s? ïssffSrasLVr'°op Agenda (itste Aetichieii £atid' en Juitt&ouut JCeck <SL School Spoct Siad. en. Ontvetting. "WeeeAeecdht Lezing over Krishnamurti. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. bo- Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer De fatale vrouw (rom,); hoofdrol Bette Davis. Toegang ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De koning der verdoemden (sens.); hoofdrollen Conrad Veidt, Helen Vinscon en Noah Beery. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopend< voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Mo dera Times (hum.); hoofdrol Charlie Chaplin. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De moord in het casino (rom.-sens); hoofd rollen Paul Lukas en Rosalind Russell. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 18 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue „Vooruit, Siem Spruit", 8 uur, zaal Th. van Gijzen, Breedstraat „bonte blauwe avond" Ned. Ver. t. afsch. v. alc. dr. en J. V. O. Maandag 20 April. 8 uur, gebouw Vrijz.-hervormden, volks zangavond. Het Italiaansche commando in het gebied van het Tsana-meer, heeft van verschillen de stammen ten Zuiden van dit meer het verzoek om hulp tegen de rooverbenden ontvangen. De Fransche pers over de bespre kingen te Genève. Het mislukken van de besprekingen te Genève wordt door de Fransche pers kalm ontvangen. Alle bladen wijzen op de ont- spannig, welke is ingetreden tusschen En geland en Frankrijk. De „Petit Parisien" schrijft, dat de oplos sing, welke gisteren is gevonden, gelegen heid geeft tijd te winnen en dit is niet slechts. Het blad wijst er verder op, dat Paul Boncour en Eden tot overeenstemming zijn gekomen. Op gelijke wijze schrijft de „Matin". In de „L'Oeuvre" schrijft madame Tabouis, dat Paul Boncour en Eden heeft kunen overtuigen, zoodat de spanning tus schen beide landen is verminderd. „Le Populaire" schrijft, dat het misluk' ken van de verzoeningspogingen, een ver scherping van de sancties moet brengen, ook dit blad wijst op de verbetering van de betrekkingen tusschen Engeland en Frank rijk. De Britsche pers over Genève. De Britsche pers is niet zoo tevreden over het verloop van de besprekingen te Genève. De „News Chronicle" schrijft, dat een zege voor Mussolini de meest ver nederende nederlaag voor Engeland zou zijn, welke het sedert generaties heeft ge zien. Ook de „Morning Post" is ontevre den. Het blad ziet een mislukking in de huidige politiek van de Britsche staats lieden. De „Daily Telegraph" noemt de zitting van de Commissie van Dertien een be treurenswaardig drama, doch het blad hoopt, dat de Volkenbond, die het uitbre ken van den oorlog niet heeft kunnen voorkomen, thans de vredesvoorstellen zal regelen. De „Times" acht het belangrijkste, dat de bond zich niet door illusies heeft laten scheiden, het blad hoopt, dat een Geneef- sche en geen Italiaansche vrede tot stand zal komen. (Ongecorrigeerd.) DE MOORD TE LEIDEN. Naar wfj vernemen, is de dader van den Dinsdagavond j.1. te Leiden gepleegden moord op de fabrieksarbeidster Johanna Siera uit Zoeterwoude, de 28-jarige meester knecht M. C. B., na heden voor den officier van justitie te Den Haag te zyn voorgeleid, in het Huis van bewaring te 's-Gravenhage ingesloten. HET OVERLIJDEN VAN JHR. RUIJS DE BEERENBROUCK. Hedenmiddag zullen mr. Goseling en mr. Kolfschoten, onderscheidenlijk voorzitter en tweede secretaris van het dagelyksch bestuur van de Roomsch-Katholieke Staatspartij, zich naar het St. Anthonius- gasthuis te Utrecht begeven om een laat- sten groet te brengen aan het stoffelijk overschot van jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de van^eï^afh'T ?Ct stoffel«k overschot en staatsrnan zal heden middag na 5 uur naar het kasteel Suideras bi) Vorden worden overgebracht. Telegram aan de familie van den voorzitter der r. k. Staatsparty. Naar aanleiding van het overlijden van Z.Exc. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck heeft de voorzitter der R.K. Staatsparty, mr. C. M. J. F. Goseling, aan de familie van den overledene het volgend telegram ge zonden: „Persoonlijk en in kwaliteit van voorzit ter der R.K. Staatspartij betuig ik mijn diep gevoelde deelneming met het smartelijk verlies, dat u lijdt door het overlijden van uw bemind en waardig familiehoofd. Zijn lichtend voorbeeld blijft velen een sterke prikkel voor het voortzetten van per soonlijken en gemeenschappelijken arbeid in zijn verheven geest. Plicht van dankbaar heid dwingt tot een hartelijk gedenken, in de troostrijke gedachte van de gemeenschap der heiligen", DE PESTGEVALLEN IN INDIE. Aneta meldt uit Djocja: Reeds 30 dooden Tengevolge van de pest-explosie, we'ke is uitgebroken in de afdeeling Wonosari, onder district Plajen, is het aantal dooden ge stegen tot 30. Allen zijn gestorven aan long pest. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend. Het eerste slachtoffer was een 80 jarige man, die sedert drie weken zijn wo ning niet had verlaten. Tevoren was deze dessa vrij van pest. Het bestuur en de dienst der volksgezondheid vertrouwen den toe stand thans meester te zijn. Er zijn nog enkele verdachte gevallen, doch onder de geïsoleerde personen, die in contact ge weest zijn met de besmetten, zijn geen nieuwe zieken voorgekomen. RESPIGHI OVERLEDEN. De bekende Italiaansche componist Ottrino Respighi is hedenochtend te Rome overleden. Respighi werd 9 Juli 1879 te Bologna geboren, studeerde aan het muziekly- ceum te Bologna, vervolgens te Ber lijn bij Max Bruch en te Sint Peters burg bij Rimski Korsakoff. In 1933 vestigde hij zich te Rome. MAURICE CIIEVALIER IN DE POLITIEK? Candidaat bij de kamerverkiezingen Gisteren deed te Cannes hardnekkig het gerucht de ronde, dat Maurice Chevalier uitgenoodigd zou zijn zich candidaat te stel len voor de Fransche kamer. In hoeverre men hier te doen heeft met „reclame" is natuurlijk niet met zekerheid te zeggen, doch wel is het waarschijnlijk, dat de openbare tribune druk bezet zal zijn, indien te verwachten is, dat Chevalier het woord zal voeren in de kamer. Men kan immers nooit weten op welke „wijze" hij zijn wenschen zal „voordragen?" STEUN AAN DE BLOEMENTEELT. Uit het landbouwcrisisfonds wordt 300.000 beschikbaar gesteld. De minister van landbouw en vische rij lieeft bepaald, dat uit het Land- bouw-crisisfonds 300.000 ter beschik king van de Ned. Sierteeltcentrale zal worden gesteld, teneinde haar in staat te stellen van georganiseerde kweekers op de veilingen producten van de bloe menteelt aan te koopen. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is voor de week van 2025 April vastgesteld op 1 per kilogram. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 19 APRIL. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. A. H. de Hartog, van Amsterdam. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Melchers, em,- pred. te Heiloo; av. 6 uur, ds. Molenaar, van St. Pancras. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. H. Cramer, van Oosterbeek. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Knip- scheer, van Groningen. Ev. Luth. kerk, 10.30 uur, ds. Munter, van Zutphen. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. W. E. Ger- ritsma van Aalten. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 7.15 uur, zang mej. Tichelman, van Haar lem, ds. Ruys onderwerp: „Het Lief- degericht"; 12 uur Zondagsschool. Leger des Heils, (stichter William Booth) Limmerhoek. Zaterdagavond, 8 uur, samen komst Stenenbrug; Zondag, 7.30 uur bid stond, 10 uur heiligings-samenkomst, 3.30 uur openbare samenkomst bij den Katten- berg; 8 uur groote openbare verlossings samenkomst, alle onder leiding van kapi tein J. de Jager uit Amsterdam; Dinsdag avond, 8 uur, soldatensamenkomst; Don derdagavond, 8 uur, heiligings-samenkomst. Stads Evangelisatie, Laat no. 56, 10 uur, wijdingdienst, spreker br. de WaalMale- ffjt, van Amsterdam; 8 uur, openbare sa menkomst; Donderdagavond, 8 uur, open bare samenkomst. UIT DE OMGEVING. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. GROOTSCHERMER, 7.30 uur, ds. Kastein, (avondmaal). NIEUWE NIEDORP, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, geen dienst. SCHAGERBRUG, geen dienst. ZUIDSCHERMER, geen dienst. GROET, geen opgaaf ontvangen. W ARMENHUIZEN, geen opgaaf ont vangen. Biljarten. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN CADRE 71 2. den tweeden avond van de wedstrii- wist dc Belgische titefhoüdeï""E'b'Ï; wederom twee overwinningen te behalen waardoor hy thans met vier overwinnin gen en net beste gemiddelde van 12 *^7 leiding heeft. De hoogste series werden tot nu j maakt door Poensgen (Duitschland) en Doncker (België). De resultaten van den tweeden dag waren: Foerster (Duitschl.)Poensgen i Duitschl) 300260. De Dom-'rsr (B"1- gië)van Besseleers (Belgieë 3'J0 de ge- de dag 117 Van Belle (BelgiëGasparin (Frankr. 300—149. Cote (Frankr.)—Thielens (Duitschl.) 300—252. Van Belle (België) Thielens (Duitschl.) 300155. Poens gen (Duitschl.)de Doncker (België,i 300—272. Cote (Frankr.)—van Besse leers (België) 30081. De Gasparin (Frankr.)Foerster (Duitschl.) 300—299 ONGEWENSCHTE KLANTEN. Donderdagmorgen, reeds zeer vroeg, kwam aan de garage Wester te Schermer- horn een auto met een drietal jongelieden om 30 L. benzine. Na de benzine te hebben ingenomen klaagde de chauffeur dat er iets aan de motor haperde. De garagehouder zei dat hij hem dan maar moest aanzetten, aan het starten kon hij het gebrek wel hooren Na te hebben gestart, gaf de chauffeur eens klaps vol gas en reed, zonder betaling, weg, De garagehouder nam direct een snel loo- pende auto en wist den wagen te achterha len, waarop hy hun de koers afsneed. De in zittenden betaalden toen spoedig. GEEN KOLENBON VOOR WERK- LOOZEN. Delegatie voert op 't stadhuis be sprekingen. Naar aanleiding van de reeds eerder aan gekondigde intrekking van den kolenbon voor werkloozen, was in deze kringen en naar wij meenen niet ten onrechte groote ontevredenheid ontstaan. Immers, de wel zeer gure weersomstandig heden laten het niet toe, om thans zonder eenige verwarming in huis te verblijven. En reeds meerdere malen was er dan ook de aandacht op gevestigd, dat hiertegen geprotesteerd moest worden. Toen dus hedenmorgen bij de uitkeering van de steungelden de kolenbon inderdaad ingetrokken was, is een delegatie uit de werkloozen, bestaande uit het raadslid Ap pel en de heeren Zwart en Volgers, naar het Stadhuis gegaan om aldaar besprekingen te voeren met den burgemeester, welke moge lijk zouden kunnen leiden tot teruggave van den kolenbon. Nadat alle kanten van dit probleem waren onderzocht, moest echter ook de burge meester mededeelen, dat B. en W. daar toe gedwongen door de regeering niet bij machte waren in deze iets te kunnen bereiken. Ook maatschappelijk hulpbetoon, dat mogelijk oplossing zou kunnen brengen, werd door de regeeringsbeslissing uitge schakeld en het eindresultaat was nul op het request. De burgemeester had nog een telefonisch onderhoud met Den Haag, doch het ant woord luidde, dat er onder geen voorwaarde van gemeentewege een kolenbon verstrekt mocht worden. Indien B. en W. hiertoe tóch over zouden gaan, zou het gemeentebestuur de conse quenties zelf moeten aanvaarden, hetgeen zou beteekenen, dat over eenige weken de steun op gezag van de regeering belangrijk zou worden verlaagd. De gemeente draagt slechts 30 bij in de steungelden en Zij zag zich dus gedwon gen afwijzend te staan tegenover de ver zoeken van de delegatie. Inmiddels hadden vele werkloozen zich op het Waagplein verzameld en de heer Appel gaf om 12 uur na afloop van het bezoek op het stadhuis van zijn audiëntie kennis aan de vele wachtenden. Spr. legde op zakelijke wyze den toestand uit en vroeg tenslotte aan de werkloozen wat nu te doen: erin te berusten of nog maals een bezoek by den burgemeester te brengen. Met goedkeurend gemompel werd tot dit laatste besloten en by het ter perse gaan van dit nummer begaf de stoet zich wederom rustig naar de Langestraat. Wy zijn er echter van overtuigd, dat het niet aan den burgemeester of het gemeen tebestuur zal liggen, of er al dan niet een kolenbon verstrekt zal worden, doch tegen de dwingende maatregelen van den Haag is en blijft het nu eenmaal een vechten tegen de bierkaai. TEEKENGENOOTSCHAP „KUNST ZIJ ONS DOEL". In de gisteren gehouden aJgemeene ver gadering van het genootschap stond als voornaamste punt op de agenda: het benoe men van drie nieuwe bestuursleden, naar aanleiding van het onverwacht bedanken van den voorzitter, vice-voorzitter, secreta ris en een viertal leden, die in een voor gaande expres daartoe belegde vergadering o.a. als reden hadden opgegeven liever in een kleiner clubverband te willen werken. Een der oudste leden, de heer Slinger, fun- gerde tijdelijk als voorzitter, terwijl de heer K. de Heer als waarnemend secretaris had piaats genomen. Benoemd werden de heer J. H. de Groot, mej. Brumsen en de heer mr. Judell, die al len hun benoeming aanvaardden en voort aan in deze volgorde als voorzitter, secre taresse en vice-voorzitter zullen optreden. De penningmeester stelde de vergadering hierna in kennis met den slechten stand der kas en als gevolg hiervan zal den heer Nap, die tot dusver tot ieders groote tevredenheid eiken Donderdagavond als leider in de aanvangsklasse optrad, worden verzocht voorloopig zich slechts éénmaal per maand met de leiding te willen belasten. Verder besloot men evenals het vorige aar, gedurende de zomermaanden 's avonds zoo veel mogelijk gezamenlijk naar buiten te trekken en de mooie plekjes in de omge ving in beeld te brengen. Na nog enkele minder belangrijke bespre kingen volgde sluiting. Alles toonde dat het oude genootschap, hoewel het een geduchten tegenslag door >et bedanken van zooveel leden had ont- k Toch zyn natuurljk nieuwe leden wel- THE BROADWAY SERENADERS. Zondag zal er in 't Gulden Vlies gele genheid zyn om te dansen op de muziek van bovengenoemde Hollandsche Accor deon-virtuozen die o.m. in talryke radio programma's zyn opgetreden en eveneens aan het filmbal in het Carlton-hotel te Am sterdam hebben meegewerkt. Niet alleen in Holland hebben zij vele successen geoogst maar ook in Duitschland. Daar hebben zij in het circus Hagenbeek gewerkt. Groote belangstelling voor deze lezing in „De Unie". In de bovenzaal van „De Unie" waren gisteravond zeer velen gekomen om iets te vernemen over Krishnamurti, in een bijeen komst gehouden door het Nederlandsch Agentschap van de Star publishing Trust. Mevrouw A. J. G. Bouwman schetste eerst in een korte inleiding, hoe Krishna murti, ontdekt en opgevoed door Dr. Be- sant, de centrale figuur werd van de Orde van de Ster, welke in 1911 voor hem als kleine jongen werd opgericht. Deze orde werd in 1929 door hem zelf geheel opge heven, waardoor Krishnamurti zich even- eens definitief van de Theosofie losmaakte De belangstelling voor zijn denkbeelden is sindsdien echter aanmerkelijk toegenomen hetgeen tot uitdrukking komt in deze bijeen komsten en in de openbare kampen te Ommen. Na het vertoonen van de film zette spreekster allereerst uiteen, dat volgens haar het belang van Krishnamurti was: het feit dat hier een mensch is, die volkomen gelukkig en harmonisch en in overeen stemming met zijn ideeën leeft en die bovendien tracht, anderen te helpen bewust te worden, zoodat ook zij in hun eigen leven en door eigen ervaring tot harmo nische, gelukkige menschen worden. Immers volgens Krishnamurti is dit ge lukkige, spontane leven het eenige mensche- ljjke, normale. Wij zelf hebben echter aan dat normale leven allerlei belemmeringen in den weg gelegd, en leven daardoor te midden van angst, chaos en conflicten. Het begint reeds bij de opvoeding, die er op gericht is, ons veilig te stellen in de wereld, ten koste van anderen. Ook de maatschappij ontvangt ons met een reeks conventies, tradities en indeelingen, waar aan wy ons angstig vastklampen en die bij voorbaat iedere oorspronkelijke gedachte of gevoel remmen en in afgebakende banen leiden. Aan de hand van al die opvattingen en normen gaan ook wij alles indeelen en oor- deelen, zonder iets in de kern te onder zoeken en tot eigen inzicht te komen. Wij zijn direct met een oordeel, een ondoor dachte reactie klaar en vergeten, dat iedere ervaring, zoowel van onszelf als van ande ren, nieuw is en dat wij, om haar te door gronden en begrijpen, steeds weer opnieuw ons daarin zullen moeten verdiepen, zonder bepaalde achtergrond van denken, vrij en oorspronkelijk. Wij zijn beangst! En in deze angst voor onze egoïste persoonlijkheid hunkeren we naar economische veiligheid, door „rück- sichtslose" concurrentie. Zelfs in de liefde, onze goddelijke uiting, zyn wij beperkt, wantrouwend, wetten en voorschriften moeten ons en ons „eigendom" beschermen. Wij blijven ons echter onzeker voelen en zoeken geestelijke veiligheid in godsdienst, aanbidding, met geloofsstellingen, belofte en bedreigingen in geestelyk gezag, in het groepsverband van geestelijke bewe gingen. Ook hier vastgestelde denkbeelden, illusies en de uitbuiting van onze angst. Door de weinige diepte en spontane be langstelling in ons leven doorleven wij onze ervaringen niet echt, en ook deze worden een belemmering voor een zuiverder be grip. Beangst, ook voor de publieke opinie, blijven wij ons aan ondoordachte normen aanpassen, verwringen ons, nemen hiervoor zelfdiscipline en beheersching te baat, val len zoo zonder inzicht van het eene uiterste in het andere, trachten leed met troost, angst met moed, egoïsme met liefdadigheid en verdraagzaamheid te overwinnen. Wij vergeten immers geheel, dat de mensch oorspronkelijk een godskind is en zelf de bron van het leven in zich kan ontsluiten, zelf tot spontane liefde en verantwoorde lijkheidsgevoel kan komen door inzicht in zichzelf en de wereld. Hoe kunnen wij echter die levende werkelykheid, dat spon tane, vrije leven ontdekken? Alleen door intens, met volle, warme be langstelling te leven, oorspronkelijk, zelf standig, verantwoordelyk voor onze daden niet alleen tegenover onszelf maar tegen over al wat leeft. Alleen als wij niet langer voor alles troost en uitvluchten zoeken, maar eerlijk de werkelijkheid zien en door leven, met volle belangstelling van hoofd en hart beide, vallen onze angsten en be perktheden van ons af en ontdekken het leven, het evenwicht in ons eigen hart. Krishnamurti vraagt ons niet, iets van deze dingen aan te nemen; hy wil ons alleen zelf tot denken brengen. Hij zegt: probeer het, experimenteer zelf en ge zult verwonderd zyn over den eenvoud en de rykdom van het leven. Aan deze lezing ging een interessante smalfilm vooraf over het sterkamp te Om men. Alle voorbereidingen, het kampleven zelf en verschillende gelaatsuitdrukkingen van Krishnamurti waren op de filmband vastgelegd en men kan uit deze rolprent 740,3 m.M. te naar waarnemingen, verricht in den moreen van Zaterdag 18 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te AkureyrL Laagste barometerstand Kopenhagen. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 19 April: Bn Stormachtige tot krachtige, later verder afnemende noordel. tot noordwestel. of weg. telyke wind; betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk eenige regen- of hagelbuien; weinig veran dering in temperatuur. Weeroverzicht. Nog buiig; afnemende winH De depressiekern, welke gisteren over Duitschland was gelegen, heeft zich ia Noordelijke richting verplaatst en bevindt zich thans boven het Westelijk gedeelte van de Oostzee. Tengevolge van opzet van hoo- ge druk over de Britsche eilanden, Frankrijk en de Golf van Biscaye is de wind in onze omgeving sterk toegenomen. Een Noord wester storm waait thans over de Zuidelijke Noordzee. Het weer over Duitschland blijft nog bui- tengewoon slecht, er viel gisteren en heden nacht op tal van plaatsen zeer zware neer slag en ook thans is de lucht er nog be trokken, met regen of sneeuw in het Westen en Zuiden. Sinds gisteren is er bovendien de temperatuur gedaald. Over Scandinavië nam de hoogedruk af, de temperatuur is er toegenomen, uit Lapland wordt nog matige vorst gemeld. Over IJsland is de hoogedruk weer wat in beteekenis toegenomen, ten gevolge van de bovengenoemde stijgingen in het Zuiden en Zuidwesten van het waar nemingsgebied heeft zich over de Golf van Biscaye een hoogedruk-gebied ontwikkeld, dat echter aan zijn Westzijde alweer wordt aangetast door een Oceaan-depressie. Over Frankrijk is het weer vrij rustig, doch koud, evenals over het grootste ge deelte van de Britsche eilanden. Ten onzent mag afnemende en krimpende wind worden verwacht De kans op buitjes blijft bestaan. De temperatuur zal ongeveer gelijk blijven. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 19.36 uur licht op. INSPECTIE OVER DE GROOT-VERLOFGANGERS. In 1936 zullen aan het jaarlyksch onder zoek, bedoeld in artikel 41 der Dienst plichtwet worden onderworpen de tot de landmacht behoorende groot-verloggang'; der lichting 1924 en 1927. HET LICHTEN DER ZEE. Men schryft ons uit Bergen: Om 11 uur gisteravond reden we nog even naar Bergen aan Zee omdat we den wind sterk hoorden loeien en hoopten een wilde zee te aanschouwen. Wat verraste ons echter? De zee „lichtte"! Tallooze lich tende phosphoriseerende diertjes gaven heele rijen omslaande golven een wit aan zien. Het was de moeite waard. BUURTVEREENIGING „S. I. S." De vereeniging „S. I. S." organiseert dit jaar wederom eene verloting, welke goed gekeurd is bij besluit van B. en W. van Alkmaar d.d. 3 April 1936 Nr. 1.762.1. Deze vereeniging heeft er niet alleen slag van om op buitengewone wijze hare feesten in elkaar te zetten, zij weet ook hoe zy haar verloting aantrekkelijk moet maken, om de loten grif van de hand te doen gaan. Niettegenstaande deze slechts 10 cent per stuk kosten, zyn er niet min der dan hoofdprijzen, t. w. een eiken houten salon-ameublement, bestaande uit 2 crapauds en 4 stoelen; massief eiken houten haard-fauteuil compleet met kussens; cassette met 6 lepels en 6 vor ken; electrisch strijkijzer en verder nog vele luxe- en huishoudelijke artikelen. Deze hoofdprijzen zijn geëtaleerd m Kramer's meubelmagazijn, Schoutenstr. nr. 12. Daar zijn ook loten verkrijgbaar. Velen zullen zich nog wel herinneren de volle zaal van „de Harmonie" op 14 Maart j.1., toen deze vereeniging be- langeloos voor de tweede maal een ont spanningsmiddag voor de kinderen van alle Alkmaarsche werkeloozen heeft ver zorgd. Wij twijfelen er niet aan, of velen zui len gaarne één of meer loten van „S. L S." willen hebben, lo. om een der vele en mooie prijzen te bemachtigen en 2o. om deze vereeniging daadwerkelijk in haar nuttig werk te steunen. Wie aan den verkoop dezer loten wu medewerken, kan deze aanvragen bij he Bruinvisstraat 34 oi 33a. oo— „tv uuc lAJipiem Secretariaat: C. W. - - wel een goed overzicht krijgen van het werk bij den administrateur: Eikelenbergstraa te Ommen. Na de pauze werden tot zeer laat ver schillende ernstige vragen beantwoord, waarna de bijeenkomst werd gesloten. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. OPLEIDING ONDEROFFICIER. Op 20 April a.s. zal een inlijving plaats hebben van dienstplichtigen van de 2e ploeg der lichting 1936, bestemd voor de opleiding tot Onderofficier by het Regi ment Kust-Artillerie te Den Helder. Deze dienstplichtigen moeten dienen tot 16 April 1937. Op Zondag 19 April is de apotheek van r. H. Hartong van Ark, Langestraat geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2