Stad en Omgeving. Ongezonde* Stukke*i Spoet £ucfUvaact JlucqecÜlke Stand JCimst en Wetenschap Jlubücaties Sfcheepsüidingen gemeentelijk bureau voor sociale zaken. """"De werkloozen en de kolenbonnen. Wie wil ons steunen? eigen schuld! auto-botsing. zwendel-speculatie. alkmaar! hinderwet. Bekendmaking. De directeur van het Gem. Bureau van Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tydvak van Woens dag 22 April tot en met Dinsdag 28 April 1936 de volgende kleuren bons geldig zijn: Vleeschbonnen: oranje kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. Boterbonnen: rose kleur. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Zooals verwacht werd, heeft de conferen tie, welke B. en W. gister op het stadhuis hebben gehouden, geen practisch resultaat gehad. Wel bleek, dat men in Deventer en in Krommenie nog geld voor kolenbons had uitgekeerd, maar in beide gevallen bleek dat geen gemeentegeld, maar particuliere giften te zijn. Het college heeft thans het initiatief ge nomen tot een hedenavond te houden ver gadering met raadsleden, vertegenwoordi gers van de 5 plaatselijke vakcentrales en diverse instellingen van weldadigheid, in welke conferentie besproken zal worden op welke wijze men een inzameling zal kunnen organiseeren, opdat nog deze week aan el- ken werklooze een bedrag van ongeveer 1.als kolenbijslag kan worden uitge keerd. Er is op het oogenblik een vraag, welke wij ons gesteld hebben en wel deze: waar om zouden wij niet direct met een actie be ginnen? Hoe men vanavond ook besluiten mag, het is een feit, dat men alleen maar zal kunnen nagaan hoe men in den kortst mogelijken tijd het benoodigde geld bij elkaar zal kun nen krijgen en dan is elk uur, dat men vroe ger begint voor de werkloozen van betee- kenis. Wat men in Deventer en Krommenie blijkbaar voor elkaar heeft gekregen, dat moet ook in Alkmaar mogelijk zijn en wij hebben zooveel vertrouwen in de mildda digheid onzer stadgenooten, dat wij er op rekenen, dat ons van zeer vele zijden hulp zal worden geboden. De toestand is zoo, dat er op het oogen blik een 800 900 noodig zijn om de werkloozen deze week aan den gebruike- Jijken toeslag van 1 voor brandstoffen te kunnen helpen. Het lijkt een groot be drag, maar wij kennen de macht van het kleine en wij kennen ook het spreekwoord, dat vele kleintjes een groote maken. Wan neer dit geld bij elkaar komt, kunnen wij een week lang de kamers der werkloozen verwarmen en wij zijn al zoo ver in' het voorjaar, dat er kans is, dat zachter weer niet te lang meer op zich zal laten wachten, Wij wagen ons niet aan weervoorspellin gen, maar afgescheiden van alles wat nog komen kan, is de toestand op het oogenblik zóó, dat er in tal van gezinnen dubbel ge leden wordt. Zonder behoorlijke dekking zitten daar mannen, vrouwen en kinderen, zwakken en zieken, die reeds jaren van armoe en ontbering gekend hebben en nu bovendien door de felle kou worden gegre pen. Gij allen, vaders en moeders, die Uw kii}- deren warm en veilig weet, gij allen beseft het wel wat er in deze gezinnen wordt ge leden. Er mag geen honger, maar ook geen kou worden geleden en nu zelfs de overheid niet helpen kan, heeft een groote groep burgers tegenover deze misdeelde stadgenooten een moreelen plicht te vervullen. Als ieder, die zich nog warmen kan, ons 1 voor een werkloos gezin zendt, zal ook daar een week lang de kachel branden. «Van den warmt voor den arme", laat dat thans onze leus zijn. Laten de giften, groot en klein des noods heel klein voor wie weinig missen kan ons thans toestroomen. Wij hebben voor een goed doel nog nimmer tevergeefs een beroep op onze lezers gedaan en wij zijn er zeker van, dat zij ons ook ditmaal niet in den steek zullen laten. Wij openen hierbij een inzameling en zullen de binnenkomende gelden aan het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon °verdragen, opdat dit brandstoffengeld zoo billijk mogelijk over de gezinnen der werk loozen verdeeld zal kunnen worden. Als Deventer en Krommenie zichzelf hebben geholpen, dan zullen wij andere ge meenten eens laten zien, hoe men in Alk maar een dergelijke puzzle oplost. Hier komt wij zijn zoo juist met de in- Een 11-jarige jongen reed gisteren op de Laat op een racefiets achter een vrachtauto aan. Ter hoogte van de Huigbrouwerstraat hield de bestuurder van de vrachtauto zijn vaart een weinig in, omdat van tegen overgestelde richting een personenauto na derde en er aan zijn kant een parkeerende auto stond. Daar de jongen een te groote snelheid had, kon hij zijn vaart niet zoo snel verminderen en regd tegen de vracht auto aan, waardoor zijn rijwiel werd be schadigd en hij zelf kwam te vallen. Hij liep hierbij een paar ontvellingen op aan zijn linkerbeen, doch kon te voet zijn weg vervolgen. Het ongeval was aan zijn onvoorzichtig ryden te wijten. Hedenmorgen vond op den hoek Koor straatLaat een aanrijding plaats tusschen een personenauto, welke op de Laat reed en waarvan de bestuurder linksaf het Ritse vaart wilde oprijden en een zeswielig mo torrijtuig, dat reed op het Ritsevoort in de richting van de Groote Kerk. De be stuurder van laatstbedoeld motorrijtuig merkte het van rechts komend verkeer te laat op. De personenauto werd vrij ernstig beschadigd. Door de politie is proces-ver- baal opgemaakt. BIJZONDERE SCHOOL VOOR HOOGER ONDERWIJS. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt in de Priorij te Egmondbinnen en bijzon dere school van hooger onderwijs te openen. De statuten der inrichting zullen geheel identiek zijn met de voorschriften door het Wetboek van Kanoniek Recht derRoomsch Katholieke Kerk gegeven omtrent de Se- minari ter opleiding voor het H. Priester schap. DE VERDUISTERING BIJ DEN RIJKSWATERSTAAT ALHIER. Dinsdag 7 dezer stond voor de rechtbank alhier terecht de 38-jarige G. v.d. K., voor heen administratief ambtenaar bij den Rijks waterstaat alhier; hem was ten laste gelegd verduisering in dienstbetrekking tot een bedrag van circa 4000. De officier had te gen verdachte een jaar gevangenisstraf ge- ëischt. Hedenmorgen deed de rechtbank uit spraak en veroordeelde verd. tot een ge vangenisstraf van 9 maanden. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. Met grooten dank aan de pers en aan de collectanten voor hun medewerking deelt het comité mede dat de collecte heeft opgebracht 293.15. het HET BEZOEK AAN DE BOLLEN VELDEN. Het bezoek aan Limmen en Zuideinde van Heiloo. Hoewel zeer velen zich hadden voor genomen een bezoek te brengen aan de bloemenvelden, hebben het gure weer en de straffe wind weer een streep door de rekening gehaald. Jammer want de hyacin then tooiden zich in hui. mooiste kleuren en ook vele vroege tulpen waren in bloei. Het heeft niet mogen zijn. Weer maakten velen die nog wat hoopten te verdienen, een slechten dag mee. 's Morgens waren vele fietsers er op uitgetrokken doch om streeks 11 uur kwam er sneeuw en hagel en velen zochten hun toevlucht in de café's waar de kachel tot blijven noodde. In de buurt te Limmen was nog eenige belang stelling doch druk was het allerminst en de binnenwegen bleven zoo goed als ver laten. Een mensch leeft op hoop. Welnu, maar weer wachten op de volgende week. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie alhier is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van J. B. Vosch, veehouder te Berkhout. Uitkeering aan concurrente schuldeischers 9.08 pcf. zameling begonnen onze eerste veran- woording: 25— Alkmaarsche Courant N. N. 10— B. K. 10— D. J. S. 2.50 Fam. S. 1— A. 1.50 K. 2.50 H. 1— KI. 5— H. 0.50 P. J. P. 2.50 B. 1— X. 5— IJ. 5— Firma L. 10— J 82.50 Dagelijks blijken nog personen in Alk maar en omgeving aanbiedingen te ontvan gen van ondernemingen, zich tooiende met gewichtig klinkende namen, die bij het publiek vertrouwen moeten suggereeren, waarbij groote winstkansen in het uitzicht worden gesteld bij deelneming met een grooter of kleiner bedrag in beurs-specula- ties, waartoe z.g. speculatiekassen door een dergelijke bank worden gevormd. Op smakelijke wijze wordt in blaadjes met verschillende en steeds wisselende op schriften, de winst voorgerekend, die door vroeger gevormde kassen zijn behaald en de argelooze burger, niet bedenkende dat deze neutraal aandoende blaadjes in werke lijkheid betaalde gangmakers voor de zwen- del-ondernemingen zijn, kan de lust ten slotte niet weerstaan ook een gokje te wagen. Wellicht gelukt bij wijze van lokaas een of meermalen zoo'n kleine speculatie, doch de laatste klap is altijd het meest raak, d.w.z. er wordt een verlies geleden, dat alle vroegere winsten ongedaan maakt of de bankhouder slaat failliet en blijkt de gelden der kleine speculanten verduisterd te heb ben. De pers heeft reeds meer dan eens een strafvervolging tegen deze bedriegers kunnen signaleeren. Het kwaad is dan ech ter reeds geschied en nieuwe bedriegers staan direct klaar onder nog mooier klin kende namen het arbeidsveld onder de on- r.oozele burgerij verder te bewerken. Ook in Alkmaar en omgeving zijn reeds honderden guldens op deze wijze verdwe nen in de zakken dezer zwendelaars. Lang niet ieder bedrogene durft echter voor zijn verlies uit te komen. Niettemin zyn bij de politie toch deze ge vallen wel bekend. Men bedenke toch wel, dat het ongevraagd over de post aanbieden van gelegenheid ter verkry ging van specu latieve winsten door plaatslyk onbeken de bankinstellingen, die een nietgenoemde directe hebben, niet anders dan met wantrouwen moet worden tegemoet getre den. Men geloove toch niet, dat uit pure menschlievendheid provincialen van de tips, die deze „heeren" ter beurze beweren te ontvangen, mogen profiteeren. Steeds bestaat er gelegenheid aan het bureau van politie, aan de Langestraat al hier aan de hand van de daar beschikbare zwendel-informaties, te worden ingelicht over verdachte aanbiedingen. Laat het publiek hiermede zyn voordeel doen en het anders onvermijdelijk te beta len leergeld in zijn zak houden. EERE-DOCTORAAT VERLEEND. De senaat der Rijks-Universiteit te Utrecht heeft besloten ter gelegenheid van haar driehonderdjarig bestaan o. m. een eere-doctoraat te verleenen aan Dom Jacobus Huyben, O. S. B. te Egmond, superior van het Sint-Adelbertusklooster aldaar, geleerde op het terrein van de Middeleeuwsche Spiritualiteit en Mystiek De promotie zal plaats hebben op 24 Juni in het groot-auditorium der univer siteit te Utrecht. UITSLAG DER VERLOTING CAVEJOPA. De drie eerste pryzen zijn gevallen op de nrs. 280 rijwiel; 163 staande schemer lamp en 284 kapstok. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 14—21 APRIL 1936. Nieuwe zaken: Alkmaar: G. de Boer, Brouwerstraat 35, melkslijter en winkelier in kruidenierswa ren. Anna Paulowna: H. Ebbing, Nieuweweg 8a, dames- en heerenkapperszaak. Bergen: Pesie's Natuurbad, Bergerweg 100, natuurbad. „Onder de Linden" (eig. H. van Poeteren), Hoflaan 2, hotel en café. Heiloo: P. J. Potveer, Rijksstraatweg A 450, aannemer. Den Helder: H. Minneboo, Basstraat 37, melkhandel. Assur., Reis- en Woningbureau „Hermes", Keizerstraat 46, assur., reis- en woningbu reau. Wieringen: Tj. Riemersma, Hofstraat 56, kruideniers en drogisteryen. Zijpe: Zijper Warenhuis, Burgerbrug A 34, winkel in huishoudelijke art., enz. Wij zigingen: Barsingerhorn: Coöp. Boerenleenbank; be stuurswijziging. Bergen: H. Blommestijn, Loudelsweg 6, broodbakkerij; overgegaan aan mw. de wed. J. W. Blommestyn-van Kasteren. Den Helder: Veilingsver. Den Helder en Omstreken, bestuurswijziging. Oude Niedorp: C. de Reus, Verlaat 122, kleinhandel; overgegaan aan Jb. Kaas. Texel: N.V. Strandhotel „Prinses Juliana" P. Kikkert en Zonen; bestuurswijziging. Onderling Begrafenisfonds „P. J. Bouma"; bestuurswijziging. Zuidscharwoude: Coöp. Boerenleenbank te Zuidscharwoudé; bestuurswijziging. Opheffingen: Anna Paulowna: W. de Graaf Jr., Nieuwe weg 8a, lunchroom en café. Castricum: A. Schermer, Ruitersweg 42, fouragehandel. Den Helder: E. Bos Jzn., Vischstraat 7, detailhandel in manufacturen. RAADSLID, ZIEKENHUIS- EXPLOITANT OF RECLAME? Mijnheer de redacteur mogen het mij vergund zijn het volgende schrijven te zenden als ingezonden stuk. Als ik in uw blad van Zaterdag de vra gen van den heer V. Keijsper op zoo'n in genieuze wijze beantwoord zie, dan rijst by mij de vraag: raadslid, ziekenhuisexploitant of reclame? De geheele vragenstelling wijst op kleinplaatselijk gedoe en brengt aller minst eer en lof toe aan de H. H. doktoren en anderen voor hun hulpvaardigheid op dien Zondag. En dat in een plaats waar men steeds van Victorie kraait, tenminste op de G.A.M.I T. was het niet van de lucht. Ik sluit mij dan ook volkomen bij den vorigen schrijver aan. U mijnheejr de redacteur bij voorbaat dankzeggend voor de verleende plaatsruim te. J. KEIJSPER, Hoeverkade. Honden. DE HONDENTENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. De inzendingen uit Alkmaar en om geving op de gouden jubileumten toonstelling van de kennelclub „Cy nophilia". Op de elfde Winnertentoonstelling, die Zaterdag en Zondag in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam werd gehouden, was Alkmaar kwantitatief zoowel als kwalitatief beter dan ooit vertegenwoordigd, een bewijs dat de belangstelling voor den rashond nog steeds groeiende is. Bij de interessante eereprij zenkeuring op den tweeden dag zagen wi; ook een paar bekende viervoeters uit onze omgeving. De voornaamste bekroningen la ten wij hier volgen: de Riesenschnauzerreu „Argo von Eikholt" van den heer G. J. R Slotboom alhier behaalde het kampioen' schap van zijn ras, winnertitel 1936 en legde in concurrentie met een fraaie inzending uit Duitschland beslag op den wisselbeker voor den besten Schnauzer aller variëteiten, een éclatant succes. Mevrouw S. N. de Lan geWagenmakers te Schoorl bracht onder een Engelschen keurmeester haar fraaien Kerry Blue Terrier uit; het prachtige dier, dat in tip-top conditie werd geshowd, be' haalde het kampioenschap en den winner- titel. Mej. D. Bruin te Heiloo toonde haar kwaliteitsvolle Newfoundlanderteef Mus- kwa's Gilka; zij behaalde het praedicaat Uitmuntend en werd reserve-kampioen. De windhondenrassen beginnen in Alkmaar populair te worden. De heer J. Wortel alhier heeft de fokkerij van den Greyhound ter hand genomen; de strenge Engelschman keurde de stammoeder van zijn kennel Sla' mat het praedicaat Z.G. waardig. De heer van Zalinge zag een paar aardige afstamme lingen van zijn Sloegi-teef Bedia verschij nen: het teefje van den heer Mircks behaal de Z.G., haar zuster Suleika van den heer Van Meurs te Heiloo kreeg G. Een nobele verschijning was de Collie Ralph van mevr. van Goghv. d. Ploeg te Alkmaar. Deze in de kampioensklasse ingeschreven reu was met het praedicaat Z.G. zeker niet te royaal bedeeld! Verder toonden de heer Cohen te Hensbroek en de heer Van Iren te Alkmaar resp. hun gekleurde Bullterriers en de als huishond zoo populaire gladharige foxter- rier; zij maakten in hun klasse een goeden indruk en brachten verschillende prijzen voor den baas mee. GEBOREN: Jacobus Cornelis, z. van Theodorus Wil helmus Leek en Alida Maria Adriana Lou- we. Gerard Pieter, z. van Pieter Harder wijk en Aaltje de Vet. Maria Meinarda, z. van Jacobus Johannes de Koning en Wilhel- mina Geertruida Apeldoorn. Caspar Nico' laais Maria, z. van Cornelis Venneker en Elisabeth Hendrika Maria Verbeek. Pe tronella Divera Everarda, d. van Wilhelmus Mattheus Bakkum en Petronella van 't Hoff. Harmina, d. van Johannes Visser en Ce- trina Haan. OVERLEDEN: Simon Wit, wedr. van Gerbrechtje Smit, 77 jaar. LUCHTVERBINDING AMSTERDAM—BOEDAPEST. De K. L. M. neemt tydelyk den geheelen dienst over. Het Tsjechische verkeersvliegtuig O.K.- A.I.A., dat gisteren bij zijn eerste vlucht van Praag naar Amsterdam op de lijn BoedapestAmsterdam nabij Elburg zoo ongelukkig beschadigd wer'd, had de be stemming om vandaag van Amsterdam naar Praag terug te vliegen, aangezien de Blauwe Donau-Express" in wisseldienst door K. L. M. en O. L. S. bevlogen wordt, Natuurlijk kón de Tsjechische machine vandaag geen dienst doen en aangezien de normale dienstregeling toch voortgang moet hebben, heeft de K. L. M. tijdelijk den dienst der Tsjechische maatschappij overgenomen. Derhalve is vanmorgen op den vastgestelden tijd, te 9.30 uur, de Douglas-machine der K. L. M., de „Haan", bestuurd door gezagvoerder von Weyro- ther, van Schiphol naar Praag vertrok ken. Zoodra de Tsjechen hun materiaal heb ben aangevuld, en zij den dienst kunnen overnemen, zal de „Haan" als extra ma chine weer naar Amsterdam terugkomen of zoo noodig nog enkele dagen den dienst AmsterdamPraag vliegen. DE INDISCHE POSTVLUCHTEN. De „Oeverzwaluw" is gistermiddag om 17.17 uur op Schiphol uit Indië terugge keerd. De Sperwer arriveerde gisteren op de thuisreis te Jodhpur, de Lijster kwam op de uitreis te Bagdad aan. ALKMAARSCH KINDERKOOR. Donderdag a.s. geeft dit kinderkoor een opvoering van de operette „Jopie Zonne straal", oorspronkelijke tekst van Nico Splinter, opnieuw bewerkt door R. Voor- haar, muziek van den dirigent van het koor, Nico Snel. Eenige jaren geleden gaf men er de eerste opvoering van en mocht men er een groot succes mee verwerven. Te verwachten is het dat ook de avond van Donderdag zal slagen en de aanwe zigen aangenaam zal bezighouden. NOODLANDING TE BUSSUM. Toestel beschadigd doch de inzit tenden ongedeerd. Maandagmiddag kreeg het militaire vlieg tuig C. I. 503 boven de heide nabij Crailoo (Bussum) motorpech en de bestuurder was genoodzaakt een noodlanding te maken. Op een bouwterrein in den Engh, achter de H. Hartkerk te Bussum, daalde het vliegtuig, doch sloeg voorover en brak een vleugel en het landingsgesteld, zoodat de machine zich met den neus in den grond boorde. De inzittende luitenant en een waarnemer liepen geen letsel op. mers is beperkt tot 250 en men verwacht aam den disch het meest selecte gezelschap van Parijs en o.a. leden van het corps di- plomatique. De Air-France heeft derhalve de ver plichting op zich genomen, ook den maal tijd zelf in zijn samenstelling een uiterst se lect karakter te geven, waarin de mogelijk heden van het moderne luchtverkeer op sprekende wijze tot uiting zouden komen. Het banket zal dan ook worden gehouden onder de leuze „L'Avion Au Service de la Gourmandise". Dagelijks vertrekken in den vroegen och tend uit 23 Europeesche steden extra vlieg tuigen van de Air France naar Parys. Op 14 Mei zal elk van deze vliegtuigen uit het land van vertrek een hoeveelheid dranken of delicatessen meenemen, die als gere nommeerde specialiteit van dit land be schouwd kunnen worden. Uit Engeland wordt stout, ale, whiskey en beef meegeno men, uit Spanje en Portugal o.a. port en sherry, uit Praag de beroemde Prager schinken, uit Straatsburg de niet minder beroemde paté de foie gras, uit Noorwegen zalm en andere vischconserven, uit Boeda pest tokayer, uit Warschau wodka, uit So fia kaviaar,, uit Griekenland salami, en zoo uit 23 landen of steden iets anders. Het vliegtuig van de Air, France, dat in den ochtend van den 14den Mei van Schip hol naar Parijs vertrekt, neemt o.a. 50 K.G. Hollandsche boter, 10 K.G. Hollandsche kaas en een groote hoeveelheid tulpen mee. Al deze delicatessen en dranken zullen voor des middags vier uur in Parys zijn, waar verschillende Maitres de Cuisine, die in verschillende Europeesche hoofdsteden een bijzondere faam genieten en die even eens door de Air France naar Parijs zyn genoodigd en vervoerd, uit deze ingrediën ten het feestmaal zullen bereiden. Ook de Nederlandsche kunst vertegenwoordigd. Om ook de soiree, die op het banket volgt, een bijzonder karakter te geven, heeft de Air France vooraanstaande artis- ten uit verschillende landen naar Parijs ontboden om het selecte gezelschap van hun kunst te laten genieten. Naar wij vernemen heeft een dergelijke uitnoodiging ook onze populaire actrice, chansonnière en cabarettière Fientje de la Mar bereikt, die zich in principe bereid heeft verklaard, bij deze gelegenheid, die de mogelijkheid van de luchtvaart wel in een zeer bijzonder licht laat zien, onze Ne- derlèndsche kunst op waardige wijze te vertegenwoordigen. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De COMMISSARIS DER KONINGIN dezer provincie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens broe- derdienst betreffende den hieronder ge noemden persoon, de uitspraak gedaan, ach ter zijn naam vermeld: C. SMIT, lichting 1937. Uitspraak: voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken vertegen woordiger; door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den Burgegmeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 21 April 1936. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. b. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer B. Visser te Amsterdam, om vergunning tot het oprichten van een lom penbergplaats, in het perceel Baanpad nr. 12. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag, 5 Mei a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de se cretarie dezer gemeente van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 21 April 1936. Burgemeester en wethouders van Alkmaar, F. H.. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KÓELMA, secretaris. EEN MERKWAARDIG LUCHTVAART DINER TE PARIJS. Vliegtuigen brengen op 14 Mei de ingrediënten uit alle deelen van Europa. Een merkwaardig luchtvaartdiner zal op 14 Mei a.s. te Parijs plaats vinden, geor ganiseerd door de Fransche luchtvaart maatschappij Air France in samenwerking met het tijdschrift „Le Golf". De deelnemers betalen den eenigszins exorbitanten prijs van 250 franc per cou vert en voor de soiree, die op het diner volgt, bedraagt de toegangsprijs honderd franc, maar ter verontschuldiging diene, dat de geheele opbrengst ten goede komt aan de Caisse de Secours de 1'Aeronautique, het steunfonds voor weduwen en weezert van luchtvarenden, verongelukte of ver minkte piloten en anderen slachtoffers van de luchtvaart, onder beschermheerschap van maarschalk Franchet d'Esperey en on der voorzitterschap van den Franschen mi nister van luchtvaart. Het aantal deelne STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Alkmaar 20 April v. Quayaquil n. Paita. Aurora 20 April v. Napels n. Palermo. Costa Rica 20 April 10.50 Flores gepass. Deucalion 20 April v. Bari n. Syracuse. Euterpe 21 April te A'dam. Fauna 20 April te A'dam. Ganymedes 21 April v. Istanbul n. Izmir. Helder 21 April te Amsterdam. Irene 18 April van Pto. Barrios n. A'dam. Oberon 20 April 17.00 Ouessant gepass. Odysseus 20 April v. Kopenh. n. Stettin. Orion 20 April v. Barcelona n. Alexandrie. Orpheus 20 April v. Villagarcia n. Lissabon. Perseus 20 April te Amsterdam. Pluto 21 April te Amsterdam. Poseidon 20 April 19.20 Lydd gepaseerd. Rhea 20 April te Aarhuis. Saturnus 20 April 13.45 Ouessant gepass. Stella 18 April te Yerakini. Triton 21 April 02.10 Madeira gepaseerd. Ulysses 20 April v. Algiers n. Malta. Venezuela 20 April 13.00 te Hamburg. Vesta 20 April van Ceuta n. Melaga. Vulcanus 20 April Gibraltar gepasseerd. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens uitr. te A'dam 21 April Poelau Bras uitr. te Port Said 21 April.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3