Spoet Het Telex-riet officieel iri gebruik genomen. ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 7 APRIL 1936 Binnenland Minister de Wilde noemt dit een inrichting van groot nationaal belang". Langs de N.H.V.B.-velden. Wat de Alkmaarsche Boys deden. Scheveningen-haven afgedankt voor nieuwsberichten. Gistermiddag is onder groote belangstel ling het Telex-net van het A. N. P. in ge bruik genomen. Het eerste bericht, dat via dit net naar 76 dagbladen in ons land werd geseind, Was een boodschap van den minister van binnenlandsche zaken Mr. J. A. de Wilde Aan het verzoek om het nieuwe A.N.P.-Telexnet te openen door het eer ste bericht te verzenden, voldoe ik gaarne. Het samenstel van geleidingen en toe stellen, dat het A.N.P.-Telexnet vormt, is de kostelijke vrucht van een gelukkige samenwerking tusschen het Algemeen Nederlandsch Persbureau en het P.T.T.- bedrijf. Het voldoet aan de hoogste eischen, die de moderne techniek kan stellen. Op een en het zelfde oogenblik zullen voortaan tientallen Nederlandsche persorganen van het A.N.P. de nieuws berichten ontvangen, die hun lezers op de hoogte houden van wat er in ons land en daarbuiten omgaat. Ik heb de overtuiging, dat door de toe passing van dezen nieuwen vorm van berichtverspreiding de nationale zaak wordt gediend. Als hoofd van het departement, waar onder het P.T.T.-bedrijf ressorteert, ver heug ik mij van harte in de samenwer king, die tot dit resultaat geleid heeft. De Nederlandsche pers en het Neder landsche P.T.T.-bedrijf brengen, ieder op zijn wijze, mededeelingen en gedach ten over. Bü het voorzien in de economi sche, cultureele en religieuze behoeften des volks zijn beide, in de ontwikkelings fase van onze eeuw, onmisbaar en daar om van primordiale beteekenis. Ik hoop en verwacht, dat de Telex- distributiedienst, die heden geopend wordt, een doeltreffend middel zal blij ken te zijn om pers en P.T.T.-bedrijf nog beter dan tót nu toe in staat te stellen het Nederlandsche volk te dienen en onze nationale kracht te sterken. Hierna sprak de heer H. N ij g h, voor zitter van den raad van beheer van het A. N. P. die wees op de groote vooruitgang in het persleven, waarna hij de gelukwen- schen van den raad doverbracht. In aansluiting hieraan sprak nog de heer v. d. P o 1, directeur van het A. N. P., die daarna het woord wederom gaf aan mi- minister we Wilde, die als volgt sprak: Het is vandaag een groote dag in de ge schiedenis van de Nederlandsche pers: het landelijke Telex- net van de nieuws- verbreidingsdienst wordt binnen enkele minuten geopend. Aan de uitnoodi- ging om daarbij tegenwoordig te zijn en het eerste bericht over den nieuw gevormden weg naar de bladen te verzenden, heb ik gaarne gevolg gegeven. De regeering heeft de ontwikkeling van het Algemeen Nederlandsdch Persbureau met belangstelling gade geslagen. Het be hoeft dan ook geen verwondering te wek ken, dat ik gaarne van de partij ben nu een baanbrekende gebeurtenis op het gebied der nieuwsverbreiding gaat plaats vinden. Wij gaan zoo dadelijk een Telex-distri butienet openen, dat zich van analoge diensten in het buitenland belangrijk on derscheidt. Treft men ginds complexen aan, welke gewoonlijk slechts een beperkt aantal groote bladen samenkoppelen, hier wordt een groot algemeen net gevormd tusschen het Nederlandsche Persbureau en vrijwel alle bladen in den lande. Van nog grootere beteekenis acht ik het achter, dat we in den tijd van moeilijke Internationale verhoudingen, dien we thans doormaken, waarin schokkende be richten op allerlei gebied als het ware niet van de lucht zijn en waardoor allerwegen onrust wordt gewekt, de best mogelijke oand tusschen publiciteitsorganen en het Algemeen Nederlandsch Persbureau wordt Selegd. De waarde hiervan laat zich moei lijk concreet omschrijven. Een ieder van °ns voelt intusschen ,dat zij onder om standigheden onschatbaar kan zijn. Om deze redenen kon de directeur-gene raal der posterijen, telegrafie en telofonie, bij het ontvangen van de opdracht tot den aanleg van het Telexnet, mede uit mijn naam aan het A.N.P. berichten, dat de in richting van dezen dienst kon worden ge zien als een groot algemeen, maar tevens als een nationaal belang. Met genoegen wensch ik de leiding van net A.N.P. geluk met de opening van den nieuwen dienst voor de berichtenversprei- ding en ik twijfel er niet aan, of de Telex- aPParatuur zal, op het gebied van de nieuwsverspreiding ,van groot nut blijken. Aldus zullen de goede verhoudingen en oo hechte banden, die tusschen pers diensten en P.T.T -bedrijf altijd bestaan hebben, nog versterkt worden. Dit acht ik Minister De Wilde in het belang van het Nederlandsche volk. Deze gedachte heb ik ook neergelegd in de boodschap, welke als eerste bericht over het Telexnet is verspreid. Hierna sprak ir. Damme, directeur- generaal der posterijen, telegrafie en tele fonie, de volgende rede uit: Het is een goede gedachte van den directeur, even te willen stilstaan bij het tijdstip .waarop het landelijke Telexnet van het Algemeen Nederlandsch Pers bureau in bedrijf wordt gesteld. Dit tijdstip toch, is belangrijk. Niet alleen voor het persbureau en voor de dagbladen, die de mogelijkheid zien ontsluiten ,om langs den meest volmaak ten weg berichten aan allen te doen ge worden, niet alleen, omdat het thans ge kozen systeem van rondzending het nieuws inderdaad geheim houdt, totdat het zijn bestemming bij het eigenlijke or- Ir. Damme gaan van publiciteit bereikt heeft, maar ook, omdat de opening van dezen dienst een afzonderlijke phase vormt in de evo lutie van den jongsten verkeerstak van het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie: den Telex- of openbaren verreschrijfdienst. In het licht v an deze prestaties be schouwd, lijkt de ontwikkeling van den dienst, zooals deze thans wordt gemaakt, volkomen logisch. Toch kan niet gezegd worden, dat de in troductie van den Telexdienst voor bin- nenlandsch verkeer bij de pers van meet af aan vlot verloopen is. Er zijn wel plannen geweest, om de nieuwsverbreiding per verreschrijver over den zakelijken omroepzender te doen ge schieden en het persbureau Vas-Dias had zich op dit gebied ook reeds met den P.T.T.-dienst in verbinding gesteld. De daarbij ondervonden technische moeilijk heden maakten, dat hiermede veel tijd verloren ging, waardoor het vraagstuk achterhaald is door het verlangen van het Algemeen Nederlandsch Persbureau naar een draad-distributiesysteem per verre- schrijver. Thans bedraagt het aantal verreschrij vers, dat bij de Nederlandsche persinstel lingen in gebruik is, 120. Het stemt tot vreugde, dat thans bij de pers op zoo groote schaal gebruik wordt gemaakt van dit verkeersmiddel, ook om dat hiervan tevens op ander gebied een groote invloed te verwachten valt, het geen mede voor het publiek van belang is, want ik ben ervan overtuigd, dat voor de Telex een groote toekomst is wegge- leSd- i- Ik breng hulde aan de heeren van het A.N.P., die het initiatief tot daadwerke lijke ingebruikneming van de Telex-toe stellen voor den binnenlandschen pers dienst namen, en feliciteer de leiding met het bereikte resultaat. Gaarne spreek ik de hoop uit, dat het nieuwe verkeersmiddel geheel aan de verwachtingen moge voldoeon en dat de toepassing in alle opzichten moge leiden tot volledige bevrediging der behoeften op het gebied van de berichtenversprei- ding. De heer J. W. Henny, voorzitter van de vereeniging ,,De Nederlandsche Dagblad pers" sprak o.m.: De radio moet op haar beurt plaatsrui- men voor de Telex. Ik kan hier gerust zonder hoogmoed verklaren, dat de Ne derlandsche Dagbladpers zich volkomen van haar taak, die allereerst velerlei plich ten inhoudt, bewust is. Een van die plich ten is, de berichten zoo spoedig mogelijk aan den volke door te geven, en er naar te streven zelfs van de allerlaatste gebeurte nissen, die voor het ter perse gaan van een blad plaats vonden, mededeelingen te doen. Die plicht is samen te vatten in „streven naar de grootst mogelijke actuali teit". De ingebruikstelling van het net. De voorzitter van den raad van beheer verzocht vervolgens den minister en ver deren genoodigden de directie te willen volgen naar de Telexkamer voor de inge bruikneming van het net. 's Ministers boodschap aan de pers was tevoren op den ponsband gereed gemaakt en lag startklaar in den automatischen zender te wachten tot leven zou worden gebracht in het Telexnet, dat zich 1400 kilometer lang over het land verbreidt. De minister selde den motor van den automatischen zender in werking. Even werd gewacht, daarna lichtte de minister het klinkje op, dat de motorkracht op den automatischen zender overbrengt, en de machines in de Telexkamer begonnen te leven, terwijl tegelijkertijd op 76 dag- bladbureaux de boodschap van den minis ter werd getikt. Voetbal. HET VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG. De Sportkroniek bevat o.m. de volgende vastgestelde voetbalwedstrijden: Afdeeling I. Ie klasse. H.D.V.S.Xerxes (terrein Sparta). 2e klasse B. Velox—B.F.C. O.S.V.—Z.V.V. 3e klasse A. Succesde Volewijckers. H.R.C.—Helder. Res. 2de klasse A. West-Frisia 2D.W.S. 2 W.F.C. 2—Blauw Wit 3 W.M.S. 2V.S.V. 2. Res. 3de klasse A. K.V.V. 2Purmersteijn 2. Kennemers 2Hollandia 2. Afdeeling II. ExcelsiorFeij enoord. Afdeeling m. Wagen ingenZ.A.C. P.E.C.S.C.H. Afdeeling IV. EindhovenP.S.V. JulianaLonga. Afdeeling V. HoogezandVeendam. Alkmaarsche Boys II kampioen! W. F. C. V gedoemd tot het spelen van degr.-wedstrijden. Vrone in veilige haven. In den „Noordhollandschen" zijn we al weer een belangrijke stap vooruit gekomen en... de mogelijkheid in de eerste klasse A, is werkelijkheid geworden. De beslissing is hier gevallen, zoowel ten aanzien van de bovenste- als onderste plaatsbezetting. Het is de reserves van de Alkmaarsche Boys gelukt, om de belangrijke ontmoeting tegen den grootsten concurrent K. V. V. III, in een alleszins verdiende 52-overwinning om te zetten en... een Alkmaarsch kam pioenschap ln deze afdeeling tot een feit te maken. Moesten de Boys in de beide laatste ontmoetingen thuis tegen O. S. V. IH en uit tegen K. F. C. IV, iedere keer een kostbaar punt laten; we begonnen bijkans te vreezen dat de rood-witten met een ontmoeting tegen de pittige Krommenieërs voor den boeg, met de haven in 't zicht zouden stranden. De Boys-reserves voelden de beteekenis van dezen wedstrijd volkomen, getuige wel de prima partij, die ten beste werd ge geven. We kunnen gevoegelijk zeggen, dat de zege feitelijk geen oogenblik in gevaar is geweest en de behaalde overwinning dan ook volkomen verdiend is. Na een verblijf van een drietal seizoenen in de tweede klasse, gelukte het deze kaas- menschen vorig jaar naar de eerste klasse, de hoogste afdeeling in den Noordholland schen, te promoveeren. Toen de huidige competitie begon, zouden zeker niet velen vermoïd hebben, dat de rood-witten een „door-marsch" zouden haaien. De Boys reserves gingen inderdaad linea recta op het kampioenschap af en zullen dus den Noordhollandschen gaan verlaten. Naast onze welgemeende felicitatie, wenschen we hen verder succes toe, in de reserve derde klasse van den grooten K. N. V. B. Ook ten aanzien van de onderste plaats is de beslissing gevallen, daar Vrone kans zag, een drawn tegen het bezoekende C. S. V. te bewerk stelligen. Met een 22- uitslag werden de punten netjes gedeeld en blijft Vrone voor de eerste klasse behouden, terwijl het niet spelende W. F. C. V tot het spelen van degradatie-wedstrijden is ge doemd. Zilvermeeuwen II klopte het bezoekende O. S. V. II met 21, een resultaat, wat we juist van de Zaandammers konden ver wachten. Bergen I deed zeer verdienstelijk werk, daar de Bergenaren kans zagen K. F. C. IV een punt afhandig te maken. Wel kregen de „duinkanters" een achterstand te verwer ken, doch het einde bracht nog een 11 uitslga. De Koogers hebben het halve dozijn gelijke spelers dus overtroffen. De stand is thans: Alkm. Boys H 17 11 5 1 45—14 27 K. V. V. III 16 9 4 3 41—25 22 .O. S. V. III 17 9 4 4 51—32 22 K. F. C. IV 15 6 7 2 40—19 19 Bergen I 18 6 6 6 32—34 18 C. S. V. I 18 6 4 8 25—40 16 Zilverm. II 16 6 2 8 36—46 14 Vrone I 15 4 3 8 27—48 11 Z. F. C. V 18 3 5 10 26—47 11 W. F. C. V 16 2 2 12 20—39 6 In de tweede klasse A behaalden de kampioenen O. F. C. I een gemakkelijke overwinning, door Meer- vogels III in eigen omgeving een 72 ne derlaag toe te brengen. Alkmaarsche Boys ni sloeg Z. F. C. VI in eigen huis met 42, terwijl Z. V. V. IV het bezoekende W. F. C. VI met 41 klop te. De stand is hier nu: O. F. C. I 16 14 0 2 74—24 28 Alkm. Boys II 15 10 2 3 72—26 22 Z. V. V. IV 14 10 0 4 50—26 20 Verkade II 16 7 3 6 46—40 17 W. F. C. VI 15 6 2 7 33—36 14 Zaansche B. I 16 5 4 7 37—47 14 Zilverm. III 15 4 3 8 3546 11 Z. F. C. VI 15 2 3 10 32—61 7 Meervogels III 16 2 1 13 1881 5 In de derde klasse E bracht Vrone II een bezoek aan Egmond- sche Boys II, doch trok met een 40 uit slag aan het kortste eind, zoodat de Vrone- reserves op de onderste plaats bleven staan In de vierde klasse F noteeren we nog de 42 overwinning van D. T. S. III, op het bezoekende Oterleek I behaald. Het tweede elftal werd kampioen. De eerste elftallers brachten een bezoek aan Beverwijk en hadden nog een winst punt noodig, om zich definitief in veilig heid te stellen. Een gelijk spel dat, naar later bleek, niet noodzakelijk meer was kwam in den vorm van een 11 uitslag; het verloop van dit behaalde resultaat werd in de editie van gisteren reeds ontleend. Het tweede elftal deed, wat van haar verlangd werd. Het be zoek van den grootsten concurrent K. V. V. III, beteekende by voorbaat reeds geen gemakkelijke opgaaf, temeer, daar de Krommenieërs gewend waren hun beste spel voor uitwedstrijden te bewaren en de rood witte reserves in hun laatste ont moetingen, niet zulk overtuigend werk hadden laten zien. Het was voor de rood witte aanhang dan ook ongetwijfeld een verrassing, hun favorieten in zulk een goe den vorm aan te treffen. In de wel eens zwak spelende halflinie werd nu heel goed werd gedaan en het spel van den rechts back was vaak een lust voor oogen. De aanval was in deze ontmoeting stellig op zijn best, dat bewijst wel het aantal ge maakte doelpunten; tegen een verdediging met den jeugdigen prima doelman de Boer aan het hoofd, die er zijn mocht. We zagen de reserves in de volgende op stelling spelen: v. d. Horst. Weel Bruin Duinmayer v. d. Meer Hassing Goudsblom Booij Muileman de Groot Nol Nadat eerst een paar maal het Kromme- nieërs-doel aan doorboring ontkwam, kwam het heiligdom van v. d. Horst in het nauw. Doch ook hier kon het gevaar nog juist worden gekeerd. Er is reeds 16 minu ten gespeeld als Nol zeer goed kan voorzet ten, de naar binnen-komende Goudsblom den bal met het hoofd op den grond slaat en Muileman met een onhoudbaar schot den stand op 10 brengt. Vele goede wederzijd- sche aanvallen volgen, doch voor de rust kunnen geen der doelen worden gevon den. Het spel is alweer een kwartier oud als Booij na heel goed werk, Muileman in de gelegenheid stelt den voorsprong te vergrooten, 20. Nu zijn de rood witten op hun best. Na dat Goudsblom met een hard schot den kracht van den paal beproefd heeft, kopt Muileman een voorzet van Goudsblom ra kelings over. Het is alles echter uitstel van executie. Muileman zal een corner verwer ken, die door Goudsblom met een kop bal, in een doelpunt wordt omgezet, zoodat opnieuw de voorsprong vergroot is, 30. Dan een plotselingen K. V. V.-uitval, een zwak moment in de Alkmaarsche verdedi ging en't is 31. Velen meenden dat er in dezen stand geen verandering meer zou komen, daar nog ruim 4 minuten te spelen waren. Het slot was echter zeer interessant Nol maakt met een hard schot in den rech terhoek (41), de eindoverwinning tot een feit, terwijl een minuut later v. d. Horst miss grijpt en een voorzet van Nol, met een doelpunt van Muileman wordt besloten, zoodat de eindstand nog geheel onverwacht op 52 kwam te staan. De reserves behaalden alzoor het afdee- lingskampioenschap en droegen er tevens voor zorg, dat hun nog jeugdige vereeni ging in dezen zomer bij haar vijf jarig bestaan, over twee K. N. V. B.-ploegen zal beschikken. Na den wedstrijd kwam het geheele K, V. V.-team en hun geleider, de kampioe nen in hun kleedkamer feliciteeren. Ver volgens nam de vice-voorzitter der rood witten het woord, complimenteerde in de allereerste plaats zijn Boys met het be haalde resultaat en bracht vervolgens een woord van hulde aan de rood zwarten te genstanders, zij toch brachten eveneens het eerste seizoen in de eerste klasse door en het was een merkwaardig verschijnsel, dat de beide benjamins hier de beslissing had den moeten brengen. De K. V. V.-voorzit- ter dankte voor deze geste en feliciteerde de Alkmaarders namens zijn vereeniging. De heer Hartland sprak nog eenige woor den namens den N. H. V. B. en nadat den scheidsrechter v. d. Heuvel nog eeni ge woorden van lof waren toegezwaaid voor zijn prettige leiding en verdienstelijk fluiten, konden allen huiswaarts keeren. Des avonds vond een gezellig samenzijn in het club-café van den heer Haring aan de Oudegracht plaats. Hier werden, bij monde van den tweeden voorzitter, nog even in het kort de feiten van de laatste seizoenen gememoreerd en de kampioenen van de noodige tractaties voorzien. Ook de supporters-vereeniging wilde niet achter blijven en de voorzitter bood de rood wit- te-reserves een aardige surprise aan en den aanvoerder tevens een bloemstuk. Aanvoerder Sikkens van het derde team, feliciteerde namens zyn derde elftallers, zijn „grootere-broers", hield een kernachtige speech betreffende de training en bood den aanvoerder ook al (dezelfde) bloemen aan. Ook aanvoerder Dijkman van het vierde de ploeg met de gouden voetbal-beenen, die in de huidige competitie zulke wonde ren dingen had laten zien, complimenteerde de favorieten en bood eveneens (dezelfde) bloemen aan, doch tevens met een hand druk. Aanvoerder Goudsblom dankte allen. Het derde elftal bracht voor de compe titie een bezoek aan Z. F. C. VI en be haalde een verdienstelijke 42 overwin ning, zoodat de tweede plaatsbezetting een stapje dichter bijgekomen is. De ploeg be schikte over enkele invallers, die zich vooral de rechtskanthalf uit het vijfde team volkomen gegeven hebben. Het vierde team liet nu toch wel zien dat het de ploeg met de gouden beenen is, want Bergen II werd in een friendly game, op eigen veld met 60 geslagen. ALKMAAR KAMPIOEN. Ons verslag van het kampioensfeest der voetbalvereeniging Alkmaar behoeft eenige aanvulling. Tijdens den feestavond kwamen tal van felicitaties binnen en werden nog verschil lende bloemstukken aangeboden, o.a. door* de plaatselijke weekbladen, door de firma Gerritse, Langestraat, de familie Lagas, de familie Ooms, en vele anderen. Uit het eerste gedeelte der geschiedenis van Go ahead mag nog even genoemd wor den de heer F. Vester, die jarenlang den voorzittershamer hanteerde, en die ook na de her-oprichting nog een tijdlang voorzitter was. En de huidige penningmeester Polak zat ook in de eerste jaren al in het bestuur, evenals de heer Th. Nierop Groot. De vereeniging, die steeds met tal van moeilijkheden te kampen had, is de laatste jaren op wat steviger basis komen te staan, dank zij de offervaardigheid der leden. Men zag er niet tegen op, om een deel der reis kosten te betalen, als de kas dat noodig maakte. De werkzaamheden aan het terrein wer den als het maar even mogelijk was, door de leden zelf verricht; een terreinknecht heeft men niet, omdat de leden zelf wel de werkzaamheden kunnen waarnemen en dit met graagte doen. Go ahead is een stevige club geworden, waarin de vriendschap tusschen de leden onderling nummer één is. Go ahead is als 't ware een groote familie, die nu een goeden tijd'tegemoet kan gaan. Nogmaals: laten wij hopen op succes in de komende promotiewedstrijden. Opdat de stad Alkmaar in het volgend seizoen naast één tweede-klasser twee derde-klassers mag tellen! DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Schotland weet het tegen Enge land tot een gelijk spel te brengen (1—1). Op Wembley heeft de groote ontmoeting EngelandSchotland plaats gehad. De be langstelling was enorm, bijna 100.000 toe schouwers, waaronder een zeer groot aantal Schotten (die om de match te bezoeken, hun spreekwoordelijke zuinigheid hadden laten varen) waren getuigen van deze tra- ditioneelen wedstrijd. Reeds uren voor den aanvang der strijd was het een wedloop naar het stadion, het was een imponant ge zicht de volle staan- en zittribunes. Eenige muziekkorpsen, zoomede Schotsche doedel zakspelers, hielden de aanwezigen aange naam bezig. Toen de ploegen het veld be traden werden zy met een hartelijk gejuich verwelkomt. De Engelsche aanvoerder Hapgood (Arsenal) begon met de toss te winnen en zeker tot aller groote verwonde ring koos hij zon en wind tegen. De eerste aanvallen waren voor de Schotten, waar echter de Engelsche achterhoede kranig stand wist te houden. De sporadische En gelsche uitvallen waren van een zeer ge vaarlijk karakter, hoewel niet ontkend mag worden dat eenige fraaie kansen onbenut werden gelaten. Sagar, in het Engelsche doel, hij verving Hibbs, moest eenige scho ten van verren afstand verwerken, waarmee hij echter niet de minste last had. Een prachtige aanval van Bastin deed den bal voor het Schotsche doel belanden, waar middenvoor Camsell op uiterst vernuftige wijze den Schotsche doel verdediger pas seerde. Schotland kwam fanatiek opzetten, tweemaal ontsnapte het Engelsche doel aan punten toen de bal van de lat terugkaatste. Tot de rust nam Engeland het initiatief. Na de hervatting vergastten de Schotten de toeschouwers op keurig samenspel en het pleit zeker voor Sagar dat zyn doel niet doorboord werd. Toen kwam plotseling het verwachtte tegenpunt. Bij een aanval werd een Schotsche voorspeler zoodanig gevloerd, dat een strafschop niet kon uitblijven, die dan ook zonder aarzelen benut werd. De gewonde speler moest van het veld ver wijderd worden, doch kon, na wat opgeka lefaterd te zijn, weer aan het spel deel nemen. Het spelpeil bereikte niet meer die hoogte welke verwacht mocht worden. Na eenige vergeefsche aanvallen van Engeland, die niets opleverde, eindigde één der belangrijkste wedstrijden die in Enge land plaats hebben in een gelijk spel. De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalBrentford 11 BirminghamPreston N. E. 00 Blackburn R.Bolton W. 03 ChelseaHuddersfield T. 10 Grimsby T.Aston V. 41 Leeds U.Wolverh. W. 20 LiverpolMiddlesbrough 22 Manchester C.Derby C. lo Stoke C.Everton 21 SunderlandPortsmouth 5l W. Bromw. A.—Sheffield W. 2—2 De stand der leiders is momenteel: Sunderiand 36 22 6 8 95—60 50 Derby C. 36 16 10 10 52—39 42 Stoke C. 36 18 5 13 53—49 41 Huddersfield T. 36 16 9 11 52—50 41 De uitslagen in de tweede divisie luiden: BlackpoolTottenham H. 2—4 Bradford—Huil C. 2—1 Bury—Port V. 5_o Doncaster R.—Manchester U. 0—0 Leicester C.—Charlton A. 4—1 Norwich C.—Bradford C. 1—1 Nottingham F.—Newcastle U. 1—2 Sheffield U.Barnsley 20 Southampton—Plymouth A. 2—0 Swansea T.Burnly 1—3 West Ham U.Fulham 00 De stand der leiders is hier: West Ham U. 36 20 1 9 79—53 47 Manchester U. 35 18 9 8 6836 45 Charlton A. 36 18 9 9 7153 45 Aan het blad, waarin zy adverteert, Kent men de beteekenis van de zaak.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9