De Lange De Moraaz Aqenda Bankiers te Alkmaar sinds 1805 JïuMicalies JkovUiciaal Uieuws JlecfiLviakefi Stad en Omgeoiitg. £aatste éencAten *lüeec&eticAt Dr. Fick over de grens gezet. SCHAGEN Emh^È: "erd SCHERMERHORN Stedelqk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. B io s c o p e n. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vergeet mij niet (zangfilm); hoofdrollen de zanger Gigli en de 5-jarige Peter Bosse. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een midzomernachtsdroom (rom.); hoofdrol len James Cagney, Joe E. Brown, Anita Louise, Olivia de Havilland. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, Vrijdag, Zaterdag en Zondag, hoofdnummer Circus Saran (kom.); hoofdrollen Watt en Half Watt Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ker misgasten (Nederl. amus. film); hoofdrollen Henriette Davids, Johan Kaart, Silvain Poons e.a. Toegang voer eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 28 Maart 7.30 uur, zaal van Gijzen, worstelwedstrijd Alkmaar—Groningen. Zondag 29 Maart. 2.30 uur, tooneelzaal De Bakker te Noord- scharwoude, matinee adspiranten „Hercules" en „Hygiea". 4 uur en 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Eddy Meenk en zijn band. Maandag 30 Maart. 8 uur, luth. kerk, lezing ds. Kooiman van Amsterdam; onderwerp „Het Christuskruis of hakenkruis". 8.30 uur, gebouw leeszaal, ledenvergade ring Openbare Leeszaal en Boekerij. DRANKWET. (Statsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van H. KOREMAN, alhier, om een VERLOF A. verlof voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank in het klein zoowel voer ge bruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel SPOORSTRAAT nr. 93. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof in dienen. Alkmaar, 28 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende den hieronder genoemden persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: JACOBUS JOHANNES URSEM, lichting 1936. Uitspraak voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter -ecretarie dezer gemeen te, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 28 Maart 1936. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vn ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar nr. 1516 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 19 December 1935 waarbij zijn vastgesteld VERORDENINGEN, regelende het heffen en invorderen van school gelden voor het gewoon lager onderwijs, het uitgebreid lager onderwijs en het openbaar buiten- gewoon lager onderwijs. verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd zyn aldaar tevens in afdruk tegen beta ling. der kosten verkrijgbaar Alkmaar, 28 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd K4KI5NSCH0T' Burgemeester: A. KOELMA, Secretaris. DE NIEUWE BACONREGELING.""" Een aantal conservenfabrieken heeft langs telegrafischen weg nogmaals een dringend beroep gedaan op den minister van landbouw en visscherij om de beper kende bepaling voor de baconfabrikanten betreffende nevenbedrijven nog te hand haven in afwachting van een grondig on derzoek. Zij zullen het ten zeerste op prijs stellen indien eenige hunner afgevaardig den aan dit onderzoek mogen deelnemen. Daar de beperkende bepaling nu reeds drie en een half jaar bestaat kan volgens adres santen een verlenging van enkele weken niet van overwegend bezwaar zijn en ver trouwen zij des te meer dat de minister aan hun verzoek gevolg zal willen geven. ERNSTIGE AANRIJDING. Te Moergestel. Op den Oirschotscheweg is gisteren de 54-jarige wielrijdster mej. M. Vriens, door een personenauto, bestuurd door den heer L. uit Raamsdonk aangereden. In zorgwekkenden toestand is zij, nadat door een tweetal doktoren de eerste hulp ver leend was, naar haar woning overge bracht. Zij heeft verschillende verwondin gen aan het gelaat opgeloopen en klaagde over inwendige pijnen. Door de politie is een uitgebreid onder zoek ingesteld, waarbij is komen vast te staan, dat den bestuurder van de auto geen schuld treft. Geen motieven om den wonder dokter langer in arrest te houden. De wonderdokter Fick, die, zooals wy reeds meldden, door de marechaussee werd gearresteerd wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst, is gister avond op last van den officier van justitie over de Duitsche grens gezet. Gisteren werd Fick per auto door de marechaussee te Hardenberg overge bracht naar Almelo, waar hij door den officier van justitie werd verhoord. Naar aanleiding van dit bericht heeft de „Tel." zich gewend tot den officier van justitie by de rechtbank te Almelo, mr. H. F. Wolfson, die mededeelde, dat hij geen bevoegdheid had den wonderdokter Karl Fick in arrest te houden aangezien de man en de vrouw, die beschouwd worden als slachtoffers van zijn handelingen, niet overleden zijn (want zoo moet de zaak officieel gesteld worden) ten gevolge van de praktijken van dezen kwakzalver, doch omdat zij verzuimd hadden gebruik te maken van de deskundige hulp van een bevoegd arts. Mr. Wolfson deelde verder mede, dat te gelegener tijd, wanneer het onderzoek een meer definitief stadium bereikt zal heb ben, de Duitsche kwakzalver gedagvaard zal worden om zich voor een Nederland- sche rechtbank te verantwoorden wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees kunde in Nederland. CURSUS BOTERMAKERS. Door den Bond van Zuivelfabrieken in Noordholland werd in de winterhalfjaren 1935 en 1936 een cursus gehouden voor het personeel der aangesloten fabrieken. Aan de volgende 7 leerlingen werd op 25 Maart door den voorzitter van den bond, den heer H. K. Koster, met een toepasselijk woord het diploma uitgereikt: J. Bakker, Schoorl; R. Groot, Wijde-Wormer; P. Haker, Warder; J. Koedooder, Lutjewinkel; Z. Oos- terveld, Assendelft; J. Rol, Wieringer- waard; Sj. Smit, Lutjewinkel. Handels Winteravondschool. Aan de volgende leerlingen werd het diploma uitgereikt: Klasse II, uitmuntend: K. Blaauboer te Schagen, Nel Wardenaar te Schagen, A. de Wit en T. de Wit te Wieringerwaard, Gr. Blaauboer te Kolhorn, Gr. Slot te Alkmaar, C. Nap te Winkel, H. Kuiper te Valkoog, L. v. d. Loo te Winkel en J. Bakker te Waar- landg. Zeer goed: J. Keyzer te Schagen, A. Eriks te Barsingehorn, G. Blaauboer te Kolhorn, H. Kiezeling te Schagen, G. L. v. d. Loo te Winkel, W. v. Essen te Winkel, G. Stoop te Waarland, C. Jaspers te Waarland, J. W. Blom te Haringhuizen en A. Butter te Win kel. Goed: J. Visser te Wieringerwaard, N. Saai idem, P. Houter te Sint Maarten, K. Dam te Dirkshorn, A. Broekhuizen te N.- Niedorp, S. Plukker te Schagen, J. Peetoom te Schagen, P. Dekker te Waarland, P. Beesterboer te Waarland, S. Baken en G. J. de Wit te Callantsoog, W. den Engelsen te Wieringermeerpolder, L. K. van Dijk te Schagen. Ruim voldoende: N. J. Blaauboer te Scha gen, C. J. Kossen te Schagen, C. Beemster- boer te Waarland, P. de Ruiter te Schagen, S. de Best te Zype. Overgang van klasse I naar II: D. Schene, A Rentenaar, H. W. Poldermans, H. de Jong, A., J. v. Weelde, M. N. Brouwer, C. Gootjes, K. de Geus en G. de Ruyter, allen te Schagen; I. Brugman, G. Brugman, C. Speets en A. de Vries te Winkel, D. Otsen te Barsingerhorn; J. Stammes, E. Kooy en R. Arts te Nieuwe Niedorp; IJ. Edam te Hoog woud; J. de Beurs, J. Raven, J. Mosk, Jb. Bergman, N. Groot, T. Bloothoofd en J. Dalenberg te Zype; R. Kant, J. Verstraten, Jb. Slotemaker te Harenkarspel en II. Frans te Sint Maarten. Voor de talen bevprderd van le naar 2e klasse: G. Nobel en D. Beers te Schagen, Paarlberg te Krabbendam. Esperanto: Eindiploma: B. Haan, E- v. Ketel en A. de Wit te Schagen. Bevorderd van le naar 2e klasse: J. Kruit, F. Kruit, D. Beers te Schagen. SCHAGERBRUG Vergadering voor midden- t standers. Voor de middenstanders uit de ge- CteenS™ V™ Zlipe" »lhl» uiteenzetting gegeven van de beteekenis en werkzaamheden van de Kamers van Koophandel, door den heer W. Burdorf chef van het Handelsregister van de Ka mer van Koophandel voor Hollands Noor derkwartier. Behalve een flink aantal middenstan ders uit Zijpe waren tegenwoordig de heeren Ch. H. Th. Schmalz en W. D. Nie- stadt, beiden te Schagen, respectievelijk voorzitter van de fed. Klein bedrijf van de Kamer van Koophandel, gevestigd te Alk maar en bestuurslid van den Kon. Nederl. Middenstandsbond. Na opening door den voorzitter, den heer C. Brugman, werd het woord gege ven aan den heer Burdorf, die in een dui delijk en interessant betoog de werk zaamheden en de beteekenis van de Ka mers van Koophandel in groote lijnen schetste. O. m. wees de heer Burdorf er op, dat de Kamers zijn opgericht ten dienste van de algemeene belangen van het bedrijfs leven dus ook van den middenstand. Het is een maatschappelijk belang al dus spreker dat men bekend is met de wenschen en nooden van handel en in dustrie, twee takken van volkswelvaart. Daarom heeft men zich jarenlang inge spannen om handel en nijverheid een eigen vertegenwoordiging op wettelijke basis te geven, welke vertegenwoordiging tenslotte is belichaamd in de Kamers van Koophandel. Vervolgens gaf spreker een overzicht van den historischen groei der Kamers en van haar huidige bevoegdheden en ver plichtingen. Met tal van voorbeelden werd hierna het werk van de Kamers nader in het licht gesteld. Het doel van het Handelsregister duid de spreker kortheidshalve aan met de SLOT VAN UIVER-RAMP. Dinsdag a.s. begrafenis wijlen prof, Walch te Haarlem. Het stoffelijk overschot van prof. mr. dr. E. M. Walch, die op 21 Dec. 1934 bij de ramp van de Uiver in de Syrische woestijn om het leven is gekomen, is thans tegelijk met dat van eenige der andere slachtoffers naar Nederland vervoerd en zal Dinsdag middag a.s. te 14 uur op de algemeene be graafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem worden bijgezet. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kievit is gisteren op de uitreis in Bandoeng aangekomen; de Sperwer (thuis reis) is gisteren in Jodhpur geland. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 28 Maart 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 250.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5860 2.302.40, 60 —62 2.35—2.45 en 62—64 2.40—/ 2.75. woorden „het verzamelen en ten dienste van het publiek beschikbaar stellen van gegevens, welke wenschelijk geacht moe ten worden voor het handelsverkeer". Overigens werd het nut van het handels register uitvoerig aangegeven en werd gewezen op de voordeelen welke dit re gister biedt. Voorts werd gewezen op het bureau van advies voor den middenstand met zijn ruim 1500 aangesloten leden, op de werk wijze en voordeelen van dit bureau. Tenslotte wekte de heer Burdorf de aanwezigen op het werk van de Kamer van Koophandel zooveel mogelijk te steunen. Daarna werden door de aanwezigen diverse vragen gesteld, welke tot tevre denheid van de betrokkenen werden be antwoord. Onder dankzegging voor de aangename besprekingen sloot de voorzitter deze ge slaagde vergadering. SCHERMERHORN. Een legaat. •Door mej. Maartje Pijper, weduwe van Jan Visser, overleden te Driehuizen, is bij testamentaire beschikking aan de Ned. herv. gemeente te Schermerhorn vermaakt een som van 500, vrij van rechten. SPEELHUISHOUDERS VOOR DE RECHTBANK. Vier maanden geëischt. Op 18 Febr. j.1. deed de politie van het bureau Pieter Aertszstraat een inval in een perceel aan den Amsteldijk, daar het ver moeden bestond, dat in die woning gelegen heid tot hazardspel werd gegeven. Inderdaad trof de inspecteur in een kamer op de eerste verdieping een gezelschap, dat zich met het roulettespel bezig hield. Twee personen, die als bankhouders op traden, en eenige spelers werden naar het bureau gebracht. De „gasten" verklaarden, dat zy elkaar over het algemeen niet ken den; enkele waren met het adres van het speelhuis bekend geworden, doordat ze op s(raat kaartjes hadden gekregen. Gisteren stonden de twee exploitanten van het speelhuis, een 27-jarige diamantklo- ver en een 46-jarige croupier voor de vierde kamer der Amsterdamsche arr. rechtbank terecht, wegens het gelegenheid geven tot hazardspel. Het tweetal ontkende; in de eerste plaats werd er dien avond niet gespeeld op het oogenblik, waarop de politie binnenkwam en in de tweede plaats waren de bezoekers al lemaal „min of meer" met elkaar bekend. De croupier verklaarde, dat hy, juist toen de inspecteur binnenkwam, bezig was zyn vrienden een bepaald systeem te verklaren. Wel gaf hij toe, dat er op enkele avonden gespeeld was, doch van hazardspel was hier volgens hem geen sprake. „We speelden met enkele kennissen een gezelschapsspelletje". De bedoeling van deze demonstraties zou volgens verdachte zyn om eenige vrienden te interesseeren voor een op te richten crou- piersschool. De officier van justitie, mr. v. Dullemen, requireerde tegen beide verdachten, wegens gelgenheid geven tot hazardspel, een gevan genisstraf van vier maanden en vernieti ging van de roulettes. De verdediger, mr. J. Wolf, pleitte vrij spraak. Vonnis 10 April. (Ongecorrigeerd.) LAATSTE NIEUWS VAN ONZE AMBULANCE. Ook Dr. v. d. Does keert naar Ne derland terug. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis ontving hedenochtend telegrafisch bericht van dr. Winckel, dat de heeren de Vries, v. d. Does, Veene- klaas en Lampe Donderdag behouden zyn teruggekeerd in Dessie. In het hos pitaal der Nederlandsche ambulance in Dessie wordt thans een honderdtal ge- met dei rPleegd- IngCVOlge ho rnet den heer v. d. Does was overeen gekomen, keert deze nu weldra naar Nederland terug. VERASSCHING P. CLAY. Onder groote belangstelling is gistermiddag in het crematorium op Westerveld te Velsen de verassching geschied van het stoffelijk overschot van den heer P. Clay, penning meester der afdeeling van de Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding, een be kende persoon in de kringen van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw. In den loop van den voormiddag heeft ds. B a a r in de chapelle arden te in huize „Wes- terlicht" een korten rouwdienst gehouden. Spr. schetste allereerst de persoonlijkheid Clay en wees er vervolgens op, dat de over ledene een zeer werkzaam leven achter zich had. Hij was jarenlang een trouw ouderling, zyn groote vitaliteit heeft hem op maat schappelijk terrein tot een actief persoon gemaakt. Hy verstond de dingen in het leven grootendeels naar den geest, dit was ook de reden, dat het zyn wensch was ge cremeerd te worden. Spr. sprak daarna woonden van troost tot de nabestaanden en wendde zich speciaal tot den zoon prof. dr. Clay, op wien de overledene terecht zoo trotsch was. Namens het bestuur der afdeeling van de Vereeniging voor lijkverbranding was op Westerveld aanwezig de heer H. Lind, na mens het Nutsdepartement de heeren de Lange en Spijer. Verder waren er de hee ren C. P. Maats, directeur van Huize Wes- terlicht te Alkmaar, mr. J. J. Boasson uit Den Haag, H. C. Douwes Dekker uit Utrecht, K. Langendijk uit Apeldoorn e.a. Er werd niet gesproken. Nadat de kist onder orgelspel was gedaald, heeft de zoon, prof. dr. J. Clay te Amsterdam, dank ge zegd voor de belangstelling. KINDJE OVERLEDEN. Het kindje van den heer D. v. D. te Schermerhorn dat Zondag hevige brand wonden kreeg door het in brand gaan van een toestel gebruikt bij het stoomen, is aan de gevolgen overleden. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. Onder voorzitterschap van mr. C. A de Groot werd Woensdag de algemeene verga dering gehouden van bovengenoemde ver eeniging. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgeloopen jaar 13.742 bezoeken waren gebracht, waarvan 3543 betaalde, 8710 voor het fonds, 1319 gratis en 170 aan diaconie patiënten. In den loop van 1935 zag zuster van den Berg zich genoodzaakt haar ontslag aan te vragen. De langdurige toegewijde diensten door haar aan de vereeniging be wezen werden dankbaar herdacht. Het eerelid mej. van der Haagen ontviel eveneens in het afgeloopen jaar aan de ver eeniging. Van de oprichting af heeft ze deze met warme belangstelling gevolgd en in de oprichtingswerkzaamheden een belang rijk aandeel genomen. De vacature van zuster van den Berg is niet vervuld, zoodat de zusters van Vla- deracken, Bontenbal en Schmal met aanvul lende hulp van zuster Bloemhoff en zuster van Toledo voor zoover 't de kraamverple- ging betreft, de verpleging verzorgen. De wijkkraamverpleegster bracht aan 134 patiënten 2596 bezoeken. De rekening over 1935 sloot met een be drag van 12035.68 aan ontvangsten en van 12198.93i/2 aan uitgaven, alzoo een nadeelig saldo van 163.25. De begrooting werd vastgesteld in uitgaaf en ontvangst op 11180. De aftredende bestuursleden mevr. van SonsbeekBanning en de heer M. Eecen werden herkozen. ZWEMDIPLOMA BEHAALD. In de Overdekte" zijn gistermiddag- en avond de examens voor het behalen van het zwemdiploma voortgezet. Alle opgekomenen zyn geslaagd. De namen zijn: Octave Boom, Henk Bieman, Piet Boon, Aart Mol, Alie Vermeulen, Jan Verwer, Wim Hoebe, Hans v. Amerongen, John Burdorf, Frederika v. d. Feen ae Lille, Pauline Eecen, Nellie Vermeulen, Willy Kaan, Cato Schut, Nellie Vermeulen, Martin de Haas, Bart Maats. Piet Boeke, Filip Boeke, Dik v. d. Pol, Gerda de Wolff Peereboom, Ina Sijp, Nettie Jansen, Tini v. d. Aakster, Phyllis Scheffel, mej. G. Kalverdyk, Annie Nottelman, Els Eerman, Martje Heringa en de heer J. Vis. naar waarnemingen, verricht in den r*„. van Zaterdag 28 Maart. gen Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te de Bilt. Met' Hoogste barometerstand 768.8 m ut Stockholm en Wisby. k Laagste barometerstand 7515 mu Valentia. Verwachting, geldig tot den avond v.„ Zondag 29 Maart: Zwakke tot matige zuidelijke tot zulrt oostelijke wind; zwaar of half bewolkt* nig of geen regen; zelfde temperatuur,' Weeroverzicht Nog zacht weer met wellicht toe nemende bewolking. Het Scandinavische hooge druk gebied h weer in beteekenis toegenomen en heeft zich oostwaarts over Finland, zuidwaarts over de randstaten, Polen en DuitscWand uitgebreid. Aan zijn noordzijde wordt het aangetast door een daalgebied dat uit de Poolzee oostwaarts trekt en dat in noord- Noorwegen sneeuw veroorzaakt. Over Finland en midden-Zweden vriest het nog matig; het verdere Scandinavië heeft lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt Nog steeds blijft in het westen en zuid- westen de depressie stationnair. Op den oceaan schijnt zy in diepte te zijn toege nomen, doch over Frankrijk en de Britschè eilanden verloor zy wat aan beteekenis. De temperaturen over Groot-Brittannië en ge heel west-Frankrijk zyn nog boven nor maal, ook in Duitschland is de temperatuur nog vrij ver boven haar normale waarde. Het weer blijft over de Britsche eilanden en het grootste deel van het vasteland nog vrij somber. De regenval had over het alge meen minder te beteekenen dan gisteren. Eenige toeneming in bewolking lijkt wel waarschijnlijk. Overigens zal er in het zachte weer nog weinig verandering komen, de regenkansen zijn gering. OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Dinsdag a.s. houdt voor de Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonie", afd. Alkmaar, mej. Jos. Maass uit Rotterdam een: Psy chometrische seance. Mej. Maass die in Alkmaar voor het eerst een openbare avond geeft, heeft voor de leden van „Harmonia" al eens getoond de gave der helderziendheid te bezitten. Wie wat meer wil weten van „Het Leven na den z.gn. stoffelyken dood" moet dezei avond be zoeken, aldus schrijft men ons. BENOEMINGEN P. T. T. Met ingang van 14 Maart j.1. is de in strumentmaker de heer F. G. W. Gronert overgeplaatst van Den Haag naar Alk maar. De telefoniste by den internationalen dienst, mej. J. M. Mulder, is met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar Alkmaar. Met ingang van 1 Mei komt de telefo niste le klas mej. M. J. van Velsen uit Dordrecht naar Alkmaar. UITDEELIN GSLIJST. Op de griffie van de arrondissements rechtbank is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van P. de Groot, pluimveehouder te Driehuizen, gemeente Zuid- en Noord-Schermer, met een uit- keering aan concurrente schuldeischers van 8.8 ROUWDIENST WIJLEN DS. DEETMAN. Men verzoekt ons nog te willen mededee- len, dat de rouwdienst voor wijlen ds. Dee - man, welke morgenavond in de Groote Ker zal worden gehouden en waar ds. Baar za spreken, terwijl het Vrijz. Herv. Zangkoor en het Knapenkoor liederen ten gehoore zu len brengen, niet zooals oorspronkelij het plan was om 8 uur zal beginnen, doch reeds om half acht HEROPENING HAAKMANS BLOEMENMAGAZIJN. Een der oudste bloemenmagazijnen Alkmaar, welke in den loop der jaren In Langestraat hoek Payglop groot bekend e heeft verworven, is thans overgebracht na Huigbrouwerstraat 1, in een reeds h>es aa den winkel, welke zich echter uitste e leende voor bloemenzaak. Want niet alJe dat het exterieur geheel modern is °Pg trokken, zoodat het onmiddellijk in he n.oet loopen, doch wat voor den kooper meer belang is, het interieur is z0° a dat in één oogopslag een ruime keuze daan kan worden. Overzichtelijk zyn frissche voorjaarsbloemen geëxposeerd de bloemstukken, kransen en diverse smaak opgemaakte manden geven aan gehel het cachet van een voorname menwinkel. Tevens zijn groote hoe heden zaden voorradig, een bewijs, da op dit gebied ook groote vraag is. „e Om de verworven reputatie met kracht te handhaven, is de verzenn?rnlc0 alle plaatsen in Nederland geheel Wij twijfelen niet of de heer Uaakmt1 zal ook in deze zaak de belangstelling ben, welke hy als vakman volkomen dient.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2