JUmHieuws Qemeenlecaden £uchtoaajct Pu&ticcUies AmsUcdamsche Jieucs De Nederlandsehe Olympische ploeg naar Berlijn. Waarschijnlijk 200 personen, waarvan 150 actieven in twaalt takken van sport. (Van een specialen verslaggever.) Berlijn, 8 April. De Nederlandsehe Olympische ploeg, die in de a s. zomermaanden naar Berlijn en Kiel gaat, zal uit ongeveer 200 per sonen bestaan, waarvan 150 actieven in twaalf verschillende takken van sport, aldus vernamen wy op een vraag on zerzijds van de heeren G. van Kos sem, secretaris van het Nederlandsehe Olympische Comité en K. J. J. Lotsy, bestuurslid van het N.O.C. en Neder- landsch chef de Mission, toen wij heden een onderhoud met deze beide heeren hadden. Deze 150 actieve zullen Nederland ver tegenwoordigen in de volgende takken van sport: athletiek, schermen, zwemmen, hockey, zeilen, schieten, wielrennen, kano sport, boksen, roeien en ruitersport en zeer waarschijnlijk ook in den modernen vijfkamp. Zooals men weet, staat voetbal hier nog niet bij, daar een beslissing hieromtrent nog niet kon worden genomen en uitgesteld is tot de eerstvolgende bestuursvergadering van den Koninklijken Nederlandschen Voet balbond. Moet Nederland ook in het voe'bal- tournooi uitkomen, dan wordt het aantal uitgezonden actieven nog aanzienlijk hooger. Maandag j.1. zijn beide Nederlandsehe offi cials te Berlijn aangekomen en onmiddellijk toog men op stap om door middel van be zoeken en conferenties zoo mogelijk de laat ste hand te leggen aan de voorbereiding in zake de Nederlandsehe uitzending. Buitengewoon veel lof hadden de heeren van Rossem en Lotsy voor den opbouw dor Berlynsche organisatie. De ziel daarvan is dr. Diem, de secretaris-generaal van het Duitsch Olympisch Comité, die gedurende al die dagen, dat de N.O.C.'-leden Berlijn be zochten, kosten noch moeite spaarde om hen behulpzaam te zijn. De heeren van Rossem en Lotsy deelden ons mede, dat een 100-tal Nederlandsehe heeren athleten in vier huis jes in het Nederlandsehe dorp zullen worden ondergebracht. In elk villa deze benaming mogen wij er heusch wel aan geven kun nen 22 athleten slapen, waarvan twee per sonen op een kamer. Vanzelfsprekend zijn er waschkamers en recreatiezalen aanwezig. Elk huis in het Olympisch dorp heeft een naam, afkomstig van een stad of landstreek van Duitschland. Zoo heeten de vier Neder landsehe villa's in het Olympische dorp Con- stantz, Baden-Baden, Keizerslautern, Neu- stadt. De hockeyspelers krijgen een zonnig huisje, verder worden, over de andere wo ningen verdeeld, de zwemmers, de athleten, de schermers, de wielrenners en de boksers hier ondergebracht. Det voetballers zullen, indien deelgenomen wordt, niet in ht Olympisch dorp wonen, doch in een hotel te Berlijn. De Nederlandsehe damesploeg, welke zal bestaan uit zwemsters en athleten, zullen in het zgn. Frauenheim, gelegen vlak by het Olympisch Stadion, worden ondergebracht. Komt men overal reeds plaatsruimte te kort, hier in het Frauenheim zyn nog slechts 300 van de 450 beschikbare plaatsen bezet. De roeiers en kano-ers zullen in het ont ruimde modern ingerichte politiebureau van Grunau worden ondergebracht. De schut ters te Wannsee of in een hotel in de stad. de ruiter te Gatov en de zeilers natuurlijk te Kiel. Voor trainers, masseurs en verzorgers is in het Olympisch dorp geen plaats, deze wor den in de nabijheid ondergebracht. De heer van Rossem en Lotsy hebben in de afgeloopen dagen zooveel mogelijk alles be zichtigd. Zoo heeft men een langdurig bezoek gebracht aan het rykssportveld, waar het Olympisch Stadion, het zwemstadion, het hocekystadion, het ruiter- en poloveld liggen. De reis naar Grunau is gemaakt, verder is men te Wannsee, Ruhleben waar de paar den komen te staan en in de Deutschland- halle geweest. In de Deutschlandhalle, waar plaats is voor 20.000 personen, zal waar schijnlijk het slotfeest voor de athleten wor den gehouden. De algemeene indruk was, dat de organisatie op tijd klaar zal zijn, trou wens het Olympisch Stadion zal reeds op 20 Juni met groote plechtigheid worden in gewijd, een generale repetitie dus voor de Olympische Spelen. Wat het wielrennen betreft, men heeft dezer dagen eerst besloten rondom het voet balveld van de Berliner Sportclub een hou ten baan te bouwen met lengtelatten. De baan zal 6 M. breed zyn en ongeveer 1 Juli a.s. geheel in gereedheid komen. Wy vernemen voorts nog, dat het in de bedoeling ligt de Nederlandsehe eguippe voor het vertrek naar Berlijn en Kiel, waar schijnlijk te Amsterdam samen te doen ko men. Wy vernamen voorts nog, dat het in de be doeling ligt de Nederlandsehe equippe voor het vertrek naar Berlijn en Kiel, waarschijn lijk te Amsterdam samen te doen komen. Elke tak van sport zal te Berlijn een alge- meenen leider hebben. Zoo vernamen wij nog, dat de heer de Vries als zoodanig voor het zwemmen zal op treden, de heer Swaak de Beer voor het wiel rennen, de heer Quarles van Uffort voor hocey, de heer Burger voor athletiek, lt.- kolonel Quarles ^an Ufford voor de ruiters, terwijl dit voor de andere takken van sport, nog niet definitief bekend is. In het Frauen heim zullen de dames Braun en van Wuyck- huise als leidsters optreden. De heer van Rossem en Lotsy waren thans reeds voor de derde maal te Berlijn, waar schijnlijk zal men eind Juni nogmaals naar de Duitsche hoofdstad gaan om een en ander voor het laatst aan een grondige inspectie te onderwerpen. DE OLYMPISCHE DAG. NederlandSpanje als voetbal wedstrijd. Naar wij vernemen, zyn er besprekingen gaande, die, naar men hoopt, ertoe zullen leiden, dat op 7 Juni a.s. te Amstrdam in het kader van den Olympischen dag een voetbal wedstrijd NederlandSpanje wordt ge speeld. Naar bekend wordt op een Olympi schen dag nimmer een officieele voetballan denwedstrijd gehouden, doch het geldt hier een ontmoeting tusschen het Nederlandsch bondselftal, dat wellicht geheel uit interna tionale spelers zal bestaan en een sterk Spaansch elftal. De algeheele leiding van den Olympischen dag ligt wederom in handen van den heer K. J. J. Lotsy. Wielrennen. INTERNATIONAAL WIELERCRITERIUM TE SCHEVENINGEN. Een wedstrijd over een parcours van 104 K.M. In verband met de residentie-feestweek heeft het Comité tezamen met de directie van de Maatschappij Zeebad Scheveningen, het initiatief genomen, om deze voor de stad 's-Gravenhage belangrijke gebeurtenis op een zeer bijzondere wijze in te luiden door op Zaterdag 6 Juni a.s. een voor Ne derland nog niet gekend internationaal wie- Iercriterium te organiseeren te Scheveningen, waarvoor de geheele boulevard benut zal worden. De voorbereidende werkzaamheden hebben een aanvang genomen en nu reeds kan worden vermeld, dat de sterkste be roeps wegrenners uit verschillende landen van Europa aan dit wielercriterium zullen deelnemen. Voor dezen wedstrijd wordt door de maat schappij Zeebad Scheveningen een groote prijs, de grand prix van Scheveningen ten beschikking gesteld en het ligt in de bedoe ling van dit evenement in ons land een jaarlijks wederkeerende gebeurtenis te ma ken. Het ligt in de bedoeling van de organi satoren om voor dezen wedstrijd de boule vard geheel af te sluiten en deze tegen een niet te hoog entree voor het publiek toe gankelijk te stellen. Het gemeentebestuur van den Haag heeft hiervoor reeds haar toe stemming verleend. Bijzonderheden over den wedstrijd. Nader deelt men ons omtrent den „Groo- ten Prijs van Scheveningen" nog de volgen de bijzonderheden mede: Dit wordt het grootste wielercriterium, dat ooit in Europa is verreden. Er zullen in totaal 90 renners aan deelnemen. Van de volgende renners staat de deelneming al zoo ongeveer vast: Frankrijk: Archambaud, Magne, Marcel en Jean Bidot, Vieto, Speicher en Pelissier. België: Jean Aerts, F. Haemerlinckx, K. Kaers, Vervaecke, Romain Maes, Loncke, Decaluwe, Hardiquest, Dictus, Danneels, Ho reman en Duerlo. Spanje: Truba en Monteiro. Italië Gerardengo, Guerra, Olmo en Mar- tano. Oostenrijk: Gebrs. Bulla en Czucalla. Luxemburdg: Mersch. Zwitserland: Egli en Blattmann. Denemarken: G. Hansen en Christensen. Engeland: Stuart en Cozens. Duitschland: Schön, Oszmella, Moller en Stoepl. Nederland: Pijnenburg, Slaats, Wals, Pel- lenaafs, gebr. van Schendel (uit Toulouse, die hierbij hun debuut in Nederland maken) Braspenninx Sr. en Jr., Valentijn, van der Ruit, Middelkamp en gebr. Vroomen. Den Haag is vertegenwoordigd door van der Meer, van den Heuvel, van Rossum Matena en Heslinga, Zeeland door Cesar Bogaret en de Jonge. Friesland door Sta- pensia, Twente door Jazet en Schotman, Gelderland door Hosmuus en Oude Keyzer, Limburg door Clignet, Muller, Savelberg en Bovendeaard, Zuidholland door Schippersen Noordholland door de Reus en W. Metz, Alkmaar. SYLVIANE MANCELL. t Sylviane Mancell, het 11-jarige meisje, dat de Fransche teksten heeft gesproken in de films, waarin Shirley Temple optreedt, is Woensdag aan meningitis overleden, welke na een aanval van griep was opge treden. MARLENE DIETRICH IN DE FILM BEGEERTE IN DE HARMONIE. Na haar buitengewone succes in de film De Blauwe Engel, waarin zij indertijd naast Emil Jannings optrad, is Mariene Dietrich naar Amerika vertrokken en daar is zij lan gen tijd een der meest besproken filmfigu ren geweest, vooral als z.g. rivale van Greta Garbo en als groote kracht van den regis seur Joseph van Sternberg. Verschillende films hebben daar steeds Mariene doen zien in een bepaald genre, de fatale vrouw. Doch in haar nieuwste film „Begeerte" ziet men Mariene eenigszins anders en het is een der mooiste films geworden van het moderne repertoire. Ernst Lubitsch als de productieleider en Frank Borzage als regis seur hebben met deze film een buitenge woon succes behaald, want zy hebben Mar iene Dietrich onder den invloed van von Sternberg weggehaald en een spannende avonturenfilm gemaakt, met een uitmuntend stel spelenden. Mariene Dietrich speelt in deze film beter dan ooit te voren en misschien is dat ook onder invloed van haar partners Gary Coo- per en John Halliday, twee kranige acteurs, die met Mariene samen een film geven, zoo goed als men maar wenschen kan en velen zullen in deze feestweek de nieuwste film van de beroemde Mariene in de Harmonie willen zien. En na de film te hebben gezien zal men zeker de keuze van de Harmonie directie toejuichen, die voor de Paaschweek moeilijk een aantrekkelijker werk op het programma had kunnen plaatsen. MICHAEL STROGOFF. Victoria Theater. In het Victoria Theater loopt vanaf mor genavond een bijzonder spannende film, namelijk Michael Strogoff, de koerier van den tsaar, naar het bekende boek van Jules Verne. Het Hbl. schreef over deze film o.a.: Als Jules Verne nog leefde, zou hij sce narioschrijver zijn bij een rijke maatschap pij, en bij zijn fantasieën rekening houden met de eigenaardigheden van de beschik' bare artisten voor de hoofdrollen; hij zou het voorbeeld volgen van al zijn collega's, wier verhalen geknipt zijn voor de film industrie, en hij zou zulk een lucratief ho norarium kunnen bedingen, dat een Rolls- Royce, het legioen van eer en een kasteel aan de Loire zijn deel zouden zijn. Maar Jules Verne blies in 1905 den laatsten adem uit, hij behoorde tot een generatie, die nog juist te vroeg was geboren om de zegenin gen van de cinematografie deelachtig te kunnen worden, en hij heeft zoo min als Hugo en Dumas, en andere groote roman ciers, kunnen vermoeden dat de gestalten, ontsproten aan zijn rijke fantasie, nog eens leven ingeblazen zou worden in film ateliers. En evenmin zal het bij hem zijn opge komen dat de Bulgaarsche regeering nog eens een leger zou verhuren ten behoeve van „De Koerier van den Tsaar", om groote massa-scènes, hevige gevechten, op- marschen en belegeringen, aanschouwelijk te doen voorstellen door een Duitschen regisseur, Richard Eichberg by name, een mah, zeer wel in staat tot een „technische Groszleistung", alsjhij maar over zoo veel geld de beschikking krijgt als de Parysche firma Ermolieff en de Europa-Film My hem gaven voor een dubbele verfilming van Jules Verne's roman. Twee versies zijn er van deze film ge maakt, een Fransche en een Duitsche, de laatste draait in het City-theater, en in beide is de ontwikkelde Adolph Wohlbrück de koerier, en de veteraan Bernhard Goetzke de opstandige Emir Feoar; in de Duitsche versie is Maria Andergast de schoone Nadja, en in de Fransche speelt Yvette Lebon deze rol. Adolph speelde zijn avontuurlijke reis van Petersburg naar Irkoetsk twee maal en tweemaal strompelde hij, na door den wreeden Emir blind te zyn gemaakt, door Siberië, den eenen keer begeleid door Maria en den tweeden keer door Yvette. De gevechten en de woeste ritten, en alles wat verder massa-scène is, nam men natuurlijk slechts één keer op, om daarna met dezen anderhalven klap twee vliegen te slaan, een Fransche en een Duitsche vlieg, anders ge zegd, om daarna een tweevoudig publiek te doen genieten van de avonturen van Michael Strogoff, den stoutsten ruiter en den dap' persten vechtjas dien Siberië ooit heeft ge kend. De film is grootscheeps gemaakt, zij is een kolfje naar de hand van de liefhebbers van barre avonturen, hevige gevechten, tallooze ontsnappingen, gevaarlijke tochten door een gebied dat lijdt onder de brandschatting van Tartaren, die er uitzien of ze hun tegenstan ders liefst rauw zouden verslinden. De on- noozelheden van Jolivet en Blount, de twee onmogelijke oorlogscorrespondenten, die hier gespeeld worden aoor Kurt Vespermann en Theo Lingen, passen meer in het kader van een volstrekt geestlooze operette, maar men ziet hen zelden, omdat er volop tijd moet zijn voor het krijgsrumoer in de steppen, voor de overvallen en hinderlagen, voor den aanval op Irkoetsk, het feest in het kamp van den Emir, en een paardenren, die als twee druppels water gelijkt op die in „Ben- Hur". De veelzijdige Adolph Wohlbrück geeft de rol van Michael Strogoff reliëf, hij is een eerste klas acteur, en een rappe cowboy bovendien, hij speelt met meer zwier en met meer overtuiging dan Mosjoukini het jaren geleden deed in dezelfde rol, en de liefheb bers van een ouderwetsche, goed gemaakte, spannende avonturenfilm, vinden by „De Koerier van den Tsaar" zeker alles en nog wat van hun gading. ZUID- EN NOORDSCHcRMER De heer M. C. v. d. Laan tot wet houder benoemd. De raad der gemeente Zuid- en Noord- sthermer kwam heden ten 10 ure, onder voorzitterschap van burgemeester Kolb, vol tallig bijeen. Na heropening legde het nieu we raadslid, de heer Stekelbos, in handen van den voorzitter de door de wet vereisch- te eeden af, waarna de voorzitter hem geluk wenschte en de overtuiging uitsprak, dat de heer Stekelbos in deze benarde tijden zijn best zal doen om het gemeentelijke scheepje in behouden haven te brengen. Na vaststelling van de notulen deed de voorzitter mededeeling van een ingekomen proces-verbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger op 31 Maart j.1. Hierop werd overgegaan tot het benoemen van een wethouder, in de vacature ontstaan door de benoeming van den heer Schermer- horn tot ontvanger. Met 4 stemmen werd als zoodanig gekozen de heer M. C. v. d. Laan. Op mevr. Slooten-Smit waren 2 stemmen uitgebracht, terwijl de heer J. Schot één stem bekwam. De voorzitter sprak hierna een woord van gelukwensch, waarop de heer v. d. Laan zeide, dat het niet in zyn bedoeling had ge legen zich voor de functie beschikbaar te stellen, doch dat hy zich daartoe door zyn fractiegenooten had laten overhalen. Ook als wethouder zou hy het algemeen belang voorop stellen. De heer Stekelbos dankte voor de vrien delijke woorden tot hem gericht en hoopte op de samenwerking in het belang van de gemeente. Spr. zou voorts gaarne zien, dat meer werd toegezien op de snelheid waar mede in de gemeente wordt gereden. De voorzitter zegde dit toe. Mevr. Slooten-Smit vroeg wanneer de herziening van de politieverordening aan de orde zou worden gesteld. Nu dit niet binnen vier jaar was geschied meende zij, dat de verordening thans niet van kracht was. Deze meening bleek onjuist, aangezien de Hooge Raad bepaald had, dat de verorde ning, die binnen 5 jaar niet herzien is, auto matisch van kracht wordt De voorzitter zegde echter herzie ning toe, omdat enkele bepalingen gewij zigd moeten worden. Hierop sluiting. DE INDISCHE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal arriveerde op de thuisreis te Athene, de Sperwer kwam op de uitreis te Rome aan en de Oeverzwaluw landde op de uitreis te Rangoon. Het X. L. M. vliegtuig Oeverzwaluw is op de uitreis in Singapore geland en de Lijster is op de thuisreis in Rangoon aan gekomen. DE „CLIPPERS" VAN DE PAN AMERICAN AIRWAYS. De Hawaïian Clipper, de derde vliegboot van de Pan Americain Airways, welke be stemd is voor vliegtuigen voor vliegtochten over den Stillen Oceaan, is Woensdagavond te Acapuco (Mexico) gedaald op weg naar Californië, waar zich de China-Clipper en de Philippijnen-Clipper bevinden. VLIEGTUIGBOTSING. Boven het Roosevelt-vliegveld te New York zijn twee vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Een bestuurder werd hierbij gedood, een ander ernstig gewond. POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIJDEN OP MAANDAG 13 APRIL 1936 (2e Paaschdag). De toegang tot het Sportpark is alleen vanaf Kennemerstraatweg via Zuiderhout- laan en Sporilaan. De auto's en motorrijwielen kunnen aldaar tevens worden geparkeerd. Voorts is een stalling voor rijwielen aanwezig. Het loopende publiek kan via het rechter trottoir langs dien toegangsweg het Sport park bereiken. Het tarief voor stalling is: voor auto's 30 cent, voor motorrijwielen 20 cent en voor rijwielen 10 cent. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nieuw poortslaan, Nieuwpoortsteeg en de Regu- lierslaan, aan de Kennemerstraatwegzijde, voor alle verkeer afgesloten. De ingangen aan de Nieuwpoortslaan blij ven bij het aangaan gesloten. Alleen de tweede ingang van het Sportpark aan de Nieuwpoortslaan is bestemd voor motorren ners en vrachtauto's met rennersmateriaal. Op het middenterrein wordt niemand toe gelaten, die niet voorzien is van een daar voor geldige kaart, welke strikt persoon lijk is. Voor rijtuigen en auto's bestaat wachtge- legenheid langs het trottoir in de Coman- straat. Het is verboden in de Nieuwpoortslaan, op den Kennemerstraatweg en hierop uitkomen de zijstraten tusschen de Juliana van Stol berglaan en Heilooërdijk en in de Zuider- houtlaan motorrijtuigen en andere voertui gen te parkeeren. Vruchten- en ijswagens worden bij de Vier Staten niet toegelaten. Het einde der motorraces wordt door bel- luiden bekend gemaakt. Na afloop kan het publiek door den uit gang van het Sportpark aan de Nieuw poortslaan vertrekken. De uitgang via de Sportlaan is alleen be stemd voor degenen, die hun auto's of motor rijwielen op dien weg hebben geparkeerd of rijwielen hebben gestald. Alle rij verkeer vanaf de Sportlaan wordt bij afloop via Zuiderhoutlaan naar den Ken nemerstraatweg geleid. van Donderdag 9 April 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder! 194) 4 1934 4 Ned.-lndië 1934 4 193a A 5H Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring* BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert v. 250 Koljoiale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd. Bank t INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkeis Patent Calvé Delft Cert. NederL ford ex. 40 afst. Philips Gloed. Gem Bezit Uoilever INDUS1R. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V A. Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions 1 MIJNBOUW. Alg txplor Mij. Redjang Lebong 1 PETROLEUM Uordtscbe Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water t RUBBc IS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Ru ->er Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAAKitN. Kon. Ned Stoumbott Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oude Ueli Senemuab AMfcR SPOORWEGEN. Atchison lopek» Southern Katlw Cert Union Pacilic §Noteering per 50. x) ex coupon ttx'laon 1 v *Exdividend. NIET OPMCIEEL, New York Lotideo Berlijn Parit» B"i»sel 'Hi-Hal Bi'rl Koperihagm S'oih» -lm 1 Ulo Mad id «S'A 9b»/4 «O7/;» 96'/.a 22 23»/* llU/8 UJ/t sn/4 113V« 104'/4 24Vi« 39ys 59 2191/, 1.4 10 Si/,, 49'%. §23''I6 3b'%6 3Vt6 4 i3/« 5'/i« 2347/, 12. V, 109 233/4 14.^0 166i/2 23U pl.m. 1.30 96»/]6 96%, 22'/s 123 52l/a 113 24 Vs 59V. 219 1'8*.9 ÏOSA-'A 50'A 23^-iVw 3/11/16 433/4 235 12Ö1/2 167 pl.m. 1.45 9813/16 9313/W pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 9®»/i» 176-771 10S-Va 23n/i6 37V, 177-4 108 23'/. 37'/, 1/4 24 1761.71 107|-8 23ii/i6 37%, 433/16 433A 4313/1, 2351/g 235 2281/, 24C7/, v3V, 29?/i0 230 248-1/4 94 291/4 10"/16 10lö/16-ll 78 2473/4 8 2473/4-8 2473/4.8 10is/16 Ma 101%6 101%6-H 10i 1247/, '41/, 99V, 43'/a Ö3Va 2l/s 43/4 45'/, 1j6V, z09Y, I9&1/4 46 ïuy, 803/4* 125 74 100 4 1/, 2'/, 43/4 45 186 uoy, 199 47 803/4 125.1/4 1251/4 2!/g 210 2091/, 199 koert U/4 pCt Heden 1 Yt pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige Koers op koers heden 2 uur 1 47 1.48%, 271/, 7.27ö/8 59 221/, 59.231/, 9.103/, v.'OY, 2' 91 24.96 4 94 17.97 3 .471/, 12.50 3? 471/, 17 55 36 471/, 36 50 20.1 i Y, 20 10

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11