■VAspirin Agenda £uchtuaact WeecSecidU Q&mvMiïand £aatsteéecichten Stad en Omqevmq, iït Tn Z*r£ ?e kisten z«n neer*e- ^hezp^ijdUtgm BETROUWBAAR verkoudheid steeds Sensatie in Hauptmannproces. Proces-Thalman in zicht. Gesmokkelde en gefotografeerde aanklacht ia gepublicéerd. Dr. van Schelven toch ernstig gewond. Ernstig verkeersongeluk. Vijf jongemannen liepen een hersenschudding op. SI™",.!""1 ™t Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. B io s c o p e n. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vergeet mij niet (zangfilm); hoofdrollen de zanger Gigli en de 5-jarige Peter Bosse. Toe gang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een midzomernachtsdroom (rom.); hoofdrol len James Cagney, Joe E. Brown, Anita Louise, Olivia de Havilland. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ker misgasten (Nederl. amus. film); hoofdrollen Henriette Davids, Johan Kaart, Silvain Poons e.a. Toegang voer eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 30 Maart. 8 uur, luth. kerk, lezing ds. Kooiman van Amsterdam; onderwerp „Het Christuskruis of hakenkruis". 8.30 uur, gebouw leeszaal, ledenvergade ring Openbare Leeszaal en Boekerij. Dinsdag 31 Maart. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren. le zing Lode van Gent voor het Nutsgezelschap. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mej. J. Maass, uit R'dam. werkt bij Uitsluitend verkrijgbaar in da oranje-bandbuisjes van ZO tabl. ZO ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a tO ets. Gewezen advocaat in arrest gesteld onder beschuldiging van den moord op baby van Lindbergh. Paul Wendel, die geschrapt is van de lijst van advocaten van de balie te Trentori in den Amerikaanschen staat New Jersey, is door den chef van de politie in het district Hercer, James Kirkham, in hechtenis genomen onder beschuldiging van den moord op de baby van Lindbergh. Wendel zou de onschuld van Hauptmann hebben be vestigd en hebben toegegeven dat hi. degeen is, die het kind ontvoerde. Het kind zou by ongeluk zijn gedood en Wendel zou het lijkje naar de plaats heb ben gedragen, waar het later ontdekt werd De gewezen advocaat ontkende evenwel ten stelligste, te hebben getracht het los geld te innen. Zoo is weinige dagen voor den datum, waarop Hauptmann zou moeten worden terechtgesteld, in de tragische en gerucht makende Lindbergh-afaire, die reeds zoo vele sensationeele wendingen gekend heeft, een nieuwe sensationeele wending ge komen, die zeker alle vorige verrassingen in de schaduw stelt. In spanning vraagt gansch Amerika zich thans af of Hauptmann nog te elfder ure aan den electrischen stoel zal kunnen ontsnappen. De gewezen advocaat Wendel werd 14 Februari j.1. te New York gear resteerd, onder beschuldiging van oplich terij. De aanhouding geschiedde door Ellis Parker, den politiechef van het district Burlington, die als een zeer bekwaam cri mineel autoriteit bekend staat en reeds eenige malen aan de Hauptmann-affaire zyn krachten wijdde. De ambtenaar van het openbaar minis terie, Wilentz, heeft Wendel later in zijn cel een verhoor afgenomen. De gevangene herriep daarbij zijn bekentenis, die hij naar hij zeide onder bedreiging van de zijde van de politie zou hebben afgelegd. Parker van zijn kant beweert, dat het on derzoek wel degelijk op de juiste wijze is geleid, ndien men meent, dat dit niet het geval is geweest, dan zou hij nog verschil lende onbekende details kunnen onthullen. Clarence Darrow, een der meest befaam de Amerikaansche strafpleiters, heeft ver klaard er van overtuigd te zijn, dat het heele proces te Flemington een farce is ge weest. Hauptmann heeft er recht op al dus Darrow nogmaals gehoord te wor den. Er is in zyn zaak nog geen recht ge sproken in den zin der Amerikaansche rechtspleging. De dagelyksche aanwezig heid van kolonel Lindbergh bij het Fle- mingtonsche proces heeft gemaakt, dat dit een comedie werd. De leider van de Duitsche communisti sche partij, •Dialmann, zit reeds drie jaar in e gevangenis. De diep geheimgehouden ac te van beschuldiging en de vele hierbij be- hoorende bijlagen zijn door mannen van de oppositie onder groot gevaar gefotografeerd ai een copie is naar het buitenland gesmok keld. Het document wordt tegelijkertijd in verschillende hoofdsteden der wereld gepu bliceerd. Wij ontleenen aan de uiteenzettingen van den bekenden Zweedschen advocaat Georg Branting in de Stockholmsche „Social-De- mokraten", dat Thalmann ervan wordt be schuldigd, in Duitschland en in het buiten land tot 3 Maart 1933 (toen hij werd gear resteerd) gedurende een niet nader om schreven tijd het volgende te hebben ge daan: 1. met anderen het uitvoeren van hoog- verraderlijke ondernemingen te hebben af gesproken, zonder dat het tot een begin daarvan is gekomen; 2. door het verspreiden van geschriften te hebben opgeruid tot handelingen om te komen tot een verandering ven de grondwet van het Duitsche rijk; 3. het organisatorisch verband te hebben gesteund en gehandhaafd in een vereeni- ging, die was ontbonden op grond van een met de strafwet strijdige doelstelling. Het bewijsmateriaal is uiterst zwak en zou in geen enkel land met Europeesch rechtsbewustzijn worden aanvaard. Een reis, die Thalmann indertijd naar Parijs heeft gemaakt en waarover de „Rote Fahne", het toenmalige Duitsche commu nistische blad, uitvoerig had bericht, wordt tot een daad van groote politieke beteeke- nis met tegen Duitschland gericht hoogver- raderlyk doel gebombardeerd. Van de 23 op te roepen getuigen zijn zestien politie-amb- tenaren. Eenige getuigen a decharge zijn om het leven gebracht. Het meeste z.g. bewijs materiaal is afkomstig uit de „Angriff" van Göbbels. GROOTE BRAND IN EEN WEESHUIS. Een geweldige brand heeft het weeshuis van Burgikan in Rusland geheel vernield. Een aantal verpleegden is omgekomen of zwaar gewond. TROTSKY IS NIET ZIEK. Ten aanzien van de geruchten, dat Trotsky ziek zou zijn verneemt het Norsk Telegram Byraa, dat Trotsky sedert 14 dagen zyn dokter niet heeft geraadpleegd. Trotsky woont nog steeds te Hoenefoes nabij Oslo waar hij dagelijks zyn wande ling maakt, zonder dat iets bizonders ge beurt. EIGENAARDIGE ZIEKTE VAN TROPISCHEN AARD. Eenige sterfgevallen per dag. Op een twintigtal K.M. van Alexandrië openbaart zich een eigenaardige epidemie onder de Bedoeïnen, die daar tewerk zijn gesteld bij den aanleg van militaire wegen. Dagelijks sterven ten gevolge van de ziekte 4 a 5 personen. Het schijnt, dat men te doen heeft met een onbekende tropische ziekte. Het departement voor de Volksgezondheid maakt zich eenigszins ongerust. De werk zaamheden worden door de vele ziektege vallen belemmerd. rugkeerde en de passagiers na ontscheping met een extra trein naar hun woonplaats vertrokken. Daarna werden de passagiers voor West-Indië ingescheept en heeft de „Caribia" haar reis naar West-Indië ver volgd. VLIEGTOCHTEN NAAR HET POOLGEBIED. Met Amderma en Frans Josephs- land als bestemming. Gisterochtend om kwart voor élf is de groote Pooltocht aangevangen van Moskou via Archangel-Nova Zembla naar Frans Josephsland. Aan den tocht nemen twee vliegtuigen deel onderscheidelyk bestuurd door Wodopianof en Machotkin. Om vyf minuten over half twee gister middag zyn de beide toestellen waargeno men boven Wologda. De vliegtocht is van groot belang uit wetenschappelijk en prac- tisch oogpunt. Jaarlijks worden nieuwe .luchtlijnen geopend tusschen centra in de Sovjet Unie en het Poolgebied. Het materiaal, dat bij deze tochten wordt opgespoord, wordt steeds met zeer groote zorg bestudeerd. Archangel: De bekende Pool vlieger Farik, die een tocht maakt van Moskou naar Am derma, is gisterochtend uit Archangel naar Ostoesa vertrokken. Aan boord van zyn toestel bevinden zich vier man equipage en zeven passagiers, ter wijl men 430 K.G. post heeft voor hen, die oo Amderma overwinteren. Farik hoopt 't traject ArchangelOstoesa, een afstand van bijna 100 K.M. zonder tus- schenlanding af te leggen. RUSSISCHE TROEPENVERPLAATSING IN HET OOSTEN. Volgens Chineesche reizigers, die in Tientsin van buiten-Mongolië zijn aangeko men, trekken 10.000 man Russische en Mon- goolsche troepen voorzien van vliegtuigen, tanks, gepantserde auto's en artillerie op naar de aan Mandsjoekwo grenzende distric ten. Op Mandsjoerijsch gebied wordt de grens bewaakt door 3500 man Japansche en Mandsjoerijsche troepen. VAN EEN HUWELIJK DAT NIET DOORGING. Een melo-drama te Rotterdam. Eenige weken geleden verscheen op het stadhuis te Rotterdam een paartje, dat wil de vertrouwen. Het meisje was in Rotter dam als Nederlandsche geboren, doch later in de Vereenigde Staten genaturaliseerd, waarbij tevens naamsverandering plaats had. De man was een Amerikaan. Zij zeiden naar Nederland te zijn gekomen, om hier te trouwen, aangezien een huwelijk in Ameri ka zoo zakelijk was en het hun in Neder land veel romantischer toescheen. De ambtenaren op het stadhuis hadden echter veel zin voor zakelijkheid en zy ver wezen het paartje naar den Vreemdelingen dienst van de politie teneinde eerst hun in schrijving in orde te doen maken. Ook de politie toonde weinig zin te hebben voor den romantischen kant van het geval en stelde als voorwaarde, dat na het sluiten van het huwelijk de huwelijksreis onmid dellijk naar Amerika zou gaan, dit met het oog op de beperkte geldmiddelen van het tweetal. Zij moesten daarvan direct kaartjes voor de terugreis naar Amerika koopen, welke kaartjes by de politie werden gede poneerd. Verder informeerde de politie in Amerika naar het tweetal, hetgeen tot ge volg had, dat zij werden aangehouden. Uit de inlichtingen bleek, dat zij van plan wa ren bigamie te plegen. De aanstaande brui degom bleek namelijk in Amerika reeds ge huwd te zijn en vrouw en kind in den steek te hebben gelaten. Per eerste scheepsgelegenheid zijn de romantische" huwelijkscandidaten met de door henzelf gekochte kaartjes naar Ame rika teruggezonden. BALLONTOCHT VAN KAPITEIN BURZYNSKI. Gisterochtend om negen uur is de Pool- sche ballon Warszawa bij Warschau opge stegen voor een tocht naar de stratosfeer. De ballon wordt bestuurd door den beken den luchtschipper kapitein Burzynski, den winnaar van den laatsten wedstrijd om den Gordon Bennett-beker. De bedoeling is een hoogte van ongeveer 11.000 M. te bereiken. Geland. De ballon Warszawa is gistermiddag om twee uren gedaald by Lomza (aan de Narew gelegen) na een hoogte te hebben bereikt van 10.000 M. Na de daling ontplofte de waterstof, waar door een gedeelte van het omhulsel werd vernield. Er deden zich evenwel geen per soonlijke ongelukken voor. (Ongecorrigeerd.) Bij den roofoverval 60 man gedood. Het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis deelt mede, langs diplomatieken weg te hebben verno men, dat dr. van Schelven vergezeld van dr. Junod, afgevaardigde van het „Comité International" op 24 Maart per vliegtuig uit Dessie in Addis Abeba is aangekomen, vanwaar hij op 26 Maart per spoortrein naar Djiboeti is vertrok ken, om den terugreis naar Europa te aanvaarden. De schotwond, die door hem werd opgeloopen tijdens het ge vecht met de rebellen, blijkt toch van vrij ernstigen aard te zijn geweest. Be vestigd wordt, dat verscheidene solda ten van het Ethiopische beveiligingsde tachement bij de ontmoeting zijn ge sneuveld. Ook de hoofd tolk, die dr. van Schelven in de uren des gevaars man moedig ter zijde moet hebben gestaan. In het geheel moeten ongeveer 60 man bij de schermutseling zijn gevallen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 30 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,4 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 743,4 m.M. te Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 31 Maart: Matige tot zwakke zuidwestelijke tot zui' delyke wind; gedeeltelijk bewolkt; later weer kans op regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht Nog aanhouden der regenkansen; zelfde temperatuur. De depressie in het westen werd plotse ling veel dieper en trok noord- en oost waarts, in den avond en nacht vry veel regen brengend hier te lande. De hooge druk over Scandinavië nam aanvankelijk toe, maar trekt nu oostwaarts terug, by de nadering van een diep mini mum uit de Poolzee. De Britsche eilanden hebben matige tot krachtige zuid-westelijke wind met regen vooral in Schotland, terwijl in het zuiden de lucht opklaart. Frankrijk heeft nog regen met tamelijk zware bewol king. Ook in west-Duitschland dringt de regen door. In het noord-oosten was de nacht helder en de ochtend vry koud. In Scan dinavië hield de matige vorst in het noorden nog aan; in Noorwegen is de dooi toegeno men. Waar de depressie zich nog vry ver op den oceaan uitstrekt en de westelijke luchttoevoer behouden blijft, zijn de regen kansen grooter dan tot dusverre. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen er. andere voertuigen 6.58 uur licht op. Tot twaalf uur hedenmiddag bleven de kisten in de sobere, donkere ruimte. Ver tegenwoordigers van de K. L. M. en een enkele nabestaande van de slachtoffers, ver toefden een oogenblik in oe chapelle ardente. Om twaalf uur werd de loods gesloten en werden de voorbereidingen voor het ver voer naar Amsterdam genomen. Hierbij was aanwezig de secretaris van de directie der K. L. M., dr. Slotemaker. Hedenmiddag zullen de kisten per auto naar de begraafplaats „Zorgvlied" te Am sterdam worden overgebracht. Het vervoer zal op zeer eenvoudige wijze plaats vinden. Naar wij vernemen worden de kisten op „Zorgvlied" in een Chapelle Ardente ge plaatst, in afwachting van de teraardebe stelling, welke Woensdag a.s. zal plaats hebben. INBRAAK TE ZAANDAM. Brandkast meegenomen. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor van de rystpellerij N. M. I. C. O. aan de Oostzijde te Zaandam. In het kantoor stonden twee brandkasten. De grootste bleek te Zaandam aan de ach terzijde opengescheurd te zyn. De buit was al heel gering, er bevonden zich nl. alleen boeken in de kast. De kleinere, die toch nog een gewicht van 300 K.G. heeft, heeft men door een raam naar buitengowerkt, naar de Zaan gesleept en in een schuit geladen, waarna men met de buit is weggevaren. In deze kast bevindt zich ongeveer honderd gulden en rentezegels. Van de daders heeft de politie nog een enkel spoor. Een onderzoek naar deugdelijkheid van geadverteerde goederen Eenigen tijd geleden heeft het Engel sche Nationaal Natuurkundig Labora" torium interessante proefneming gedaan. n Op verzoek van de Advertising Asso ciation werd een onderzoek ingesteld naar de kwaliteit van door het geheele land geadverteerde merkartikelen! Ze werden vergeleken met overeen! komstige producten, waarvan dë detailverkoop door middel van aan trekkelijke prijskortingen werd be~ vorderd. Het eerste onderzoek betrof 4 ver zegelde 60 volts hoogspanningsbatte" rijen: twee regelmatig geadverteerdë merken en twee waarvoor niét gead verteerd werd. De proef wees uit, dat de levensduur der geadverteerde batterijen langer was en deze een veel hooger en constanter energie ontwikkelden. Adverteeren is altijd een waarborg en dit helpt het weer eens bewijzen. Kon. Ned. Stoomboot My. Ceres 27 Maart van Amst. via Rotterdam naar Middl. Zee. Aurora 26 Maart van Kopenhagen n. Amst Berenice thuisr. pass. 27 Maart nam. 3 uur Lydd. Gisteravond te ongeveer half zes heeft op den Kennemerstraatweg tus schen de Kooimeerlaan en de Regu lierslaan een vrij ernstig verkeerson geluk plaats gehad, waarby vyf jongemannen uit Heiloo een hersen schudding en min of meer ernstige snijwonden opliepen. Uit de richting Alkmaar kwamen twee personenauto's, waarin voetballers uit Heiloo zaten, waarschijnlijk in beide auto's elk vijf. Om nog onbekende redenen wilde de bestuurder van den achtersten wagen den voorste passeeren, waar toen hij naar links uithaalde. Met een vermoedelijk te groote snelheid zwenkte de auto direct daarop weer naar rechts, om op de rechter weghelft te komen, maar de bestuurder moest het stuur direct weer naar links omgooien, teneinde een aanrijdng met een boom te voorkomen. Door de plotselinge zwenking slipte het achterste gedeelte van de auto en kwam met kracht tegen den boom aan, waardoor de wagen aan die zijde geheel werd inge drukt. De vyf inzittenden bleken allen gewond. Terstond werden de G. G. D. en de poli tie gewaarschuwd en beiden waren zeer spoedig ter plaatse. De doktoren Hoene- veld en Degenaar verleenden de eerste hulp. Het bleek, dat allen in het zieken huis moesten worden opgenomen. Twee der jongens, J. Ruiter en P. Bal ten, werden naar het Centraal ziekenhuis gebracht met een zware hersenschudding. Zij waren hoewel ze een vry goeden nacht hadden doorgebracht hedenmor gen nog steeds buiten bewustzijn. De drie anderen werden eveneens met een hersenschudding naar het St. Eliza- beth-ziekenhuis vervoerd. Hun toestand was hedenmorgen zcodanig, dat ze ver hoord konden worden. Alle drie klaagden ze over pijnen in verschillende lichaamsdeelen. De politie stelt een nader onderzoek in. HORTULANUS E. TH. WITTE OVERLEDEN. In den ouderdom van 70 jaar is te zijnen huize in Wassenaar overleden, de heer E. Th. Witte, die gedurende 42 jaar als hortu- lanus verbonden was aan de Hortus Botani cus te Leiden en die op 1 Dec. 1930 functie neerlegde. De heer Witte was voorts eenigen tijd hoofdbestuurslid van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde en gedurende ruim 25 jaar voorzitter der plaat selijke afdeeling Leiden. Voorts was hij ruim 20 jaar redacteur van het orgaan der maatschappij en gedurende 40 jaar lid van de vaste keuringscommissie. De regeering erkende zijn vele verdien sten op tuinbouwgebied door zijn benoe- Nassau°t Ridder in de 0rde van Oranje zaf ni«?Taf-nlS van het stoffeliJk overschot aSil crl r a s' Overdag half een aan de Groenesteeg te Leiden. „JA" STEMMERS IN VOLLE ZEE Zondagmorgn elf uur arriveerde IJmuiden het Duitsche motor-passagie^ schip „Caribia van Hamburg en meerde aan den toeristensteiger in de buitenhaven Met een extra-trein van Amsterdam ar riveerden te 10.35 uur ruim 1000 Duitschers die zich aan boord inscheepten. Hier na is de „Caribia" om half twee vertrokken en buiten de territoriale wateren gestoomd, waar de passagiers „gelegenheid" kregen „ja" te stemmen. De lunch werd aan boord gebruikt, waarna het schip om zes uur te- VERGADERING NEDERLANDSCHE GRAFISCHE BOND. Nieuwe arbeidsovereenkomsten aanvaard. De Nederlandsche Grafische Bond hield Zaterdag te Utrecht een buitengewone al- gemeene vergadering met vertegenwoordi gers uit de afdeelingen, over al of niet aan vaarding van de concept collectieve arbeids overeenkomst in het boekdrukkers- en boek- TOESTAND DOELVERDEDIGER CHRISTIAENS. Een goeden nacht gehad. Geen reden tot ongerustheid. Naar ons by informatie aan het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam werd medege deeld, heeft de Belgische doelverdediger Christiaens, die Zondagmiddag tijdens den DE HEER M. ZÓLL HOOFDINSPECTEUR VAN POLITIE TE ARNHEM. Tot hoofdinspecteur van politie te Arn hem is benoemd de heer M. Zoll, thans hoofdinspecteur van politie te Leeuwarden. De heer Zoll werd geboren 30 Januari 1902 te Den Helder. Hij was werkzaam als volontair by de politie te Alkmaar, a s terwijl hy overeenKomst m net boekdrukkers- en boek-1 landenwedstryd Nederland-België zoo ern- I m^r£u,SnTeming in Alk- fa indersbedryf. Er werden uitvoerige be- stig kwam te vallen dat hij een hersen- waVdë heer ZoU hier sprekingen gehouden, waarin tot uiting kwam de grief tegen de zeer belangrijke déze I nieuwe loonsverlaging waarmed^ het bedrijf toch niet zal worden gebaat en het aantal werkloozen niet verminderd. Tenslotte werden beide nieuwe arbeids overeenkomsten aanvaard. OVERBRENGING VAN DE SLACHTOFFERS VAN DE „UIVER"-RAMP. Hedenmiddag naar Amsterdam. Hedenmorgen waren boven de poort van met Müller-terrein aan de Merwehaven. te Rotterdam de vlaggen halfstok geheschen. Nadat de kisten met de stoffelijke resten |van de slachtoffers van de „Uiver"-ramp van het s.s. „Radenfels" aan den wal waren gebracht, werden zy op een electrische lor rie geplaatst en daarna naar de loods ge reden. Teneinde deze overbrenging zoo rustig mogelijk te doen geschieden, had eze om 5 uur in den ochtend plaats, toen Van °<f» °P het terrein werd gewerkt. chapelle ardente in»! sobere wijze tot zwarte doeken. De kiltë met behulP van gen bedekt met kran^. werden vanmor- de vaderlandsche kleuren™8"!?" linten in namens de K. L. M ziin ke kransen voudige houten kisten zilT8^' De On voorzien van een en autoriteiten in Irak, aangevende dfn Van de van den overledene, die ip de kist r^ naa™ schudding opliep, een goeden nacht gehad en kan ook zijn toestand over het algemeen goed genoemd worden. maar kreeg. Tot 1931 was de heer inspecteur, waarna hij in Leeuwarden e- noemd werd tot hoofdinspecteur en daa^ belast werd met de leiding van de re cherche en van den administratieven diens De heer Zoll heeft zich gespecialiseerd op het gebied van dactyloscopie en fotograf en de moderne opsporingstechniek. Hy ei - de den cursus voor veldwachters te e warden, welke staat onder auspiciën v den commissaris der Koningin, terwy gerechtelijk deskundige is voor dact^° cople en fotografie voor een gedeelte Friesland. DAMESFIETS GESTOLEN. Bij de politie is aangifte gedaan jan che - stel van een damesrywiel op Zaterdagavond uit de Krebbesteeg. Door de recher wordt een onderzoek ingesteld. OPENBARE DRONKENSCHAP. Vanaf het Wolfspad is Zaterdagavond door de politie een man terzake openbare dron ti u i kenschap naar het bureau van p proces- Maart van Hamburg te gebracht aiwaar hij is ontnuchterd. Proce verbaal is opgemaakt. Mij. Oceaan. Ajax, Japan n. R'dam 25 Maart van Hong kong. Antilochus, R'dam n. Japan 26 Maart van Shanghai. Peisander, Java n. Amst. 26 Maart van Be- lawan. Polyphemus, Amst. n. Java 26 Maart van Sabang. Philoctetes, Japan n. R'dam pass 26 Maart Perim. Kort. Holl. Lloya. Waterland 26 Maart van Amst. te Bremer haven. Mij. Nederland. Madoera thuisr. 26 Maart van Marseille. Marnix van St. Aldegonde thuisr. 26 Mrt. van Algiers. Poelau Bras 26 Amsterdam. Rott. Lloyd. Kertosono uitr. pass 26 Maart v.m. 1 Sagres. Baloeran thn'sr 26 Maart te Suez. Kon. Holl. Lloyd. Femkmd thuisr. 27 Maart v. Santos. - Halcyon Litn. d V' Min en 26 n V «en ie Narvik. uur din- VERNIELING. Aan het bureau van politie is aa"8, van daan van de vernieling van «n handig een betonmolen, staande op ger. reintje aan den Geestersingel nabij i gerbrug. Naar den dader wordt een zoek ingesteld.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2