Omlaag die kosten! NV.UNIE-WINKEL- MAATSCUAPPIJ •t Th Vj H GRATIS EEN HALF POND UNIE-KOFFIE Filiaal: ALKMAAR, Langestraat 13 JnQezondeit Stukken Stad w Omqevuu} COURANTENRECLAME IS NIET TE VERVANGEN JUmmeums Van Haandag, 6 April tot en met Zaterdag, 11 April Bij aankoop van f 1.— winkelwaren" waaronder een half pond Unie-KoHie (van dezelfde kwaliteit) BOVENDIEN 15°/o KORTING Uitgezonderd Suiker, Roomboter, Margarine, Slaolie. uw&i-b Wielrennen. O.G. TE NOORDSCHARWOUDE. De ren- en tourvereeniging Onderling Ge noegen hield Zondagmorgen een goed ge slaagden peletontraining voor de A. en B. klasse over 70 K.M. Het was een training voor de a.s. competitie. Sprint Juniores over 300 M.: 1. E. Bos, Noordscharwoude; 2. A. Groen, St. Pancras; 3. Bijhouwer, Winkel; 4. P. Zeegers, St. Pancras. Turnen. UITVOERING GYMNASTIEKVEREENI- GING UITGEEST. Bovengenoemde vereeniging hield Zater dag j.1. onder leiding van den heer L. de Waal, in hotel de Ooievaar haar jaarlijksche uitvoering, voor een goed bezette zaal. Alles verliep zeer ordelijk en correct. In het bijzonder traden de nummers hoogbrug voor heer, hoogrek voor heeren en ringen zwaaien voor Meisjes A. en dames op den voorgrond. Ook het extra gecombineerd nummer van de heeren W. Starreveld en Sa- lomon, bestaande uit hoog rekstok sloeg in bijzondere mate in. De avond mag een succes genoemd worden GYMNASTIEKUITVOERING TE NOORDSCHARWOUDE. Zondagmiddag heeft de gymnastikvereeni- ging Hercules en Hygiéa een uitvoering ge geven in de zaal van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude. De zaal was zoo goed als geheel uitverkocht. Er werden een twaalftal tafreelen ver toond, alle verzorgd door de aspiranten van H. en H., en alle door samenspraken of zang aan elkaar verbonden tot een geheel. Verschillende aardige tafreeltjes werden in deze revue „Wij gaan op marsch" ten tooneele gevoerd. Bijzonder aardig was alles verzorgd. Allerlei oefeningen werden in de verschil lende onderdeelen van het programma in toepassing gebracht. Het geheel stond onder de bekwame lei ding van den heer K. Boot Jz., die eer van zijn werk heeft gehad, terwijl de muzikale verzorging in handen was van de bekende „Vroolijke Vinken" onder leiding van den heer C. Langendijk. Sjoelen. SJOELSPORT TE NOORDSCHARWOUDE. De sjoelcompetitie van de spoelclub „Richt Beter" is geëindigd. De prijswinnaars zijn: le klasse: le pr. G. van Rijn, 2de pr. P. Koe man, 3de pr. P. Visser. 2de klasse: le pr. P. Kat, 2de pr. J. Duyves, 3de pr. A. Kroon, 4de pr. G. Smit, 5de pr. E. Bos Sr. 3de klasse: le pr. J. Smit, 2de pr. J. v. Dort, 3de pr. J. Beenken. De „Sabine -wisselbeker voor de meeste wedstrijdpunten werd gewonnen door den heer 1935-^1936" me' punlen voor het jaar WAARSCHUWING AAN DE OUDERS sc£«ftBoUns?U V0°r MediSChe Sportkeuri^ De moderne mensch doet aan sport! Hii voetbalt, korfbalt, roeit, bokst, worstelt turnt, zwemt, rijdt schaats, doet aan wiel rennen en legio is het aantal adspiranten, dat de sport beoefent. Ook uw jongen of meisje! Spoort is gezonden, maakt stramme leden lenig en zet ongebruikte spieren aan den arbeid. De lichaamsontwikkeling wordt door de dokter aanbevolen. De moderne weten schap stelt zich daar op in. De overheid pro pageert de sport. Al wat goed is voor uw kind heeft uw volle medewerking en met het grootste ge noegen ontving uw zoon of dochter dan ook uw toestemming om lid van de een of an dere sportvereeniging te worden. En toch bedreigen groote gevaren het ge luk van uw kind, en daardoor ook dat van u zelf, want, terwijl u meende, dat u in 't belang van uw kind handelde, toen gij toe stemming gaf om aan lichamelijke ontwikke ling te doen, wist u niet, dat deze sport zeer nadeelig voor de gezondheid van uw kind zou kunnen zijn. U was niet op de hoogte, dat uw meisje of jongen door een ernstige ziekte ondermijnd werd en door aan sport te doen, kans liep die ziekte te voorschijn te roepen. Wist u, dat? In 1935 werden door het Bureau gekeurd 259 personen. Van de 51 meisjes van 815 die gekeurd werden, waren er 47 goed, 1 werd afgekeurd, 1 onder controle gesteld en 2 mogen alleen lichte sport beoefenen. Er werden 130 jongens van 815 gekeurd met gevolg dat daarvan 106 goed, 4 afge keurd, 15 onder controle werden gesteld en 5 alleen lichte sport mogen beoefenen. Een berg van leed is echter voorkomen, want tijdig werden hun ouders gewaar schuwd en konden ze maatregelen treffen voor de gezondheid van hun kind. Niet gekeurd zijn beteekent hoogstwaar schijnlijk voor deze kinderen: tuberculose, hartaandoening, nierziekte. Welnu ouders, bovenstaande beschouwing moet voor u een waarschuwing zijn. Indien uw zoon of dochter aan sport doet en nog niet gekeurd is, rust dan niet voor dit heeft plaats gehad. Uw plicht als ouders legt u dit op! Vraagt inlichtingen bij den secretaris van de sportvereeniging, waarvan uw kind lid is, of bij den secretaris van het Bureau voor Medische Sportkeuring, Bisschop Botte- mannestraat 70, Alkmaar. DE DUINEN VAN SCHOORL. M. de R., In het Decembernummer 1935 van het be kende tijdschrift ,De Levende Natuur" komt een artikl voor over de Schoorlsche duinen, dat zeker waard is om in grooter kring ge lezen te worden,, waarom ik U beleefd eenige ruimte vraag voor 't navolgende. Bedoeld artikel is geschreven door den heer A. Schermer en behandelt in de eerste plaats de schoonheid van de duinen, die er in Schoorl dicht bij de zee nog te vinden zijn. Hij prijst het harmonisch geheel van heide vlakten, begroeide hellingen en witte toppen, maar uit tegelijk de vrees, dat, wanneer de bebossching in hetzelfde tempo doorgaat er binnen enkele jaren in Schoorl geen duinen meer zullen zijn. Dan zal het er zijn doodsch en stil, dor en armoedig, eentonig en somber. Dan zal de Nederlandsche Staat zelf zijn laatste natuurschat hebben opgepeuzeld. De schrijver vraagt zich af of men voor werkverschaffing ook het Paleis op den Dam zou laten afbreken of de schilderijen in het Rijksmeuseum zou laten uitrafelen. Ondergeteekende vraagt zich daarbij af, waarom men eigenlijk in Schoorl ooit met bebossching is begonnen. Is het gebeurd om de natuur te verfaaipn? (wat niet mogelijk is, omdat het duinland schap een schoonheid op zichzelf is.) Was het om de duinen vast te leggen? (iets wat helm best alleen af kan.) Was het om van de be bossching voordeel te hebben? (Het tegendeel daarvan is zeker al jaren lang gebleken.) De heer Schermer begrijpt niet, dat „des kundigen" advies hebben kunnen geven, tot deze natuurschennis en beveelt een 50-jarige bezmning aan vóór er mee verder te gaan, indien men althans iets van het oude land schap wil overhouden voor den wandelaar k u niCUS' den geograaf, den geoloog schilder teekenaar en fotograaf geoloo8> En ondergeteekende zou daaraan willen toevoegen: voor de planten, de vogels de konijnen enz., die vroeger het landschap verlevendigden. Nu de regeering nog steeds bezig is wets ontwerpen voor te bereiden voor vogel- en natuurbescherming; nu de gevaren, die Schoorl bedreigen, ook gelden voor onze ge- heele duinkust, tot zelfs op de eilanden; en de Nederlandsche staat aldus bezig is om af te breken, wat hij wil behouden, is het zeker wel gewenscht, dat artikelen als van den heer Schermer in wijden kring bekendheid verwerven, om degenen, die iets gevoelen voor het welzijn van ,Ons Schoonste Land schap" wakker te schudden, opdat zij, waar noodig, op de bres zullen staan tegen meer dere aanslagen op de vrijheid, de vreugde en de vaderlandschliefde van het volk, dat zij vertegenwoordigen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, E. MOLENAAR. Westerweg 104a., alhier. FEESTAVOND „PACIVOLO". Men schrijft ons: Zaterdag hield de Alkmaarsche Handels- schoolvereeniging „Pacivolo" een grooten feestavond, die uitstekend slaagde. Het bestuur had zorg gedragen voor een werkelijk uitstekend programma, waarvan de nummers vlot na elkaar werden afge werkt en toen later op den avond de stem ming er steeds meer in kwam, kon het be stuur met tevredenheid op zijn werk terug zien. Pacivolo's voorzitter opende met een vlot speechje. Hij betreurde het, dat de directeur door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn en sprak den wensch uit, dat deze weer spoedig zijn taak zou kunnen hervatten. Nadat hij de verschillende zustervereni gingen, alsmede de redactie van het school blad Trait d'Union, had welkom geheeten, hoopte hij, dat de avond in alle opzichten zou slagen, waarna het programma begon met het spelen van het Pacivolo-lied, dat door de zaal zoo goed en zoo kwaad als het king, werd meegezongen. Wim Kalf was snel teekenaar en stuk voor stuk verschenen de Pacivolo bestuurderen alsook de heer de Groot, leeraar aan de school en nog eenige filmsterren. Een zeer geslaagd nummer! Vervolgens hoorden we Kees van Twuiver begeleid op de piano door Piet Timmerman een tweetal vioolsoli geven, die eveneens grooten bijval verwierven. Waren de voorafgaande nummer goed, het zou nog beter worden. Jaap Best zong enkele liedpes aan den vleugel en vertelde moppen, de zeer in den smaak vielen. Het stormachtig applaus was een werkelijk verdiende waar- deerng van het publiek. „Soft Light and Swing Music" deed ons in eer eens genieten van de crooner Henk Bou- lonois, die we te lang gemist hebben, doch die nog eens bewees, dat hij er zijn mag. Nadat Verschoor en v. d. Broex enkele pit tige sax- en trompetsoli gegeven hadden, werd „De Oom uit Amerika" opgevoerd onder regie van den heer de Groot, die zich op uitstekende wijze van zijn taak kweet. Een aardige geste was het, toen hem aan het slot van het officieele gedeelte van den avond een boek werd aangeboden als bewijs, hoe zeer zijn regie op prijs werd gesteld. Ook Jaap Best en mej. Ackermann, die beide wel willend hun medewerking verleend hebben, werd wat aangeboden. Het tooneelstuk werd naar behooren ge speeld, al was ook thans weer Jaap Best de uitblinker. Na de pauze hoorden we het groote muzi kale kijkspel „On with te show 1936" door Siem Spruyt and his Rhytm Stormers, die ook de dansmuziek verzorgden. Tusschen het dans door gaven 2 leerlin gen van den heer Englander, onder wiens leiding het bal stond, nog een demonstratie van de „New Charleston", wat zeer in den smaak viel. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 3. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 opz.teekenaars, 1 waterbouwkundige, 4 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbik ker, 3 steenhouwers, 3 stratenmakers, 2 stra- tenm.-opperlieden, 1 stuc.opperman, 1 tegel zetter, 7 betonwerkers, 39 opperlieden, 15 stucadoors, 45 metselaars, 19 voegers, 35 schilders, 90 grondwerkers, 79 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 1 autog.lasscher, 14 bankwerkers, 4 blikslagers, 1 carrosseriebou wer, 1 constructiewerker, 13 electriciens, 3 fitters, 1 faiser, 2 instrumentmakers, 2 kern makers, 2 ketelmakers, 9 klinkers, 14 lood gieters, 2 lijnwerkers, 7 machinisten, 3 ma chine-teekenaars, 8 metaaldraaiers, 1 metaal- vijler, 2 metaalslijpers, 19 monteurs, 3 orgel makers, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiellaker, 5 scheepsbouwers, 2 scheeps timmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige,, 11 smeden, 13 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegen- houder, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 13 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 1 zandvormer. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 2 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 10 sla gers, 2 koks, 6 chocoladebewerkers, 1 suiker bakker, 1 off.choc.dragist, 19 bakkers, 2 bier- bottelaars, 2 zuivelbereiders. Groep Verkeerswezen: 58 chauffeurs, 8 koetsiers, 4 motorschippers, 23 pakhuis knechts, 19 magazijnbedienden, 6 kellners, 1 hotelknecht, 2 loopknechten. Groep Houtbewerking: 26 meubelmakers, 6 stoffeerders, 9 mach. houtbewerkers, 3 kis tenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 7 letter zetters, 4 drukker, 8 boekbinders. Groep Handel: 20 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep Landbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 21 boerenarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 4 wasschers, 1 kleerma ker, 2 rietwerkers, 8 schoenmakers, 1 port.- huisknecht, 1 verfbereider, 1 kalkbrander. 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 5 zakken- stoppers, 2 secretarieambtenaren, 1 onder wijzer, 1 klompenschilder, 1 cartonnagebe- werker, 1 paperbewerker, 24 kantoorbedien- cn, 3 administrateurs, 1 bokhouder corresp. 40 ,r,nwrt- en benM'n 18 Vrouwelijk personeel: 2 kantoorhf»Hi= j 5 verkoopsters, 1 huishoudster 7 2 dienstboden, 7 werksters dagme W- De Directeur v.n. V. d. heuvel! VERTROKKEN PERSONEN. R. Meijroos, N.H., geleidster, van Laat 123 naar Egmond aan Zee. J. Pronk, N.H., kruideniersbediende, van Langestr. 60, naar Amsterdam. L. Bruns, Ev.L., h. i/d huish., van Nassauplein 9, naar Duitschland. L. Plaizier, HdLD., bedrijfsleider, en gezin, van Ridderstraat 6a, naar Rotterdam. J. W. Weststrate, N.H., dienstbode, van Wilhelmi- nalaan 11, naar Avenhorn. P. Groot, geen, z.b., van Lombardsteeg 19, naar Oosthuizen. A. Kromhout, N.H., dienstbode, van Laat 162, naar St. Pancras. C. ten Boekei, G.K. z.b., z.b., van Kruislaan 14, naar Heiloo. K. B. Sochatzij, R.K., dienstbode, van Luttik Oudorp 66, naar Duitschland. J. Schoen, D.G., broodbezorger, en gezin, van Korte Lyceumstraat 14, naar Heiloo. G. N. Hulst, geen, aannemer, en echtg., van Spoorstraat 22a, naar Heiloo. M. Deutekom, geen. bouwkundig opzichter, en gezin, van Comans- straat 25, naar den Helder. F. Koomen, R.K., chauffeur, van Uitenboschstraat 115, naar Heiloo. Wed. B. W. v. d. Velden, N.H., z.b., van Kruislaan 14, naar Purmerend. N. A. Beenders, geen, winkeljuffrouw, van Lindenlaan 85, naar Koedijk. J. Combée, N.H., ambtenaar N. S., en echtg., van Wilde manstraat 14, naar Utrecht. L. J. M. Pe kelharing, R.K., timmerman, van Waerden- delstraat 6, naar Arnhem. Th. Postma, N.H., bouwvakarbeider, en echtg., van woon keet Molenbuurt naar Dantumadeel. H. A. v. d. Brink, N.H., los arbeider, van Voor- meer 23a, naar Amersfoort. Niet vertrokken, maar weder ingekomen aan het adres Voordam 4a, B. A. Bax, G.K., reiziger. INGEKOMEN PERSONEN. A. E. Vrieze, N.H., kellner, Langestraat 70, van Wedde. L. Groen, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 68, van Koedijk. G. Evers, N.H., Prins Hendrikstraat 12, van Ur- sem. J. H. Gerritsma, R.K., z.b., Nieuw- landersingel 53, van Assen. E. Rabeling, N.H., dienstbode, Liefdelaan 33, van Zeist. C. A. Kriek, geen, echtg. van P. Hart, Noor derkade 33, van St. Pancras. J. W. du Pont, R.K., monteur, en gezin, Bloemstraat 48, van Rotterdam. A. M. Preusting, R.K., z.b., Spoorstraat 84, van Nijmegen. M. Pronk, R.K., z.b., Leeghwaterstraat 1, van Opmeer. Corn. Admiraal, R.K., echtg. van J. W. Dingerdis, Keizerstraat 10, van Ber gen (N.H.) P. Kater, N.H., opticien. Mient 24, van Jena (Duitschland). J. Th. R. Bolleman, R.K., opticien, Zijdam 7a, van Amsterdam. E. Bos, E.L., coupeuse, Prins Hendrikstraat 32, van 's-Gravenhage. K. L. Wallinga, geen, waterbouwkundige, Corf- straat 13, van Leeuwarden. C. Spijker man, R.K., dienstbode. Paternosterstraat 5b. van Amsterdam. D. T. van Hoven, N.H., controleur crisis-contröle-dienst. Jan van Scorelkade 33, van Almelo. P. Mes. R.K.. boerenknecht, Heilooërdijk 10, van Scher- Wanneer U een P»ar schoenen koopt, betaalt U mee aan de kostb machines die «e hielpen mak^ Zulke machines vervaardigen echter tallooze schoenen; Uw deel in die kosten wordt daardo kleiner en kleiner. door al Zooals nu machines de p r o d u c- 11 c kosten van den fabrikant vet'. lagen, zoo maakt doeltreffende reclame (niets anders dan een moderne „verkoopsmachine") j,et hem mogelijk z«n verkoop', kosten te verkleinen. Het gevolg: dezelfde voor lageren prijs. artikelen Maar zooals machines gekote# worden, met het oog op productivi- teit nuttig effect zoo moet ook die „verkoopsmachine" met overleg bepaald worden. Kiest productieve reclame, kiest de motor met het hoogste rendement in elk verkoopssysteem: Courantenreclame. merhorn. C. B. M. Mijnsbergen, R.K., kin derjuffrouw, Emmastraat 36, van Bergen op Zoom. K. van der Sluis, N.H., landarbei der, Westdjjk 6 I, van Rotterdam. A. van der Lubbe, R.K., instrumentmaker, Pater- nosterstraat 4, van 's-Gravenhage. w. M. A. Haakman, R.K., h. i/d huish., Krelage- gestraat 39a, van Bergen (N.H.). M. j Schellekens, R.K., buffetjuffrouw, Station straat 71, van Den DungenH. C. Slot boom. N.H., z.b. Gasthuisstraat 5a, van Ber gen (N.H.). E. Ton, N.H., z.b., St Antho- niusstraat 12, van Beets. F. G. W. Gronert, N.H., instrumentmaker. Oudegracht 291a, van 's-Gravenahge. G. G. H. Dujardin, R.K., handelsagent, Kennemerstraatweg 179, van Amsterdam. G. M. Klaver, R.K., z.b., Noorderkade 120, van Bergen (n.h.) Wed. D. J. Prins, G.K., huishoudster, en zoon, C. W. Bruinvisstraat 32, van Amster dam. „HET BELOOFDE LAND". Een nieuwe geluidsfilm van Palestina. In een tijd, waarin de geheele wereld een afbraak vertoont op schier ieder gebied, waarin gebrek aan werkmogelijkheid in bij na alle landen ter wereld een van de proble men is, die het dringendst om oplossing roe pen, bouwen Joden in Palestina een tehuis op. Sedert 2000 jaren heeft in het Joodsche Volk de wensch en de hoop, terug te keeren naar het land, waar eens zijn geschiedenis zich heeft afgespeeld, waar eens het Boek der Boeken is ontstaan. En sedert eenzelfde aantal jaren, sedert 20 eeuwen ligt het oude land, Palestina, in een hoekje der aarde, een smalle streek langs de Middellandsche Zee, te wachten op werkers en bouwers ,die het verlossen uit zijn verlatenheid, die de uitge droogde, dorre, verwaarloosde landeigen weer in hun oude vruchtbare staat terug brengen. Het verlangen leefde diep in vele joden, maar de groepen waren te zeer verspreid over de geheele aarde, dan dat dit diepe ver langen zich kon ontwikkelen tot een machti gen stroom, die leiden zou naar de verlossing van het verloren land. Alleen oude, vrome joden uit de geheele wereld gingen naar het Heilige Land, om daar te sterven. Voor het eerst in 1880 ondernam een groepje Russi sche studenten de reis naar Palestina met den wil, er te bouwen en te leven. Het begin was ontzettend moeilijk, maar zij zetten door en stichtten een aantal belangrijke kolonies. Deze poging bleef nog zonder grooten weer klank in de wereld. Theodoor Herzl, een Hongaarsche jood, gelukte het echter aan het einde der vorige eeuw de Zionistische Organisatie te stichten, gelukte het, het in de joden levende verlangen, naar Palestina terug te keeren op politiek niveau en onder de aandacht van de gezaghebbers der wereld te brengen. Herzl bracht inzicht in het zoo brandende joodsche vraagstuk. Hij gaf den weg tot de oplossing aan en organiseerde den wil der joden, deze oplossing naderbij te brengen. Oyeral bereidden zich joden voor een moei lijk leven van hard werken in Palestina voor. In 1921, na de Balfour Verklaring (1917) stonden kromme jonge menschen klaar. naar het land op te trekken en de film toont aan, wat voor krachtige, jonge mannen en vrouwen het land bewerken. Het lijkt wel of het twintig eeuwen oude verlangen naar Palestina werd omgezet in een even groote, onverwoestbaren wil en kracht, het land op te bouwen. Wat voor ieder ander volk de gewoonste zaak ter wereld is, n.1. het bezit van boeren en boerinnen, van een groot leger hand- en fabrieksarbeiders, is voor het joodsche volk een hernieuwd bezit en betee kent de vervulling van een wensch, die in generaties heeft geleefd. Met middelen, die de joden vrijwillig bij eenbrengen voor de twee groote nationale fondsen, 't Joodsch Nationaal Fonds en het Palestina Opbouwfonds wordt de nationa le opbouw gefinancierd. Daarnaast gaan ook joden met eigen kapitaal naar Palestina en richten er particuliere bedrijven op. Maar het landbouwwerk, de wegenbouw, de ge zondheidsdienst en het scholennet worden bekostigd of gesubsidieerd met de gelden van het opbouwfonds. Zij, die Palestina heb ben gezien, weten hoe verwaarloosd en ver steend het land is en begrijpen welk een idalisme en overgave ervoor noodig is ge* weest, in dit land weer te gaan werken. n zij, die dit voorrecht nog niet hebben ge a kunnen, door het zien van deze nieuwe a- lestinafilm een begrip krijgen van het groo te, constructieve werk, dat in Palestina stand wordt gebracht. De joden kunnen zi oprichten aan de krachtgevende, i°nge! bloeiende joodsche gemeenschap in Pa1 na en de niet-joden zullen kunnen beg pen, wat de jood behoeft, voor wien wereld zoo heel weinig plaats is. Deze Palestina-film, welke a.s. Dond in Alkmaar in het „City-theater" éen a zal worden vertoond, geeft een dui beeld van den opbouw-zelve, van zjln ste resultaten op agrarisch, cultureel, a tiek en ieder gebied, dat het leven van volk bestrijkt. Ook het land, met zijn levende 's merkwaardige en gevarieerde bevol ing prachtige, afwisselende plaatsen, kom zijn boeiendheid tot ons. j.n Mr. Abel J. Herzberg, voorzitter van Nederlandschen Zionistenbond, zal cc leidende causerie houden voor het nen van de film. deze Wij kunnen dan ook een bezoek aan belangrijke film warm aanbevelen. Een kijkje in het Palestina van heden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8