De Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. PURMEREND Huisvrouw mag geen margarine maken. Agenda g tot en Ut S t e d e 1 ij k Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot met Woensdag, hoofdnummer Carlo Cavelli de hoogeschoolrijde.- (rom.); hoofdrollen Ru- dolf Forstner, Angela Salloker en Hans Mo ser. Toegang boven 14 iaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer de catacomben van Parijs (detective-film) hoofdrollen Warner Oland, Mary Brian, Thomas Beek, Erik Rhodes. Extra nummer De grensroovers (sens.); hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het complot der 39 stappen (sens.); hoofdrollen Madeleine Carroll en Robert Donat. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Anna Karenina (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Fredric March. Toegang 18 jaar. Woensdag 25 Maart. 5 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond Selskip Friso. 8. uur, De Unie, alg. verg. Vereen, voor Gezinsverpleging. 8 uur, De Unie, lezing „Waarom Montes- sori-onderwijs?" Donderdag 26 Maart. 8 uur, t Gulden Vlies, lezing met licht beelden voor de N. R. V. 8 uur, Harmonie, opvoering operette Ko ning Midas door Jonkeris koorklassen. Vrijdag 27 Maart 8 uur, café van Gemeren te Heiloo, verga dering Witte Kruis. DE DOOD VAN VENIZELOS. De laatste reis. Het stoffelijk overschot van Venizelos is hedenmorgen van Parijs te Brindisi aange komen, tezamen met de wedeuwe en de zoons van den overleden staatsman. Delegaties van de Grieksche en liberale en republikeinsche partijen, alsmede ver schillende Venizelistische persoonlijkheden brachten condoleance-bezoeken aan de weduwe Venizelos. Voordat het stoffelijk overschot aan boord van de „Kondoeriotis" werd gebracht, werd redevoeringen gehouden door den vroegeren voorzitter van den senaat Goanas en oud-minister Conoedonsos, die hulde brachten aan de nagedachtenis van den over ledene. Toen de kist, die met de Grieksche vlag was bedekt, aan boord werd gebracht, brachten de bemanningen der oorlogssche pen de eerbewijzen. Om half elf vertrokken de beide torpedojagers met de vlag half stok naar Kreta. DE OHIO ZAKT NOG NIET. Ook overstroomingen langs de MississippL Door het water van de Ohio zijn weer groote oppervlakten land overstroomd. Tien tallen plaatsen in het zuidwesten van Ohio, in Kentucky en Indiana staan blank. Door de nieuwe overstroomingen zijn 20.000 per sonen dakloos geworden, terwijl tien men- schen om het leven zijn gekomen. Men vreest, dat de rivier opnieuw zal stijgen door den toevloed van water uit de Mahoning en de Tuscarawas, die door zwa- ren regenval gezwollen zijn. Volgens weer kundigen is het gevaar voor nieuwen was echter niet groot. Ook de Mississippi stijgt snel en zonder onderbreking. Doordat verschillende zij rivieren buiten haar oevers zijn getreden, zijn groote gebieden in Wisconsin over stroomd. In de omgeving van Tyler in Texas en in het noordelijk stroomgebied van de Mississippi hebben cyclonen groote schade aangericht. De afgevaardigden van vijftien door de overstroomingen geteisterde staten hebben in het Huis een motie ingediend, waarin wordt aangedrongen op de instelling van een gemengde congrescommissie voor de uitwerking van een omvattend plan tot steun verleening en tot permanente bestrij ding van het overstroomingsgevaar. DE JAPANSCHE BUITENLANDSCHE POLITIEK. Minister-president Hirota heeft heden middag om 4 uur voor het eerst sedert hij het premierschap bekleedt, de buitenland- sche journalisten ontvangen en daarbij o.a. het volgende verklaard: Onze buitenlandsche politiek is geheel ge baseerd op het keizerlijk besluit van 27 Maart 1933, gepubliceerd ter gelegenheid van het uittreden van Japan uit den Volken bond. In de eerste plaats willen wij de sta biliteit der Oost-Aziatische landen verzeke ren en tegelijkertijd hartelijke betrekkin gen onderhouden met alle andere landen, teneinde bij te dragen tot de waarborging van den algemeenen vrede en het welzijn der menschheid. Wij zullen blijven streven naar de tot standkoming van normale betrekkingen tus sehen Japan, Mandsjoekwo en China en trachten tussehen deze landen een atmosfeer van hartelijke samenwerking tot stand te brengen. Wij zijn tevens voornemens met Enge land, de Ver. Staten en de Sovjet-Unie en de andere landen ter wereld de traditio- neele vriendschappelijke betrekkingen te onderhouden, die ons aan deze landen bin den. Wij zullen trachten aan de economische behoeften van ons rijk te voldoen en in het bijzonder onzen buitenlandschen handel te bevrijden van alle belemmeringen door het wegnemen of verhinderen van alle hinder palen, die het internationale handelsverkeer verlammen. Voorts zeide de premier: „Toen ik minis ter van buitenlandsche zaken was, heb ik beloofd dat er geen oorlog zou uitbreken, zoolang ik die functie bekleedde. Deze be lofte blijft van kracht, nu ik minister-pre sident ben geworden. Er zal geen wijziging komen in onze buitenlandsche politiek, maar wij zullen de regeling van alle binnen- en buitenlandsche vraagstukken bespoedigen, daar het mij voorkomt, dat de bestaande crisis het gevolg is van het versnelde tem po des levens". £and* en Jnin&oiM BROEK OP LANGENDIJK Bloembollencultuur afd. Langendijk en omstreken. De jaarvergadering werd Dinsdag ge houden in het lokaal van den heer C. Vij zelaar onder leiding van den heer K. Wa genaar uit Heerhugowaard. Uit het jaarverslag bleek, dat twee ge wone en twee buitengewone leden-verga deringen zijn gehouden. Het ledental be draagt 94. Aan het slot werd de wensch uit gesproken dat een beter toestand moge ont staan voor het vak en een ieder in staat ge steld worde zijn brood te verdienen, bene vens meerderé vrijheid. Het financieel verslag gaf een ontvangt aan van 139.01, uitgaven 102.03, saldo 36.98. In verband met het aftreden van den heer Vlug als bestuurslid, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd deze dank gebracht voor zijn groote verdiensten bewezen aan afdeeling en vak. Gekozen werd in diens plaats de heer A. Kout te Zuidscharwoude. Bij de behandeling van den beschrijvings brief werd de post onvoorziene uitgaven te hoog gevonden. Opgemerkt werd, dat getracht zal worden in de toekomst verandering te brengen in de onkosten-rekening. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het hoofdbestuur, dat stem men bij volmacht aanleiding kan geven tot ongewenschte toestanden, werd goedgevon den zich bij deze meening aan te sluiten. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren C. Timmerman en P. Timmerman Onder applaus werd de heer E. Vlug be noemd tot eerelid der vereeniging, die dank bracht voor deze onderscheiding. Gevraagd werd of er ook nog een moge lijkheid bestaat dat de uitbetaling der vo rige surplus-bollen verhoogd zal worden. Geantwoord werd, dat dit groote moeilijk heden zou opleveren; gewenscht is echter dat in de toekomst het vak daarmede belast worde om te komen tot de uitbetaling van 85 pCt. Na eenige besprekingen van huishoude- lijken aard, volgde sluiting. DE LANGENDUKER GROENTEN- VEILINGEN. Aan de veilingen ging het in de afge- loopen week niet slecht. Aanvankelijk was het weer voor onze winterproducten heel goed, doch later veranderde dit, doordien het te warm werd. Er bleef echter goede vraag voor de stapelproducten, zoowel voor het binnenland als voor export. Dat er zoo'n goede vraag was, vond zijn oorzaak in de omstandigheid, dat er nog maar weinig jon ge groenten op de markten wordt aange boden. Daarvan profiteeren onze bezitters van win.erkool. Met den aanvoer van aardappels loopt het blijkbaar naar het einde. Groote voorraden zijn er wel niet meer, ofschoon verschillen de bouwers toch nog wel wat zullen hebben overgehouden, daar de gemaakte prijzen het geheele seizoen niet uitlokten om alles te verkoopen. Ook nu waren de prijzen aan den lagen kant: voor Bevelanders werd f 11,90 betaald, voor blauwe aardappe len 2,80. Aanvankelijk werd nog roode kool ver kocht tot boven de 11. Dit was voor eerste kwaliteit van. de sorteering 2 tot 4 pond. De zwaardere bracht 7,509 op. Onder den invloed van het mooie voorjaarsweer kwam daarin een eenigszins ongunstige wending, zoódat de prijzen iets achteruitlie pen. De hoogte noteering liep toen tot 10.20 Het mooiste doorschot bracht aan vankelijk nog tot 10 op, later was 9 de hoogste markt. De meeste roode kool wordt nog aan de veiling van den Noordermarkt- bond aangevoerd. Aan de Broeker veiling begint het al aardig te verminderen. Geringer was ook nu weer de aanvoer van gele kool. De voorraden van deze kool soort zijn maar heel klein meer. Dit is de voornaamste oorzaak, dat deze week zelfs heel hooge prijzen werden besteed. Werd aanvankelijk voor eerste kwaliteit van de sorteering van 2 tot 4 pond 10,70 tot ruim 13 besteed, later kwam daar nog 2—3 bij. De hoogste pfijs, welke deze week be taald werd, was 16,20. Voor iets zwaar dere kool, alzoo met een gewicht van 2 kilo en hooger, werd aanvankelijk voor 10 11.40 verkocht. De prijs hiervan steeg ook met 1,502,50. Voor tweede soort werd van 6,8012 besteed, al naar gelang van gewicht en aard van de afwijking. De aanvoer van veldgele had maar weinig meer te beteekenen. Er werd 2,102,90 voor betaald. Aan de veiling van den Noordermarkt- bond werd voor de mooiste Deensche witte kool tot 8,30 betaald. Dit was echter uit zondering. Eerste kwaliteit van 3 tot 4 pond werd voor 6,507,50 verkocht, de zwaar dere voor 6,807,80. Tweede kwaliteit werd betaald met 5 tot ruim 7, in over eenstemming met kwaliteit. Van deze kool soort werd nog het meest verhandeld. Met de uien liep het aanvankelijk naar wensch. Voor grove werd van 3,30—f 4,30 betaald, terwijl middelgroote f 2,60 tot ruim werd besteed. Drielingen werden toen V00r/ 2-10- Al spoedig vnnr L pe1 u prijzcn achteruit, zoodat In de^Td.tf f f 2,9°~f 3'40 ^brachten en de middelgroote weer tot de oude nriizen van 1,90 2,80 terugliepen. Drie,ingen werden verkocht voor i,2o_f 1tovSS nep werd 3,40_, 3,X Af, was aanvankelijk groot, doch liep spoedig terug. Vooral aan de veiling van den Noor- dermarktbond werden nog heel wat losse wortelen aangevoerd. Daarvoor werden beste prijzen betaald. Verschillende van de mooiste partijen groote peen brachten tot 4 en hooger op. Mindere kwaliteit werd voor 33,80 verkocht. Zelfs voor kleine peen werd 1f 2 betaald. Ook met de bie ten liep het naar wensch. Grove golden van 1,301,60, middelmaat van 2,50 tot ruim 3. Mooie, kleine bieten deden f 4,80 5, soms 5,70—5,90. Rechtszaken Zitting van Dinsdag 24 Maart. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Onervaren rijder. Hierna stond terecht de jeugdige Abr. B., uit Noordscharwoude, die op den avond van 19 Dec. j.1. bij het Witte Kerkje te St. Pancras met 50 K. M. een bocht nam, ten gevolge hij met twee boomen in aanraking kwam en zyn medepassagier J. de Vet een hersenschudding bekwam. Wegens toe brengen van zwaar lichamelijk letsel stond hij terecht. De Officier eischte tegen den onvoorzichtigen en roekeloozen rijder 100 of 50 dagen en 1 jaar ontzegging van rij bevoegdheid. Mr. Eecen concludeerde tot vrijspraak. 'n Ontaarde moeder. De bejaarde wed. K. H. uit Koedijk stond met gesloten deuren terecht wegens het ge legenheid geven tot ontucht, waarbij haar dochter was betrokken. Tegen haar werd 6 maanden gev. geëischt. Brandstichting en meineed. Heden stond terecht de 43-jarige arbei der Gerrit B. gedetineerd, afkomstig uit Schagen, wegens brandstichting in zijn wo ning op 25 September 1934 te Schagerbrug, zulks met de bedoeling de verzekerings premie van de N. H. Brandverzekering te Oudkarspel machtig te worden. Hij was voor 350 verzekerd, doch nam genoegen met 175, hetgeen argwaan wekte. De agent v. d. Plas uit Callantsoog ver klaarde, dat verd. het verminderde bedrag, had ontvangen. De heer Wiggers oordeelde den man verminderd toerekeningsvatbaar en achtte reclasseeringskansen aanwezig; de man had leiding noodig. De Officier wilde onder geen voorwaar de een voorw. straf vragen. Deze man oordeelde hij een gevaar voor de maatschappij; hij had zijn boeltje in brand gestoken, zonder zich te bekomme ren om het gezin, dat onder hetzelfde dak in een andere woning verbleef en vermoe delijk reeds op bed lag, toen hij brand stichte. De Officier eischte 2 jaar gevange nisstraf. Hierna stond terecht Nlcolaas W. uit Hoorn, wien primair ten laste was gelegd Weec&ecixht te te naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 25 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,3 m.M. Helsingfors. Laagste barometerstand 747,3 m.M. La Coruna. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 26 Maart: Zwakke tot matige, oostelijke tot zuid oostelijke wind; half tot zwaar bewolkt weinig of geen regen: mogelijk iets zachter Weeroverzicht. Betrokken weer, met kans op hoogere temperatuur. Er is sinds gisteren bijna geen verandering in de drukverdeeling gekomen. De depressie over de Britsche eilanden blijft stationnair, waardoor daar het zwaar bewolkte vrij zachte weer blijft aanhouden. Ook over Frankrijk blijft het weer onder invloed van de depressie nog somber. Over Scandinavië houdt de hooge druk stand. De temperatuur blijft nog beneden normaal. In Lapland komt nog strenge vorst voor; in midden Zweden is de vorst matig, terwijl het daar sneeuwt. Over Duitschland brengt de giste ren ook genoemde secundaire nog somber weer met in het midden regen. De tempera turen zyn daar sinds gisteren gedaald, even' als over Zwitserland. Behoudens een kleine tempera tuurssty ging is er nog niet veel ver andering in he\ karakter van het weer te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 18.48 uur licht op. opzettelijke brandstichting, en secundair het veroorzaken van brand door onoplet tendheid, waardoor een orgel, toebehooren- de aan W. Koster te Wognum, in brand was geraakt. Uit de verklaringen van enkele getuigen bleek, dat deze Koster er zich over zou hebben uitgelaten, dat het hem niet on aangenaam was als het orgel verbrandde, want het was verzekerd. Get. Koster ont kende dit gezegd te hebben en bleef on danks herhaalde aanmaning van den pre sident de waarheid te zeggen bij deze ver klaring, zoodat de Officier verzocht pro cesverbaal van zyn verklaringen op te maken, waarop de zaak wegens brand stichting tegen Nic. W. werd geschorst tot na de behandeling van deze meineedzaak. (Wordt vervolgd). Qemeentexaden Gemeenteraad. In de Maandag gehouden gemeenteraads vergadering werd de gemeentebegrooting aangenomen, met de stem van den heer Kovy (a.r.) tegen. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over de lichtbedrijven. Mevr. Steert (v.d.) drong er op aan om, nu het gasbedrijf in een desolaten toestand verkeert, een onderzoek in te stellen om het het gas van de hoogovens te betrekken. Het voorstel tot ontslag van boventallige onderwijzers werd verworpen. £aatste Betichten (Ongecorrigeerd.) KONINKLIJKE FAMILIE. Naar den Ruigenhoek. H. M. de koningin en de prinses zullen a.s. Vrijdag voor den eerstkomenden tijd den Ruigenhoek betrekken. ZITTING EERSTE KAMER. Hedenmiddag vergaderde de Eerste Ka mer. Aan de orde zijn een aantal kleine wets ontwerpen. Bij het wetsontwerp betreffende het aan gaan van één of meer geldleeningen ten laste van het rijk verklaart de heer de Mar- chant et d'Ansembourg (n.s.b.) zich tegen geldleeningen op langen termijn. Spr. acht hier een rente van 1 pCt. voldoende. De heer van Lanschot (r.k.) vraagt, hoe men de staatshuishouding kan voeren zon der leenen. Niemand geeft geld uit tegen 1 pCt. Een gedwongen staatsleening ware niet in het belang van het staatscrediet. Minister Oud zegt, dat de consequentie, van wat de heer de Marchant et d'Ansem bourg wil is annuleering van staatsschuld, een bolsjewistisch standpunt. m™ wetsontwerp wordt z.h.st. aangeno- genteering van klompen. contin- Voortgezet wordt de behandeling van de drfpnciohegrnoting c.s. o.m. de wetsontwer pen betreffende een defensiefonds. De heer v. Embden (v.d.) constateert, dat er een streven naar verdere bewapening over de wereld gaat uit angst voor een aan- vaL Voor een groot deel moet de vraag of de vrijzinnig-democraten door de tijdsom standigheden tot een ander standpunt zijn gekomen, volgens sprekers inzicht bevesti gend worden beantwoord. Spr. zet uiteen, dat de Volkenbond zich in andere richting ontwikkeld heeft dan spr. verwacht had. Voor doelstelling onzer defensie worden thans aangevoerd, deelnamen aan Volken bondsactie, handhaving der neutraliteit en nationale verdediging. Spr. constateert ten deze tweeslachtigheid. De regeering moge haar standpunt ten opzichte van de doel stelling onzer defensie herzien. Het blyft voorts van belang, dat de Vol kenbond een aanvaller in West-Europa als zoodanig blijft signaleeren. In 1914 en vol gende jaren heeft het audium van onrecht Duitschland sterk benadeeld. Uitspraak Haarlemsche kanton rechter. De Haarlemsche kantonrechter mr. Bijl de Vries heeft heden uitspraak ge daan in de zaak tegen een 39-jarige dame uit Heemstede, die 14 dagen ge leden terecht heeft gestaan, omdat zij voor huishoudelijk gebruik margarine heeft vervaardigd en daardoor de land- bouwcrisiswet zou hebben overtreden. De kantonrechter heeft bewezen ge acht, dat de voorschriften der landbouw- crisiswet zyn overtreden. Hij verwierp het verweer van den raadsman, dat het nimmer de bedoeling is geweest van den wetgever de berei ding van margarine voor eigen gebruik te verbieden en dat het verbod slechts betrekking zou hebben op de economi sche productie van de margarine. De kantonrechter legde de minimum straf van 0.50 boete op subs. 1 dag hechtenis. OSS VOOR HET GERECHT. In sommige gevallen verhooging van straf. Heden diende wederom een aantal zaken voor de Bossche rechtbank. De 39-jarige A. F. de Louw te Oss -was door de rechtbank tot jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hij op 7 Mei 1933 te Oss met P. J. de Bie, A. J. Hendriks en L. Vos in de woning van de Louw een inbraak had gepleegd, waarbij een bedrag van f 300 werd gestolen. Verdachte, die bekende, kreeg een voorwaardelijke straf. Hij was met de anderen meegegaan en had buiten gewacht. Mr. Massink eischte bevestiging van het vonnis echter met verhooging van de straf maat tot 2 jaar er 6 maanden gevangenis straf. Uitspraak 6 April. J. de Veer te Oss werd door de recht bank veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf, omdat hij op 12 Mei 1932 te Oss met v. Galen, H. C. v. Galen en M. v. Or- souw opzettelijk brand heeft gesticht verdachte's woning. Alles was verloren gaan. Verdachte had den daders sn loofd. Verdachte bekende, doch zein* o hU geen brandbare stoffen had klaargeït' J. v. Galen was btf hem gekomen met h.; voorstel, toen verdachte zelf dronken Verdachte heeft van Galen toen m deeld, dat hy den volgenden dag afH86" zou zijn en tijdens zyn afwezigheid il !g brand gesticht. de Mr. Massink eischte vernietiging van h vonnis wegens verandering in de verW ringen van een der getuigen en verhoorin" van de gevangenistraf tot 3 jaar «f maanden. n 6 Uitspraak 6 April. Stad en Omqeoina RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den bur» meester tegen Donderdag den 2 April een raadsvergadering te beleggen. NAAR HET HUIS VAN BEWARING GEBRACHT. Door de politie is gistermorgen een nep. soon aangehouden, die stond gesignaleerd in het Algemeen Politieblad. Hy is tot hef ondergaan van enkele dagen hechtenisstraf overgebracht naar het Huis van Bewaring HET VERKEER VAN RECHTS GAAT VOOR! Op den hoek Laat—Koorstraat vond gis termiddag een aanrijding plaats tussehen" twee personenauto's, waarvan de eene kwam uit de richting van de Groote Kerk terwijl de andere vanaf de Laat naar dé Heul reed. De bestuurster van laatstbedoel de auto had aan het van rechts komend ver keer den voorrang moeten geven. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt Een der auto's werd aan het spatbord beschadigd. SIGARETTENPAPIER IN BESLAG GENOMEN TE ZUIDSCHARWOUDE. Dinsdagmiddag is door de rijks- en ge meentepolitie, in samenwerking met de beide aan den Langendijk gestationneerde kommiezen, ten huize van zekere W. een party frauduleus ingevoerd sigarettenpa pier in beslag genomen, terwijl tegen den betrokken persoon proces-verbaal opgemaakt. werd VOORDRACHT OVER DE ONTWIKKE LING VAN HET VERKEERSWEZEN. Op 24 April houdt het Historisch Ge nootschap „Midden-Kennemerland" te Be verwijk zyn jaarvergadering. Door den gemeente-archivaris van Alk maar, den heer Dresch, zal dien avond een voordracht met lichtbeelden worden gehou den over het onderwerp „De ontwikkeling van het verkeerswezen sedert de 16de eeuw tot op onzen ty'd". BELGIE PREFEREERT HOLLANDSCHE ORGELBOUW. De firma Bern. Pels en Zoon te Alkmaar heeft opdracht tot het bouwen van een kerk-orgel in de O. L. V. kerk te Edegera bij Antwerpen. Het nieuwe instrument zal worden ge bouwd volgens het systeem „Electrische"- Sleepladen. Met dit systeem hetwelk een ware vervolmaking van orgelbouw betee kend heeft genoemde firma reeds veel succes gehad. Het nieuwe orgel zal hebben 2 klavieren, 30 sprekende registers en vrij pedaal. t VRIJZ. HERV. ZANGKOOR. Het bestuur van het vryz. herv. zangkoor verzoekt ons mede te deelen, dat de repe titie hedenavond niet zal doorgaan. VOORDRACHTAVOND IN HUIZE WESTERLICHT. Men schrijft ons: Onze stadgenoot, de heer G. Grondsma, heeft gisteravond voor de bewoners eenige gedichten voorgedragen, waarmede hij groot succes had. Zijn repertoire was veelzijdig, Hol- landsch, Vlaamsch, Afrikaansch, en stond op hoog peil, zooals wy dat van den heer Grondsma konden verwachten. Genoten werd van de gedichten van Adama van Scheltema, en Nachtgaal van Guido Gezelle, hoe schitterend werd Paschen voorgedragen of het beks«de„ De zeven Wilgen". Alles te noemen zou te uitvoerig worden, het applaus was zoo groot, dat een toegift niet uit kon blijven. Ds. Bloemhoff dankte in welgekozen worden, er op wijzende, het zoo goed is, dat men zyn leven niet eenzijdigleeft, doch voor zijn métier en ook voor het geestelijke, waardoor 's menschen leven op hooger pei' komt te staan. Spreker hoopte, dat de bewoners een vol gend seizoen weder van de geestelijke gaven van den heer Grondsma zouden kun nen genieten. Geopend werd met gebed en het gezamen lijk zingen van Gezang 194 vers 1. OPENING SLAGERIJ. De heer P. Honigh zal morgen op hel Heiligland 42 een slager j openen, welse geheel naar de nieuwste eischen is inge- richt. Het pand, dat nieuw gebouwd is slagerij, leent zich daa.toe uitsteken zoowel het interieur als het exterieur ëe?' aan het geheel het aanzien van een pri i gerij. v He Achter den winkel bevinden zien kokerij en de slachtplaats, terwijl daar apparaten, die noodig zijn voor een slag - aanwezig zijn. Daardoor kan de win alleen gebruikt worden voor den ver dat, naar wij wenschen. aan de ges verwachtingen zal voldoen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2