Uw HOEST Buitenland akker's Abdijsiroop 1Binnenland m ScSf verdwijnt in 24 uur! DE A.S. BESPREKINGEN TE GENEVE. Britsche persstemmen. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph schrijft naar aanleiding van de vandaag te Geneve begonnen bespre kingen, dat, hoewel Italië geen lid is van de commissie van dertien, men toch als ze ker kan veronderstellen, dat baron Aloisi als vertegenwoordiger van Mussolini te Ge neve zeer nauw betrokken zal worden bij de werkzaamheden der commissie. Groot-Brittannië en Frankrijk zullen Ita lië waarschijnlijk vragen of het thans be reid is zyn opmarsch in Abessinië te staken. Daarbij zal men Italië in een of anderen vorm te verstaan geven, dat men bij het sluiten van een wapenstilstand met Abessi nië de sancties jegens Italië zal opheffen. Men erkent, dat langdurige en moeilijke on derhandelingen noodig zullen zijn om de voorwaarden voor een definitieve regeling vast te stellen. Volgens de Engelsche opvatting bestaat evenwel de eerste en belangrijkste taak er in het „afslachten van de in feite weerloo- ze Abessinische bevolking" te doen eindi gen. Indien baron Aloisi niet gemachtigd zou zyn de kwestie van den Abessinischen oorlog te bespreken, verwacht men, dat Madariaga, de voorzitter der commissie van dertien, die werd uitgenoodigd Mussolini te bezoeken, zich met instemming der commis sie naar Rome zal begeven. NA DE DÜITSCHE VOLKSSTEMMING. De man, die niet wilde stemmen. De Matin meldt, aan de Allgemeine An- zeiger van Hildesheim te ontleenen, dat te Laubenthal alle stemgerechtigde bewoners aan de verkiezingen hebben deelgenomen met uitzondering van iemand, die ondanks alle aansporingen geweigerd had zyn stem biljet in te leveren. Het blad zegt, dat het iemand betrof, die reeds verscheiden jaren achtereen werkt. Den dag na de verkiezingen begaven de monstranten zich in optocht naar den direc teur van de onderneming waar de halsstar rige werkzaam was, men drong er op aan den man te ontslaan en te vervangen door iemand, die wel gestemd had. Vervolgens begaf men zich naar het huis van den niet- stemmer, dien men dwong met een bord door de straten van het stadje te loopen, waarop vermeld stond, dat „iedereen op den Fuhrer stemt". De man bevindt zich op het oogenblik in Schutzhaft. STEUNVERLEENING AAN DÜITSCHE JODEN. Sir Herbert Samuel spreekt in synagoge. In geheel Groot-Brittannië en het Brit sche ryk is gisteren van den kansel der sy- nagoges een beroep gedaan op de geloofs- genooten om gelden bijeen te brengen voor de bevestiging van honderdduizend jonge Duitsche joden in Palestina en elders. Sir Herbert Samuel, sprekende in de sy nagoge van Bayswater zeide, dat de om standigheden buitengewoon zijn en dat thans een beroep wordt gedaan op de jood- sche gemeenschappen over de geheele we reld om 't hoofd te bieden aan den noodtoe stand en de slachtoffers van de wreede en meedoogenlooze vervolging te bevrijden. Hy herinnerde eraan, dat de vluchtelingen meer dan 200 ondernemingen in Groot-Brit tannië hebben gesticht, waar duizenden Britsche onderdanen werk hebben gevon den, terwijl in Nederland 85 nieuwe onder nemingen zijn gesticht, waar 4500 Neder landers arbeiden. Sir Herbert Samuel, die zooals men weet, hooge commissaris in Palestina is geweest, sprak als zijn overtuiging uit, dat, indien Palestina tot volle ontwikkeling zou komen, het gemakkelijk twee a drie malen zijn te genwoordige joodsche bevolkingstal zou kunnen huisvesten zonder schade of bena deeling der Arabieren. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN SCHIF. Tengevolge van een ketelontploffing aan boord van het s.s. „San Andres" te La Coruna in Spanje zijn 6 personen gedood en 5 zwaar gewond. KNOEIERIJEN BIJ PETROLEUM- MAATSCHAPPIJ. Carl W. Beekman, de vroegere president van de Standard Royalty Company Inc. te Shreveport (Louisiana) is gisteren te Los Angeles gearresteerd. Hij wordt beschul digd van medeplichtigheid in een petroleum- schandaal, waar 500.000 mede gemoeid zijn. CONFERENTIE VAN JAPANSCHE MILITAIRE BEVELHEBBERS. van den minister*"van°oorlcfg V00rziUerschaP deursconferentie" begonnen «comman- ^cKuunen. voorts de plaats vervangend chef van den generalen sta*' en de vice-minister van oorlog met hun sous chefs. Doel der conferentie is maatregelen te be ramen, welke het door de recente gebeurte nissen geschokte vertrouwen van de bevol king in het leger moeten herstellen. De commandanten zullen opdracht krijgen de orde en discipline in het leger te herstel len, eventueel door het treffen van zeer scherpe maatregelen. De minister van oorlog, Teraoetsji, en de vice-minister Oemetsoe zijn felel bestrijders van politieke activiteit van jeugdige offi cieren, zooals men dezen den laatsten tijd heeft waargenomen. Zij zijn van meening, dat de politieke activiteit van officeren, de uitgave van gedrukte stukken of verklarin gen zonder toestemming in strijd zijn met de discipline en derhalve een overtreding van het keizerlijk bevel als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde genees-kruyden", waaruit Abdijiiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nog meer dan vroeger, nu h«t beproefde hoeit-geneesmiddei I V«rlóófld» prljztm f 0.75, f 1.25, f 2 p«r flocon. BULGARIJE EN DE O0STENRIJKSCHE DIENSTPLICHT. Heeft Bulgarije dergelijke voor nemens? De Prager Presse meldt uit Sofia, dat in Bulgarye een levendige belangstelling be staat voor de invoering van den algemeenen dienstplicht in Oostenrijk. Bulgarye bevindt zich, wat de militaire clausules der vredesverdragen betreft, in een gelijke positie als Oostenrijk, aangezien het slechts een militie kreeg toegewezen van in totaal 33.000 man. De Bulgaarsche bladen publiceeren voorloopig uitvoerige telegram men over den stap der Oostenrijksche re geering. De opschriften, zooals b.v. „Oosten rijk maakt een einde aan zyn vernederen den toestand" etc. schijnen echter aan te geven, dat Bulgarye met Oostenryk sympa thiseert. Hoewel reeds in begin October 1935 en ook een maand geleden in Sofia geruchten de ronde deden, dat Bulgarye op voorbeeld van Duitschland de militaire clausules van het vredesverdrag van Neuilly zou opzeg gen, gelooft men in diplomatieke kringen in Sofia niet, dat de stap der Oostenryksche regeering aanmoedigend effect zal hebben op Bulgarye, ofschoon zich in de verklaring waarmede het kabinet-Kjosejvanof zich in troduceerde, een passage bevindt, waarir gesproken wordt over de noodzakelij khek van een vergrooting van het leger. Hoofdzakelijk wijst men op den slechte) staat der financiën, die Bulgarije niet toe staan bewapeningsuitbreiding op groott schaal uit te voeren. Aan den anderen kant moet gewezen worden op de omstandigheid, dat een militariseering van de gendarmerie ten uitvoer wordt gelegd, welke kort gele den uitsluitend onder het ministerie van oorlog geconcentreerd is. In den laatsten tijd wordt ook grooter zorg besteed aan de opleiding van de reser ve-officieren, terwijl ook in den algemee nen arbeidsplicht tendenties aan den dag treden, die ten doel hebben aan deze 20.000 man van den arbeidsdienst een eenigszins militair tintje te geven. Overleg tusschen Praag, Belgrado en Boekarest. Gisteren zijn de besprekingen tusschen Praag, Belgrado en Boekarest ter vaststel ling van de houding tegenover de invoering van den dienstplicht in Oostenrijk hervat. In politieke kringen te Praag is men van mee ning, dat de kleine Entente, voornamelijk op aandrang van Zuid-Slavië, de kwestie voor den Volkenbond wil brengen. MILITAIRE OVEREENKOMST RUSLAND—BUITEN-MONGOLIE. Een artikel in de Iswestia. In een hoofdartikel in de Iswestia wordt naar aanleiding van de publicatie van het op 12 Maart te Oelan Bator tusschen de Sovjet-Unie en de volksrepubliek Buiten- Mongolie ondergeteekende protocol inzake wederzydsche hulpverleening verklaard, dat dit protocol een voorbeeld is van den consequenten strijd der bolsjewisten voor den vrede. Het blad wijst erop, dat de vriendschap tusschen Sovjet-Rusland en Mongolië in 1921 ontstond bij den gemeenschappelyken stryd tegen den gemeenschappelyken vijand, toen het verdrag tusschen de regeering van Sovjet-Rusland en Mongolië aangaande we- derzijdsche hulpverleening ook voor de toe komst werd vastgesteld voor het geval een der verdragsluitende partijen door een der de mogendheid zou worden bedreigd. Het blad herinnert er aan, dat in 1934 met het oog op de toen aan het licht getreden nieuwe dreiging opnieuw een mondelinge overeenkomst werd gesloten, waarbij beide partners hun verplichtingen bekrachtigden elkander wederzijds hulp te verleenen. Naar aanleiding van een in Jan. 1936 door de Mongoolsche regeering ingediend schriftelijk verzoek werd als gevolg van verscheiden aanvallen door Japansch-Mand- sjoerijsche troepen op Mongoolsch grondge bied op 12 Maart te Oelen Bator een proto col geteekend, dat slechts in schriftelijken vorm de overeenkomst van 1934 weergeeft, welke op haar beurt de verplichtingen tot wederzijdschen bijstand, waartoe in 1921 werd besloten, bevestigde en preciseerde op de basis van een gemeenschappelyken strijd tegen interventionisten. Het blad wijst er op, dat de vertegenwoordigers van zeer on verstandige Japansche militairistische avon turiers een nieuwen marionettenstaat in Noord-China willen oprichten en met zeke re Chineesche generaals besprekingen voe- bond««aa?dt een met hen te sluiten met dat ^uKsrVi i' dat overeen zou met dat tusschen Japan en Mandsjoekwo. DREIGENDE WATERSNOOD. De gouverneur van Arkansas heeft het verzoek ontvangen 200 manschappen van de nationale garde te willen zenden om hulp te bieden aan eenige honderden families, die met het oog op den dreigenden watersnood m het gebied van de St. Francis-rivier hun huizen willen verlaten. RUSSISCH SCHIF GEZONKEN. Bij de Carelinskie-eilanden is het Rus sische schip „Proletar" tijdens een storm gezonken. Men vreest dat de bemanning om het leven is gekomen. OVERSTROOMINGEN IN DEN KONGO. In den Kongo zijn de rivieren tengevolge van den zwaren regenval sterk gewassen, waardoor uitgestrekte gebieden over stroomd zijn. In Katanga staan de stad Kaboelge en 42 dorpen geheel blank, tal rijke huizen en hutten zijn vernield. De rivier De Loeapoela, die in normale omstandigheden 250 meter breed is, strekt zich thans uit over een breedte van 40 kilometer. FELLE KOUDE AAN DE OOSTZEE. Felle sneeuwstormen woeden over de Oostzee, in Letland schijnt het, of de winter terugkeert; langs de kust drijven groote ijs blokken, waardoorde scheepvaart wordt belemmerd. Ook Estland wordt door sneeuwstormen geteisterd, welke aanzienlijke schade hebben aangericht. DIPHTHERIE-EPIDEMIE TE MONTEVIDEO. Volgens eer. officieel communiqué zijn in de afgeloopen week te Montevideo 236 gevallen van diphtherie geconstateerd. INTERNATIONALE SAMENWERKING. Het Fransche plan. De tekst van het Fransche plan omvat 20 pagina's, verdeeld over twee documen ten, het eerste getiteld „verklaringen van het constructieve Fransche plan tot actie voor den vrede, en het tweede getiteld „memoradum op het Duitsche antwoord van 1 Februari." Het eerste document is verdeeld in 25 paragrafen, verdeeld in 4 hoofdstukken. Hierin wordt o.a. voorgesteld gelijkheid van rechten in te voeren, met eerbiediging van de overeenkomsten, het internationale recht en geen hegemonie van eenig land. Verder wordt gesproken over collectieve veiligheid, wederkeerigen bijstand en ontwapening. In verband hiermede wordt voorgesteld, een commissie in te stellen, velke alleen Europeesche kwesties zal be- •.andelen. Frankrijk stelt eveneens een vrede van '5 jaar voor met wederkeerigen bijstand ->n de organisatie van een internationale legermacht, ter beschikking van den Vol kenbondsraad, welke beschikt over gemo toriseerde eenheden en luchtvaart. Een commissie zal worden ingesteld, welke de controle uitoefent over de bewapening van alle landen. Op economisch gebied wordt voorgesteld een samenwerking tusschen alle volkeren, met uitbreiding van het crediet en mone taire stabiliteit, uitwisseling van de voor naamste grondstoffen en koloniale mark ten. In het tweede document worden de po gingen van die van Duitschland om de be zetting van het Rijnland te rechtvaardigen verworpen. De tegenvoorstellen eindigen met een kort communiqué, over het algemeen van beide documenten. i HET NIEUWE BACONCONTRACT. Geen noodlottige gevolgen? In verband met de actie, welke door som mige desbetreffende categorieën tegen het nieuwe baconcontract wordt gevoerd, komt ons ter oore, dat de minister van landbouw en visscherij het recht heeft het contract op betrekkelijk korten termijn op te zeggen. Het contract is echter nog slechts enkele dagen van kracht en de minister zou naar wij vernamen zich voorshands op het standpunt stellen, dat eerst de ontwikkeling der zaken afgewacht dient te worden. Aan de protesteerende belanghebbenden zou de minister dan ook hebben laten weten, dat hij de ingebrachte bezwaren wil onderzoe ken, doch dat hy van meening is, dat van de nieuwe overeenkomst geen noodlottige ge volgen te duchten zyn. EMIGRATIE VAN BOUWVAKARBEIDERS NAAR ZUID-AFRIKA. De laatste maanden heerscht in Zuid- Afrika (Johannesburg en omgeving) een groote bedrijvigheid in het bouwbedrijf, met als gevolg ruime vraag naar geschoolde bouwvakarbeiders. De groote werkloosheid in Nederland doet begrijpelijkerwijze by vele werklooze bouw vakarbeiders het verlangen opkomen, in- plaats van ondersteuning hier te lande, in Zuid-Afrika arbeid en loon te krijgen. Het is gemeenlijk voor de werkloozen niet gemakkelijk, aan dezen wensch gevolg te geven, omdat zij daartoe financieel niet in staat zyn. Voor reiskosten naar Johannes burg en eenige verblijfkosten heeft men noodig 250 per volwassene. De Zuid-Afrikaansche vereeniging stelt verder den eisch, dat elke emigrant-werk zoekende de beschikking heeft over een bedrag aan contanten van f 300 k f 350 als reserve, teneinde de eerste periode van het zoeken naar werk te kunnen financieren en als reserve voor tegenslagen enz. Nóch deze contanten, nóch de reiskosten mogen van overheidswege worden verstrekt. Bo vendien eischt de Zuid-Afrikaansche regee ring van eiken Nederlander, die zich in de Unie wil vestigen, een borgstelling van 100 pond sterling per volwassene en 50 pond sterling voor kinderen van 316 jaar. Ook in Amsterdam bestaat by vele werk loozen het verlangen, naar Zuid-Afrika te gaan. Verschillende personen, die de be- vpol /'finn h®dden over een som van onge in iholnpr daaraan van Particuliere zijde bestuur in staat gesteld Tv T *emeente" dat de gemeente de togsSnB T' rekening heeft genomen En To» T h"r aanvragen om een borgstellinglin L T gemeentebestuur, in eerste inftantie hu f gemeente-arbeidsbeurs, in behandeling Uiteraard helpt het gemeentebestuur eerst na deugdelyk onderzoek, waarbij ook wordt nagegaan, of de kansen voor slagen goed deels verzekerd zijn. HET VERVANGEN VAN DIENSTPLICHTIGEN. Een uiteenzetting van minister Colijn, waarom de getroffen rege ling iets geheel anders is dan het in 1898 afgeschafte stelsel van plaatsvervanging. Op vragen van het Tweede Kamerlid K. ter Laan: 1. Is het juist dat een dienstplichtige, die volgens besluit van de regeering langer onder de wapenen zou moeten blijven, van de verdere vervulling van zijn dienstplicht kan worden ontheven, indien hij een ande ren dienstplichtige in zijn plaats kan stellen? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid onver wijld aan deze mogelijkheid een einde te maken, daar deze in strijd is met het begin sel van de Dienstplichtwet, die geen plaats vervanging kent? heeft de minister van defensie a.i. ge antwoord: 1. De eerste vraag wordt ontkennend be antwoord. Wel is bij een in de legerorders opgenomen beschikking van 23 Maart j.1., waarvan de burgemeesters een afdruk heb ben ontvangen, bepaald, dat de comman dant, bij wiens korps dienstplichtigen om de bekende reden langer in werkelijken dienst worden gehouden, aan grootverlof gangers van zyn korps kan vergunnen, vrij willig in werkelijken dienst te komen voor den tijd, dien de verlengde werkelijke dienst nog zal duren, voor zoover zij anderen, voor wie de werkelijke dienst is verlengd en die spoedig met groot verlof zouden willen ver trekken, kunnen vervangen. Echter is daar bij bepaald, dat de korpscommandant be slist, in welke volgorde degenen, die zouden willen vertrekken, voor vervanging in aan merking komen. Dit is een van de maatregelen, welke ge nomen zijn om althans in de dringendste gevallen tegemoet te kunnen komen aan de bezwaren, die voor de langer gebleven dienstplichtigen of voor hun verwanten uit het verlengd verblijf in werkelijken dienst voortvloeien. 2. De getroffen regeling is dus geheel iets anders dan het in 1898 afgeschafte stelsel van plaatsvervanging; mitsdien bestaat er geen aanleiding om aan de geschapen mogelijk heid een einde te maken. JEUGDWEDSTRIJDEN IN WELSPREKENDHEID. De jaarlijks door de maatschappij tot be vordering van woordkunst gehouden jeugd wedstrijden in welsprekendheid zullen plaats vinden in de aanstaande Paaschvacantie in „De Haagsche Kunstkring" en wel voor groep a op Woensdag 15 April, des avonds om 7 uur 30, en voor groep b op Donderdag 16 April, des namiddags om 2 uur. Op Donderdag, des avonds om 8 uur 15, zal mevr. Iris Zeilinga—Doodekeefver van Rotterdam voordrachten houden en zal de uitspraak van de jury bekend gemaakt wor den en de uitreiking der prijzen plaats heb ben. De jury bestaat uit de heeren G. van Dorsten, Mr. A. W. Kamp en Ir. D. J. Kruijt- bosch. BRAND TE ROTTERDAM. Aan den Haringvliet. Gisteravond omstreeks half tien is er brand uitgebroken in pand 69 aan den Ha ringvliet N.Z. te Rotterdam, waarin gevestigd is de Commanditaire Vennootschap Peul- vruchtenhandel van Van Spitsen en Bosman. Een voorbijganger zag uit de vijfde verdie ping rook komen, waarna hy onverwijld de brandweer waarschuwde. Slangenwagen 9 was binnen weinige oogenblikken ter plaatse en toen brandmeester Corbeth zag, dat de vlammen uit de hoogste vijfde verdie ping sloegen, deed hij een motorspuit en de machinale ladder ontbieden. De brand woedde op de vijfde verdieping en deelde zich ten deele ook mede aan de vierde verdieping, welke beiden in gebruik waren als opslagplaats van erwten en boo- nen. Personeel van slangenwagen 9 trapte de buitendeur in, die toegang geeft tot het op de eerste verdieping gelegen kantoor. Aanvankelijk liet de brand zich nogal ernstig aanzien en het duurde dan ook niet lang, of de vlammen baanden zich een weg door den kap van de hoogste verdieping, maar toen de motorspuit haar forsche stra len op het vuur richtte, had de brandweer de zaak spoedig onder de knie. Een groote party peulvruchten werd een prooi der vlammen, maar verdere voor raden erwten en boonen werden met zeilen afgedekt ter voorkoming van grootere schade. De panden links en rechts bekwamen vrij wel geen waterschade. De oorzaak van den brand, waarvan de schade door verzekering gedekt wordt, is onbekend. MINISTER COLIJN OP REIS. Trip door Zeeland. Zooals bekend, is minister Colijn met een korte Paaschvacantie op reis gegaan. Zijn eerste bezoek gold Zeeland, waar hij Maan dag te Middelburg en te Veere enkele be zienswaardigheden in oogenschouw nam. Gistermorgen trok hij met den auto door Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Te Aarden- burg bezichtigde hij het standbeeld voor den grooten Zeeuwsch-Vlaming, wijlen G. A. Vorsterman van Oyen. Hierna vertrok de minister, via de grens, naar Brugge. VEREENIGING VAN LEERAREN EN ONDERWIJZERS IN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING IN NEDERLAND. Op Dinsdag 14 April a.s. zal te Arnhem de 74ste jaarlijksch algemeene vergadering worden gehouden van de vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland. De heer R. van Gaasbeek, rijksinspecteur voor het lager onderwijs in de inspectie Breukelen, zal een lezing houden over: be- ïfit en'»' e?schen en toepassing der lichame- e oefening van de lagere school. GEMEENTELIJKE KOSTEN WERKLOOSHEIDSZORG. Wetsontwerp ingedienu. Ingediend is een ontwerp van wet tot verlenging van den geldigheidsduur wijziging van de wet van 4 Maart 1935 (voorzieningen ter zake van gemeente Ujke kosten van werkloosheidszorg) In de Memorie van toelichting van h wetsontwerp, dat geleid heeft tot de wot 4 Maart 1935, heeft de regeering als h meening te kennen gegeven, dat de vernT wing van de grenzen van het gemeentel^ belastinggebied slechts voor een korten mocht plaats hebben, in verband waanJn! dan ook genoemde wet de bepaling inhoudt dat haar voorschriften alleen voor de G». 1935 en 1936 van kracht zijn. De bijzondere omstandigheden, die in 1934 aanleiding waren, om met betrekking tot 2 financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten op het gebied van de uitgaven terzake van werkloosheidsvoorzieningen een bijzondere wettelijke regeling in het leven te roepen, duren nog onverminderd voort en het is niet te verwachten, dat in de eerst volgende jaren de overheidsfinanciën in het bijzonder de gemeentefinanciën, van den last der werkloosheidsuitgaven zoodanig bevrijd zouden worden, dat een regeling, krachtens welke deze lasten door rijk en gemeenten met vereende krachten gedragen worden gemist zou kunnen worden. Het is in verband met dit vooruitzicht, dat de regeering gemeend heeft, dat de geldig heidsduur der wet van 4 Maart 1935, zh het met handhaving van het tijdelijk karakter dier wet, met eenige jaren behoort te worden verlengd. Het onderhavige wetsontwerp heeft in de eerste plaats de strekking deze verlenging van den levensduur dier wet tot stand te brengen. De regeering heeft ge- meend, dat voorshands een verlenging van dezen geldigheidsduur tot 1 Januari 1940 In elk geval noodzakelijk zal zijn. Het is vooral om de voor een goed gemeentelijk beleid zoo noodzakelijke rust, voor zooveel dat in de huidige omstandigheden althans mogelijk is te brengen, dat zij thans voorstelt, de aan vankelijk voor twee jaren geschapen rege ling voor den tijd van drie jaren te verlen gen. Het wetsontwerp beoogt daarnevens tege moet te komen aan enkele wenschelyk ge bleken wijzigingen en aanvullingen der be staande regeling. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Gisteravond heeft te Helmond een ge compliceerd verkeersongeluk plaats ge had ,dat aan een tienjarigen jongen het leven heeft gekost. Omstreeks half zeven werd de Helmondenaar J. Hendriks, ter wijl hij in het Groene woud een handwagen duwde, gepasseerd door een luxe auto, welke bestuurd werd door den koopman C. D. uit Helmond op het oogenblik, dat van den anderen kant een bus met aan hangwagen naderde. De luxe auto heeft waarschijnlijk bij het voorbijrijden den handwagen geraakt, tengevolge waarvan de jongen, die dezen duwde, over den weg werd geslingerd. Het slachtoffer kreeg een der wielen van de bus over het lichaam en was op slag dood. Het ly'k is per politiebrar.card naar het St. Anthonius-ziekenhuis te Helmond over gebracht. HUISEIGENAREN FROTESTEEBEN TEGEN VASTE-LASTENONTWEBP. In zijn huidigen vorm. In den Haag is gistermiddag een druk bezochte vergadering gehouden van den Ned. Bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers, onder voorzitterschap van den heer J. Brouwer, plaatsvervan gend voorzitter van dien bond. Ter vergadering voerde het woord drs. W. A. Hermse uit Rotterdam, die uiteen zette, dat het doel dezer vergadering was, de publieke opinie ervan te doordringen, dat het vaste-lasten-ontwerp in den hui digen vorm niet mag worden goedgekeurd. Spr. wees op het verband tusschen de aan passingspolitiek der regeering en dit wets ontwerp. Het ontwerp wekt den indruk, dat het aan de huiseigenaren hulp verleent, doch inderdaad zullen de huiseigenaren practisch alle financieele nadeelen hebben te dragen, die een gevolg zijn van deze aanpassingspolitiek en dit niettegenstaan de de huiseigenaren reeds veel kapitaal verlies hebben gehad, ook tengevolge van die politiek. (Applaus). Spr. ging de bezwaren der regeering f3 tegen afschrijving op hoofdsommen en kon die bezwaren niet deelen. Het spreekt van zelf, dat iemand die geen schuld heeft, nie kan profiteeren van schuldvermindering- Vermindering van schuld is niet anders dan aanpassing van die schuld aan de ver minderde opbrengstmogolijkheid van he object. De schuldeischers moeten dan 00 deelen in de waardevermindering. (AP" plaus). de Als groot bezwaar schetste spr., dat regeering met dit wetsontwerp tegeUJ aankondigt, dat geen andere we«n maatregelen van haar te verwachten zy met betrekking tot het onroerend goed. In de individueele huurverlaging zag_., een vuist in fluweelen handschoen, stelsel zal leiden tot een economisch n te verantwoorden verlaging in de la®. klassen, met als gevolg, dat steunve ging wordt afgewenteld op de eigenaren. JONGEN DOOR TREIN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks zes uur waren enkele jongens met een bal aan het trap pen nabij den overweg aan den Wolfsoe» in de spoorbaan NijmegenKleef. Op e gegeven oogenblik kwam de bal op spoorbaan terecht. De tienjarige zoon den voerman L. rende den bal na. J» passeerde de D-trein Bazel—Amsterdam» welke den jongen greep en een eind m sleurde. Dr. Beijnes, die ?P°®dlf ta, plaatse was, kon lechts den dood con teeren.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6