BEGEERTE BEGEERTE Agenda l£ÏZl£L7'"'m,'Di° JUiMicaties ^Mchtuaact Stad m Omgeving. Wzec&eiicht bSwïS^L STSSrUS, Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De Telex werkt. Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Woensdag Kermisgasten Neder 1. amus. film; geprolongeerd); hoofdrollen Henriette Davids, Johan Kaart, Silvain Poons e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagav., 1 uur, Het Beloofde Land. een beeld van het moderne Palestina. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Variété (circusfilm) hoofdrollen Hans Albers en Annabella. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Woensdag hoofdnummer De oude en de jonge koning (rom.); hoofdrol Emil Jannings Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Schipbreuk (dram.); hoofdrollen Steffi Dunna en Regis Toomey. Toegang voor el- ken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 7 April. 510 uur, De Unie, foto-tentoonstelling. 8.15 uur, dancing Harmonie, comité verde diging vrijheid van arbeid voor de vrouw; twee spreeksters. Woensdag 8 April. 10 uur v.m.10 uur n.m., De Unie, foto tentoonstelling. 8 uur, luth. kerk aan de Oudegracht, wy- dingsdienst Kerk en Vrede; twee sprekers. 8 uur, Groote Kerk, uitvoering Matthaus Passion. 1 DE BRAND BIJ DE NIJMEEGSCHE PAPIERFABRIEK. Omtrent den brand in de Nymeegsche papierfabriek der firma Schuller verne men wij nader, dat de schade, aan de pa- piervoorraad toegebracht, geschat wordt op 24.000 gulden, terwijl aan het gebouw een schade is toegebracht van ruim 5000 gulden. Alles wordt door verzekering gedekt. HUN PATROON BESTOLEN. Een Amsterdamsche handelaar in groen ten en fruit is door zijn beide knechts be stolen. Zij namen bij afwezigheid van den patroon groenten en fruit weg en brachten dat bij een anderen handelaar. De diefstal werd ontdekt, omdat de patroon een zak met aardappelen miste. Hij nam de politie in den arm, die de zaak spoedig tot klaar heid heeft gebracht. De beide knechts en de heler zijn thans in arrest in het bureau P. Aertszstraat te Amsterdam. VORSTELIJK BEZOEK AAN MILITAIRE OEFENING. De koningin en prinses Juliana hebben hedenochtend op „Ockenburg" een oefe ning bijgewoond van de eerste artillerie brigade, bestaande uit het tweede regi ment veld-artillerie, onder commando van luitenant-kolonel Lagerwey en het zesde regiment veld-artillerie uit Leiden, onder commando van den luitenant-kolonel de Iongh, het geheel onder bevel van den brigade-commandant, kolonel Sillevis. Het koninklyk bezoek droeg geen offi cieel karakter. De koningin was vergezeld van jonkvrouwe, baronesse Schimelpen- ninck van der Oye, hofdame, den chef van het militaire huis, vice-admiraal Bauduin, kapitein-luitenant ter zeer Rost van Ton ningen, en kapitein Phaff, adjudanten en den ordonnance-officier, eerste luitenant van Lawick van Pabst. Precies om half elf arriveerden de vor stelijke bezoeksters op het terrein van de oefening, waar zij werden ontvangen door kolonel Sillevis. De officieren van de beide regimenten stonden opgesteld en de ge bruikelijke eerbewijzen werden gebracht. De regiments-commandanten werden aan hare majesteit voorgesteld. Door de brigade werden afdeelings- oefeningen gehouden. De stellingen wer den eerst verkend door de afdeelings-com- mandanten en daarna door de batterij commandanten. Vervolgens hadden schiet oefeningen plaats. Hare Majesteit toonde groote belang stelling voor deze oefening en werd rond geleid en voorgelicht door kolonel Sillevis, terwijl majoor Schmid de prinses voor lichtte. De koningin bezocht ook de ver schillende batterijen. Nadat het sein was gegeven, dat de oefe ning geëindigd was, zijn de officieren, die nog niet waren voorgesteld, aan hare r^eSjeit voorf>esteld. De koningin bezich- By haar vertrek werden koningin en prmses hartelijk toegejuicht. MR. C. J. J. DE JONCHEERE GAAT HEEN. Als vice-president der Haagsche rechtbank. De vice-president der Haagsche rechtbank, mr. C. J. J. Joncheere, heeft wegens ge zondheidsredenen per 1 Mei a.s. eervol ont slag als zoodanig aangevraagd. Mr. de Joncheere promoveerde op 8 April 1894 aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waarna hij zich als advocaat en procureur in de hoofdstad vestigde. Op 29 Juni 1900 werd hij benoemd tot sub stituut-griffier bij de rechtbank te Amster dam. In 1906 werd mr. de Joncheere benoemd tot rechter in de voormalige rechtbank te Hee renveen, van 1910 tot 1913 had hij zitting in de rechtbank te Assen. In 1913 werd hij benoemd tot rechter in de Haagsche rechtbank, van welk college hy in 1924 tot vice-president werd benoemd. Heden heeft mr. de Joncheere voor de laatste maal de zitting van de Vijfde Kamer (strafkamer) gepresideerd. DE HEER D. HANS GEHULDIGD. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig be stuurslidmaatschap van den Ned. Journalis tenkring is de heer D. Hans, voorzitter van dien kring, op een hem aangeboden eere- maaltyd, waaraan vele bestuursleden en collega's aanzaten, gehuldigd. Vele sprekers hebben de verdiensten van den heer Hans in 't licht gesteld en enkele cadeaux wer den hem aangeboden, o.m. door den heer D. A. Klomp, red. Alkm. Crt., die den jubilaris een crayon-teekening van Colnot overhan digde. De heer Hans zeide zeer getroffen te zijn door de hem gebrachte hulde en de vele biyken van vriendschap en sympathie. ZWEEDSCH SCHIP OP ROTS GELOOPEN. In een feilen sneeuwstorm is het Zweed- sche schip „Zello" op een onderzeesche rots in de Golf van Riga geloopen. Het schip loopt gevaar te zinken. Het reddingswerk wordt door het slechte weer bemoeilijkt. AANGIFTE TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. (Herhaalde oproeping). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat ouders of verzorgers alsnog ter ge meentesecretarie, afdeeling Onderwijs, hun kinderen kunnen aangeven voor toelating na de a.s. zomervacantie tot de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs alhier. Voor deze aangifte zal in het bijzonder gelegenheid zijn op WOENSDAG 8 APRIL e.k., des namiddags van 'i 1/25 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Tesselschadeschool aan de Laat en de Bosboom-Toussaintschool aan de Brille- steeg in het bijzonder bestemd zijn voor opleiding van leerlingen, die na het af- loopen der school waarschijnlijk gym nasiaal-, middelbaar-, handels- of uitge breid lager onderwijs zullen genieten. Bij de aangifte moet worden overgelegd het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der ouders) en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft onder gaan, het vaccinebewijs. De kinderen moeten, om toegelaten te kunnen worden, vóór 1 September a.s. den leeftijd van zes jaar hebben bereikt (der halve geboren zijn vóór of op 31 Augustus 1930). De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aan vrage tot toelating te richten tot het ge meentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 4 April 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gem. Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woens dag 8 April t.m. Dinsdag 14 April 1936 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Vleeschbonnen: witte kleur Boterbonnen: bruine kleur De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Alkmaar, 7 April 1936. HINDERWET. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van: a. de firma A. Dam Co., alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van ondergrond- sche benzinebewaarplaatsen met aftapin richting, door vervanging van de bestaande 2 handpompen door electrisch aangedreven aftappompen, elk voorzien van een motor van 1/4 P.K. vóór en ten behoeve van het perceel Scharloo nrs. 2-4 en Snaarmanslaan nr. 3; b. de N.V. Kaashandel Maatschappij „Gou da", alhier, om vergunning tot het uitbrei den van een inrichting voor het bewaren en onderhouden van kaas, door bijplaatsing van 11 electro-motoren, t.w. vijf van 3 P.K., vijf van 1 P.K. en één van 1/4 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Wolfpad nr. 12; c. den heer J. Th. Driesen, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van een brood- en banketbakkerij, door bijplaatsing van een electro-motor van 1 P.K., voor de aan drijving van een amandel-wrijf machine, in het perceel Fnidsen nr. 92. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 21 APRIL a.s., voormiddags te ELF UUR, en schrifte lijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoe kers en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 7 April 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. 25 JAAR VLIEGBREVET! Heden herdacht de heer A. Muller te Nymegen den dag, dat hy 25 jaar geleden op het vliegveld te Gilze Rijen bij Breda als eerste het nationaal- en internationaal vliegbrevet behaalde van de Koninklijke Nederlandsche vereeniging voor luchtvaart Ofschoon het de bedoeling van den ju bilaris was, dit feest in stilte te herden ken, mocht hij toch van vele zijden ge- lukwenschen ontvangen, vooral van Ne derlandsche vliegers. Hedenmorgen vloog een escadrille mili taire vliegtuigen uit Soesterberg boven het huis van den jubilaris en voerde verschil lende demonstraties boven de stad uit. DE „HINDENBURG" OP DE THUISREIS. De Hindenburg, die gistermorgen te Rio door de thuisreis is gestart, bevond zien gisteravond te 7 uur ongeveer 24 zeemijlen ten zuiden van Bahia. 18 nieuwe passagiers aan boord van de „Hindenburg". Aan boord van de Hindenburg, welke op de terugreis naar Friedrichshafen is, be vinden zich 18 nieuwe passagiers, o.m. bur gers der Vereenigde Staten, Argentijnen, Brazilianen en Chilenen. Bij gunstig weer hoopt men Zaterdag ochtend te Friedrichshafen te arriveeren. MELROSE NAAR PORT DARWIN GESTART. De Australische vlieger Melrose, op het oogenblik houder van het record voor de solovlucht Engeland—Australië, is gister middag van het vliegveld Heston naar Port Darwin gestart. ITALIAANSCH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vijf dooden. In de Tyrheensche zee, ten noorden van Napels, is een Italiaansch bombardements vliegtuig neergestort. De uit vyf koppen bestaande bemanning is om het leven ge komen. Meerv. Strafkamer. Zitting van Dinsdag 7 April. Uitspraken. Jan H., kantoorbediende, Alkmaar, ver duistering in dienstbetrekking; eisch een jaar gevangenisstraf, waarvan 8 mnd. onvoorw. en 4 mnd. voorw.; uitspraak: 6 maanden on voorw. en 6 mnd. voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Tames B., Uitgeest, zedenmisdrijf; uit spraak: 1 jaar voorwaardelijk gev. Steph. A. H., Amsterdam, (inbraak zuivel fabriek te 't Zand) eisch 9 mnd. gev.; uit spraak 1 jaar gevangenisstraf. Nic. B., Berkhout, visschen met de zegen zonder vergunning; hooger beroep; eisch be vestiging van het vonnis van den kanton rechter te Hoorn van 30 of 20 dagen en 20 of 10 dagen. Uitspraak: 40 of 20 dagen. Jan A., Avenhom, als voren; eisch bevesti ging vonnis kantonrechter van 40 of 20 dg. Uitspraak: vrijspraak. Fr. L. St., Wervershoof, als voren; eisch bevestiging vonnis kantonrechter van 40 of 20 dagen. Uitspraak: vrijspraak. Corn. Ger. A., Egmond-Binnen, hooger be roep, vonnis kantonrechter 40 of 20 dagen. 2 maal, wegens teelen van bollen zonder ver- gunning van de Sierteeltcentrale; eisch beves tiging; uitspraak: vonnis vernietigd wat het eerste deel betreft, tweede deel bevestigd. Pieter Duin, als voren, eisch bevestiging vonnis kantonrechter van 75. Uitspraak: conform. Arie Sch., Castricum, als voren, eisch be vestiging vonnis kantonrechter van 75 boete. Uitspraak: conform. Steven C. (zedenmisdrijf). Uitspraak: 1 dag gev.straf met aftrek van preventief, met ter beschikking stellen aan de regeering. „Jullie hebben dit jaar wel een aardige Aprilmop", zei een onze trouwe lezers, ,,'t is alleen een beetje al te doorzichtig". Dat was de dag nadat wy een en ander over de Telex geschreven hadden. En vanmorgen werden we zoowaar al weer opgebeld door een lieftallige jonge dame, die informeerde of de Telex nu al dan niet een sprookje was. Zy had met haar chef het schynt daar nogal een gezelli* ge verhouding op het kantoor te zyn ge wed, dat de Telex wel degelyk bestond en de chef had gezegd, dat hy nu meer dan ooit overtuigd was, dat het een Aprilmop was geweest omdat hy van de officieele opening niets in de ochtendbladen had ge lezen. Arme chef, hy heeft de weddenschap verloren, want de Telex is gisternamiddag wel degelijk in werking gesteld en er was alleen maar een afspraak tusschen het A. N. P. en de dagbladen, dat het verslag van de officieele gebeurtenissen eerst in de avondedities zou worden opgenomen. De Telex werkt. En hoe! Toen wy vanmorgen op het bureau kwa men lag er een berg afgerold papier vol nieuwsberichten, binnen- en buitenland en zoo is het den geheelen dag doorgegaan. Onze radio-man voelde zich op non-acti viteit gesteld hy heeft inmiddels andere bezigheden gekregen en de schaar, het onmisbare instrument uit het grys verle den, dat wel eens spottend het embleem van de journalistiek genoemd werd moest, roestig en wel, weer uit een oude la opgediept worden om binnen- en buiten land, rechtszaken, marktberichten, enz., enz. van elkaar te kunnen scheiden en over de berr? r6dacteuren te verdeelen. kenAn?/611 nieUWS thans letterlij ken zin langs den loopenden band, die voor zooovele groote ondernemingen rCeds Zt kenmerk van de volmaking der techniek is Onze zwygende medewerkster - ofschoon zii lawaai genoeg kan maken - bedient ons 23 van de 24 uren waaruit een etmaal be- het het een De staat en de redactie gaat van tijd tot tijd geheimzinnige kamertje binnen en plukt als 't ware nog warme nieuws als rijpe vrucht van den boom der techniek, beeldspraak is niet mooi, maar zij geeft toch vrij duidelijk het verloop van zaken weer. De journalistiek in het bijzonder de richtgeving vanuit de nieuwscentra is een nieuwe phase ingetreden en zij lijkt ons vol maakt. Er zullen natuurlijk over korter langer tyd wel weer machines uitgevonden worden, die dat alles nog volmaakter zullen maken, maar het menschelijk denken heeft hier inmiddels een zekere grens bereikt, die in de eerstvolgende jaren waarschijnlijk niet overschreden zal worden. Het by het persbureau binnenstroomende nieuws uit binnen- en buitenland bereikt ons in dezelfde seconde waarop de typiste van het A. N. P. het te Amsterdam op haar machine tikt. Het bereikt ons in vele gevallen met een lettersnelheid, die ver uitgaat boven het menschelijk arbeidsvermogen en wij kunnen onze lezers dus niets anders zeggen dan dat zij thans door de Telex op de meest uitgebreide en snelst mogelijke wijze bediend worden. PAASCH-GEBRUIKEN. „Neuten riegjen", Meer en meer worden oude gebruiken an gewoonten weer in eere hersteld. Wy her inneren in dit verband aan de viering van Palmpaschen, aan welke in onze hoofdstad Zondag j.1. nieuwe luister is bijgezet. Wy denken aan het werk van den folklorist v. d. Ven, die tal van bijna vergeten gebruiken weer in eere hersteld heeft, die oude liedjes aan de vergetelheid heeft ontrukt, die oude dansen opnieuw heeft bestudeerd en.... in gestudeerd. Elk jaargetijde kent zijn eigen spelen die dikwijls gelocaliseerd zijn, vaak ook in het heeel land bekend zijn. En lang niet altijd kan men die spelen in verband brengen met het jaargetijde! Denkt maar eens aan de kinderspelen. De jeugd knikkert, als het koud en guur is, ze holt achter den hoepel aan, als het snik heet is! Ouderen hebben hun hart opgehaald aan het „bikkelen", een spel, dat thans bijna in het vergeetboek is geraakt. En hoeveel an dere spelletjes kennen we heelemaal niet meer! Paaschgebruiken! Ze zijn er vele. Op Palmpaschen (den Zondag voor Paschen) ziet men nog steeds in Overijsel het stad je Rijssen is er bekend om! de kinderen met palmen loopen, versierd met slingers en lekkernijen. Een groot rad of een groote zwaan van een soort gebakken deeg vormt steeds het voornaamste onderdeel van den „palmpaschen", waarop de kinderen trotsch zijn en die zij meenemen in hun optochten door de straten. En dein de Paschen zelf. Met fraai gekleur de natuurlijk hard-gekookte eieren trekt de jeugd naar de Paaschwei, waar de sterkte der eieren wordt beproefd of waar met de eieren geknikkerd wordt. Natuurlijk heeft de houder van het sterkste ei een goeden dag, want elk stuk getikt ei wordt zijn eigendom! Booze tongen beweerden wel eens, dat al te handige eierentikkers een steenen nestei kleurden en dus al te veel eieren wonnen! En dan het Paaschvuur! Wekenlang ver zamelt de jeugd het hout, dat van heinde en ver wordt gehaald en by kleine beetjes naar een centrale plaats op een hoogte of in een ruime wei wordt verzameld. En 's avonds tegen het donker steekt men de vlam er in en is de geheele buurt, het geheele dorp bij dit vuurwerk tegenwoordig. Men danst en springt rond het vuur en het feest eindigt in een „elkaar zwart maken" met het verkoolde hout of.... met een vrije rijtje! En dikwijls is zoo'n Paaschvuur de eerste aanleiding geweest tot een huwelijk! Wy zouden over dit alles nog veel meer kunnen schrijven; wij zouden eigen herin neringen aan het Palmpaschen, aan de Paaschwei, aan het Paaschvuur kunnen op halen. Het zou ons echter te ver voeren. De bedoeling van ons is, om hen, die dit lezen, ook eens te wijzen op een Groningsch' Paaschgebruik, het z.g. „neuten-riegjen". Het is een spel voor jong en oud, de re gels zijn zeer eenvoudig, het spel bijna kin derlijk, maar hoe ook, het is en blijft voor den Groninger een genoegen, om er aan deel te nemen en het is voor den niet-Gro- ninger nog altijd zoo aantrekkelijk, dat de kijkers weldra een kansje wagen en even later naar hartelust meespelen. De Groninger vereeniging De Molleboo- nen heeft al eenige jaren achter elkaar met Paschen dit notenspel onder haar leden ge houden, doch ze meende, dat er deze keer ook eens gelegenheid moest zijn, om de Alkmaarders het spel te leeren kennen. Welnu, in den Muziektuin zal beide Paaschdagen, zoowel 's morgens als 's mid dags gespeeld worden. En iedereen is wel kom en iedereen mag meedoen, als men het tenminste aardig genoeg vindt. Wat beteekent dit spel? Hoe wordt het gespeeld? Wel, op een vlakken vloer wordt een lijn geteekend met kleine dwarslyntjes er door op ongeveer 1 d.M. van elkaar. Op elk kruis punt worden noten neergezet; het aantal hangt af van het aantal deelnemers. En nu is de heele kunst, om die noten met een ijzeren kogel weg te schieten, echter te rekenen vanaf de verste noot van den gooier. Gelukt dit, dan zyn de afgeschoten noten voor den goeden gooier, blijft er één noot of meer staan, dan moet het aantal af geschoten noten bijbetaald worden. De winst wordt „dun", het verlies „dik" genoemd. Vandaar, dat men het spel vaak „dikken en dunnen" noemt. Men ziet, het is simpel van eenvoud. Maar het boeit en noodt tot meedoen. Welnu, het onschuldige notenspel zaJ bei den Paaschdagen in den muziektuin wor den gespeeld. Men ga eens kijken, het kost u niets. En wellicht wordt ge zelf een ent housiast „neutenschaiter"! m.M. te te naar waarnemnigen, verricht in den moreen van Dinsdag 7 April. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765.6 Blacksod. Laagste barometerstand 740,0 mM Kuopio in midden-Finland. Verwachting geldig tot den avond van Woensdag 8 Aprü: an Meest matige, tijdelijk wellicht toenemen de wind uit Noordelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt of betrokken; kans op lichte regenbuien met sneeuw of hagel; weinig verandering te temperatuur. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk in het oosten trok zich snel terug en nam sterk in beteekenis af. Die in het westen houdt stand en breidde zich achter de depressie, die gis teren tusschen IJsland en Groenland lag weer noordwaarts uit. Een zuidelijke secun daire van de depressie over Scandinavië drong door naar het Oostzee-gebied. Een vocrlooper van de stationnaire depressie op den oceaan gaf sterke barometerdalingen aar de Fransche Rivièra. Door de verbreking van de continentale en oceanische gebie den van hoogen luchtdruk, is de baan voor de polaire luchtmassa's die rondom het ge bied van hoogen luchtdruk in het westen langs den Poolcirkel en over de Noorsche zee naar de Noordzee en west-Europa stroomde, thans geheel vrij. Het gure weer houdt aan, echter met meer dere kans op regenbuien, met sneeuw of hagel. In de middengebergten en de Alpen valt opnieuw sneeuw. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.08 uur licht op. GEVAERT-FOTO-TENTOON- STELLING. Van hedenavond 5 uur tot Donderdag- houdt de N. V. „Handelsonderneming Gevaert" een foto-tentoonstelling in ge bouw „De Unie" De daar geëxposeerde foto's zijn ver grootingen van het werk, dat ingezonden werd op den grooten foto-wedstrijd, die de N. V. Gevaert in den loop van 1935 orga niseerde. Uit iet respectabel aantal inzendingen is deze keurcollectie samengesteld en in derdaad vormt de groote verscheidenheid van de onderwerpen, zoowel als de keurige uitvoerig der foto's eer lust voor het oog. De vergrootingen zijn vervaardigd op vele soorten der Gevaert-vergrootingspa- pieren, o.a. het bekende „Gevaluxe"ve- lours, Prestona, Orthobrom en andere papieren. De foto's zijn overzichtelijk gerang schikt, terwijl de inzendingen, die geen plaats meer aan den wand konden kry'gen, in eenige albums zyn ondergebracht, die tevens ter inzage aanwezig zyn. Het geheel wordt gecompleteerd door een keurig verzorgden stand van Gevaert foto-producten. Een bezoek aan deze interessante ten- toostelling is alleszins aan te bevelen. De toegang is kosteloos. VERDUISTERING BIJ DEN RIJKSWATERSTAAT. Tegen verdachte 1 jaar geëUcht. Hedenmorgen stond voor de rechtbank alhier terecht de 39-jarige G. C. v. d. K., eertijds ambtenaar bij den rijkswater staat, verdacht van verduistering vaneen bedrag van 4330.50 ten nadeele den rijkswaterstaat, welke verduistering door verdachte is gepleegd in dienstbe trekking gedurende 1934. Na verhoor der getuigen eischte o officier van justitie een gevangenisstrai van 1 jaar. Uitspraak over 14 dagen. MANNENKOOR „ORPHEUS". Wegens het bedanken van den heer Nico Hoogerwerf stond „Orpheus" voor de moe- lijken taak een nieuwen dirigent te be"° men. De heer Karei Böhne uit Amstera was gisteravond uitgenoodigd om een P_r°® repetitie te houden en werd deze na af der repetitie met algemeene stemmen dirigent van „Orpheus" benoemd. De heer Böhne is een jong en talent'v dirigent, was een leerling van Roeskei en dirigent van de navolgende mannenko Harpe Davids, Euterpe, IJzanders en ^an» en Vriedschap, allen te Amsterdam, oe gen's Manenkoor, Zandvoort's Man"cn. en onder-dirigent van Apollo te Amsterd WIJDINGSAVOND IN WESTERLICHT. In verband met het einde der ^ijdenswe ken en het a.s. Paschen werd gisterav een wijdingsavond gehouden, welke o leiding stond van ds. H. W. Bloemho medewerking van mevr. MaatsRus. mej. Koyer, piano en mej. van Doo Na het uitspreken van het gebed °Pend®" laatstgenoemde dames met een gewyd n mer waarna ds. Bloemhof! voorging w g

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2