DE GEBROEDERS „GOCHEM" t'Binnenland £ands en Jmm&oiw ZUIDSCHARWOUDE UITGEEST nederlandsche artisten- organisatie. luk VAN NEDERLANDER IN BELGIE GEVONDEN. collectief contract voor 1036. Het loon ia bepaald op 15 per week, behalve de maanden Juni en Juli, waarom betaald zal worden een som van 18 per week. Een serenade. Door het plaatselijk fanfarecorps is 'n serenade gebracht aan het echtpaar J. Hil- fen—Blom, die het heugelijk feit herdach ten dat zl) voor 50 jaren terug ln den echt werden verbonden. „Groentencultuur" vergadert. Donderdag 16 April kwam bovenge noemde tuinbouw-vereeniging bijeen in het lokaal van den heer C. Vyzelaar. De voorzitter, de heer W. J. Balder, wee» in zijn opening op de slechte omstandig heden, waaronder de tuinbouw-bedrijven verkeeren en memoreerde verder de op komst zijnde bemoeiingen der regeering wat betreft de controle op de producten. Hij zeide, dat men in deze waakzaam dient te zijn, daar de te nemen maatregelen neer zullen komen op de producenten, die toch niet alles kunnen dragen. Er aan herinnerd werd, dat zij, die op hun teeltrecht vroege Eigenheimers hebben geplant, dit voor 1 Mei dienen op te geven bij den veilingleider. Een proefveld zal worden aangelegd om een oplossing te vinden betreffende de draaihartigheld. Behandeling beschrijvingsbrief L.G.C. Verschillende voorstellen werden onder de loupe genomen en lokten een breedvoe rige bespreking uit, waarbij bleek, dat de meeningen meermalen verdeeld waren, ten slotte echter kon men zich met alle voor stellen vereenigen, behalve met het ver plicht veilen der andijvie, daar de practyk heeft bewezen, dat betere prijzen gemaakt worden buiten de Peiling om. Over de rekening werden enkele vragen gedaan, die door den penningmeester wer den beantwoord. Geslaagd. Met veel lof slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Groen Jacz. voor het eindexamen van de r. k. tuinbouwschool te Beverwijk. 25-jarig jubileum. Woensdag herdacht de heer J. A. J. Schregardus, bedrijfsleider van de Melksui- kerfabriek alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij deze fabriek. Deze dag is voor den jubilaris en diens gezin zeker niet ongemerkt voorbijgegaan. Zoowel van de directie als van de com missarissen mocht genoemde heer vele be wijzen van waardeering en vriendschap ont vangen, zoo ook van het personeel dier fa briek en tevens van vele organisaties, veree- nigingen en diverse personen, zoowel ln het dorp als daarbuiten. In deze jaren is hij steeds een hard wer ker geweest en dit niet alleen in de fabriek, doch tevens op het maatschappelijk terrein. Van vele vereenigingen is hij geweest en blijft hij steeds nog een groote steunpilaar en raadsman, wiens advies gaarne gehoord wordt en waarmede steeds rekening wordt gehouden. Geen wonder dan ook dat velen deze gelegenheid hebben aangegrepen den heer Schregardus en diens familie te huldi gen. Een groote schat van bloemen vertolk te de vriendschap en de waardeering voor het vele door den jubilaris in al die jaren verricht nen den artisten veel schade. De heer Ro- mijn wees op de noodzakelijkheid van ster ke plaatselijke organisaties. Hij toonde aan, wat te Amsterdam is bereikt, en spoorde zijn Haagsche collega's aan, te werken voor een goede organisatie, welke voor hun be langen kan opkomen. Op de redevoeringen volgde eenige ge- dachtenwisseling. VLAG UIT OP 24 APRIL. De groep Nederland van het Algemeen Nederlandich Verbond verzond aan vele na tionaal gezinde vereenigingen in Nederland het verzoek om op 24 April a.s. de vlag uit te steken, ter herdenking van den geboorte dag van Willem van Oranje. Voorts ligt het in de bedoeling van deze groep, er nogmaals bij de regeering op aan te dringen, den 24sten April, den geboorte dag van den grondlegger van den Neder- landschen Staat, tot nationalen gedenkdag te verklaren. De Nederlandsche artistenorganisatie, ver- eeniging van artisten in variété, circus en cabaret, heeft gistermiddag in restaurant „Victoria" te Den Haag, een propaganda- vergadering gehouden, waarin als sprekers optraden de heeren H. Leberto en I. Romijn, resp. hoofdbestuurslid en voorzitter van de organisatie. De heer Leberto heeft in zijn toespraak gewezen op het internationale karakter van het cabaret. In de meeste landen hebben de artisten een eigen organisatie en worden zij als beroepsmenschen erkend. In ons land laat dit te wenschen over. Artisten mogen ^'et aan een bepaald land gebonden zijn. Om ln het buitenland te mogen werken is een arbeidsvergunning vereischt. Uitwisseling noodzakelijk om steeds met een goed Programma te kunnen komen. Het is den Nederlandschen artisten echter schier on mogelijk, buitenlandsche arbeidsvergunnin gen te verkrijgen. Ordening in het amuse mentsbedrijf is noodig. Door het initiatief yan Alfred Fossil is in samenwerking met de bestaande organisaties een internationale 1Jga gesticht. Spr. wekte de aanwezigen op, het streven van de artistenorganisatie en de 1'ga te steunen. De heer Romijn heeft gewezen op de taak van de organisatie. Het is voor de artisten aoer moeilijk, actief naar buiten op te tre den. Door de beperkte financieele middelen kan de organisatie geen krachtige actie voe ren. De samenwerking, welke met directeu- ren van arbeidsbeurzen is gezocht, is mis lukt. De arbeidsbemiddeling in het amuse mentsbedrijf laat evenwel veel te wenschen over. Met tal van voorbeelden toonde spr. dit aan. De artistenorganisatie heeft een eigen arbeidsbemiddelingsbureau, waarme de zy misstanden trachtte te bestrijden. Mechanisatie, radio, sprekende film en ook het optreden van dilettanten berokke EMIGRATIE NEDERLANDERS NAAR SURINAME. Verdere gelijkstelling van onderwijs- bevoegdheden bepleit. Volgens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vast stelling van de Surinaamsche begrooting voor het dienstjaar 1936, waren eenige leden, in tegenstelling met den minister, van oordeel, dat emigratie van Nederlan ders naar Suriname aanbeveling verdient en dat hier voor de overheid een taak is weggelegd. Enkele leden bepleitten het in kaart brengen van Suriname, van vliegtuigen uit, opdat aldus nieuwe kaarten omtrent dat bij uitstek rijke gebiedsdeel kunnen worden samengesteld, aan de hand waarvan wel licht andere gezichtspunten omtrent den omvang der bodemschatten aan den dag zullen treden, Bepleit werd verder gelijkstelling van de onderwij sbevoegdheden. De leden, hier aan 't woord, drongen er op aan, dat de Onder wijsraad te dier zake zou worden gehoord en dat, indien genoemd college een gunstig advies mocht uitbrengen, de minister met zijn ambtgenoot van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in overleg zou treden, opdat deze de totstandkoming van een Ko ninklijk besluit bevordere, waarbij de ln Suriname verkregen hoofdakte met de in Nederland en Nederlandsch-Indië behaalde, wordt gelijkgesteld. Er zijn vermoedens, dat misdrijf in het spel is. Naby de sluis van Klein Lanaeken in België is door een schipper van een Neder- landsch schip het schip van een man in het water gevonden. Nadat de politie was ge waarschuwd en het lyk was opgehaald, vond men in de papieren, die het slacht offer by zich droeg, den naam van Simon Schevellis, geboren te Amsterdam 19 Fe bruari 1911, veekoopman en wonende te Maastricht. Op het lyk werd enkel een vijf francstuk gevonden. Een geneesheer constateerde kneuzing op het lichaam. Verder werd vastgesteld, dat het lijk ongeveer acht dagen in het water moet hebben gelegen en dat de slagen op lichaam en oog moeten zijn toegebracht voor het lichaam in het water werd gewor pen. Een onderzoek heeft uitgemaakt, dat Schevellis voor acht dagen zijn woning heeft verlaten met een som geld op zak. Hij is per taxi naar België gegaan in gezelschap van eenige andere personen, waarmede hij ook een café in Klein Lanaeken heeft be zocht. GROOTE ORDER VOOR DE NED. SCHEEPSBOUW. Opdracht van Argentinië voor den bouw van vier baggermolens. De Argentijnsche regeering heeft een order voor den bouw van vier baggermo lens, bestemd voor Rio Plata, aan den Ne derlandschen scheepsbouw opgedragen. Het gaat hier om 'n bedrag van 628.000. SCHRIFTELIJKE VRAAG. Van den heer Hermans over het optreden van den politierechter in Den Haag. Het Eerste Kamerlid, de heer Hermans, heeft de volgende vraag gericht tot den mi nister van justitie: Heeft de minister kennis genomen van het verslag van een zitting van den Haag- schen politierechter, jhr. mr. Feith, voorko mende in het dagblad Vooruit van 30 Maart j.1., volgens hetwelk tusschen dien rechter en den verdachte de volgende vra gen ep antwoorden werden gewisseld: Mr. Feith: Hebt u werk? Verdachte: Neen, ik ben werkloos. Mr. Feith. Dat strekt u niet tot eer. Eigen lijk werk lukt u dus niet en daarom gaat u maar de straat op, om politieke ruzie te maken. Waar leeft u eigenlijk van? Verdachte: Van den steun. Mr. Feith: Van een andermans beurs dus? De heer Hermans vraagt voorts, of deze politierechter niet in strijd gehandeld heeft met de waardigheid van zijn ambt en of de minister bereid is, maatregelen te nemen. DE JEUGDIGE AMSTERDAMSCHE INBREKERS. Gevonen vingerafdrukken verraden nieuwe wandaden. Hoofdinspecteur P. A. Kater van het bureau J. D. Meyerplqin te Amsterdam heeft zoowel 's middags als 's avonds de vier te Amersfoort aangehouden jeugdige Am- sterdamsche knapen twee stel broertjes uit gezinnen aan de Raamgracht en de Nieuwe Kerkstraat zoomede den te Am sterdam aangehouden veertienjarigen knaap uit de Weesperstraat en den 18-jarigen broer van de twee jongens uit de Nieuwe Kerkstraat, afzonderlijk aan een verhoor onderworpen en ofschoon nog verscheidene punten moeten worden uitgezocht, staat wel vast, dat eerstgenoemd viertal en ook de knaap uit de Weesperstraat betrokken zijn geweest by andere in de stad gepleegde diefstallen. Wij vernemen voorts, dat dank zij het werk van den dactyloscopischen dienst de schuld van twee der te Amersfoort aange houden knapen vaststaat ten aanzien van diefstallen, welke eenigen tijd geleden ge pleegd zyn in twee naast elkaar gelegen zaken in de St. Anthoniebreestraat. Gebleken is, dat de daar destijds ge vonden vingerafdrukken van de toen onbe kende daders overeenkomen met die van de twee vermelde jongens. WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. Nu is hij een ander mensch. Na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, keerde de schrijver van onderstaanden brief terug, lijdende aan voortdurende hoofdpijn en constipatie, terwijl hij boven dien veel te zwaar was geworden 102 K.G. Hij zegt, dat Krusschen hem geheel veranderd heeft. „Ik was te zwaar en mijn geheele ge zondheid was ondermijnd. Ik leed voort durend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en had bovendien steeds last van constipatie en voelde mij ellendig. Ik woog bijna 102 K.G. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen voelde Ik mij een geheel ander wensch. De constipatie was verdwenen en ik voelde mij jonger en fitter, mijn hoofdpijnen hielden op. In een maand verminderde mijn gewicht tot 65 yt K.G., terwyl ik gisteren tot mijn groote vreugde bemerkte, dat mijn gewicht was gedaald tot 88 K.G. Vanzelfsprekend ben ik van plan met Kruschen door te gaan, nu ik er zooveel baat bij gevonden heb." Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd doordat het bloed door in het lichaam opgehoopte afvalstofen verontreinigd is. Uit deze afval stoffen ontstaat bovendien het gevaarlijke urinezuur, de oorzaak van de gevreesde rheumatische pijnen, zooals jicht en ischias. Zorg er voor, dat gij deze afvalstoffen kwijt raakt en zorg er tevens voor, dat zij zich niet meer kunnen ophoopen. Er bestaat hiervoor geen beter middel dan de dagelyk- sche dosis Kruschen Salts. Niet alleen dat bij regelmatig gebruik in korten tijd de pijnen zullen verdwijnen, ook Uw geheele gezondheidstoestand zal verbeteren: gy zult U energieker en krachtiger voelen. Een Kruschen kuur maakt U inderdaad jaren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Van het zestal bevinden vijf zich aan het bureau J. D. Meyerplein in arrest, de jong ste is in verband met zijn leeftijd elders on dergebracht. Aan het einde van deze week of het begin van de volgende zullen de kinderen ter be schikking van de justitie worden gesteld en in afwachting van de berechting door den kinderrechter, vermoedelijk in het obser vatiehuis aan de Vosmaerstraat in bewaring blijven. PRINSES JULIANA IN TIEL. Prinses Juliana is gistermiddag, na te Kerk Avezaath een bezoek te hebben afge legd, per auto door Tiel gekomen. H. K. H. ham vol belangstelling de versiering van verschillende straten in verband met den bloei in de Betuwe in oogenschouw en liet voor dat doel de auto langzaam rijden. Op verschillende punten van de stad werd zy hartelijk toegejuicht. Hoewel Tiel voor een groot gedeelte reeds in afwachting van de komst van de iftoesembezoekers feeste lijk en volkomen in stijl versierd is, was het jammer voor de vorstelijke bezoekster, dat de bloesem in de Betuwe nog niet in vollen luister prijkt. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De Nederlandsche vereeniging van huis vrouwen zal haar algemeene vergadering dit jaar op 21 en 22 April a.s. te Amster dam in hotel „Krasnapolsky" houden. Op de vergadering van Woensdagochtend zal de inleiding van het dienstbodenvraag- stuk worden gehouden door de dames T. Frencken uit Breda, inspectrice voor de arbeidsbemiddeling voor vrouwelijk huis personeel en J. van Dijk uit Groningen, arbeidsbemiddelaarster voor vrouwelijk huispersoneel in de provincies Groningen, Friesland en Drenthe. EEN MERKWAARDIG JAPANSCH BERICHT. De bij Nieuw-Guinea aangehouden parelvisschers. Het Japansche telegraafagentschap Domei verspreidt het volgende bericht; „Terwijl in de Nederlandsch—Japansche onderhandelingen betreffende de regeling van handel en scheepvaart tusschen Japan en Nederlandsch-Oost-Indië geen vorde ringen zijn te constateeren, worden nieu we moeilijkheden gemeld van Neder- landsch-Nieuw Guinea, waar de Neder landsche autoriteiten vier Japansche parel- visschersvaartuigen met twee schelpen- visschersvaartuigen hebben aangehouden en vastgehouden. Het ministerie van buiten landsche zaken heeft den Japanschen con sul te Soerabaja opgedragen deze zaak te onderzoeken en diplomatieke stappen te doen, indien de parelvisschers in volle zee zijn aangehouden". Een rechtzetting. Bij dit Japansche bericht zy ter rechtzet ting in de eerste plaats vastgesteld, dat de economische onderhandelingen tusschen Nederland en Japan by onderling goedvin den zijn onderbroken om ze voort te zetten, wanneer de omstandigheden daarvoor gun stig zouden zyn. Daarnaast valt op te merken, dat de maat regelen, die de Nederlandsche overheid herhaaldelijk heeft moeten nemen tegen 'l optreden van sommige Japansche visschers in den Indischen archipel, zulks in over eenstemming met het volkenrecht en de Nederlandsche wetgeving, met de economi sche onderhandelingen niets hebben uit te staan. Overigens is te bevoegder plaats van stappen, als ln het telegram bedoeld, niecs bekend. GROOTE BRAND TE AMMERZODEN. Twee woningen en een manden- fabriek met pakhuis in de asch gelegd. Gistermiddag is te Ammerzoden een felle brand uitgebroken in de woning van J. Pas nagel. Het aangebouwde woonhuis van W. van den Oord vatte weldra vlam en spoedig hierop stonden ook de mandenfabriek van G. van den Oord en het daarbij behoorende pakhuis met hun zeer brandbaren inhoud, in vlammen. De inmiddels gearriveerde motorspuit kon tegen deze geweldige vuurzee niets uit richten, zoodat de geheele inventaris der woningen, benevens groote voorraden man den en teenhout door het vuur werden verteerd. Een groote vrachtauto, welke niet ver zekerd was, viel eveneens den vlammen ten prooi. De nabijgelegen beschuitfabriek van Verlouw en verdere belendende per- ceelen konden met groote moeite behouden blijven. Van de twee gezinnen, die door den brand dakloos zijn geworden, is er slechts één laag verzekerd. De voorraden manden en teenhout zijn op beurspolis verzekerd. HANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN? Twee personen aangehouden. Na onderzoek in vrijheid gesteld. De politie van het bureau Overtoom te Amsterdam heeft gistermorgen in een wo ning aan den Amstelveenscheweg een 35- jarigen man en en 19-jarigen jongen aange houden, op vermoeden dat zij smokkel handel drijven in verdoovende middelen. Bij de huiszoeking werden vier fleschjes met een kristalachtig poeder gevonden, het welk chemisch is onderzocht. Daarbij is ge bleken, dat de inhoud der fleschjes nóch cocaïne, zooals aanvankelijk vermoed werd, noch eenig ander verdoovend middel be vatten, zoodat de twee aangehoudenen in vrijheid zijn gesteld. Geheel los van het bovenstaande moge er wel eens de aandacht op worden gevestigd, dat het meermalen voorkomt, dat men- schen, die langs slinkschen weg cocaïne of andere nacotica trachten ie verkrijgen, door handelaars, die beweren hen aan dit goedje te kunnen helpen, misleid worden. Vaak blijkt dan dat inplaats van het zoo begeerde poeder, voor veel geld een waardeloos pro duct in handen wordt gestopt. PROEFNEMING VOOR NACHTVORST- BESTRIJDING. Een schrijven van den heer Veraart. De heer Aug. Veraart, Rijswijk (Z.-H.) schrijft ons: Nu mede tengevolge van de zachte tem peratuur in de maand Maart allerwege boomen, bloemen en planten in bloei staan en de nachtvorsten, die dikwijls in April en Mei kunnen optreden, groote schade kunnen toebrengen aan het jonge gewas, zullen de proefnemingen voor het bestrijden van nachtvorst door in den namiddag of avond fijn verdeeld water onder hoogen druk in de atmosfeer te spuiten, zoo intensief moge lijk worden hervat. Op 15 April is o.a. te Haarlem een demon stratie gehouden op het terrein van ge meentewerken. Deze proefnemingen zijn behalve voor nachtvorstbestrijding ook van belang voor de watervoorziening van de duinen. Evenals bij vele vorige gelegenheden was ook ditmaal neerslag in den nacht gevallen. Natte bodem beschermt tegen de vorst, omdat de warmte er beter door geleid wordt dan door droge aarde. En omdat deze een grootere warmte- capaciteit heeft, terwijl ook de luchtvoch tigheid er door wordt verhoogd. Hoogere luchtvochtigheid beschut tegen nachtvorst, eenerzljds door nevelvorming waarbij latende warmte afgegeven wordt, anderzijds doordat de gevormde nevel of wolkenlaag de uitstraling en afkoeling van den bodem tegenhoudt. Wat de watervoorziening van de duinen betreft, zij er op gewezen, dat vanaf het begin der proefnemingen in de laatste dagen van Augustus, de meeste neerslag van 28 Augustus 1935 tot 28 Februari 1936 op tal van waarnemingsstations (Velsen, Castricum, Bennebroek, Wassenaar, Kat wijk e.a.) tusschen 600 en 700 m.M. heeft bedragen, d.i. in een halfjaar bijna even veel als anders in een geheel jaar, en voor vele stations een rscord-hoeveelheid voor dit tijdperk bedraagt. Het grondwater niveau is dan ook belangrijk gestegen. Ten slotte wil ik er op wijzen, dat een toename van neerslag en luchtvochtigheid geenszins samengaat met een vermindering van zonneschijn en temperatuur. SLEEPBOOT RAMT SLUISDEUR TE IJMUIDEN. De Nederlandsche sleepboot „Beverwijk 10" van Van Hattum's havenwerken te Be verwijk, op reis van Spaarndam naar Ro- chester, met op sleeptouw een elevatorbak van dezelfde firma, heeft gistermiddag bij aankomst te IJmuiden een meerstoel aan gevaren, staande aan de noordzijde van het binnentoeleidingskanaal tot de middenschut sluis. Nadat de sleepboot de bak gemeerd had, heeft zij. op onverklaarbare wijze een verkeerde manoeuvre gemaakt en is in aan varing gekomen met de binnenvloeddeur van de middenschutsluis, welke vrij ernst werd beschadigd. De sleepboot zelf kreeg avery aan den steven, terwijl bovendien door den schok van de aanvaring de ketel in de machinekamer verschoof, waardoor stoom ontsnapte. De schade aan sluis en meerstoel zal na der door den rijkswaterstaat worden onder zocht. De sleepboot is door een kleinere „collega" van de firma Van Hattum naar Amsterdam gesleept, waar zij dokken zal bij de Amsterdamsehe Droogdokmaat schappij. TUINBOUW-ONGEVALLEN- VERZEKERING. De Tuinbouw-Onderlinge. Gisteren werd in een der zalen van „De Industrieele Club" te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer B. Ruys te Dedemsvaart de jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden van de vereeni ging „De Tuinbouw-Onderlinge" bedrijfs- vereeniging ingevolge de land- en tuin- bouwongevallenwet 1922. Ter vergadering waren 55 plaatselijke ongevallen-commissies vertegenwoordigd. Aan het jaarverslag over het boekjaar 1 November 1934 tot en met 31 October 1395, hetwelk door de vergadering werd goedgekeurd, ontleenen wij het navolgende: Bij de vereeniging waren aangesloten per 31 October 1935 7060 werkgevers, terwijl 1096 patroons persoonlijk vrijwillig ver zekerd waren en 314 leden voor hunne kin deren aan de vrijwillige ongevallenver zekering deelnamen. Het door de gezamenlijke leden uitbetaal de loon bedroeg over het bedoelde boekjaar bijna 15 millioen gulden. In het verslagjaar werden bij de ver eeniging aangegeven 1876 ongevallen, waar van 4 gevallen met doodelijken afloop. Deze laatste gevallen gaven alle aanleiding tot het toekennen van renten aan nagelaten betrekkingen. In totaal moest aan contante waarden van toegekende en eventueel nog toe te kennen blijvende renten worden op gebracht nagenoeg 54.000. Tenslotte zij vermeld, dat de vergadering de aan de beurt van aftreding zijnde leden van het bestuur de heeren S. de Boer Kzn. te Zuid-Scharwoude en J. Valkering Tzn. te Limmen herbenoemde. Tevens werden herkozen de aftredende plaatsvervangende bestuursleden de heeren J. R. M. de Bie te Zundert en A. van 't Hart Sr. te Rotterdam. Tot lid van de balans-commissie werd be noemd de heer A. J. Goemans te Wijk aan Duin. Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en...» even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".) 231. Nu nam de rooverkapitein een voor een de leeren zakje en de papieren rol en legde alles in de donkere opening die hij daarop sloot, door dezelfde manipulaties te verrichten als bij de opening. Pit nam den wand nog eens scherp op en prentte alles goed in zijn geheugen. 232. Hij sloop nu verder de gang door, ging een wentel trapje glijdend langs de leuning af, uit vrees dat de trap zou kraken en kwam weer in een langen gang waarop de deuren van verschillende hutten uitkwamen. Luid gepraat steeg achter die deuren op en Pit probeerde door kieren en reten naar binnen te kijken om te zien wie er zulk lawaai maakten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7