Schoonmaak School Spoct Staaldoledi iNOORDSCHARWOUDE Glimlachje ZUIDSCHARWOUDE WIERINGERWAARD KmVs® 3f706,45 en sas KOEDIJK BROEK OP LANGENDIJK: WIJK AAN ZEE EEN KOPEREN HUWELIJKSFEEST1 geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Pu rol. Langendyker Winkeliersver- eeniging. De Langendijker Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging vergaderde Dinsdag avond in hotel „Concordia", alhier. De opkomst was by den aanvang niet groot. De heer S. Timmerman, voorzitter, opende de vergadering met een woord van welkom. Het is een zeer belangrijke ver gadering, merkte de vooorzitter op. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken was een schrijven ingekomen over de inschrijving in het Handelsregister. De voorzitter gaf in overweging goed na te gaan of men moet worden ingeschreven of niet. Diverse personen hebben hierover het woord gevoerd. Sommigen zagen geen voordeel in de Kamer van Koophandel voor den kleinen middenstand. Er waren er ook die een andere meening waren toege daan. Het Bureau van Advies had over 1935 een nadeelig saldo. Daarvoor moest een extra bijdrage van vier cent worden ver leend. Voor het Middenstands Borgstellings fonds waren verschillende brieven inge komen van de Kamer van Koophandel en van de Studie-commissie. Er wordt een bijdrage gevraagd. Het bestuur heeft geschreven, in princi pe met het voorstel accoord te gaan; men had geen bedrag genoemd. Het bestuur stelde nu aan de vergadering voor 40 te geven in eens. De heer D. Zeeman dacht dat men hier te doen had met een jaarlijksche bijdrage Hoe het werkelijk in zijn werk gaat weet eigenlijk geen der bestursleden precies, omdat men niet op de vergadering is uitge- noodigd. Door den heer D. Zeeman werd voorge steld, het bestuur vrij mandaat te geven, terwijl de heer K. Stam het voor kennis geving wilde aannemen. Tenslotte, na ampele bespreking werd besloten dat het bestuur nadere inlichtin gen zal vragen. Daarna zal het bestuur er over beslissen of de 40 in eens zal wor den verleend. Tot de vereeniging werden toegelaten de navolgende personen: M. Slooves, H. Cor- nelissen te Oudkarspel; C. Ootjers en N. Bruir. te Noordscharwoude; D. Grootjes en G. Kraakman te Zuidscharwoude; J. Kos telijk, M. Bult, B. Schouten, Gebr. Ster- ringa, J. Romeyn, fa. Schoonenberg te Broek op Langendijk. De rekening 1935 van het Weekblad sloot op een totaal van 3901.35 aan ont vangsten; uitgaven 3769.81, voordeelig saldo 131.5. De balans sloot op een totaal van 1498.32. Het bezit is toegenomen van 1082 tot 1192.32, zoodat een vooruit gang van 110.32 te boeken is. De heer Jb. Smit werd voor zijn gehou den beheer dank gebracht. Nadat nog eeni- ge inlichtingen waren verstrekt werden de rekening en balans aldus vastgesteld. Vervolgens werd rekening en verant woording gedaan van de St. Nicolaas- attractie welke goed verloopen is. Speciaal den heer Jac. Prijs werden dankwoorden toegesproken voor zijn zeer groote werk zaamheden. Ook de rekening der incasso werd vast gesteld. De heer D. Schuitmaker bedankte als lid der commissie voor het onderzoek naar de mogelijkheden voor het Weekblad, omdat hij van de andere heeren geen medewer king heeft gekregen. De voorzitter deelde mede, dat aan het gem.bestuur een verzoek was gericht om het verzoek van het Borgstellingsfonds in te willigen. Bij de rondvraag werd de Weekblad affaire nog eens ter sprake gebracht en zal de commissie nogmaals een poging doen om tot een goed resultaat te komen. Op een vraag antwoordde de penning meester, dat het Weekblad te St. Pancras niet meer wordt verspreid omdat de finan- cieele resultaten daartoe leidden. De heer Bakker had eenige bezwaren tegen den zomertijd voor de sluiting der winkels. Er zal echter niets aan te doen zyn. De aanstaande winter zal het 25-jarig jubi leum van het Weekblad zijn. Het besttuur vroeg of men dit ongemerkt voorbij moest laten gaan. Er kwamen stemmen uit de vergadering om het niet maar zoo te laten passeeren, in verband met dit belangrijke feit. De heer K. Stam wilde er een gezellige avond houden. Men beslooot een vergade ring te houden met daarna een gezellige avond. en aan welk end heeft mijnheer gewoonlijk zijn hoofd? De Co8p. Boerenleenbank II G. A. alhier, hield hare algem. ledenvergadering ten lokale van den heer Bruin. Aanwezig waren 52 leden de volmachten inbegrepen. De Bank herdenkt dit jaar haar 25-jarig bestaan, dat heden op eenigszins feestelijke wyze wordt herdacht. In een toepasselijke openingsrede, waaruit wij het belangrijkste aanstippen, memoreer de de directeur, de heer S. de Boer Kz. het feit, dat de Boerenleenbanken in het alge meen steeds een zegen voor de kleine be drijven zijn geweest door de vrij gemakke lijke manier om geld op te nemen tegen de laagst mogelijke rente. Gehoopt wordt, dat de opbrengst in de bedrijven zoodanig mag worden, dat de steunmaatregelen weldra verminderd kunnen worden en op den duur kunnen worden gemist. Een kleine opleving schijnt hier en daar te kunnen worden ge constateerd. In een uitgebreid overzicht ging spr. de geschiedenis der Bank na vanaf de oprich ting. Thans is tot nu toe ruim 4400 bruto reserve gekweekt wat op een zeer mooi resultaat wijst. Mocht onverhoopt in aller ongunstigste omstandigheden deze reserve ten deele of geheel verloren gaan of zelfs niet geheel voldoende zyn wat zou die schade, indien hiervan al sprake was, dan nog beteekenen in verhouding van die in 1923 geleden, die toch ook nog in zoo enkele jaren glansrijk is overwonnen. Toch hoopte spr. dat de volgende 25 jaar over het algemeen gunstiger zullen zijn dan de gepasseerde. Vervolgens memoreerde spr. de samen werking gedurende 25 jaar van bestuur en Raad van Toezicht die met de thans nog in functie zijnde heeren zoo buitengewoon ple zierig was. Met den president van de Raad van Toezicht, de heer C. de Boer Cz., heeft spr. vanaf de oprichting samengewerkt Het deed spr. goed, dat het oud-bestuurs lid, de heer Jb. de Geus Cz., die de Bank steeds een goed hart heeft toegedragen, hier aanwezig was. Hierna werd door de kassier een zeer uit gebreid verslag uitgebracht. De rekening over 1935 sluit met 'n bedrag van 70540.74 in ontvang en uitgaaf, de balans met een bedrag van 83419.12, met een winstsaldo van 573.94. De ongunstige tijden zijn reeds van alle zijden bekeken. Evenwel wordt een eenigs zins aannemelijke oplossing van het groot ste belang geacht. Verondersteld werd dat een beslissing van mechanisatie ter bestrijding van de kosten van werkverschaffing misschien tot een gedeeltelijke oplossing zou bijdragen. Misschien kon de uitbetaling van kleine aandeelen (bij wijze van loon en by loons verlaging) ook dienst doen, aangezien steunuitkeering tot in het oneindige niet Ideaal lijken. Ook het jaarverslag ging uitvoerig in op de gebeurtenissen in de afgeloopen 25 jaar. Den directeur, den heer S. de Boer Kz. en de pres. v. d. raad v. toezicht, den heer C- de Boer Cz. werden bloemstukken aange boden als blijk van groote waardeering voor de toewijding, gedurende al die jaren aan de Bank betoond. Het blijkt, dat 1935 uit administratieve redenen een stil jaar is geweest. Toch is het aantal spaarders verhoogd van 119 tot 127. Aan tarwe-gelden is 3642.64 uitbetaald. De rente-verhoudingen blijken goed te zijn geweest. De bruto reserve bedraagt thans 4415.31. By de verkiezing van een lid van het bestuur, aftredend de heer S. de Boer Kz., werd deze met algemeene stemmen als zoo danig herkozen. Bij de verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, aftredend de heer J. J. Reijne, werd ook deze met bijna algemeene stemmen herkozen. Medegedeeld werd, dat alle bepalingen, in de vorige alg. verg. vastgesteld, gehand haafd blijven, evenals de rente-stand, wel ke door ongewijzing blijft, onder voorbe houd van ongewijzigde rente-berekening door de C. C. B. Voor de sluiting werd nog door enkele heeren, o.a. de heeren Jb. Kroon Az. en Jb. Kramer Sr. een toespraak gehouden. Coöp. Boerenleenbank. Dinsdagavond vergaderde de Coöp. Boerenleenbank in het Wapen van Wierin- gerwaard onder leiding van den heer H. K. Koster. De voorzitter sprak er zijn genoegen over uit, dat hij eens een vergadering kan ope nen, die niet onder de crisis heeft geleden. De Bank verkeert in een toestand, die ons allen bevredigt. Raad van toezicht en be stuur houden regelmatig toezicht. De toe stand der bank is gezond. Op 20 December werd van wege de Centrale Bank inspectie gehouden. De belangen van de bank, doch ook van de leden worden steeds voor oogen gehouden. De rekening werd in orde be vonden. Door den kassier werd een en ander breedvoerig toegelicht. Het ledental was in 1935 met 12 vooruitgegaan en bedroeg op 31 December 110 leden. 281 spaarders maak ten gebruik van de leenbank. ?i75flfia«Sn8 sloot °P een bed«g van t 417586,69 en van de spaarbank op een bedrag van 368216,67. Deze bedragen 48880. balans van 1935 had de ksssipr oqoc j posten te behandelen. De ontvang^tenbe" dragen waren 1.317311 60 n«, f 1.310863,10. De winst bedroeg ISM^T" Het reservefonds was 19091.65, zoódat dit met de winst over 1935 een bedrag wordt van 20644,33. Verder werd nog een toelichting gegeven op de diverse ontvangsten. Het bestuur stelde voor als lid te royeeren de heer P. Rietvink, die zijn verplichtingen niet na kwam. Goedgevonden. Verder werd goedgevonden de rentestan daard onveranderd te laten, n.1. 3 voor de leden en van opgenomen gelden 41/4 Er is wel eens gevraagd om verlaging, doch het bestuur en Raad van Toezicht willen dit voorloopig onveranderd laten. Men kan ner gens goedkooper terecht. Wordt de algemeene rente verlaagd en de stand van onze kas laat het toe, zullen we ook meegaan. De heer P. J. Visscher werd met op één na algemeene stemmen herkozen als lid van het bestuur, terwijl eveneens met byna algemeene stemmen de heer Rezelman werd herkozen als lid van den Raad van Toe/ zicht. Aan den heer P. J. Visscher (niet aan-j wezig) zal bericht worden gezonden. De heer Rezelman nam de benoeming aan onder dank voor het in hem gestelde ver trouwen. éi De heeren K. Zyp en C. Rezelman werden benoemd als plaatsvervangende leden van het bestuur. De heer K. Zyp en C. Rezelman werden benoemd als plaatsvervangende leden van het bestuur. De heer K. Zyp als plaatsvervangend af gevaardigde bracht een mooi en duidelijk verslag uit van de gehouden algemeene ver gadering, waarvoor de voorzitter een woord van dank sprak. De heeren K. Zyp en P. J. Visscher wer den benoemd als afgevaardigde en plaats vervangend lid naar de vergaderingen, waar de Leenbank behoort vertegenwoor digd te zyn. Als plaatsvervangend lid der commissie voor het nazien der rekening 1936 werden gekozen de heeren K. Schagen en P. Blaau- boer Cz. Ten slotte zeide de voorzitter, dat ons reservefonds een mooi bedrag aanwijst. We kunnen dus een eventueel echèc door staan, doch er is meer. We weten allen hoe de kassier de zaken waarneemt. Hy is even wel de 70 gepasseerd en hoewel we hem nog lang als onze kassier willen behouden, zal toch eerlang de tijd komen, dat we een nieuwe kassier moeten hebben en dan kon het wel eens noodig zyn, dat we een eigen gebouw moeten hebben. Ook werd dank gebracht aan de leden van den Raad van Toezicht en in 't bijzonder den kassier voor de wijze, waarop hy zyn functie waarneemt By de rondvraag vroeg de heer Zander in lichting over rente-politiek, wat door den voorzitter duidelijk werd uiteengezet. De heer Jb. Kaan als voorzitter van den Raad van Toezicht, bracht dank voor de prettige samenwerking en in 't bijzonder den voorzitter van de bank voor de manier, waarop hy de belangen der bank behartigd. Het Witte Kruis. Dinsdagavond werd door de afd. van het Witte Kruis een jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, onder leiding van den heer M. Mulder. De voorzitter opende met een woord van welkom en was verheugd over de opkomst. Hy hoopte op opbouwend werk voor dezen avond. De afd. zal voor het hoofdbestuur geen candidaten stellen. Uit het jaarverslag van gezinsverpleging zij vermeld, dat zus ter de Looper in Koedijk 632 bezoeken heeft gebracht, totaal 3557 bezoeken. Zij had het hoogste aantal bezoeken, waarvoor alle lof. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat het ledental is 273 leden, het magazijn is over gegaan aan den heer A. G. Schipper ter verzorging. Ook voor de t. b. c.-bestrijding is nuttig werk verricht, waarvoor de zuster 203 bezoeken heeft gebracht. Ontvangsten en uitgaven waren 1641,49. De heer Butter vroeg, of het kan ge beuren, dat er voor verzorgen geen geld is. De voorzitter antwoordde, dat als het noodig is, dan is er geld. De rekening van het Witte Kruis gaf aan als ontvangst 1451,93, uitgaaf 755,72, saldo 696.21. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heeren A. J. Schipper en Jb. Boon wer den herkozen. De voorzitter leidde het punt huisverzor ging in, ten doel hebbende bij ziekte in huis hulp te verleenen voor de vrouw. Een zestal vrouwen zullen langs de ge meente gaan om te trachten leden te winnen. Het bestuursvoorstel om zoo noodig weer een bijdrage te geven voor de kinderuit zending, werd goedgekeurd. Bij de rondvraag werd gevraagd om een bijdrage tot steun aan de cursussen ten plattelande. Er zal een bijdrage van 4 ge geven worden, in April zal weer een Emma- bloem-collecte gehouden worden. Hierna sluiting. De werkloosheid neemt af. In verband met de meerdere werkzaam heden welke plaats vinden in de tuinbouw bedrijven is het werkloosheidscijfer aan merkelijk dalende. Verschillende tuinders maken gebruik van de loonbijslag-regeling. Deelneming concours. Naar we vernemen zal het chr. man nenkoor „de Lofstem" deelnemen aan een concours te Den Haag en het chr. gemengd koor „Halleluja" te Leiden. Beide vereeni- gingen staan onder leiding van den heer Paul Kok en komen uit in de superieure afdeeling. De zee-dependance. *Het zal den bewoners dezer badplaats aangenamen in de ooren geklonken heb ben bij de tijding, dat gedurende het sei zoen de Zee-Depandense, waarvan reeds verondersteld werd, dat ze gesloten zou blijven, geëxploiteerd zal worden. Als ex ploitant zal optreden de heer P. v. d. Lenz. NEDERL. HERV. KERK; Vereeniging van gemeenten De binnen niet al te langen tiin wachte vereeniging der gemefnte^Bever" wyk en Wyk aan Zee en Duin zal noAeen samenvoeging tengevolge hebben op ker kelijk gebied. Héden herdenken de heer en mevrouw Van Kinschot den dag waarop zij voor 12y2 jaar in het huwelijk zyn getreden. Hoewel wij in den regel van koperen jubilea geen notitie nemen wij zouden te veel van het goede krijgen mogen wij zeker een uitzondering maken voor het hooft onzer gemeente, dat als zoodanig een zeer bijzondere positie bekleedt. Jhr. Mr. Frangois Henri van Kinschot werd op 23 October 1899 te Amersfoort ge boren en huwde op 25 September 1923 te Bloemendaal met Josina Margaretha Dorhout Mees, geboren te Zuidlaren op 16 November 1900. Uit dat huwelijk zijn vier zoons geboren, nml. Henri Frangois, gebo ren te Middelburg op 20 Juni 1924. Alex- ander Roeland Paul, geboren te Middelburg op 1 Juli 1926 Petrus Bernardus, geboren te Middelburg 18 Maart 1929 en Gaspard Louis Frangois, geboren te Zuidlaren op 28 Januari 1934. Het bovenstaand doet erg aan een droge opsomming van den Burgelyken stand den ken het is trouwens daarvan afkomstig en men begrijpt wel, dat wy onzen ge- lukwensch daarmede dan ook niet willen besluiten. Een kleine herinnering aan den levens loop van den jubilaris mag op dezen dag niet achterwege blijven. Jhr. van Kinschot deed op 1 November 1922 te Leiden het doctoraal examen in de rechtswetenschap, en was daarna werkzaam aan de gemeente-secretarie te Sassenheim. In 1923 werd hij benoemd aan de Prov. Griffie van Zeeland, waar na een volon- tairschap van 6 maanden een vaste aan stelling volgde. Ruim vijf jaar was jhr. mr. van Kinschot hier werkzaam, eerst aan de afdeeling Waterstaat en Wegen en daarna een ideale opleiding voor een a.s. burge meester aan de afdeeling Departemen tale zaken. Op 15 Mei 1929 volgde de benoeming tot burgemeester van Zuidlaren en op 4 Januari 1934 bevatte de Staatscourant de mededee- ling, dat jhr. mr. F. H. van Kinschot met in gang van 15 Januari daaraanvolgende tot burgemeester van Alkmaar benoemd was. In Zuidlaren, een betrekkelijk kleine ge meente was de burgemeester de vraagbaak voor ieder die iets over gemeentezaken wilde weten en juist het burgemeesterschap in een dergelijke plaats geeft de practische opleiding, die het hoofd eener grootere ge meente in alle opzichten voor zijn veelom vattende taak kan voorbereiden en be kwamen. Wij hebben destijds bij zyn benoeming de hoop uitgesproken, dat hij er in zou mogen slagen het vertrouwen van den Raad en van de ingezetenen te winnen om de man te kunnen zijn, die Alkmaar in deze moeilijke crisisjaren zou kunnen leiden. En nu wij thans een ongezochte gelegen heid hebben een korte terugblik te slaan op den tijd, dat Jhr. mr. van Kinschot bur gemeester van Alkmaar is geweest, kunnen wij niet anders dan met groote dankbaar heid constateeren, dat het vertrouwen, dat Alkmaar in zyn nieuwen burgemeester m> steld heeft, in geenen deele beschaamd ié geworden. Boven alle partijen staande, rustig objectief, beoordeelt hy de taliooze zakén waarin het oordeel van den burgemeester gevraagd wordt. Vriendelijk en welwillend toegankelijk voor ieder die hem wenscht té spreken, is hij de man, die, wars van elke zucht naar populariteit, zijn eerlijke opinie vormt, en deze onder alle omstandigheden handhaaft en tactvol weet te verdedigen. Geen moeite om in het belang van Alk maar werkzaam te zijn is hem te groot en nimmer heeft zijn eenvoudige, charmante persoonlijkheid en zijn van harte gespro ken woord ontbroken by de zeer vele ge- beurtenissen waarbij van het hoofd onzer gemeente een uiting van deelneming of ge- lukwensch verwacht wordt Wy zullen waar geen ambtsjubileum gevierd wordt hierop thans niet verder ingaan. De burgemeester viert zijn koperen huwelijksfeest en dat is de dag waarop wij tevens een ongezochte gelegenheid vinden een woord van hulde te brengen aan me vrouw van Kinschot die haar echtgenoot op zoo vele plaatsen waar zyn aanwezigheid gewaardeerd werd, begeleid heeft en die hem daarnaast van zoo grooten steun is bij tal van ambtelijke verplichtingen. Haar eenvoudige, sympathieke persoon lijkheid, haar interesse in het bijzonder voor den maatschappelijken arbeid hier ter ste de, worden in breeden kring op bijzonderen prijs gesteld. Vier kinderen, allen zonen, zyn vier klei ne zonnetjes in dit gelukkige huishouden en wie vader en moeder met hun jongens wel eens op excursie naar strand en duin of in het zwembad heeft gezien, wie weet welk een gelukkige jeugd dit jongenskwartet in deze ideale samenleving mag doorbrengen, kan niet anders dan in dit koperen huwe lijksfeest een gebeurtenis zien die in den huize Van Kinschot met vreugde en dank baarheid zal herdacht en gevierd worden. Op deze plaats bieden wy het koperen paar onzen hartelijken gelukwensch aan, hopende dat de komende jaren voor de burgemeestersfamilie even zonnig en geluk kig mogen zijn als de huwelykstijd, die aan dezen gedenkdag vooraf is gegaan. Bijzondere gebeurtenissen hebben heden niet plaats gevonden. De Raad, de hoofd ambtenaren en ambtenaren hebben het ko peren echtpaar een bloemenhulde gezonden en dit voorbeeld is gevolgd door vele orga nisaties en particulieren. Een stroom van gelukwenschen heeft den huize Van Kin schot bereikt. Het lag niet in de bedoeling van den burgemeester receptie te houden maar velen zullen ongetwijfeld tot het ko peren echtpaar een persoonlijk woord van gelukwensch gericht hebben. Als een aardige bijzonderheid kan geme worden, dat de kinderen van „Kindervoe ding" heden bij den maaltijd allen op een punt taart, als geschenk van de burge meestersfamilie, getracteerd werden. Beide Nederl. herv. gemeenten blijven dus voorloopig elk afzonderlijk voortbe staan. Door den Bisschop van Haarlem is Kapelaan van der Berg, vroeger in de St. Laurentius parochie alhier, benoemd tot pastoor te Rhoon. Beroepen is tot predikant bij de geref. kerk H. V. te Oosterend op Texel, ds. Kok, predikant te Nijemidum (Fr.). Wandelen. WANDELTOCHT IN DE BEEMSTER. Zondag 26 April organiseert de V.V.V. te Purmerend in samenwerking met de gymn. vereenigingen N.E.A. en Volharding weder om een K.N.G.V.-wandeltocht over afstan den van 20 K.M. en 30 K.M. De route is gekozen door het mooiste ge deelte van de bloeiende Beemster, en is met zorg samengesteld. Iedereen kan aan dezen marsch deelne men, mits men zich houdt aan de bepa lingen. Evenals vorig jaar zyn er vele attracties Ook aan de herinnerings-medaille is veel zorg besteed. Als ontwerp is nu geko zen de bekende Beemsterbrug. De besturen zullen alles in het werk stellen om deze marschen tot een ieders genoegen te doen slagen. De marschen worden gehouden onder de bepalingen van het K.N.G.V. Inschrijvingen voor deze marschen houden in, dat nien me. de bepalingen van deze circulaire beken is en men zich aan de bepalingen e.d. houden. De start vindt plaats voor de 30 K.M. v. half elf, voor de 20 K.M. v.m. half twaaiu Voor beide marschen is de startplaa Tramplein, nabij Hotel Jan de Jong, Jf0"* tegenover het station der N. Z. H. Tram weg My. Er kan worden gemarcheerd zoowei clubverband als individueel. Om in ei *e clubverband te kunnen marcheeren m men minstens met 10 personen en een lei (ster) zyn. Hier zyn groepsmedailles vo beschikbaar gesteld. - (Niet officieel) lste klasse, 3de HJst Trekking van Woensdag 25 Maart Hooge Pr(jzen 400.— 20336 100.— 19560 Prijzen van 29.— n68 131 220 321 338 405 724 2403 1260 1408 1608 1755 1782 1818 316l 2738 2829 2912 3015 3080 3087 58i3 3218 3637 4459 4742 4836 4886 5848 6254 6295 6418 6779 6791 69 ml 7048 7546 7599 7690 8112 8142 9054 9302 9307 9806 9838 9900 10 10319 10351 10679 10956 11549 11814 12 J5J4g .12818 12889 13362 13676 13847 14321 1&4S5 15355 15486 15725 15896 16008 16017 16 16944 17199 17606 17662 17768 17791 1 17974 18201 18474 18541 18573 18592 189 20791 20989 t Verbeteringen lste kl., 2de lijst* 9103; 20472 m. z. 20474.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8