Agenda KIJKEN,sKOOPELCLOECK Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Weecéeeicht Teraardebestelling Jhr.Ruys de Beerenbrouck De toestand in Palestina. k y°°- wöar»4r„ei[td.'alk Laatste gang van een groot staatsman. Vrijwel alle ministers wonen de plechtigheid bij. De R. K. geestelijken bijeen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer De fatale vrouw, (rom.); hoofdrol Bette Da vis. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De koning der verdoemden (sens.); hoofdrollen Conrad Veidt, Helen Vinscon en Noah Beery. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Mo dern Times (hum.); hoofdrol Charlie Chaplin. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De moord in het casino (rom.-sens); hoofd rollen Paul Lukas en Rosalind Russell. Toe gang boven 14 jaar. Dinsdag 21 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Komedie" door Ulvadero. Donderdag 23 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond Alk- maarsch kinderkoor, dir. Nico Snel. 8.15 uur, Harmonie, tooneelvoorstelling voor het Comité voor Tooneeluitvoeringen. Vijftienduizend menschen, van wie 5000 bur gers, zouden het slachtoffer van gifgasaan vallen geworden zijn. Groote slag in het Noorden. Aan het Noordelijk front wordt, naar uit Addis Abeba wordt gemeld, op het oogen- blik een groote slag geleverd. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. Abessiniërs geheel verslagen? Het Italiaansche legerbericht no. 191 luidt als volgt: „Maarschalk Badoglio telegrafeert: de overwinning, die de troepen van generaal Graziani bij Gianagobo in Ogaden ten Noord-Westen van Danane behaalden, heeft ernstige gevolgen voor de Abessiniërs. De tegenstander is verslagen en verstrooid langs de karavaanwegen in Ogaden, achter volgd door onze troepen. De gemotoriseer de detachementen hebben plaatsen bereikt, welke meer dan 100 K.M. van de plaats van vertrek liggen. De Libysche divisie, welke geheel uit vrij willigers is samengesteld, welke dienst na men in de Italiaansche kolonie, toonde van veel waarde te zijn in de bloedige en moei lijke gevechten. De luchtvaart droeg veel bij tot de overwinning, niettegenstaande de slechte weersomstandigheden. De intendance en de pontonniers hebben veel bijgedragen om de verbindingen en de ravitailleering van de troepen gedurende de actie tot stand te brengen. Aan het noordelijk front blijven de stam hoofden van het gebied ten westen van de Takaze hun onderwerping aanbieden. Het hoofdkwartier van onze troepen is overge bracht naar Dessie". Staats van beleg blijft gehandhaafd. In verband met de voortdurende spanning heeft de hooge commissaris van Egypte be sloten den staat van beleg in Palestina te handhaven. Troepen handhaven de orde in de volkrijke streken en de treinen rijden onder bewaking van militairen. Alle win kels zijn gesloten. De joodsche nationale raad blijft perma nent in zitting, het comité tot verdediging van de Arabische belangen is voornemens stappen te doen bij de regeering. De oorzaak van de ongeregeldheden schijnt gelegen te zijn in den moord op den jood Isrël Hazzah op den weg van Tulkaram door roovers. Deze moord wekte groote on tevredenheid en demonstraties hadden plaats, waarbij de politie moest ingrijpen en waarbij twee Arabieren werden gedood. De Arabieren Leschouwen dit als een repres- saille van de joden, terwijl de joden ver klaren, dat de politie hier schuld is. De begrafenis van Harrah werd door de geheele joodsche bevolking met veel praal gehouden, waarna vreedzame demonstraties plaats hadden. Hierna hadden de eerste on lusten plaats. OVERTREDING WET OP UITVERKOOPEN? Wachten op arrest van den hoo- gen raad. De firmanten van een groot modemaga zijn te Amsterdam stonden vandaag voor de rechtbank in hooger beroep terecht, verdacht van overtreding van de wet op de uitverkoopen. Zij hadden n.1. een „Novem ber aanbieding" aangekondigd. De Kantonrechter had in deze zaak een vrijsprekend vonnis geveld, o.m. op het door den verdediger mr. G. C. J. D. Krop- wK6 verweer, dat de firma al vrJl «November aanbiedingen" doet «£"51-he' °-M- De reclame-chef der firma verklaarde, dat by de November-aanbieding, die goederen worden verkocht tegen lagere prijzen, die niet zoozeer in den smaak van het publiek vielen. Voorts kunnen de fa brikanten in dien tijd eerste-klas-modellen namaken in goedkoopere stoffen. President: Dus een November-aanbie ding beteekent, dat men tegen lagere prij zen ken koopen? De Officier van Justitie verzoekt de rechtbank de verdere hshandeling van de zaak tot 19 Mei aan te houden, daar de Hooge Raad begin Mei in een soortgelijke zaak arrest zal wijzen. Dan zal blijken of de wet op de uitverkoopen al dan niet ruim wordt opgevat. Conform dezen eisch besliste de recht bank. Op 19 Mei zal de officier requiree- rsn. DE VERDWIJNING VAN DEN DUITSCHEN GEZANT. In officiëele kringen in Egypte maakt men zich ongerust, daar de nasporingen naar den verdwenen Duitsch'en gezant von Stohrer nog steeds vruchteloos zijn gebleven. De secretaris van de Duitsche legatie legde tegenover een vertegenwoordiger van Havas de volgende verklaring af: Deze verdwijning is onverklaarbaar, daar wij den minister reeds hadden moeten vin den, omdat de nasporingen vanuit alle rich tingen geschieden. Wij worden er toe ge bracht ernstiger veronderstellingen te ma ken, dan alleen van een eenvoudig reisonge- val. Zoo zou men kunnen vreezen, dat de auto in een ravijn is gestort tengevolge van slecht zicht en zandstorm of zelfs van ontvoering door inboorlingen. Door vrienden van den gezant werden hedenmorgen de sporen in het westen van de woestijn naar Fajoem en Wadi-Natroon afgezocht. Aan de nasporingen wordt verder deelgenomen door het leger, de politie T de luchtmacht. De verdwijning van den Duitschen gezant. By het vallen van den avond zijn verschil lende vliegtuigen weder teruggekeerd, zon der een spoor van den in de woestijn ver dwenen Duitschen gezant te hebben ontdekt. Vandaag zullen deze vliegtuigen tezamen met de Britsche militaire toestellen, de na sporingen voortzetten. ALS MINISTERS GAAN VERHUIZEN. Een vermakelijk verhaal. De heer D. Hans vertelt in de „Avond post" het volgende: „Toen ex-minister Marchant zijn departe ment van het Bezuidenhout naar de Oost- duinlaan verhuisde, heeft hij de dienst verrichting opgebeld en die is met een wagentje voorgekomen. De rekening is be taald. Precies f 1400. De kruier had er een aardig weekgeld aan. Toen heeft de minis ter een timmermannetje uit de buurt laten komen om een paar stellingen te timmeren voor het opbergen van het archief. Het tim mermannetje tikte aan zijn pet, en tim merde een paar plankjes. De rekening is betaald. Precies 6073. De timmerman is uit den steun. En daarna heeft de minister ergens een paar stel gordijnen gekocht. Heel eenvoudig. De rekening is betaald. Precies 2227. Toen de gordijnen hingen, zei de minister dat er toch ook wel eens in zijn kamer een nieuw schrijfbureautje mocht komen en een paar stoelen om op te zitten. Die heeft de minister ook goedkoop ergens op een uitverkoop op den kop getikt. De rekening is betaald. Precies f 6760. Het begon er toen al heel aardig op te lijken. Nou nog een paar oude kalenderplaatjes inlijsten. Hij kocht een paar punaises en hing alles netjes op. De rekening is betaald. Precies 1724 aan „diversen". De Rijksgebouwendienst had, buiten den minister om, ook nog een paar betalingen te doen, samen ad 53.029. Zoodat het ver huizen van den minister rond f 71.213 heeft gekost. De Tweede Kamer heeft de nota's ter in zage gevraagd en zit de sommetjes nu na te tellen. Maar het klopt precies". Die verhuizing van minister Marchant kostte dus de schatkist maar eventjes ruim 71000, aldus constateert Br. in „Ons Recht", orgaan van den „Algemeene Mili taire Pensioenbond", en vervolgt: Wij willen an dit verhaal geen commen taar verbinden. Een goed verstaander zal ons begrijpen. En oud-gepensionneerden, die in de rij staan bij Maatschappelijk Hulpbetoon om hun steun in ontvangst te nemen zijn goede verstaanders. Dat leer je wel, als je door regen en wind moet om bij Maatsch. Hulpbetoon een steuntje op het pensioen in ontvangst te nemen. DE NOODLANDING VAN HET TSJECHISCH VLIEGTUIG. De toestand der gewonden. Bij informatie aan het Sophia-zieken- huis te Zwolle werd ons hedenmorgen medegedeeld, dat de toestand van den 'by de noodlanding te Doornspijk, gis teravond gewonden piloot Bal ik en ook die van den marconist Mika zeer be vredigend is. Beide patiënten zijn thans bij bewustzijn en voelen zich, naar om standigheden, goed. DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ. Van de Lever's Zeep Maatschappij N.V., te Vlaardingen, ontvingen wy hare nieuwe uitgave, inhoudende een beschrijving, met vele fraaie foto's en moderne fotomontage verlucht, over de zeepbereiding van grond stof tot eindproduct. Beginnende by de klapper- en palmolie cultuur in onze Oost, volgen wij de grond stoffen op hun weg naar Nederland, waar, vanaf het lossen aan den aanlegsteiger te Vlaardingen, de geheele zeepbereiding ons in woord en beeld duidelijk wordt gemaakt. Het wordt hier duidelyk, aan welke doel treffende technische en hygiënische voor zorgen Sunlight Zeep, Lux, Radion, Rinso, Vim en Lux Toilet-zeep hun groote popula riteit te danken hebben. Het boekje is voor ieder gratis verkrijg baar bij de Lever's Zeep Mij., afd. reclame, Postbus 695, Rotterdam. vaïet™»™6 der, Sunlight fabrieken ont- wenschen te Sffien*" WERKTIJDEN KALZANDSTEEN- INDUSTRIE. Het tweeploegenstelsel. Naar verluidt, is binnen niet al te lan gen tijd de beslissing van den minister van Sociale Zaken te verwachten in de voor de kalkzandsteenindustrie zoo be langrijke vraag, of bij de tegenwoordige groote overproductie in deze industrie e<m voortzetting van het tweep,ncge"<-''*'"l gewettigd is, dan wel of overgegaan zal worden tot vaststelling van een uniforme 48-urige werkweek. Deze beslissing houdt verband met een in voorbereiding zijnde wijziging van het werktijdenbesluit voor fabrieken. Thans wordt in een tweeploegenstelsel gewerkt van 5 uur v.m. tot 23 uur n.m. In den kring van de kalkzandsteenin dustrie bestaat echter geen eensgezindheid over deze kwestie. Een groep belangheb benden heeft verzocht de werkuren-ver deeling zoo te wijzigen, dat met twee ploe gen gedurende het geheele etmaal gewerkt kan worden (afgewisseld met rusttijden, welke dan gebruikt zullen worden voor reparaties enz.) Een andere groep wenscht evenwel te breken met het tweeploegenstelsel. Voorts is nog hangende een verzoek van de Vereeniging van kalkzandsteenfabri- kanten aan den minister van handel, nij verheid en scheepvaart om een onderne mersovereenkomst verbindend te verkla ren. Over deze aangelegenheid zijn de bespre kingen tusschen de departementen van Sociale Zaken en Handel, Nijverheid en Scheepvaart nog gaande. DREIGEND CONFLICT IN DE SCHOENINDUSTRIE. De firma Van Drunen is een staking aangezegd. In de Langstraatsche dorpen Drunen en Elshout zijn de arbeiders van de ver schillende schoenfabrieken reeds maanden bezig, onder leiding van den Ned. r. k. fabrieksarbeidersbond om te komen tot afsluiting van een collectief arbeidscon tract. Er werd reeds verschillende malen met de werkgevers overleg gepleegd, maar tot eenig resultaat heeft zulks nog niet ge leid. De meeste fabrikanten hebben over het algemeen geen principieel bezwaar tegen een collectieve arbeidsovereenkomst, wanneer deze nationaal en wettelijk gere geld wordt. De firma G. van Drunen Co. te Dru nen heeft vroeger al wel eens toegestemd in het afsluiten van een collectief con tract, maar slechts voor één jaar en op voorwaarde, dat de arbeiders zelf in an- deref abrieken een soortgelijke regeling zouden trachten te bevorderen. Toen zulks mislukte, zag de firma Van Drunen zich genoopt, om na het verloopen van den gestelden termijn, de overeenkomst weer te verbreken. Het schijnt nu echter tot een conflict te zullen komen. Dezer dagen hebben de arbeiders, werkzaam op de fabrieken van de firma s G. van Drunen Zn. Co., van Riel Co. (v.h. van Riel-Pelders) en L. van Drunen, allen te Drunen, een gezamen lijke bespreking gehouden onder leiding van hun organisatiebestuur, om den toe stand onder het oog te zien. Besloten is voorloopig alleen de firma L. van Drunen de staking aan te zeggen tegen Maandag 4 Mei. Opgemerkt zij, dat het aantal georgani seerde arbeiders slechts betrekkelijk ge ring is. LIN SJENG TERECHTGESTELD. Uit Hsinking wordt vernomen, dat vier van de zes mongolen, die betrokken waren bij de verraad-affaire te Mandsjoekwo, on der leidin gvan den gouverneur Lin Sjeng, zijn gefussileerd. De anderen werden ver oordeeld tot gevangenisstraffen van veer tien en vijftien jaar. De generale staf van het Kwantoengleger deelt verdere mede, dat de kogels, welke door de bandieten van Lin Soe Tsjoean zijn afgeschoten by hun herhaalde aanvallen aan de grens van Mandsjoekwo, allen van Sowjet-Russisch maaksel zijn. V-v vï v' Temidden van de Geldersche bos- schen in de onmiddellijke omgeving van zijn geliefd „Suideras", is hedenochtend het stoffelijk overschot van den minis ter van staat, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ter ruste gelegd. „Suideras", de buitenplaats van de familie Ruys de Beerenbrouck, ligt aan den Landweg van Zutfen naar Warns- veld, by Vierakker. Hoog opgaand geboomte onttrekt het huis aan het gezicht der voorbijgangers. De smalle en stille landweg gaf heden een geheel ander beeld dan op andere dagen. Ontelbare auto's en vele auto bussen voerden autoriteiten en belang stellenden van heinde en verre aan. Bijzondere maatregelen getroffen. De politie had, van Zutphen af, bijzondere maatregelen genomen, waardoor het verkeer zoo vlot mogelijk voortgang kon hebben. Tegen 10 uur verzamelden zich de auto riteiten op het „Suideras". De kamerbewaarder van den overleden kamervoorzitter stond getooid met zijn ambtslint aan de deur, geassisteerd door de boden van de Tweede Kamer. De regeling der plechtigheid bij de villa geschiedde door mr. Kesper, griffier van de Tweede Kamer, die de autoriteiten by den ingang ontving. Het was een plechtige aanblik, het in renaissance stijl opgetrokken huis, om ringd door bosschen en aan een zijde een wijd uitzicht gevende over gazons, vijvers en weilanden. De oprijlaan was gevuld met een ontelbare menschenmenigte. Hier ver zamelden zich de Kamerleden, vertegen woordigers van corporaties, geestelijken, de notabelen van Warnsveld en omliggende plaatsen. Mijnwerkers-muziekcorps. Aan de overzijde van den grooten vijver stond het muziekcorps der mijnwerkers uit Limburg opgesteld, in hun typische don kerblauwe kleedij met groote witte pluimen. Ook was er de harmonie uit Holthem (Lim burg), welke met vaandels en banieren langs den weg geschaard stond. Voorts di verse deputaties, alsmede tal van bestuurs leden van vereenigingen, die steeds de be langstelling van jhr. Ruys hadden mogen ondervinden. Tusschen 10 en half elf kwamen de meeste autoriteiten op „Suideras" aan. De leden der regeering hadden voor het meerendeel in Apeldoorn overnacht en kwamen per auto uit Warnsveld. Het eerst kwamen de ministers de Graeff en van Lidth de Jeude. Daarna de minister-president, dr. H. Colijn, met minister Slingenberg, vervolgens minister de Wilde met den di recteur-generaal der P. T. T., ir. Damme en daarona de overige leden van het kabinet. Enkele minuten voor half elf arriveerde de vertegenwoordiger van H. M. de ko- nmgin, J. H. F. Graaf Dumonceau, opper- r?vuT°^ie-meester en grootmeester van het NaH^U1S,Van H' M' de koningin. ontvangen6 kwam^fSuideras waren het stoffelijk huisol T^r'R^rT ronbrouck uit zijn wonin„ Bee" dragen naar de r.?k kerk vanV^6" ge' Twaalf pachters van don ontsüpon^^en in zv-aren rouw, droegen de draagbaar tot voor den hoofdingang. Enkele oogenblikken later werd de eiken houten kist met zilveren kruis by de deur opening zichtbaar. Geen bloemen op de kist. De pachters namen de kist over en plaat sten deze op de baar. Geen bloemen werden er op gelegd. Slechts een eenvoudig zwart kleed dekte de kist. De pachters namen de baar op hun schouders en langzaam droegen zij hun droeven last enkele passen. Toen werd de baar op den grond geplaatst en stelde de stoet zich op. Voorop ging de kamerbewaarder van den ontslapene. Daarop volgden twee pachters, dragende een groote krans met witte linten van H. M. de koningin. Dan de eigenlijke lijkstoet met de boden der Tweede Kamer, gaande terzijde van de kist. Dadelijk daarop ging de vertegenwoordi ger der koningin, graaf Dumonceau, met de weduwe en verdere familieleden. Deze werd gevolgd door de beide waar nemende kamervoorzitters, de heeren van Dijk en Vliegen. Onmiddellijk hierna kwamen alle leden der regeering, gevolgd door de commissa rissen der koningin in Zuidholland, Gronin gen, Utrecht, Gelderland en den nieuw- benoemden commissaris in Limburg. Voorts zeer vele kamerleden, onder wie de oud-ministers de Geer, Aalberse, Terpstra, Rutgers, Reymer en Don- ner, de vice-president van den Raad van State, jhr. Beelaerts van Blokland, staats raad Rambonnet, oud-minister Marchant, leden van Ged. Staten en de griffier dier Staten in Limburg. Van het bureau der Tweede Kamer waren voorts aanwezig de heeren J. J. Pippel, directeur der griffie en F. K. van Iterson, bibliothecaris der Tweede Kamer met alle ambtenaren van de griffie en de bibliotheek. De Eerste Kamer was vertegenwoordigd door den president, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, den griffier, mr. de Block. De roomsch-katholieke staatspartij was vertegenwoordigd door mr. Goseling en mr. Kolfschoten, voorzitter en tweede secretaris van het dagelij ksch bestuur. Er waren ook zeer vele geestelijke hoog- waardigheids-bekleeders. De aartsbisschop van Utrecht deed zich vertegenwoordigen door mgr. J. G. van Schaik, proost van het Metropolitaan-kapittel. Voorts waren aanwezig de bisschop van Roermond, mgr. dr. Lemmens en mgr. dr. Poels uit Heerlen. Zy allen schaarden zich achter het stof felijk overschot van jhr. Ruys de Beeren brouck op den korten weg naar de begraaf plaats. Zachte treurmuziek van de beide harmo- niëen klonk, zich mengende met het klokge beier der kerk tot een plechtig geluid. Langs de lanen van het buitengoed ston den de belangstellenden dicht opeen ge drongen, eerbiedig een laatsten groet brengende toen de kist voorbijgedragen werd. In de kerk. Recht tegenover Suideras ligt de kerk van den H. Willibrordus, omgeven door de dorpsbegraafplaats. Daar werd een plech tige mis van requiem gecelebreerd door den parochie-pastoor dr. Ter Heerdt, geassis teerd door pastoor Ingendaal uit Maastricht als diaken.en Dom Huibers, Prior van Eg- mond, als sub-diaken. v Op het priesterkoor hadden plaats geno- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 21 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 676,0 m.M. te Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 22 April: Matige tot zwakke, later weer toenemende west. tot zuid. wind; tijdelijk opklarend* later weer toenemende bewolking; met veel kans op regen; aanvankelijk zachter. Weeroverzicht. Zachter weer te verwachten. De gisteren by Ierland gelegen depressie is buitengewoon snel en met veel regen over ons land getrokken en brengt nu nog regen van Oost-Frankryk tot aan de Oostzee. De volgende neemt bij het naderen in diepte toe en brengt reeds regen van Ierland tot west-Frankryk. De depressie is Scandi- navië trekt noordwaarts, de hooge drulling nam zoowel in het noordwesten als in het zuidwesten af. In midden-Scandinavië ver toont zich weer eenige vorst en in Schot land nam de vorst toe. In Duitschland steeg de temperatuur in het midden en zuiden, terwijl in het noordwesten de bovenlucht zeer sterk is afgekoeld, Frankrijk heeft ook in het midden, waar het niet regent, zwaar bewolkte lucht Aan de Noorsche kust waait het krachtig tot stormachtig uit noordwest aan de Oostzeekust krachtig uit zuidelijke richtingen, terwijl van Ierland tot west- Frankrijk een krachtige Z. O.-wind opsteekt. In verband met de nieuwe depressie is na korte opklaring weer toenemende wind en regen te wachten, aanvankelijk met iets zachter weer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.40 uur licht op. men de vertegenwoordiger van den aarts bisschop, de bisschop van Roermond en mgr. Poels. Plechtig werd de Gregoriaansche mis gezongen door het parochiale zangkoor, terwijl het orgel van de kerk voor deze ge legenheid bespeeld werd door den heer W. van Brugge, organist der St. Lebuinus- kerk te Deventer. Alle ministers, kamerleden en Verdere autoriteiten, werden in de kerk toegelaten, welke tot de laatste plaats bezet was. Na den uitvaartdienst werd de absoute verricht door den bisschop van Roermond, mgr. Lemmens. De kerk was op stemmige wijze in rouw gebracht. Boven het priesterkoor waren zwart met paarse drapperieën aangebracht. De kist werd voor het priesterkoor geplaatst. Op het Kerkplein had zich de mynwerkers- harmonie opgesteld, die, terwijl de kist naar binnen gedragen werd, den treurmasch van Chopin ten gehoore gebracht Bij het verlaten van de kerk speelde de Holtumsche harmonie eveneens den treur- marsch van Chopin. Omstreeks half twaalf werd de kist voor afgegaan door de geestelijkheid en gevolgd door een onafzienbare schare uit het dorps kerkje, naar het graf gedragen. De beaarding geschiedde hier door pas toor ter Heerdt. Omstreeks 12 uur was de indrukwekken de plechtigheid ten einde. De ministers, kamerleden en verde autoriteiten begaven zich vervolgens na „Suideras" om de familie Ruys de Beeren brouck persoonlijk te condoleeren. Nadat op de begraafplaats de kist in familiegrafkelder was geplaatst en de aarding had plaats gehad, speelde de mlJ werkersharmonie, die zich inmiddels op begraafplaats opgesteld, „Ases Tod De zoon van den overledene braent v volgens namens zijn moeder en de m ren in de eerste plaats eerbiedigen aan den vertegenwoordiger van de ningin voor zijn aanwezigheid en verzo hem aan de koningin zijn dank ove brengen voor de vele blijken van de In de tweede plaats dankte hij allen van hoog tot laag, van eiken rang en stan door hun belangstelling de smart van de ia milie hadden helpen lenigen. Maar met leen de menschen wilde hij dank b g maar ook den Schepper wilde hy da" voor al datgene, wat Hij in den P van den overledene had geschonken. Thans is hij van ons heengegaan, maa Christelijke berusting kunnen wy zeg* de Heer heeft gegeven, de Heer heeftj? men, de naam des Heeren zij geprezen. Er waren slechts enkele kransen. halve die van H. M. de Koninginisga„ een van commissarissen en ou - .jpi0. rissen der Koningin en een van het d p m Onder de** vertegenwoordigers der kunnen „og «"^.^nlging. Egmond-comité, de Aheioerr land. de dr. Arriens-vereeniging, de N sche journalistenkring, de kat^Je jour nalisten vereeniging en de H< g nalisten vereeniging. Ook werd gemerkt de oud-gezant in BrV88e^J. ka- Nispen tot Sevenaer, het oud- j,oog- merlid baron van Wijnbergen, v_ en leeraren, de oud-ministers S. de Steenberghe en vele burgemeester meenten in Limburg.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2