Agenda Ipxmmciaai 'flieuws BERGEN lOeec&ecicht £aatste êecichten leerdam's glasfabriek stopgezet. SCHAGEN NOORDSCHARWOUDE LANGENDIJK VEENHUIZEN SCHOORl Stedelyk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Woensdag Kermisgasten (Nederl. amus. film; geprolongeerd); hoofdrollen Henriette Davids, Johan Kaart, Silvain Poons e.a. Toegang boven 14 jaar. Donderdagav., 1 uur, Het Beloofde Land, een beeld van het moderne Palestina. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Variété (circusfilm) hoofdrollen Hans Albers en Annabella. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Woensdag hoofdnummer De oude en de jonge koning (rom.); hoofdrol Emil Jannings. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Schipbreuk (dram.); hoofdrollen Steffi Dunna en Regis Toomey. Toegang voor el- ken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 7 April. 510 uur, De Unie, foto-tentoonstelling. 8.15 uur, dancing Harmonie, comité verde diging vrijheid van arbeid voor de vrouw; twee spreeksters. Woensdag 8 April. 10 uur v.m.10 uur n.m., De Unie, foto tentoonstelling. 8 uur, luth. kerk aan de Oudegracht, wij- dingsdienst Kerk en Vrede; twee sprekers. 8 uur, Groote Kerk, uitvoering Matthaus Passion. LEIDSCH DRINKWATER MET CARBOLSMAAK. Melkwinkels bestormd. Zaterdagmiddag en -avond ontving een groot deel van Leiden duinwater, dat naar carbol smaakte. Niet in alle stadsdeelen was het even erg en zelfs waren er wel wijken, waar men heelemaal geen last van dit ongemak had, maar honderden gezin nen hebben het tot gistermorgen toe zon der drinkwater moeten stellen. Dit was des te erger, omdat Zaterdagavond in de stadswijken, waar men het ergst van het carbolwater te lijden had, de melkwinkels letterlijk bestormd werden, zoodat die weldra geen-druppel melk meer verkoopen konden, waardoor zelfs bewoners van het eene stadskwartier naar het andere zijn ge sneld om een paar flesschen drinkwater machtig te worden, dat niet naar carbol smaakte. De oorzaak van deze onaangename historie was, dat in de Katwijksche duinen enkele Rijnwaterkelders moesten worden schoongemaakt. Dit is een periodiek terug- keerend reinigingsproces, waarbij gebruik wordt gemaakt van een gifvrij verfmeng- sel. Toen de kelders met water gevuld werden, schijnen toch bepaalde bestand- deelen van deze verf in het water te zijn opgelost, waardoor de carbolsmaak ont stond. Dat enkele stadsdeelen hiervan ge vrijwaard zijn gebleven, komt, omdat van Katwijk verschillende hoofdbuizen naar Leiden loopen. Het eerste bericht over het verschijnsel kwam Zaterdagmiddag omstreeks drie uur binnen, weldra door vele andere mel dingen gevolgd. In een paar gevallen bleek men Zaterdagmorgen al iets te hebben gemerkt, hoewel in lichte mate.. Het ergst is de toestand van het water wel geweest in 't stadsdeel aan den Witten Singel, waar in de keukens een sterke carbollucht hing. Wie putwater had, gebruikte dat. Het water met den carbolumaak was echter zeker niet als schadelijk voor de gezond heid te beschouwen, zoo deelde dr. M. D. Horst, directeur van de Gem. Geneeskun digen Dienst „Het Volk" desgevraagd mee. Het smaakte alleen zeer onaange naam en was zoodoende niet drinkbaar. De L. D. M. heeft Zaterdagmiddag dade lijk de noodige maatregelen genomen. De verdere toevoer van dit water uit deze kelders is oogenblikkelijk stopgezet en afgevoerd. In het buizennet was echter een enorme hoeveelheid van dit water geperst en dat kon slechts door het openzetten der kranen worden afgevoerd. In tal van straten heeft men dan ook Zaterdagmid dag de kraan opengezet en die eerst gister morgen weer gesloten, toen het water weer goed van smaak was. Er zijn voor alle veiligheid enkele mon sters van het water genomen, die echter nog scheikundig moeten worden onder zocht. Ook zullen de voor het reinigings proces gebruikte verven worden onder zocht, evenals zal worden nagegaan welk scheikundig proces kan hebben plaats ge had. 900 Arbeiders zonder werk? u van den financieelen toestand f zie.t de directie van de Glas fabriek Leerdam zich gedwongen om alle weeklooners per Zaterdag 11 April a.s. ont slag aan te zeggen. Onderhandelingen met de regeering zyn nog gaande ten einde te trachten alsnog voortzetting van het bedrijf mogelyk te maken. Directie en commissarissen hebben boven staande beslissing moeten nemen omdat zy meenen, dat het niet verantwoord is nog lan ger het bedrijf met verlies voort te zetten. Het tegenwoordig bestuur heeft alles gedaan om het bedryf in stand te houden. Doch dit is in de tegenwoordige omstandigheden niet meer mogelijk, tenzij ingrijpende maatrege len worden getroffen. Reeds bij het optreden van het tegenwoordig bestuur tegen het ein de van 1930 was de toestand buitengewoon precair. Groote bedrijfsverliezen waren ge leden en de geldmiddelen uitgeput. Daarbij zyn de crisismoeilijkheden gekomen. Dreef Leerdam voorheen hoofdzakelijk op export, door devaluatie van den dollar en het pond sterling verloor de fabriek ongeveer 50 van haar afzetgebied. Daarbij komen prijsdaling op de binnen- landsche markt van 40 tot 50 Door ingrij pende bezuinigingen, technische verbeterin gen, alsmede door groote offers, welke door het geheele personeel zijn gebracht, gelukte het den kostprijs zoodanig te verlagen, dat tot heden toe een 900-tal personen aan het werk kon blijven. Voor dit aantal is zeer zeker voor het binnenlandsch verbruik nog steeds een werkmogelykheid, en het bedrijf zou zich op dat peil hebben kunnen hand haven, indien de gezamelijke binnenlandsche fabrikanten in overleg met de regeering tot een regeling in de Nederlandsche Glasin dustrie waren gekomen. Het spreekt vanzelf, dat de regeering van deze geheele aangelegenheid op de hoogte is. Sinds 1933 zijn deze in voortdurende on derhandeling om tot ordening als bovenbe doeld te geraken. Een rijksaccountantsonder- zoek is ingesteld, en sedert Mei 1935 is een op het Werkfonds gericht verzoek voor steun in behandeling. Het spreekt vanzelf dat een eventueele op heffing van deze industrie ook voor de ge meente Leerdam zeer ernstige financieele ge volgen zou medebrengen. BEGRAFENIS JAN BOSCH. Hartelijke deelneming en belang stelling. Onder groote belangstelling is Zaterdag middag op „Oud Eik en Duinen" ter aarde besteld de heer Jan Bosch, redacteur van de „Haagsche Courant", die zooals bekend bij de incidenten voor het Passage-Théater by ongeluk was aangereden door de mo torpolitie. Inwendige complicaties bij de opgeloopen kneuzingen hadden helaas zijn dood ten gevolge. Tegen kwart over twaalf verzamelden zich in de rouwkapel, behalve de familie, de directeur van de „Haagsche Courant", de heer A. W. Sijthoff, benevens vele leden der redactie en der administratie van dat blad. Voorts waren er bestuursleden van den Ned. Journalistenkring, van de Haag sche Journalistenvereeniging en van de Buitenlandsche Persvereeniging, de hoofd commissaris van politie, de heer N. G. van der Mey en de commissaris van politie de heer H. G. J. Rugers, kapitein van der Kloet van der. Generalen Staf en vele col lega's van den overledene, onder wie ook de heer C. Krak, directeur Alkmaarsche Courant. Er waren vele bloemen gezonden. De eerste spreker, de heer A. W. Sijt hoff, herdacht met weemoed hoe een veel te jong leven is afgesneden en schetste voorts het groote verlies, dat zijn redactie heeft geleden. Namens den N. J. K. voerde de heer D. Hans het woord en voorts sprak ook de heer H. T. Lysen, chef van de redactie der „Haagsche Courant", hartelijke woorden. Een broer dankte voor de bewezen deel neming, waarna velen bloemen op het graf strooiden. MEISJE ONDER EEN TREIN. Onoplettendheid de oorzaak? Gisteravond is de 27-jarige Wilhelmina van Loon, wonende Noothoven-Van Goorstraat 24 te Gouda, op den onbewaak- ten overweg in de nabijheid van haar woning door de Dieseltrein, die om 19.38 uur uit Gouda naar Utrecht vertrekt, aan gereden en zwaar gewond opgenomen. Het slachtoffer werd aan den spoordijk, vlak tegenover de ouderlijke woning, ge vonden. Het meisje is naar het St. Joseph- gesticht overgebracht. Zij had een dijbeen breuk, een hersenschudding en eenige ontvellingen gekregen. Het ongeluk is vermoedelijk aan onop lettendheid te wijten. Ter plaatse zijn n.1. twee overwegen, met klaphekken afgeslo ten, die men zelf moet openen. Zaterdag avond voerde de wind h*t geluid van don trein van de p'aats van het ongeluk af. Door de grijze kleur zijn de Dieseltreinen bovendien bij mistig weer bijna niet te te zien. van de bescheiden kerkruimte bestond er eene ideale verhouding. Uit alles bleek dat er ter dege was ge studeerd. Onder de bezielende leiding van Brands, die het werk geheel in zich had opgenomen, gaf het koor dikwijls ontróe renden zang, vooral de koralen waren van eene verheven schoonheid. Ook de hoofdpartijen werden door de solisten Michael Gobets (tenor) en Rot gans (bas-bariton) op voortreffelijke wijze vertolkt; zij toonden zich voor hun taak ten volle berekend. De sopraan-soli waren bij mevrouw Annie EriksBuys in veilige handen, de kleinere partijten waren toevertrouwd aan mej. Tolle en de heeren v. d. Post en Philippo. De begeleiding bestond uit cembalo (mej. Betsy Nederkoorn) en orgel (de heer A. Kooger). De uiterst correcte en van den organist vooral zeer gevoelige begeleiding verleen den relief aan het geheeL Woensdagavond a.s. in de Groote kerk te Alkmaar geeft de heer Brands dit werk opnieuw door dezelfde vereeniging in combinatie met zijn koor uit Wormerveer en dezelfde solisten. Laat niemand verzuimen dien avond aanwezig te zijn, hem wacht een hoog geestelijk genot. Ad Int. Overgeplaatst. De heer A. J. H. Knol, ambtenaar bij den Raad van Arbeid alhier, wordt over geplaatst naar Zaandam. In zyn plaats komt de heer S. Reuter uit Zaandam. Baldadige jeugd. Door eenige jongens uit Broek op Lan- gendijk en Zuidscharwoude is by den heer Volmuller een ruit van de woonkamer ge deeltelijk vernield. De heer V., die een win kel heeft van de fa. Jamin, mag zich in drukke nering verheugen, waardoor het meermalen voorkomt, dat de geheele winkel vol is. Genoemde jongens maakten dan van de gelegenheid gebruik om ook in den win kel te komen en wisten dan niets beters te doen dan 't publiek in den winkel voor den gek te houden. Het gevolg was natuurlijk, dat de eigenaar de jongens uit den winkel verwijderde. Toen dit dezer dagen ook het geval was, gingen de jongens zoover, de winkeldeur vast te binden. Zaterdagavond werd het geval in geuren en kleuren op straat voor den winkel verteld en als wraak neming werd nu getracht een ruit te vernie len. Begrijpelijker wijze nam de heer V. hier mede geen genoegen en heeft dan ook niet geaarzeld de politie op de hoogte te brengen, zoodat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. OUDE MAN GEDOOD B'J MOTOR RIJDEN. Tegen dokter's advies met verwon dingen doorgereden. In „De Gnephoek" onder Alphen aan den Rijn is Zaterdagmiddag de 71-jarige smid F. W. Brewe, iemand van Duitsche nationa liteit, doch reeds lang te Bleiswijk woon- 1 achtig met zijn motorrijwiel geslipt. De man bleef bewusteloos liggen en bleek aan hoofd en handen te zyn gewond. Hij voelde i zich na eenigen tijd goed om zijn reis naar Woubrugge voort te zetten. Hoewel de ge neesheer hem dit ontried, gaf de man aan zijn voornemen gevolg. Inderdaad slaagde hij erin zijn familie te bereiken, doch daar verergerde zijn toestand plotseling en hoe wel spoedig geneeskundige hulp werd inge roepen, is hy gisteren aan de gevolgen van zijn val overleden. Uitvoering Matthaus passion van Heinrich Schütz. Dit is een daad geweest waarvoor den dirigent Joh. Brands en zijn wakker koor een woord van diepgevoelden dank past. Voegen wij onmiddellijk hieraan toe den wensch, dat uitvoeringen van religieuze werken als o.a. de Matthaus passion op palmzondag in de intieme sfeer van het Ruïne-kerkje, meer mogen plaats vinden; deze uitvoering is voor Bergen een gebeur tenis van belang geweest. Over den inhoud en beteekenis van de passion behoeven wij niet uit te weiden, dit is reeds in de afgeloopen week in dit orgaan op uitvoerige wijze gedaan zoodat wy uitsluitend kunnen schrijven over de uitvoering. Het is misschien wat typisch gezegd doch het koor van de Berger Koorvereeniging had niet grooter moeten zijn; ten opzichte De boekhouder bij de gem. licht- bedrijven. Naar wij vernemen, zal in de Dinsdag te houden vergadering van de commissie van beheer der gemeenschappelijke lichtbedrij- ven van de Langedijker gemeenten en Sint Pancras de benoeming aan de orde worden gesteld van een assistent voor den directeur. Door het dagelyksch bestuur der commissie is een voordracht opgemaakt van twee per sonen, op lichtbedryven in andere plaatsen werkzaam. De ambtenaar van de eigen be drijven komt er dus niet op voor. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. J. van Twuiver, die te Nieuwer sluis in opleiding was bij het korps politietroepen, werd van de 120 man als no. 1 tot korpo raal bevorderd. Hierdoor had hij de vrije keuze uit alle standplaatsen waar een vacature was en heeft Den Helder gekozen. Schoorlsch kinderkoor. Voor een uitstekend bezette zaal gaf het Schoorlsche kinderkoor Zaterdagavond de kinderoperette: „Theater Cocolino". Deze, bestaande uit drie gedeelten, is ge componeerd door den heer J. Wijnand Balke, terwijl het libretto is geschreven door den heer Rein Valkhoff. Zij, die den avond hadden te verzorgen, stonden voor een moeilijk geval, doordat de heer Jonker uit Alkmaar, plotseling door ziekte was verhinderd. De heer Corn. Hoogvorst alhier had echter daadwerkelijk ingegrepen en dank zy het goede werk van een klein orkest en het on vermoeid aanpakken van genoemden heer gelooven we, dat de uitvoering niet zoo veel heeft geleden. De aankleeding en grimee ring was in orde, terwijl een extra pluim toekomt aan den heer Henk Kok, voor zyn keurige tooneelvei zorging. De paar dansjes, welke in het stuk voorkwamen, waren inge studeerd onder de zorgen van mevr. Jonker- Jonker. En nu de uitvoering. Eerlijk gezegd, zou den we weer eens liever een gewoon pro gramma, gevuld met zangnummertjes vol gen, zooals 't kinderkoor die vroeger placht te geven. Die aardige kinderversjes, getoon zet door bekende Hollandsche musici, doen het altyd zoo goed, terwijl een operette een reusachtigen tijd van voorbereiding, veel op offering van de leiders, en veel geduld van de kinderen vorderen, enals dan, zooals dezen keer, de simpele inhoud eens geen aanleiding geeft tot bijzonder enthousiasme, dan is het jammei van die vele moeite en zouden wij het bij den gewonen kinderzang willen houden. Men is dan meer aan den veiligen kant. Men is dan verschoond van zeer lange pauzes, welke bij een operette door de noodige tooneelverandering onver mijdelijk zyn en bereikt een succes, minstens even goed als met een operette. Theater Cocolino is een gegeven, dat te weinig stof biedt voor een boeiend kinder spel, al moeten we er dadelijk aan toevoe gen, dat er van gemaakt is, wat men er re delijker wijze van heeft kunnen maken. Eerlijkheidshalve dient gezegd, dat er ook aardige momenten waren, waarin Clown Puck zeer zeker een buitengewoon groot aandeel heeft gehad. De kleine Cor is, het is reeds vroeger bewezen, een ras-echte comediant, vooral als clown. Wat heeft h(j met zijn scherts de talrijke aanwezigen doen lachen. Op het einde werden de medewerkers bejubeld en in de bloemen gezet. Hiervoor zorgde vooral de schrijver, de heer Valkhoff. Deze heer ziet graag blij de gezichten om zich heen. By de repeti tie is hy de schenker van versnaperingen, en by een uitvoering is hy de man van de bloemen, liefst bij een kist vol tegelijk, en niemand met zyn goede gave vergetend. De heer Hoogvorst was weder de tolk van de vereeniging, door in goedgekozen woorden ieder te bedanken, die bijdragen heeft geleverd. Deze heer, als leider in den nood, als vervuiler der hoofdrol, en als voorzitter, heeft weder een zeer drukken avond gehad. Het bal werd geopend met een dans voor de kinderen. Ook hier had Hoogvorst weder de leiding. DE VEILING TE PUR MEREND. Bestaat 40 jaar. De bekende afslagvereeniging „Beemster, Purmerend en omstreken" bestaat 40 jaar. Thans wordt er geen feest gevierd, maar hoopt men dat in het najaar te doen middels het houden van een tuinbouwtentoonstel ling. PRACTISCHE WENKEN VOOR DE BEREIDING VAN KAASGERECHTEN. door MARTINE WITTOP KONING. By de groote waardeering, die in 't al gemeen de diverse kaasgerechten in het menu ondervinden, komt toch zoo nu en dan de bekentenis van de een of andere huisvrouw, dat haar product niet „dkt" was. Hoe is zoo iets te verklaren? Het recept heette betrouwbaar: het gaf de ingrediënten in de juiste verhouding op en het beschreef ook wel de verschillende handgrepen, die er bij te pas kwamen. Er blijft dan maar één oplossing voor het raadsel: de kookster was niet geheel op de hoogte van de speciale eigenaardigheden, die kaas bij verhitting vertoonen kan, en ze was daardoor niet gewaarschuwd voor de minder gunstige gevolgen die voor haar ge recht te verwachten konden zyn. Laat ik enkele waarschuwingen maar eens onder woorden brengen. Ten eerste; kaas smelt bij verwarming, en de gesmolten massa is bijzonder kleverig en plakt dus gemakkelijk vast aan den bodem der pan. Is het nu zooals b.v. bij de smakelijke „gebakken kaasplakjes" de bedoeling, dat de kaas in de koekenpan met wat heete boter wordt verwarmd, dan hebben we ervoor te zorgen, dat de kaas zelf niet met de pan in aanraking komt, en we doen dit dan ook door het plakje kaas goed te omhullen. We halen het n.1. eerst door een niet te dun papje van bloem en water en wentelen het daarna rondom in paneermeel. Als nu door de heete boter die twee omhullende laagjes zich samen tot een korstje vormen, dan kan de kaas binnen dat korstje smelten zonder dat ze naar buiten treedt en aan de pan vastplakt. Ten tweede: wat we van de kaas wen- schen, is, dat ze smelt tot een roomachtige massa, want in dien vorm is ze verreweg het smakelijkst. Dèt bereiken we door een korte maar flinke verhitting en niet door een langdurige bewerking, die de soepele weekheid zal doen overgaan in een zekere taaiheid en draderigheid. Een flink vuur en een korte behandelingziedaar de voor waarden, die ons brengen tot een gunstig resultaat. Brengt de aard van het gerecht mee, dat het niet gebakken maar gekookt wordt, dan geldt toch dezelfde maatregel: we voegen in dat geval de kaas (geraspt of in kleine blokjes gesneden) niet vóór het laatste oogenblik toe en roeren ze vlug even door de kokende spijs, die juist daardoor dat smakelijk gebonden u'terlijk zal krijgen in tegenstelling met de taaie aroge massa, die by langen bereidingsduur altyd zal ont staan. Ten derde: kaas is weliswaar op zichzelf al „hartig", maar ze geeft aan de haar om ringende ingrediënten dat zout niet af. 't Gevolg zal dus vaak zijn, dat men reke nende op de vrij zoute kaas het gerecht verder schaars met zout bedeelt en dan te leurgesteld wordt door het resultaat. De kwestie is, dat juist door het pittige van de kaas de verder gebruikte grondstoffen flau wer lijken; het zal dus zaak zijn, in een der gelijk gerecht de hoeveelheid zout iets aan den ruimen kant te nemen. Ter illustratie een paar gerechten uit de koekenpan, waarbij het lastige vastplakken van de kaas op zeer eenvoudige wijze wordt voorkomen. Gebakken aardappelen met kaas. Bak op de bekende wijze een restje in plakken gesneden koude aardappelen met vet of boter in de koekenpan bruin. Roer er op het laatste oogenblik als dus de aard appelen bruin genoeg zyn om te worden opgedaan een hoeveelheid in kleine blokjes gesneden jonge kaas door (onge- veer 1 volle eetlepel kaasblokjes per per soon); laat ze in de heete pan even mee warm worden en breng, zoodra de kaas ge smolten is, het gerecht over in een schaal. Gebakken eieren met kaas. aat in de koekenapn wat boter smelten; leg er dunne sneetjes brood in (één per per soon) laat die aan den onderkant goudbruin bakken, keer ze om en leg op elk sneetje een vry dik plakje kaas; doe nog een klon- je boter in de pan en breek dan de eieren over de belegde sneetjes brood (één ei per sneetje). Leg een deksel over de pan en aat alles samen bakken, tot de eieren vol doende gestold zijn. (Het brood voorkomt in dit geval de aan raking van de gesmolten kaas met de koe kenpan; het beste zal zijn, de plakjes kaas einer te snijden dan de sneetjes brood, zoodat ze niet over het brood uitsmelten). naar waarnemingen, verricht In den mor». van Maandag 6 April g Medegedeeld door het Kon. Nederl Mpi Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,8 mM Blacksod. m M' *e Laagste barometerstand 746 1 m m Stensele. te Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 7 April; ar> Zwakke tot matige noordelijke tot weet. liike of zuid-westelijke later weer ruimend wmd; half tot zwaar bewolkt of betrokken? eenige kans op regen in het noorden- fe hei zuiden weinig of geen regen; iets zachter s nachts. cr Weeroverzlcht. Guur weer met vrij krachtigen wind In het westen en noord-westen blijft h» druk voortdurend hoog. Sedert Zaterdag steeg de druk in het zuiden en zuid-oosten zoodat een strookvormig gebied van hooeen druk zich uitstrekt van den oceaan tot een traal-Europa. Langs den zuidwand hiervan waaien koude oostelijke winden over het geheele vasteland, welke het weer gum m? ken tot aan de Pyreneeën en de kusten van de Middellandsche Zee. M In Scandinavië stijgt en daalt de druk bii afwisseling snel. Bij het voorbijtrekken van depressie, die uit de Poolzee komen en naar Rusland verdwijnen. De activiteit der sta tionnaire depressie in het zuid-westen nam weer toe. Het hoofdminimum ligt echter weer ver weg voor de kust van Afrika. Op IJsland zijn de drukschommelingen minder groot dan in Scandinavië. Het Is te verwach ten, dat het weer in hoofdzaak beïnvloed zal worden door de depressie, die door het noord-oosten trekt en guur zal blijven met winden uit noordelijke richtingen. LICHT OPI Hedenavond voor ry wielen motorrijtuigen en andere voertuigen 7.08 uur licht op. Gebakken eieren met uien en kus. Laat in de koekenpan wat boter smelten en bak er een flink laagje gesnipperde uien lichtbruin in. Strooi er losjes een laagje geraspte kaas over (vooral niet door elkaar roeren!) en breek er dan het benoodigde aantal eieren in. Laat de eieren desnoods met een deksel op de koekenan stollen. (Ook in dit geval zal aankleven van de kaas aan de koekenpan voorkomen worden, mits het laagje uien niet te dun wordt ge nomen). (Ongecorrigeerd.) DR. COLUN MET PAASCHVACANTIE. De minister-president, dr. H. Colyn, is tot na de Paaschdagen met verlof vertrokken. BADOGLIO OVER DE OVERWINNING. Wat er allemaal buit gemaakt is. Maarschalk Badoglio seint: Onze troepen zetten hun opmarsch voort en achtervolgen de laatste resten van het leger van d" es. Het eerste legercorps en het Eritreescbe legercorps hebben, na het gebied rond bet Asangi-meer te hebben gezuiverd, de be langrijke stelling Kworam bezet en gisteren hebben zy Alamata bereikt, gelegen op 15 K.M. ten zuiden van Kworan aan den weg naar Dessie. In den westelijken sector heelt een onzer colonnes den Abessinische douanepost Gadaoi tusschen de rivier An- gareb en Gandoea bezet. De stamhoofden en notabelen van het ge bied Semien hebben zich bij onze militaire autoriteiten te Debarek gemeld, om hun onderwerping aan te bieden. By de zuiveringsactie in het gebied van Debarek zijn twee kanonnen en talrijke ge weren en een hoeveelheid munitie in onze handen gevallen. Onze vliegtuigen hebben twee vijandelijke toestellen, die op het vliegveld van Addis Abeba stonden opge steld, in vlammen doen opgaan. Een onzer vliegtuigen van het noordelijk front is niet naar zijn basis teruggekeerd. Een vliegtuig-esquadrille uit Somaliland heeft de Abessinische stellingen rond Sa- sabaneh. BRAND IN VOLLE ZEE. Britsch tankschip redt passagiers van Noorsch schip. Aan boord van het Noorsche schip »Tri" color" op weg van San Francisco naar Yoko- hama is brand uitgebroken. Het schip zond s.o.s.-signalen uit, waarop de Britsche P«* troleumtanker „Yarraville" te hulp kwam. Deze heeft de passagiers aan boord men. De bemanning van de „Tricolor 5 aan boord gebleven om den brand te be strijden. GROOTE OPMARSCH DER ITALIANEN. 20.000 Abessiniërs gesneuveld? Uit Asmara wordt gemeld, dat de Abessiniërs bij den slag bij Kworaffl 20.000 van de 80.000 man zouden heb ben verloren. De Italianen bevinden zich thans op minder dan 100 mijl stand van Dessie! Zij beheerschen thans alle wegen, welke naar het Tsanameer leiden, terwyl zij nu over voldoende water beschikken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2