Vtaag. ettAati&od SjtmtduMs Zesdagen' Impressies. He geplaatst worden. En daarbij bleken k v d. Heyden—Schotman te komen, °ct na het goede begin waren ze gelei- Taliik in den staart tereent gekomen en hun rondenverlies was al zeer behoorlijk. „Leeg rijden, die nieuwe koppels"! Afrekenen met die lastige onbeken den, die anders misschien nog voor minder aangenaam vuurwerk zouden kunnen zorgen." Dat bleek het hoofdmotief dezen avond, dezen nacht. En dus werd de jacht voortgezet in dezelfde felheid, met dezelfde verbetenheid. Het resultaat? In het tweede uur werd 47 K.M. afgelegd! i?n wie hadden meesterlijk werk ge daan? Och, op pervlakkig be schouwd, waren ze allemaal even best, en het hoofdpeleton zou na ruim 2 uur jagen uit zes koppels hebben bestaan, als niet Jan v. Kempen en Pellenaars geen kans ge zien hadden, om 2 ronden voorsprong te nemen op de rest. Het 2dc klassement. Dat was tenslotte het resultaat van een jacht, die 9 kwartier geduurd had. En toen kwam de rust. Toen ging het wat kal mer aan en konden ook de sprints van het tweede klassement normaal verreden worden. Ze hadden tot resultaatt: le sprint: 1. Buysse, 2. M. Vroomen, 3. Diot, 4. Pijnenburg; 2e sprint: 1. Loskamp, 2. Ignat, 3. Vaes- sen, 4. P. v. Kempen. 3e sprint: 1. Diot, 2. Pijnenburg, 3. Bil- liet, 4. Bruysse. 4e sprint: 1. P. v. Kempen, 2. W. Vroo men, 3. Deneef, 4. Charlier; 5e sprint: 1. Slaats, 2. v. d. Heyden, 3. Billiet, 4. Pijnenburg; 6e sprint: 1. Deneef, 2. Wis, 3. Vaessen, 4. SchÖn. De stand was toen (om 2 uur vannacht): 1. J. van KempenPellenaars 0 p.; op 2 ronden: 2. SlaatsCharlier 13 p., 3. IgnatDiot 10 p., 4. ZimsKüster 8 p., 5. Aerts—Buysse 8 p., 6. SchönHürtgen 6 p.; op 4 ronden: 7. BillietDeneef 12 p.; op 5 ronden: 8. PijnenburgP. van Kem pen 18 p., 9. Gebr. Vroomen 13 p., 10. Wals Rausch 11 p.; op 10 ronden: 11. v. HeijdenSchotman 4 punten; op 12 ronden: 12. BoslandLoskamp 18 punten; op 14 ronden: 13. KoridonVaessen 11 p. Een stand, die verraadt, dat de eerste ge vechten van behoorlijke proporties zijn ge weest, maar dat deze eerste schermutselin gen door meerdere gevolgd zullen worden! Na het 2e klassement is alles in de vol maakte orde verloopen. De renners hadden behoefte aan rust, hadden dezen nacht méér gegeven, dan verwacht mocht worden. Zij rustten dus uit tot de sprints van heden morgen 4 uur, die nog een kleine flikkering gaven, omdat v. d. Heyden en Loskamp meenden, dat ze wel een rondje zouden kunnen terugnemen. Ze vergistten zich echter, want het veld bleek wakker en joeg de vluchtelingen direct achterna, zoodat in den stand geen verandering meer kwam. De sprints van 4 uur hedenmorgen. Weliswaar werden deze sprints door de korte jacht niet heel regelmatig verreden, maar erg ingewikkeld was het geval toch niet. PijnenburgP. van Kempen verzamel den een behoorlijk aantal punten. Dat was feitelijk alles. Het resultaat was: le sprint: 1. Loskamp, 2. Deneef, 3. v. d. Heyden, 4. Koridon; 2e sprint: 1. v. d. Heyden, 2. Buysse, 3. Wals, 4. P. van Kempen; 3e sprint: 1. Buysse, 2. Zims, 3. P. v. Kem pen, 4. Diot; 4e sprint: 1. Diot, 2. Wals, 3. Billiet, 4. Aerts; 5e sprint: 1. P. van Kempen, 2. Ignat, 3. Aerts, 4. W. Vroomen; 6e sprint: 1. Pijnenburg, 2. Diot, 3. Zims, 4. Billiet. En direct daarna kleedden de renners zich in wollen truien en broeken, zetten de mut sen op en de slakkentrein zette zich in be weging. Om 6 uur hedenmorgen bij de neutrali satie was de stand: Aan den kop: 1. Jan van KempenPelle naars 0 p.; op 2 ronden: 2. Ignat—Diot 22 p., 3. Aerts —Buysse 19 p., 4. Charlier—Slaats 13 p., 5. ZimsKuster 13 p., 6. Schön—Hürtgen 6 p.; °P 4 ronden: 7. Billiet—Deneef 18 p.; °P 5 ronden: 8. Pijnenburg—P. van Kem- Pen 31 p., 9. Wals—Rausch 16 p., 10. Gebr. vroomen 14 p.; °P 10 ronden' 11. v. d. Heyden—Schotman 11 p.; °P 12 ronden: 12. Bosland—Loskamp 23 Punten; °P 14 ronden: 13. Koridon—Vaessen 12 p. Om 4 uur was afgelegd 195.332 K.M. Wat de eerste nacht leerde. He eerste nacht is belangrijk geweest in ^eerdere opzichten. Reeds is duidelijk ge leken, dat de koppels wel heel gelukig 2üh samengesteld. Van werkelijk groot krachtsverschil is geen sprake en wij kun nen zeggen, dat er zeker 8 tot 9 koppels 2ün, die elk in staat zijn, om op een der eerste plaatsen te eindigen. Hat belooft dus wat! Dat beteekent im kers, dat de koppels elkaar steeds in de ga ren moeten houden, dat de renners gedwon gen worden, om zich te geven, dat er dus strijd te zien zal zijn in de komende dagen. Bn nu mag men over Zesdagen denken zooals men wil, als er twee uur achter el kaar gestreden wordt in een tempo, dat "leer dan 40 K.M. per uur bedraagt, dan is het spektakel waard om gezien te worden. Verder viel het op, dat Pijnenburg en Wals elkaar steeds in de gaten hielden. Zij bleven steeds bij elkaar, evenals hun resp. koppelgenooten. Maarhet gaat niet ten koste van alles. Het gaat voor hun eigen eer en voor al de anderen is het dubbel op passen, om bij te blijven, als deze twee kop pels lostbarsten. Zoo zien wij, dat deze Vierde Zesdaagsche veel kan brengen in de komende dagen. Een heel erg nuchter mensch, die slechts denkt aan slapen, eten, en naar het werk gaan, moet niet op een Zesdaagsche komen, want hij zou er met een vervelend gezicht eenige uren op een tribune doorbrengen en aan het einde van een nacht zeggen: „en moet dat nou zoo zes dagen lang, eiken middag, eiken avond, eiken nacht?" Hij zou een veel-zeggend gebaar maken en beweren dat de menschen op de baan en het publiek om de baan eigenlijk abnor maal zijn. Een cynisch aangelegd man en een Nurks (u weet wel, de achterkleinzoon van den Nurks in de Haarlemmerhout!) zou de zaak waarschijnlijk nog anders bekijken. Hij zou al gauw tot de ontdekking komen, dat er een stelletje renners nu eens heel snel, dan wat langzaam op een rond baantje rondfietsen en hij zou vlug uitrekenen, hoe veel K.M. ze zouden hebben afgelegd, als ze op den weg waren geweest en een eind doel hadden gehad, dat vele kilometers ver verwijderd was. „Dan waren ze tenminste Op eigen kracht goedkoop geweest, waar ze wezen moesten". Maar nu? Steeds maar rondtollen in een kuip, elkaar najagen tot ze niet meer kunnen. Een ideale natuurliefhebber zou na een kwartier uit het Zesdagengebouw vluchten, omdat de lucht er niet zuiver is en in geen geval kan wedijveren met de natuur. Zoo zijn er nog tal van categorieën, die hun schouders ophalen, als ze het woord „Zesdaagsche" maar hooren of lezen en ze hebben veel kritiek op „dat gekkenwerk", dat ze echter nooit gezien hebben, maar waarvan ze gelezen of gehoord hebben, dat het een zaakje is, waarbij het publiek be kocht is. Wantis niet immers alles reeds van te voren in kannen en kruiken? Zij kennen een Zesdaagsche niet! Er zijn ook anderen, honderden, duizen den anderen. Zij komen naar de Zesdaag sche, om daar renners aan het werk te zien, om daar daverend werk te bewonde ren van grootmachten op wielergebied. Zij hebben maling aan alles, maar genieten en beleven onvergetelijke nachten. Dat zijn de echten! Hebben zij gelijk? Och, waarom niet, van hun standpunt be keken! Wij leven in den tijd van de sport; wij le ven in den tijd van records. En als het wiel rennen sport is en als er in de eerste twee uren van een Zesdaagsche zoo'n 90 K.M. af gelegd wordt door de koppels, welaan, dan mag de sportliefhebber tevreden zijn. Dan mag men bedenken, dat daar ge trainde kerels, bijna allen jongemannen met een enkele veteraan er tusschen, aan het werk zijn, die de sport gebruiken om er een bestaan in te vinden en die dat openlijk erkennen. Een Pijnenburg, een Wals, de v. Kempen's en al die anderen, ze weten drommels goed, wat ze doen moeten: hun nummer verkoo- pen. Zij jagen niet in de morgenuren, ook niet in den vroegen middag na de neutrali satie, ze jagen als er publiek is, want ze weten dat het publiek komt om „vuurwerk" te zien. En als het publiek tevreden is, hebben de renners hun doel bereikt. t Is dat zoo gek? Een tooneelspeler speelt toch ook voor het publiek? En als de zaal leeg is, gaat de voor stelling niet door „wegens ziekte". Een wielrenner is in meer dan een opzicht met een tooneelspeler te vergelijken: ze werken beiden voor hun brood en ze zorgen beiden, dat ze zooveel mogelijk goeds geven. ,,'t Publiek wordt beet genomen!" Jawel; en daarom trekt een beroemd goochelaar volle schouwburgzalen. Erg? Welnee, want men vermaakt zich toch. ,,'t Publiek wordt beet genomen!" Door de renners die een Zesdaagsche rijden. Is het waar? Of vergroot men die beetnemerij? Och wat doet het er toe. Als het publiek, het wielerpubliek, maar geniet en ziet wat het verwacht had. En met die beetneming "moet men voor zichtig zijn. De renners zijn niet dom; ze weten wel wat ze doen. Ze weten deksels goed, dat betere resultaten hoogere gages voor volgende races beteekenen. En zij zijn anderen na-ijverig! Zij gun nen elkaar in den feilen strijd niets, geen centimeter. Zou dat dan geen reden zijn, om toch eens zoo'n Zesdaagsche mee te maken? Zoo'n één enkelen nacht? Een voetbalwedstrijd NederlandBelgie trekt altijd duizenden, tienduizenden. Dat is nu zoo, dat was ook zoo, toen Nederland ge daald was tot op het tweede plan. Wanter was sfeer. En sfeer is iets heel aparts. Welnu, een Zesdaagsche heeft ook sfeer, ook iets heel aparts. Wellicht, dat wij die sfeer een der volgen de dagen nog eens beschrijven. Laten wij elkaar nog alleen dit zeggen: De Vierde Amsterdamsche Zesdaagsche is begonnen. Het begin was beter dan ver wacht werd. De strijd is fel geweest van nacht. De onderlinge na-ijver onder de kop pels is groot. Er is een sterke wil om te win nen bij alle renners. Factoren genoeg, om iets dergelijks met eigen oogen te aanschouwen. Wandeltoerisme. A.N.W.B.-WANDELWEGEN. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft een vlugschriftje samengesteld over de Bondswandelingen, waarin ter inleiding wordt opgemerkt, dat in onzen tijd van toe nemende motoriseering, waarin de reiziger het heel normaal vindt, zich met snelheden van ver boven de 200 kilometer per uur te verplaatsen, men den modernen mensch het jachtende leven ziet ontvluchten in de vrije natuur en den oerouden vorm van toerisme, het wandelen weer populairder ziet wor den, dan sinds jaren het geval was. Tot het doen herleven van het wandel toerisme heeft de A.N.W.B. indertijd het initiatief genomen en dat de Bond ook daarbij voor een goede zaak streed, blijkt wel uit het steeds stijgend succes der Bonds wandelingen. In tegenstelling met het vroeger gevolgde systeem van „Rondwandelingen" worden tegenwoordig door den A.N.W.B. „Bonds wandelingen" vastgesteld, welke voeren over de bekende A.N.W.B.-wandelwegen, langs een twaalftal aangegeven routes, die voorzien zijn van duidelijke aanwijzingen, in den vorm van een schildje, waarvan in boekje een afbeelding is opgenomen. In verband met dit nieuwe systeem der A.N.W.B.-wandelwegen is een nieuwe rege ling gemaakt betreffende de belooningen, welke gegeven worden aan degenen, die in één jaar drie verschillende wandelingen hebben afgelegd op verschillende Bonds- wandelwegen. Wie b.v. tweemaal 60 K.M. gewandeld heeft op de route Amsterdam Arnhem, moet het derde traject kiezen uit een anderen Bondswandelweg, b.v. uit West- en Oost-Overijsel. Wie drie van dezen 60 K.M. wandelingen volbrengt, ontvangt een wandelstok, voor zien van het A.N.W.B.-embleem en voor elke wandeling van 60 k.m. (of meer) welke men na het verdienen van den wandelstok aflegt in hetzelfde of in het volgende jaar, wordt een afzonderlijk metalen bandje ver strekt, dat men om den stok kan Levestigen en waarop de naam van de Bondswandeling vermeld is. Het vlugschriftje, dat verscheidene il lustraties bevat, die een indruk geven van de mooie, afwisselende streken, welke men op de Bondswandelingen leert kennen, geeft nadere bijzonderheden omtrent de regeling en herinert tevens aan het door den A.N. W.B. verkrijgbaar gestelde „wandelbewijs", dat toegang geeft tot welhaast tweehonderd landgoederen en particuliere terreinen. Voorts geeft het een lijstje van de verschil lende routes: AmsterdamArhem; Arhem- ZutphenDeventer; West- en Oost Over ijssel; Noord Oost Twente; door de Noor delijke Provinciën; Maastricht en Zuid Limburg; door Noord Brabant; over de Veluwe; door Drente; door de omstreken van Alkmaar; ApeldoornZutphenDe venter; NijmegenDe Piasmolen. Deze wandelingen zijn alle beschreven in geïllustreerde en van kaartjes voorziene boekjes, welke aan de verschillende Bonds- kantoren verkrijgbaar zijn. De A.N.W.B. hoopt door deze wandelin gen velen in de gelegenheid te stellen en aan te sporen tot beoefening van het op wekkende, weinig kostbare wandeltoeris me, dat een middel bij uitstek is om ons eigen mooie land te leeren kennen en waar- deeren. Worstelen. „S. S. S." ALKMAAR— „K. D. O." GRONINGEN. Na veel moeite is het „S. S. S." mogen ge lukken, om de bekende Groningsche kracht- sportvereeniging „Kracht door Oefening" in Alkmaar te krijgen. Zaterdag zal „K. D. O." trachten „S. S. S." een nederlaag toe te brengen. Zij brengt hier een bijzonder sterke ploeg naar toe, waarin alle afdeelingen vertegenwoordigd zullen zijn, vanaf extra-veder tot en met zwaargewicht. Daar ook de leden van „S. S. S." voor dezen wedstrijd serieus getraind hebben, belooft deze wedstrijd een spannende te zullen worden. Het lijkt ons voor de in Alkmaar wonende Groningers een mooie gelegenheid, om nu eens kennis te gaan maken met de kracht sport. Het worstelen vangt aan precies 8 uur en is om 11 uur afgeloopen, waarna een gezel lig bal zal worden gehouden. Schaken. EUWEALJECHIN. Begin Mei wordt contract plechtig te Amsterdam onderteekend. Panhans doet afstand ten gunste van Nederland. Het Hbld. meldt uit Weenen: Het pleit is thans beslecht. De directie van Panhans A. G. heeft af stand gedaan van de organisatie ten gun ste van Nederland. De revanche-wedstrijd EuweAljechin wordt in het najaar van 1937 in Nederland gespeeld. De heer W. D. Zimdin, de eigenaar van de Panhans-Hotels op den Semmering, is gisteren uit het Zuiden van Frankrijk naar Weenen teruggekeerd, en heeft zich uitvoe rig laten inlichten over wat er zich tijdens zijn afwezigheid zooal heeft afgespeeld. Vooral betreffende de pogingen van het Nederlandsche EuweAljechin-comité, om den revanche-wedstrijd tusschen de twee schaakmeesters toch nog in het eigen land gespeeld te krijgen. Hij had zich natuurlijk op zijn rechten kunnen beroepen, aangezien dr. Euwe en het comité d.d. 7 dezer een schriftelijke verklaring aflegden: dat zij bereid waren dezen strijd 1 October 1937 op den Sem mering te laten beginnen. Gezien echter het feit, dat men dezen strijd in Nederland als een nationale aan gelegenheid is gaan zien, zoodat het Euwe- Aljechin-comité aan dr. Aljechin nog aan merkelijk betere financieele condities kon stellen de heer Zimdin bood alleen aan alle kosten te dragen en de 10.000 te be talen, welke dr. Aljechin moest fourneeren om tegen dr. Euwe te mogen spelen be sloot de heer Zimdin heden, sportief als steeds, dat zijn vertegenwoordiger, de heer Weiss na afloop van de tournèe door Hongarije en Joegoslavië, welke dr. Alje chin Zondag a.s. begint en die ongeveer 'n maand zal duren, eind April den ex-we reldkampioen naar Nederland zal vergezel len, ten einde aldaar met dr. Euwe en de heeren van het comité alles definitief te re gelen. Nadien hebben de heeren Aljechin en Weiss gisteravond reeds telefonisch daar over gesproken met den heer Van Dam van het comité en dr. Euwe en zoo is de zaak in principe reeds geregeld. Waarschijnlijk zal op 1 of 2 Mei in Am sterdam plechtig het contract geteekend worden, waarbij de geheele revanche match in Nederland plaats vindt. De Panhans A. G. zal waarschijnlijk dan wel de overigens reeds door dr. Euwe, tijdens Aljechin's laatste bezoek aan Nederland, in uitzicht gestelde voldoe ning krijgen, dat de beide schaakmeesters tijdens de Kerstvacantie op den Semme ring als gasten van den heer Zemdin in het Panhans-hotel enkele z.g. „Beratungspar- teien" Zullen spelen. (Partijen, waarbij elke meester met zijn secondant eiken zet mag bespreken). Men kan dus in Nederland tevreden zijn: Men zal er in October, November en December 1937 nog eens de sensatie van 'n strijd om den wereldtitel beleven. (Uitsluitend °e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling^ STOFZUIGER z. g. a. nieuw van 120 voor 30.. Adres SPOORSTRAAT 69. Wegens vertrek ter overname: ZONNESCHERM 3 M. 70, TUINBANK m. TAFEL, eiken WASCHT., CRAPEAUD en ander MEUBILAIR. Adres Kennemerstraatweg 97. "TE KOOP 2 als nieuwe CIRCULATIE- FORNUIZEN (1 wit en 1 zwart geëmail leerd). S. BAKKER, Achterstraat. TE KOOP zoo goed als nieuw een HANDNAAIMACHINE met kast tegen billijken prijs. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Groote partij z. g. a. n. meubelen als tafels, stoelen, kasten, buffetten, ledikan ten, bedden, dekens, divans enz. enz. in alle prijzen. Ook ruilen. P. VENNIK, Koningsweg B 30, Alkmaar. BILLIJK TER~0VERNAMET"" 2 CRAPEAUX en STOELEN. 2 CRAPAUDS en 4 STOELEN, gebruikt. OBER, Langestraat 20. TE KOOP EEN CYLINDERMANGEL in uitstekenden staat, tegen elk aannemelijk bod. Te bevr. 2e TUINDWARSSTR. 19. Een mooie en heel soliede E. M. Jaarsma HAARD en een kleine J. Jaarsma HAARD TE KOOP, beiden gebruikt. VRIESMAN en Zn., Verdronkenoord 85. Telefoon 2469. Prima werkende Handnaaimachine 7.50, pracht Trapnaaimachine 17.50, wit ge ëmailleerd Fornuis z. g. a. n. (koopje), Kapokbed 2.50, Veeren 3.50, moderne Duitsche Piano 95. DEKKER, Laat 182. VERGEET-MIJ-NIET. Victoria-theater. Een zanger, die den onstervelijken Caruso zal kunnen evenaarden, moet nog geboren worden, doch een zanger, die hem tot zeer nabij benadert is er wel en van diens stem kan een ieder in de komende dagen gaan genieten. Nog heeft de naam Benjamino Gigli niet dien klank, welke hij verdient, maar voor Alkmaar zal de film „Vergeet- mij-niet" niet weinig bedragen om ook hier ter stede den naam Gigli in breeden kring bekendheid te geven. Deze inmiddels reeds lang beroemde zan ger speelt in deze film met de charmante Magda Schneider, die naast den gevierden man een sober, doch niettemin fijn-door voeld rolletje speelt. Aan boord van den geweldigen oceaan- stoomer, die op weg is van Hamburg naar New York, ontmoeten de secretaresse van een rijken bankier en de eerste stuurman elkaar. En op dit toch altijd nog betrekke lijk kleine wereldje met al gijn overdadige luxe is het niet moeilijk wederzijds groote liefde voor elkaar op te vatten. Dit zou een normale gang van zaken zijn, maar een film moet nu eenmaal een film zijn en daar om komt hier een vroegere verloofde van den eersten stuurman bij, die eveneens aan boord is en die nog steeds hartstochtelijk veel van haar vroegeren amant houdt, de zoo schoon begonnen idylle wreed storen. Zij vertelt n.1. aan de secretaresse (Magda Schneider), dat een toevallige ontmoeting, welke zij met Herr Ahrends mocht hebben tot het reportoire van den stuurman be hoort om op de een of andere wijze connec tie te verkrijgen met haar, op wie hij reeds lang een oogje heeft. Liselotte Herfeld (de secretaresse) hoort die lasterpraatje aa.n en ze neemt accuut repressaille-maatregelen. Zij verdwijnt met haar bankier en eerst vee! later komt ze toevallig met den beroemden zanger Enzo Curti (Benjonimo Gigli) in aanraking en mede door de groote aantrek kingskracht van zijn schattig 3-jarig zoon tje, gaat ze op zijn huwelijksaanzoek in en jaren achtereen blijkt dit huwelijk voortref felijk te gaan. Het is wel een uitermate ver moeiend leven van reizen en trekken, maar daar staat tegenover, dat de steeds grooter worden triompfen het huiselijk geluk zoo danig nog vergrooten. In een korte reeks filmbeelden zingt Gigli dan fragmentarisch alle liederen, waarmee hij in de groote wereldsteden zoo- al optreedt. Het huwelijk is dus op hechte basis ge fundeerd, doch jaren later ontmoet Liselotte haar vroegeren zeeheld weer toevallig op een terras in Berlijn. Deze laatste, teleur gesteld door die botte weigering aan boord, vermeent zijn geliefde zoover te kunnen krijgen, dat ze nog dienzelfden avond met hem naar Australië zal gaan. In minuten van vreeselijken tweestrijd komt zij dan eindelijk tot een bevredigende oplossing, want hoezeer ze ook van Ahrends houdt, haar moederplicht en de sterke ge hechtheid aan Curti doen haar besluiten bij hen te blijven, Ahrend achterlatend ten proai aan een groote desillusie Aan deze film, die de toets der critiek op goede wijze zal kunnen doorstaan, gaat allereerst Hollands' nieuws van Polygoon (Haarlem) vooraf. Na buitenlandsch nieuws volgt dan nog een bekende filmklucht van Harold Lloyd, die alhoewel uit den tijd dat de film nog in haar kinderschoenen stond niet zal na laten de grappige vondsten naar waarde te schatten. Nogmaal „Vergeet-mij-niet" is in de eer ste plaats een zangfilm voor groote orde en daardoorheen is een alleszins aanvaard baar verhaal gevlochten. Een verhaal ,dat prettig aandoet en met de vertolking waarvan de directie van het theater zeer zeker wel eer zal inleggen. EEN MIDZOMERNACHTSDROOM. In de Harmonie. De Engelsche filmindustrie heeft haar taak hoog geschat toen zij de verfilming van Shakespeare's Midsummernightsdream aan durfde. Vele stemmen zijn opgegaan, nadat de zichtbare en hoorbare resultaten van dit waagstuk aan het publiek zyn voorgesteld. Wellicht heeft Shakespeare z ij n droom anders voorgesteld, wellicht ook deugen menschelijke figuren niet om elfen en feeën te imiteeren, maar wat wij hier te zien krijgen valt toch zeker sterk op door een aaneenschakeling van vroolyke scherts, afgewisseld door scenes vol teere bevallig heid en ontroerende gratie. Men zou het bijwijlen nauwelijks geloo- ven dat menschen deze dansen uitvoeren; als door onzichtbare handen gedragen zwe ven de elfen en feeën in een volkomen har monie van bewegen langs den toeschouwer en veel fantasie is er niet bij noodig om zichzelf in elfenland te wanen. Hierachter worden we gevoerd naar het oude Athene, met zijn typische kleeder drachten en het geheele tooneel sprankelt van vreugde en vroolijkheid wanneer de rolprent een aanvang neemt. Op dat mo ment zal Theseus, de toenmalige hertog van Athene, in het huwelijk treden met de ko ningin der Amazonen, Hippolita, welke door hem in een oorlog is overwonnen. Onder hen die het toekomstige paar toejuichen behooren Lysander (Dick Powell) en Deme- trius (Ross Alexander), die beiden pogingen in het werk stellen de bekoorlijke Hermia (Olivia de Haviland) het hof te maken. Op haar beurt is Helena (Jean Muir) weer verliefd op Demetrius. Enfin na een reeks van verwikkelingen, waarin de vader van Hermia zijn wil ten aanzien van een huwelijk van zijn dochter met Demetrius poogt door te drijven, vlucht Lysander met Hermia buiten de stad en zij moeten in het bosch overnachten. Hier geraken we dan in het rijk van ko ning Oberon met zijn feeën en van zijn ge malin Titania (Anita Louise) die gescheiden van elkaar leven omdat Titania weigert aan Oberon een prinsje af te staan dat zich onder haar gevolg bevindt. Oberon (Victor Jory) bedenkt dan een list om het prinsje machtig te worden. Met een too- verdrank veroorzaakt hij dat Titania's aan dacht van het prinsje afgeleid wordt, door haar doodelijk verliefd te maken op den eerste de beste man die zij na haar ontwa ken zal ontmoeten. Deze booze daad wordt uitgevoerd door Oberon's dienaar, Puck, (Mickey Rooney). Puck is een waar kwel- duiveltje en probeert waar hij maar kan de gemoederen tegen elkaar op te hitsen en het zaad der tweedracht te zaaien. Oberon's intrige gelukt hem volkomen. Titania wordt verliefd op een sterveling die het ongeluk heeft door Puck's streken in plaats van zijn menschelijk aangezicht voorzien te worden van een ezelskop. Van deze gelegenheid maakt Oberon gebruik om zich het prinsje toe te eigenen. Intusschen zijn ook de jonggelieven de dupe geworden van Puck's streken die door eenzelfde tooverdrank bewerkstelligt dat Lysander en Demetrius beiden verliefd worden op Helena. Doch tegen het ochtend gloren wil Oberon een einde maken aan zijn booze ingevingen en hij beveelt zijn dienaar de invloed der tooverdranken on gedaan te maken. Zoo worden dan alle menschenkinderen weer tot hun ware gedaante teruggebracht en allen weten niet beter of alles is een booze droom geweest. Puck, het kwelduiveltje, is prachtig in zijn feeërieke figuur; zijn hatelijke echo's en satanisch gelach vinden weerklank in de verontruste menschelijke gemoederen. De elfen dansen ademen alle een geest van bovenmenschelijke bevalligheid, die moei lijk is te beschrijven. Ook zonder gevoel voor danskunst komt men onder den indruk van deze gevoelige tafreelen. In het voorprogramma zagen we behalve een teekenfilmje en de gebruikelijke jour naals nog een kleurenfilm getiteld: Spring- time in Holland, waarin we te zien krijgen hoe de Amerikaan Holland waarschijnlijk ziet. Wij wisten niet dat het zoo was; de costuums zijn een mengeling van Fransche-, Duitsche- en Nederlandsche kleederdracht, terwijl de decors meer Duitsch dan Hol- landsch aandoen. Maar aardig is het er niet minder om. Een waarlijk uitstekend verzorgd pro gramma en een ieder die getuige wil zijn van dit product van Engelsche filmregie verzuime de gelegenheid niet de Midzomer- nachtsdroom te gaan zien. WATT EN HALF-WATT ALS CIRCUSGASTEN. Roxy Theater. Een tweetal oude bekenden zijn weer" tot het bioscoop publiek teruggekeerd, en in 'n uitstekend geslaagde film hebben Watt en Half Watt de toeschouwers weer laten lachen. Maar in deze goed geregisseerde sprekende film zijn de twee Deensche ko mieken niet meer alleen de hoofdpersonen en de andere medewerkende van veel min der kwaliteit. Naast Watt en Half Watt treden als compagnons-directeuren van het circus Saran op de bekende spelers Leo Slezak en Hans Moser. Kostelijk is ook dit duo, dat vaak ruzie heeft, want Slezak kan zijn liefde voor zingen en operafragmenten niet onderdrukken, terwijl Moser als Knox de muzikale clown andere zaken de voor rang geeft. Watt en Half Watt zijn weer de twee zwervers, die zich blijmoedig door het le ven pogen heen te slaan. Zij doen alle po gingen bij het circus een baantje te krijgen

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7