Addis Abeba bedreigd. Mocdlanding bij Elburg. ALKMAARSCHE COURANT van Dinsdag 21 April 1936 De weg tusschen Dessie en Addis Abeba, de eenige verbinding door het hooggebergte, waarlangs de lta|iaansche troepenafdeelingen thans naar de Abessijnsche hoofdstad oprukken -r-, Vijf Engelsche scholieren vonden den dood bij den hevigen sneeuwval in het Zwarte Woud. De speciale autocar, die uitgezonden werd, om de overlevenden behouden terug te brengen, geraakte in een sneeuwlaag, waaruit zij slechts met groote moeite bevrijd kon worden Prof. dr. J. P. Kleiweg de Zwaan, die benoemd zal worden tot voorzitter van het Kon. Ned. -Aardrijks kundig Genootschap De plotselinge weersveranderingen veroorzaakten in Zuid Beieren hevigen sneeuwval, waardoor m vele plaatsen het verkeer werd lamgelegd. Auto's moesten met paardenkracht uit de sneeuw getrokken worden Nederland bouwt bruggen. Boven het water slaan heimachines de stalen dam- wanden bij de constructie der verkeersbrug Zwijndrecht Dordrecht Verschillende dagblad-directeuren maakten Maandag de eerste vlucht naar Rome mede van den dienst, welke door de K.L.M. in samenwerking met de Deutsche Lufthansa is hervat. De gasten op Schiphol even voor het vertrek Een der vier zomerpostzegels, welke in de maanden Mei en Juni door het Staatsbedrijf der Posterijen wederom zullen worden uitgegeven De noodlanding van het Douglas-vliegtuig O.K.-A.I.A. der Tsjechische luchtvaartmaatschappij C.L.S. bij Elburg. - Het ernstig vernielde toestel H. K. H. Prinses Juliana heeft Maandag te Roden (Dr.) de officieele opening bijgewoond van het werkkamp .Roden" Het hijschen van de vlag door de Prinses

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5