Vffuws i/iQaliTiokMW, m heiloo oterleek egmond aan zee heerhugowaard texel noordscharwoude hoogkarspel langendijk blokker ursem DE OLIJFOLIE hensbroek oude niedorp Glimlachje Nationale Oranjebond. De afd. Heiloo van de Nat. Oranjebond hield Maandagavond vergadering onder presidium van den heer H. Nydam Lzn. Het js mogelijk om een gecostumeerden vete ranen voetbal-wedstrijd te houden, doch piet op den verjaardag van prinses Juliana, een dag in de week. Wel kan dit gebeuren op Zondag 3 Mei. Op 30 April kan men èn geen personen krijgen, èn geen publiek, een dag in de week loont er zich niet toe. De voorzitter was een principieele tegen stander van een herdenking op Zondag. Bovendien is het de bedoeling om iets te hebben op den verjaardag. Door het ge- heele bestuur, hoewel allen geen princi pieele tegenstanders waren, werd besloten, hier van af te zien. Willen de heeren een wedstrijd, goed, doch dan geheel los van den Oranjebond. Daarna kwam aan de orde wat men dan wel zou doen. In de eerste plaats wist men niet of de kinderen dien dag vrij hadden, men meende van niet. Eindelijk werd besloten om na schooltijd Ban de kinderen van de leden een feestje te bereiden met film en tractatie. En 's avonds een film voor volwassenen en andere at tracties. Het ligt in de bedoeling om leden en huisgenooten vrijen toegang te geven, doch men zal de ledenvergadering bijeen roepen om het geheele program vast te Stellen. Na bespreking van andere zaken volgde Sluiting. Vara-avond. De Vara-avond, Zondag in de Rustende Jager gehouden, was vrij goed bezocht. Een 200 personen waren tegenwoordig. De heer J. ter Buurkes opende en heette welkom. Daama declameerde Rolien Numan, waar na de heer F. A. Hof, de bekende propa gandist van de Vara, sprak. Deze zeide, dat er heel wat stuurmanskunst noodig is om het schip van den omroep in veilige haven te brengen. Maar de groote omroepen heb ben het ook niet best. De Avro wordt bestre den en ondergrondsch bewerkt door de N.S.B. We gaan vooruit. Heeft men gelezen, dat we de eerste ton voor het jubileumfonds bijeen hebben? En we zijn nog niet eens te vreden. Onze omroep mag er zijn en men houdt rekening met ons. Dat blijkt wel hieruit, dat de Telegraaf notitie van ons neemt. Ja, zeide spr., ze kunnen ons bij die redactie wel doodkijken, maar ze moeten wel notitie van ons nemen. Maar daarin zit een les. We moeten minstens op hetzelfde peil blijven. En daar hebben we u allen voor noodig. De rede van den heer Hof oogstte een dankbaar applaus. Na de pauze gaf de arb. tooneelvereen. Falkland de twee-acter „de Meid" van Heijermans. Aan mevr. Joosten-de Vries ons compliment We achten het stuk vol doende bekend. Het publiek gaf spontaan applaus. Huisvlijttentoonstelling. De huisvlijtvereeniging hield Zaterdag en Zondag wederom haar jaarlijksche ten toonstelling in café de Vries. Door de goede zorgen van het bestuur was alles keurig en overzichtelijk opgesteld. Er zijn wel eens meer inzendingen geweest doch er viel voor de liefhebbers nog genoeg te bewonderen. Viel het bezoek Zaterdag avond niet te roemen, d~ Zondag heeft re den tot tevredenheid gegeven. Vooral des middags was het een gezellig komen en gaan. Zaterdagavond half acht was de ope ning, terwijl de bekende Tyrolertjes, onder leiding van de heer de Leeuw, het muzi kale gedeelte verzorgden en een dankbaar gehoor vonden. Tevens was er gelegeiheid zijn geluk te beproeven door middel van verschillende attracties. Zooals gewoonlijk vond ook nu het rad van avontuur de meeste aftrek. Tenslotte werd de eerste helft der groote verloting getrokken. Zondagmorgen werd de schooljeugd onthaald op alles wat in staat is een kin derhart sneller te doen kloppen. Des na middags concerteerde wederom het man doline-ensemble. Het hoogtepunt van de tentoonstelling vormt steeds de Zondagavond, zoo ook nu 'weer. Door het bestuur was de bekende humorist André Corel geëngageerd. Deze is in deze streken reeds meermalen met succes opgetreden. Met genoegen kunnen we vaststellen dat hij ook nu weer zijn goeden naam heeft gehandhaafd. Het publiek heeft ten zeerste genoten van zijn verschillende nummers. Het bestuur kan met genoegen terug zien op deze zeer geslaagde tentoonstel ling. Het slot van den avond was een gezel lig bal. De gedetailleerde uitslag der bekronin gen luidt als vólgt: Afdeeling kleuters: le pr. Olof de Vries, 2e pr. Greetje Wonder, 3e pr. Aris Plevier. Schooljongens I: le pr. Nico Kuilboer, 2e pr. Albert Muntjewerff. Schooljongens II: le pr. Nico Klerk. Schooljongens IV: le pr. Arie Blom, 2e Pr. Jan Stekelbosch, eerv. verm. Henk Hoinkel. Schooljongens V: le pr. Jan Roinkel, eerv. verm. Jan Heinis. Schooljongens V: le pr. Gerard van Harskamp, 2e pr. Kees Blom, eerv. verm. Wim Gardenbroek. Afd. jongeheeren 14 t/m. 20 j.t le prijs Dirk Zijp, eerv. verm. een Slot. Afd. heeren, 21 j. en ouder: 2e pr. J. Moeijes. Afd. vrije inz.: zeer eerv. verm. Jan Buis, eerv. verm. Tiemen Moijes, Bobeldijk. AfAd. schoolmeisjes I: le pr. niet toe- ekend, 2e pr. Alie Leegwater. Schoolmeisjes II: le pr. niet toegekend, 2e pr. Aafje Ney. Schoolmeisjes III: le pr. Liesje Wonder, 2e pr. Nelie v. d. Moer. Schoolmeisjes IV: le pr. Annie Water drinker. Schoolmeisjes V: le pr. Catrientje v. d. Neer, zeer eerv. verm. Trientje van Hars kamp. Schoolmeisjes VI: le pr. Jelly Witte veen, 2e pr. Trientje Ooms. Schoolmeisjes VII: le pr. Coba v. d. Neer, zeer eervolle verm. Jenny Dekker. Afd. jongedames t/m. 17 jaar fraaie handwerken: 2e pr. Klaaske Witteveen. Nuttige handwerken: le pr. Ma Blom, 2e pr. B. Gardenbroek, eerv. verm. Tr. Waterdrinker. Dames t/m. 39 jaar, fraaie handwerken: le pr. mej. G. Kay, 2e pr. mej. A. Klink hamer. Nuttige handwerken: le pr. mevr. Ple vier—Natzijl, 2e pr. mevr. A. Stekelbos- de Jong, 3e pr. mevr. v. d. NeerBakker, 4e pr. mevr. de Vries—Paarlberg. Eerv. verm.: mej. R. Veldboer, mej. G. Kok en mej. T. Govers. Dames, 0 jaar en ouder, fraaie handwer ken: le pr. mevr. KlinkhamerBlom, 2e pr. mevr. KorverKwantes. Nuttige handwerken: le pr. mevr. Bos Appel, 2e pr. mevr. Kuilboer, 3e pr. mevr. BlomVisser. Afd. kantklossen: le pr. mej. G. Kay. Afd. vrije inzending ter opluistering: eerv. vermelding: mevr. Kwantesde Boer, mej. T. Evers, Ma Blom en mevr. Lach. Nog steeds stijgend aantal werk- loozen. Het aantal werkloozen in deze ge meente stijgt nog steeds onrustbarend. Op 1 Maart stonden 259 werkloozen inge schreven bij de arbeidsbemiddeling en thans niet minder dan 295. Dit vindt zijn oorzaak in het opleggen der trawlers. Op I Maart stonden namelijk 150 visschers ingeschreven, welk aantal thans tot 192 is gestegen. Werkloozen, die geen kasuitkee ring wenschen te ontvangen. Om verschillende redenen kan het voor de werkloozen, die georganiseerd zijn, een voordeel beteekenen, als zij hun kas- uitkeering, hoewel zij er recht op hebben, niet incasseeren. Zij blijven dan gewoon in den steun of werkverschaffing opgeno men en bereiken daardoor b v. dat zij niet uitgetrokken raken uit de werkloozenkas. Om dergelijke onjuiste toestanden te voc-rkomen, zullen voortaan degenen, die zich aan dit misbruik schuldig maken, aangemerkt worden, als hadden zij van hun recht om uit de werkl tozenkas te trekken wel gebruik gemaakt. Zij zullen dus in voorkomende gevailc-n ook geen steun ontvangen c.q. zal de kasuitkeering op den steun in mindering werden ge bracht. Gouden huwelijksfeest. Heden viert het echtpaar H. Gouda Prins, Waaigat 10 alhier, het 50-jarig huwelijksfeest. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Wel werpt het feit, dat zij enkele jaren geleden een zoon verloren hebben, een schaduw over dezen feestdag. De heer Gouda is 72 jaar, zijn echtgenoote is 73 jaar. Zij weten nog mee te praten van den tijd, toen de verdiensten in de yissche- rij ook in normale tijden zeer gering waren. Steun of werkverschaffing bestond toen niet, men moest zich maar zien te redden. En H?h waren de menschen toen beter te vreden dan tegenwoordig. Wij wenschen het echtpaar Gouda Prins nog een gezegenden ouderdom! Voortzetting werkverschaffing. De minister van sociale zaken heeft goedgekeurd, dat het beplanten van wegen in werkverschaffing voorloo hg voortgezet wordt tot en met 30 Mei a.s., terwijl sub- sidi, uit het Werkloosheidsubsidiefonds in uitzicht gesteld wordt. Verkooping van het voormalige stationsgebouw met emplacement. Als laatste herinnering aan het bestaan van de stoomtram op Alkmaar heeft Maan dag de verkooping van het vroegere stations gebouw met bijbehoorend emplacement plaats gehad in café „De Vergulde Valk" t.o.v. notaris mr. C. J. de Lange uit Alkmaar. De verkooping had het volgende resultaat: 1. voormalig stationsgebouw met erf, ge boden 2250 door de Nederl. Spoorwegen, grotte 9.33 A. Dit perceel werd afgemijnd door dezelfde op 2400. 2. erf (zonder zomerhuis)' geboden door de Nederl. Spoorwegen f 300, grootte 6.08 A. Afgemijnd door dezelfde op f 340. Perceel 1 en 2 werden tenslotte in combi natie afgemijnd door de Nederl. Spooi- wegen op 2815. Ten aanzien van deze per- ceelen was tevoren bekend gemaakt, dat de gunning tweemaal 24 uur zou worden aange houden. 3. bouwterrein van 9.95 A., geboden 300 door Raiswijk uit Bergen; 4. idem van 9.86 A., geboden alsvoren; 5. idem van 9.77 A., ge boden 220 door de Nederl. Spoorwegen; 6. idem van 9,68 A., geboden 210 door de Nederl. Spoorwegen; 7. idem van 9,59 A., ge- boden 220 door Joh. Dekker; 8. idem van 9 50 A., geboden 190 door de Nederl. Spoor wegen; 9. idem van 9,73 A., geboden 190 door de Nederl. Spoorwegen; 10. idem van 9.00 A., geboden 205 door A. A. Nieuwen- huijzen; 11. idem van 9,23 A., geboden f 215 door A. A. Nieuwenhuijzen. De perceelen 5 en 6 werden afgemijnd door H. J. Conijn op f 431, perceelen 8 tot en mét 11 op 900 door KI. de Graaff. Tenslotte werden de perceelen 3 tot en met II afgemijnd door KI. de Graaff op f 2651. ntU Uitvoering „Onder Ons". Zondagavond gaf het bekende strijkje Onder Ons", dat op zooveel uitvoeringen ën vergaderen van diverse andere vereeni- gingen is opgetreden, ter gelegenheid van haar eerste lustrum, voor de eerste maal zelfstandig een uitvoering. De zaal van den heer Rus was goed bezet. De leider van het strijkje, de heer Geus, opende met een kort woord van welkom. Wat de opkomst betreft, noemde spr. den avond reeds geslaagd. Spr. sprak den wensch uit, dat ook het overige gedeelte van den avond mocht slagen. Er was een sterk gevarlëerd en zeer uitge breid programma, niet minder dan 33 num mers kwamen hierop voor. Nadat het programma geopend was met „The Officer of the Day", werd de „O. O. Marsch" ten gehoore gebracht. Deze marsch is gecomponeerd door één van de leden van „Onder Ons", n.1. mej. A. Kostelijk. Voor dit eerste succes werden haar door den heer de Geus bloemen aangeboden. Ter afwisseling werd onder begeleiding van het strijkje gezongen door de debu- tantjes: Annie Kalf, Ali'Goed en Klaas Kok- kes, die hiervoor een ware ovatie kregen. Voorts werd gezongen door den heer M. Blaauw en mevr. M. BlaauwKostelijk; o.a. zongen zij: „Hymne aan Heerhugowaard" van mevr. PorteWit, muziek van mej. A. Kostelijk. Geslaagd. Voor het deze week te Heemstede ge houden examen als hulsbezoekster voor zuigelingenbescherming is o.a. geslaagd onze plaatsgenoote zuster A. Smit, wijkver pleegster alhier. Ned. Jongerenverbond afd. Noord- Holland. De afd. Noord-Holland van het Ned. Jon gerenverbond zal dit jaar haar provincialen bondsdag op Texel houden op den tweeden Paaschdag. Des morgens zullen de deelnemers aan dezen dag te elf uur op Texel arriveeren. Na aankomst te Oudeschild zal een wandeling gemaakt worden door het dorp Oudeschild, over den „Hooge Berg" langs de jeugdherberg „Panorama" naar den Burg. Om half één zal in de Ned. herv. kerk te Den Burg een jeugd dienst worden gehoudne, waarna onmiddel lijk in deze kerk de eerste namiddagverga dering gehouden wordt. Deze vergadering zal worden opgeluisterd door muziek van de Chr. Tamboers-Pijpers- en Mandolineclub Concordia van Enkhuizen, viool- en orgel muziek van mevr. Visser Dewald en den heer J. Visser. Verder zal door den P.C. secretaris een „Hartige Eénacter" worden gegeven en declamatie door den heer Fenijn van Texel. Gedurende de namiddagpauze bestaat ge legenheid tot lunchen, terwijl „Concordia" op de Groeneplaats weer eenige muzieknum mers zal uitvoeren. Te 16,15 uur zal de mid dagvergadering hervat worden. Na de her opening zal Concordia nog een paar nummers uitvoeren, waarna de voorzitter van het N.J.V., ds. P. Veen, zal spraken over „Eeu dag van goede Boodschap". Hiema geven mevr. VisserDewald en de heer J. Visser weer een nummer voor viool en orgel, terwiil de heer Fenijn nog voor declamatie zorgt. Te 18.15 vertrekt het gezelschap, dat uit onge veer 700 personen zaj bestaan, weer te voet naar Oudeschild. Het Texelsch Fanfaren- corps zal de deelnemers op dezen tocht be geleiden. Om 19.15 vertrekt het gezelschap uit de Texelsche Haven. Tooneeluitvoering. Zondagavond heeft de cultureele com missie voor het z.g. Spaarfonds een derde en laatste uitvoering gegeven. De commissie had hiervoor geëngageerd het gezelschap „De Vereenigde Schouwspelers" onder leiding van den heer Pierre Mols. Het bezoek op deze uitvoering was zeer bevredigend. De geheele zaal was bijna uitverkocht. Opgevoerd werd het bekende tooneelstuk „De Rozenkrans" door André Bisson voor het tooneel bewerkt naar het gelijknamige boek van Fl. Barclau. Alle medespelenden de revue te laten passeeren zou ons te ver voe ren. Wij kunnen met een gerust hart zeggen, dat het spel op hoog peil stond. Zeer vlot werd door allen zonder uitzondering ge speeld. Het is een uitvoering geworden, waarmee de cultureele commissie eer inlegt. De heer A. Kaas te Broek op Langendijk hield aan het einde van de uitvoering een rede, speciaal den heer en mevr. Mols—-de Leeuw dankend voor het gebodene. Verder richtte spr. een opwekking tot de aanwezi gen, toe te treden tot het spaarfonds. De avond werd met bal besloten. Bedankt. De heer P. Hylkema, die vanaf de op richting der Boerenleenbank alhier, de functie van kassier heeft bekleed, heeft wegens gevorderden leeftijd en gezondheids redenen als zoodanig bedankt. In de maximum-factuurprijzen, welke door de exporteurs mogen worden berekend, wanneer zij hun producten naar Duitschland verzenden, zijn wijzigingen aangebracht. De gele kool is op het oude peil gebleven, n.1. op 1620 per wagon van 10000 K.G. De maxi mumprijs van de roode kool is echter ver laagd van 1500 tot f 1020 en die van Deen- sche wittekool van f 1020 tot 900. Alles per wagon van tien ton. Bannekosten. De ontvangsten van de banne Ooster blokker, dienst 1935, bedroegen 13016,76; het kassaldo 330.68. De kosten van inwen dig beheer bedroegen per H.A. 1.72. De gemeente wordt noodlijdend. Door B. en W. dezer gemeente is het werk in de werkverschrffing stop gezet. In het eerste kwartaal is reeds zooveel uitgegeven dat het geheele bedrag op de begrooting geraamd is overschreden. Het ligt in de bedoeling om den post werkver schaffing voor 1936 met een belangrijk bedrag te verhoogeo. Wanneer hierop verwerkt, charme geeft aan Uw teint Omdat deze verjongende olie het beste natuurlijke schoonheids middel is, dat op lichaamstempera tuur „smelt" en zonder irritatie diep in de poriën doordringt. Gebruik daarom regelmatig Palmolive zeep voor Uw teint..., èn voor Uw badl PER STUKy goedkeuring is verkregen wordt het werk hervat. Ook de uitgaven voor armenzorg dienen te worden herzien, zoodat de gemeente vermoedelijk in dit jaar wel geheel nood lijdend zal worden. Uitvoering gemengde zangvereeniging. Onder leiding van haar directeur, den heer S. Pluister, gaf onze gemengde zang vereeniging „Ons Genoegen" met haar afd. kinderkoor voor een goed gevulde zaal een uitvoering. Het openingswoord werd uitge sproken door den directeur, den heer S. Pluister, die tevens het programma aan de opgekomenen uiteenzette. Het eerste num mer „Concerto Grono" van Vivaldi werd door de viool-solisten J. Koeten en B. Per- sijn begeleid door den heer A. Koning, viool, en den heer S. Pluister, piano. Voor zoover wij er over konden oordeelen werd dit heel goed weergegeven. Jammer dat en kele kwajongens in de zaal tijdens het spel veeld bedierven voor de echte muzieklief hebbers. Hierna volgde een „Lentenachts fantasie" van J. Paardekoper. Een woord van lof aan allen voor dit moeilijke stuk, in het bijzonder aan de solisten, den tenor den heer N. Pluister en de sopraan mej. L. Boot. Na de pauze speelde de heer S. Pluis ter nog de „Kalief van Bagdad", waarna tot slot de kinderoperette „Een vacantie kinder- geval" werd opgevoerd. Ook de kleintjes weerden zich dapper en verdienen dan ook een woord van lof, waarna de avond beslo ten werd met een gezellig bal, waarvan de muziek gegeven werd onder leiding van den heer A. Koning. Tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven". Zaterdagavond werd ten lokale van den heer A. Mijts te Verlaat een algemeene ver gadering gehouden van de tuinbouwvereeni ging „Nieuw Leven". Voorzitter de heer Jb. Kostelijk. Secretaris de heer Jac. Klaver. De voorzitter wees op de zeer ongunstige tijdsomstandigheden in het afgeloopen jaar voor de tuinbouwers. Spr. hoopte, dat er spoedig een kentering in dezen slechten toe stand moge komen en zeide, dat getracht moet worden met alle gepaste wettelijke middelen de waren zoo goed mogelijk be taald te krijgen. Hierna volgden eenige mededeelingen van ondergeschikt belang, welke voor ken nisgeving werden aangenomen. Ook het jaar verslag staat in mineur. Gewezen werd op dé mislukte koolteelt, waardoor zeer weinig kool op de markt kwam en waardoor enkele gelukkigen, die nog wat kool bevaten, goede prijzen ontvingen. De penningmeester, de heer Meereboer, bracht hierna financieele verslag uit. De ontvangsten hebben bedragen 283,56, de uitgaven 319,81, nadeelig saldo 36,25. In kas was f 66,92, zoodat dit bedrag thans bedraagt 30,67. Hierbij komt nog een be dragje ad 7,45, totaal 38,12. Op het spaar bankboekje stond 1857,48. De bijgeschreven rente bedroeg 68,35, zoodat het totaal bezit van de vereeniging is 1963,95. Aan de orde kwam het punt „Bespreking is collectieve boekhouding gewenscht?" Bespreking om proeven te nemen tegen draaihartigheid. De voorzitter deed mededeeling van de proeven, welke ten aanzien van deze ziekte worden genomen met tabakszand, een afval product van tabak. De heer Lijftogt te Apel doorn, Hoofd eener school en leider van tuin- bouwcursussen heeft in deze richting ge werkt en naar deze mededeelde, werden hiermede verrassende resultaten bereikt. Het bleek, dat het tabakszand in het hart van de koolplant wordt gestrooid, waardoor een be scherming wordt verkregen voor de vlieg, die deze draaihartigheid veroorzaakt. Ge antwoord werd, dat 100 a 125 K.G. per H.A. noodig is. Daar deze tabakszand echter nog niet accijnsvrij is, worden bij de regeering pogin gen gedaan om dit te bereiden. Dat er animo voor bestaat, bleek wel uit het feit, dat Douwe Egberts thans geen tabakszand meer heeft, terwijl bij nader ingesteld onderzoek door den secretaris bij Niemeijer bleek, dat ook daar niets meer te verkrijgen was. Het bleek, dat ook de vergadering groote interesse heeft voor dit bestrijdingsmiddel en de heer Meereboer zeide, dat het het meest doeltreffend is, dat men zich tot den Noor- dermarktbond wendt, opdat gezamenlijk kan worden besteld. De heer Bossen gaf in overweging om bij buitenlandsche tabaksfabrieken te informee- ren naar tabakszand. De voorzitter zeide, dat er werk van zal worden gemaakt. De heer Kuiper wees er op, dat het tabaks zand zeer secuur moet worden gestrooid, wil men goede resultaten bereiken en haalt aan, wat door den heer v. Herwijnen hierover is gezegd in een vergadering te Dirkshorn. Ook hy prees dit bestrijdingsmiddel. Na lange discussies werd besloten, dat de leden, die er voor gevoelen, vóór of op a.s. Vry'dag aan den heer Klaver mededeeling zullen doen, welke hoeveelheid tabakszand zy denken noodig te hebben. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werden herkozen de aftredende leden Jac. Klaver, P. Meereboer en C. Langedijk her benoemd. De heer Olie merkte op, dat er op het oogenblik bij de veiling een ziekte heerscht, welke steeds toeneemt. Spr. heeft althans meermalen de ervaring opgedaan, dat wan» neeer hij met een hoeveelheid kool er telkens een 25 a 100 K.G. werd afgetrokken en vaak ten onrechte. De heer de Ruiter zeide hiervan ook last te hebben gehad. De voorzitter zeide, dat men in dit opzicht handelend moet optreden. Men behoeft het er niet by te laten zitten. Desnoods haalt men den keurmeester er bij. Wanneer men de kool laat veilen, moet men er van ver zekerd zijn, dat de persoon, die zich met de veiling belast,, er ook goed op zal letten. De heer Blokker vroeg of de bascules steeds goed worden gecontroleerd. De heer Meereboer antwoordde, dat, voor zoover hem bekend, dit geregeld gebeurt. Ter sprake kwam het weegstysyteem van Warmenhuizen, waarvoor echter weinig werd gevoeld. De heer Kuiper zeide, dat de afd. Waar land en omstreken heeft voorgesteld om de paardenstallen op de veiling te sloopen, op dat men meer ruimte krygt voor de auto's. Spr. ontried om met dit voorstel mee te gaan, omdat uit deze streek nog veel paard en wagens komen. De voorzitter zeide het volkomen met spi% eens te zy'n. Zeker zal dan ook op de bonds vergadering tegen worden gestemd. De heer Langedijk stelde voor om t.a.3, van het keuren van uien aan de algem. bondsvergadering voor te stellen, dat deze keuring direct bij de veiling geschiedt en niet bij de firma's die de uien hebben ge kocht, zooals thans geschiedt. Hierdoor toch komt het meermalen voor, dat de leveran ciers voor niets rijden, doordat de kooper een klein gedeelte van de partij goedkeurt en de beste uien voor zich houdt. De verga dering ging met dit voorstel accoord. De heer v. d. Veer stelde voor om liggeld te heffen voor de graanschuiten, met het oog op het brandgevaar. De voorzittr zeide, dat het bestuur van den Noordermarktbond dit zeker ter sprake zal brengen op de algemeene bondsvergadering. Het voorstel zal echter eenigszins anders luiden, dan dat van den heer v. d. Veer. Het bestuur van den N.M.B. wil n.L liggeld hef fen van alle schepen, die niet deelnemen aan de markt. Wat het brandgevaar betreft, deelde spr. mede, dat de N.M.B. is verzekerd voor 100.000 bij fa. Eecen, welke fa. hierop werd gewezen. Wanneer deze firma ër echter geen groot gevaar in ziet en de verzekering con tinueert, is de bond steeds gedekt. De heer de Veer stelde vervolgens voor om te sterk te reageeren tegen de plannen van Koophandel om de zilveruien nog meer te sorteeren, als thans het geval is. Spr. zag hierin voor de tuinbouwers een gevaar, daar men hierdoor weinig voor de kleine uien zal krijgen. De vergadering kon zich met dit voorstel vereenigen. Voor afgevaardigden naar de vergadering werden uit de leden gekozen de heeren Bos sen en v. d. Veer. Bij de rondvraag merkte de heer v. d. Meer op, dat aan den Ooststeiger van de veiling weinig ringen zijn, zoodat de schuiten moei lijk kunnen worden bevestigd. De voorzitter zeide een en ander te zullen mededeelen. De heer de Beurs zeide in 1935 geen teelt vergunning te hebben verkregen en vroeg wat hiertegen te moeten doen. De voorzitter zeide, dat men zich te dezer zake het beste kan wenden tot den heer Kliffen, secretaris van den Noordermarkt bond. Hierna sluiting. BERGEN (Maart). Geboren: Anna Maria, d. van Johan- nes Marinus Thomas en Christina van der Steen. Jacobus, z. van van Adrianus Delis en Anna Evelina Keizer. Cornelis, z. van Hendrik Hopman en Antje Zwakman. Janny, d. van Adriaan Schoen en Jantjo Kwak. Johanna Henriëtte, d. van Gerrit Jan Schutte en Jannette Pietronella Dunk. Getrouwd: Jongejan Winkel en Ma» garetha Anna Wester te Amsterdam. Johan Gerhard Schlüter en Wilhelmina Spruit. Overleden: Maartje Baltus, echtge noote van Gerardus Bartholomeus Leek, 37 jaar. Hoe lang kan het duren voor we in het dal zyn? Dat hangt er van af!Het kan een half uur duren, maar ook nog geen halve minuut!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9