 28 Maart 1936 voorrij en vaarverkeer gesloten, ook des nachts. ONZE VOORJAARSCOLLECTIE is gereed. Ziet onze etalage. Wij verkoopen nog steeds de echte ouderwetsche Groene en Gele Zeep, Groen of Geel per vat van 30 pondf 1.86 Transparant (Glycerine) per vat van 30 pond f 1.99 Geëmailleerde emmers Transparantzeep (20 pond) f 1.65 Geëmailleerde emmers Transparantzeep (10 pond) 95 ct. Prima Stijfsel per pond 10 ct., 2 pond voor 19 ct. Crème Stijfsel Glansstijfsel Patentstijfsel. Groote bus Schuurpoeder, per bus9 ct. Geweldig groot stuk vette Zeep 12J ct. Ammoniak p. flesch 15 ct. - Bleekwater per flesch 11 ct. Pondspotten Meubelwas (diverse kleuren) 25 ct. Zeilwas, groote bus 15 ct. - Groote Dweilen 17 ct. Zes pond Soda 11 ct. - Twaalf pond 21 ct. alle kleuren 25 cent per pak. Is gemakkelijk te verwerken en wordt de laatste jaren veelvuldig toegepast, o.a. ter vervanging van behangselpapier. Drogisterij en Chemicaliënhandel N. V. ZAADMARKT, ALKMAAR. TEL. 2875. r is goed nieuws in de advertenties vandaag Open de deur van kamer en keuken, vankasten enkelder! Open ze wijd voor de heer lijke producten van Neêr- lands Zuivel, voor melk, kaas en natuurboter, voor kracht, gezondheid, levenslust; voor goede voeding. Open de deur voor Jan Welgemoed! MELK - NATUURBOTER - KAAS - MELKBROOD JlechtsioJkeei Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. SCHEEPSBRAND JE IN AMSTERDAM. I Twee hutten uitgebrand. Gistermiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken aan boord van een schip de „Port Courtis", liggend aan een kade der Amsterdamsche Droogdokmaatschappij aan de Meeuwenlaan te Amsterdam, voor de uitvoering van reparatiewerkzaamheden. Een wachtsman, die in zijn hut op het bovendek lag te slapen, werd opgeschrikt door knetterende vlammen. De man, een Griek, zou nauwelijks, naar uit zijn woor den, die zeer moeilijk te volgen waren, nog afgeleid kon worden, ongeveer tien minuten geslapen hebben, op het moment, dat hij door het vuur gewekt werd. De hut stond toen al geheel in brand en het vuur moet zich daar ook al zeer snel verplaatst heb ben. De man maakte alarm, waarop perso neel der dokmaatschappij onmiddellijk den strjjd tegen het vuur ter hand nam. Met een slag op de brandkraan aan den wal, poogden men den brand te blusschen. De omstandigheid, dat de gang, waardoor de vlammen hun weg vonden, geheel uit ijzer was opgetrokken, vergemakkelijkte het blusschingswerk aanmerkelijk. Aan dezen grensde, eveneens aan bakboordzijde, een drietal hutten, bestemd voor de stuur lieden. Gelukkig waren de deuren hiervan echter gesloten. Toch drong het vuur de onmiddellijk naast de slaapplaats, waarin de brand ontstond, gelegen hutten nog bin nen en de bescheiden inventaris werd een prooi der vlammen. Ook deze hut, evenals de andere, geheel van hout opgetrokken, brandde totaal uit. Een derde en vierde hut liepen waterschade op. Voordat de „Jason" en een brandweerwagen van den post Plaatijzerweg arriveerden, was het vuur vrijwel bedwongen. Wel werd nog even water gegeven door het personeel van de Jason, doch in hoofdzaak bepaalden de man nen zich tot het uitbreken, terwijl de wagen zonder dienst te doen, terugkeerde. De wachtsman werd door den brand zeer ge dupeerd. Zijn kleeding en geld werden een prooi der vlammen. De brand is veroorzaakt door uitstraling van een electrische straalkachel, die de wachtsman had ingeschakeld alvorens zich ter ruste te begeven. Aangezien de hut ge heel betimmerd was met laschbriseeringen, vond het vuur in het hout gemakkelijk voedsel. De „Port Courtis", die 8287 bruto register ton meet, is kort geleden uit Griek- sche handen overgegaan in handen van de Rethymnis Culukundis Ltd. te Londen en vaart sedert dien onder Engelsche vlag. Aan boord bevond zich dan ook een ge mengde bemanning van Grieken en Engel sehen. HET DOODELIJK ONGEVAL TE LENT. In verband met het doodelijk ongeval te Lent, gem. Eist, in den nacht van Zaterdag 21 op Zondag 22 Maart, waarbij een persoon werd gedood en één zwaar gewond, ver zoekt de burgemeester van Eist bekendma king van het volgende: De bestuurder der auto, waarmede de botsing plaats vond, liet zich met de pont van kwart over twaalf des nachts van Nij megen naar Lent overzetten. Op die pont was nog een andere auto, vermoedelijk Ford Luxe, gemerkt met de letter G aanwezig, die vrijwel tegelijk met de betrokken auto de pont verliet en kort vóór of na de betrok ken auto ver den Rijksweg naar Arnhem is weggereden. In verband met het belang van het onder zoek verzoekt de burgemeester den bestuur der van die tweede auto zich te vervoegen bjj de politie te Eist, tel. 203, of bij de politie zijner woonplaats. KIND VERDRONKEN. Te Alphen aan den Rijn. Toen gistermorgen de echtgenoote van den slager G. v. d. Pijl te Aarlanderveen (gem. Alphen aan den Rijn), na eenige klanten in den winkel te hebben bediend, in haar huiskamer terugkeerde, miste zij haar tweejarig zoontje. Het bleek, dat het knaapje in de achter de woning gelegen Wetering was geraakt. De moeder sprong onmiddellijk te water, waarna- beiden door omstanders op het droge werden gebracht. Hoewel door twee doctoren gedurende ge- ruimen tijd kunstmatige ademhaling werd toegepast, slaagde men er niet in de levens geesten bij het knaapje op te wekken. HET ACHTSTE LEIDERSKAMP VOOR NATUURSTUDIE. Natuurstudie, waarnemen van al wat ge schiedt in veld en bosch, in plas en heide is een van de prettigste taken voor iedereen, voor jong en oud; doch bij de jeugdleiding neemt de natuurstudie wel een bijzonder be langrijke plaats in. Daarom moet je leider zelf een geoefend waarnemer zijn en een groote dosis kennis en ervaring bezitten, kennis die steeds moet worden opgefrischt en ervaring die altijd weer aanvulling vergt. Dit opfrisschen en aanvullen nu kan niet beter plaats vinden dan in 't Leiderkamp voor Natuurstudie, waar jeugdleiders en on derwijskrachten samenkomen met natuur liefhebbers met 't doel; verrijking van de kennis der natuur door eigen waarneming onder deskundige leiding. Van 21 tot en met 28 Juli wordt het kamp gehouden, dit jaar te Kotten bij Winters wijk, dus in een streek vol ongerepte natuur, van een weligheid en rijkdom als op weinig plaatsen in Nederland. Zeven docenten, specialisten op verschil lend gebied, hebben hun medewerking reeds toegezegd; op deze lijst treffen wij de namen aan van prof. dr. J. Jeswiet, drs. F. Flor- schütz, dr. A. J. Pannekoek en Jan P. Stry- bos. Het kampgeld is laag gesteld, waarbij leiders en leidsters in jeugdvereenigingen nog een speciale reductie krijgen, zoodat te verwachten is dat de opgaande lijn die de deelname van jeugdleiders de laatste jaren vertoonde, ook dit jaar zal worden voort gezet. Inlichtingen, circulaires en aangifte formulieren zijn verkrijgbaar bij: dr. Joh. H. van Burkom, Adelheidstraat 227, den Haag en mevr. H. N. Ruinende Vos, Nic. Beetsstraat 1, Arnhem, spoed is gewenscht. daar een maximum aantal deelnemers is vastgesteld, dat gewoonlijk lang vóór de sluitingstijd van de inschrijving is bereikt! is verplaatat van Itaanningel naar Laat thans uw bedden en matrassen repareeren; des morgens gehaald, des avonds terug. Bij ons uw vceronbed 3-deelig ge maakt, is een uitkomst. Onder volle garantie, lel. 3-152. Dijkgraaf en Heemraden van Geefetmer-Ambacht, A. Schrooder, voorzitter. S. Schuitemaker, secretaris. Heiloo, 23-3-1936. Vriesia Waterverf, CAFE WINKELS FAILLIET VERKLAARD. De civiele kamer der Amsterdamsche rechtbank verklaarde gisteren in staat van faillissement de firma van Dieren en de Wit, exploitanten van café en restaurant Win kels, Kal verstraat 1113 te Amsterdam. Ook de individueele vennooten, de heeren van Dieren en de Wit, zijn in staat van faillis sement verklaard. Tot rechter-commissaris is benoemd dr. H. H. Boas, tot curator mr. Ph. S. Frenkel. KINDERSPEELPLAATS UITGEBRAND. Te Zandvoort. Gisteravond is brand uitgebroken in de bij bezoekers van Zandvoort zeer bekende kinderspeelplaats Bernadette, gelegen in de duinen achter den Zeeweg. Binnen enkele oogenblikken was er van het groote gebouw, dat uit hout was opgetrokken, niets meer te redden, daar de vlammen toen reeds me ters hoog uit het dak sloegen. De brand weer van Zandvoort moest zich dan ook be perken tot het nablusschen en het omtrek ken der verbrande resten. Voor het vuur, dat in grooten omtrek zichtbaar was, be stond veel belangstelling. De eigenaar, de heer J. Kemp te Zandvoort, was, naar men ons mededeelde, niet verzekerd. De oorzaak staat niet vast. Vermoedelijk !LrH tZ.aamheid in het sPeL Hct gebouw werd juist glster met het oog op het na- derende seizoen in orde gebracht. nederlandsciie iieide maat schappij. De heer Th. van Maanen tot direc teur benoemd. In de gister te Velp gehouden vergadering van commissarissen der Nederlandsche Hei de Maatschappij is aan ir. J. P. van Lonk huizen eervol ontslag verleend als directeur dezer maatschappij wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd. In zijn plaats is benoemd de heer Th. van Maanen, thans adjunct-directeur. Tot ad junct-directeuren werden benoemd de hee ren G. J. Born en J. Houtsagers, thans in specteurs. Na afloop der vergadering boden de com missarissen den heer van Lonkhuizen een afscheidsthee aan. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Gistermorgen omstreeks elf uur brak brand uit in de landbouwschuur van W. Linders aan de Kruislaan te Steenbergen (N.Br.) Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de schuur weldra geheel in lichter laaie stond. Het gebouw brandde totaal uit. Twee runderen, benevens een hoeveelheid hooi en stroo, eenige landbouwmachines en gereedschappen, verbrandden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. A.T.O.—VAN GEND LOOS- PERSONEEL. De Vakgroep A.T.O.van Gend Loos- personeel van den Central en Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel hield Zondag j.1. haar jaarlijksche landelijke*vergadering tï Utrecht, die zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer J. W. Beckers, herinnerde in zijn openingswoord aan de vele voor het personeel belangrijke gebeur tenissen van het afgelooonen jaar en sprak zijn voldoening uit over de groote toename van het ledental. Verslagen van secretaris en penningmees ter werd goedgekeurd en de aftredende be stuursleden herkozen. De bondsvoorzitter, de heer C. Cramer, hield vervolgens een luid toegejuichte rede, waarna een groot aantal voorstellen, be- oogende de rechtspositie van het personeel werden behandeld. KemiItviJn°nderKkuam daarbÜ tot uiting het gemis van een behoorlijke beroepsinstantie en vrij vervoer. Ook werden ufP over de standplaats-indeehng enZT tijden gevoerd. 8 en de werk" De Bondssecretaris, A. Ketelaar na een interessante uiteenzetting' over Jó pensioenregeling van het v. Gend LooS personeel, waarna met een opwekkend woord deze geanimeerde bijeenkomst werd gesloten. JOY RIDER ZWAAR GESTRAFT. Hij veroorzaakte ernstig ongeluk bij Heemstede. De Amsterdamsche kinderrechter mr. Knuttel heeft een 16-jarigen Amsterdam- schen jongen, die er met een gestolen auto op uit was gegaan en daarmee een ernstig ongeluk op den Heerenweg bij Heemstede kreeg, waarbij één der inzittenden werd gedood en vier anderen werden gewond, wegens diefstal veroordeeld tot een tucht- schoolstraf van zes maanden, waarvan vier voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. De kinderrechter gelastte voorts de on middellijke gevangenneming van den jongen; gedurende den proeftijd zal hij staan onder toezicht van een gezinsvoogd. Het vonnis is gewezen conform den eisch van den Officier van Justitie, mr. B. Kist. De veroordeelde was er met vrienden in den nacht van 14 op 15 December van het vorig jaar met een auto van doorgegaan, die zij in de hoofdstad onbeheerd hadden aangetroffen. Zij maakten een rit via Utrecht naar Den Haag en Leiden, waar na zij over Haarlem naar Amsterdam wil den terugkeeren. Toen Bennebroek was gepasseerd, kra men de joy-riders tot de onaangename ont dekking, dat er geen benzine meer in de tank was. Toen zij na het innemen van nieuwe brandstof weer weg wilden rijden, werden zy door een agent aangehouden, die om de vereischte papieren vroeg. De bestuurder van de auto gaf vol gas en reed met duizelingwekkende vaart weg in de richting Haarlem. Doch voor zij de Spaarnestad bereikt hadden, gebeurde er een vreeselijk ongeluk. Met een vaart van 100 K. M. vloog de wagen tegen een boom. De bestuurder had waarschijnlijk te veel aandacht besteed aan wat achter hem op den weg gebeurde, daar hij een achtervol ging vreesde. De naast den bestuurder zittende jongen, de 18-jarige G. L. werd op slag gedood, van de vier overige inzittende werden er twee zwaar en twee licht gewond. De be stuurder zelf liep een enkelfractuur op. De auto was geheel vernield. (Meerv. strafkamer.) Zitting van Dinsdag 24 Maart. Uitspraken. Petrus Adrianus en Joh. B.. kweekers te Hoogkarspel, telen van bloembollen (zon der vergunning van de Sierteeltcentra e hooge beroep vonnis kantonrechter Hoorn 10 met verbeurdverklaring van opbrengst der door de sierteeltcentrale g rooide bollen ter waarde van 855; eis bevestiging van dit vonnis; uitspraak co form. i Jac. en Joh. Sch en Corn. D. uit Wy a Zee en Duin, verzetpleging tegen jac ziener, eisch 6 mnd. gevangenisstraf, spraak elk 25 boete of 15 dagen. Krijn Corn. van D., kellner te Den Hel der, zedenmisdrijf; eisch 3 jaar gev. spraak conform. ..tai. Roelant Z„ Den Helder, rijwieldiefstal, eisch 10 mnd. gev. Uitspraak 6 mnd. g Joh. Z„ heling van rijwieldiefstal. Helder, eisch 8 mnd. gev. Uitspraak verduistering in dienstbetrekking. e mnd. gev.; uitspraak bij tusschenvonnis. derzoek hervat. ven Mare. M., Haarlem, gelegenheid 8 tot hazardspel; eisch 60 of 30 dag spraak 25 of 10 dagen. Jacob Zw„ Egmond aan Zee, stroop^ 2 maal, hooger beroep vonnis kante 2 x 25 of 2 x 15 dagen; eisch vonnis vestigd. Uitspraak conform. jn Dirk v. d. B., Wieringen, verduistering^ dienstbetrekking, gedetineerd, el"' jaar gevangenisstraf. Uitspraak conto

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8