HONIG S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOd DE GEBROEDERS „GOCHEM" OUcMazoJken tpxownciaai 'flieuws Alkmaarsche Politierechter HEILOO BROEK OP LANGENDIJK WIERINGERWAARD RUSTENBURG SCHERMERHORN HEERHUGOWAARD HOORN BEVERWIJK EGMOND AAN ZEE andacht op "de schoone kunst van fotogra feeren, die men het beste kon beoefenen in •eenigingsverband, omdat men in een vereeniging met raad en daad wordt bijge staan waarmede hy natuurlijk bedoelde, dat iedere serieuze fotograaf en fotografe n Alkmaar lid behoort te zijn van Iris. 1 Het woord was hierna aan den heer Duprée, die, na hartelijk dank gebracht te hebben' aan het bestuur van Iris, hetwelk Hezen avond zoo uitstekend georganiseerd had in een gezellige causerie hij ver klaarde niet ten onrechte het land te hebben aan „lezingen" zeer veel interes sante dingen vertelde over de wonderlijke Leica-camera. Het zou ons te ver voeren, wanneer wij den heer Duprée op den voet volgden (fi guurlijk dan). We zullen slechts eenige dei- voornaamste punten opsommen. Zoo zette hii dan op bevattelijke en soms amusante wijze uiteen, wat men alzoo met de Leica kan bereiken. De Leica is 'n precisie-came- ra en op geheel andere grondslagen gecon strueerd dan een gewone camera van het groote formaat. Dit is ook noodig, want was dit niet zoo en dat was de fout van de vroegere z.g. klein-beeld camera's dan zou het werken ermee niets dan teleurstel lingen opleveren. De Leica, die gemakkelijk jn ecn broekzak gedragen kan worden, is een wonder van vernuft, niet alleen om het principe, waarop het instrument gecon strueerd is, maar ook om de practische in richting er van. Zoo bezit de Leica een auto matische, aan de spleetsluiter gekoppeld filmtransport, dat dubbele belichting onmo gelijk maakt, een aan de objectief-instelling gekoppelden afstandsmeter en verwisselbare objectieven. De Leica is niet alleen in handen van den kunstenaar-fotograaf een voortreffelijk in strument, maar dient ook voor technische en wetenschappelijke doeleinden, b.v. voor re producties, microfotografie, politiediensten en persfotografie. De hr. Duprée toonde van dit alles uitstekende lichtbeelden, die nog meer zeiden dan zyn woorden. Zeer merk waardig was hetgeen hij liet zien omtrent de tele-lenzen. Het bleek zelfs mogelijk op een afstand van 12 k 13 meter een vlieg zoo duidelijk te fotografeeren, dat men de soort gemakkelijk kon vast stellen. Wat de kostbaarheid van een Leica-in- stallatie aangaat, rekende spr. voor, dat men, door het veel goedkoopere fotografee ren met het zeer kleine postzegelformaat, de meerdere kosten van het aanschaffen er vrij spoedig uithaalde. Interessant was voorts ook nog de groote technische volmaaktheid van de kleine negatieven, die een meer dan honderd- malige vergrooting gemakkelijk kunnen verdragen. Uit al hetgeen de heer Duprée vertelde, bleek, dat de Leica in handen van een ar- tistieken werker we laten de technische diensten, die deze camera kan bewijzen, buiten beschouwing een waardevol in strument is; in handen van een beginneling of een „knipser" kan zij echter een groot gevaar beteekenen. De technische perfectie van het instrument en de gemakkelijkheid van het werken er mee zou iemand zonder zelfbeheersching er toe kunnen verleiden foto's engros te maken, hetgeen de kunst zinnige fotografie nimmer ten goede kan komen. De heer Duprée mocht voor zijn belang wekkende causerie, die door de aanwezigen met groote aandacht gevolgd werd, een har telijk applaus ontvangen en een even har telijk woord van dank van den voorzitter, die constateerde, dat de ongetwijfeld hoog gespannen verwachtingen nog waren over troffen en dat de heer Duprée en Iris op een uitstekend geslaagden avond avond moch ten terug zien. Strafzitting van Maandag 23 Maart 1936. Hij mocht niet mopperen. G. H. Z. uit Kolhorn stond terecht, omdat hij op 5 Februari zijn dorpsgenoot E. S. zou hebben mishandeld door hem met een ko peren staaf een klap te geven, die 'n groote bult op 's mans voorhoofd te weeg bracht. In deze zaak werden 4 getuigen gehoord, waarvan de meeste al eenige veroordee lingen wegens mishandeling achter den rug hadden, terwijl hun verklaringen nu niet bijster gelukkig genoemd mochten worden. Dit laatste liet de officier in zijn requisitoir ook naar voren komen. Hij achtte de mis handeling niet bewezen. Eerder had verd. uit noodweer gehandeld. Weshalve ontslag van alle rechtsvervolging werd gevraagd, waartoe de politierechter gaarne overging. Werk voor de reclasseering. Jacob v. P., vrachtrijder te Beemster, die reeds de vorige week terecht heeft gestaan voor het niet afdragen van geïnde gelden, welke zaak werd aangehouden tot 20 April voor n reclasseeringsrapport, moest zich ®ns wederom voor 'n dergelijk feit ver antwoorden. Ook deze zaak werd verschoven "aar 20 April, zoodat wij bij gelegenheid ler°P n°g wil terugkomen. Dat gaat zoo maar niet. De 32-jarige Klaas D. te Schellinkhout ad op 27 Januari bij mej. G. Br. een be dding gedaan op eens anders naam, die als kredietwaardig stond aangeschreven, wes- alve hy zich aan oplichting had schuldig gemaakt. De man die nog nooit met het gerecht in aanraking was geweest, hing een heel verhaal op, hoe hij tot zijn daad was gekomen, waaruit wij moesten begrij pen, dat hij er zeer slecht voorstond en dat z n vader hem in den steek liet en nog veel meer. De officier wilde den man buiten de ge vangenis houden, maar eischte 'n fiksche geldboete en wel 40 te vervangen door 20 dagen. De politierechter, overwegende, dat iemand met 2 verdienste per week hiervan niet veel kan betalen, legde hem f 5 boete of 5 dagen op plus 2 maanden voorwaardelijk met 2 proefjaren. Diefstal van electriciteit. Johannes Sch. te Grootebroek, die door wanbetaling verstoken was van radio- muziek, had van de gelegenheid gebruik gemaakt, de aansluiting op 'n slinksche ma nier wederom tot stand te brengen. De man van de radio-centrale P. J. C. was door op sporing van herhaalde storing achter deze fraude gekomen en deed aangifte. Eisch f 30 of 15 dagen. Uitspraak 10 boete of 5 dagen plus 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk met 2 proefjaren. Wat gij niet wilt, dat U geschiedt. Nicolaas Gerardus Zw., arbeider te Hoorn, wiens dynamo van zijn karretje was ge stolen, was zoo vry geweest, hiervoor 'n andere weg te kapen, zeer tot nadeel van den getroffene J. V. te Venhuizen, die bij ontdekking 1 1/2 uur mocht loopen, om zonder bekeuring thuis te komen. De jongeman mocht dan ook zeer van geluk spreken, dat hij er zoo goed afkwam. De uitspraak luidde 10 boete of 10 dagen plus 2 maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. Lekker eten voor weinig geld. J. H. W., visscher te Helder dacht op 23 Februari lekker te eten uit de automaat van C. B. aldaar, door een dubbeltje te offeren en 2 porties te verschalken. De eigenaar had hem echter in de gaten en leverde hem over aan een agent van politie. Hierbij maakte verd. zich nog schuldig aan weder- spannigheid. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 6 weken. Ik ben onschuldig, zei verd. en ik ga in hooger beroep. Hij liet zich niet beleedigen. De niet verschenen Jacob de W. te Den Helder zou op 2 Januari den kleermaker G. H. M. hebben beleedigd door hem toe te voegen: Jij bent de grootste boef van het heele gezelschap. Dat „nam" de beleedigde natuurlijk niet, Eisch 20 boete of 10 dagen. Uitspraak conform. Nogmaals beleediging. Tot slot van de sensatielooze zitting kregen wjj nogmaals een beleedigingsgeval uit den Helder en wel van Jan L., niet ver- scnenen, die den rijksveldwachter Th. v. d. H. op 28 Januari had beleedigd doqr hem in 't publiek 'n valschen eed te verwijten. Eisen en uitspraak 20 boete of 10 dagen. EX-ARCHITECT VAN HUIZEN STAAT TERECHT. Langademige affaire. Het Amsterdamsche gerechtshof zette gis teren de behandeling voort van de straf zaak tegen den ex-gemeente architect van Huizen, C. M., die op 24 October 1934 door de rechtbank te Amsterdam- was vrijge sproken van de hem ten laste gelegde valschheid in geschrifte. De verdachte hield zoowel voor recht bank als hof zijn onschuld vol, hij ontkende een valsche handteekening te hebben gezet, in tegenstelling met de verklaring van de schriftkundigen dr. J. Schrijver en den heer S. Visser. Lcodsma zou hij toevallig in een café hebben ontmoet en deze zou hem 60.000 steenen leveren voor 22 de duizend, vry van havengeld, franco op den wal. In hooger beroep eischte de procureur- generaal een gevangenisstraf van anderhalf jaar wegéns het doen opmaken van een valsch geschrift en het gebruikmaken daar van. Op 16 Mei 1935 gelastte het Hof bij inter locutoir arrest een nieuw onderzoek, dat plaats had op 5 Juni. Het O. M. persisteerde bij zijn eisch. Wederom echter wees het Hof een interlocutoir arrest; de zaak werd te ruggewezen naar den rechtercommissaris voor het doen van een onderzoek naar de gronden van het rapport Boomsma. De heer Boomsma had een rapport uitgebracht over het aantal verwerkste steenen. Gisteren vervolgde het Hof de behande ling van deze langademige affaire. Na getuigenverhoor requireert de procu reur-generaal mr. Versteeg wegens valsch heid in geschrifte, meermalen gepleegd en wegens gebruikmaking van het valsche ge schrift, een gevangenisstraf van anderhalf jaar, met bevel tot gevangenneming by het uitspreken van het arrest. De verdediger mr. Vonkenberg conclu deerde in zijn pleidooi tot vrijspraak. Arrest 7 April. R.K. BOND VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN IN N.-HOLLAND. In de vergadering van de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfare-corpsen, welke Zon dag gehouden werd onder voorzitterschap van den heer Lansdaal uit Purmerend, werd medegedeeld, dat aan het 21 en 28 Juli a.s. te houden concours van dezen bond, dat ie Purmerend zal worden gehouden, niet min der dan 27 van de 29 aangesloten corpsen zullen deelnemen, waarvan 17 aan den marschwedstrijd. Den eersten Zondag zullen 14 en den tweeden Zondag 13 corpsen op treden. De jury bestaat uit de heeren Lan- gefeld uit Enschede en Hazebroek en De Klerk te Haarlem. De harmonie „Pius X" te Venhuizen zal zoo mogelijk, bij voldoende deelname, een solistenconcours organiseeren, voor eigen ri sico. In verband met het punt der agenda over het optreden van corpsen van den bond voor de K.R.O.-microfoon, waren eenige di rigenten van verscheidene corpsen aanwe zig, hoewel de opkomst niet zoo groot was als verwacht werd. Door den programma-leider van de-K.R. O., den heer Schaffers, werd een interessan te causerie gehouden, waarin werd uiteen gezet, dat de corpsen, welke reeds voor de microfoon zijn geweest, niet aan de gestel de eischen hebben voldaan, tengevolge van te zware nummers op het programma. Er werd de nadruk op gelegd, dat zoowel der de en vierde afdeelingscorpsen kunnen op treden als die uit de eere-afdeeling. Er wordt niet gevraagd naar het stuk dat wordt gespeeld, als het maar goed wordt gespeeld. Deze bespreking had tot gevolg, dat een technisch adviseur zal worden benoemd, om de programma's van te voren te beoor- deelen. Geitenfokvereeniging. De geitenfokver. „Heiloo" hield Maan dagavond vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer van Hulzen, opende, heeste welkom en sprak zijn genoeg er over uit, dat de vereen ping vooruit gaat. In be handeling kwam de beschrijvingsbrief voor de vergadering op 27 Maart te Amsterdam. Breedvoerig werd de begrooting besproken. De post „Inspecteur-secretaris" vond men niet in overeenstemming met het werk. De voorzitter vond een vergoeding van 10 per dag veel te hoog en daar kwam het op neer. De klacht were beluisterd, dat er zoo weinig van het groote bedrag van de sub sidies van rijk en provincie by den armen geitenhouder terecht komt. Alles is haast reis- en verblijfkosten, propaganda enz. Den te benoemen afgevaardigde(n) werd dan ook opgedragen om hier tegen te ageeran. Tot afgevaardigden (eer. voor rekening van de afdeeling) werden gekozen de heeren van Huizij en Smits. Tot stamboekhouder werd, bij enkele candidaatstelling, benoemd de heer A. J. J. van Hulzen. Door een paar gasten ter ver gadering aanwezig werd gewezen op uit breiding ledental. Heeft men hier veel donateurs? Het bestuur had geen lust om veel reclame te maken. Donateurs zoeken is hier een hopeloos werk. Bij de rondvraag werd gevraagd om aan het hoofdbestuur ecn bedrag te vragen voor reclame. Men moet toch wat doen. De secre taris zeide, dat hij eerst medeleven van de leden verwacht, alvorens spr. moeite doet. De heer Brand stelde voor om wekelijks een bedrag te sparen in den vorm van zegels en daardoor krachtvoer te koopen. De voor zitter: Als u er lust in heeft, begin dan maar, het bestuur gevoelt er niets voor. Daarna sluiting. Verkoop. Door notaris mr. C. J. de Lange te Alk maar werd Maandagmiddag aangeboden een woonhuis met groote schuur en 28 aren grond, waarvan een gedeelte boomgaard, aan den Kennemerstraatweg te Heiloo, in totaal groot 30.85 aren. Er werd geveild in 5 perceelen. Het ge heel stond in bod op 3155 en werd op 340 gemijnd door den heer P. Kuiper te Alkmaar. Een zoo riant woonhuis met schuur en grond op een mooi punt en voor 3495 is wel heel weinig. L. G. C. •Maandagmiddag VjWerd in het betaal- kantoor, onder leiding van burgemeester P. Slot, een bestuursvergadering gehouden van de L. G. C. Over de lijst die 12 keuringen bevatte, werden geen op- of aanmerkingen ge maakt. Uit het rapport van het kantoor bleek, dat over de maand Februari is geveild voor een bedrag van 114.326.81. In Februari 1935 bedroeg de omzet 87.893.93. Tot afgevaardigde naar de vergadering van het U. C. B. werden gekozen de hee ren S. de Boer en A. Hoogland. Van de tuinbouwvereeniging „Groenten- cultuur" te Broek op Langendyk was een schrijven ingekomen dat ernstig dient ge streefd te worden naar vermindering aan uitgaven. Men verzoekt het bestuur in studie te willen nemen of combinatie van functies mogelijk is. De voorzitter deelde mede dat in alle opzichten de zuinigheid wordt betracht en dat men op het oogenblik geen functies kan combineeren. Door „de Tuinbouw" te Sint Pancras werd voorgesteld dat het bestuur der L. G. C. de presentiegelden in algemeenen zin zal herzien, daar deze niet in overeen stemming zijn met de thans geldende loo- nen en den levensstandaard. Hierover ontspon zich eenige discussie waaruit bleek dat op een enkele uitzonde ring na men van meening was dat de pre sentiegelden zoo moeten blijen als ze thans zijn. Een ingekomen schrijvep om de alge- meene vergadering weer te houden met afgevaardigden van 1 op de 10 leden, in plaats van 1 op de 20 leden en dan de presentiegelden te verlagen, werd van de hand gewezen. Over het schilderen interieur veilings- gebcuw kunnen "bij den secretaris inlich tingen ingewonnen worden tot 30 Mrt. a.s. Besloten werd de abonnementsgelden der veiling te verlagen van 4 op 3 en de entreegelden zijnde 0.10 te laten be staan als orde-maatregel. Vervolgens ging men over tot de behan deling van de concept-agenda der alge- meene vergadering van 1936. Deze zal volgens art. 10 der statuten worden gehouden te Schermeer op 22 April a.s. Na eenige besprekingen van huishou- delijken aard, volgde sluiting. Huis vlij ttentoonstelling. Uitgaande van het Dep. Wieringerwaard van de Maatschappij tot Nut van het alge meen in samenwerking met den bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen afdeeling Wieringerwaard werd alhier in 't Wapen van Wieringerwaard een huisvlijt- tentoonstelling gehouden die in alle opzich ten als uitstekend geslaagd kan worden beschouwd. De inzendingen waren legio n.1. tusschen de 600 en 700. De bezichtiging was opengesteld op Za terdag en Zondag namiddag. Daarvan is zeer veel gebruik gemaakt. De belangstelling voor dergelijke ten toonstellingen is in den regel nog al groot, vooral voor dames was er voor elck wat wils. Aan de voorbereiding is buitengewoon veel werk verbonden, waarvan het leeu wendeel is verricht door den ijverigen se cretaris, den hr. Sieswerda. Ook de dames van den boerinnenbond hebben veel bijge dragen om alles zoo gezellig mogelijk te maken. Tevens waren er diverse attracties aan verbonden zooals balgooien, sjoelbak, schie ten, grabbelton, enz., enz. De firma Holsmuller te Alkmaar zorgde voor een heerlijk bakje koffie of thee, ter wijl eenige dames zich nog belastten met den verkoop van fruit en andere lekkernij en. Daarmede werden goede zaken ge maakt. Een zeer groot aantal prijzen kon toege kend worden. Propaganda-avond van de V.A.R.A. De afdeeling Ursem van de V.A.R.A. hield Zondag-avond haar jaarlijkschen Propa- ganda-avond in café Kok. De voorzitter de heer D. Aay heette de in grooten getale op gekomen leden en in het bijzonder den spreker van dezen avond den heer F. A. Hof hartelijk welkom. Deze hield een ge sprek over het fascisme dat z.i. met ver eende krachten den kop moest worden in gedrukt, omdat deze party absoluut oorlog wil. De spreker haalde hier o.a. Italië en Duitschland aan. Aan het eind van deze bespreking wekte hij de aanwezigen op om indien zij nog geen lid waren zich zoo spoedig mogelijk mogelijk op te geven. Voor dezen avond had de Vereeniging zich de medewerking verzekerd van de Tooneel- vereeniging „Falkland" van Heiloo. Opge voerd werd het tooneelspel van mevr. Heyermans—Peers. „Wet en Leven". On der ademlooze stilte werd dit dramatische stuk door „Falkland" weergegeven op een wijze als wy hier zelden zagen. Wij zullen hier niet alle spelers noemen maar willen even mevr. de Gierde Vries noemen die de rol van Constance van Dyk speelde, die een van de moeilijkste en grootste rollen had en schitterend spel gaf. De avond werd met een gezellig bal be sloten. Begrafenisvereeniging opgericht. Alhier is opgericht een Begrafenisver eeniging. Naar wij vernemen zijn er 240 leden toegetreden. Het plan van de Ver eeniging is om met omliggende gemeenten samen te werken. Post, telegr. en telef. dienst. Het te vestigen station voor den post-, telegraaf en telefoondienst met ingang van 1 Mei a.s. zal voor den postdienst 3 uur per dag zijn opengesteld en wel van 9.3010.30; van 1415 en van 16.4517.45. Voor den telegraaf- en telefoondienst zal het station worden opengesteld: op werkdagen van 8 21; op Zon- en Feestdagen van 89. In de postverbindingen en de bestellingen worden geen wijzigingen gebracht. Geslaagd. Voor de vervolgcursus costuumnaaien van mej. Leegwater uit Hensbroek, die ge houden wordt in café Ursem te Heerhugo- waardNoord, gaven zich slechts 6 deel neemsters op, voor de nieuw geopende cursus 5 belangstellenden. Congres van arbeiders-esperantisten. Zondag hield het district Noordhollano van den Bond van Arbeiders-esperantisten een goed geslaagd congres in „De Keizers kroon". Het congres stond onder leiding van den heer Van der Star, die aan de 26 vertegenwoordigde afdeelingen, alsmede aan de afgevaardigden van diverse organi saties, het welkom toeriep. Spr. zette het doel van dit congres nader uiteen, waarna de voorzitter van den Hoornschen Bestuur- dersbond het woord verkreeg, die er op wees, dat men het mooie streven van de arbeiders-esperantisten zooveel mogelijk wilde steunen. Namens het Inst. van Arbeidersontwik keling sprak de heer Slot, die mededeelde, dat thans een cursus is begonnen. Nadat nog dank was gebracht vopr de betoonde medewerking, begon men met de behandeling der zakelijke punten. Het con gres had een zeer geanimeerd verloop. De bloemen komen. De zoele lentelucht doet reeds verschil lende narcissenknoppen barsten. By bestendiging van dit weer zullen wij Zondag enkele bloeiende narcissenvelden te zien krijgen. Op 't oogenblik zijn het nog alleen de crocussen die de velden kleuren, doch tijdens een stralende lentezon waren er reeds Zondag in de duinstreek vele lief hebbers van bloemen die genoten hebben van de kleurenpracht. Bloembollen in- en export. De uitvoer over de eerste 2 maanden van dit jaar bedroeg aan gewicht 2.171.740 K.G. voor een waarde van 886.188, tegen 2.267.178 K.G. voor 964.510 vorig jaar. De import bedroeg 142.510 K.G. voor 68.820 tegen 102.460 K.G. voor 60.158 in 1935. Het dorp wordt beplant. Op den eersten dag van de lente, zijn eindelijk de eerste boomen voor de be planting van het dorp aangekomen. Reeds eenige weken hebben 20 werkloozen den grond in gereedheid gebracht. Spoedig zullen nu dus de wegen en openliggende terreinen beplant zijn. Er zullen heel wat boomen, heesters enz. worden gezet, o.a. niet minder dan 40.000 dennen. Voor de werklozen is het een prettige gedachte hiermede nuttig werk te verrichten en actief mede te werken aan de verfraaiing van hun woonplaats. Afgewacht zal moe ten worden wat er van de beplanting te recht komt. Mogen de pessimisten, die de zeewind en den schralen grond een belet sel achten, ongelijk krijgen. Dat de Ned. Heidemaatschappij d« zaak in handen heeft is toch wel een waarborg. Overigens is de beplanting in de bescherming van het publiek aanbevolen. Vooral de hoofden der scholen kunnen hier nuttig werk doen, door de jeugd op het doel der beplanting attent te maken. Aan de vernieuwing van den straatweg worden steeds meer werkloozen tewerk gesteld. Spoedig zullen er nu ruim 20 aan het werk zijn. Zij zullen er 10 weken werk vinden, daar het Hoogheemraadschap zich voorstelt den weg in dien tijd geheel ge reed te hebben. Als alles goed gaat zal Egmond dus vóór Juni een nieuwen ver keersweg rijk zijn. Werkloozen teruggekeerd. De jeugdige werkloozen zijn na een verblijf van 6 weken Zaterdag uit het werkkamp „Jong Holland snakt naar Werk",georganiseerd door de Centrale voor Werkloozenzorg", ,,'t Wijde Veld" nabij Ede, teruggekeerd. In het begin luidden de berichten niet onverdeeld gunstig. Er wa ren enkele ontevredenen, die het zich an ders voorgesteld hadden en teleurgesteld waren. Zij hadden blijkbaar de bedoeling dezer kampen, namelijk de werkloozen weder te gewennen aan regelmatig werk en aan orde en tucht, niet begrepen. Nadat dezen vertrokken waren keerde de goede geest echter spoedig weer en van de thans teruggekeerden hoorden wjj niets dan lof. Velen zouden graag langer gebleven zijn of spoedig weder terug willen. Van dege nen, die het tot téntchef gebracht hadden, waren enkelen zelfs in staat geweest een nieuw pak over te sparen. Over de verzor ging waren zij best te spreken en naast gezonde arbeid in bosch en heide, was er nog veel te genieten geweest aan ontspan ning, sport, allerlei spelen, lezingen, enz. Zoo kunnen dan degenen, die zich voor dit kamp moeite en inspanning getroosten en de velen, die de benoodigde gelden bij een brachten, met voldoening op dit werk terug zien. Zij hebben de jeugdige werk loozen een wijle ontrukt aan de moedelooze sfeer, die hen omgeeft en naar wij hopen moed en kracht gegeven voor de toekomst. ~T> ~t~i r ff— fl 193. „Oogenblikkelijk de deur uitgooien", antwoordde de eigenaar prompt. Pit stond op en terwijl hij zich vlug uit de voeten maakte, zei hij, op Pat wijzend: „Begint U dan maar bij hem, want wij kunnen het niet betalen." De verbijsterde Pat, die nergens op bedacht was, had, vóór hij de deur bereikte een paar flinke schoppen onder zijn broek te pakken. 194. Nog wrijvend over de pijnlijke plek, kwamen zij weer terug op de kermis en liepen achter de tenten om naar het feestterrein. Hier zagen zij een groote luchtbal lon, waaronder een gondel, die met een dikke kabel aan den grond geankerd was. Zij keken hun oogen uit, want zooiets hadden zij nog nooit gezien.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7