Spoct apM&ticaties Schoonmaak DeZesde „Primavera" te Rotterdam geopend „V00RJAARS-ARTIKELEN Binnenland Minister Deckers heelt hedenmiddag deze tentoonstelling ollicieel voor geopend verklaard. Weest actueel en actief Vandaag zon en blauwe luchten! „Voorjaarsstemming." Profiteert van die stemming en adverteert met uw Muller laai alles wat in de Bergrede op 't oude testament slaat weg en hij legt Chris tus allerlei opmerkingen over bloed, ka meraadschap en volksgemeenschap in den mond. Vergevingsgezindheid en nederig heid vinden geen plaats in dr. Müller's ser moen, vermoedelijk omdat zij niet stroo- ken met den geest van het derde rijk. Daarom legt dr. Dibelius er den nadruk oo hoe noodig de strijd van de Belijdenisbe- weging voor een zuivere prediking van den Bijbel is en hoeveel gevaar de kerk in het derde rijk loopt. ACTIE TEGEN GOUVERNEUR HOFFMANN. De. Republikeinsche Club te Princeton, welke 1400 aanhangers telt, heeft Woensdag een Verzoek gericht tot het partijbestuur om gouverneur Harold G. Hoffmann uit al zijn partijfuncties te ontzetten wegens zijn in menging in de Lindbergh-zaak ten behoeve van Hauptmann, FRITS HECKERT OVERLEDEN. Een van de oprichters van de Duitschc comrhünistische partij en lid van het Uitvoe rend Comité van het Komintern, secretaris van de Communistische Vakvereenigings-In- terriationale, Fritz Heckert, is te Moskou eén'plotseling overleden aan een bloeduit storting in de hersenen. Gisteravond werd Heckert gecremeerd en vandaag zal hij worden bijgezet in het Krem- lin, m tegenwoordigheid van een aantal lei ders Van het Komintern. Heckert was lid van het politiebureau, het hoogste orgaan van de Duitsche communis tische party en was een van de eerste Duit- schers, wien Hitier het staatsburgerschap ontham. Hij was 52 jaar oud en steenzetter van be roep. GRATIE VOOR DEN DADER VAN AANSLAG OP DOLLFUSS. Rodolf Dertil, de dader van den eersten aanslag op Dollfuss in 1933, die deswege tot vyf jaar dwangarbeid werd veroordeeld, heeft gratie gekregen en werd in vrijheid gestéld. EEN NIEUW ORGEL VOOR DE WESTMINSTER ABDIJ. De Daily Telegraph meldt, dat de deken en het kapittel van de Westminster Abdij èen beroep zal doen op de geloovigen gelden bijeen te brengen voor de aanschaffing van èen nieuw orgel. 20.000 Pond zullen hier voor noodig zyn, waarvan een derde deel reeds is toegezegd. Het orgel zal nog voor de kroningsplechtig heid in Mei 1937 gereed zyn. Verschillende leden der koninklijke familie hebben reeds bijdragen geschonken, terwijl iemand, die onbekend wenscht te blijven, 5000 Pond heeft toegezegd. Het tegenwoordige orgel heeft 206 jaren dienst gedaan. Gedeelten ervan zullen in het nieuwe orgel worden verwerkt, dat electrisch zal worden bediend. i iii .r DE TREINAANSLAG IN MEXICO. .HU Het aantal dooden tengevolge van den treinaanslag by Paso el Macho is tot der tien gestegen. Achttien menschen zyn ge wond. Het ministerie van oorlog is overge gaan tot verscherping der bewaking van de verkeerswegen, om verdere aanslagen te voorkomen. DE RIJKSTE MAN TER WERELD. Koopt 20.000 radiotoestellen voor zijn onderdanen en rijdt in een oud Fordje. De-nizam van Hayderabad, die onlangs zyn vijfentwintig jarig regeeringsjubileum vierde, wordt thans algemeen als de rijkste man ter wereld beschouwd. Zyn koninkrijk heeft 'een oppervlakte van 200.000 vierkante kilometer. By gelegenheid van zyn regeeringsjubi leum heeft deze rijkaard voor zyn getrouwe onderdanen 20.000 radiatoestellen gekocht, die over alle streken van het land zoo eerlijk mogelijk verdeeld zyn. Men schat het vermogen van den nizam op 160 millioen pond sterling. Bovendien heeft hy tien weelderig ingerichte paleizen. Deson danks leeft hy uiterst sober. Ofschoon hy een vijftal luxe auto's heeft staan in zijn garages, rijdt hy toch bij voorkeur in een oud Fordje model 1927. X-STRALEN BRENGEN HET BEWIJS VAN DIEFSTAL. X-stralen hebben aangetoond, dat een jongmensch uit Bengalen, die te Calcutta gearresteerd was, als verdacht van dief stal schuldig was. Terwyl een dame te Calcutta een weg overstak, zou haar door den jongen een halsketting van zeer groote waarde zyn ontstolen. De dame riep om hulp en de jongen werd gearresteerd. Men vond niets op hem. De politie bracht hem evenwel over naar een zie kenhuis, waar x-stralen onthulden, dat de halsketting zich in de maag van den verdachte bevond. De ketting is intus- schen aan de dame teruggegeven. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van N. H. KROESE, alhier, om een VERLOF B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel VOORMEER 35. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indie nen. Alkmaar, 8 April 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOl Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Hedenmiddag heeft de minister van landbouw en visschery, mr. dr. L. N. Deckers, de voorjaarsbloemen- en tuin bouwtentoonstelling „Primavera", wel ke voor de zesde maal op het voorma lige Nenyto-terrein te Rotterdam wordt gehouden, geopend. Deze tentoonstelling is altijd een belang rijke gebeurtenis voor den Nederlandschen tuinbouw, daar de Primavera tevens is de groote keuring van de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij voor tuinbouw- en plantkunde. Daarenboven is het streven van de organisatoren erop gericht, de belang stelling voor bloemen en planten by het pu bliek te vergrooten en daarom wordt de Primavera ieder jaar een ander aspect ge geven. Dezen keer staat de tentoonstelling in het teeken van waterwerken met decora tieve bloemen- en plantenversiering. In het midden verrijst een groote licht fontein, waaruit het water hoog opspuit, hetgeen by avond een fantastisch gezicht biedt, vooral nu de beplanting van den vij ver in de kleuren van de geïllumineerde waterstralen is gehouden. De Aalsmeersche bloemen- en planten- cultuur is o.m. vertegenwoordigd door de firma D. Baardse Dzn., welke de nieuwste soorten en kleuren hortensia's heeft inge zonden en bovendien nieuwe kleurschakee- ringen in begonia-planten heeft gebracht. Eveneens uit Aalsmeer zond de firma Maarse een fraaie collectie cyclamen. Vorstelijk is de inzending van den heer K. Wezelenburg te Hazerswoude, die in bloei getrokken heesters met een groep bloeiende planten tot een fraaien tuin heeft gerangschikt, met een rustig zitje onder den blauwen regen en een pergola met bloeien de clematis. België is als steeds buitengewoon goed voor den dag gekomen, de firma G. J. Bier te Melle by Gent heeft bijzonder groote azaleaplanten ingezonden, waaronder varië teiten in nieuwe kleuren. De gemeente Rotterdam zond, der tradi tie getrouw, haar majestueuze versierings- planten: palmen en laurieren, welke aan weerszijden bij den ingang zijn gegroepeerd, en, aan den rand met bloeiende planten af gewerkt, een keurige entree vormen. De officieele opening. In tegenwoordigheid van officieele verte genwoordigers van verschillende landen, van den burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn en andere autoritei ten, gfyioodigden en hoofdbestuur en leden van de Kon. Ned. maatschappij voor tuin bouw- en plantkunde, heeft minister. Dec kers vanmiddag de openingsplechtigheid verricht. De voorzitter van de afd. Rotterdam van de maatschappij de heer B. C. D. Hanegraaff, sprak een kort woord ter inleiding. Spr. vertolkte de gevoelens van dankbaarheid van het bestuur van de stichting Primavera jegens prinses Juliana, die het bescherm- vrouwschap van de tentoonstelling heeft willen aanvaarden. Daarna verwelkomde spr. minister Deckers, andere autoriteiten en genoodigden. Spr. constateerde, dat de sympathie voor de stichting groeiende is en verheugde zich erover, dat meer en meer wordt ingezien, dat deze centraal gelegen tentoonstelling voor de kweekers uit het geheele land van groote waarde is, wegens de gemakkelijke verbinding, de ruime be huizing en de aanwezigheid van groote be volkingscentra. Voor de liefhebbers en ken ners, vervolgde spr., is zij van groot belang, doordat zy daar de nieuwste kweekproduc- ten kunnen bewonderen en ter versiering van eigen tuin kunnen bestellen. Ook blijkt het buitenland zich meer en meer te gaan oriënteeren op deze tentoonstelling voor het zoeken van een verbinding met leveranciers, voor Nederlandsch plantenmateriaal. Na den wensch uitgesproken te hebben, dat niet, door den in ons land zoo vaak voorkomenden naijver, het tentoonstellings wezen ten onzent wederom versnipperd gaat worden, waardoor iedere krachtige or ganisatie, die een werkelijken steun kan ge ven, met den ondergang wordt bedreigd, verzocht de heer Hanegraaff minister Deckers de opening te willen verrichten. De minister van landbouw en visscherij, dr Deckers, hield de openingsrede, w ..in hy allereerst uiting gaf aan zyn vreugde andermaal gelegenheid te hebben de Pri- mavera-tentoonstelling te openen. Het woord Primavera alleen, aldus sprak de minister, is reeds voldoende om het hart van de Nederlanddsche bloemenkweekers sneller te doen kloppen. Vervolgens richtte de minister in het bijzonder woorden van dank tot de Belgi- sche kweekers voor de medewerking, aan deze tentoonstelling verleend. Dat is een daad en tevens een les, die, als zy ook elders begrepen mocht worden en er naar mocht worden gehandeld, het einde zou bespoedigen van den noodlotti- gen economischen oorlog, die Europa ver armt en verscheurt. Denkend aan de economische moeihjk- heden, waarmede wij allen te kampen hebben en onze bloemenkweekers zeker niet het minst worden wy te dezer plaat se vanzelf herinnerd aan de zware zorgen, drukkend op de stad, die aan de Primavera gastvrijheid biedt. Vermindering van han del, afneming van scheepvaart, verzwak king en koopkracht, onder dat alles heeft Nederland's eerste havenstad veel te lijden, maar wij weten, met welk een taaie wilskracht door de nijvere Rotter- damsche burgers wordt gestreden. De landelijke bloemen, geworpen in den schoot van deze zwoegende groote stad, zijn het symbool der solidariteit tusschen land en stad en solidariteit beteekent be reidheid tot het dragen van elkanders lasten, het deelen van elkanders zorgen. De minister besloot zyn rede met den bestuurders der Primavera zyn hartelijke gelukwenschen aan te bieden met het tot stand brengen van deze tentoonstelling. Er behoorde moed toe. Zeker, het staat vast, dat er enkele teekenen vallen waar te nemen, die wijzen op eenige verbetering in den economischen toestand. Maar de moeilijkheden zyn toch nog zoo groot en beslommeringen zoo vele, dat men er ge makkelijk toe zou kunnen komen ze niet te vermeerderen met die, welke nu een maal onafscheidelijk aan de organisatie van een groote tentoonstelling verbonden zyn. Mogen ontelbaar velen zich hier komen verkwikken, zich hier komen sterken voor den dagelykschen bestaansstryd. Met deze woorden verklaarde minister Deckers de Primavera-tentoonstelling voor geopend. DE VOGELS EN HUN NESTJES. Een verzoek voor het lente gaat worden. De lente is gekomen, velden en boomgaar den tooien zich met bloemen, de ooievaar is al terug uit het warme Zuiden, de zwaluw zal spoedig volgen. De kievit, de merel en vele andere vogels hebben reeds eieren. De natuur zal spoedig haar schatten in volle pracht ten toonspreiden en ons allen naar buiten lokken. Vooral in de jeugd ont waakt dan de lust om door bosch en veld te zwerven. Het zijn in het bijzonder de vogels en hun nesten, die de belangstelling zullen trekken. Jammer, dat deze belangstelling zoo dik wijls verkeerde vormen aanneemt en ont aardt in het uithalen of vernielen van nesten. De broedtijd is voor de vogels toch al een tijd vol gevaren. Van alle kanten worden er aanslagen gepleegd op nesten, eieren en jongen. Soms lykt het wel, alsof men ze hun plaatje onder de zon niet gunt, en dat terwijl wy de vogels zoo noodig hebben. Niet slechts omdat zy het evenwicht in de Natuur helpen bewaren en dus nuttig zijn, maar vooral om dat zy zooveel vreugde in ons leven brengen. Met allen aandrang doen wy daarom een beroep op ouders en opvoeders om de aan dacht van de jeugd te vestigen op het ver keerde van het uithalen van nesten. Er zullen maar weinig jongens zyn, die zich uit echter wreedheid aan een nest met eieren of jonge vogels vergrijpen, maar het is vooral onnadenkendheid, die de kinderen daartoe brengt. Met wat zorg en goede lei ding kan men van alle kinderen vogelvrien den maken. En het gaat hier niet alleen om het belang van de vogels, maar ook om het belang van de jeugd zelve. HET GOEDERENVERVOER BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. De spoorwegmedewerker van 't „Leidsch Dagblad" schrijft: By de verschillende reorganisatiemaatre gelen by de NederL Spoorwegen, hebben vooral die omtrent het goederenvervoer een belangrijke plaats ingenomen. Verschillende proeven werden genomen, totdat tenslotte de proef met „groepwagensvervoer" de beste resultaten had en ook werd ingevoerd. Het geheele spoorwegnet is verdeeld in een aantal groepen, welke alle een zoogenaamd verdeel- en verzamelstation hebben. Naar deze stations zenden de groepstations dage lijks hun stukgoederen. Deze worden al daar verzameld, op bestemming gesorteerd en daarna naar de verzamelstations der an dere groepen gezonden welke verzamelsta tions dan op hun beurt optreden als ver deelstation. Het transport van de goederen heeft uitsluitend met- nachtgoederentreinen plaats, het transport naar en van deze sta tions per trein of per vrachtauto, zoodat een vlug vervoer is bereikt en „heden aanbren gen en morgen bestellen" in vervulling is gegaan. Een ander gevolg was ook gebruik van minder wagens en een veel economi scher gebruik van de benoodigde wagens. Een dergelijke wijze van vervoer werd in het vorige jaar ook by wyze van proef op het wagenladingsvervoer toegepast. Deze proef heeft ook uitstekend voldaan, zoodat met ingang van den zomerdienst 1936 het groepwagenvervoer van wagenladingen eveneens over het geheele net zal plaats vinden. Ook op dit gebied is dus veel sneller vervoer te verwachten. Het verkeer tusschen de groeps-hoofdsta- tions wordt dan onderhouden door directe treinen evenals zulks voor het vervoer van reizigers geschiedt tusschen de stations. Dit door de Ned. Spoorwegen uitgedachte en ge volgde systeem hetwelk zeer voldoet, wordt nog in geen ander land van Europa toege past. DOOR TWEE HOLLENDE PAARDEN GEDOOD. Gisteravond om ruim zes uur is de yan zyn landkomende gardenier W. Wijngaarden tusschen twee op hol geslagen paarden te rechtgekomen en op slag gedood. De jonge man J. v. d. Schaaf, die de paarden van zijn oom, H. Ploegstra bestuurde, had deze juist van den wagen losgemaakt, omdat zy schich tig werden voor een by den weg brandend vuurtje. Zoodra de paarden los van den wagen waren, sloegen zij op hol. Juist toen zij in de bocht van den Lollumerweg waren, kwam de 62-jarige Wijngaarden aangefistst, die niet meer kon uitwijken en tusschen de hollende dieren terechtkwam met het boven gemelde gevolg. Als tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat Wijngaarden gisteren jarig was. ZIJN VADER MET EEN MES GESTOKEN. Bij een huiselijken twist, die gistermiddag in een woning aan de Middellaan te Utrecht ontstond tussschen een vader en zijn zoon, heeft deze laatste, de 21-jarige G. zyn vader met een mes vry ernstig verwond. Het slachtoffer moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De politie heeft den zoon ge arresteerd. VERBLIJF ONDER DE WAPENEN. De kwestie der vervanging. Sommige dienstplichtigen, die langer in werkelijken dienst moeten blijven wegens de bekende omstandigheden, en alleen met groot verlof naar huis kunnen, als ze door een ander worden vervangen, doen zelf po gingen om een vervanger te vinden, wat soms met een geldelijk aanbod gepaard gaat. Al vinden ze echter een vervanger, meestal is de afspraak, die dan gemaakt wordt, toch vruchteloos, omdat de regeling, die de minister van defensie getroffen heeft, niet toelaat, dat personen, die onder de wa penen zijn, zelf uitmaken wie hen zal ver vangen. Evenmin kunnen zij, die onder de wapenen willen komen, bepalen, wie by hun opkomst met groot verlof gezonden zullen worden. Als er dienstplichtigen vrijwillig opko men, gaan diegenen naar huis, voor wie het langer in dienst blijven de grootste moei lijkheden oplevert. In welke volgorde de in dienst zijnde personen voor groot verlof in aanmerking komen, beslist, naar minister Colijn in zyn antwoord op vragen van het Kamerlid ter Laan zoo juist heeft medege deeld (men zie ons blad van gister), de korpscommandant. Natuurlijk zijn hierbij groepen, welke elk afzonderlijk moeten worden behandeld. Een sergeant kan alleen door een sergeant, een mitraillist door een mitraillist, een tamboer door een tamboer worden vervangen. Zoo kan het ook gebeuren, dat een sergeant, voor wien een vervanger aanwezig is, naar huis kan gaan, ofschoon een korporaal of soldaat, die in moeilijker omstandigheden verkeert, nog moet blijven. Dezelfde verschillen kan men krijgen tusschen het eene korps en het andere. Wat onderlinge afspraken betreft, zulk een afspraak zou alleen succes kunnen hebben, indien degenen, die naar huis willen, boven aan staan op de lyst van personen, die voor groot verlof in aanmerking komen, omdat dan een, twee of drie vrijwilligers meer het met verlof zenden van de aan de beurt zijn de dienstplichtigen tengevolge heeft. Het aansporen van groot-verlofgangers om zich voor vrijwillig opgekomen aan te melden, kan in elk geval voordeel geven: hoe meer anderen naar huis kunnen en des te meer kans ook, dat iemand, die niet hoog op de lijst staat, toch aan de beurt komt. MOTORACROBAAT ERNSTIG GEWOND. De motorhersteller H. Stuitje, die zich de laatste weken oefent als kunstrijder hij gaat op het zadel van zyn motorrijwiel staan en houdt zich met een uursnelheid van 25 a 30 K.M. met uitgestrekte armen in even wicht is gistermiddag om vyf uur op den rijksweg Groningen—Delfzijl, ter hoogte van Dykshar, achterover geslagen, doordat de motorfiets plotseling meer gang kreeg. Hevig bloedend aan het achterhoofd en in zorg- wekkenden toestand is de man per Groene Kruisauto naar het Diaconessenhuis te Grö- inngen vervoerd. DE NOODTOESTAND IN LEERDAM. De dreigende sluiting van de glas fabriek „Leerdam". In verband met den toestand aan de gas fabriek te Leerdam heeft het bestuur van de plaatselijke vereeniging „De Midden stand" gisteravond, in vergadering met de besturen van de vakpatroonsorganisaties, vertegenwoordigende den geheelen handel- drijvenden en industrieelen middenstand van Leerdam, telegrammen gericht aan H. M. de Koningin en Z. Exc. minister Gelis- sen, waarin wordt uiteengezet, dat het sluiten van het bedrijf of het verplaatsen van het geheel of van een gedeelte der werkgelegenheid naar elders, niet alleen de direct betrokken werknemers treft, wier aantal van ongeveer 1200 tot 2000 zal stij gen, maar daarmede ook den geheelen middenstand een zekeren ondergang tege moet voert. De besturen verzoeken te willen bevor deren, dat deze voor onze gemeenschap on misbare bedrijven een zelfstandig bestaan kunnen voortzetten, waardoor een ineen- s orting der plaatselijke samenleving wor de voorkomen. HUISHOUDSTER ERNSTG GEDUPEERD. Slachtoffer van wangedrag harer principalen. Een huishoudster, die reeds verscheidene jaren in dienst is by een echtpaar aan den Koninginneweg te Amsterdam, heeft by de politie van het bureau Overtoom aangifte gedaan van diefstal door de vrouw des hui zes van een schuldbekentenis, welke zy op het echtpaar had ten bedrage van 500. Ver moedelijk heeft de vrouw dit bewijs van schuld, dat zij heeft weten machtig te wor den, verscheurd. Bovendien is gebleken, dat het echtpaar zich ook op andere wijze ernstig jegens de huishoudster heeft misdragen Laatstgenoemde had eenige jaren geen loon ontvangen, doch verkeerde in de meenine daarvoor schadeloos gesteld te zyn, door een levensverzekering op haar naam ter waarde van 1000. Dezer dagen, toen zy dit geld moest ontvangen, bleek de verzekering%e sloten te zyn op naam van haar principaal' zoodat deze het geld in handen kreeg Aan' gezien hij het bedrag niet afdroeg, deed dè huishoudster mede aangifte wegens verduis tering, waaraan evenwel geen gevolg kan worden gegeven, daar hier geen strafbaar feit is gepleegd. DIEFSTAL DOOR H.B.S.-ER. Een zestien-jarige leerling van een der Hoogere Burgerscholen in den Haag heeft, naar thans gebleken is, zich herhaaldelijk aan diefstal schuldig gemaakt. Hy voetbalde geregeld op het veld van het Lyceum aan het Stokroosplein en stal dan geld uit de kleed kamer aldaar. Toen hy zich dezer dagen van een porie- monnaie, welke ongeveer een gulden bevat te, had meester gemaakt, en van dezen dief stal aangifte werd gedaan, heeft de politie een onderzoek ingesteld, dat tot zyn arres tatie leidde. Hy heeft bekend. De politie houdt hem in bewaring, tot hy voor den kinderrechter komt. NATIONAAL REIZEND MUSEUM VOOR OUDERS EN OPVOEDERS. Internationale paedagogisch tentoon stelling. Ter gelegenheid van de Internationale paedagogische conferentie te Utrecht wordt in het Maliebaanstation een tentoonstelling gehouden, waarvan de leiding berust bij het Nationaal reizend museum voor ouders en opvoeders. De bedoeling is om naast het gesproken woord aan statistieken, uitkomsten van on derzoekingen, werk van kinderen, foto's leer middelen, boeken, enz. te laten zien, op welke wijze de vernieuwing van opvoeding en on derwijs wordt toegepast in de scholen zoo wel in ons land als in het buitenland. De tentoonstelling wordt Dinsdag 14 April te 3 uur geopend, zij is behalve Zondag 19 April tot en met 20 April toegankelijk. GIFT VAN DE PRINSES. H. K. H. prinses Juliana heeft een be langrijke bydrage doen toekomen aan het Residentie-orkest te Den Haag. NEDERLANDSCHE ZUIVELCENTRALE. 12 April t/m. 18 April 1936 consumptie- melk regeeringsconotract, taxe-gedeelte 5 1/4 cent, eventueel verhoogd met pre mie of verminderd met awdracht voor de kwaliteit, overmelk regeerings-minimum- prys 3,7 cent, afdracht by levering in consumptie van aiderj dan taxemelk 2 H cent. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf. zacht en blank door PuroL Voetbal. NEDERLAND—BELGDE OUD-INTERNATIONALS. De samenstelling der ploegen. Op Goeden Vrijdag (morgen), zal op het Sparta-terrein te Rotterdam een voetbal wedstrijd gespeeld worden tusschen elftal len van oud-internationals van Nederland Beigië. De samenstelling der ploegen is als voigv. Nederland: Doel: Jan de Boer (Ajax). Achter: Dr. H. Tetzner (Be Quick) en van Kol (Ajax). Midden: J. v. d. Broek (Xerxes), J. Gry- seels (VUC) en G. Krom (RCH). Voor: Landaal (AGOVV), J. Kluin (AG OW) J. Thomee (Concordia), Formenoy (Sparta) en J. de Natris (Ajax). België: Doel: Raemsdonck. Achter: Ruyssevelt en Janssens. Midden: Averbeke, Pelsmaker en Fierens. Voor: Braine, Thys, Larnoe, Mertens en Bastin. Hockey. HET INTERNATIONAAL DAMES- TOURNOOI TE BERLIJN. De indeeling der wedstrijden. Het programma van het internationale hockeytournooi voor dames, dat Vrijdag Berlijn aanvangt, is als volgt samenges Vrijdag: 12 uur: NederlandHongarye. 15.30 uur: DenemarkenOostenrijk vr iendschappely k en 17 uur: SpanjeDuitschland. Zaterdag is rustdag. Zondag: 11.30 uur: eerste verliezersronde. 15.30 uur: Oostenrijk tegen den winnaar van de ontmoeting SpanjeDuitschland. 17 uur: Denemraken tegen den winnaar match NederlandHongarye. van de Maandag: 9,30 uur en 10.45 uur: tweede ronde. 12 uur: eindstrijd. verliezers-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10