Dobbelmann lekker... man! Amstetdamsche H&eucs akkers Abdijsiroop ^fcheepsüjdmqen fuchtvaact Ongebonden Stukken Die GRIEP-aanval wordt gestuit.' ROOKT ISIS EN GÉÉN ANDERE SHAG VERSCH BROOD AAN HET ONTBIJT. Een enquête. Het comité van actie voor versch brood aan het ontbijt heeft tot alle organisaties van werkgevers en werknemers in het bak kersbedrijf het verzoek gericht een uitvoe rig en gedocumenteerd antwoord te geven op de volgende vraag: Waarom is het naar uwe meening wel of niet mogelijk de bepalingen inzake het af leveringsuur uit de bakkery-paragraaf der Arbeidswet te doen vervallen onder hand having van de huidige wettelijke voor schriften inzake het aanvangsuur van de werkzaamheden? TYPOGRAFENBOND AANVAARDT COLLECTIEF CONTRACT. Er volgt nog een referendum. Naar wij vernemen is in de gisteren te Utrecht gehouden vergadering van den Alg. Nederl. Typografenbond de nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst met ruim twee derde meerderheid aanvaard. Daarna werd na een zeer bewogen discus sie ook het boekbinderscontract aangeno men. Na deze beslissing wordt nog een referen dum onder de leden gehouden, waarvan de uitslag uiterlijk 31 Maart a.s. bekend kan zijn. DE FEESTVERGADERING TE ZOELEN. Het Volkslied voorschrift als aan kondiger van het sluitingsuur. Op vragen van het Tweede Kamerlid Faber (S.D.A.P.): 1. Is het juist, dat de burgemeester van Zoelen, toen hem toestemming werd ge vraagd voor een feest-vergadering van de afdeeling Zoelen der S.D.A.P., te houden op 15 Febr. j.1., waarbij het normale sluitings uur zou worden overschreden, aan het ver- leenen van toestemming de voorwaarden heeft verbonden: a. dat, als een spreker zou-optreden, deze vooraf met den burgemeester zou komen spreken over den inhoud zijner redevoering, dan wel deze redevoering vooraf schrifte lijk zou inzenden; b. dat de avond zou eindigen met het Wil helmus? 2. Indien deze voorwaarden inderdaad zijn gesteld, is de minister dan niet van oor deel, dat de burgemeester van een hem ge geven bevoegdheid een onjuist gebruik heeft gemaakt, aangezien geen redelijk ver band staat tusschen het sluitingsuur en den inhoud der te houden redevoering of het ten gehoore brengen van het Volkslied? 3. Zoo ja, is de minister bereid den boven bedoelden burgemeester van zijn inzicht blijk te geven en te bevorderen, dat het stellen van dergelijke voorwaarden voortaan achterwege blijft? heeft de minister van binnenlandsche zaken geantwoord: Vraag 1. Deze vraag wordt bevestigend beantwoord. Vraag 2. Tusschen het sluitingsuur en den inhoud der te houden redevoering bestaat geen verband. De voorwaarde van vooraf gaande kennisneming stelde de burge meester op grond van de hem op grond van de plaatselijke politieverordening met be trekking tot openbare vermakelijkheden toekomende bevoegdheid. Verband tusschen het sluitingsuur en het ten gehoore brengen van het Volkslied be staat uit hoofde van de in overeenstemming met het gemeentebestuur getroffen regeling aan alle in de gemeente bestaande gezel- ligheidsvereenigingen reeds in 1934 toen nog geen afdeeling der S.D.A.P. in Zoelen bestond, kenbaar gemaakt volgens welke bij verlenging van het sluitingsuur ten teeken, dat het feest ten einde is, de muziek het Volkslied ten gehoore brengt. De voorwaarden zijn dus uitvloeisel van algemeen te Zoelen bestaand gebruik en zijn niet in het bijzonder met betrekking tot de vergadering van de afdeeling der 's.ü. A.P. gesteld. Vraag 3. De ondergeteekende is niet van oordeel, dat de burgemeester de grens van zijn bevoegdheden heeft overschreden. Wel wil hjj hem er opmerkzaam op maken, dat het ten gehoore brengen van ons Volkslied ingevolge voorschrift, als middel om het sluitingsuur aan te kondigen, aan de waarde van en den eerbied voor dat lied afbreuk doet. ENGELSCHE LOF VOOR DR. COLIJN. Onze minister-president als een bekwaam man geschilderd. Reuter meldt uit Londen: De „Evening Standard" publiceert in zijn editie van gister een prijzend artikel over den Nederlandschen eersten minister, dr. Colijn, van de hand van Bruce Lockhart Het artikel bestaat twee kolommen en is verlucht met een portret van Colijn, onder teekend door Erna Plachte. De schrijver betoogt in dit artikel, dat het in de tegenwoordige roerige tijden een ge luk genoemd^mag worden voor Noord-West Europa, dat daar tenminste één land in vrede leeft en die waarschijnlijk zal blijven doen onder de krachtige leiding van zijn eersten minister, Jlij schrijft het voorname lijk op rekening van Colijn, dat Nederland (het eenige land ter wereld, waar er geen krotwoningen zijn) vrede en rust geniet. Colijn regeert met dezelfde methodes, waarmede iedere Engelsche staatsman zou kunnen regeeren, en gevoelt geen sym pathie voor het fascisme. Hij gelooft, dat Engeland en Nederland in het Oosten moe ten samenwerken en dat Nederland zijn eerlijke doel moet bijdragen tot die samen werking. De samenwerking met een zoo be kwaam eersten minister als Colijn is meer diplomatieke zorg waard dan zij tot nu toe nog heeft ontvangen. KORTING OP INDISCHE PENSIOENEN. Pensioenbond van Indische ambte naren begint proces tegen den staat. In het gebouw Excelsior in Den Haag is Zaterdag een zeer druk bezochte huishoude lijke vergadering gehouden van den pen sioenbond van Indische ambtenaren, waar in met overgroote meerderheid aan het be stuur werd opgedragen, de voorbereidende maatregelen te treffen tot het voeren van een proces inzake de korting op de toege kende Indische pensioenen. De bedoeling is, om tot in hoogste in stantie een rechtelijke beslissing uit te lok ken over de vraag, of de verplichtingen van den staat ten opzichte der gepensionneer- den beheerscht worden door de gelegen heidswetgeving, waarvan de kortingswetten van 1933 en 1935 voorbeelden zijn, of dat algemeene rechtsbeginselen, met name het beginsel van den goeden trouw bij het na komen van aangegane verplichtingen ook hier van toepassing moeten zijn. Staande de vergadering werd reeds voor een aanzienlijk bedrag ingeteekend, om het voeren van dit proces financieel voor den bond mogelijk te maken. De niet-aan- wezige leden zullen in de gelegenheid wor den gesteld, ook hun bijdrage te leveren. In verschillende centra van Indische ge- pensionneerden in Nederland zullen verga deringen worden uitgeschreven, om het protest tegen kortingen op toegekende pen sioenen zoo krachtig mogelijk te doen zijn. PENSIONNEERING SPOORWEG PERSONEEL. St. Raphaël verklaart zich voor vervroeging. Gisteren is te Utrecht een vergadering ge houden van den Bond van spoor- en tram wegpersoneel St. Raphaël ter bespreking van de bekende vervroegde pensionneering van het spoorwegpersoneel, waaromtrent tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en den personeelraad overeen stemming is verkregen. Het advies van het hoofdbestuur was deze punten in kwestie te aanvaarden. Na gedachtewisseling heeft de vergade ring zich hiermee vereenigd. IN KOKEND ZEEPWATER GEVALLEN. Gistermiddag is het vijfjarig zoontje den heer Jonkman te Olst in een kuip met ko kend zeepwater gevallen. In zorgwekken- den toestand is de kleine naar het zieken huis te Deventer vervoerd. MODESHOW FIRMA LAMPE. Op charmante wijze heeft de firma Lampe gistermiddag voor een zeer talrijke schare belangstellende dames haar voorjaarsmodel len in een geslaagde show gedemonstreerd. Een gezellig strijkje verhoogde de stem ming, die dra allergenoeglijkst werd toen de show geopend werd met een demonstratie van wat de moderne vrouw in de komende voorzomermaanden zal dragen. Gekleede mantels, veel blauwe complets, mantelpak ken en tailleurs wisselen af met aardige sportcostuums waarbij bleek dat dezen zomer bruin en blauw de hoofdtoon zullen voeren. Opvallend was 'n bruine mantel met vos om er eens erg chic uit te zien op mooie voorjaarsdagen, terwijl ook een groene mantel met zobelfez aller bewondering oogstte. De hoeden werden in veel verschei denheid gedragen en het viel op hoe mooi de hoofdtooi bij de gedragen japonnen en pakken paste, iets wat de moderne vrouw zeer graag ziet. Het bleek dat het plissé nog steeds de har ten blijft veroveren. Zoo zagen we een man telpak, een groen witte ruit, waarin een ge heel geplisseerde blouse gedragen werd. De rokken zijn korter dan verleden jaar, vooral bij de tailleurs en de mantelpakken. Onder de tailleurs was er een, zwart met witte revers en manchetten, van wit organdi, dat bij de dames zeer in den smaak viel en de mannequin, die het droeg, had menig compli mentje in ontvangst te nemen. Tijdens de pauze werden reiscostuums ge toond, gecompleteerd met koffers. Veel lange mantels van ruige stof, rok en blouse met wijden driekwart mantel, ziedaar in hoofd zaak de reisuitrusting voor dezen zomer. Om haar, die dezen zomer niet op reis gaan toch even iets van het buitenland te aten zien, bracht de firma Lampe een serie „vacantie-impressies" waar zeer veel werk rrdrrkt Was- Allerl'^e meiskespas- seerden de revue, gekleed in de drachten van veelbezochte streken, als daar ziin Tirn? Schotland, Spanje, en om ook Holland niet té vergeten: Hmdebopen en Scheventagem Miss Schéveningue droeg een schattig strandpak: shorts met cape. Deze alleraar digste opzet slaagde volkomen en verwierf een verdiend applaus. Vooral de Schotsche Hooglandster was de favorite van de ver zamelde dames. Na deze pauze kwamen de meer gekleede complets. Opvallend was het aantal ge bruikte Japansche motieven met Japansche hoeden. Een zwart zijden complet werd ge toond, een ruim jasje, waarvan de randen, manchetten en boord met kleine kraaltjes beborduurd waren met Japansche huisjes, vogels en letterteekens. Modeshows in 't algemeen wekken gedach ten aan exclusieve modellen voor nog exclu sievere prijzen. De firma Lampe bewijst met haar show het tegendeel. Goed en modieus gekleed gaan behoeft nog niet altijd duur te beteekenen. Met de show gaf men 'n indruk der nieuwe mode lijn, kleur, model enz. Het seizoen neemt een aanvanö en als laatste nummer van dezen geslaagden middag werd een finale gegeven: een groet der lente. Zes Mannequins met rose avondjaponnen van fluweelen bloemen gemaakt, met echte levende lentesymbolen, snoezige lammetjes in den arm, wandelden voor het laatst langs een opgetogen damesschare. DE RUYTER-MEDAILLE UITGEREIKT. Korte plechtigheid in residentie. In de kamer van den chef van den ma rinestaf, vice-admiraal J. de Graaff te Den Haag, heeft gisteren een korte plechtigheid plaats gehad. Inl tegenwoordigheid van de officieren bij de afdeeling marinestaf werkzaam en van den chef van de afdeeling personeel van het Departement van Defensie, den ad ministrateur D. J. Sonne, heeft admiraal De Graaff de gouden de Ruyter-medaille uitgereikt aan den souschef van den mari nestaf kapitein-luit. ter zee L. G. L. van der Kun. Admiraal De Graaff hield hierbij een toespraak, waarin hij er op wees, dat het heden de geboortedag is van den grootsten aller Nederlandsche vlootvoogden Michel Adriaanszoon de Ruyter. Na afloop van den geslaagden tocht van H. M.'s „K 18" was de minister van defen sie van oordeel, dat de commandant even als de toenmalige commandant van de „K 18" zich door verdienstelijke daden hebben onderscheiden, ook op het gebied van de Nederlandsche scheepvaart. De minister van Waterstaat was van een zelfde meening en op voordracht van dien bewindsman is dan ook het eereteeken in goud door H. M. de Koningin toegekend aan den kapt.-luit. ter zee L. G. L. van der Kun en den luit. ter zee le klasse D. C. M. Het- terschey. Nadat ververschingen waren rondgediend heeft overste Van der Kun den admiraal dank gebracht voor zijn hartelijke woor den en de aanwezigen voor hun gelukwen- schen. Waar admiraal De Graaff in zijn toespraak had gewaagd van het succes van den tocht van de „K 18", merkte hij op, dat dit succes in de eerste plaats te danken was aan den goeden geest van samenwer king onder de opvarenden. Mij. Nederland. Marnix van St. Aldegonde thuisreis 24 Maart te Genua. Kon. Holl. Lloyd. Eemland 21 Maart v. Buenos Aires naar Amsterdam. Salland 23 Maart v. A'dam te Buenos Aires. Kon. Ned. Stoomboot My. Amazone 20 Maart v. N. York naar Port au Prince. Aurora 23 Maart v. Danzig n. Kopenhagen. Boskoop 22 Maart v. Curacao naar Cris- tobal. Clio pas. 23 Maart n.m. 8 uur Lydd. Colombia thuisreis pass. 23 Maart n.m. 7 uur de Azoren. Costa Rica 23 Maart v. Curacao naar Santa Marta. Fauna 21 Maart v. Puerto Barrios n. A'dam Orion 24 Maart v. Middl. Zee laatst Rotter dam te Amsterdam. Theseus 24 Maart v. Stettin te A'dam. Stella 23 Maart v. A'dam te Barcelona. Trajanus pass. 23 Maart n.m. 8 uur Fini- sterre. Venezuela 23 Maart v. Curacao naar Carta- gena. Venus pass. 23 Maart Gibraltar. Bodegraven thuisreis 23 Maart 11 uur n.m. 350 mijlen N. van Flores. Oberon 24 Maart v. Triëst te Fiume. Mars pass. 24 Maart 10 uur 15 v.m. Lydd. HollandWest-Afrika Lijn. Aludra 23 Maart v. Havre n. A'dam. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HollandAfrika Lijn. Nijkerk vertrekt 24 Maart n.m. 8 uur van Antwerpen naar Rotterdam. Springfontein 24 Maart v. Antwerpen via Liefkenshoek naar Marseille. Bloemfontein 24 Maart v. Amsterdam via Rotterdam naar Zuid-Afrika. HollandOost-Azië Lijn. Zuiderkerk thuisr. 22 Maart te Penang. Meerkerk pass. 24 Maart Vlissingen. Halcyon Lijn. Stad Zwolle 23 Maart uit den Nieuwen Waterweg. Stad Amsterdam 24 Maart v. Melila Vlaardingen. Stad Dordrecht pass. 23 Maart Gibraltar Stad Zaltbommel was 23 Maart 10 u. 50 v.m. 70 mijlen W. van Niton. HollandAmerika Lijn. Leerdam was 23 Maart n.m. 318 mijlen W. van Scilly. Dinteldijk 23 Maart v. R'dam te Vancouver, Maasdam uitr. 24 Mrt. v. Antwerpen. Spaarndam pass. 23 Mrt. Cape Race. Damsterdijk 23 Maart te Newport. Mij. Oceaan. Peisander Java n. A'dam 24 Maart v. Singa pore. Melampus Java n. A'dam 22 Mrt. v. Marseille. Benvorlich Japan n. R'dam 23 Maart v. Port Said. Kon. Paketvaart Mij. Nieuw Zeeland 23 Maart v. Sydney naar Singapore. ma°rt v. Durban n. Sabang. Penang.3' JaVa n' New Yorok 23 Maart Palembang 24 Maart y.m. 7 uur te Belawan tut Silver—Java—Pacific Lijn. Mapia 22 Maart v. Pac. Kust te Lorenzo Marqués. Tosari 21 Maart v. Penang n. Singapore. te te New te JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 22 Maart v. Bat. te Sjanghai. Ned.-Ind. Tankstoomboot Mij. Megara, n. Fayal v.o., was 23 Maart 2 u. 5 n.m. 270 mijlen Z-W. van Lands End. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, thuisr., pass. 23 Maart n.m. 1 uur Perim. Kota Nopan, thuisr., pass. 23 Maart v.m. 7 u. Perim. Kota Pinang, thuisr., pass. 23 Maart n.m. 7 uur Gibraltar. Sitoebondo, thuisr., 24 Maart v.m. 5 uur te Suez. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alwaki. thuisr., 23 Maart v. Rio Janeiro. ONZE POSTVLUCHTEN. De Oeverzwaluw (thuisreis) arriveerde gisteren in Bagdad. De Kievit (uitreis) vloog gisteren van Bagdad naar Jodhpur. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. HET BROKKENHUIS. Geachte redactie, Ik zou U nog eenmaal willen verzoeken mij eenige plaatsruimte beschikbaar te stellen. Als antwoord op het door Alkmaars kleeding- en dekkingcomité ingezonden schrijven, zou ik het volgende willen ant woorden: Genoemd comité vermoed dat ik, (ook ik ben werkloos) althans nog niet in de gele genheid gesteld werd inkoopen te doen in het Brokkenhuis. Nu kan ik door het in gezonden schrijven opmaken dat men meent, dat ik door teleurstelling, dat werk wil afbreken. Dit is een misverstand. Want ik heb op myn aanvraag nog geen antwoord ont vangen, dus uit teleurstelling heb ik mijn schrijven niet geplaatst. Dan lees ik ver der, „en wie komt er zoomaar met 3 op zak?" Geacht comité, de man had van zich zelf geen 3, doch is in de gelegenheid gesteld dit bedrag te leenen, hetwelk hem weke lijks met een bedragje wordt afgehouden. U wilt mij toch wel toegeven, dat dit toch bezwaarlijk is. Allicht heeft men mij ver keerd begrepen. Ik heb alle waardeering voor dit werk, doch als ook ik in de gele genheid gesteld wordt om eenige inkoopen te doen aan het Brokkenhuis ben ik niet bij machte een hoog bedrag te betalen. Duizenden hebben reeds vroeger de ratsende werking van Akkers Abdiisi™ bij griep-aanvallen ondervonden Door L p hoes!-.lillende werking, haar liektekfr doodende eigenschappen, haar ounr.' in.io.d ww^saassr organen is de bekende, vanouds gapraiw Het beproefde hoest-geneesmiddel l Verhóógd* werking, door eenige nieuwe '- VerlAógde pri|i.n, t 0.75. 1.25. 7 2.® Wat betreft de aanmerking op de radio" distributie, die uitdrukking is gebezigd Ik veronderstel, dat de door mij bedoelde da me niet heeft begrepen, dat een dergelijk,j opmerking, voor dien werklooze pijnlijk was. Mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. j j^r (Wij gelooven dat de kwestie nu vol doende bekeken is. Red. Alkm. Crt.) AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris Pinxter te Schoorldam had Dinsdag de verkoopin* plaats van het huis, erf en land in eigendom van den heer Jn. Bommer te Warmenhui- zen. Perceel 1. Huis en erf hoogste bod H Dapper, Schoorl 1060. Perceel 2. Bouwland 18 snees hoogste bod J. v. d. Berg, Amsterdam 50 per sneas. Niet gemijnd. Perceel 3. Bouwland 17 snees. Hoogste bod J. v. d. Berg, Amsterdam, 50 per snees. Niet gemijnd. Perceelen 2 en 3 in combinatie 1775) niet gemijnd. Perceelen 1, 2 en 3 in combinatie (ƒ2835) gemynd door Nat. Hyp. Bank op 40. Perceel 4. Bouwland 32 snees. Hoogste bod P. Mosch Dz., Warmenhuizen 43 per snees. Op 2 gemijnd door P. Mosch Dz. Notaris de Lange te Alkmaar veilde gis termiddag te Egmondbinnen: Bloembollenkw.woning inclusief erf en bloembollengrond gelegen aan den Lim- merweg te Egmond-Binnen, ter grootte van 1.83.55 H.A. Kooper voor 4625 J. v. Duyn te Santpoort. Daarna huismanswoning met erf en bloembollengrond aan den Hoogenweg te Bakkum ter groote van 2.61.10 H.A., eige naar A. v. Duin. Kooper voor 5400 C. v. Duin te Egmond-Binnen. In massa staande op 10.025 niet ge mijnd. van Woensdag 25 Maart 1936. OPGAVE VAN NOORDHÜLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1931 1934 1934 193^ A 1930 ngverklaring. STAATSLEENINGEN, 4 NederL 4 4 Ned.-Indië 4 SU Duitschland Idem met kettin BANK-INSTELLING! Amsterd Back Handel Mpij Cert. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert NederL Ford es. 40 afst. Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting t t Anaconda Betbleh. Steel Cities Service 1 Steel comm. U. S. Leather a CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak t t Phillips Oil a Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Heesa Rul ber Oostkust Serbadiadi Intern Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoombort Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. CerL Union Pacific pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 98% 96% 96»/, 22% 22% 24% 2>% 112 126 126 51% 503/, 114 113% 104 24% 24 40 58% 226% 226 183% 183-4 106%» 105% 51%» 5C% §21»'» 20»/i» 333/, 33 3%b 3%« 381%, 38 5% 2333/, 234 130 139 111 111 24% lö.bO 162% 162 224% 223 225V, 240% 240-'/ 93 93 277, 27% 10% 10%. 11 163/, 125% 75% 75 106 106 42% 43 68% 2'Vi» 2% 5%» 5% 46% 46% 192% 192 202 z03 200 195 183% 105% 202-% 33 38%»-k 233% 183$-4* 1832 20% 3J 3% Vu 20%-% •3-y, 3»/i» 111 10% 225 101%» 10% I 1241/, 1243/, 2»/i» 194 198 101%» 124% 74 2%« 193 439/16 10% 80% 433/, 1 b% 79% §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim PROLONGATIE Vu ige koer» 1% pCt Heden 1% pCt •Exdividend. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parii» Brussel (Belgaj K***' k nopenhagen Stockholm Oslo Madid Vorige koers 1.46i%# 7.273/, 59.18% 9.701/, 24.34 48.01 32.45 37 47% 36 47% 20.12% Koers op heden 2 uur 1.46% 7 2/% 59.17% 9.71% 24 86 48 00 3Z.45 37 50 36 50 20.12%

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10