ffïrffASJïïtS J. B. KOSTER '"9.75/ Aqwida SSSA*' >t s Stad en Omgeving. Moordaanslag te Den Helder. Watwordt gouverneur v.Slobbe? Vele meeningen worden daaromtrent geopperd. S-,, L wJ-JTTSffl Politiemotor tusschen auto's bekneld. Eieren voor de werkloozen. Bij aflevering zullen de eieren van een Vlot en elegant Combinatie Kreymborg Langestraat Magdaienenstraat. Glimlach e .gjfei HEILOO BERGEN Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het Beloofde Land, een beeld van het moderne Palestina. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Variété (circusfilm) hoofdrollen Hans Albers en Annabella. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Schipbreuk (dram.); hoofdrollen Steffi Dunna en Regis Toomey. Toegang voor el ken leeftijd. Getroffene niet levensgevaarlijk gewond. Gistermiddag omstreeks half zes bevond èeiato0ePn^werad aangehouden door den ongeveer 35-jangen doch Jflezfverhoudih,, i. reed» eemge» t»d den hoewel de getroffene ernstig bloedver den. Hoewei os leVensgevaar. 1CDe dader is bijna terstond na den aan slag door de politie gearresteerd. Omtrent de bestemming van den afge treden gouverneur van CuraSo, den heer m «egenctriidig. in de pers verschenen. Eenerzyds werd g meld, ff hij secretaris-generaal van he dcpjtcmcnt v«n driemic zou derzijds, dat hij burgemeester van zou worden. winatse waar mfn dit°weten kan is medegedeeld^ zyn 3116 berifdTn heer "an'sSbS tot een Se Wer te lande als voorbarig te be schouwen, en kan zeker me va d paalde bestemming van den afgetreac gouverneur gesproken worden Wel is na de reorganisatie van het k binet-Colijn het denkbeeld 9*9*;™ van slobbe eventueel secretaris generaal zmi worden van het departement fan defensie na zijn aftreden neur, doch een vasten vorm heeft dit denk beeld niet aangenomen en het is dus alle zulks aa»s.o»ds MHjn terugkeer in Nederland zou geschie- d6Wat het burgemeesterschap van,®re^ hetreft vernemen wij, dat er verschillen SSSLTSTvoor jat ambt en dat oogenbhk slechts gezegd kan word®n'^ He heer van Slobbe een van de candidaten is, die voor dat ambt ernstig in aanmerking k°0>ok hieromtrent bestaat vooralsnog dus geenerlei zekerheid. Politieagent gedood. Hedenmorgen te omstreeks tien uur is op den Westzeedijk te Rotterdam na bij het Park een politiemotor met zij span bekneld geraakt tusschen een tweezitter van de „Shell" en een an auto, waarbij de bestuurder van den motor om het leven is gekomen. Uit de richting van het centrum van Rotterdam naderde een auto, terwijluit de tegenovergestelde richting de two- seater naderde. De politiemotor, die achter den eerstgenoemden wagen reed, kwam daar plotseling achtcr vandaan zoodat een ongeluk onvermijdelijk was. De motor werd tusschen de beide auto's bekneld. De bestuurder van het motorrijtuig, de 32-jarige agent van politie, C. Kramer, werd van den motor geslingerd en een eind verder tegen den grond gesmakt. Hevig bloedend s hij nu» het ziekenhuis aan den Coolsmgel overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De politieman, die in de zijspan had plaats genomen, liep hoofdwonden op. Hij kon, na verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. De auto's zijn ernstig beschadigd, evenals de motor. Alleen gestempelde eieren. Het ligt in het voornemen van de regee ring, in de komende herfst- en wintermaan den een aantal koelhuiseieren tegen goed- koopen prijs verkrijgbaar te stellen voor de gemeentebesturen ten behoeve van de werkloozen. In najaar en winter zijn versche eieren als regel schaarsch en veelal ook te duur om door werkloozen gekocht te worden. Teneinde den werkloozen de gelegenheid te geven dan toch eieren te betrekken, wordt overwogen koelhuiseieren goedkoop voor hen beschikbaar te stellen. De eieren zullen in het voorjaar worden gekocht van de handelaren, die ze dan in koelhuizen kunnen plaatsen om ze op af roep in najaar en winter te kunnen leve ren. Bij het koopen zal de geldende markt prijs als basis dienen. stempel worden voorzien, mede om het mogelijk te maken, dat de gemeenten de distributie indien daartegen overigens geen bezwaren bestaan met inschake ling van den middenstand, kunnen doen plaats hebben. De uitvoering van de regeling zal in handen worden gelegd van den heer Ir. J. G. Tukker, directeur van de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te Beek bergen. BEZOEK VAN MINISTER COLIJN AAN DEN HELDER. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen van minister Colijn om na terug keer van zijn Paaschverlof, vergezeld van zijn adjudant, luitenant ter zee der le klasse Post Uiterweer, een tweedaagsch bezoek aan den Helder te brengen. O.m. moeten een bezoek aan het Marine-insti tuut te Willemsoord en een tochtje met een onderzeeboot op het programma staan. AARDBEVING IN MACEDONIË. Te Serres, in Macedonië, heeft een aard beving plaats gehad. De materieele schade is aanzienlijk. DE TOESTAND IN SPANJE. Wie wordt president der republiek? Voor het geval Martinez Barrio niet pre sident der republiek wordt, houdt men in parlementaire kringen rekening met de mo gelijkheid van een candidatuur van Sanchez Roman, die de achting van alle partyen van het Volksfront geniet en niet tot de Cortes behoort. STAATSCOMMISSIE VOOR GRONDWETSHERZIENING. Naar wij vernemen hebben de werk zaamheden van de staatscommissie voor de grondwetsherziening een vlot ver loop en is te verwachten, dat de staats commissie nog voor Juni haar rapport aan de Koningin zal kunnen aanbie den. PALEISZAAK VOORTGEZET. Getuigenverhoor door het hof. Het Amsterdamsche gerechtshof zette vandaaag het getuigenverhoor voort in de strafzaak tegen den ex-directeur M. en den oud-commissaris PI. van het Paleis voor Volksvlijt, die ervan worden verdacht, ern stige fraudes te hebben gepleegd met obli gaties, waardoor de N.V. voor ongeveer 120.000 is benadeeld. De belangstelling is evenals Dinsdag, weer zeer groot. De publieke tribune is geheel bezet en ook in de zaal hebben eenige be langstellenden een plaats gevonden en van de zyde van de balie ontbreekt het interesse evenmin. Als eerste getuige van hedenmorgen wordt Vegersteen gehoord. Hij had aanvankelijk de onderhandelingen gevoed over den ver koop van het paleisterrein. Zijn bemoeiing leidde echter niet tot een gunstig resultaat. Toen de verkoop had plaats gehad via een anderen makelaar, had V. een briefje ge schreven aan de directie, waarin hij om een zekere „courtage' vroeg omdat hij inder tijd zijn hulp had verleend. Eenige maanden later had getuige 11.0000 van den ex- commissaris PI. geleend. President: „Werd dat als „courtage" ge geven of betrok het eenvoudig een leening?" Getuige: ,,'t Was uitsluitend een persoon lijke leening". President: „En een jaar later kreeg U, nog voor er een cent was afbetaald, een verzoek om op het kantooor van het Paleis te komen met een quitantie, waarop stond, dat U 11.000 van het Paleis voor Volksvlijt had ontvangen". Getuige: „Ja, en daarmee was mijn schuld afbetaald, zy werd verrekend als „courtage". President: „Dacht U, toen U pi. om geli vroeg, dat hij zoo rijk was? Hebt U niet begrepen, dat die 11.000 uit de kas van het Paleis kwam?" Getuige: „Eerst niet, later wel". President: „Vindt U 't vreemd, dat een makelaar, die er alleen maar tusschen geze ten heeft, doch geen resultaat heeft geboekt, „courtage" krijgt?" Getuige: „Ik had heel wat werk voor het Paleis gedaan". President: „Ik begrijp niet, dat U eerst ging leenen, terwijl U volgens Uw ver klaring datzelfde bedrag voor courtage te vorderen had." BANKBILJETTEN IN RECLAME DRUKWERK. Een principekwestie. Gister heeft de Hoornsche kantonrechter Jhr. dr. mr. van den Brandeler de zaak be handeld contra den heer A. D. te Medem- blik, die in een reclamekrant je een bank biljet van 10 op verklein formaat had la ten afdrukken. Hem was ten laste gelegd, drukwerk in den vorm van bankbiljetten van 10 hebben verspreid of doen verspreiden, wel ke biljetten iets kleiner waren dan de oor spronkelijke en in kleur vrijwel overeen kwamen met de echte. Als getuigen werden gehoord v. d. Schans, majoor der rijksveldwacht en G. Honing, directeur van het postkantoor te Medemblik. Verdachte was niet verschenen. Een on bekend gebleven persoon had vorig jaar hnnktiv6?"'8.tC Medemblik een uitgeknipt bankbiljet uitgegeven voor echt De postdirecteur achtte, toen hij de krent jes zag, inbeslagname noodzakelijk, ze wa ren echter alle reeds uitgezet. De ambtenaar mr. de Bruyes Tack meende, dat geen strafbaar feit gepleegd was, z. i. kwam het overeen met een illus tratie, zooals ook wel in geïllustreerde bladen wordt afgedrukt, maar daar men 't geval tot in hoogste instantie wil uitzoeken, vroeg spr. geen vrijspraak, doch requireer- de 6 of 6 dagen, daar anders de moge lijkheid van hooger beroep is uitgesloten. De kantonrechter zal over 14 dagen uit spraak doen. Alle bekende en beroemde merken i Gabion, Falcon, Shelter, Crowncoat alle maten, alle prijzen, alle klearen Wollen of union gabardine regenjassen in blauw beige reeds vanaf DIEF EN HELER. De recherche te Groningen heeft aange houden den 15-jarigen A. W. die de laat ste drie maanden bij zijn patroon, een boekhandelaar in de Oude Boteringestraat, groote partijen kantoor- en leerboeken en aanverwante artikelen heeft gestolen. Hij bracht deze naar een zekeren H. O. P., boekhandelaar in een ander gedeelte var. de stad, die er een bedrag ver beneden de waarde voor betaalde en de boeken weer verkocht. Op deze wijze zou voor honder den guldens aan boeken door den jeugdi gen dief zijn gestolen. Dief en heler zijn gearresteerd en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. CLANDESTIEN MARGARINE BEREID. Onder valsch merk verkocht. Bij den crisisdienst van de Rotterdamsche politie was het bekend, dat er in den laat- sten tijd herhaaldelijk margarine clandestien bereid en te Rotterdam verkocht werd. De crisisdienst stelde een onderzoek in, waar bij aan het licht is gekomen, dat de mar garine verkocht werd door den 58-jarigen G. J. W. Op 30 Maart werd des morgens bij dezen man een koffer gebracht. Men hield den brenger, den 33-jarigen L. V., aan, ter wijl in de woning van W. huiszoeking werd verricht. Uit den koffer kwamen vijftig pak jes zelf bereide margarine te voorschijn, verpakt in vervalschte wikkelpapieren, wel ke het merk droegen van een groot marga rinefabrikant. In een actetasch droeg V. nog vijf pakjes margarine bij zich. In de woning van V. werden voorts nog verschillende cliché's en andere attributen gevonden voor het vervaardigen van de valsche wikkelpa pieren. Twee cliché's droegen het merk van een margarinefabrikant. Tevens werden 1500 gereedgemaakte wikkelpapieren ge vonden. Tegen W. die als verkooper van de margarine optrad, is proces-verba al opge maakt, wegens overtreding van de land- bouwcrisiswet. Tegen V. is proces-verbaal opgemaakt wegens het voeren van een fa brieksmerk, waartoe hy geen recht had. DE OORLOG IN ABESSINIE. Groote slag aan het Zuidelijk front. Volgens te Addis Abeba binnengekomen berichten wordt sedert vijf dagen te Birkos, naby Gabredarre, aan het Zuidelyk froht, een heftige stryd gevoerd, die tot nu toe nog niet is beslist. Aan beide zyden zyn reeds ontzaglijke verliezen geleden. Gisteren zyn Sassa Baneh en Daggaboer uit de lucht gebombardeerd en met mitrail leurs beschoten, doch naar men zegt, is de schade van militair standpunt bezien, onbe- iteekene^d Patiënt op de operatietafel. Wat een idioten'. om de chloroformflesch kapot te laten vallen! Reclasseering. Op verzoek van de centrale leiding van den Reclasseeringsdag werd alhier een permanent comité opgericht dat de jaar- lyksche collecte zal organiseeren. Het comité bestaat uit de volgende per sonen: Jhr. N. v. Foreest, eere-voorzitter, mevr. A. J. C. Maas Geesteranus-de Lange, voorzitster, mevr. A. van ForeestBeets, secr.-penningm., J. Akkerman, dr. J. A. J. Barnhoorn, A. J. C. Maas Geesteranus, D. Meijer, mevr. YpmaBleyendaal. Gouden echtpaar. Woensdag herdacht het echtpaar de Groot zyn gouden huwelijksfeest. Het gou den echtpaar, resp. 74 en 75 jaar oud, is het geheele huwelijk hier woonachtig ge weest. De drukbezochte receptie, waarbij zy waren omringd van hun 10-tal gehuwde kin deren en kleinkinderen, werd ten huize van de jubilarissen gehouden. De gouden brui gom is 22 jaar koster geweest van de Ned. Herv. gemeente, waaraan de gouden bruid een werkzaam aandeel had. Ds. Bloemhoff bracht de gelukwenschen namens den kerkeraad. Voorts waren er veel schriftelijke felicitaties en een schat van bloemstukken ingekomen, die getuigden van de hoogachting die men het eenvoudige paar toedraagt, 't Jeugdcorps van „Eensge zindheid", waarvan 2 kleinzoons werkende leden zyn, bracht een serenade. Benoemd. Dr. J. A. J. Barnhoorn is gekozen als voorzitter van den statenkieskring „Zaan dam". Bij zyn leven vervulde dr. Barn- hoorn's vader die functie. Bezuiniging. Het Burgerlijk Armbestuur heeft den steun van die gezinnen die (omdat zy nog geen jaar in de gemeente woonachtig zijn en uit dien hoofde niet aan de werkver schaffing kunnen werken) Dinsdag vermin derd. Naar men ons mededeelde, is het de bedoeling om zoowel de werklozen als de gesteunden in het vrije bedrijf werkzaam te doen zijn. Of men hierin zal slagen, is de vraag, doch in ieder geval is het voor jaar en ook later in het zomerseizoen, daar voor de geschikte tijd. Dansen in „De Rustende Jager". Door de directie van „De Rustende Ja ger" te Bergen is voor de Paaschdagen ge ëngageerd de bekende Johny Hoffman's band, welke in zeer vele bekende dancings in ons land met veel succes is opgetreden. Voor hen, die graag willen dansen, is dit een unieke gelegenheid. W. BOK t Heden overleed na een langdurige ziekte alhier, op 61-jarigen leeftijd, de heer W. Bok, opzichter en plaatsvervangend-directeur bij den gemeentelijken reinigingsdienst. Met ingang van 1 October 1900 werd de heer Bok door B. en W. benoemd tot schil der bij Gemeentewerken. In 1912 volgde zijn aanstelling tot opzichter by den Reini gingsdienst Op 1 October 1925, bij zijn 25- jarige ambtsvervulling, bleek ondubbelzin nig hoe zeer de heer Bok zich in de sympa thie van de bevolking mocht verheugen. De heer Bok was jarenlang diaken bij de Ned. herv. kerk en ook bestuurslid van de Vereeniging tot Steun, tot plaatsing van Voogdijkinderen in gezinnen, voor wel ke vereeniging hij veel en goed werk heeft gedaan. Tevens was de over'-dens i! van het Diaconessenhuis en lid van Maat schappelijk Hulpbetoon. Uit het bovenstaande blijkt wel hoeveel de heer Bok in het belang van zwakken en misdeelden gedaan heeft. Hij was een uitstekend ambtenaar en een zeer nobel mensch, wiens nagedachtenis door zeer ve len in hooge eere zal worden gehouden. SPOORWEGWERKZAAMHEDEN TE SCHAGEN. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen is de uitvoering van verschil lende werkzaakmheden, n.1. het afbreken van de locomotievenloods, ploegbergplaats en veelading op het tramemolacement te Schagen, opgedragen aan de firma H. Lammertsma te Bokward voor een be drag toe te betalen van 500. DE BLOEIENDE BETUWE. Eerst tegen eind April in vollen bloei. De K. N. A. C. meldt: Naar alle waar schijnlijkheid zullen de kersen- en peren- boomen in de Betuwe tegen Zondag na Paschen, dus tegen 19 April in bloei staan. De appelboomen, de boomen die de mooiste bloesem dragen, zullen pas één a anderhalve week later bloeien, terwijl de bloei van kersen en peren dan nog niet zal zijn afgeloopen. Tegen het einde van April mag men dus verwachten, dat de Betuwe in vollen bloesemtooi zal zijn. ADRESSEN VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Personeele belasting op bedrijfs ruimten. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar richtte een adres tot den Minis ter van Financiën waarin werd verzocht die voorzieningen te willen treffen, waar door de heffing van personeele belasting voor perceelen of percealsgedeelten, uit sluitend voor de uitoefening van bedrijf of beroep, zal komen te vervallen en waarbij voor de gevallen, waarin een der gelijk gebruik slechts ten deele aanwezig is, soepele regelingen zullen kunnen wor den getroffen. Schijnactcs. In een adres, gericht aan den minister van Justitie verzocht deze Kamer het hier te lande voortwoekerend euvel der schijnactes, waardoor de rechtszekerheid van crediteuren ten zeerste in het ge drang dreigt te geraken, eventueel na in- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 9 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 10 April: Matige tot zwakke, noordelijke tot ooste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; droog weer; kans op nachtvorst; weinig veranda- ring in temperatuur overdag. Wee ro verzicht. Goed weer met kans op nachtvorst Het gebied van hoogen druk nam verder in omgeving en beteekenis toe. Er vormde zich een tweede maximum in 't zuid-oosten. De depressie in het zuiden is bezig geheel tt verplaatsen, er is nog een uitlooper voor de kust van Marokko. De depressie in het noorden neemt even eens in beteekenis af. By het groeien van het gebied van hoogen luchtdruk in de richting der Noorsche kust, wordt het transport van polaire koude over Scandinavië naar het Oostzee-gebied nog onderhouden. Zuidelijk van den 50sten breedtegraad bewegen zich nog betrekkelijk koude continentale lucht- massa's naar het westen. Aan de Fransche Middellandsche Zee-kust en zuidelijk van de Alpen, vielen nog zware regens. Hoog in het noorden vielen matige tot lichte neerslagen. Aanvankelijk is nog te rekenen op aan houden der koude noord-oostelijke winden, met afwisselend betrokken en opklarend weer en kans op nachtvorst bij opklaring in de nacht en zonder neerslag van beteeke nis. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 19.16 uur licht op. gewonnen advies der vaste commissie voor privaat- en strafrecht, in studie te nemen en daarna met voorstellen te ko men, waardoor aan de ernstige en gemo tiveerde klachten, die handel en nijver heid terzake hebben, tegemoet gekomen zal worden. Cadeaustelsel. Wijders verzocht de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier aan den Minister van Han del, Nijverheid en Scheepvaart om in het belang van den bona-fide handel de in uitzicht gestelde wettelijke maatregelen tot beteugeling van het cadeaustelsel spoedig bij de Staten-Generaal in te dienen. UITDEELINGSLIJST. Gedeponeerd is de eenige uitdeelings- lyst in het faillissement van P. Hoogland, tuinder te Winkel, met een uitkeering van 84 pet. aan concurrente schuldeischers. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten: Ie. K. Klomp, landbouwer te Heer- Hugowaard. Rechter-commissaris mr. Le- deboer. Curator mr. de Groot 2e. B. v. Straalen, rietdekker te Scha gen. Rechter-commissaris mr. Krabbe. Curator mr. Schuurman. EEN PAASCHHONDJE. Een klein hondje type Fox pl. m. 7 maanden oud, zwart-bruin met witte punt aan den staart is uit de richting Heiloo onze gemeente binnengewandeld en daar tot de ontdekking gekomen, dat hij zijn baas kwijt is. Eventueele liefhebbers kunnen zich hedenavond tusschen 6 y* en IV» uur bij den inspecteur van Dierenbescherming, den heer Verwer Baanstraat ver- voegen. WAARSCHUWING. Aangezien blijkbaar door sommige ver tegenwoordigers van de Stichting „Natio nale Hypotheek Onderlinge voor Bouw- crediet en Hypotheek-aflossing" (voor heen Nationale Crediet Onderlinge), ge vestigd te Apeldoorn, onjuist en wellicht onvolledige inlichtingen verstrekt zijn aan hen, die zij als „spaarder" trachtten te winnen of mogelijk reeds gewonnen heb ben, geeft de commissaris van politie te Apeldoorn hun, die tot deelneming aa11 deze „Bouwspaarkas" zouden willen be sluiten, in overweging zich vóór zij zich binden tot hem om inlichtingen te wenden. BIJEENKOMST „KERK EN VREDE". Een tweetal sprekers. In de Luthersche kerk is gisteravond een wijdingsdienst gehouden, uitgaande van de Ver. „Kerk en Vrede" afd. Alk maar. Nadat orgelspel de inleiding tot dezen dienst was geweest opende de voorzitter Ds. Kuiper deze bijeenkomst met gebed. Na het zingen van psalm 235 1 sprak allereerst Ds. R. A. Rutgers, herv. pred. te Rotterdam, die zich als bnderwerp had gekozen: „Een wereldhistorisch oogen- blik." Spr. noemde het waagstuk om in dezen tijd te spreken over den vrede en velen hebben hem gevraagd waar hy dien moed vandaan haalde. Maar, aldus spr., ik weet mij gedragen door Gods woord. Want juist nu moeten wij ons verdiepen in hetgeen Jezus ons te zeggen heeft. Het is ook thans het oogenblik, dat de wijsheid van God tegenover de wysheid van de menschen gesteld wordt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2