!BuUm£and Spart £autU m Jmh&ouw JCeck S. School Silmnieuws de dynamietexplosie in mexico. de ondergang van de „boree". a. Besluit tot splitsing van den vleesch- keuringdienst; b. Gemeenschappelijke regeling voor de eXploitatie van den destructor en de cen trale noodslachtplaats in het destructorge- bied Barsingerhorn (beginselbesluit); c. Gemeenschappelijke regeling voor den keuringsdienst van vee en vleesch in den keuringskring Barsingerhorn. Aangezien door de wijziging van de la- ger-onderwijswet 1920 tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs het aantal kinderen der o.l. school te Petten ontoereikend is voor handhaving van drie leerkrachten, stelden B. en W. voor den heeI- S. Bakker, onderwijzer aan genoemde school, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking te verleenen. Na ampele overwegingen werd be sloten het voorstel van B. en W. te aanvaarden, nadat de burgemeester er met nadruk op had gewezen, dat B. en W. noodgedwongen met dit voorstel moesten komen en dat het oog was gevallen op den beer Bakker, omdat deze tenslotte nog het best gemist kon worden. Een ingekomen verzoek van de Midden- standsvereenigingen te Zijpe om een post voor steun aan behoeft;ge middenstanders op de gemeentebegrooting te plaatsen gaf aanleiding tot breedvoerige besprekingen, welke uiteindelijk tot resultaat hadden, dat werd besloten, het verzoek voor kennsge- ving aan te nemen en het ter kennisneming over te dragen aan het burgerlijk armbe stuur. Bij de rondvraag gaf de heer P. Doorn in overweging, een rookverbod voor de duinen uit te vaardigen. Deze aangelegen heid zal in overweging worden genomen. De heer Doedens achtte het gewenscht den A. N. W. B. te verzoeken om den rich tingaanwijzer, die thans bij 't Buurtje staat, te doen verplaatsen naar 't Zand, op den hoek bij fabriek „Hollandia". Mevrouw KeetmanSlot drong aan op verbetering van den weg naar Sint Maar ten-zee, waarop de voorzitter antwoord de, dat deze weg een onderdeel vormt van de bij B. en W. te deze zake aanhangige plannen. WERKLIEDEN BELEGEREN STADHUIS. Eenige duizenden werklieden hebben ver scheidene uren het gemeentehuis van Puerto XJano (Spanje) belegerd, waar drie Fran- sche mijningenieurs van de Penarroya mij nen een toevlucht hadden gezocht. Zij had den opdracht in contact te treden met de af gevaardigden van de mijnwerkers, die sedert eenige weken weigeren de mijnen van Puerto Llano te verlaten en weigeren het werk te hervatten. Eerst gisterochtend 3 uur konden de inge nieurs het gemeentehuis verlaten nadat in structies waren gezonden uit Ciudad Real, en konden zij tezamen met afgevaardigden van de werklieden, die voor hun veiligheid borgstonden, in een auto plaatsnemen. DE „QUEEN MARY" NAAR SOUTHAMPTON. Koning Edward zal wellicht den proeftocht medemaken. De „Queen Mary" is gistermorgen vroeg van Greenock naar Southampton vertrok ken. Het schip zal Jaar (zooals gemeld) in het droogdok worden opgenomen voor een nieuw onderzoek, waarna de officieele proeftocht zal geschieden. Het is niet uitgesloten dat koning Edward de volgende maand den proeftocht van de „Queen Mary" zal meemaken. Toen de ko ning onlangs het schip bezichtigde, zeide hij, gaarne eenigen cijd aan bo-wd van de „Queen Mary" te willen vertoeven, alvorens het schip naar Amerika zou vertrekken. Dien tengevolge bestaat thans het voornemen den koning tot deelneming aan den proeftocht naar de Westkust van Schotland uit te noo- digen. Het zeekasteel zal ongeveer half Mei offi cieel door de scheepsbouwers, John Brown and Company, aan de Cunard White Star Line worden overgedragen. Hieraan gaan de officieele proeftocht vooraf. Na de formeele overdracht maakt de „Queen Mary" waar schijnlijk een tocht naar de Middellandsche Zee. Bij aankomst te Southampton worden romp en kiel in het dok grondig onderzocht. Dit is de normale handelwijze en was voor het vertrek van Clydebank reeds bepaald. Met het oog op de mogelijkheid, dat het vaartuig eenige schade heeft cpgeloopen by het raken van den bodem, wordt dit onderzoek echter van bijzonder belang. Betreffende de ontploffingsramp, die in Tultennango in den staat Mixico ontstaan is, wordt thans gemeld, dat een dynamietwagon in brand is geraakt en uit elkaar is gevlogen. De brand sloeg over op 10 andere goederen wagens. Docr de ontploffing werd het stationsgebouw en de naburige arbeiders woningen volkomen vernield. Tot dusverre men er in geslaagd 26 dooden te bergen er hggen echter nog vele lijken onder de pui- uen. De reddingscolonnes werken zonder op houden. Verscheidene lijken waren tot on- "erkenbaarh-id to verbrand. De zending dynamiet was voor een mijnonderneming bestemd. Omtrent den ondergang van het Fran- sche vrachtschip Borée wordt nog gemeld, dat deze scheepsramp op 2 mijl ten Noord oosten van het lichtschip East Durgeon, 35 utijl buiten de monding van de Humber heeft plaats gehad. Aan boord van het Spaansche s.s. Aizkarai Mendi zijn, zooals gemeld, zes leden der bemanning opgeno- uton n.1. de eerste machinist, de derde ma chinist, de tweede stuurman, twee stoker? en één matroos, terwijl 't Engelsche ss. Ca- duceus negen geredden aan boord heeft, Waaronder de kapitein. Het staat thans vast, dat de geheele equipage uit twee-en- twintig koppen bestond, zoodat nog zeven personen worden vermist. Het schip was op weg van New Castle naar Cean. DE GRENSINCIDENTEN IN HET VERRE OOSTEN. Nieuwe aanvallen der Japanners? Uit Oelan Bator wordt aan het agent- cshap Tas gemeld, dat op 24 dezer een Ja- pansch-Mandsjoerysch detachement, dat met drie vrachtauto's was aangekomen, een aanval heeft gedaan op de Mongoolsche grenswacht in het gebied van Mangol-Dza- gas nabij het Boeir-Normeer op Mongoolsch grondgebied. Er ontspon zich een gevecht, in den loop waarvan de aanvallers met vier transport auto's versterkingen ontvingen. De Mongo len dwongen de aanvallers tot den aftocht, zonder hierbij verliezen te lijden. Den 25-sten Maart hebben Japansch Mandsjoerijsche troepen, ter sterkte van ongeveer 200 man, met gewezen en mi trailleurs op de Mongoolsche grenswacht geschoten en eveneens twee kanonschoten gelost. De Mongolen beantwoordden het vuur, dacht moesten zich, daar zij numeriek veel zwakker waren dan hun tegenstanders, tot V K. M. ver op Mongoolsche grondge bied terugtrekken. Op 26-dezer bij het aanbreken van den dag trokken de aanvallers de rivier Khal- khingol over en bezetten het posthuis van de Mongoolsche grenswacht, dat zij pas om 1 uur 's middags na het verschijnen van 'n Mongoolsch vliegtuig ontruimden. Zij trokken de rivier weer over om zich op hun grondgebied terug te trekken. PROCES TEGEN CONTRA-RE V OLUTIONNAIRE Twee beschuldigden tot den kogel veroordeeld. Vijf overigen tot gevangenisstraf veroordeeld. Uit Krasnojarsk (Siberië, gouv. Jenisseil wordt gemeld, dat het hooge militaire ge rechtshof aldaar de zaak heeft behandeld tegen eenige vroegere medewerkers aan het depot te Krasnojarsk. Men constateerde, dat de beide hoofdbeklaagden Breidak en Pitsjoerin, die door een agent van den ge heimen dienst van een vreemde mogend heid waren aangeworven voor spionnage- werkzaamheden, in Juni 1935 een organisa tie voor dat doel stichtten. Zij hebben werk zaamheden verricht welke beoogden de macht van den Sovjetstaat te ondermijnen. Breidak en Pitsjoerin zijn veroordeeld tot den dood door den kogel. De overige vijf beschuldigden zijn tot gevangenisstraffen veroordeeld. ZAL DR. SCHACHT AFTREDEN? In verband met toenemende devaluatiedrang. Volgens de „Daily Herald" is men in financieele kringen te Londen en Berlijn van meening, dat dr. Schacht, de Duitsche rijksminister van economische zaken, na de verkiezingen voor den rijksdag zal aftre den. Dr. Schacht zou er de voorkeur aan geven aan den vooravond van een finan cieele crisis te verdwijnen, in plaats van toe te geven aan de eischen der linksch-na- tionaal-socialistische elementen, die de devaluatie verlangen. DE OPSTAND IN GODJAM. Ras Imroe vraagt Addis Abeba om hulp. Naar wordt vernomen, aldus meldt Ste- fani, neemt de opstand in Godjam voort durend ernstiger vormen aan. Ras Imroe, die na zijn nederlaag in Shire naar zijn leengoed is teruggekeerd, is niet bij machte de revolte te bedwingen en heeft aan Addis Abeba verzocht wapens en soldaten te zen den. ANARCHISTEN IN BARCELONA. In den afgeloopen nacht zijn 5 mannen een hotel te Barcelona binnengedrongen, waar zij een machine tot ontploffing hebben gebracht. Vier hunner werden gearresteerd. Men zou hier met anarchisten te doen heb- ben. Voetbal. ALKMAAR—TEXEL. De Sportkroniek bevat in haar offi- ciëele mèdedeelingen het bericht, dat de beslissingswedstrijd Alkmaar—Texel om het kampioenschap der vierde klasse A Zondag 5 April op het Helder-terrein te den Helder gespeeld zal worden. VALSCHE KAARTEN BIJ FEIJENOORD BLAUW WIT. Drie arrestaties. De recherche van den linker-Maasoever heeft vandaag drie personen aangehouden die betrokken zijn bij een handel in valsche entreebewijzen, waarvan een ruim gebruik is gemaakt bij den 1.1. Zondag te dezer ste de gespeelden voetbalwedstrijd Feijenoord- Blauw Wit, op het Feijenoord-terrein aan den Dordtschenstraatweg. Het onderzoek naar de herkomst van kaarten bracht de speurders ook naar Am sterdam. Zij hebben daar vandaag twee ar restaties verricht. Een derde man is in den loop van den avond te Rotterdam aangehou den. Er zullen vermoedelijk nog enkele aan houdingen volgen. In het geheel zijn 2000 valsche kaarten in omloop gebracht. Zij waren bedrukt met de meest onwaarschijnlijke stempels. Zoo v/aren er bij met het stempel van een ten toonstelling gehouden in 1903. Naar wij vernemen is te Amsterdam nog een derde arrestatie verricht, zoodat er nu in totaal vier arrestanten zijn. Hbld. Motoren. DE T. T.-RACES TE ASSEN. Gewijzigde organisatie op een vernieuwden weg. Naar aanleiding van tal van geruchten omtrent de toekomst der motorraces om den „Grooten Prijs van Nederland der K N.M. V." (de T.T.-races te Assen) be richt het Dagelijksch Bestuur der K. N. M. V., mede namens de hierbij betrokken instanties in Drente, het volgende: De nieuwe veiligheidsvoorschriften van In een der kassen te Wester blokker in De Streek (N.-H.) staan de perzik- boomen in vollen bloei de F. I. C. M. (de Internationale Motor federatie) verlangen o.a. een minimum wegbreedte van 5 meter, opgehoogde bochten en nog tal van andere verbeterin gen, die inhouden, dat het bekende „Cir cuit van Drente" over een lengte van 10 K.M. geheel opnieuw moet worden ge bouwd, hetgeen een uitgaaf van niet min der dan 120.000 met zich brengt. Tot dusver werd het financieele risico van de races gedragen door de leden van de T. T.-Organisatiesommissie van de Mo torclub „Assen en Omstreken", doch dit risico kon vanzelfsprekend niet tot bedra gen als bovengenoemd uitgebreid worden. Na langdurige onderhandelingen is men er thans definitief in geslaagd niet slechts het voortbestaan van de races te verzeke ren, doch bovendien deze een hechtere basis te geven. De wedstrijdtechnische organisatie der races zal in den vervolge geheel door de Koninklijke Nederlandsche Motorwielrij ders Vereeniging ter hand worden geno men, terwijl de voorbereidende en finan cieele regelingen zullen geschieden door een nieuw lichaam, de Stichting „Circuit van Drente", welke Stichting door de Ge meenten Assen en Beilen en de Motorclub „Assen Omstreken" is gevormd. Hoewel tal van vraagstukken, waaron der voornamelijk het financieele, nog om een oplossing vragen, is thans met spoed aan de wegverbetering begonnen en be staat de zekerheid, dat dit belangrijke in ternationale motorsportevenement op een nieuwen weg en met een hechtere basis dan tot dusver tot nog grooteren bloei zal komen. De K. N. M. V. is zeer verheugd dat door krachtige samenwerking de toekomst van den „Grooten Prijs van Nederland der K. N. M. V." verzekerd is. De races zullen dit jaar op Zaterdag 11 Juli plaats vinden.' AUTORACES TE ROTTERDAM. Nieuwe soort sensatiesport op Woudesteyn. Naar het Volk verneemt zullen dit jaar op het sportterrein Woudensteyn behalve motorraces ook automobiel wedstrijden wor den gehouden. Reeds het vorige jaar be stonden daarvoor plannen en om na te gaan of de baan voor die wedstrijden ge schikt was, werden door Haps Herculeyns op M.G. en door Kruithof op Lancia trai- ningsritten gehouden. De resultaten waren uitstekend en daar op keurde de K.N.A.C. de baan goed. Ook de automobilistenclub verklaarde het cir cuit op Woudensteyn geschikt voor het hou den van automobielraces, maar de directie kreeg van B. en W. geen toestemming. Daarin is thans verandering gekomen en aan de leiding van Woudesteyn is voor dit jaar toestemming verleend tot het houden van automobielwedstrijden. Voldaan zal moeten worden aan enkele veiligheidsvoor schriften, die de K.N.A.C. heeft gegeven. Zoo zal o.m. in de bochten en op die plaat sen, waar toeschouwers achter de laagste omheiningen kunnen staan, een wal moeten worden gemaakt van zandzakken. Dit betee- kent, dat ongeveer 5000 zakken zand op Woudensteyn gebruikt moeten worden. Bo vendien zou ook de baan nog iets breeder moeten worden gemaakt en de bochten wat worden opgehoogd. Voor dit soort wedstrijden zal, aangezien zij nog nergens in ons land worden gehou den, uit de aard der zaak groote belangstel ling bestaan en voor Rotterdam zullen deze races een attractie te meer vormen. Wielrennen. AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Nu Lacqüehaye niet met Slaats kan rij den is de Belg Charlier geëngageerd, die met Slaats een koppel zal vormen. Scherens zal in het openings-programma trachten het wereldrecord op een 166 M. baan (9.9 sec.) te verbeteren. Dammen. W. D. O.—VOORWAARTS 20—14. In den wedstrijd dammen tusschen W. D. O. en Voorwaarts was de uitslag als volgt: W. D. O. Voorwaarts G. Smit C. Betlem 2—0 C. Dammer H. Timmerman 2—0 H. Linders G. Woonyk 0—2 C. Booij J. Mooij 2—0 P. Noom Jb. Renooij 2—0 H. J. Toepoel D. Marees 1—1 P. Veer D. Homma 2—0 C. v. Doorn P. Appeldoorn 0—2 J. Kaal T. Appel 2-0 D. Da velaar D. Stam 0—2 C. Fok P. de Wyn 0—2 C. Jol M. Hemels 2—0 J. Veerman C. de Jong 0—2 R. Zaadnoordyk P. Nierop 2—0 B. Luitjes J. Busse 2—0 J. Homma A. Koreman 1—1 Jb. Hoogland J. Dogger 0—2 20-14 PRIJS TAXE-MELK. De Nederlandsche Zuivelcentrale deelt mee, dat van 29 Maart tot en met 4 April de prijs voor Consumptiemelk,regeerings- contract, taxegedeelte is 51/4 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk regeerings-minimumprijs 4 cent; afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2cent. KENNEMERLAND. Een nieuwe veilinghal te Beverwijk. Wat verleden jaar werd gemompeld, zal thans werkelijkheid worden. De straat veilingen van Chris Duin (Gebr. Duin) en Kluft en Tervoort, gaan verdwijnen. Met de Beverwyksche Exportveiling zullen ze een fusie vormen. Verleden jaar, toen onder drang van de regeering de fusie van de groente- en fruitveilingen „Kennemerland" en „De Vrije Veiling", een voldongen feit werd, mompelde men, dat de straatveiling ging verdwijnen. De nieuwe veilingcombi natie zal een modern veilinggebouw stichten op dat terrein, hetgeen thans voor straat veiling gebruikt wordt. B. en W. van Bever wijk zijn (behoudens goedkeuring van den raad) bereid om het terrein uit den open baren dienst te onttrekken en te verhuren voor 25 jaar tegen een billijke prijs, en men is het eens geworden. Hierdoor krygt men nu 2 veilingen, inplaats van 5. Het was economisch niet verantwoord om 5 veilingen in stand te houden. De groote vrijheid, welke de tuinder voor zich opeischten, was de reden, dat men de „vrye straatveiling" in stand hield, men wilde liever niet af hangen van de besturen en voorschriften van coöp. veilingvereenigingen. Doch uit hygiënisch standpunt bezien zal het een ge weldige verbetering zyn. Het veilingsge bouw „De Molen" (een speciale aardbeien veiling), gelegen bij het station, zal buiten dienst worden gesteld. Voor de honderden vreemdelingen die de aardbeienveiling en vooral de straatveilingen bezochten, gaat een attractie verloren. Een stuk oud Bever wijk gaat verdwijnen, doch voor de belan gen van het veilingwezen is het een stap voorwaarts. Hoewel de kwantiteit en kwaliteit van de oude groente met den dag een grooter vorm aanneemt, gaat het met den aanvoer van nieuwe groenten zachtjes aan. Kas- producten zijn er niet veel en koude bak- cultuur komt nog niet. De overgang van „oud op nieuw" zal wel voor een groot deel met busgroefiten worden aangevuld, want de markt kan niet aan alle behoeften voldoen. Wat is er dit voorjaar weinig versche groenten zegt men en terecht. Och het is verklaarbaar. De tuinbouw wordt door allerhande voorschriften kapot ge maakt en de tuinder heeft geen crediet of lust meer om zich druk te maken, de economische toestand maakt alles kapot en noodzaakt de nijvere tuinder om bij de werkverschaffing of steunverleening te recht te komen. Zoo is de toestand en niet andex-s. Wat de aanvoer betreft, deze was middelmatig en schaarsch. Andijvie gold 0.65 a 4 per 100 st. Kropsla (mooie kwaliteit) gold hoog, nl. 6.50 a 9.50 per 10C st. Bloemkool gold beduidend minder nl. 6.50 a 11 per 100 st. Rabarber gold beter, nl. 6.50 a 12.50 per 100 bos. Radijs gold hooger nl. 5.50 a 8.50 per 100 bos. Raapstelen golden 1.50 a 2.75 per 100 bos. Van de oude groenten gold de Bloemendaler kool van 3 tot 11 per 100 st., een groot verschil. Knolselderie gold 6 a 8.50 per 100 st. Roode kool (matige kwaliteit) gold 7.50 a 11 per 100 st. Witlof gold weinig, nl. 9 a 13.50 per 100 K.G., 2e soort gold zoo goed als niets. Selderie en peterselie, die de laatste weken brandduur waren, golden niet hoog, nl. 2.50 a .50 per 100 bos. Spruiten (waar van de kwaliteit bedenkelijk terug loopt) golden matig, nl. 5 a 15.50 per 100 K.G. Grove groenten als uien, wortelen en rapen golden niet hoog en werden voor alle prijzen verhandeld. Aardappelen gol den 1.80 a 3 per 100 K.G. Men weet echter weinig van de kwaliteit af. Bij de gister gehouden herstemming van een notabel der Ned. herv. kerk te Oudkarspel, zijn uitgebracht 69 stemmen waarvan op den heer H. Kalf 35 en op den heer G. Langendijk 34 stemmen. Tot predikant bij de herv. kerk te Warder is beroepen de heer G. J. ten Broek, candidaat te Scherpenzeel. Ds. H. Bandet ter Terapel (Gr.) heeft het beroep naar de herv. gem. te Benning- broek e.o. aangenomen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 MAART 1936. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Warners (Be vestiging lidmaten), 8 uur, ds. Baar (Rouw dienst voor wijlen ds. Deetman, zang van het vrijz. herv. zangkoor en knapenkoor). Kapelkerk, 6 uur, ds. Remene, van Am sterdam (Voorbereiding H. avondmaal). Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, ds. Brandt, van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, 7 u. n.m. ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. Mas- selink, van Grand Rapids. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdag, 8 uur, open lucht samenkomst op de Steenen Brug; Zondagmorgen, 7.30 uur, bidstond, 10 uur heiligingsdien'st, 3.30 uur openlucht samen komst by den Kattenberg, 8 uur groote reddingsavond-samenkomst; Dinsdagav. 8 uur openbare samenkomst geleid door ma joor Kolder; Donderdagavond, 7.30 uur, in zegening van soldaten onder leiding van brigadier en mevrouw v. Loo. Stad Evangelisatie, Laat No. 56; 10 uur, •wijdingdienst, 8 uur en Donderdagavond 8 uur openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. BARSINGERHORN, 10 uur, ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. v. d. Veen (avondmaal). BERGEN, 7 uur n.m., ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 8 uur, ds. von Mey- enfeldt van Alkmaar. (In den avonddienst biduur voor het gewas). Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur ds. P. Visser, van Amsterdam. BURGERBRUG, geen dienst. CALLANTSOOG, 10 uur, ds. van Wichen. DIRKSHORN, 10 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Loyser (Be vestiging lidmaten). EGMOND AAN ZEE, geen opgave ont vangen. Oud kath. kerk, geen opgave ontvangen. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Robel. GROET, 7 uur n.m., ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Heep. HEILOO, 10 uur, ds. Pattist; Maandagav. 8 uur, wijdingsavond ds. Bloemhoff (zang kerkkoor). Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, v.m. geen dienst, 7 uur n.m. de heer E. Baart van Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, 7 uur n.m., ds. Mo lenaar. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. van Calcas, van Beverwijk. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDESLUIS, geen dienst. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema (Doop). SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, zie Groet. SINT MAARTENSBRUG, 10 uur, ds. Witkop. (Bevestiging nieuwe lidmaten. Collecte). SINT PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst, 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, geen dienst wegens va caturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer B. Kamies, van Amsterdam. URSEM, 7 uur, ds. Buiskool. W ARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Mole naar. WESTGRAFTDIJK, 7 uur n.m., ds. D. Meijer. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, (voor Noordschar- woude) 10 uur, ds. Boeke. ZUIDSCHERMER, geen dienst. VERGEET MIJ NIET. Victoria-theater. In het Victoria-theater loopt vanaf hedenavond een fraaie film, waarin de be roemde zanger Benjamino Gigli een hoofdrol vervult en men dus een der mooiste stemmen van de wereld kan be wonderen. Wij laten hier eenige persstemmen vol gen: De Telegraaf: Gigli, meester van 't bel canto, eer ste zanger na Caruso, operaverschijning die in ieder land dat maar een opera bezit zijn lauwen geoogst heeft: Gigli zingt fragmenten van zijn gansche rollenreper- toire, en liederen, terwijl uw oog en oor door lens en microfoon hem gadeslaan en hooren va ndichtbij: van zóó dicht bij als ge wel nummer in uw leven kans zult krij gen hem te naderen Men hoort zijn timbre; men hoort de pracht en het ras en den mateloozen gloed van zijn manier van zingen; men hoort het meesterschap van zijn technie ken stijl „Het V o lk": Want de zanger is hier in enkele zijner beste liederen en, zij het ook meestal fragmentarisch ,in een groot aantal zijner glansrollen te hooren. En zijn stem klinkt waarlijk verrukkelijk mooier naar mijn gevoel dan van eenigen anderen tenor, dien men tot nu toe op de film kon be wonderen .Magda Schneider geeft in deze film zeer expressief en door eenvoud boeiend spel te zien. „Residentiebod e'": De beroemde tenor Benjamino Gigli krijgt in deze film volop gelegenheid zijn mooi geluid te laten hoorenVooral de wonderlijk mezza-voce-gezongen klan ken van het slaapliedje in de toiletkamer laten niet na diepen indruk op de toe hoorder te maken. „Arnhemsche Courant": zij is een der beste in dit genre. Zeker, Gigli's prachtige stem speelt een hoofdrol, maar er is veel meer te waardee- ren; er is het spel van Magda Schneider, als Liselotte Herfeld „De Gelderlander" (Nijmegen): Men kon het gisterenavond reeds aan de groote belangstelling bij de premèire van „Gigli" merken, dat het program een bij zondere aantrekkelijkheid had. Een der beste zangers van de wereld, Gigli, men noemt hem de opvolger van den onverge- telijkcn Caruso, laat van zyn spel, maar voornamelijk van zijn zuiveren serenen zang genieten in „Vergeet mij niet."

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11