1lit Aet JUuiemetU De werkverschaffing in Nederland. De Kamer herdenkt haar voorzitter. !BjuiUnlatuL De verjaardag van Hitier. Binnenland Crisis leidt tot uitvoering van bijzondere werken Uitbreiding van cultuurgrond. jhr. dr. j. n. van der does. oneerlijke dames aangehouden. SlaalstoUdi Den Haag, 20 April. Stemmig en indrukwekkend heeft de Kamer Ruys de Beerenbrouck's nagedach tenis gehuldigd. Men had de goede ge dachte gehad, de Kamerleden allen te doen plaats nemen, vóórdat de vergadering begon. Zoo was het reeds stil en ernstig in de zaal, toen de waarnemend voorzitter, de heer Van Dijk, en cle griffier, mr. Kesper, binnentraden. Dat alle ministers aanwezig waren, verhoogde het plechtige karakter der bijeenkomst. Sympathiek was de tegenwoordigheid van de communistische fractie en van den heer Sneevliet (r.s.) Hen heeft voorzitter jluys misschien het meest van alle spre kers tot de orde moeten roepen, maar het ging steeds op een guitige en beminnelijke manier, zoodat de aangename toon schier nooit werd verstoord. Of de staatskundig- gereformeerde fractie om een bijzondere reden in haar geheel afwezig was, is niet bekend. De andere antipapist, ds. Ling- beek (h.s.s.), was wel tegenwoordig. Al maakt 's heeren Van Dijk's rede naarstalent hem niet tot den meest aan gewezene, om bij een dergelijke plechtig heid het woord te voeren (duidelijk klinkt steeds zijn stem, maar het rhythme van zijn spreken schijnt wat monotoon), wat hij zeide, zal de instemming hebben gehad van al zijn hoorders. De onpartijdigheid van Ruys leiding, waaraan de heer v. Dijk hulde bracht, zal ieder erkennen. Zeifs noemde de waarnemend voorzitter het presidium van den heengegane moeilijk te evenaren. De goede toon van het debat, waarvoor Ruys zoozeer waakte, zou niet bewaard gebleven zijn, had Ruys zich niet bediend van den tactvollen humor, waar over hy in zoo rijke mate beschikte. Maar onder zijn opgewektheid scholen een diepe ernst en een vast geloof. Zijn plecht anker in leven en in sterven, noemde de heer Van Dijk het onwrikbare Godsver trouwen, dat in Ruys leefde. Welsprekend was de rede, waarmede de minister-president zich namens de regee ring bij de woorden van den voorzitter der volksvertegenwoordiging heeft aange sloten. Het spreekt vanzelf, dat dr. Colyn hierbij vooral het licht liet vallen op de beteekenis van Ruys als kabinetsleider. „De ernstige gisting in het binnenland" waartegen de afgestorvene spoedig na de vorming van zijn eerste kabinet had moe ten optreden, was een toespeling op de Novembergebeprtenissen van 1918. En de aandacht trok minister Colyn's opmerking over Ruys' voortreffelijke gave om mee- ningsverschillen in den boezem van den ministerraad te overbruggen en voor over eenstemming te doen plaats maken. De bewindsman, die met Ruys in één kabinet heeft gezeten, sprak uit ondervinding. Er was in deze vergadering een sfeer het meest in politieke overtuiging van weemoed en genegenheid. Ook wie met Ruys verschilde, werd door zijn eenvoud en beminnelijkheid getroffen. Zijn op volger zal een zware taak hebben. In geheel Duitschland is gisteren met groot vertoon van parades en feestelijkheden de verjaardag van Hitier gevierd. Voor de rijkskansela rij, waar zich een onoverzienbare menigte verdrong, werden ontzagge lijke hoeveelheden bloemen aange dragen. Om vier uur verscheen de rijkskanselier op het balcon, waar hij luide werd toegejuicht. Talrijk waren ook de uit het buitenland telegrafisch gezonden gelukwenschen. Hieronder bevonden zich telegram men van de koningen van Engeland, Bulgarije en Italië, benevens van Mussolini. Een der plechtigheden, die in verband met Hitler's verjaardag gehouden zijn, was de beëediging van de politieke leiders in München, by welke gelegenheid de plaatsvervanger van Hitier, Rudolf Hess, een redevoering uitsprak. Hij herdacht de genen, die in den strijd van de N.S.D.A.P. gevallen zyn en zeide verder, dat Hitier het symbool is geworden van den diepen inner lij ken vredeswil van het Duitsche volk. Wat diegenen betreft die gisteren den eed aflegden, zij moeten er aan indachtig zijn, dat niet de rechten, maar de plichten Van hun functie het belangrijkste zijn. Deze alleen verleenen gezag, gelijk Hitier zich het hoogste gezag in het land verwor ven heeft zonder titels enz. Laat Hitier in alles ten voorbeeld strekken. Er mag ook niet vergeten worden wat de voorouders voor het nationaal socialisme aan schoons en goeds tot stand hebben gebracht Het nationaal socialisme eert bewust de tra ditie, in strijd met het bolsjewisme, dat de traditie veracht. Sinds 7 Maart kan het bolsjewisme ook niet meer via een open grens in het westen Duitschland binnen trekken. De parades van gisteren zyn meer dan alleen maar schouwspelen. Zij toonen de wereld: de vrede, waar Hitier om worstelt, wordt beveiligd door een nieuwe weer macht met de modernste wapen. Wij her nieuwen daarom de belofte: Adolf Hitier, wij staan achter u, zooais gij achter uw volk staat, voor altijd. Dit volk zal achter u staan, achter datgene, wat gij hen gege ven hebt, nog over honderden jaren, zooals uw geest en uw werk voortwerken zal in ons volk door de eeuwen heen. Vervolgens werd de eed afgelegd. OPSTAND IN HONDURAS. Tegen den president gericht. Het blad „Ultimas Noticias" meldt uit Managua in Nicaragua, dat tegen den president van Honduras een opstand is uitgebroken. Opstandelingen hebben op verscheidene plaatsen de grens naar Honduras overschreden. Het aan de grens van Nicaragua en Hon duras gelegen plaatsje Cifuentes zou vol gens dit bericht na een korten strijd door de opstandelingen zijn veroverd. Voorts zou hun het plaatsje Duyure in handen gevallen zijn. In de provincie Choluteca in Zuid-Honduras zijn de opstandelingen van vier kanten tegelijk binnen gedrongen. Volgens hetzelfde bericht in de „Ulti mas Noticias" streven de opstandelingen het doel na te verhinderen, dat president Carias Andino na afloop van zijn huidige ambtsperiode nog eens zes jaar aan het bewind zal blijven. AARDBEVING IN BRITSCH-INDIE. Gisterochtend heeft het observatorium van Alipore een aardbevig geregistreerd, waarvan het epicentrum omstreeks 140 K.M. van Calcutta moet liggen. De beving moet zeer hevig zijn geweest. IN EEN GOUDMIJN OPGESLOTEN. 300 man werken aan de bevrijding van drie ingeslotenen. 300 man arbeiden aan het redden van de drie personen, welke zijn opgesloten in een goudmijn. Na 8 dagen werken is men in contact gekomen met de slachtoffers, dr. Robertson, een chirurg te Toronto en aan deelhouder in de mijn en Scadding die werkte aan de exploitatie. Zij verklaarden, dat hun metgezel was bezweken en dat zy zelf uiterst het werk staken. En dat zy zelf uiterst zwak zijn. De red ders lieten vloeibaar voedsel en warme dranken door metalen buizen naar hen toe vloeien, doch door de uitputting van de onafgebroken arbeid, moesten de redders het ewrk staken. Hedenochtend is een oproep gedaan voor zes niet-gehuwde mijnwerkers, die bereid zijn hun leven te geven, om het speciale reddingswerk. VERJAARDAG VAN DE STICHTING VAN ROME. De verjaardag van de stichting van Rome wordt heden met groote feestelijk heid gevierd. De stad is rijk versierd met vlaggen en bloemen en in geheel Italië zullen publiek werken worden ingewijd. De Duce zelf zal te Rome een kliniek voor malariologie en voor radiologie openen, terwijl hy de eerste slag met de houweel zal doen voor een nieuwen weg door het renaissancekwartier. Verder zullen in geheel Italië 66.400 pensioen-certificaten worden uitgereikt aan oude arbeiders en invalieden en zul len zijn, die zich in den arbeid hebben onderscheiden, worden gedecoreerd. OVERSTROOMINGEN IN RUSLAND. Tengevolge van regenval en van 't smel ten van sneeuw zyn ernstige overstroo mingen ontstaan, zoodat duizenden gezin nen de dorpen langs de Svanetia hebben moeten verlaten. Men vreest, dat zich nog meer overstroomingen zullen voordoen en dat daardoor de toch al aanzienlijke mate- rieele schade nog zal toenemen. Uit de pogingen, gedaan in de eerste crisis-jaren, om productief werk te vin den voor de werkloozen in Nederland, wier aantal steeds grooter werd en wier werkloosheid een permanent karakter dreigde te krijgen, is in den loop der crisisjaren onder leiding van den hoofd inspecteur voor de werkverschaffing, den heer Meier de Vries, een uitgebrei de en goud-geoutilleerde organisatie gegroeid, die zich uitstrekt over het geheele land en het probleem der werk verschaffing systematisch ter hand heeft genomen. De dienst der werkverschaffing en steun- verleening is ondergebracht by het depar tement von sociale zaken en het land is verdeeld in 13 inspecties. In de laatste jaren is deze dienst erin geslaagd, jaarlijks 60 a 70 duizend werkloozen tewerk te stellen. Naast het algemeen toezicht op de uitvoe ring der werken, op het naleven der ver schillende bepalingen en op de loonen en arbeidsvoorwaarden, behoort tot het be langrijkste gedeelte van de taak der in specteurs, het opsporen van objecten, die voor werkverschaffing in aanmerking kun nen komen of het onderzoeken van de ge schiktheid van objecten, die als zoodanig door anderen worden voorgedragen. Het creterium, dat hierbij wordt aange legd, is, dat voor uitvoering in werkver schaffing slechts in aanmerking komen zoo danige werken, die mede in verband met de tijdsomstandigheden zeker niet uitge voerd zouden worden, indien zulks op de normale wijze zou moeten geschieden. Bo vendien moet de verhouding tusschen de loonen en de bijkomende kosten gunstig zijn, m.a.w. het loonbedrag moet het groot ste gedeelte vormen van de totale uitvoe ringskosten. Waar particulieren, gemeen ten, waterschappen, of andere instellingen een object in werkverschaffing willen laten uitvoeren, en het departement op advies van de betrokken inspectie daar gunstig over beschikt, komt toch nog altijd een redelijk gedeelte van de uitvoeringskosten voor rekening van den opdrachtgever en slechts het ontbrekende bedrag van den totalen kostprijs waardoor juist de opdracht gever zou hebben afgezien van uitvoering op normale wijze wordt van overheids wege bijgepast in den vorm van toeslag op de loonen uit het werkloosheidssubsidie- fonds. Daarbij wordt echter terdege reke ning gehouden met eventueele waardever meerdering van het object als gevolg van het uitgevoerde werk. Als stelregel gold bovendien, dat werken, die ongeacht de crisis toch dringend uitge voerd moeten worden of welker uitvoering op een noodzakelijkheid berust, niet voor subsidie in aanmerking komen. Resultaten der werkverschaffing. Terecht wordt bij beschouwingen over de werkverschaffing de nadrug gelegd op de beteekenis van het feit, dat per jaar 60 a 70 duizend werkloozen, die anders op den steun zouden zijn aangewezen .gelegenheid krijgen met productief werk een loon te verdienen, dat toch nog altijd boven de steunbedragen ligt en deze in vele gevallen zelfs aanzienlijk overschrijdt. Na een aantal jaren begint nu echter een ander resultaat van de werkverschaffing zichtbaar te worden, dat van niet minder beteekenis is, n.1. de geweldige verbeterin gen op verschillend gebied, waarvan in de eerste plaats het agrarische deel van onze bevolking profiteert, en die in verscheidene streken van het land zijn ontstaan, waar men zelfs in tijden van voorspoed niet licht eraan gedacht zou hebben, dergelijke wer ken ter hand te nemen. Thans, nu men voor werkverschaffings doeleinden zoekt naar werken, waarbij vooral een groot deel der kosten verloond kan worden, worden allerwege gronden ont gonnen, afwateringen verbeterd, wegen aangelegd die weliswaar niet onontbeerlijk waren maar niettemin groote verbeteringen zijn, wordt stedeschoon verhoogd, nieuw natuurschoon geschapen en bestaande cul tuurgrond verbeterd. Als men een tocht maakt door de streken, waar dergelijke groote werken in de laat ste jaren zijn uitgevoerd, of nog in uitvoe ring zijn, staat men telkens weer verbaasd over de ingrijpende veranderingen, die zich hier hebben voltrokken en merkt men steeds weer met verwondering, in hoe ge ringe mate dit tot de publieke opinie is doorgedrongen en hoe weinig men in het land bijv. weet van de groote ontginningen, die een reusachtige aanwinst aan cultuur grond hebben gebracht. Een geschikt centraal punt voor een der- gelijken tocht is Zwolle, de hoofdstad van de provincie Overysel, waar men nog zeer veel woeste en onontgonnen gronden vindt, die dankbare werkverschaffingsobjecten bleken te zijn. Hier is ook een der voor naamste inspecties gevestigd, onder leiding van de rijksinspecteurs ir. J. Th. Westhoff en ir. J. Nysyingh. In tegenstelling met de meeste andere deelen van het land, waar de burgemeester van een der in de inspectie gelegen gemeenten als rijksinspecteur op treedt, zijn deze beide functionnarissen spe ciaal in deze functie aangestelde vaklieden, die evenals hun beide adjuncten ir. G. P. J. E. H. van Weezenbeek en ir. J. A. Mark voort een Wageningsche opleiding achter den rug hebben. In deze provincie, waar de te ontginnen gebieden dicht bij elkaar lagen, bevonden zich in vorige jaren de vele werkkampen, waarheen de groote gemeenten, die zelf geen werkverschaffing objecten in de na bijheid hadden, hun werkloozen zonden. Groote werken als de ontginning van de Weitemanslanden en het graven van een gedeelte van het Twente-Rijn-Kanaal zijn in die jaren voltooid, evenals een groot ge deelte van de verbetering van de ontwate ring van het Regge-gebied. Inmiddels nam de werkloosheid op het platteland en in de provincie zoodanig toe, dat men weldra dergelijke werken kon laten uitvoeren door streek-werkloozen arbeiders uit de om geving, die 's avonds naar huis terugkeer den, waardoor meer en meer de kampen be ginnen te verdwijnen. Thans zijn er nog slechts weinige kampen, welker aantal in den zomer misschien nog eenigszins uitge breid zal worden, doch meer en meer wordt ernaar gestreefd de werkloozen in eigen omgevlng werk te verschaffen, ook al om dat aan deze methode minder kosten ver bonden zijn. Het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis heeft bericht ontvangen, dat jhr. dr. J. N. van der Does te Cairo verblijf houdt en begin Mei in Nederland hoopt terug te keeren. Te Hilversum. De politie heeft gistermiddag twee jonge dames gearresteerd, die zich op onrechtma tige wijze goederen hebben toegeëigend. De 31-jarige E. M. woonachtig te Hilversum, heeft in den looP van enk.ele maanden ten nadeele van een Warenhuis aan de Spoor straat geleidelijk diverse goederen tot een waarde van ruim driehonderd gulden gesto len ZÜ was de expeditie van de firma werkzn0m en nam te^kens artikelen mede. De 22-jarige C. v. d. B., eveneens te Hil versum woonachtig, heeft in haar dienstbe trekking bij een dame aan de Tromplaan kleedingstukken, boeken en huisraad mee genomen. De beide gearresteerden hebben een bekentenis afgelegd. Zij zijn op trans port gesteld naar Amsterdam en zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. GOED AFGELOOPEN. Gisteren had te Moerdijk een ernstig on geval plaats. Terwijl vanaf het Hollandsch Diep een zandtrein, bestaande uit een loco motief en 16 met zand gevulde kipkarren voor den nieuwen in aanleg zynden ver keersweg in aantocht was, begon plotseling de groote zanddijk te verschuiven, tenge volge waarvan de locomotief met de 16 kip karren van een hoogte van 12 meter' naar beneden stortten. De machinist, die het ge vaar zag aankomen, wist door vlug van de machine te springen het leven te redden. De machine kwam met den schoorsteen in het zand terecht en ligt met de wielen om hoog. De materieele schade is voor de N.V. v. Zanen en Verstoep, die het werk uit voert, zeer groot. HET OVERLIJDEN VAN JHR. MR. RUIJS. Naar wy vernemen, hebben de besturen van de fractie der R.K. Staatspartij in de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de R.K. Staatspartij aan den heer pastoor van de parochie van St. Jacobus, Parkstraat te Den Haag, verzocht een plechtige H. Mis van Requim te willen opdragen voor de zielerust van wijlen den minister van staat jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beeren- brouck, in leven lid van de fractie en in de jaren 19251929 voorzitter van het bestuur der R.K. Staatspartij. Deze H. Mis zal worden opgedragen Dins dag 5 Mei a.s. te half elf uur. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Op den rijksweg StraelenGeldern, op Duitsch grondgebied, in de nabijheid van Venlo, is de opzichter van het Arbeitsdienst- lager te Straelen, Emil Rudnick, die met een motorrijwiel in de richting Geldern reed, in botsing gekomen met een Neder- landsche auto, eigendom van den heer H. Smeets uit Roermond, ry'dend in de rich ting Venlo. Bij de botsing liep de opzichter een ernstige schedelbreuk op, waaraan hij vrij spoedig na het ongeval overleed. Daar den bestuurder van den Nederland- schen wagen geen schuld trof, werd de auto na onderzoek vry gegeven. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. De firma Ruys en Co., hoofdagente van de N.V. Rotterdamsche Lloyd, meldt, dat de Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aan sluiting op het d.d. 21 dezer te Marseille verwacht wordende mailschip „Sibajak" Woensdag 22 April a.s. om 6.15 te Roosen daal, 7.14 te Rotterdam D.P. en 7.40 te Den Haag zal arriveeren. BRAND IN MATRASSENMAKERIJ. Te Den Haag. Even voor acht uur gisterochtend is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de matrassenmakery van J. Snijder aan het Kortenbosch no. 46 te Den Haag. De brand werd ontdekt door een van de daar werk zame personen, op de eerste verdieping, waar de vulling der matrassen geschiedde. Hy waarschuwde telefonisch de brandweer, die daarop met de motorspuit uit de Prin senstraat in zeer korten tijd het vuur, dat door een luik reeds naar de tweede etage was overgeslagen, heeft gebluscht. De werk plaats is gedeeltelijk uitgebrand. Een tiental matrassen en eenige baaltjes kapok werden door de vlammen verteerd. VEREENIGING VAN UIT DUITSCHLAND UITGEWEKEN NEDERL. JODEN. Te Amsterdam is opgericht een vereeni- ging tot behartiging der maatschappelijke en geestelijke belangen van Nederlandsche joden, die sinds 1933 gedwongen waren Duitschland te verlaten, onder den naam „Vereeniging van uit Duitschland uitge weken Nederlandsche Joden". Het secretariaat is gevestigd bij den heer S. de Jong, den Texstraat 11 te Amsterdam. LUCHTBESCHERMING EN RADIO. De voorbereding te Hilversum. Voor de bijzondere luchtbeschermings oefeningen, welke op 23 April in Hilversum zal worden gehouden, bestaat in den lande groote belangstelling, daar de radio bij deze oefening op uitgebreide schaal zal worden toegepast. Door bijzondere welwillendheid van de Philipsfabrieken zullen de speciale diensten voor deze oefening opgeroepen de beschik king heben over een viertal zendapparaten en ontvangtoestellen, waardoor een goed functionneeren van de hulpdiensten die met de strafcentrale onmiddellijk verbonden zijn, te verwachten is. De centrale, geves tigd op het hoofdbureau van politie zal via een langegolfzender verbonden zijn met twee kringposten, een uitkijkpost en zes mobiele patrouilles. De kringposten en eveneens een der mobiele posten zullen ook een zender hebben echter op kortere golf lengte, terwijl tenslotte de uitkijkpost op het gemeentehuis op 5 meter zal zenden. De bediening der zend- en ontvanginstallaties is toevertrouwd aan een aantal technici der N.S.F., welke aan de luchtbeschermings dienst zyn toegevoegd. Voor het radioverkeer tusschen het hoofdkwartier en alle overige eenheden' is op het hoofdbureau van politie een tele- foniezender opgesteld met een antenne- kringenenergie van 50 watt. De installaties der kringposten, welke een zendvermogen van 10 watt ontwikke len, worden gevoed met behulp van een z.g. trapgenerator of een benzine-aggregaat. Een byzonder aardig toestel is de 5 meter zen der, die afwisselend ook als ontvanger dienst doet. Als krachtbron dient een 6- volts accubatterij. By de a.s. oefeningen zullen de beide ultrakortegolven niet mobiel zijn. De moge lijkheden, die deze categorie zend-ontvang- installaties bieden zijn er echter niet min der belangrijk om. Vele militaire autoriteiten namen met be langstelling de apparaturen in oogenschouw (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 21 April 1936 Hooge Prijzen 25.000.— 15822 2.000.7938 1.500.— 17077 1.000.— 5180 400.— 1531 3000 3090 9661 200.— 920 8364 9149 100— 978 1880 6310 6920 7058 10030 14994 19789 Prijzen van f 45. 26 96 104 119 121 122 161 221 260 300 364 374 417 425 476 497 513 525 553 616 618 648 654 660 773 782 795 804 817 835 859 931 937 957 963 980 986 1026 1062 1141 1180 1183 1194 1211 1226 1228 1270 1285 1354 1362 1402 1415 1447 1461 1487 1513 1544 1590 1605 1611 1652 1659 1665 1668 1670 1695 1699 1737 1788 1793 1835 1875 1887 1893 1904 1906 1953 1954 2079 2132 2139 2168 2191 2203 2235 2259 2267 2322 2323 2330 2336 2345 2353 2356 2440 2445 2475 2486 2585 2611 2627 2705 2737 2741 2792 2804 2805 2851 2880 2975 2988 3043 3079 3082 3119 3122 3129 3213 3237 3293 3294 3303 3314 3327 3333 3379 3389 3400 3416 3433 3436 3449 3513 3531 3537 3558 3601 3640 3652 3663 3721 3733 3752 3795 3825 3840 3893 3915 3943 3967 4057 4061 4067 4113 4138 4155 4172 4227 4342 4359 4361 4402 4403 4469 4478 4501 4627 4533 4605 4645 4653 4679 4722 4726 4730 4741 4759 4855 4889 4918 4950 4951 4977 4979 5047 5123 5167 5194 5222 5255 5261 5277 5299 5404 5530 5534 5696 5763 5771 5781 5794 5816 5817 5821 5825 5832 5886 5893 5918 5937 5964 6011 6057 6083 6089 6099 6123 6152 6154 6166 6170 6218 6258 6264 6332 6341 6353 6359 6372 6400 6402 6416 6434 6438 6474 6493 6500 6514 6520 6654 6655 6676 6682 6689 6710 6715 6723 6742 6762 6770 6823 6831 6847 6849 6928 6932 6955 6971 6983 7051 7072 7075 7114 7135 7241 7271 7278 7281 7302 7316 7341 7355 7389 7436 7475 7481 7525 7618 7625 7628 7649 7681 7716 7728 7765 7801 7803 7838 7908 7909 7917 7934 7947 7962 7972 8035 8038 8039 8231 8283 8290 8309 8316 8353 8426 8434 8451 8474 8491 8515 8551 8603 8620 8623 8640 8677 8688 8746 8759 8784 8802 8805 8835 8844 8857 8862 8896 8941 8943 8960 8967 8992 9101 9115 9147 9185 9173 9184 9185 9337 9341 9419 9423 9450 9474 9493 9545 9592 9601 9617 9618 9700 9712 9721 9726 9742 9751 9794 9796 9823 9839 9855 9928 9929 9930 9933 9981 10009 10042 10066 10081 10082 10098 10134 10159 10224 10255 10324 10336 10371 10376 10388 10396 10401 10408 10454 10497 10507 10531 10543 10589 10606 10692 10757 10795 10811 10812 10814 10823 10885 10887 10927 11061 11066 11079 11092 11135 11279 11307 11309 11355 11374 11378 11391 11419 11474 11475 11488 11550 11594 11626 11632 11666 11674 11699 11709 11727 11766 11805 11844 11847 11857 11870 12068 12082 12085 12129 12147 12152 12164 12185 12194 12226 12278 12309 12331 12359 12372 12392 12458 12604 12616 12641 12669 12681 12704 12710 12717 12815 12826 12855 12931 12937 12976 13023 13045 13083 13087 13107 13120 13130 13139 13180 13207 13211 13326 13376 13406 13474 13483 13494 13543 13574 13595 13621 13622 13628 13643 13665 13687 13717 13718 13732 13832 13889 13949 13961 13980 14029 14116 14162 14166 14180 14199 14241 14308 14319 14328 14399 14402 14438 14456 14498 14546 14574 14619 14643 14706 14764 14791 14829 14890 14946 14979 14997 15025 15041 15057 15127 15131 15137 15140 15169 15223 15336 15391 15468 15481 15499 15516 15548 15560 15590 15618 15635 15711 15739 15792 15841 15871 15937 15940 15942 15947 15957 16006 1600/ 16049 16052 16064 16171 16177 16213 16262 16276 16289 16294 16296 16307 16335 16345 16348 16353 16358 16360 16370 16413 16458 16466 16487 16491 16552 16561 16563 16578 16695 16715 16731 16835 16842 16877 16886 16948 16984 17071 17073 17102 17246 17279 17286 17290 17292 17368 17385 17393 17422 17466 17468 17473 17537 17542 17574 17594 17613 17617 17661 17667 17691 17696 17716 17717 17723 17736 17743 17748 17807 17818 17882 17889 19740 18055 18072 18080 18097 18099 18118 18143 18163 18180 18260 18307 18360 18368 18380 18403 18454 18456 18504 18505 18557 18583 18601 18608 18628 18642 18858 18868 18959 18964 18973 18974 18991 18992 18995 19000 19002 19045 19090 19093 19240 19255 19290 19341 18379 19395 19440 19484 19485 19511 19513 19516 19539 19551 19555 19588 19606 19612 19651 19676 19678 19747 19776 19798 19893 19956 20032 20053 20134 20151 20181 20203 20221 20321 20344 20347 20374 20890 20400 20539 20544 20551 20586 20590 20622 20647 20657 2 ~bó 20699 20718 20745 20762 20772 20777 20780 20793 20845 20900 20907 20959 20970 20983 Verbet. 3de kl„ 1ste lijst: 9696 ontbreekt,' 11483 m. z. 14483, JEUGDIGE DIEVEN AANGEHOUDEN. Wederom te Amsterdam. Op het bureau van politie op het J. D. Meerplein té Amsterdam zijn weer een viertal jongens van 14 tot 17 jaar opgeslo ten. Deze jeugdige, boefjes hebben zich schuldig gemaakt aan diefstal. Gister wisten zij in de Rapenburgerstraat bij een houtkoopersfirma binnen te komen en zich daar meester te maken van een portemonnaie met ruim 1000. Toen men later de pprtemonnaie vermiste, werd de .aandacht gevestigd op de jongens. Door de politie werden zij successievelijk aangehouden. ONTSLAGEN BIJ DE SPOORWEGEN. In een vergaderng, belegd door den cen- tralen bond van spoor-, tram-, a.t.o. en van Gend en Loospèrsoneel te Amsterdam werd uiting gegeven aan de ontstemming over de ontslaggevallen van den laatsten tijd. Er .werd een motie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen dezen gang van zaken, n.1. dat ontslag gegeven werd op grond van fouten of tekortkomingen, welke een dergelijke Zware bestraffing in meer dere gevallen niet rechtvaardigden. HET GODLOOZEN-CONGRES IN PRAAG. Waarom deelneming van Hollandsche zijde?, Vraagt de heer de Marchant. Het Eerste Kamerlid, de heer de Marchant et d'Ansembourg (N.S.B.>, heeft aan den minister van justitie de volgende schrifte lijke vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van het o.a. in „De Maasbode" van 6 April j.1., avondblad, verschenen katholiek wereld- pérsbureaubericht betreffende het godloo- zën-congres in Pra&g, waarin o.a. het vol gende wordt medegedeeld: „dg wereldbond der godloozen heeft het hoogfeest van Paschen uitgekozen, waarop te Praag een Eenheidsfront zal worden ge vormd van de internationale organisaties van strijders voor de godloosheid, die een I

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9