[KÖÜQËEE Agenda GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. lOeaAteuhl Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. B io s c o p e n. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vergeet my niet (zangfilm); hoofdrollen de zanger Gigli en de 5-jarige Peter Bosse. Toe gang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een midzomernachtsdroom (rom.); hoofdrol len James Cagney, Joe E. Brown, Anita Louise, Olivia de Havilland. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Mr. Dynamite (detective-film); hoofdrollen Edmund Löwe, Esther Rolston. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ker misgasten (Nederl. amus. film); hoofdrollen Henriette Davids, Johan Kaart, Silvain Poons e.a. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 2 April. 8 uur, café De Graanhandel aan het Luttik Oudorp, algemeene vergadering Burger IJs club. Zaterdag 4 April. Huisvlij ttentoonstelling Oterleek. De raad vergaderde hedenmiddag onder voorzitterschap van burgemeester van Kin schot. Afwezig wegens buitenlands verblijf de heer Grondsma. De voorzitter opende en bracht de raadsleden hartelijk dank voor de bloe menhulde op 25 Maart tijdens spr. kope ren bruiloft. Spr. en zijn echtgenoote waren ook bij zonder getroffen door de blijken van be langstelling van de bevolking ontvangen, die den band tusschen zijn gezin en de bevolking zeker zal versterken. (Instem ming). Hierna uitte spr., onder instemming van den raad, den wensch, dat de heeren Sietsma en Vogelaar, die hun koperen feest vierden als raadsleden, nog lang in het belang van Alkmaar werkzaam mogen zijn. Ingekomen zijn: a. een brief d.d. 19 Februari j.1., nr. 145, van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, ten geleide van het door hen goed gekeurd raadsbesluit van 30 Januari 1936, nr. 7, tot wijziging der Verordening voor het Stads-Ziekenhuis. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 19 Februari j.1., nr. 143, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 30 Januari 1936, nr. 7, tot wijziging van het Reglement voor de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbe toon. Als voren. c. Een brief d.d. 19 Februari j.1., nr. 144, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 30 Januari 1936, nr. 7, tot wijzi ging van de Verordening op het bestuur van het Burgerweeshuis. Als voren. d. Een brief d.d. 19 Februari j.1., nr. 3, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 31 October 1935, tot vaststelling eener suppletoire begrooting 1934 voor het ge meentelijk grondbedrijf. Als voren. e. Een brief d.d. 19 Februari j.1., nr. 10, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 23 December 1935, nr. 21, tot wijzi ging der verordening op het beheer der gemeentebedrijven. Als voren. f. Een brief d.d. 4 Maart j.1., nr. 81, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedge keurd raadsbesluit van 20 Februari 1936, nr. 7, tot uitgifte in erfpacht aan de ver- eeniging voor volkshuisvesting „Alkmaar" van een strook van het trottoir van de Uitenboschstraat, de Eikelenbergstraat en de Boomkampstraat. Als voren. g. Een brief d.d. 4 Maart j.1., nr. 81 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedge keurd raadsbesluit van 20 Februari 1936, nr. 5, tot overdracht aan den Staat der Nederlanden van de rechten der gemeen te op een gedeelte van de Schulpvaart in de gemeente Limmen. Als voren. h. Een brief d.d. 4 Maart j.1., nr. 81, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 20 Februari 1936, nr. 2, tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Juliana van Stolberglaan, hoek Fontein Verschuir- straat aan A. Vos, alhier. Als voren. i. Een brief d.d. 11 Maart j.1., nr. 194, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 20 Februari j.1., nr. 14, tot goedkeuring van de begrootingen voor 1936 van en het toekennen van een subsidie uit de ge meentekas aan een drietal instellingen van weldadigheid. Als voren. j. Een brief d.d. 11 Maart j.1., nr. 37, van hetzelfde College, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Ko ninklijk besluit van 22 Februari 1936, nr. vl!' 0°,» goedkeuring tot 1 Septem ber 1936, van de bij raadsbesluit van 19 denim? r vastgestelde veror- °p heffing van schoolgelden I°^e\geW°0n !ager «herwijs, het uit gebreid lager onderwijs en het openbaar buitengewoon lager onderwijs Als voren. k. Een besluit d.d. 25 Maart j.1., nr. 32, van hetzelfde College, tot verdaging hun- ner beslissing, omtrent het raadsbesluit van 20 Februari 1936, nr. 17A, tot aan koop van een voormalig stationsgebouw met grond aan den Tienenenwal van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij. Als voren. 1. Een brief d.d. 20 Februari j.1., nr. 4327, afd. V. H. M. O., van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, houdende goedkeuring van de bij raadsbesluiten van 30 Januari 1936, nrs. BH/m IV vastgestelde wijzigingen der verordeningen met betrekking tot de be zoldiging van het personeel aan het Mur- mellius-Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavondschool. Als voren. m. Brieven d.d. 22 Februari 1936, nrs. 1096 II en I, afd. N. O., van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, houdende goedkeuring tot wederop zegging van de wijzigingen van de In structie voor het personeel aan de Ge meentelijke avondschool voor lager nij verheidsonderwijs en aan de School voor voorbereidend middelbaar technisch on derwijs en van de Verordening voor de Gemeentelijke Avondschool voor lager Nijverheidsonderwijs. Als voren. n. Een brief d.d. 22 Februari 1936, nr. 4328, afd. V. H. M. O., van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 30 Januari 1936, nr. 5, tot instelling van een boekenfonds voor de Handelsavondschool met ingang van 1 September 1936. Als voren. o. Een brief d.d. 4 Maart j.1. van Mr. J. P. Bosman, mededeelende de benoe ming tot lid der commissie van toezicht op het stedelijk muziekpark aan te nemen. Als voren. p. Een brief d.d. 27 Februari 1936, nr. 23, van het scheidsgerecht, ten geleide ven het verslag over 1935. Als voren. q. Een brief d.d. 7 Maart 1936 van het Bestuur der Koninklijke Nederl. Motor- wielrijders-vereeniging, verzoekende ook in deze gemeente de mogelijkheid te scheppen, dat adspirant-motorrijders op een daartoe aan te wijzen weggedeelte zich kunnen bekwamen voor het af te leg gen ry-examen ter verkrijging van het vereischte rijbewijs. In handen gesteld van Burgemeester en Wethouders ter afdoening. r. Een brief d.d. 16 Maart 1936 van het Bestuur der Vereeniging voor kindervoe ding, verzoekende een extra-subsidie uit de gemeentekas te verleenen. Ten behoeve van de voortzetting der kindervoeding tot 10 April a.s. een extra subsidie van 400 beschikbaar gesteld, stellen. s. Een brief d.d. 25 Maart j.1. van de Commissie van toezicht op het lager on derwijs, ten geleide van het verslag om trent den toestand van het lager onder wijs over 1935. Aangenomen voor kennisgeving, t. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche ge meenten, van de opneming van kas en boeken op 16 en 17 Maart j.1., van het slachthuis, het Centraal ziekenhuis, het gas-, radiodistributie- en electriciteitsbe- drijf en het bedrijf openbare werken. Voor kennisgeving aangenomen, u. Eene briefwisseling met Gedepu teerde Staten dezer provincie en den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, mei be trekking tot de salaris- en loonregeling van het gemeentepersoneel. Op een vraag van den heer Sietsma deelde wethouder B o n s e m a mede, dat het stuk naar het G. O. gaat. Het stuk werd voorloopig voor kennisgeving aangenomen doch het komt terug. v. Een adres dd. 1 April 1936 van Mej. C. W. van der Weele, met betrekking tot het voorstel tot herziening van het salaris van de stadsvroedvrouw. Te behandelen bij punt 13. w. Een brief dd. 31 Maart 1936 van het lid van den raad Mr. A. J. M. Leesberg, verzoekende aan Burgemeester en Wet houders vragen te mogen stellen omtrent het voortbestaan van den Armenraad en in verband daarmede omtrent de benoe ming van een adjunct-rapporteur bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Toegestaan aan het einde van de agenda, x. Een adres dd. 25 Maart 1936 van de N. V. Autobusonderneming Van Geelen en Van den Berkhof, verzoekende tot dekking van het verlies op de exploitatie van den stadsautobusdienst over het le halfjaar 1935 een subsidie uit de gemeentekas te willen verleenen. In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. De rechtspositie van den commissaris van politie. Voorgesteld werd te besluiten dat op den commissaris van politie, aldaar, van toepas sing zullen zijn de bepalingen van de veror dening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging der gemeente-politie. Conform besloten. Verhuur gemeente-eigendommen. Voorgesteld werd te besluiten B. en W. te machtigen, met ingang van een door hen te bepalen tijdstip, het winkelpand Appel- steeg nr. 2 en het perceel tuingrond ka dastraal bekend gemeente Alkmaar, 'sectie E nr. 4121 (ged.) voor ten hoogste 5 jaren te verhuren aan door hen aan te wijzen huurders, voor een door B. en W. te bepa len huur, welke niet minder mag bedragen dan resp. 468 en 4 per jaar en voorts op de door B. en W. te stellen voorwaarden. Als voren. Wijziging gemeente-begrooting 1935. Ter vaststelling werd, onder overlegging van het advies der commissie van bijstand voor de financiën, aangeboden een besluit tot wijziging van de begrooting van inkom sten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1935. De heer H o ij t i n k vroeg of het moge lijk was de rekening 1935 van het Victorie- bad ter inzage te leggen. De heer Venneker uitte een gelijken wensch en verwonderde zich er over, dat er geen rekening is waaruit blijkt, dat de gemeente 3340 moet bijbetalen. Als de ge meente toch moet betalen is het dan niet wenschelyk om er meer vruchten van te trekken, door de kinderen zwemlessen te geven en werkloozen gratis te laten zwem men? Als het verlies wel grooter is dan zal dit niet gaan, maar daarom wenscht ook spr. de rekening. Voorts vroeg spr. of de verwachtingen van B. en W. met de con trole van het Bureau van Verificatie zijn verwezenlijkt. Als er niets meer is gebeurd dan kasopname, dan wil spr. een andere re geling in overweging geven. Mr. Leesberg vroeg inlichtingen over een post restant kosten asfalteering Koor straat en Ritsevoort. Geldt dit f 2985.55 als een overschrijding van den post? Weth. v. Slingerland deelde mede, dat de rekening van het zwembad er nog niet is, doch dat het wel vast staat, dat de gemeente over de brug moet komen. De re kening kan binnen afzienbaren tijd worden tegemoet gezien. Het Bureau van Verificatie vordert voor rapporten aparte betalingen en beperkt zich voor het beschikbare bedrag tot het uitoefenen van controle. Spr. oor deelde het daarom beter om hiervoor iemand aan te stellen. Ten aanzien van de bestrating Koorstraat- Ritsevoort, deelde spr. mede, dat men daar mede binnen het crediet is gebleven. Weth. Klaver gaf dit nader aan. Weth. B o n s e m a beaamde wat wethou der van Slingerland van het zwembad had gezegd, doch naast het tekort van de ge meente staat er nog een tekort van 3000, in hoofdzaak door de zware aflossing. Met de directie is besproken, wat gedaan kan worden, doch in de stad heeft de bevolking niet altijd de volle medewerking verleend. De bemerkingen over het water waren on gegrond, ook die inzake het plaats gehad hebbende ongeluk. Aan schoolzwemmen en gratis zwemmen van werkloozen valt niet te denken. De directie verkeert in moei lijkheden, omdat de geldschieter de beenen heeft genomen. Er zal een vergadering met de commissie worden belegd over de plannen voor het a.s. seizoen. De heer Venneker wees er op, dat vol gens contract de gemeente alleen tot beta ling verplicht is, als het tekort uit een goed gekeurde rekening blijkt, en hij hoopt, dat B. en W. hiermede rekening zullen houden. Het voorstel werd hierop conform goed gekeurd. De oude kaasdrager krijgt geen toeslag. De oude kaasdrager J. Dijkman, die 47 ja ren kaasdrager is geweest, doch wien door den pensioenraad over 'n diensttijd van 313/4 jaar pensioen was toegekend, had verzocht hem voor de andere dienstjaren een toeslag op dit pensioen toe te kennen. Met het oog op de daaraan verbonden consequenties stelden B. en W. voor afwij zend op dit verzoek te beslissen. De heer Appel wees er op dat de man maar 9 inkomsten per week heeft. De man heeft de gemeente goed gediend, werd daarvoor zelfs onderscheiden. De man is in het ziekenhuis wat 3 per dag kost en spr. stelde voor op billijkheidsgronden den toeslag van 70 te verleenen. De heer Vogelaar was van oordeel dat de heer Appel factoren aanvoert die niet aanvaard kunnen worden. Wij zouden den verkeerden weg op gaan en tal van dergelijke gevallen krijgen. Ook spr. vrees de de consekwenties en vereenigde zich met de bijlage. De heer G o v e r s was er in November vóór den man het doceurtje te geven, maar met het oog op de consekwenties zal ook hij voor de bijlage stemmen. Weth. B o n s e m a onderschreef het betoog van den heer Vogelaar. Er zijn honderden gezinnen die niet rond kunnen komen. Spr. oordeelde dat de heer Appel verkeerde argumenten gebruikt. Het is toch geen fout van P. en W. dat zy den man een medaille toekenden. Pas sinds 1904 is de salarieering van de kaasdragers voor de gemeente geko men, daarvóór ontvingen zij het van de boeren. Aan het verzoek ontbreekt een rechtsgrond en ook B. en W. wijzen het af op grond van de consekwenties. De heer Appel noemde de motieven in de bijlage onaanvechtbaar. Spr. wilde uit menschelijke overwegingen het verzoek inwilligen met het oog op den materieelen nood van den ouden man en hij bleef van meening dat D. meer heeft aan een gel delijke uitkeering dan aan een medaille, al is hij niet tegen het toekennen van onder scheidingen. Spr. betreurde het dat het verzoek moet worden afgewezen, doch handhaafde zijn voorstel. De heer H o ij ti n k gaf den heer Appel in overweging den man te doen subsidiee ren door de instellingen waar hy thuis behoort. Met aanteekening van den heer Appel tegen werd hierop het voorstel van B. en W. aangenomen. Aankoop grond. Voorgesteld werd van „De Noord-Zuid- Hollandsche Tramwegmaatschappij" voor f 10 aan te koopen 26 M2. grond aan den Schermerweg. Conform besloten. Uitbreidingsplan Alkmaarder Hout. Voorgesteld werd te bepalen dat een her ziening wordt voorbereid van het uitbrei- vasStenirtVK" de Semeente (2e gedeelte), 1909 nr 10 ?beSluiten van 17 Maart keur'd^oor' Ged Staten1909, 5- ««"Igc- by hun besluit van 7 Juli n°rOr?0h,Olland als deze besluiten nader zijn gewliz^d voor zooveel betreft het gedeelte der meente, gelegen ten Zuiden van de Lindfn" laan en het Varnebroek en ten Westen van de Oostelyke begrenzing van den Kenne mcrsüaatweg. De heer Venneker vroeg hoe het stond met het uitbreidingsplan. De heer Stoutjesdijk wees er op, dat de zaak al van 1931 af loopt. Dat is niet in het belang van Alkmaar. Men heeft hier geen particulier bouwterrein en spr. stelde voor om B. en W. uit te noodigen de zaak binnen twee maanden at fe doen. Waar om geen voldoende medewerking getoond? Mr. Leesberg oordeelde, dat wat wordt voorgesteld is een misbruik maken van de wet en motiveerde zijn meening nader, be- toogende, dat de geest van de wet zich er tegen verzet aldus te handelen. Ook nam hij aan, dat de hoogere wetgever zich tegen dit besluit zal verzetten. Weth. Klaver moest over het juridi sche van het geval kort zijn. Het kan wel de bedoeling van de wet niet zyn, maar in Haarlem is men van oordeel, dat in de ge geven omstandigheden, wat wordt voorge steld de eenige weg is. De groote rem is geweest de rijkswaterstaat met zijn wegen plan om Alkmaar. Steeds heeft de rijkswa terstaat een andere verbinding gewild dan thans langs de Singels tot stand zal komen. Thans bestaan er geen hinderpalen meer om het uitbreidingsplan te maken. De vraag is of de provincie genoegen neemt met het door B. en W. gemaakte plan. Er is echter voortdurende samenspreking. In groote trekken ligt het echter klaar. Wij hebben gedaan wat mogelijk was. De heer Stoutjesdijk dankte den wet houder voor zyn uiteenzetting, doch hij was van oordeel, dat de wethouder er te veel bij gehaald had, door ook op het bosch plan te wijzen, dat op een half uur afstand is. De voorzitter had met de vaste pro vinciale commissie herhaaldelijk besprekin gen gevoerd. Het plan moest inderdaad wor den aangehouden in verband met de rijks plannen. Een verwyt aan B. en W. is niet op zyn plaats. Haarlem wenscht in zijn ge heel de verbinding te bekijken. De heer Stoutjesdijk vertrouwde er thans op, dat spoed zal worden betracht. Mr. Leesberg betwistte weth. Klaver, dat men met een puzzle te doen heeft. Spr. gaf aan wat de woningwet aangeeft. Het is duidelijk, dat de grondeigenaars rechteloos worden als men van jaar tot jaar uitstelt. Hij oordeelde dat het besluit rechtsgrond mist. De voorzitter was van oordeel, dat de woningwet wel bevoegdheid geeft om het nog een jaar uit te stellen. Met mr. Leesberg tegen werd het voor stel conform vastgesteld. Vermindering pachtsom Stedelijk Muziekpark. Voorgesteld werd B. en W. te machtigen met den pachter van het stedelijk muziek park overeen te komen, dat met wyziging van de overeenkomst van 20 April 1933 a. met ingang van 1 Mei 1936 vervalt de verplichting der gemeente om in het stede lijk muziekpark concerten te doen geven; b. de pacht wordt bepaald voor het huur jaar 1 Mei 19361 Mei 1937 op 800 en voor den termijn 1 Mei 19371 Febr. 1938 op f 600. De voorzitter zeide een verblijden de mededeeling te hebben te doen. Spr. las een schrijven voor van de Alkmaarsche Courant waarin deze mededeelt de 100 beschikbaar te stellen. (Instemming). De voorzitter noemde dit een daad van goeden burgerzin en concludeerde dat hierdoor de moeilijkheid is opgelost. De heer v. d. V a 11 bracht namens de commissie, die de motie had ingediend, hartelijk dank aan de geefster en ver klaarde (onder gelach) dat men zich voor de toekomst voor deze daden van burger zin hield aanbevolen. De heer Vennekers wees er op, dat er 5 muziekcorpsen zyn en dat er maar drie voor concerten in aanmerking komen. De voorzitter zeide, dat de pachter toestaat terwijl wethouder Bonsema er op wees, dat de drie corpsen zyn gekozen die het hoogst in rang staan. Het Middenstands Borgstellingsfonds. Voorgesteld werd om in beginsel, behou dens hoogere goedkeuring, aan het Alk maarsche Borgstellingsfonds voor het vor men van een grondkapitaal, uit welks reser- ven eventueel te lijden verliezen, op te ver strekken voorschotten aan credietwaardige middenstanders, gedekt moeten worden, een bijdrage te verleenen van 4500 of 15 cent per inwoner. De heer Stoutjesdijk merkte op, dat voor den middenstand nog niets was gedaan, opmerkende dat hij onder midden standers alleen zelfstandigen en geen amb tenaren verstond. (Protesten). De heer Stoutjesdijk handhaafde zyn meening, betoogende dat een midden stander er zelf voor moet zorgen een be staan te vinden. Spr. juichte het voorstel toe, doch betreurde het dat een lichaam uit de hoogste standen van den midden stand was ingeschakeld en hij wil onder de aandacht van die heeren brengen dat de hulp ook bedoeld is voor de kleine mid- denst anders, die, als zij niet verdienen, toch hun lasten moeten opbrengen. De heer Raat bracht ook dank voor het tot stand komen van deze bijlage. Spr. wees op het verschil van den overheids dwang van den middenstand en voor de arbeiders. De voorzitter oordeelde dat hier niet aan de orde. De heer Raat hoopte op de zaak te zijner tijd terug te komen. De heer Venneker had zich er over verwonderd, dat B. en W. niet waren inge gaan op het advies van de commissie en motiveerde deze bevreemding, er op wij zende, dat aan hetgeen B. en W. voorstel len een gevaar is verbonden. Zijn wij, al dus spr., aan de 4500 gebonden, wanneer de genoemde lichamen de op hen rustende verplichtingen niet nakomen? Spr. is voor een principe-besluit, doch wil met het vaststellen van het bedrag afwach ten. Mr. Leesberg gaf in overweging het principe-besluit te nemen, doch een stel post van 1 te stellen. Laat de post van onvoorzien een heoger bedrag dan 4500 oe' dan sPr- daar ook niet tegen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 2 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,6 m.M. u Torshavn. Laagste barometerstand 742,8 m.M. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van Matige, tijdelijk toenemende westelijke tot noordwestelijke wind; zwaar bewolkt met regen of hagelbuien; kouder. Weeroverzicht. Buiig weer met van tijd tot tiid opklaringen. De depressie trekt oostwaarts en aan de achterzijde ontwikkelde de hooge druk zich onverwacht snel, zoodat het er naar uitziet, dat de hooge druk van het noord-westen uit zich met dien over Frankrijk zal vereenigen en de depressie op den oceaan voorloopig niet kan doordringen. In Scandinavië waaien vooral in Noorwe gen krachtige noord-westelyke winden, die weer matige vorst deden invallen. In ys. land nam de vorst nog wat toe en de koude drong reeds tot Schotland door, waar de lucht begint op te klaren en af en toe sneeuw zal vallen; in Engeland valt nog veel regen; in het zuiden heerscht windstilte met bedekte lucht. In de bovenlucht wordt de afkoeling reeds merkbaar en bij het invallen van noord westelijke winden zal ook in onze omge ving de temperatuur flink dalen en z(jn regen- en hagelbuien te verwachten, waarbij later opklaring zal volgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.04 uur licht op. De heer K e y s p e r kon zich voorstellen, dat B. en W. dezen weg niet op willen. Als straks de begrooting met aanmerkingen te rugkomt en wij komen later met f 4500 voor het borgstellingsfonds, dan wordt het moeilijker. Den Haag moedigt de zaak aan en spr. hoopte, dat de bijlage niet gewij zigd wordt. In verband met de opmerking van den heer Stoutjesdijk, gaf spr. B. en W. in overweging om een practisch man met de leiding te belasten. De heer v. d. V a 11 betwistte de door den heer Stoutjesdijk gegeven definitie van een middenstander. Tegen den heer Raat voerde spr. aan, dat er geen handel is, omdat de ar beider geen loonenden arbeid heeft. De heer H o ij t i n k: Het plan van den arbeid. De heer v. d. V a 11: Ik hoop, dat u daar over eens spreekt, als u het gelezen heeft Spr. was tegen het voorstel-mr. Leesberg. De zijnen willen den middenstand ook hel pen, doch men moet weten waaraan men toe is en 1 stellen is ongelimiteerd. De heer Appel ging volkomen met de bijlage accoord. Spr. nam de groep midden standers ruimer dan de heer Stoutjesdijk. Ook de land- en tuinbouwers en de amb tenaren rekende hij daaronder. De verwaar loosde groep van kleine middenstanders moet geholpen worden aan credieten om het bedrijf voort te zetten. Mr. de Groot vroeg of het een prindps- of een definitief besluit was. De voorzitter: Definitief, behoudens goedkeuring door Ged. Staten en van de begrooting. Weth. v. Slingerland, de heer Ven neker beantwoordende, merkte op, dat er tusschen B. en W. en de commissie geen principieel verschil bestaat Spr. las voor waarvoor het borgstellingsfonds wordt in gesteld. Ook spr. wees er op, dat de regeering niet afwijzend staat en zelfs in Gelderland noodlijdende gemeenten toestond, hiervoor gelden beschikbaar te stellen. Van het fonds verwachte hij bovendien ontlasting van Maatschappelijk Hulpbetoon. Spr. deelde ten aanzien van het voorstel-mr. Leesberg het bezwaar van den heer Keijsper. Vol komen juist is, dat de leiding moet berusten bij practische menschen, maar de midden standsorganisaties, die hun medewerking hebben toegezegd, zullen hierop wel toe zien. Den Helder is afzijdig gebleven, doch de regeering wendt pogingen aan Den Helder tot andere gedachten te brengen. Mr. Leesberg was door den heer van de Vall overtuigd geraakt. Spr. stelde voor om maximaal 4500 te stellen, om te be reiken dat andere gemeenten ook mee doen. Weth. v. Slingerland: .Als wij f 4500 toezeggen, moeten wij die storten als het wordt goedgekeurd. Mr. Leesberg: Maar middenstanders in gemeenten die niet mee doen profiteeren ook. De heer Ke ij s p e r stelde zich voor, a® het fonds in die plaatsen niet gaat werken. Z. h. st. werd hierop conform besloten. Het gemeentelijk woningbedrijf. Voorgesteld werd den directeur van he^ bouw- en woningtoezicht formeel als ^irec teur van het woningbedrijf aan te wti»-'n- Als voren. Verkoop grond. Voorgesteld werd aan den heer P. Dekker 133 M2. grond aan de Dr. Schaepmanstraa voor 931 te verkoopen, om aldaar ee woning te bouwen. Als voren. Jaarwedderegeling ambtenaren Burgerlijken Stand. Voorgesteld werd te besluiten B. en W. j® machtigen aan Ged. Staten dezer provmc te verzoeken de jaarwedden van de amb

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2