PEPERMUNT Stad ett QttujefMUj. Q&uiteutatid ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 24 MAART 1936 Ds. J. Deetman f De oorlog in Oost-Afrika. Abessinische Fokker vernield. De overstroomingen in Amerika. De schade 507 millioen dollar. Ongeregeldheden te Krakau. De geneeskracht, de geur en de smaak van het edele natuur product. Verfijnd, versterkt door de moderne, wel doordachte fabricage. Alles tezamen TONNEMA C,E SNEEK Het Is nog maar 200 kort geleden Het was op 5 Maart j.1. dat wij een artikeltje gewijd hebben aan het 25-jarig ambtsjubi leum van ds. J. Deetman, hervormd predi kant te dezer stede. De zilveren jubilaris, die reeds' geruimen tijd aan een ernstige, hem sloopende ziek te leed, was op dien dag niet in staat per soonlijk te recipieeren. Zijn toestand was toen al van dien aard, dat een noodlottige afloop gevreesd moest worden. Desniettegen staande hebben velen op dien dag van de gelegenheid gebruik gemaakt hem door ge- lukwenschen, door telegrammen en bloem stukken te toonen hoezeer zij zijn persoon lijkheid en zyn werk in het belang van het vrijzinnig godsdienstig leven op prijs stel den. Die belangstelling en waardeering heb ben den zieke goed gedaan en hem bewe zen, dat zijn arbeid niet tevergeefs geweest is. Op dien dag is helaas het laatste zonne straaltje tot de ziekenkamer doorgedrongen. De ernstige ziekte, waaraan ds. Deetman lijdende was, heeft de mogelijkheid van her stel uitgesloten, de krachten van den zieke zijn sindsdien nog meer afgenomen en he den bereikte ons de treurige tijding, dat ds. Deetman in het Diaconessenhuis in Den Haag op 53-jarigen leeftijd overleden is. Het bericht van zijn dood zal ontroering wekken in de harten van zijn vele geestver wanten, die zoo gaarne naar zijn woord heb ben geluisterd en met zooveel instemming lazen wat zijn vaardige pen voor zijn vrij zinnige geloofsgenooten heeft geschreven, en zijn heengaan zal niet minder betreurd wor den door de predikanten, die in hem een vriendelijken, steeds behulpzamen en hoog- gewaardeerden collega hebben verloren. Ds. Deetman werd op 30 November 1882 in Delftshaven geboren, bezocht het gym nasium in Schiedam en studeerde te Leiden. Hij werd op 5 Maart 1911 orthodox predi kant te Hoogmade, ging over tot de vrijzin nige richting en stond als predikant vervol gens te Andijk, Oostwoud en Oudehoorn, waarna hij in 1924 het beroep naar Alkmaar heeft aangenomen. Hij was secretaris van de Prov. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, van het Comité voor openluchtsamenkomsten van vrijzin nig godsdienstigen in Noordholland, voorts secundus-lid van het classicaal bestuur van Alkmaar. Op velerlei wijze heeft hij in zijn goede jaren de vrijzinnige beginselen in woord en geschrift verdedigd. Hij was een gaarne ge ziene spreker op vele propaganda-bijeen- komsten en deed talrijke geschriften het licht zien, die een breede schare van in stemmende lezers hebben gevonden. Op zijn jubileumdag werd hem o.a. een bloemenhulde gebracht door den algeme nen kerkeraad der herv. gem., de predikan ten uit den Ring Alkmaar, de afd. van vrijz. hervormden „Evangelische Unie", het prov. bestuur van de Ver. van Vrijz.-hervormden en de kerkvoogdij der herv. gemeente en het comité voor openluchtsamenkomsten van Vrijz. Godsd. in Noordholland. Door een daartoe aangewezen commissie werd toen namens vele leden der herv. gemeen te een enveloppe met inhoud afgegeven, waarvan ds. Deetman het ingesloten bedrag naar verkiezing kon besteden. Uit al deze huldebetuigingen blükt wel hoezeer ds. Deetman in de kringen van vrij zinnig godsdienstigen om zijn groote gaven van hoofd en hart gewaardeerd werd. Op Zondag 8 Maart j.1. werd in de Groote hark alhier door ds. Baar naar aanleiding van het jubileum een gedachtenisrede ge- ouden, Ds. Baar betreurde het toen, dat ,Sl Reetman zelf niet in staat was een ge- achtenisrede uit te spreken omdat hij dan Sehiigd hebben van veel leed en teleur stellingen in „het wondere ambt", maar ook v?n heerlijke momenten en schoone erva- *®gen welke hij mocht ondervinden. Ds. eetman was een rechtschapen en eerlijk fan en bewees dit, toen hij na zijn overgang yan de orthodoxe naar de vrijzinnige rich- "hg dadelijk zijn kansel ter' beschikking stelde en uitzag naar een andere gemeente. H« schetste daarbij hoe ds. Deetman steeds °P de bres stond voor de vrijzinnige begin selen en daardoor een groot aandeel gehad heeft in de ontwikkeling der vrijzinnige ge dachte in Zuid- en Noordholland. Hij was een man, die groote collegialiteit kon betoo- "en en oprechte vriendschap kon schenken. Niemand had toen kunnen verwachten, dat de dood reeds zoo spoedig een einde aan dit zoo werkzame leven zou maken. De dood van ds. Deetman zal in breeden kring betreurd worden en geestverwanten en tegenstanders zullen hem gedenken als een man met een gevoelig hart, die voor de propaganda zijner beginselen zijn beste krachten heeft gegeven. De teraardebestelling zal Vrijdag a.s. te 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar plaats vinden. over-c De toestand aan de fronten. ^Van het Noordelijk front komt nog geen ,.™euws, dat een beeld vermag te geven jvan «te ontwikkeling van de gevechten, die Plaats vinden. De Abessini- h®>be'rftjhren, volgens welke de negus de ajianëh, bij Antalo zou hebben aange vallen, zijn nog door geen enkel feit be vestigd. Dit neemt overigens in het geheel q?e waarschijnlijkheid van gevechten bij r~k°„Amha Aladji niet weg. Als echter het xtegar van den negus bij deze gevechten be trokken was, dan zouden de bombarde menten in het dal van Kworam niet met zulk €$n hevigheid worden voortgezet. Bovendien^is het heel onwaarschijnlijk, dat ^cte^negus tgt een dergelijke desperate actie omdat zijn troepenreserves tt en hij dus het geheele Abes- voorzoover dart aanspraak ^«órnakén op den naam van, ip de waagschaal zou stellen, de gevechten, die op het' Noorden gestreden wor- --Tp 0<p"kunnen zijn, de groote slag, met het geregelde Abessinische leger zal het niejt zijn. Wat verder den aanval van Syoem en Kassa tusschen Makallé en Acjoewa in het dal van de Weri betreft, waarover vooral de Engelsche bladen met ophef berichten, groote kracht zullen ook deze aanvallen niet hebben. Zij dragen vermoedelijk het karakter van een guerilla-actie en zijn alleen van beteekenis als bewijs, dat Syoem en Kassa nog actief zijn op plaatsen, waar de Italianen hen allerminst gaarne zullen zien. In het Zuiden is Dzidzjiga twee achter-, eenvolgende dagen gebombardeerd met een hevigheid als tot dusverre in den oorlog nog niet vertoond. Zeventien vlieg tuigen, die niet minder dan 25 ton bom men hebben laten vallen, namen er aan deel. Naar het schijnt, heeft dit bombar dement zeer veel schade aangericht. Er moeten belangrijke Abessinische voorra den en depots vernietigd zijn. Te verwach ten is, dat nu Harrar een beürt zal krijgen. De Italianen hebben zich voor het bom bardeeren van deze stad reeds geëxcuseerd door er de vorige week troepen te ontdek ken, wat in tegenspraak was met de Abes sinische belofte om geen troepen in de stad te legeren en ook met de verklaring van een Engelsch dagbladcorrespondent, die verklaarde, dat alleen buiten Se stad troepen waren. Het bombardement van Dzjidzjiga. Naar van Abessinische zijde verluidt, zijn bij het bombardement van Dzjidzjiga gisteren geen slachtoffers gevallen, in tegenstelling met het bombardement van Zondag, toen in totaal 83 menschen werden gewond. Deze gewonden zijn allen vrou wen en kinderen, van wie gisteren vier aan de bekomen kwetsuren zijn overleden. Bij het bombardement van Zondag werd de operatietent van het Abessinische Roode Kruis opnieuw met machinegeweren be schoten. Italiaansche mededeelingen. Stefani meldt uit Makallé, dat de Itali aansche voorposten die de Takkaze zyn overgetrokken, oprukken zonder tegen stand te ontmoeten. Zij worden door de bevolking vriendelijk ontvangen. Uit Dzjibouti meldt Stefani, dat volgens geloofwaardige berichten groote Abessini sche troepen naar het oordelijk front gaan de zijn. De Negus zou aan het hoofd van een leger naar het Noorden oprukken. Djidjiga nagenoeg verwoest. Aanval op Harrar te verwachten. Zooals reeds in het kort gemeld, hebben Italiaansche vliegtuigen gister opnieuw gedurende tachtig minuten Djidjiga gebombardeerd. De stad kan thans practisch als ver woest worden beschouwd; de huizen der Europeanen en inboorlingen zijn verbrand en met den grond gelijk ge maakt: Het bombardement was zeer hevig en de slachtoffers zijn talrijk; (volgens een Reuter-bericht uit Djid jiga bedraagt hun aantal 14 personen) Het Egyptische en het Abessinische hospitaal zouden verwoest zijn. Harrar, dat geen 70 K.M. van Djidjiga verwijderd ligt, zal waarschijnlijk het doel van den eerstvolgenden luchtaanval zijn. De Ethiopische regeering heeft bij de buitenlandsche gezanten een protest inge diend tegen de toepassing door de Italianen van gasbommen. Zij herinnert aan de Haagsche conventie van 1907, welker arti kelen 23 en 25 overtreden worden en ver zoekt den mogendheden, die deze conven tie hebben onderteekend, maatregelen te nemen, die aan deze overtreding paal en perk zullen stellen. Berichten uit Rome bevestigen, dat het luchtbombardement op Djidjiga onder leiding van generaal Ranza. een verwoes tende uitwerking heeft gehad. Zwarte rookwolken bewezen, dat oliereservoirs in brand waren. Het eenige terrein, dat ge spaard werd is het bezit der katholieke missie. De vliegtuigen hebben meer dan twintig ton bommen op de stad doen neer komen. Stefani meldt uit Gorahai, dat het bom bardement van Djidjiga door 27 vliegtui gen is uitgevoerd. De Abessiniërs hadden hier belangrijke troepenafdeelingen ge concentreerd om den opmarsch der Italia nen te stuiten. Zij hadden de stad ver sterkt. Afweergeschut van licht kaliber opende onmiddellijk het vuur op de vliegtuigen, doch werd na eenige minuten door de bommen tot zwijgen gebracht. Nadat alle militaire opslagplaatsen en depots ver nield waren, keerden de vliegtuigen zon der ongelukken naar hun basis terug. Maarschalk Badoglio seint het 162ste legerbericht, dat als volgt luidt: „Op den 21 sten heeft een onzer vlieg tuigen een Abessinisch vliegtuig van het type Fokker ontdekt, aangevallen en ver nield. Zoo zijn in vier dagen vier toestellen van den vijand vernietigd. Op den 22sten hebben onze vliegtuigen te Dabat twee hangars, die als munitiedepots gebewfcri werden, gebombardeerd en verwoest. De organisatie van dgn etappedienst in) het bezette gebied wordt voortgezet tot de meest vooruitgeschoven linies. Men is ge reed gekomen met d^n bouw van een brug van 110 M. lengte over de Takazze. In ons kwaybter aan de overzijde van deze rivier hebben zich tot dusverre de stamhoofden en de geestelijkheid van 53 districten aan gemeld, om hun onderwerping aan te Bieden en hun wapenen in te leveren. Op het zuidelijk front heeft luchtmacht inmassa Djidjiga gebombardeerd. De in stallaties van den etappedienst, magazijnen en depots werden vernield"^ Nieuwe acties te verwachten. Volgens de offioieeSe opgave van het aantal slachtoffers bij het bombardement' van Jijiga zijn 15 personen gedood en 83 ge wond. Men vreest dat het intensieve bom bardement van Jijiga het voorspel van een nieuwe actie beteekent van generaal Gra- ziani aan het zuidelijk front en dat Harrar weldra het voorwerp zal worden van de aanvallender vijandelijke vliegtuigen. Uit een oogpunt van voorzorg is de bevolking van Harrar reeds uitgeweken. ITALIAANSCH LEGERBERICHT. Een vliegtuig verloren gegaan. Maarschalk Badoglio seint het 163ste legerbericht, dat als volgt luidt: Op het noordelijk en zuidelijk front is de situatie onveranderd. Een onzer vliegtuigen is tijdens een oef en vlucht defect geraakt en neergestort. Het toestel is vernield. De uit vier koppen bestaande bemanning is om het leven gekomen. Volgens de jongste berekening be draagt de door de overstroomingen in 13 staten aangerichte schade 507 mil lioen dollar. Zonder onderdak zijn 429.000 menschen. Het aantal dooden bedraagt 171. Ongeveer een half millioen arbeiders vinden werk bij het herstel der schade. De waterstand van de Ohio is nog steeds niet gedaald. Maandag zijn uitgestrekte deelen van Kentucky in de nabijheid van Louis- ville overstroomd. Het gevaar van ziekten. besmettelijke Teneinde te voorkomen dat er besmette lijke ziekte, die hier er. daar in de door de overstroomingen geteisterde gebieden reeds zijn uitgebroken, een grooten om vang aannemen, maken de autoriteiten zooveel mogelijk haast met de hulpactie. In Connecticut moesten 30.000 personen worden ingeënt. In andere streken zijn ge lijkluidende orders uitgevaardigd. Men gelooft, dat thans ook de Ohio haar hoogtepunt heeft bereikt, hoewel het water in de nabijheid van Cincinnatie nog is ge stegen. De laagliggende gebieden zijn daar overstroomd. Een noodtoestand bestaat nog in Maine, New Hampshire, Massachusetts en Connec ticut, waar de schade wordt geschat op 20 millioen dollar. Honderdvijftigduizend menschen zijn daar dakloos. En nu nog een cycloon. In het zuiden van Missouri zijn verschil lende plaatsen door een cycloon geteisterd. Talrijke huizen zijn ingestort. Twee per sonen werden gedood, zes zwaar gewond. De schade is buitengewoon groot. In midden-Oklahoma is ernstige schade aangericht door een zandstorm. Op ver schillende plaatsen moesten de scholen worden gesloten. Tal van dooden en gewonden. Naar aanleiding van de algemeene demonstratieve staking welke voor gis teren was afgekondigd door de vakver- eenigingen, hebben de stakers in een gesloten lokaal een meeting belegd, welke door de autoriteiten werd toege staan op voorwaarde, dat na afloop geen optocht zou worden gevormd. Na afloop van de meeting, toen deel nemers het lokaal verlieten, hebben op straat onverantwoordelijke elementen met steenen gegooid naar een groep agenten, op wie zij eveneens schoten. Verscheiden agen ten werden gewond, waarna de politie van de wapens gebruik maakte. De menigte werd verspreid, maar op aandringen van agitatoren verzamelden de betoogers zich opnieuw. Zij wierpen van eenige winkelmagazijnen de ruiten in en roofden in de etalages tentoongestelde voor werpen. Een groote groep betoogers verzamelde zich op den boulevard, waar zij met behulp van banken een barricade probeerden op te werpen. Toen de politie wilde ingrijpen, werd zij met steenen bekogeld, terwijl wederom op haar werd geschoten. Zij zag zich ook dit maal genoopt van de wapens gebruik te maken om de menigte te verspreiden. Meer dan 20 betoogers werden gewond, van wie zes intusschen zijn bezweken. Twaalf poli tiebeambten werden gewond. Eenige tien tallen personen zijn gearresteerd. De orde is geheel hersteld, VENIZELOS' LAATSTE REIS BEGONNEN. Het stoffelijk overschot wordt recht streeks naar Kreta overgebracht. Dfe voorzitter van den Griekschen minister raad deelt mede, dat het stoffelijk over schot van Venizelos op verzoek van de fa- ijjüie van den overledene rechtstreeks naar ieta zal worden overgebracht. De kist en zal via Brindisi het vaderland den. over leder» bereiken. Nicolle, mir_ van volksgezondheid, vertegenwoor- bjj het vertrek van den trein 'de, ^ÏJjeraeohe regeering. Twee compagnieën te .geard ,in groot tenue en een compagnie dar, JfHsjpublikeinsche garde bewezen den döodè ;<ST laatste eer op Franschen bodem. Vólgens het D. N. B. heeft de burgemees-) ter van Athene tengevolge van eenige on- rgename incidenten van gisteren, waar- anti-Venizelistische demonstranten pp 'zèer heftige wijze hun verzet te kennen ■hebben gegeven tegen het opbaren van Srat stoffelijk overschot van Venizelos in Athene, zich gericht tot Sofoelis, den leider <ter Venizelisten, en dezen den raad gegeven Jjé^stoffelijk overschot rechtstreeks naar Kreta over te brengen, aangezien anders ongeregeldheden verwacht zouden moeten worden. De torpedoboot gearriveerd. De Grieksche torpedojagers „Psara" en „Kondóeriotis", aan boord warvan zich delegaties van politieke partyen bevinden, zijn te Brindisi aangekomen om het stoffe lijk overschot van Venizelos naar Grieken land te brengen. De kist zal aan boord van de „Kondoerio- tis" worden gebracht. BLOEDIGE GEVECHTEN. Tusschen Mexicaansche dorpelingen. Tusschen de bewoners van de beide dor pen San Pedro Chapulco en Jawalpa is het wegens meeningsverschillen over land kwesties tot bloedige gevechten gekomen, waarbij niet minder dan 8 dooden en 30 gewonden vielen. Onder het luiden der kerklokken vielen de beide dorpsbenden op elkaar aan. De strijd werd eerst beëindigd, toen federale troepen ter plaatse arriveer den. De dorpen liggen bij Teguacan in Puebla. FAMILIEDRAMA. Zes dooden. In het dorpje Hecklingen bij Stassfurt in Duitschland heeft Hauer, de administrateur van de bezittingen van graaf Trotha, inden afgeloopen nacht zyn 38-jarige echtgenoote, daarna zijn 4 kinderen van 310 jaar en ten slotte zichzelf doodgeschoten. Hauer was een algemeen gezien man en een uit stekend bewindvoerder, maar in den oor log had hij een hoofdwonde opgeloopen die de laatste maanden in een zenuwziekte was ontaard. Waarschijnlijk heeft de man in een vlaag van waanzin gehandeld. VERTREK VAN DE „QUEEN MARY". Morgen groote belangstelling verwacht. Men verwacht, dat zich morgen een groo te menigte naar Clydebank zal begeven om de „Queen Mary" van de Cunard White Star uitgeleide te doen, wanneer deze de rivier zal afzakken naar zee om haar eer ste reis naar Southampton te maken. Tij dens het weekend hebben honderdduizen den de Clyde bezocht om het schip te be zichtigen. Acht sleepbooten zullen tot taak hebben het schip met den boeg naar zee te keeren en vier zullen haar op haar 14-mijls reis naar zee begeleiden. Aan boord van de „Queen Mary" wordt op het oogenblik met koortsachtige haast gewerkt door de talrijke arbeiders, die de laatste hand aan het schip leggen, opdat dit op tyd gereed zal zijn voor de moeilijke reis, die het morgen zal moeten maken. Het weer belooft morgen gunstig te zul len zyn. De operaties zullen onder leiding staan van kapitein Cameron, den chef der Clydeloodsen. Bij aankomst te Greenock zal het enor me schip voor anker gaan tot den volgen den morgen om dan de reis naar Sout hampton voort te zetten. Vele zaken zullen morgen te Glasgow gesloten zyn. BRAZILIË IN STAAT VAN OORLOG. De president der republiek Brazilië heeft een decreet geteekend, waarbij voor het ge heele land de staat van oorlog voor een tijdperk van 90 dagen wordt afgekondigd. Tot het decreet werd besloten in een gis termiddag gehouden conferentie van den president der republiek met den minister van oorlog en justitie en den chef der po litie. Het decreet is het gevolg van de ernstige revolutionnaire beweging, die zich in ver scheidene centra sinds November 1935 heeft voorgedaan, met het doel de politieke en so ciale instellingen des lands omver te wer pen. Het decfeet treedt terstond in werking. In een officieel communiqué zet de regee ring de beweegredenen uiteen voor het af kondigen van den staat van oorlog en zy verklaart gereed te zijn en te rekenen op den steun van alle nationale krachten, bur gerlijke zoowel als militaire. VOGELTREK EN SANCTIES. In Italië is de vogelbescherming buiten werking. Niemand zal hebben vermoed, dat de oor log tusschen Italië en Abessinië nog eens zou leiden tot een vermindering van den Europeeschen vogelstand. Zelfs uit den wereldoorlog is ons niet bekend geworden, dat de vogelbescherming er onder geleden heeft. Wat is het geval? Bij het in werking tre den der sancties tegen Italië heeft de Ita liaansche regeering alle beperkingen van de jacht en de vogelvangst opgeheven. Het is dus nu weer in Italië mogelijk alle vogel soorten in vrijwel onbeperkte mate te van gen. Het motief luidt, dat alles moet wor- 1 KING den gedaan om den bewoners van vleesch te voorzien. Niet alleen is zoo maatregel kortzichtig, omdat hij moet leiden tot een bedenkelij- ken achteruitgang van den wildstand en tot uitroeiing van voor den landbouw nut tige vogels, maar ook benadeelt Italië daar mede den vogelstand in andere landen. Duizenden trekvogels, die in Noord-Euro- peesche landen broeden, reizen door het schiereiland. Van Mussolini is het woord afkomstig: „Wie de dieren mishandelt is geen goede Italiaan. De eerbied voor het leven der dieren, is een van de voornaamste kenmer ken van een land". Toen hy Axel Munthe's roman „San Michele" had gelezen, werd 24 uur later de vogelvangst op Capri verboden. Thans echter is vrijwel de geheele wet geving buiten werking gesteld. (Hbld.) EEN STERVEND VOLK? De „Neue Zürcher Zeitung" bevat onder den titel „Een stervend volk?" een artikel van een medewerker in Duitschland. De verkiezingspropaganda In Duitschland wyst er met trotsch op hoe uit het „ster vend volk" van voor 1933 sinds dien een „groeiend volk" geboren is. Als bewijs daarvoor wordt de achteruitgang van het aantal levend geborenen van twee millioen in het jaar 1901 tot 975.000 in 1933 aange haald en wordt uitgerekend, dat tot het jaar 2050 Duitschlands bevolking van 65 mil- millioen in 1933 tot 25 millioen zou zijn verminderd, indien niet het nationaal-socia- lisme het aantal levend geborenen in 1935 niet weer had doen stijgen tot 1,25 millioen. Als voorbeeld wordt verder aangehaald, dat de stad Berlijn in 1932 een sterfteoverschot had van 12.208 en in 1935 een geboorteover schot van 5793. Bij nadere bestudeering der cijfers blijkt echter, dat Duitschland sindsdien weer een „stervend volk" is geworden om in de taal der nationaal-socialisten te spreken. In December 1935 is namelijk te Berlijn evenals in de andere groote steden het aantal geboorten met 4768 achtergebleven bij het cijfer van het vorige jaar van 5079, terwijl het aantal sterfgevallen met 5092 het aantal van het vorige jaar van 4744 overtreft. Dit beteekent, dat bij een geboor teoverschot van 335 in December 1934 voor het eerst weer een sterfteoverschot van 324 val te constateeren. Bovendien staat vast, dat de ontwikkeling in deze richting voort duurt en dat het hoogtepunt der geboorten reeds weer is overgeschreden. Het aantal huwelijken te Berlijn bedroeg in December 2663 hetgeen nog niet de helft is van het aantal in December 1934, toen de huwelijks- golf een hoogtepunt van 5832 bereikte. In het geheele rijk bedroeg in 1935 het aantal huwelijken nog slechts 650.000 tegen 731.431 in 1934. DE HAUPTMANN-AFFAIRE. In welingelichte kringen verluidt, dat gouverneur Hofmann den procureur-gene raal Wilenz een bespreking heeft voorge steld. Men schijnt een stap bij het Hof van Genade te willen doen om te bereiken, dat het doodvonnis van Hauptmann wordt ge wijzigd in levenslange gevangenisstraf. Het heet, dat Hauptmann over nieuwe in formaties over het bewijsmateriaal be schikt. ITALIAANSCHE TREIN ONTSPOORD. Drie dooden, 20 gewonden. In den afgeloopen nacht zyn eenige wa gons van den personentrein RomeFlo rence ontspoord. Drie personen, waaronder twee treinbeambten, zijn om het leven ge komen, tcrwyl 20 anderen lichte verwon dingen hebben opgeloopen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9