Volksliederen, foto's nemen, los-trap tossen en de dikke Engelschman Har 'liet aftrappen, waarbij van Heel eerst het windvoordeel had gekozen- De opstelling was: De samenstelling van de elftallen, De beide ploegen zien er als volgt uit *«d"U°d Mul Weber Caldenhove B. Paauwe Anderiessen Van Heel Wels Drok Bakhuys Smit v. Nellen Isenborghs A.Dedeken Devries Capelle Voorhoof Henry Meuldermans Dalem Smellinckx Paverick Christiaens B e 1 g ië Het begin was sensationeel, want België orobeerde de Nederlanders direct te overrompelen. eHt kwam tot een schot te gen den paal, buiten berei kvan Mul. Maar meteen volgde een Nederlandsche aanval, geleid door Bakhuys, die zuiver naar van Nellen plaatste; deze zette direct goed voor en wels kopte onhoudbaar in (10). Dat alles was binnen de minuut gebeurd. Even later volgde weer een Belgische aanval met een schot van Capelle, dat via een der Hollandsche backs tegen den paal botste! En direct daarop richtte van Nellen net iets te hoog. In de nu volgende periode bleek de Hol landsche verdediging nog lang niet inge speeld. Er werd vrij slordig gespeeld en de spelers namen alles blijkbaar iets te kalm op. Erg gevaarlijk werden de Belgen echter niet en individueel deden Weber en Caldenhove meerdere malen aardig werk, door juist op tijd nog in te grijpen Had de paal tot twee keer toe een Bel gisch doelpunt voorkomen, Smit zag ook al een schot door de lat gekeerd, terwijl even later Mul uitstekend redde, toen een Belgische doorbraak in buitenspel-positie ongestraft bleef. Bakhuys Toen de wedstrijd een 20 minuten oud was, begon Oranje beter te spelen. Men begreep, dat er toch nog iets geëischt werd, om doelpunten te maken. En we hebben toen een aantal zeer mooi opgezette aan vallen gezien, telkens besloten met goede schoten. Christiaens deed daarbij fraai werk, door een hard schot van Smit val lende te keeren. Even viel Anderiesen uit, maar met zijn tienen kon Oranje het ook nog wel. Want een zeer snelle aanval van ons binnentrio besloot Smit met een ver en hard schot, dat onder den vallenden doelverdediger doel trof (2—0). Er was toen 25 minuten gespeeld. Toen kwam er even enthousiasme. Di rect ging onze linker-vleugel er van door, maar Smit schoot over. Dan maar over rechts! En Wels zette scherp voor, waar door Bakhuys weinig moeite had, om van dichtbjj nummer drie te scoren. Dat was 2 minuten later. En wellicht was het in de volgende mi nuut 40 geworden, als van Nellen had voorgezet, in plaats van zelf te schieten. Eventjes wist België het spel te ver plaatsen, maar weldra kreeg Bakhuys het leer vanuit de verdediging weer te pakken en los'e een schot, dat Christiaens nog net kon stoppen. Terwijl Smit dadelijk daar op tegen Paverick aan schoot. En Chris tiaens zich een halve minuut later moedig voor Smit liet vallen, toen deze een voor zet van Bakhuys kreeg toegespeeld! Weer kwam er een Belgische aanval, maar Anderiesen onderschepte dien, plaat ste ver naar Bakhuys, die even een korte ren ondernam en toen van een 30 M. af stand een lagen kogel loste, die Christiaens niet vermocht te stoppen (40). In de resteerende 7 minuten heeft België nog een paar keer geprobeerd, om tenmin ste één doelpunt te maken. Maar het mislukte volkomen. En de Belgische ver dediging begon steeds meer onzeker te perken en bleek uiterst angstig voor Bak huys. Ze ruimde te gehaast op, waardoor het plaatsen zeer zwak werd. Zonder al te veel spanning en zonder iets bizonders kwam de rust met 40. De tweede helft, tweede helft bracht direct een serie Nederlandsche aanvallen, maar de spelers spaarden zich zichtbaar, zoodat het bij een Paar schoten van te grooten afstand bleef. Doch niettegenstaande het te kalme spel «Ier onzen bleef de Nederlandsche veld- meerderheid bestaan. In deze periode werd terecht een doelpunt van Bakhuys geannuleerd wegens buitenspel. Mul heeft in deze periode een paar keer aardig, maar niet al te moeilijk werk ge had en deed dat goed. En aan den anderen kant schoot v. Nellen eens heel hard tegen den paal. Toen kwam er weer een Nederlandsche serie aanvallen. Reeds eenige schoten had Christiaens goed gestopt, toen Wels onge looflijk handig zijn tegenstanders passeer de, een hoogen voorzet gaf, die buiten be reik van Christiaens bij v. Nellen kwam. Een kopbal en 't was 50. Er resten toen nog ruim 20 minuten. Eventjes moest er gestopt worden voor Caldenhove v. Heel, die een bloedneus had opgeloopen en daarna kwam er weer een serie Hol landsche aanvallen, die dank zij Christi aens geen doelpunt opleverden. Nog even probeerden de Belgen het, maar 't was slechts een hoekschop, die Mul hun gaf. En toen volgde weer een Neder landsche aanval; Bakhuys schoot eerst tegen Christiaens aan, daarna tegen Pave riek en tenslotte in het doel! (6—0). Er was toen nog ruim 10 minuten te spelen. Er moest echter eerst even gestopt worden voor Christiaens, die gewond bleek te zijn. Men droeg hem weg en Badjou ver ving hem. Van Nellen zag al direct kans, om alleen voor Badjou staande, tegen hem aan te schieten en Drok deed het nog anders: die schoot van 2 M. afstand hoog over het doel! Maar Nederland wilde nog meer. Oranje bleef sterker en uit een voorzet van Bak huys doelpuntte Drok met een kopbal (V-0)! In de resteerende 4 minuten wist v Nellen in buitenspel-positie nogmaals te scoren (8—0), waarna even later het ein de kwam. KEEPER CHRISTIAENS ERNSTIG GEWOND. De glorierijke overwinning van het Ne- derlandsch elftal heeft helaas een schaduw zijde gekregen door het ongeval den Bel gischen doelman Christiaens overkomen. Niemand van de tienduizenden vermoed de bij het scoren van het zesde doelpunt der Oranjeploeg, dat de Belgische doelman zóó ernstig geblesseerd was geraakt, maar toen dr. v. Daal, het lid der medische com missie van den K.N.V.B., Christiaens van het veld liet brengen en de reserve-doel man der gasten, Badjou, de opengevallen plaats ging innemen, toen eerst bemerkte men, dat de botsing met Drok voor den Belg allerongelukkigst afgeloopen was. Het consult, dat dr. v. Daal daarna met prof. Snapper had, kreeg een ernstigen on dertoon, daar prof. Snapper verklaarde on der dergelijke omstandigheden een zoo langdurige bewusteloosheid nog niet mede gemaakt te hebben. Het advies van de bei de geneesheeren luidde dan ook onmiddel lijke overbrenging naar de kliniek van prof. Brouwer in het Wilhelmina-Gasthuis. Zelfs bij aankomst van den patiënt in het ziekenhuis was de bewusteloosheid nog niet verdwenen. Gelukkig kwam er spoedig daarna een kentering in den toestand van Christiaens, die, na aanvankelijk op geen enkele vraag gereageerd te hebben, nu den medici de noodige inlichtingen kon ver schaffen. Ofschoon de diagnose tamelijk geruststel lend luidt, n.1. dat direct gevaar niet meer aanwezig is, achten de geneesheeren het toch raadzaam, dat Christiaens, die bij het gebeurde een hersenschudding opgeloopen heeft, een viertal weken in het ziekenhuis zal blijven. Het advies des geneesheeren is voor Christiaens echter niet bindend; zijn vertrek naar België wordt aan hem zelf overgelaten, hoewel hem dit natuurlijk ten sterkste afgeraden wordt. (Tel.) N.A.C. IS KAMPIOEN VAN AFD. IV. Protest B.V.V.Roermond afgewezen. De protest-commissie van den K.N.V.B. heeft Zaterdagavond het protest van B.V.V. in zake den wedstrijd B.V.V.Roermond afgewezen, waardoor N.A.C. kampioen van de Zuidelijke le klasse is geworden. Worstelen. S.S.S. TEGEN K.D.O.-Groningen. Zaterdagavond had de ontmoeting S.S.S. te Alkmaar en K.D.O. te Groningen plaats, welke in een groote overwinning voor Alk maar geëindigd is. Nadat de heer Kranenburg den avond geopend had, werd goed op tijd met het worstelen begonnen. De berechting was in handen van Kore- man, hoofdkamprechter en van Zwamen- burg en Vos, kamprechters. Voor de pauze werden de volgende par tijen verwerkt: extra veder: Iskersde Waard 0—3, tijd 4 min.; Ningen—Labbing 03; tijd 1 min. 6 sec. Veder-gewicht: P. Bakemav. Eyk 21, tijd 10 min. Licht-gewicht: K. BierlingJensma 30; C. Luiken—A. Kranenburg 3—0, tijd 4 min. 20 sec. S.S.S. had dus met de pauze de leiding met 7 tegen 8 strafpunten. Na de pauze kregen we als le partij v. WijngaardenBon 30, t(jd 15 sec.; de Wit Schats 30, tijd 35 séc. M.A.: W. Rap—Boersen 3—0, tijd 4 min. 45 sec.; J. BakemaLebbing 30, tijd 2 min. 35 sec.; J. LuikenKok 03, tijd 4 min. 35 sec. Zwaargewicht: P. BoddeerlaS. Doorn 21, tijd 16 min. De eindstand werd K.D.O. 24 en S.S.S. 9 strafpunten. Dat Groningen deze groote nederlaag te incasseeren kreeg, lag hem voor een groot gedeelte van gebrek aan wedstrijdroutine. Beide vereenigingen kunnen met genoegen op dezen wedstrijd terug zien, daar ook Gro ningen getoond heeft, dat zij ondanks het grooten puntenverschil, over goede krachten beschikt, die onder de goede leiding van hun instructeur W. Rap nog veel zullen be reiken. Het bal, dat om 11 uur begon, heeft het talrijk opgekomen publiek nog tot 2 uur in gezellige stemming bijeen gehouden. Binnenkort zal de return wedstrijd plaats vinden, welke in Groningen gehouden zal worden, dan zal S.S.S. zijn goede kans om de beschikbaar gestelde beker te behouden te verdedigen hebben tegen in eigen o mge ving werkende leden van K.D.O, Dat S.S.S. dan op waardigen tegenstand zal kunen rekenen, is wel zeker. Biljarten, SWEERING EINDIGT GELIJK MET GABRIES EN MOONS. Barrage-partijen in de wereld kampioenschappen te Barcelona. Onze landgenoot Sweering heeft een fraaie jrestatie geleverd door in de we reldkampioenschappen 45/2 gelijk met de Belgen Gabriëls en Moons te eindigen waardoor bareagewedstrjjden tusschen dit drietal moeten worden gespeeld. Moons speelde gisteravond eerst tegen Sweering; de verliezer komt uit tegen Gabriëls, terwijl in de derde partij de winnaar van de ontmoeting Moons Sweering tegen den wereldkampioen speelt. De gedetailleerde uitslagen van gisteren waren volgens de Tel.: Gabriëls 400 6 233 66.66 DDavin 103 6 59 17.16 Moons 172 10 47 17.20 Albert 400 10 128 40.00 Cabra 139 15 40 9.26 Sweering 400 15 150 26.66 Lütgehetmann 400 25 73 16.00 Butron 132 25 37 5.28 Albert 226 29 50 7.79 Gabriëls 400 29 112 13.79 Moons 400 26 70 15.38 Da vin 347 26 125 13.39 De eindstand luidt derhalve: Gabriëls (België) 5 2358 233 21.83 Sweering (Ned.) 5 2565 150 18.06 Moons (België) 5 2411 182 16.62 Albert (Fr.) 4 2327 152 15.82 Davin (Fr.) 4 2432 188 15.39 Cabra (Spanje) 3 1896 198 11.21 Lütgehetmann (Dtl.) 2 2129 168 12.98 Butron (Spanje) 1422 86 10.53 Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Begunstigd door mooi weer reed de A. S. V. Victrix een trainingsrit over 51 K.M. De uitslag is als volgt: A-klasse 51 K.M.: 1. G. Oukes, 2. W. Visser, 3. J. Serpentie, 4. B. Martin. B-klasse 51 K.M.: 1. Bosma, 2. de Bood, 3. van Dijk, 4. de Zeeuw, 5. A. v. d. Veer. C-klasse 17 K.M.: 1. Dekker, 2. Slot, 3. Nierop, 4. Hiemstra, 5. Wester. Dammen. D. O. S.—DAMLUST 38—20. Donderdagavond werd te St. Pancras in het clublokaal de tweede wedstrijd gehou den om de Bouwmanbeker. D. O. S. van Sint Pancras speelde tegen Damlust van Zuidscharwoude. De uitslag was: D. O. S. Damlust Jb. Kooy P. Beers 20 Jb. Toepoel J. v. d. Welle Jr. 11 K. de Ruiter P. v. d. Welle 20 F. Kunst P. Schuffelen 20 D. Kloosterboer Cz. J. Pluister 20 P. Peereboom G. Balder 20 P. Booy W. Kuiper 20 Tj. Koelemey P. v. d. Moler. 20 Jb. Madderon Jn. Pluister 11 Jn. Oud Th. de Haas 02 G. Nieuwland Jb. Grootjes 20 J. Kloosterboer Pz. G. Huitema 20 H. Wiedijk K. Jacet 1—1 K. Bakker Tz. J. Huitema 0—2 C. Hoogland W. Kuit 02 D. Buisman A. Floris 20 K. Kieft Jc. Bekker 20 Jn. Schuit J. v. d. Welle Sr. 2—0 A. Meereboer C. Klingier 20 P. Nierop A. Klaver 2—0 A. Hoogland Jn. Weel 02 Jb. Duif K. Urbsen 11 J. Buscher P. Kossen 02 C. Groen Pz. G. Jacet 20 K. Bakker Az. Th. Qaxs 02 Jn. Kromhout W. C. Bouman 02 K. Timmerman N. Jonker 20 C. Groen Tz. Jb. Verkroost 20 M. Kloosterboer Jbz. W. v. d. Wal 02 Door D. O. S. gewonnen met 3820 SIMULTAAN-SPELEN. De heer G. Woonijk alhier speelde Vrijdag voor de eerste maal een simultaan wedstrijd in 't café van den heer Mors te Oudorp tegen 19 borden. Het resultaat was: 7 gewonnen, 6 remise, 6 verloren. Zwemmen. ZWEMFEEST IN DE „OVERDEKTE". Goede propaganda voor de zwem- sport door den N. A. S. B. In de „Overdekte" werd Zaterdagavond een door den Alkmaarschen Arbeiders Sportbond georganiseerd Zwemfeest gehou den waaraan, behalve door een aantal le den van de nog jonge Alkmaarsche afdee- ling, medegewerkt werd door een 85-tal leden van de afdeeling Amsterdam en een 40-tal van de afdeeling Den Haag. Het spreekt vanzelf dat met een derge lijk groot aantal deelnemers een afwisse lend programma kon worden geboden, wat door de talrijke toeschouwers bijzonder werd geapprecieerd. Na het ordelyk opzwemmen van alle deelnemers demonstreerde de Amsterdam- sche jeugdafdeeling de meest gebruikelijke zwemslagen en lieten in behendigheids- zwemmen en een afvalwedstrijd zien dat aan de propaganda voor het zwemmen on der de jeugd behoorlijk aandacht wordt besteed. De Alkmaarsche afdeeling liet daarna zien hoe op de oefenuren gewerkt wordt, waarna met de verschillende wedstrijden een aanvang werd gemaakt, welke een vlot verloop hadden. De wedstrijden werden onderbroken door een uitstekend geslaagd nummer figuur zwemmen van de Amsterdamsche dames, die met een bewonderingswaardige regel maat en orde de meest ingewikkelde figu ren correct uitvoerden en met een hartelijk applaus werden beloond. De waterpolowedstrijd Amsterdam—Den Haag eindigde in een 4—4 gelijk spel, wat de verhouding juist weergaf. De uitslagen, Hieronder volgende de uitslagen: 50 M. Crawl mannen. 1 v. West, Amsterdam 32 2/5 sec.; 2 Mich, Den Haag 34 sec.; 3 v. Huizen ,Den Haag 34 1/5 sec. 50 M. Crawl vrouwen. 1 R. Roortman, Den Haag 38 sec.; 2 v. Dort, Den Haag 39 3/5 sec.; 3 Roortman, Den Haag 39 4/5 sec. 100 M. Schoolslag mannen. 1 Ruyghard, Den Haag 1 min. 29 2/5 sec.; 2 Franke, Den Haag 1 min 30 sec.; 3 H. ter Heide, Amsterdam 1 min. 31 4/5 sec. 100 M. Crawl mannen. 1 J. Schopman, Amsterdam 1 min. 71/5 sec. 2 Houtman, Den Haag 1 min. 10 2/5 sec.; 3 Vorst, Amsterdam 1 min 12 1/5 sec. 25 M. Schoolslag vrouwen. 1 Boortman, Den Haag 19 4/5 sec.; Huysman, Amsterdam 20 1/5 sec.; 3 Seyffer Den Haag 20 2/5 sec. 50 M. Schoolslag mannen. 1 Dart, Den Haag 39 2/5 sec.; 2 Abraham, A'dam 40 4/5 sec.; 3 Koot, Alkmaar 43. 3 x 25 M. wisselslag estafette vrouwen. 1 Den Haag II 57 3/5 sec.; 2 Amsterdam 57 4/5 sec. 3 x 50 M. Wisselslag estafette mannen. 1 Den Haag 1 min 48 2/5 sec.; 9 Amster dam 1 min 49 1/5 sec. Motoren. BRABANT GRENSRIT IV. De betrouwbaarheidsrit in Neder land. Vier jaar geleden sloegen we met een handjevol motorsportenthousiasten, huive rend in den killen voorjaarnacht, op een in duister gehuld Heuvelplein den start gade van het luttel aantal „motormaniakken", zooals ze toen door de gezapige Tilburgsche burgers genoemd werden, die een nacht en een dag langs de grenzen van Brabant zou den speuren over goede en slechte wegen om aan te toonen, dat snelverkeer heusch niet zoo gevaarlijk is, mits zoowel rijder als machine in goede conditie verkeeren. Vijf en veertig was hun aantal! Groot was de beteekenis van dezen eersten rit niet. Maar de deelnemers waren enthousiast over de organisatie en de inrichting en verhaal den op andere wedstrijden over de eigen aardige moeilijkheden, verbonden aan dezen rit en wisten andere rijders warm te maken voor dezen betrouwbaarheidsrit. Zeventig was het aantal deelnemers van den tweeden Brabant Grensrit, welk aan tal het vorig jaar klom tot honderd! En met het aantal deelnemers werd de beteekenis van den rit grooter. De eerste maal was het een experiment, doch het tweede jaar was het dit al niet meer. De fouten, die hem de eerste maal aankleefden, werden verbeterd, de tweede en derde maal werd het geheel vervolmaakt, terwijl thans bij den vierden keer, dat gestart wordt, de grootste onvol komenheid, welke hem voor motorrijders minder aantrekkelijk maakte en waarover al veel te doen geweest is, eveneens uit den weg geruimd is. Die, o.i. groote onvolko menheid, was het starten van motorrijders en automobilisten in één klasse. De (onwil lekeurige) bevoorrechting van den automo bilist, welke direct in het oog springt, boven den motorrijder, heeft afgedaan. Beide cate gorieën starten thans in een aparte klasse. De automobilisten zullen strijden om de Gouden Kathedraal op rosekwartsen voet stuk, terwijl voor de motorrijders een ver guld zilveren motorfiets op amethist voet stuk geschonken is, beide door de „Maan dagmorgen". De Gouden Kathedraal werd achtereenvolgens gewonnen door Lepelaars op Opel, De Brouwer met Chevrolet en BakkerSchut op Ford. Wie zal haar dit maal winnen? En wie zal op de gouden motorfiets beslag leggen? Het is een open vraag, die men niet eerder zal kunnen be antwoorden dan wanneer de laatste deel nemer aan de finish verschijnt. Een auto of motor besturen over een goe den weg op een mooien avond in den zomer is een kunst, die men in enkele uren tijds leert. Een betrouwbaarheidsrit rijden ech ter is wat anders. We herinneren ons nog van vorig jaar de Siberische sneeuwstor men, dijkjes die door den regen, sneeuw en hagel in modderpoelen veranderd waren en waarop men zonder levensgevaar nog geen gemiddelde van 10 K.M. kan rijden, laat staan van 40 K.M. En dan niet te vergeten de enkele onweersbuien. Het eene oogenblik de omgeving hel verlicht, het andere mo ment stikdonker. Om daar nu zonder onge lukken je auto of motor doorheen te stu ren, kijk, dat is de kunst. De Brabant Grensrit IV verschilt eenigs- zins van den vorigen. Het grootste verschil, dat hem alleen slechts ten goede kan komen, hebben we reeds aangestipt. Werden de vo rige ritten steeds in twee trajecten gere den, dit jaar heeft men drie trajecten vast gesteld, n.1. een nacht-, ochtend- en mid- vastgesteld op Vrijdag 3 April des avonds om half twaalf voor de motorrijders, welke met drie tegelijk om de minuut zullen ver trekken en voor de automobilisten om twaalf uur, zooals altijd op het Heuvelplein. Maar ditmaal met meer aantrekkelijkheid. Zoo hoorden we fluisteren over fakkelver lichting, concerteerende harmonieën en wat dies meer zij. De start voor het ochtend traject vindt plaats te Grave, terwijl de finish op de Spoorlaan is te ongeveer half twaalf, van waaruit men te 1 uur weer ver trekt voor het middagtraject. De afstand be draagt ongeveer 700 K.M., welke uitsluitend over goede wegen loopt en afgelegd moet worden met een gemiddelde van 40 K.M. We wijzen er hier nog eens nadrukkelijk op, dat de rit geen klokjesrit is. Behalve de reeds genoemde wisselprijzen, zijn nog legio andere prijzen beschikbaar gesteld. Zoo noemen we de Gemeente-leg penning der gemeente Tilburg, den beker en medaille van Tilburg Vooruit, een W.A.- polis tot 60.000 van de Auto Onderlinge te Groningen en een zeldzaam mooie motor- sportfondsenbeker ter waarde van 50, be schikbaar gesteld door het Motorsportfonds. H.H. motorrijders en automobilisten, heel Tilburg maakt zich op voor een grootsche ontvangst, de stad zal in feesttooi zijn, er zullen op het groote Heuvelplein spelen ge organiseerd worden, om de wachtenden en den vreemdeling aangenaam bezig te hou den. Aan u dus motorrijders en automobi listen thans het woord. De inschrijving staat nog open tot en met 31 Maart en wel aan het secretariaat J. P. Coenstraat 2 te Til burg. De lijst der inschrijvers is reeds de zestig gepasseerd. Korfbal. Z.K.V. n—K.V.K.V. I 5—4. K.V.K.V. heeft het Zondag j.1. in Zaandam niet tot een overwinning weten te brengen. Het zag er zelfs met de rust ernstiger uit, als de uitslag wel zou doen vermoeden, want Z.K.V. zag kans, om in betrekkelijk korten tijd een 40 voorsprong te nemen. De schotvaardigheid der Zaandammers was dan ook opvallend en het is ons nu begrij pelijk, waarom Allen Weerbaar, de kam pioen der afdeeling, z'n eenigste nederlaag juist in Zaandam moest lijden. Het spel van K.V., het schieten uitgezon derd, was best opgewassen tegen dat van Z.K.V. Daarom is het verklaarbaar, dat na de rust, toen K.V. wat meer geluk had met schieten, de achterstand spoedig werd inge- loopen. Het wordt tijd, dat K.V. z'n achter stand ten opzichte van de Zaandamsche en ook vooral de Amsterdamsche 12-tallen, wat schieten betreft, gaat inhalen, want ausdauer, snelheid en taktiek, heusch, dat bezitten de dames en heeren in voldoende mate, dat blijkt wel voortdurend, maar het schieten, en vooral van afstand laat nog wel wat te wenschen over. Van de 5 doelpunten die Z.K.V. gemaakt heeft, waren 4 afstand schoten. K.V. zocht z'n kracht meer in het snel doorbreken, wat op zichzelf mooier is, maar niet productief genoeg blijkt te zijn, vooral niet op kleine velden, zooals dat van Z.K.V., waar men van de lyn af, schieten kan. Overigens zijn we, zooals gezegd, niet ontevreden over het spel van K.V. De wedstrijd. K.V.K.V. stelt zich als volgt op: Aanval (C): dames: A. Dane, G. Middel beek; heeren: H. Veldkamp en C. J. van Beek. Middenvak (B): A. Hoed, T. van Beek; J. Offenberg en W. van Wieringen. Verdediging (A): G. OffenbergSchuite maker, T. Jonker; J. Groot en R. van Beek. Z.K.V. gooit uit en niet zoodra heeft ze den bal in den aanval, of de K.V.-korf wordt al onder vuur genomen. Mocht het den len keer al niet gelukken, als de bal even later weer in den Z.K.V.-aanval belandt, schiet Doeves van afstand fraai in. Nog geen 5 mi nuten later maakt Z.K.V. er met een goed schot van de lijn er 20 van. Na de vakwisseling is Z.K.V. door slecht plaatsen in het middenvak weer iets meer in den aanval en de K.V.-verdediging heeft de handen vol aan den snellen Z.K.V.-aan val, waar vooral J. Schoen de sterk man is. Spoedig brengt deze den stand op 30 voor Z.K.V. Langzamerhand komt K.V.K.V. er wat meer in en de aanval met v. Wieringen en Offenberg belagen voortdurende de Z.K.V.-korf. Doelpunten blijven echter uit. Het is weer J. Schoen, die geluk heeft met een afstand schot en de stand op 40 voor Z.K.V. brengt, welke stand tot de rust onge wijzigd blijft. Zal het na de rust ook zoo gaan, dan wordt het een flinke nederlaag, is de alge- meene opinie onder de rood-witten. Met nieuwen moed werd na de rust echter weer aangepakt, en wat voor de rust niet geluk ken wilde, lukte nu. Na goed vrijwerken krijgt J. Groot den bal mooi vry voor de korf en schiet uit den loop keurig in. Daar mede is de 1ste stap naar het herstel ge daan, want even later is het van Beek, die van afstand inschiet. Stand 42 voor Z.K.V. Na de vakwisseling werd weer met de be ginopstelling gespeeld. En weer is het Doe ves, die na eenige aanvallen van afstand zuiver inschiet, hiermede de stand weer op 52 brengend. Het spel gaat nu weer gelijk op, nu eens Z.K.V., dan weer K.V. in den aanval. Eindelijk gelukt het Veldkamp, die overigens een goede party speelde, den stand op 53 te brengen, door uit den loop han dig in te schieten. Na de vakwisseling is het Offenberg, die de hoop van K.V. weer doet leven, door wederom de Z.K.V.-korf, met een schot van achter de paal, te doorboren. De stand is nu 54 geworden. Er is ondertusschen nog maar kort te spelen en zoowel K.V., dat nog gelyk wil maken, als Z.K.V. dat zich de 2 puntjes noode ziet ontglippen, stellen alles in het werk hun doel te bereiken. Een mo ment denken we werkelyk aan een gelijk spel, als mej. Hoed wederom van achter de paal een goed schot lost. De bal gaat echter via den rand van de korf over. Vlak daarop fluit scheidsrechter P. Rot het einde van een zeer sportieven wedstryd. De K.V.-adspiranten boekten een 2—0 overwinning op de Groen-Geel-adspiran- ten in Wormerveer, zich daarmede eenige- mate herstellend van de spytige 2—1 neder laag tegen Z.K.V. vorige week. De rust ging in met een blanco stand, hoewel de Alk- maarders voortdurend in den aanval en over allie linies veel sterker waren. Ook hier dus een gebrek aan productiviteit. Na de rust was het J. v. d. Westen, die eindelijk het eerste doelpunt voor z'n club- genooten scoorde. Dank zy uitstekend spel van het middenvak, waarin o.a. F. Beijers uitblonk, had de verdediging weinig te doen en kon de aanval steeds aan het werk gezet worden. Na goed aanvalspel was het L. Reuling, die de stand met een goed gericht schot op 20 bracht. Hierna mocht het de adspiranten, ondanks vele goede schoten, niet meer gelukken te doelpunten, zoodat het einde met een 20 overwinning voor de K.V.-adspiranten kwam. Ziet gy muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7