DE CUP-FINALE. De Engelsche League. Goed geslaagde openingswedstrijden. Veel strijd in alle races. Voor de 01ste maal werd Zaterdag de eindstrijd gespeeld om den Engelschen Cup. Ditmaal waren Arsenal en de tweede-klasser Sheffield United de fi nalisten. Vanzelfsprekend was Arsenal sterk favoriet voor den cup. Met 10 wisten de Londenaren te winnen en daarmee den beker voor de tweede maal in hun bestaan te verove ren. Ruim 90.000 toeschouwers woonden in het Wembley-stadion den wedstrijd bi). Het veld was uitstekend. De weersomstandighe den lieten niets te wenschen over. Voor den wedstrijd hielden de toeschouwers de stem' ming er in door gemeenschappelijk zingen Toen scheidsrechter Nattras de beide elftal len Het beginnen was de opstelling als volgt: Arsenal. Male Crayston H uime Bowden Wilson Hapgood Roberts Copping Drake James Bastin Williams Pickering Dodds Barclay Barton Mc. Pherson Johnson Jackson Wilkinson Hooper Smith Sheffield United In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. Arsenal speelde technisch beter en ook attractiever voetbal, doch daar entegen wist de Sheffield-voorhoede mee- nige gevaarlijke situatie voor het Arsenal doel te scheppen, waar het befaamde ach tertrio alle zeilen moest bijzetten om het scoren te voorkomen. Na vijf minuten spe len kon Arsenal zijn eersten corner nemen. Deze leverde echter niets op. Talrijke sco ringskansen gingen aan beide zijden verlO' ren en zoo ging de rust in met blanken stand. In de tweede helft verkreeg Arsenal lang zaam maar zeker een overwicht. De aanval len werden gevaarlijker, de machine Hulme- Bowden-Drake-James-Bastin werkte sneller en beter en het gevolg was, dat vaak een stevige druk op het Sheffield-doel werd uit geoefend. Dank zij voortreffelijk werk van doelman Smith, back Hooper en spil John son bleef de stand tot een kwartier voor het einde 00. Toen echter viel er van een meesterlijk staaltje van Bastin en Drake te genieten. Bastin had den bal goed vrijgemaakt, gaf door aan Drake, deze dribbelde naar links en schoot van tien meter afstand op doel. Onhoudbaar verdween de bal achter Smith in het net. Een fraai doelpunt, 10. Dit doelpunt inspireerde de Sheffield- voorhoede in den resteerenden tijd tot eeni- ge weloverwogen pogingen den stand nog gelijk te maken. Vooral de rechtervleugel met Barton en Barclay, alsmede midvoor Dodds waren gevaarlijk, doch toen scheidsrechter het eindsignaal aankondigde had Arsenal met 1—0 een kleine, doch zeer zeker welverdiende overwinning behaald. De voorzitter van de F.A., Sir Charles S. Ciagg, reikte na afloop de gouden medailles aan de spelers uit. „Luchtoorlog" boven het Wembley stadion. «U de Cup-finale in het Wembley-stadion hebben zich merkwaardige tooneelen afge speeld. Het Stadionbestuur had 2000 pond gevraagd aan Engelsche en Amerikaansche filmmaatschappijen voor het recht van ver filming der ontmoeting. De ondernemingen wilden slechts 500 pond betalen. Zij huur den vier autogirotoestellen en tien andere vliegtuigen om hun opnamen uit de lucht te maken. De minister van luchtvaart, tot wien liet Stadionbestuur zich van tevoren had ge wend, wilde zich niet in den filmoorlog mengen en beperkte zich tot het geven van enkele veiligheidsinstructies over het vlie gen boven het sportterrein. Het Stadionbestuur was echter niet werk loos gebleven en stelde 20 zoeklichten op, die gericht zouden worden op ieder toestel, dat het Stadion naderde. Tweehonderd man nen verdeelden zich onder de toeschouwers om te verhinderen, dat opnamen door opera teurs zouden worden gemaakt, terwijl hon derd anderen met verrekijkers gewapend rondgingen. Tenslotte werd het publiek bekend gemaakt, dat hij, die een operateur zou aanbrengen, een belooning van 1 pond zou krijgen. Uiteindelijk bleken de filmmenschen den strijd gewonnen te hebben, want 's avonds draaide de „Cup-final" in de bioscopen. De uitslagen van de Zondag in de Engel sche League gespeelde wedstrijden luid den: Eerste afdeeling: Aston VillaBlackburn Rovers 24 ErentfordWest Bromwich Albion 22 Derby County—Sunderland 40 EvertonBirmingham 43 Huddersfield T.Manchester City 11 MiddlesbroughStoke City 00 PortsmouthGrimsby Town 32 Preston Nort EndLeeds United 50 Sheffield WednesdayLiverpool 00 Wolverhampton W.Chelsea 3—3 (Aston Villa is door haar nederlaag de' finitief op de voorlaatste plaats beland en moet dus degradeeren.) Tweede afdeeling: Barnsley—Southampton 31 Bradford City—Nottingham Forest 00 Burnley—Leicester City 22 Charltan AthleticBradford 31 FulhamSwansea Town 01 Manchester UnitedBury 21 Newcastle UnitedBlackpool 1—0 Plymouth ArgyleNorwich City 51 Port Vale—West Ham United 2—3 Tottenham HotspurDoncaster Rovers 31 zich zelf. Eenige keeren vluchtte hij weg, maar het veld was bijzonder actief en liet hem niet gaan. Het bleek duidelijk, dat er van een winstronde geen sprake was, zoo dat de eindspurt de beslissing moest bren gen. Hierin had Jan Groot een goede kans gehad, want hij reed snel en bleek 3terk. Maar waarschijnlijk heeft hij de spurt een halve ronde te vroeg ingezet (het was op dat oogenblik echter zeer verleidelijk!) en v. Stek en Frank gingen aan zijn wieltje hangen, om hem in de laatste bocht nog juist te passeeren. De tijd was 12 min. 17 sec., dus niet zoo fraai als die der nieu welingen. De koppelwedstrijd. Wielrennen. De koppelwedstrijd heeft behalve veel strijd ook veel valpartijen opgeleverd en daarbij zijn de renners lang niet onzacht terecht gekomen. Een paar renners moesten den strijd door een valpartij staken, ande ren hadden flinke schaafwonden opgeloo- pen, die heel pijnlijk waren en daarom be sloot de jury, om den wedstrijd tot 250 ron den te reduceeren. 't Viel weliswaar niet in al te goede aarde bij het publiek, dat blijk baar onverzadigbaar is, maar wel eens ver geet, dat een renner ook een mensch is. Zooals gezegd, de wedstrijd was er een van zeer veel strijd. Talrijk waren de uit looppogingen, door diverse koppels onder nomen. In die vluchten leek het er in den beginne op veel op, dat het koppel v. Sehie- veenGroot een zeer groote rol zou spelen, maar midden in de race ondervond van Schieveen de gevolgen van de zware ach tervolging en kreeg een inzinking, die hij nadien niet geheel te boven kon korren. Groot daarentegen reed tenslotte hoe lan ger hoe beter. Alsof de strijd nog niet groot genoeg was, kwam er een premie voor een winstronde en waar èn Frankv. Stek en Kuiper Klink zin hadden in de vijf gulden, ontwik kélde zich een zware strijd, waarin beide koppels een ronde konden nemen. Juist in eze jacht kreeg v. Schieveen zijn grootste inzinking, waardoor hij met zijn koppel genoot een achterstand kreeg, terwijl zij de beide eerste klassementen gewonnen had cm. Tijdens het derde klassement kwam er een algemeene valpartij, waardoor slechti drie koppels intact bleven. De wedstrijd werd een paar minuten geneutraliseerd en daarna met 50 ronden gereduceerd. In dit tweede gedeelte hebben v. Schieveen Groot en vooral DuineveldBol, waarvan eerstgenoemde zeer goed reed en over een groote snelheid beschikte, nog herhaaldelijk een uitlooppoging gedaan, maar de leidende koppels gaven hun geen kans en waren voortdurend actief. En als zij een enkele keer nog een poging deden, mislukten die evenwel. Het laatste klassement leverde nog een feilen strijd op tusschen de twee leidende koppels, maar in de sprint bleken de Am sterdammers juist iets- sterker, dan de Noordhollanders en' zij wonnen den gehee len wedstrijd met puntenverschil in 1 uur 2 min., KuiperKlink op de tweede plaats latende en v. SchieveenGroot met een ronde achterstand op de derde plaats. De uitslagen waren: Nieuwelingen: l. J. Demmen (Rot terdam) tijd 1 uur 2 min. 30 sec.; 2. Emar.s (Amsterdam), 3. Visch (IJmuiden); 4. Over- beek (Rotterdam); 5. Koning (Amsterdam). De amateurs startten te half een onder stroomenden regen. Zij legden het traject drie keer af. De resultaten luidden: 1. J. Saarloos (Rotterdam) 1 uur 30 min. 4 sec. over 54 K.M.; 2. Schipper (Hogerhei- de); 3. Schulte (Amsterdam); 4. van Swelm (Nijmegen); 5. Medik (Amsterdam). Te drie uur, toen het nog steeds regende, startten de profs en onafhankelijken. Zestig renners verschenen aan den start voor het vijf maal afleggen van het traject (90 K.M.) Er ontstond al dadelijk een geweldige strijd, toch wist Gijsen (Putte, N.Br.), die deze week de ronde van Purmerend en het vorig jaar de ronde van Oss won, 100 meter uit te loopen en als eerste de finish te pas seeren met een tijd van 2 uur 27 min. 41.6 sec.; 2. Roeken (Petten); 3. Reyers (België); 4. v. d. Ruit (Capelle); 5. Dictus (België); 6. Martens (Tilburg); 7. Gommers (Dongen); 8. Clarys (Eindhoven); 9. Helmonds (Eind hoven); 10. Lysen (België). Lawntennis. ALKMAARSCHE CLUBS IN ACTIE. Het tennisseizoen is weer begonnen naam met 2 min. 22,2 sec. Hierbij dient ech ter te worden aangeteekend, dat de Indische zwemmer P. Stam op 14 April van dit jaar het record reeds op 2 min. 16 sec. bracht, doch deze tijd is nog niet gehomologeerd. Sipkema had een zwaren strijd te voeren met Kreffer en den Duitscher Lenkitsch. Op de laatste 50 Meter nam Sipkema de lei ding en won tenslotte nog met goeden voor sprong. De belangrijkste uitslagen luidden: 200 meter vrije slag heeren: 1. Sipkema (H.P.C.) tijd 2 min. 21 sec., 2. Lenkitsch (Aachener Schwimm Verein) 2 min. 25,4 sec., 3. Kreffer (DJK) 2 min. 20 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Scheffer (DJK) 1 min. 12,0 sec., 2. Kreffer (DJK). Biljarten. KAMPIOENSCHAPPEN EERSTE KLAS KLEIN BILJART. Baay kampioen van Nederland. Zondagmiddag werden te Leeuwarden de wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland eerste klas klein biljart voortgezet en beëindigd. De Rotterdammer Baay wist met 4 gewonnen partijen het kampioenschap te behalen, al was zijn algemeen gemiddelde verre van fraai. en De Alkmaarsche Wielerbaan heeft het met haar openingswedstrijden ach teraf beschouwd beter getroffen, dan des morgens verwacht mocht worden. Een druilerige regen, die de gehecle lucht in een onaangenaam grijs zette, scheen de wedstrijden in letterlijken zin in het water te zullen laten vallen, maar gelukkig klaarde het tegen den middag op en waar het daarna droog bleef en de temperatuur verrassend prettig was, daar was een verblijf om de baan zeker te harden. Al deed die regen natuurlijk afbreuk aan het aan tal bezoekers, dat zeer zeker voldoende was, maar bij constant goed weer veel grooter zou zijn geweest. Voor de wedstrijden heeft de directie van de wielerbaan de jury-leden en enkele an deren begroet tijdens een eenvoudige lunch in het café van Doorn aan den Straatweg. De heer Kaayk heeft allen dank gebracht voor hun medewerking in het vorige sei zoen en hoopte, dat de prettige samenwer king ook thans weer een gewoon verschijn sel zou worden. En de heer Visser, kamp rechter, heeft vriendelijke woorden gespro ken aan het adres van de directie en de nieuwe jury-leden eenige wenken gegeven Tenslotte werd weer de medewerking van pers gevraagd, welke medewerking na tuurlijk bereids werd gegeven. De wedstrijden. In onze voorbeschouwingen hebben wij opmerking gemaakt, dat wedstrijder zonder cracks even goed belangwekkend konden zijn. Dat is gisteren gebleken, want de amateurs en nieuwelingen hebben steeds strijd geleverd, hebben elkaar elke c.M. terrein betwist en daardoor waren de wed strijden over 't algemeen zeker boeiend. Wat de nieuwelingen betreft, de beide Alcmarianen Derksen en Pronk waren zoo ongeveer een klasse sterker dan hun con currenten. Dat bleek reeds in den afval- wedstrijd, waarin zij voortdurend domi neerden en tenslotte de twee eerste plaat sen aan elkaar moesten betwisten. Derksen, die het meeste getrokken had, werd wel verdiend winnaar, moreel, omdat hij het zwaarste werk gedaan had, practisch, om dat hij de meerdere van Pronk was. In den tweeden wedstrijd voor nieuwelin- igen, den 50-ronden-wedstrijden, bleek de overmacht van beide Alkmaarders nog dui delijker. Nadat zij in de eerste 25 ronden gezorgd hadden, om de verschillende uit looppingen der anderen den kop in te druk ken, ondernam het tweetal daarna geza menlijk een vluchtpoging. En waar het duo elkaar zuiver en snel aan den kop afloste, dc.ar kon het veld, hoe goed het ook vocht, niet beletten, dat Derksen en Pronk een tonde namen. Tot de voorlaatste rpnde bleef het duo verder veilig in het peleton zitten daarna flitste Derksen weer weg en won met grooten voorsprong in den zeer goeden tijd van 11 min. 40 sec., een tijd, die beter was dan die der amateurs en onafhankelij ken over denzelfden afstand. De sprintwedstrijden voor amateurs over 500 M. vielen tegen. Er was geen enkele amateur, die „een sprong" bezat. Een felle, snelle demarrage hebben wij dan ook niet gezien, en dat is toch iets, wat een sprint zoo aantrekkelijk maakt. De gebroeders Zandvoort waren verre weg de sterksten en moesten tenslotte in de finale elkaar bekampen. J. Zandvoort, de snelste, kreeg de sprint vrijwel cadeau. Een negental amateurs heeft zich vervol gens gemeten in een klassement-wedstrijd over 30 ronden. Deze race kenmerkte zich door eenige valpartijen, die bij beter sturen en beter uitkijken niet alle noodig waren geweest. Natuurlijk is het vrij hard gegaan en de strijd ging hoofdzakelijk tusschen Bak en Oukes. Oukes was o.i. de sterkste van die twee; hij had in de twee eerste klassementen reeds 7 punten in de wacht gesleept, maar was in het derde en laatste klassement zoo onverstandig, om zich te laten insluiten, zoodat Bak, die het tweede klassement gewonnen had, de kans van den dag kreeg en die ook accepteerde; hij won het klassement en daarmee den wedstrijd, omdat Oukes zelfs niet geplaatst kon wor den. De derde plaats in de eindspurt zou reeds voldoende geweest zijn! Niet on-interessant was de achtervolging, een der meest zuivere nummers van een wielerprogramma. Zoo ook nu; in de eerste- series bleek reeds, hoe noodig het is, om zijn eigen kracht te kennen, v. Schieveen startte toen tegen Molendijk, kreeg al gauw een achterstand van een kleine 10 meter. Maar de Apeldoorner fietste verstandiger, kon het tempo langzaam opvoeren en toen de helft van de race voorbij was, bleek Molen dijk al bijna uitgereden. In de voorlaatste ronde moest hij v. Schieveen voorbij laten gaanl De tweede serie, tusschen Klink en Wes- ter, stelde daarentegen teleur. Het bleek reeds gauw, dat Klink de sterkste was, maar Wester gaf zich lang niet, en zonder al te veel tegenstand te bieden, gaf hij zich ge wonnen na 10 ronden. De finale tusschen van Schieveen en Klink was echter weer veel beter. Oogen- schijnlijk reed van Schieveen iets gemakke lijker, maar Klink was sterker, had meer adem en wist een kleine inzinking op de helft van den wedstrijd fraai te boven te komen. Hij handhaafde zich niet alleen, maar wist den Apeldoornschen renner tot op 25 M. te naderen, 't Was een goed ge reden race! Buitengewoon veel strijd is er gegeven in den wedstrijd voor amateurs en onafhanke lijken over 50 ronden. Poelwijk heeft hierin zeer gezwoegd, maar eischte te veel van De uitslagen, De gedetailleerde uitslagen waren: Amateurs sprint: le serie: 1. J. Zandvoort (laatste ronde 11,4 sec.); 2. W. Wouters. 2e serie: 1. P. Zandvoort (laatste ronde 11,6 sec.); 2. L. v. Beek. 3e serie: 1. J. Kager (laatste ronde 12 sec.); 2. S. Jonker. 4e serie: 1. J. Bak (laatste ronde 12 sec.); 2. L. Prins. le halve beslissing: 1. J. Zandvoort (laat ste ronde 11,4 sec.) 2. J. Kager. 2e halve beslissing: 1. P. Zandvoort (laat ste ronde 12 sec.); 2. J. Bak. Om de 3de plaats: 1. J. Kager (laatste ronde 13 sec.); 2. J. Bak. Beslissing: J. Zandvoort (laatste ronde 11 sec.); 2. P. Zandvoort. Achtervolging onafhanke- lijken over ma x. 3 K.M.: le serie: v. Schieveen haalt Molendijk in na 16 ronden in 3 min. 34 sec. 2e serie: Klink haalt Wester in na 10 ronden in 2 min. 11 sec. Finale: Klink wint na 18 ronden van v< Schieveen, die 60 M. verloren had, in 3 min. 52 sec. Afvalwedstrijd nieuwelin gen:!. Derksen in 4 min. 40 sec.; 2. J. Pronk; 3. D. Oudshoorn; 4. D. Neijzink; 5. J. Holleweg; 6. W. Tol. 50 ronden voor amateurs en onafhankelijke n: 1. W. Frank in 12 min. 17 sec.; 2. B. v. Stek; 3. J. Groot. Klassementrace over 5 K.M voor amateurs: 1. J. Bak, 8 ptn., in 7 min. 20 sec.; 2. G. Oukes, 7 ptn.; 3. J. Zandvoort, 4 ptn.; 4. J. Kager en W. Wou ters, elk 3 ptn. 50 ronden voor nieuwelin gen: 1. Derksen in 11 min. 40 sec.; 2. J Pronk; 3. (op 1 ronde) D. Oudshoorn; 4. W Tol. Koppelwedstrjjd over 250 ronden met 5 klassementen; 8 koppels: 1. Frankv. Stek, 19 ptn., in 1 uur 2 min. 2. KuiperKlink, 17 ptn. Op 1 ronde: 3. v. SchieveenGroot, 8 ptn. 4. WesterAlthuizen, 5 ptn. 5. P. Zandvoort—Molendijk, 4 ptn. Op 2 ronden: 6. DuineveldBol, 4 ptn. gisteren hebben overal in het land de eerste competitiewedstrijden plaats gevonden. Zoo ook in Alkmaar en verre omgeving, waar de tennissport juist in de laatste jaren en zeer zeker dank zij het competitie systeem een groote vlucht heeft genomen. Wij hebben hier een tweede-klasser en een vrij groot aantal derde-klassers, die allen een kleine competitie spelen en die allen hopen op een komende promotie. Wat dit laatste betreft, stelde Advendo wel zeer teleur, door thuis van Enkhuizen te verliezen.» Beter deed Be Quick het, dat met fraaie cijfers won (80). Alkmaar-Heiloo was op bezoek bij Be verwijk II. De wedstrijd kon niet uitge speeld worden en werd bij een stand 42 voor de thuisclub afgebroken. Er is dus nog een kansje op een puntenverdeeling. Be Quick II deed uitstekend werk, door thuis van Beverwijk IV te winnen met 71. De uitslagen waren: 2e klasse: AdvendoEnkhuizen 35 3e klasse: Beverwijk IIAlkmaar-Heiloo 42 (niet uitgespeeld); ShotBe Quick 08; Be Quick IIBeverwijk IV 71. De andere wedstrijden werden afgelascht wegens regen. Hier volgen de gedetailleerde uitslagen ShotBe Quick I 08. Heeren-enkelspel: J. Spruit verliest van J. Haasbroek 20, 57; B. Koster verliest van J. Deetman 26, 8—6, 06. Dames-enkelspel: A. Apeldoorn verliest van L. T. Wessels 63, 16, 26; R. Han- raads verliest van B. A. Bos 46, 63, 46. Gemengd dubbelspel: mej. A. Apeldoorn en J. Spruit verl. van mej. B. A. Bos en J. Haasbroek 57, 61, 36; mej. R. Han- raads en G. Wanna verl. van mej. L. T. Wes sels en J. Deetman 46, 36. Heer en-dubbelspel: J. Spruyt en B. Koster verl. van J. Haasbroek en J. Deetman 16, 3—0. Dames-dubbelspel: A. Apeldoorn en R. Hanraads verl. van B. A. Bos en L. T. Wes sels 7—5, 4—6, 5—7. Be Quick II—Beverwijk IV 7—1. Heeren-enkelspel: S. Hamstra slaat C. Dingler 64, 63; T. Plan te slaat E. Ga- kenholz 61, 63. Dames-enkelspel: mej. J. M. Asjes slaat mevr. T. Deegenaar 60, 62; mej. J. Ha- gedoorn sl. mej. L. Moens 60, 64. Gemengd dubbelspel: mej. J. M. Asjes en G. Kusters sl. mej. N. Stoutenbeek en E. Ga- kenholz 62, 63; mej. N. Blaauboer en S. Hamstra sl. mej. L. Moens en E. Maters 6 4, 62. Heeren-dubbelspel: S. Hamstra en G. Kusters sl. E. Maters en C. Dingler 63, 6—2. Dames-dubbelspel: mej. N. Blaauboer en J. Hagedoorn verl. van mevr. T. Deegenaar en N. Stoutenbeek 63, 57, 46. De eindstand was: gew. ptn. brt. h.s. gem. 1. Baay (Rotterdam) 4 1357 145 53 9.35 2. de Wied (Leeuw.) 3 1174 99 65 11.58 3. de Bruyn (A'dam) 3 1242 121 98 10.26 4 Menist (R'dam) 2 1329 140 73 9.49 5 Niessen (A'dam) 2 1113 128 77 8.69 6. Bornkamp (R'd.) 1 1251 127 58 9.85 Wo rstelen. S.S.S.-SUCCESSEN. S.S.S. had voor de wedstrijden om den Zilveren Molen te Zaandam ingeschreven met 4 deelnemers en heeft twee eerste en een derden prijs kunnen behalen. In de 2e afd. extra vedergewicht heeft J. Lebbing een Zilveren Molen gewonnen met 1 verliespunt, in z'n eerste partij kwam hij direct tegen de kampioen van Nederland 36, Lebbing pakte flink aan en wist zijn tegenstander met beide schouders op de matras te drukken. Van zijn andere partijen won hij er één op punten, zoodat hij zich eerste wist te plaatsen, zonder een partij verloren te hebben. J. Vonk kwam uit in vedergewicht. Vonk had een minimum gewicht in deze afdee ling, doch werkte niettegenstaande dat toch met verbluffend gemak tegen zijn 10 pond zwaardere tegenstanders. Van de 6 door hem gemaakte partijen, won hij er 4 en verloor er 2 op punten. Vonk had hiermede een derden prijs behaald. In lichtgewicht waren 22 deelnemers. Hier werkten voor S.S.S. mede N. Schats en H. Jensma. Schats was in geweldigen vorm; van de 7 door hem gemaakte partijen won hij er 6, een pracht resultaat. Wanneer Schats dezen vorm weet te behouden, zien wij hem ook spoedig bjj de sterksten in de le klasse ge rangschikt. Jensma, die technisch tot de sterksten van S.S.S. gerekend kan worden, kan nog niet den juisten stijl voor wedstrijden te pakken krijgen. Wanneer hij wat meer zelf vertrouwen kreeg, zou dat spoedig verbete ren. Nu verloor hij twee partijen op punten. De wedstrijden worden voortgezet op 10 en 17 Mei. Voor Alkmaar nemen dan nog deel Bom, Boersen en Kok. „DE RONDE VAN OSS". De winnaar van Purmerend wint opnieuw! Onder slechte weersomstandigheden werd Zondag te Oss de internationale wielerwegwedstrijd verreden, bekend onder den naam „De ronde van Oss", over het traject Oss—Macheren—Megen —Haren—Berghem—Oss, groot 18 K.M. Uit alle deelen van het land waren belangstellenden opgekomen en reeds Zaterdag was er een buitengewone drukte te Oss te bespeuren, welke Zon dagmorgen nog toenam, OM DEN DAVISBEKER. SpanjeDuitschland 02. De resultaten van de Zaterdag gespeelden beide eerste enkelspelen in de ontmoeting SpanjeDuitschland voor de eerste ronde der Europeesche zone van het Davisbeker- tournooi waren: Gottfried von Cramm (Duitschland) sloeg Alfonso Alonso (Spanje 63, 64, 63. Henner Henkei (Duitschland) sloeg Enrico Maier (Spanje) 64, 75, 86. De stand tJvus Zaterdag dus 20 voor Duitschland. SpanjeDuitschland 03. Het dubbelspel werd Zondag door Duitschland gewonnen, zoodat de stand reds 30 voor Duitschland is geworden. Dit land komt dus in de volgende ronde. Von Cramm en Lund (Duitschland) sloe gen Maier en Blanc (Spanje) met 63, 63, 9—7. Zwemmen. NIEUW WERELDRECORD 400 METER RUGSLAG. Kojac nog sneller dan Kiefer. De bekende Amerikaansche zwemmer George Kojac, die reeds sedert langen tijd het wedstrijdzwemmen vaarwel had gezegd, heeft te New York zijn rentree gemaakt met een nieuw wereldrecord. Hij verbeterde het wereldrecord over 400 M. rugslag, dat zijn landgenoot Adolf Kiefer op 11 April 1935 in Chicago met een tijd van 5 min. 17,8 sec. had gevestigd, met precies 1 seconde en bracht het dus op zijn naam met 5 min. 16,8 sec. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN Z.O.N. Nieuw Nederlandsch record 200 meter vrije slag. Gistermiddag werden ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der vereeniging Z.O.N. in het Sportfondsenbad te Heerlen inter nationale wedstrijden gehouden, waarbij de H.P.C.-er Sipkema er in slaagde het Neder landsch record 200 meter vrije slag te ver beteren. Hij legde den afstand af in 2 min. 21 sec. het oude record stond op zijn eigen Bridge. WEDSTRIJD IN DE RIJP. Vrijdagavond hield de bridgeclub de Rijp een grooten wedstrijd in café C. Blok dijk. Er werd door 76 personen deelgeno men, verdeeld over drie groepen. De leiding berustte bij den heer Witteveen te Oterleek. De uitslagen zijn: Groep a, 7 tafels, oneven lijn: 1. B. Plug- boer en P. Schotsman te Schermerhorn, 17 ptn.; 2. Dr. Heringa te Stompetoren en R. H. Witteveen te Oterleek, 26 pt.; 3. de heer en mevr. dr. Rozenkrans te Purmerend, 28 pt. Even lijn: 1. Dr. Hartman en N. Duize- nastra, Purmerend, 21 pt.; 2. A. Smit en A. van Weert, Alkmaar, 25 pt.; 3. W. Vendel en mevr. J. de BoorderKoning, Schermer horn, 26 pt. Groep b, 7 tafels, oneven lijn: 1. de heer en mevr. H. v. d. Bosch, de Rijp, 17 pt.; 2. W. Kuiper en J. Mauritz, Schermerhorn, 241/2 pt.; 3. H. Droog en C. Bleeker, Beem- ster, 26 pt. Even lijn: 1. mevr. Witteveen, Oterleek, en mej. S. Koning, Beemster, 20 pt.; 2. Th. Dekwitz en mevr. Schreuder, Schermerhorn, 24 pt.; 3. gebr. Lakeman, 24pt. Groep C, 5 tafels, oneven lijn: 1. mevr. Klippel en mevr. Kan, Schermerhorn, 9 pt.; 2. K. Kuiper, Alkmaar, en mej. B. Koning, Beemster, 11 Va P-I 3. de heer en mevr. C. Nat, de Rijp, 16 pt. Even lijn: 1. P. Poppen en mej. Pie Sloo- ten, Spijkerboor, 12 pt.; 2. mevr. Bakker en mevr. de Boorder, Schermerhorn, 13 pt.; 3. mevr. Alkmaar en A. J. Barendregt, Scher merhorn, 16 pt. DE ALKM. BRIDGECLUB EN DE LLOYD-BEKER. Na afloop van een grootsch opgezetten wedstrijd van 168 deelnemers is Zaterdag avond te Haarlem de fraaie zilveren beker, die voor de competitie door de Rott. Lloyd was beschikbaar gesteld, uitgereikt aan de Alkm. Bridgeclub, die in deze competitie als eerste was geëindigd. De voorzitter, de heer L. Trijbetz, nam den beker in ontvangst en sprak hartelijke woorden van dank tot de schenkers, de organisatoren van den wed strijd enz. en als speciale hulde voor den hoofdleider te Haarlem, den heer v. d. Wil ligen, bood hij deze een tweetal fraai ver sierde Alkmaarsche kazen aan, een attentie die getuige het daverende applaus zeer werd geapprecieerd. De beker zal vanaf heden in de etalage van de firma Lienesch tentoongesteld zijn. Van de 13 paren die aan den wedstrijd deelnamen (er waren in elke groep van 12 prijzen voor 3 paren) wisten 5 paren zich onder de prijswinnaars te plaatsen, n.1. twee eerste, één tweede en twee derde prijzen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7